» »

Vaje za "six pack"

Vaje za "six pack"

««
10 / 15
»»

jype ::

Imaš prav, tisto fotografijo sem moral nalepit, ostalo je pa BS.

timek ::

Sem prebral temo in sem samo še bolj zmeden.

Zanima ali je smisleno hujsati in vmes hoditi na fitnes (hodim 3x tedensko). Imam 184cm in 95kg.
Obroke sem si porazdelil na 3x dnevno. In po šesti uri ne jem več. Glede na to da imam kar veliko kilogramov je smiselno popiti kaj proteinov (whey) po treningu?

igor0203 ::

Delaš čisto napačno. Imej 5-6 obrokov razporejenih čez cel dan. Ješ lahko tudi ob 22h zvečer, le ustrezna hrana mora biti.

In prvo in najbolj pomembno je, da si urediš prehrano. Nič junka, veliko zelenjave. Brez tega ni nič oz. rezultati niso maksimalni. Whey po treningu ja, ker s tem omogočiš rast mišic.
Pogooglaj na maxximum forum in si preberi članke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Okapi ::

Glede na to da imam kar veliko kilogramov je smiselno popiti kaj proteinov (whey) po treningu?
Ne. Glede na to, da hočeš shujšati, boš moral itak manj jesti, kot ješ sedaj, in če boš zmanjšal maščobe, škrob in cuker, bo v prehrani skoraj sigurno ostalo več kot dovolj beljakovin.

Drugače pa si enkrat v fitnesu izmeri, koliko % špeha imaš. Šele potem boš bolje vedel, kaj lahko pričakuješ in kako moraš ukrepati.

O.

timek ::

Se pravi, da če si naredim 5 zdravih obrokov na dan in pojem manj kot sem sedaj, še zmeraj ni priporočljivo jemati proteine?

Po šesti uri ponavadi pojem do 4 jabolka na dan, namesto da si napravim obrok.

thramos ::

Ni potrebe da bi jih jemal. Škodili ti pa ne bodo (razen denarnici). Rabil bi jih, če bi jih zaužil premalo, kar je ob sodobni prehrani malo verjetno.

Ključno je, da poješ manj kot porabiš - brez tega ni nič. Naslednja stvar je kvaliteten in intenziven trening, če ne želiš samo izgubiti maščobe (tudi k temu seveda pripomore) ampak tudi pridobit/ohranit kondicijo kondicijo in mišično maso.

Ostalo so bolj malenkosti, ki bistveno ne pripomorejo k rezultatu ...

_Enterprise_ ::

Okapi je izjavil:

Glede na to da imam kar veliko kilogramov je smiselno popiti kaj proteinov (whey) po treningu?
Ne. Glede na to, da hočeš shujšati, boš moral itak manj jesti, kot ješ sedaj, in če boš zmanjšal maščobe, škrob in cuker, bo v prehrani skoraj sigurno ostalo več kot dovolj beljakovin.
pa kaj je spet treba take traparije pisat
med hujšanjem je treba tud v fitnes, drugače rataš skinnyfat
in po fitnesu whey
brez zadostnih beljakovin bo pri fitnesiranju kvečjem mišično maso izgubljal, kar, kot sem zgorej napisal, pripelje do slabih rezultatov

Okapi ::

pa kaj je spet treba take traparije pisat?

O.

_Enterprise_ ::

http://4chanfit.wikia.com/wiki/Harsh%27...

pod "eat more protein" je dosti obrazloženo na kratko in jedrnato. podkrepljeno z viri

Okapi ::

2 grama beljakovin na kilo teže je, če nisi bodibilder, vsekakor preveč. 1 g na kilo teže je po mnenju strokovnjakov dovolj tudi za večino športnikov. Potem si pa hitro lahko izračunaš, a z vsakdanjo prehrano res dobiš premalo beljakovin. In če slučajno jih (pa jih skoraj sigurno ne), se še odločiš, ali je res bolje popiti pol litra beljakovinske brozge, kot pojesti en puranji file več.

O.

energetik ::

Okapi je izjavil:

2 grama beljakovin na kilo teže je, če nisi bodibilder, vsekakor preveč. 1 g na kilo teže je po mnenju strokovnjakov dovolj tudi za večino športnikov. Potem si pa hitro lahko izračunaš, a z vsakdanjo prehrano res dobiš premalo beljakovin. In če slučajno jih (pa jih skoraj sigurno ne), se še odločiš, ali je res bolje popiti pol litra beljakovinske brozge, kot pojesti en puranji file več.

