» »

Kje dobit poceni hrano?

Kje dobit poceni hrano?

«
1
2 3 4

guest #44 ::

Ponovno sem začel s fitnesom, da mal pridobim na mišični masi. Kje kupujete vi poceni hrano in kaj?

turkx90 ::

Meso na perutnini ptuj, kjer je piščanec 5e/kg puranje meso pa malo več. Ostalo pa povsod.

guest #44 ::

Moram preverit če ima perutnina ptuj kako prodajalno tu na primorskem, ker na ptuj se mi res ne da :P

innerspace ::

guest #44 je izjavil:

Moram preverit če ima perutnina ptuj kako prodajalno tu na primorskem, ker na ptuj se mi res ne da :P


Na trznici v Kp imajo trgovino.
Zaenkrat kupujem perutnino v Merc., bom pa presaltal na PP.
Skuto in jajca kupujem v Sparu, slim vital(skuta) pride 3,18EUR/kg, vcasih pasirano pusto skuto mercator(okoli 3EUR/kg).

Trenutno razmisljam o nakupu wheya ali gainerja...

Btw, v kateri fitness hodis, jverne?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Pri beljakovinah je poleg sirotke v prahu eden najcenejših virov lahka skuta Mercator, kakor sem malo preračunaval, okoli 20€/kg beljakovin.
Nadalje nabavljam polnozrnate testenine in torteline v Hoferju (ne vem natančno cene), Yogurtina sir v Hoferju. Ostale stvari pa kakor pride, težko je vse zadeve nabaviti res najceneje, ker to potegne za sabo precej vožnje od štacune do štacune.

guest #44 ::

Zaenkrat domači fitnes, mogoče pa bom čez čas kam šou, kjer bo cenej.

Ma dobro, na primorskem imamo trgovine kar blizu, tko da ni panike it od ene do druge. Sam ja, strošek za hrano je enormen.

jype ::

Bistveno ceneje bo, če ješ stročnice, učinek bo pa isti.

guest #44 ::

Kaj predlagaš? Pasulj dnevno ;)

Ganon ::

V življenju sem bil samo enkrat na fitnesu, že leta nazaj. Koliko sploh stanejo karte za fitnes v povprečju? Recimo mesečna/letna?

guest #44 ::

Odvisno...tu na primorskem sem gledal imaš najceneje 35€ za študente (subvencionirano) pa vse do 55€. Povprečje je okol 45€.

innerspace ::

Lih se vpisujem v fitness...mesecna karta 47€, trimesecna 130€.. Drago, ko pes!

jype - nebi rekel, da bo efekt glih isti.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Ni poceni ne, še posebej če prišteješ hrano. Ta pride mnogo večji strošek

gendale ::

pejt v all you can eat kitajsko na študentske bone
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

jverne> Kaj predlagaš? Pasulj dnevno ;)

Ja, pa sojo, pa grah. Bistveno ceneje za isto količino beljakovin, pa precej več vlaknin, kar precej zmanjša možnost obolenj prebavnega trakta in tudi težav s prebavo v splošnem.

innerspace> jype - nebi rekel, da bo efekt glih isti.

Boš moral enkrat preizkusit.

innerspace ::

jverne - Prav zato razmisljam o sirotki.
Ne mislim drasticno spreminjat jedilnika, le dodat nekaj kvalitetnih beljakovin za po treningu.
Vseeno 2kg wheya na mesec ni nek ogromen strosek.

Jype, sem ze. Whey protein is not bean protein. Fact.
O tem govorim, se pa strinjam glede tega, kar si napisal o vlakninah in prebavi.
Beans are good.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jype ::

innerspace> Jype, sem ze. Whey protein is not bean protein. Fact.

Seveda ne, ampak razlike v metabolizmu so majhne. Pojest moraš več stročničnih beljakovin za isti efekt, ampak ker so več kot desetkrat cenejše od praktično vsakega mesa in mesnih izdelkov, to ni nek hud problem.

Seveda ni nič narobe, če vsake toliko časa zmažeš tudi kakšno bedro, da bi se kar naprej basal s tem pa ni niti zdravo, niti varčno.

energetik ::

S tem da moraš jesti različne stročnice in jih mešati z polnozrnatimi žitaricami, da dobiš vse esencialne aminokisline. Pri tem pa jih moraš pojesti ogromno in s tem poješ prevec OH (za pretežno sedečega človeka) za uravnoteženo prehrano. Za kakšnega tekača oziroma gornika, ki vsak dan porabi ogromno kcal, je lahko OK zadeva (če ni potem napihnjen kot balon).

innerspace ::

Kot pravi energetik, gre za razmerje potrebnih hranil.
In pri sirotki gre predvsem za aminokislinski profil ter delez OH, ki je minimalen.

