» »

Kje dobit poceni hrano?

Kje dobit poceni hrano?

1 2 3
4
»

jype ::

Ja, jaz bi raje imel manj mišične mase, kot več, zato se ne sekiram preveč - vamp je pa v tem času izginil sam od sebe.

_IKE_ ::

Ena ura na kolesu ....pravo kolo ali sobno ?

jype ::

Pravo.

Okapi ::

Vseeno, važno je, koliko goniš;) Elitni kolesarji so sposobni, če se zelo potrudijo, v eni uri pokurit okoli 1600 kcal. To je povprečno 450 vatov celo uro - kdor je kdaj gonil ergometer, si lahko predstavlja, koliko je to. Če jype res pokuri 800 kcal, je to ena ura gonjenja ergometra pri 225 vatih, kar je hudo veliko. No, tudi 35 km v eni uri prekolesarit je kar precej.;)

O.

_IKE_ ::

Številk ne poznam že kar neki časa ne kolesarim več .....se je ene par downhilov ne preveč lepo končal, pa sem ugotovil da morda ne bilo slabo s tem odnehat..

Drugače pa če vsak dan res pregoniš 35 km ...well done...

jype ::

Gray_Warden ::

če pa jajp v čem uživa, pa je to postanje videov o svoji vožnji na kolesi na slo-tech.

jajp, ne skrbi, vsi že vemo da rad kolesariš in verjemi...nobody cares.
Why so serious?

jype ::

Posnami torej kaj zanimivejšega in prilepi! Ne se šparat!

Ramon dekers ::

kolk časa porabiš za 35 km?

jype ::

Od doma do brnika in nazaj domov potrebujem točno 2 uri, pa se peljem 64km in naredim okoli 200m višinske.

Od doma do centra in nazaj imam 20km in potrebujem 40 minut. Večino moči porabim za pospeševanje do 30+ na vsaj štirih do šestih semaforjih v vsako smer.

b ::

Ja dobr je tole objavljanje, polcaji vidjo da se voziš več kot 25 na kolesarskih stezah pa kje se te dobi tudi :) Ti kriminalc, ti!

jype ::

Sem šel vprašat, če lahko snemam, pa če s tem lahko koga ovadim, pa so mi zatrdili, da to ne gre.

Pol pa nč!

BTW, omejitev velja za kolesa s pomožnim motorjem, ne za kolesa, ki jih poganjaš z lastno močjo, kot je večkrat razloženo v se malo o cpp .

d0rK ::

Ulala, pwn.

jalovec09 ::

Jaz kupujem file v PP, kruh si sam pečem polnozrnat-ržen, tuno v Hoferju, jajca so doma, tista kupljena so se mi zagravžela.

fraising ::

Ramon dekers je izjavil:

večina kurjenja maščob ne poteka med vadbo, pač v ostalem času. Tam samo izčrpaš glikogenske rezerve, nato mišično maso, nato šele pride maščoba.
Pač fino je da zračunaš koliko kalorije zaužiješ in koliko jih porabiš. Skombiniraš to in pogledaš GI indeks izdelkov, ter poskusiš doseči cilj torej 1200 kcal namesto 1500 kot si jih dobil prej +GI indeks živil.



huh, me zanima kolk časa boš folgal na 1200kcal, ali pa na 1500. To je krepko pod tvojim BMR.

Še ena stvar, če nisi nek športnik ki dela več treningov dnevno ene skupine mišic, nimaš kaj za skrbet za GI.

jalovec09 ::

Okapi je izjavil:

Vseeno, važno je, koliko goniš;) Elitni kolesarji so sposobni, če se zelo potrudijo, v eni uri pokurit okoli 1600 kcal.


Če imajo kalorije na teh urah se motijo, cifre so pošteno pod prikazano....normalno se pokuri na uro med 400-700 kcal, res inteziven pa 800 kcal...več je že neralna cifra, vem, ker sem se s tem zelo velik ukvarjal, imel Garmin 405 CX, pa eno naavdno uro Sigma 15, odstopanje 30 procentov... Garmin je kazal, tam tam z cifro.