O.
Komaj, da jih pojem dovolj (1g/kg). Če ne ješ vsak dan mesa, se moraš presneto potruditi. Zjutraj recimo dobim 12g iz ovsenih kosmičev, za kosilo ~8g iz riža, kakšen manjši zrezek/riba ~20g - pa smo šele na 40g. In če grem potem na večerni tek, se mi sigurno ne da peči purana ob 21h zvečer. Raje popijem "brozgo" od wheya (ki je presenetljivo okusna :)). Seveda obstaja tudi skuta, tuna v konzervi in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mr Hilter ::

_Enterprise_ je izjavil:

http://4chanfit.wikia.com/wiki/Harsh%27...

pod "eat more protein" je dosti obrazloženo na kratko in jedrnato. podkrepljeno z viri


HA ha Ha hA. By 4chan. Samo ni pedobear approved?

_Enterprise_ ::

Mr Hilter je izjavil:

HA ha Ha hA. By 4chan. Samo ni pedobear approved?
by /fit/, uni k so to skup spravl dost vedo o tem.

edit: 150 gramska konzerva tune iz lidla je okusna in ti da kar nekaj beljakovin

Zgodovina sprememb…

jype ::

1g/kg je dovolj za vrhunske športnike, ki ne delajo nič drugega kot to, da vzdržujejo vrhunsko kondicijo (in je njihov uspeh dejansko odvisen od tega in vrhunski šport vsekakor ni zdrav način življenja).

Lion29 ::

1g/kg je veliko premalo za vrhunske športnike

1g/kg je normalno za neaktivni folk

ampak te cifre so pogojene predvsem s celotnim intakom kalorij (in porabo seveda)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

thramos ::

Še ni konec eksperimenta? Je eksperiment: koliko časa bodo ljudje imeli voljo popravljati neumnosti in laži, ki jih pišeš?

Strength athletes probably need about 1.4-1.8 g.kg-1.day-1 and endurance athletes about 1.2-1.4 g.kg-1.day-1.

Research has indicated that increased dietary protein intake (up to 1.6 g protein x kg(-1) x d(-1)) may enhance the hypertrophic response to resistance exercise. It has also been demonstrated that in very old men and women the use of a protein-calorie supplement was associated with greater strength and muscle mass gains than did the use of placebo.

Present data indicate that strength athletes should consume approximately 12-15% of their daily total energy intake as protein, or about 1.5-2.0 g protein/kg.d-1 (approximately 188-250% of the U.S. recommended dietary allowance).

Since there is limited evidence for harmful effects of a high protein intake and there is a metabolic rationale for the efficacy of an increase in protein, if muscle hypertrophy is the goal, a higher protein intake within the context of an athlete's overall dietary requirements may be beneficial. However, there are few convincing outcome data to indicate that the ingestion of a high amount of protein (2-3 g x kg(-1) BW x day(-1), where BW = body weight) is necessary. Current literature suggests that it may be too simplistic to rely on recommendations of a particular amount of protein per day. Acute studies suggest that for any given amount of protein, the metabolic response is dependent on other factors, including the timing of ingestion in relation to exercise and/or other nutrients, the composition of ingested amino acids and the type of protein.

Although contrary to traditional belief, recent scientific information collected on physically active individuals tends to indicate that regular exercise increases daily protein requirements; however, the precise details remain to be worked out. Based on laboratory measures, daily protein requirements are increased by perhaps as much as 100% vs. recommendations for sedentary individuals (1.6-1.8 vs. 0.8 g/kg).

jype ::

thramos> probably

Ja.

thramos> the precise details remain to be worked out.

Exactly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr Hilter ::

1g/kg. Ha h ha. Jipe, a nisi napisal da si raziskavo že zaključil?
Sicer pa ker kolesariš 20 minut na dan, obkrožen s samimi manekenkami (moškim poraba kalorij v spremstvu fletnih deklin skokovito poraste) in vseeno samo z 1g/kg vzdržuješ Apolonsko postavo, prej verjemem tebi kot pa Lion29u. Fuj in fej Lion, kaj prazniš mojo denarnico s temi trditvam, ko pa sem z manjšo porabo € lahko prav tako lep kot Jure?

thramos ::

Ane.