Ni boljsega za po treningu.
Strocnice in kompleksne oglj.hidrate pa jes kasneje, kot poln obrok.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

energetik ::

Sicer soja ima kompleten profil, ampak non stop jesti sojo? Sicer pa žitaricam primanjkuje lizina, ki ga pa vsebujejo stročnice.
Poleg tega je problem tudi količina. Recimo suhec kot jaz, potrebuje 60g beljakovin na dan, tudi če nič ne trenira. To je 300g surovega (suhega) fižola na dan. Če to skuhaš, je to ogromna količina fižolove jedi, ki jo boš le stežka pojedel vsak dan. Kaj šele kakšen 90kg dec, ki kvihta.

T0RN4D0 ::

Mhm, pa tudi ne vem kje boš dobil kilo fižola za 50c, kot obljublja jure :) Ali pa katere druge stročnice for that matter.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

_IKE_ ::

And here we go....pa se je začela debata o prehranskih dopolnilnih


Super zadeva, samo eno težavo ima - CENA. Še sploh ko vzameš v obzir priporočene količine glede na telesno težo in cilje. Le ta samo še dodatno poleti v nebo ko v enačbo( B, OH, M ) vstopijo še ostali dodatki ( creatin, bcaa, vitamni, beta alanin, razni pre & post workouti pripravki in tko naprej ). Kaj kmalu pa morda tudi to ne bo dovolj, pa se bo malo pogledalo še po črnem trgu.

T0RN4D0 ::

Kaj ti sanjaš? :) Danes piščanec in fižol, jutri pa že steroidi direktno v žilo al kako? :))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pingo76 ::

PP za cca 6€ za kilogram prsi (brez kosti)
tuš skuta 2,6€/Kg (pusta)
domača jajca (se dobi tudi če si iz mesta) po cca 1,25€ /10kom
Filet pangasiusa žmržnjen (vitki som) 1Kg 4-5€ (hofer, špar...)
Losos 2x 125g filet za 2,6€ hofer menda ali lidl
Drugače pa še kakšno meso v akcijah (pa ne zato ker bi bilo staro)
sadje in zelenjava po želji.
Pa en whey za flikat pri bolj B bednih obrokih (če že so) in za po treningu.
V primerjavi z "smetmi" ki si jih folk tlači v vozičke je lahko takšen stil prehranjevanja celo poceni.

Osebno sem črtal večino prehranskih dodatkov in imam le osnovne (Whey in glutamin) in mi prav nič ne manjka. Dodatki so max 10-15% v prehrani (efekt). Klasična hrana je osnovni temelj. Kdor tega ni doumel naj veslo zapravlja v 1001 izdelek pa naj se čudi le zakaj ni dosegel željenega cilja (če je realen).

_IKE_ ::

T0RN4D0 je izjavil:

Kaj ti sanjaš? :) Danes piščanec in fižol, jutri pa že steroidi direktno v žilo al kako? :))


Tole name leti.........pa ti bom odgovoril ....Kar velik % ljudi v fitnesu naredi točno to, ko vidi da ne bo swarzi ratal v enem mesecu. Dosti tega vidim v telovadnici, ko je pob po treh - šestih mesecih skoraj enkrat večji od mene, ko pa je prišel pa ga je bilo pol manj, B+OH+M( whey gainer ) efekt,yeah right....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Boobiz ::

Ko sm jst v fitnes hodu sm za dodatek imel samo kvaliteten whey z bogato vsebnostjo aminokislin, z ostalo hrano pa se niti nisem obremenjeval kje jo kupit, ker kjerkoli kupuješ vidiš da te belo meso, oreščki, domača zelenjava, in kvalitetni OH sploh ne stanejo veliko v primerjavi z evrokremi, čokolinoti, čokoladami, piškoti pa vsem ostalim poljubnim predelanim zadevam, ki se danes masovno konzumirajo in v katerih je danes že tretjina nafte. Žalost.
I'm drunk, what's your excuse?

jype ::

energetik> ampak non stop jesti sojo?