Zgodovina sprememb…

jype ::

800kcal mi je pokazal pri jurišu na vršič, kjer sem točno v eni uri prevozil tistih 13km.

Okapi ::

več je že neralna cifra,
Kaj pokažejo ure pri kolesarjenju, je eno (če drugega ne, ne upoštevajo vetra), na sobnem kolesu-ergometru ti "računalnik" pokaže zelo točno cifro (pod pogojem, da ima tvoje telo res 25% standarden izkoristek, kot ga predpostavljajo merilniki na ergometrih).

Eddyju Merckxu so nekoč namerili 1600 kcal v eni uri, kar je, kot rečeno, ekstrem.

Drugače sem pa iste cifre omenil - 400 kcal na uro pri normalnem rekreativnem naporu, pri čemer če je to vožnja v službo, moraš imeti v službi prho;)

O.

jype ::

Okapi> moraš imeti v službi prho

To se prima obnese v ogromno primerih, ne le pri norcih, kakršen sem jaz.

Okapi ::

Vsekakor, ampak v ogromno primerih je nimajo.

O.

jype ::

Jaz sem samo v enem podjetju bil brez, pa še tam smo se precej kregali glede tega.

Ne le s stališča skrbi za zdravje, tudi s stališča produktivnosti (še posebej poleti) se tuš več kot splača.

Ja, včasih se ga ne da uredit in ja, zredil sem se tudi zaradi tega, ker sem se iz uvidevnosti do sodelavcev odpovedal kolesarjenju s hitrostjo, višjo od polžje.

Ramon dekers ::

fraising je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

večina kurjenja maščob ne poteka med vadbo, pač v ostalem času. Tam samo izčrpaš glikogenske rezerve, nato mišično maso, nato šele pride maščoba.
Pač fino je da zračunaš koliko kalorije zaužiješ in koliko jih porabiš. Skombiniraš to in pogledaš GI indeks izdelkov, ter poskusiš doseči cilj torej 1200 kcal namesto 1500 kot si jih dobil prej +GI indeks živil.



huh, me zanima kolk časa boš folgal na 1200kcal, ali pa na 1500. To je krepko pod tvojim BMR.

Še ena stvar, če nisi nek športnik ki dela več treningov dnevno ene skupine mišic, nimaš kaj za skrbet za GI.



pač primer sem ti dal 1200 je res premalo. Ampak iz 2500 na 2000 je pa razlika.

;-) ::

jype je izjavil:

Jaz sem samo v enem podjetju bil brez, pa še tam smo se precej kregali glede tega.

Ne le s stališča skrbi za zdravje, tudi s stališča produktivnosti (še posebej poleti) se tuš več kot splača.

Ja, včasih se ga ne da uredit in ja, zredil sem se tudi zaradi tega, ker sem se iz uvidevnosti do sodelavcev odpovedal kolesarjenju s hitrostjo, višjo od polžje.

Odvisno kje delaš, če na kaki zavarovalnici ali računovodskem servisu je malo kruta da bi rekel da bi imel še tuš, če pa si gradbenik ali fizik pa je skoraj samoumevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jype ::

;-)> če na kaki zavarovalnici ali računovodskem servisu je malo kruta da bi rekel da bi imel še tuš

A ni ravno tam nujno, da si ves čas spoliran za stranke?

listje123 ::

jype je izjavil:



Kje si dobil ta program ki ti kaže kok hitr greš...

Lp

;-) ::

jype je izjavil:

;-)> če na kaki zavarovalnici ali računovodskem servisu je malo kruta da bi rekel da bi imel še tuš

A ni ravno tam nujno, da si ves čas spoliran za stranke?

Prideš spoliran tja in je to to ?

Ramon dekers ::

pa kaj vi sanjate?? o tuših? še tuširali se boste tam, to je 30 min. In ta čas naj bi dobili še plačano?

jype ::

tajki> Kje si dobil ta program ki ti kaže kok hitr greš...

Napisal sem ga. Če te zanima več, bom objavil v Beleženje udeležbe v prometu

;-)> Prideš spoliran tja in je to to ?