Zdej pa lahko pokažeš tvoje vire podatkov, kjer so besede kot "definitely proven" in "beyond any doubt", ipd.

Mr Hilter ::

It is definitely proven and beyond any doubt, that we will all laugh when Jype takes of his shirt.

Lion29 ::

ja sorry kbal... ampak ves da tvoji dinarcki nekam grejo (predvsem v mojo denarnico)... zaoto valda na veliko promoviram porabo beljakovin...VSI ZRITE PROTEINE... S PROTEINI BOSTE LAHKO DOBILI MISICE ARNOLDA, BREZ TRUDA, KRAJSNICA.... IN LULEK SE VAM NE BO ZMANJSAL KOT PRI STEROIDIH in NI MOZNOSTI SRCNIH ZASTOJEV...

priporocam 5g/kg teze... sem se steje tudi speh teza... torej ce mate 250kg, pogumno, na dan 1KG do 1,5KG cistih beljakovin na dan....

prodajam tudi sode whey beljakovin...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mr Hilter ::

Lion29: why u not detect sarcasm in my post?

Okapi ::

150 gramska konzerva tune iz lidla je okusna in ti da kar nekaj beljakovin
44 g, če smo čisto natančni (vsaj tista iz Hoferja;-) Popiješ še dva pollitrska sadna jogurta (skupaj 32 g beljakovin) in si na 76 g beljakovin, s čimer si že bolj ali manj pokril potrebe po beljakovinah, si pa šele na 1000 kalorijah. Narediš si recimo še eno veliko fižolovo solato s sirom in kuhanimi beljaki 3-4 jajc in si na 100 gramih beljakovin. Skratka, prav nobenih težav ni pojesti dovolj beljakovin z najbolj običajno prehrano.

Imajo pa mladi moški res eno težavo - veliko jih ne zna kuhati ali pa jim je pred mamo nerodno, da bi šarili po kuhinji in si pripravljali svojo hrano. In potem se jim praški prikazujejo kot idealna rešitev težave.;)

O.

Lion29 ::

Mr Hilter je izjavil:

Lion29: why u not detect sarcasm in my post?


lol, skoraj sem krepal od smeha... why u not detect mine?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mr Hilter ::

Lion29 je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:

Lion29: why u not detect sarcasm in my post?


lol, skoraj sem krepal od smeha... why u not detect mine?


Aja, pol pa prezri moje zasebno sporočilo za naročilo 5 sodov proteinov :'(
Bom pa še naprej le beljakovine jedu.

BALAST ::

se strinjam z Okapijem, premalo receptov znamo pripravit, da bi bili okusni in zadostili dnevni potrebi.

Ustanovimo Slo-Tech kuharski klub (po možnosti z video prispevki), pa bo takoj padlo zanimanje za razne praške in instant napitke.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Lion29 ::

looooooooooooooooooooooool@Okapi...

res, sem full ponosen na svoj podpis!

a ti vsaki dan popijes liter jogurta, pojes eno veliko plocevinko tune in zrven se fizol in jajca?

strnijam se, za 1dan ali 2 dni, bi lakho to pocel....potem bi mi pa blo slabo...
in ne samo to, moji dnearnici bi se zmesalo!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

kbal> It is definitely proven and beyond any doubt, that we will all laugh when Jype takes of his shirt.

Najprej bo treba dokazat, da takšno količino beljakovin kdorkoli potrebuje. Tisto, kar je nalepil thramos, je skromen začetek.

Lion29> strnijam se, za 1dan ali 2 dni, bi lakho to pocel....potem bi mi pa blo slabo...

Halo, no!

A vam napišem jedilnik, da se boste lažje smejal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

a ti vsaki dan popijes liter jogurta, pojes eno veliko plocevinko tune in zrven se fizol in jajca
Saj sem rekel - mladi moški nimajo pojma o kuhanju in kaj vse se da finega narediti (in pojesti). Namesto velike pločevinke tune vržem na žar eno veliko ribo, celo ali file (postrv, orada, brancin, losos ...), ali kalamare, ali škampe. Ali pa si na enega od precej načinov naredim piščančji ali puranji file. Od časa do časa zadiši po "pravem" mesu.

Tudi je bajka, da moraš nujno vnos beljakovin (ali česarkoli) enakomerno porazporediti. Človeško telo je narejeno tako, da zna hranilne snovi hraniti, zato se ti na mišicah ne bo čisto nič poznalo, če ješ samo vsak drugi dan, pa takrat pač ustrezno več. Ali če vso dnevno porcijo beljakovin poješ za kosilo, v obliki enega velikega zrezka.