Ja? Saj je ni treba vedno na isti način pripravit, ane.

_IKE_ ::

Btw soja in body building...a ni to nekaj takega kot vampirji & česen ?

guest #44 ::

Jajca imam na pretek. Vsaj tega ni treba kupovat. Stročnice so mi itak zakon, sam niso tako nabite s hranili kot meso in jih je težko toliko pojest.

turkx90 ::

Bo že kašen razlog, da so le redki, ki zagovarjajo sojo...:)

DRugače pa je tisto o steroidih malo napihnjena zgodba, uporaba le teh ni tako pogosta. Velikokrat si tisti ki hodijo 4 leta in ne dosežejo nic, tolažijo s tem, da so usi na AS. Tudi sam sem v fitnesu napredoval več v enem letu, kot nekateri ki hodijo več let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

jype ::

turkx90> Bo že kašen razlog, da so le redki, ki zagovarjajo sojo...:)

Ja, soja običajno ne pride nabasana z rastnim hormonom in skopana v natrijevem glutaminatu za boljši okus.

_IKE_> Btw soja in body building...a ni to nekaj takega kot vampirji & česen ?

Bilderji, ki v glavi nimajo čisto pospravljeno, se soje verjetno bojijo zato, ker se z njo bašejo vegetarijanci. Nikjer ne piše, da če sojo ješ, potem mesa ne smeš več, ali pa da je soja bust-all - je pa vsekakor eno najbolj kul živil, če se greš bilderja, ker ti omogoča uživat uravnoteženo prehrano, kljub temu da se v resnici želiš basat z bistveno več beljakovinami (kar je itak že samo po sebi nezdravo, ampak vsak se mora sam odločit, katere reči so v življenju pomembne zanj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_IKE_ ::

Turkx90....tudi sam sem tako mislil .....Ok v mestnem fitnesu je bilo to pričakovano( uporaba AS), še lastnik & trener prizna da jih je uporabljal, njegove slike iz časa uporabe visijo okoli. Ko pa sem se preselil v začel hodit v manjši recimo vaški fitnes pa ista zgodba, samo redne obiskovalce si moral spoznat.

Seveda to sedaj ne pomeni da so vsi v telovadnicah na AS, še zdaleč ne a na žalost jih je še vedno veliko ...

turkx90 ::

Ja seveda, vedno obstajajo tisti na AS-ju. Vendar je ponavadi delež takih v fitnesu 10% če ne manj. Mogoče me to malo moti, ker so isto vsi mislili zame tako, pa čeprav zdej hodim ze 4 leta, ampak me je vseeno 2 krat več kot večine ki hodi z mano. In potem je bilo itak vsem logično da sem na AS(tisti mlajši pa so me spraševali če sem na "proteinih" haha)

_IKE_ ::

4 leta so že kar lepa doba in če so bile zadeve pravilno načrtovane in izpeljane se rezultati morajo poznati. Žal pa to pomeni tudi ogromno odrekanja in prilagajanja kar pa je dan danes ko se išče samo instant uspeh, zelo težka pot in zato se iščejo "bližnjice.

Če se vrnem nazaj na naslov teme; najti poceni in zdravo hrano pa je danes že manjša umetnost, torej so nasveti kje se jo najde sila koristni....

turkx90 ::

Res ja. Še posebej se splača spremljat razne akcije za meso in podobne stvari ki jih lahko zmrzneš. Ko dobiš dobro akcija lahko nakupis tudi za cel mesec in zmrznes.

rasta ::

Jaz predlagam, da si poleg še kakšen drug šport najdeš. Magari hodiš redno na plac basket špilat ...
To bo sicer uspešno sabotiralo tvoje napre, da se nabiješ v pol leta, bo pa pripomoglo k sinhronizaciji mišic, tako da ne boš izgledal kot kakšen štorast robot!

jype ::

Se pridružujem k pozivu za sočasno treniranje motorično manj retardiranega športa kot je pumpanje posameznih mišic.

turkx90 ::

jype je izjavil:

Se pridružujem k pozivu za sočasno treniranje motorično manj retardiranega športa kot je pumpanje posameznih mišic.