Kaj pa storiš, ko mimo tebe pridrvi avtobus in te zalije dvometrski vodni zid?

Ramon dekers> pa kaj vi sanjate?? o tuših? še tuširali se boste tam, to je 30 min. In ta čas naj bi dobili še plačano?

30 min? Kaj pa tolk časa potrebuješ? Jaz končam v največ 10 minutah, pa moram vsaj pozimi najprej slečt štiri plasti, pa dokler mi jih niso odrezal, sem moral še lase sušit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

;-) ::

Kje pa delaš ? Jaz bi tudi mel tako delo da bi se tuširal pa lase sušil.

Okapi ::

In ta čas naj bi dobili še plačano?
Od kje ti pa to? Moraš pač toliko prej priti v službo.

O.

_IKE_ ::

emm...pobi...ta tale tema se sedaj že "malo " odmika od naslova ...

Ramon dekers ::

Okapi je izjavil:

In ta čas naj bi dobili še plačano?
Od kje ti pa to? Moraš pač toliko prej priti v službo.

O.



jah če je tuš potem se to smatra kot neki nadstard, oz dobiš še plačano da ga uporabljaš. Tako kot v Grčiji ko so dobivali dodatke če so hodili pravočasno na šiht, znali angleško...

Sicer ma pa te nadstandarde super google, sicer niso plačani, ampka zaposlenim tam se ne godi slabo.

jype ::

_IKE_> emm...pobi...ta tale tema se sedaj že "malo " odmika od naslova ...

Se opravičujem, imam poseben dar.

Naj nadaljujem z že večkrat povedanim: Z manj mesa se prihrani ogromno denarja, pa se kljub temu da napolnit želodec in zagotovit vse potrebne hranilne snovi.

Preostanek debate se lahko razlije po Nadstandardno opremljeno delovno okolje

Okapi ::

Z manj mesa se prihrani ogromno denarja
A si ziher? Mogoče če veliko krompirja in makaronov poješ, sicer pa je zelenjava & sadje glede na kalorično vrednost dražja od mesa (če to ni ravno pljučna pečenka ali pršut).

O.

jype ::

Okapi> Mogoče če veliko krompirja in makaronov poješ

Seveda. Škrob so najcenejše kalorije.

Invictus ::

Seveda če lahko dobro prebavljaš škrob. Ljudje ki so zrasli gor ob mesu, škrob precej slabo izkoristijo. Ampak telo se vsega navadi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Ja pa jade, od kdaj pa folk, ki je samo meso, ne more prebavljati škroba?
Poleg tega jaz takega človeka ne poznam, ki bi jedel samo meso.

Gray_Warden ::

še ena tema ki je šla po zlu zaradi jajpetovega vmešavanja.

Jype je dejansko največji trol na tem forumu, tega pa nihče ne vidi, zaradi česar moram priznati da jajpovo trolanje prav spoštujem saj lahko VSAKO temo obrne tako, da se vse vrti le še okoli njegovih odgovorov. Vedno odgovore napiše tako, da izpade kot da ima prav, čeprav velikokrat nima.

jype, i respect your trolling, resno:D Tudi če ne obvladaš vsega, trolanje definitivno obvladaš bolje kot kdorkoli drug.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

gendale ::

Gray_Warden, jaz sem že dolgo nazaj rekel da je jype troll :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

technolog ::

Haha, šaljivci :D

Gray_Warden ::

offtopic

tudi jaz sem, pa vendar sem vsakič posebej presenečen kako mu uspe debato obrnit v čisto drugo smer brez da bi kdorkoli karkoli posumil:D Na koncu se pa itak vedno vse konča tako da začne objavljat filmčke o tem, kako goni kolo po ljubljani...kot da bi gledal filmčke od nyan cat...vedno eno in isto:D

/offtopic
Why so serious?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800113448 (2609) J.McLane
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037012 (14182) link_up
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222139 (17668) m0LN4r
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222450 (20423) egonk
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773043 (63278) thramos

Več podobnih tem