O.

Lion29 ::

@jure: jaz se strnijam, da lahko komot po naravni poti zauzijes zadostno kolicino beljakovin. cisto komot...

problema sta 2.

1. PREDRAGO (ce zelis jesti raznovrstno, in ne skozi isto, in predvsem ne srota (tistih 4. razrednih zmiskanih tuninih kosckov prepojene z oljem))

2. Cel kup balasta (jogurt ima precej mascob zraven, meso in jajca holesterola, etc, etc)..torej ce zelis po naravni poti zauziti zadostno kolicino beljakvin (govorim za tiste bolj aktivne)... bos zraven zauzil se cel kup srota...


Torej zakaj bi placeval za liter jogurta 2e + tuna 2e + fizol, jajca, sir, meso... (torej 6e+ ) na dan, ko pa lahko placam 35e, pa si kupim whey beljakovine v pprasku 2,3kg (kar je nekaj vec kot 2kg cistih beljakovin)... in imam to za vsaj 20 dni? (torej 1,75e/dan)

pa cisto tako...nikakor ni ves vir mojih beljakovin iz praskov... se vedno mi pase riba na zaru, pusta skuta, puranji in piscancji zreski, jogurt, sir, jajca, fizol, etc...

takrat mi pac ni treba posegat po praskih...

jaz imam recimo 2,3 whey praska za precej vec kot mesec dni
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Okapi ::

in predvsem ne srota (tistih 4. razrednih zmiskanih tuninih kosckov prepojene z oljem))
Aha, ker ostanki iz mlekarne, predelani v prašek, so pa odlična hrana.

in imam to za vsaj 20 dni? (torej 1,75e/dan)
In ta prašek je vse, kar ješ? Aja, ni, samo ostalo pa mama časti, ne?:))

O.

jype ::

Lion29> 1. PREDRAGO (ce zelis jesti raznovrstno, in ne skozi isto, in predvsem ne srota (tistih 4. razrednih zmiskanih tuninih kosckov prepojene z oljem))

Joj ej, sam počakte, da nardim nujne reči, pol vas bom pa tko za ušesa!

Komot ješ zdravo in poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

in predvsem ne srota (tistih 4. razrednih zmiskanih tuninih kosckov prepojene z oljem))
Aha, ker ostanki iz mlekarne, predelani v prašek, so pa odlična hrana.


ja, sirotka izolirana, ja

Okapi je izjavil:


in imam to za vsaj 20 dni? (torej 1,75e/dan)
In ta prašek je vse, kar ješ? Aja, ni, samo ostalo pa mama časti, ne?:))

O.


hm, spet tvoj condescending odnos... Zivim sam in si sam pripravljam vso hrano. In nic mama ne casti, imam 34 let, tko btw

jype je izjavil:

Komot ješ zdravo in poceni.


kot aktivni sportnik in kot nekdo, ki zivi sam, def. ne

sicer pa je treba def. najprej, kaj je zate poceni
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Okapi ::

pa si kupim whey beljakovine v pprasku 2,3kg (kar je nekaj vec kot 2kg cistih beljakovin)... in imam to za vsaj 20 dni? (torej 1,75e/dan)
Se pravi, 100 g beljakovin na dan, za 1,75 evrov. 100 g beljakovin je 400 kalorij. Sedaj pa nam zaupaj še, koliko te stane ostalih recimo 2000 kalorij na dan.

O.

Lion29 ::

do 5e/dan mene pride hrana (brez tistih skritih stroskov, zacimb, olja, vode, elektrike, etc).
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

thramos ::

Tudi njegova definicija zdravosti prehrane je drugačna od tvoje.

Kakor koli obrneš, praški so poceni in praktični - in razen predsodkov v tej temi ni bilo nobenega argumenta zakaj jih ne bi smel uživat - če ti to iz kateregakoli razloga ustreza.

No, jaz svojih post workout čevapov ne zamenjam za noben prašek :)

Okapi ::

do 5e/dan mene pride hrana
Evo, ne pa kot si zgoraj napisal (zakaj bi porabil 6+ evrov za okusno & pestro hrano, če lahko 1,75 evra za prašek).

O.