Seveda, kaj ti bojo mišiče, ko pa lahko 2 ure mečeš žogo v koš..
Pa sem treniral 7 let košarko, vendar tvoja izjava je debilna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

tsh2 ::

jype je tudi strokovnjak za prehrano bodybuilderjev. svašta.

kolikor sem jaz enkrat računal so beljakovine v špinači veliko dražje kot v jajcih. mimogrede če hočete poceni in zdravo hrano: prodam 1500 kg bio krompirja po 40c/kg, v bližini grosuplja.

ripmork ::

Soja redno v večjih količinah ni proporočljiva, ker povzroči dvig estrogena - ženskega hormona. Not very good, ja.

Z vegi prehrano ni tako simpl. Rastlinske beljakovine so nepopolne, nimajo vseh esencialnih aminokislin (za razliko od mesa, ki so popolne beljakovine z vsemi potrebnimi esencialnimi aminokislinami) in je treba pametno splanirati prehrano. Najboljša rastlina kar se tega tiče je Quinoa, ki se po prehranski vrednosti skorajda popolnoma približa mesu (dobi se jo v Citypark-u na oddelku zdrave prehane).

Meso ne v prevelikih količinah, veliko zelenjave, a naj bo le-ta čimbolj raznolika.
Pa ne pretiravat s sojo:)

PS: poceni beljakovine, hm... Hofer? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

jype ::

turkx90> Pa sem treniral 7 let košarko, vendar tvoja izjava je debilna.

Ampak jaz nisem tisti, ki je motoričen invalid, mnogi bilderji pa so.

Ripmork> Meso ne v prevelikih količinah, veliko zelenjave, a naj bo le-ta čimbolj raznolika.

Saj jaz sem isto zapisal, samo od mene nočejo tega slišat.

tsh2> kolikor sem jaz enkrat računal so beljakovine v špinači veliko dražje kot v jajcih.

Še sreča, da se nisi spravil računat z beljakovinami v zelju.

turkx90 ::

Ja jype, ker on bo po 2 letih fitnesa bo postal body builder ne? Verjetno bo imel ene 100 kg čiste mišične in se bo komaj premikal..:)

jype ::

turkx90> Ja jype, ker on bo po 2 letih fitnesa bo postal body builder ne? Verjetno bo imel ene 100 kg čiste mišične in se bo komaj premikal..:)

Če misli pridobit opazno količino mišične mase zato, da bo všeč potencialnim spolnim partnerjem, potem mu je treba razložiti, da to ni niti zdravo, niti učinkovito.

Če bi rad zdravo živel, potem sta fitnes in košarka čisto super, zdrava prehrana pa enaka kot za vse ostale ljudi.

tsh2> jype je tudi strokovnjak za prehrano bodybuilderjev. svašta.

Nope, je pa strokovnjak za gastroenterologijo.

mihec87 ::

Ka pa fali jonny bravu?:)

turkx90 ::

Akcija v lidlu, en kg piscancjih prsi je 4.98 evra.

jype ::

turkx90> Akcija v lidlu, en kg piscancjih prsi je 4.98 evra.

In ena kila piščanca je lih za en dan.

Pol kile piščanca, pet kil krompirja, tri kile fižola in tri kile solate je pa za en teden, za isto ceno, samo bolj zdravo.

turkx90 ::

Haha in s to tvojo prehrano bo človek dosegel kaj?

jype ::

turkx90> Haha in s to tvojo prehrano bo človek dosegel kaj?

Minimalno 90 let, minimalno 6 vnukov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

turkx90 ::

Nevem kaj ti odpisat na te neumnosti.

Gray_Warden ::

znimivo da jype še ni omenil da namesto da greš v fitnes, pojdi rajši na kolo :D

je pa dejstvo da se cela debata zopet vrti okoli jypovih odgovorov :D

edit: sem pa opazil da je omenil da je nekaj kar ON dela spet veliko bolje kot to kar delate vi...on igra _košarko_.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Gray_Warden> znimivo da jype še ni omenil da namesto da greš v fitnes, pojdi rajši na kolo :D

Pejt rajš na kolo.

Gray_Warden> je pa dejstvo da se cela debata zopet vrti okoli jypovih odgovorov :D

Čakam, da me kdo vpraša, kolk sem plačan za to.

Gray_Warden> on igra _košarko_

Nope, je ne. Tečem, plavam, kolesarim, pohajkujem in okopavam krompir.

Bolš ko vsak fitnes.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800113557 (2718) J.McLane
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037035 (14205) link_up
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222157 (17686) m0LN4r
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222455 (20428) egonk
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773051 (63286) thramos

Več podobnih tem