Okapi ::

in razen predsodkov v tej temi ni bilo nobenega argumenta zakaj jih ne bi smel uživat
Jaz predvsem trdim, da beljakovin poješ dovolj že z običajno prehrano in so tiste v prašku nepotreben overkill in s tem v resnici samo zapravljanje denarja. Skratka, opravka imamo s kombinacijo podcenjevanja dejanskega vnosa beljakovin z običajno prehrano in precenjevanja potreb po beljakovinah.

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

do 5e/dan mene pride hrana
Evo, ne pa kot si zgoraj napisal (zakaj bi porabil 6+ evrov za okusno & pestro hrano, če lahko 1,75 evra za prašek).

O.


hm, zdaj ne vem, al sem jaz butast ali ti funkcionalno nepismen...

govora je o beljakovinah in ne celotnem jedilniku... in moj izracun je samo za beljakovine... logicno je, da razlike niso take, ce naredis celoten jedilnik

problem pa je, ker moras jedilnik prilagajat visjemu intake-u beljakovin...

in ce jaz pojem 100g praska, zadostim svoji dnevni potrebi beljakovin.... tako da mi za ostalo ostane veliiiko vec manevrskega prostora, da si lahko sestavim bolj zdrav in uravnovesen jedilnik....

torej, ce vzamemo "tvoj primer" s 6imi evri (da zadostis vnosu beljakovin) bos izracunal, da siz raven pojedel se cel kup (nezdravih) mascob in (nezdravega) holesterola... tudi vsi OHji (v jogurtu, etc) so neuporabni, oz. je vsebnost tistih ta dobrih veliko prenizka...s fizolom in tuno si precej pridobil (olja iz tune in vlaknine iz fizola)... ampak veliko premalo...

jaz pa lahko razliko (iz 2e do 6e) zapolnim veliko bolj racionalno... strocji fizol, zelena solata, zelje, polnozrnati kruh, kvaliteten riz, paprika, sadje.... seveda ce bi zelel beljakovine dobivat le iz praska


ampak daj, ne da se mi vec o tem razpredat... ti bos itak, samo iz principa, fural svoje... ajz pa nimam nic od tega, da tebe prepricujem..

lep pozdrav

Okapi je izjavil:

in razen predsodkov v tej temi ni bilo nobenega argumenta zakaj jih ne bi smel uživat
Jaz predvsem trdim, da beljakovin poješ dovolj že z običajno prehrano in so tiste v prašku nepotreben overkill in s tem v resnici samo zapravljanje denarja. Skratka, opravka imamo s kombinacijo podcenjevanja dejanskega vnosa beljakovin z običajno prehrano in precenjevanja potreb po beljakovinah.

O.


govora je o aktivnih sportnikih, torej tistih ki porabijo na dan precej vec kot 2.000 kalorij... govora je tudi o tistih, ki zelijo shujsat (in ne zelijo ob tem izgubiti misicne mase)... torej ni govora o normalno aktivnih ljudeh
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Okapi ::

Govora je predvsem o tistih, ki želijo shujšati (in ne želijo ob tem izgubiti mišične mase) - vsaj avtor te teme je s tem začel. In ti ne potrebujejo več kot 100 g beljakovin na dan. Verjetno jih niti dosti več kot 50 g ne potrebujejo za ohranjanje mišic.

da siz raven pojedel se cel kup (nezdravih) mascob in (nezdravega) holesterola
To je seveda zraslo v tvoji domišljiji. Nobenega kupa nezdravih maščob in holesterola ni v tisti hrani, ki sem jo omenil, in maščobe sploh niso problematične, ne glede na to, koliko jih poješ, dokler pokuriš več kalorij, kot jih poješ.

O.

thramos ::

Okapi je izjavil:

Jaz predvsem trdim, da beljakovin poješ dovolj že z običajno prehrano in so tiste v prašku nepotreben overkill in s tem v resnici samo zapravljanje denarja. Skratka, opravka imamo s kombinacijo podcenjevanja dejanskega vnosa beljakovin z običajno prehrano in precenjevanja potreb po beljakovinah.
O.


Če ješ kot je napisal energetik zgoraj in se aktivno ukvarjaš s športom, skratka, če si dosti pod spodnjo mejo, katero priporočajo znanstveniki, potem prašek ni izguba denarja ampak je praktična in poceni rešitev za zadovoljitev potreb po beljakovinah.

Se pa popolnoma strinjam, da so taki primeri razmeroma redki in da je pri večini fitneserjev stanje tako, kot si napisal ti.

maščobe sploh niso problematične, ne glede na to, koliko jih poješ, dokler pokuriš več kalorij, kot jih poješ


Maš kakšen dokaz za tole?

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

da siz raven pojedel se cel kup (nezdravih) mascob in (nezdravega) holesterola
To je seveda zraslo v tvoji domišljiji. Nobenega kupa nezdravih maščob in holesterola ni v tisti hrani, ki sem jo omenil, in maščobe sploh niso problematične, ne glede na to, koliko jih poješ, dokler pokuriš več kalorij, kot jih poješ.

O.



omg kjere bedarije ti pises... a ti ves kolko holesterola je v rumenjakih od jajc? in jogurt ima zdrave mascobe al kaj?

razen esencialnih mascob (omega 3, omega 6 in se kakih drugih) so druge skodljive! pa ne skodljive v smislu nabiranja mascobnih zalog, ampak skodljive v smislu zdravja...

da o holesterolu niti ne govorimo

ampak glavno da ti mislis, da zdravo jes
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

Lion29> so druge skodljive

Maš kakšen dokaz za tole?

Lion29> da o holesterolu niti ne govorimo

Maš kakšen dokaz za tole?

thramos ::

Okapi je izjavil:

Tudi je bajka, da moraš nujno vnos beljakovin (ali česarkoli) enakomerno porazporediti. Človeško telo je narejeno tako, da zna hranilne snovi hraniti, zato se ti na mišicah ne bo čisto nič poznalo, če ješ samo vsak drugi dan, pa takrat pač ustrezno več. Ali če vso dnevno porcijo beljakovin poješ za kosilo, v obliki enega velikega zrezka.O.


Kje pa telo hrani aminokisline?

Meal Frequency and Mass Gains

Okapi ::

a ti ves kolko holesterola je v rumenjakih od jajc?

Če ti ne gre, beri bolj počasi, mogoče boš razumel.
... in kuhanimi beljaki 3-4 jajc


ampak skodljive v smislu zdravja...
In sicer zakaj točno?

Kar se maščob tiče, dokler pokuriš več kalorij, kot jih poješ, je tvoj edini problem, da boš sčasoma umrl od lakote.

O.

thramos ::

jype je izjavil:

Lion29> so druge skodljive

Maš kakšen dokaz za tole?

Lion29> da o holesterolu niti ne govorimo

Maš kakšen dokaz za tole?


Glede trans maščob, je kar nekaj dokazov, da velike količine niso najbolj zdrave. Zato me res zanima, kako naj bi bilo povezano s kaloričnim vnosom.

Glede holesterola pa ji je tu nekaj. So pa mnenja glede škodljivosti holesterola tudi deljena.

Lion29 ::

mah ne da se mi....tisto o beljakih sem spregledal, sorry...

drugo pa ne bom komentiral, ker ocitno nima smisla
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Kje pa telo hrani aminokisline?
Guglaj "labile protein reserve" in "amino acide pool". Ne gre sicer za dolgotrajne zaloge, za dnevna nihanja in enodnevne poste pa povsem zadostuje. Poleg tega telo prilagaja porabo in tvorbo mišic, glede na to, kakšen in koliko materiala ima na voljo, s čimer lahko skompenzira tudi daljša nihanja.

O.

Lion29 ::

prvo energija potrebna za delovanje... potem se prilagaja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

innerspace ::

Okapi je izjavil:

Poleg tega telo prilagaja porabo in tvorbo mišic, glede na to, kakšen in koliko materiala ima na voljo, s čimer lahko skompenzira tudi daljša nihanja.

O.


Sej to je point bildanja, da se telo prilagaja obremenitvam, ki jim je periodicno podvrzeno.

Zato ne razumem logike, ki pravi - ce bos jedel vec beljakovin, bos pridobil na misicni masi.
Prej je treba reci, ce bos obremenjeval in regeneriral misice, bojo le-te malce zrasle(v odvisnosti s tem, koliko bojo obremenjene(mikroposkodbe) in kako ter kdaj regenerirane).


A je res, da so misice edini cloveski organ, za katerega ni dokumentirane tvorbe rakavih celic?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4
««
10 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800113800 (2961) J.McLane
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116464 (13196) m0LN4r
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827930 (24868) Okapi
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037579 (27984) CleanPower

Več podobnih tem