» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
23 / 24
»»

mjolnir ::

Sej to glede privzetega ozadja razumem. Samo vseeno, malo več truda pa vseeno lahko vložijo v ˝glavno¨ ozadje. Itak so pa dodali toliko drugih dobrih ozadij, da z ozadji ni problem. Škoda edino, da so odstranilu tisto ozadje z regratovo lučko, ker je bilo imo najboljše (trenutno uporabljam). :)

Rias Gremory ::

Živjo,

Pravkar sem si namestil Ubuntu 12.04 LTS 64-bitni. Še prej pa sem namestil Linux Mint 13. In pri obeh se pojavi sledeča težava:
Obadva sem namestil z USB ključka in se mi zdi, da je to problem. Namreč po namestitvi ubuntuja (vse je bilo enako tudi pri mintu) se mi Ubuntu ne boota, če pa ponovno zaženem računalnik in vstavim USB ter ga izberem kot prvo boot napravo pa mi normalno zažene OS (normalno bi se mi moral pojaviti kjer bi izbral ali hočem inštalirati ali testirati itd.). Da sem ustvaril bootable USB ključ sem uporabil UNetbootin. Lahko je kriv tudi ta program. Z CD/DVD-ji nikoli nisem imel tega problema.

Sam predvidem, da se je grub loader zapisal na USB med inštalacijo in ga zdaj potrebujem če hočem sploh zagnati Ubuntu. Kako to rešiti?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Sam predvidem, da se je grub loader zapisal na USB med inštalacijo in ga zdaj potrebujem če hočem sploh zagnati Ubuntu. Kako to rešiti?


Drži. Samo brez panike in sledi navodilom.

sudo grub-install /dev/sda

P.S. Spremeni sda, če naprava ni prava, oziroma če ne veš, prilepi izpis ukaza sudo fdisk -l. Najverjetneje torej, če imaš nameščen le Ubuntu in gre za zagonsko napravo bo ukaz zadostoval (je točen). Če so še kakšne nejasnosti pa torej pred vpisom ukaza v terminal vprašaj!

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Hvala, vendar sem včeraj to kar sam rešil tako:
https://help.ubuntu.com/community/Boot-...

Uporabil sem komandi:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair && sudo apt-get update
in
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

ter kliknil na recommended repair in rešil zadevo.

Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Zanima me še kako namestim Xfce brez njegovih programov (torej njegov terminal, browser itd.)?

Bo sudo apt-get install xfce4 pravilno?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Nevermind that. Sem si raje Gnome classic naštimal. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

b3D_950 ::



A je to normalno sedaj v FF 15 ali je kaj tretjega?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Rias Gremory ::

Pri meni ni tako. Si naložil vse posodobitve?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

b3D_950 ::

Sem našel in sicer pod about:config -> browser.preferences.inContent je bil na true.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

Rias Gremory je izjavil:

Hvala, vendar sem včeraj to kar sam rešil tako:
https://help.ubuntu.com/community/Boot-...

Uporabil sem komandi:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair && sudo apt-get update
in
sudo apt-get install -y boot-repair && boot-repair

ter kliknil na recommended repair in rešil zadevo.

Lp


Super, samo da si torej uredil.

Icematxyz ::

Če bi še kdo rad spremenil (le) videz preobleke, funkcionalnost torej ni enaka, kot je pri Overlay Scrollbars:

Drsnik



Varnostna kopija:

sudo cp /usr/share/themes/Ambiance/gtk-2.0/gtkrc /usr/share/themes/Ambiance/gtk-2.0/gtkrc_old

Sledi navodilom.

P.S. Kdor mnogo uporablja za upravljanje s drsniki miško (ne koleščka) in ne poveča pogosto na primer Firefox do roba zaslona se s tem naj ne ukvarja!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Mogoče kdo ve, kako se v ubuntu v igrah spremeni resolucijo igre? Kupil sem si humble indie bundle 6, in v igro Shatter, v options nikjer ne najdem nastavitev za resolucijo.

Icematxyz ::

Kakšno ločljivost bi pa rad nastavil?

mjolnir ::

ja mojo običajno, 1600x900

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

ja mojo običajno, 1600x900


Preizkusi sledeče:

cd /opt/Shatter
./SettingsEditor.bin.x86


@Zvezdica27

Nič torej nisi napisal, kako se je obneslo pri testu to jedro. Menim, da popravek za tvojo težavo to jedro že vsebuje, ampak če si testiral in HDMI še vedno ne deluje dobro, potem verjetno še kakšna druga komponenta ni dovolj "upstream". Torej Ubutntu 12.10 + omenjeno jedro za test, če slučajno že testiraš Ubuntu 12.10, oziroma obstaja še ena potencialna možnost za testiranje na stock Ubuntu 12.04 in če želiš preizkusiti povej in ti napišem navodila.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

nisem še, mel sem vikend osotnosti + otrok roj dan + drva sem nekaj rihtal... 3.6 rc sem že probaval, a ne vem če ravno tega. To jaz menjam ko gate. Tud do modprobov še nisem prišel, ker bi bilo prej treba prebrati kako stvar... zv ečer pa je treba tud kako knjigo prebrat ali celo ženo objet ;)

počasi, hvala, bom... ej, štala. To bom zrihtal, pa magar z macolo! Vsak dan si rečem, bom vzel zadevo v službo probat pa...

zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

To bom zrihtal, pa magar z macolo!


Ah ne to je za drva, skratka omenjeno jedro sem načeloma prepričan, da že vsebuje popravek za tvojo težavo sedaj je samo vprašanje, če Ubuntu 12.10 + omenjeno jedro že da rezultat, kot ga torej želiš v kolikor torej Ubuntu 12.04 + omenjeno jedro ne da želenega rezultata. Oziroma načeloma še obstaja ena opcija za stock Ubuntu 12.04 za test, ampak je malenkost bolj kompleksna in za to najprej preizkusi torej to, ko bo torej čas.

Zvezdica27 ::

nope...

zz

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

nope...

zz


Ne deluje ali je to kakšen sleng, katerega sam ne razumem?

Icematxyz ::

VirtualBox Lens



iLove



Vibes

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Zvezdica27 ::

isto, torej 3.6 rc1 deluje isto.

zz

šernk ::

A obstaja kakšen dober program nadomestek simple scanu? Ne zazna mi printerja preko WIFI...če sploh kateri zazna no :)

iz office se da normalno prek wifi printat
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

poweroff ::

A ni simple scan namenjen skeniranju? Za tiskanje imaš druge rešitve? Pa povej za kateri model printerja gre,...
sudo poweroff

šernk ::

Simple scan deluje odlično ja...sam prek wifi ne zazna printerja...printer je pa HP officejet 4500 wireless. Rabil bi kak nadomestek za skenirat, ker se mi ne da vsakič printerja prek USBja povezovat (printat ne morem prek USBja, ker mi sklopi comp... star verjetno nerešljiv problem brez menjave matične :D )

tako da scan preko wifi bi mi prišel zelo prav, če se sploh da.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

isto, torej 3.6 rc1 deluje isto.

zz


OK bom še malo razmislil, kaj je najbolj optimalno. To jedro sem prepričan, da popravek vsebuje in verjetno še kakšna druga komponenta ni dovolj "upstream".

šernk je izjavil:

A obstaja kakšen dober program nadomestek simple scanu? Ne zazna mi printerja preko WIFI...če sploh kateri zazna no :)

iz office se da normalno prek wifi printat


Kot pravi uporabnik @rb750, HPLIP skrbi za nemoteno delovanje HP naprave in HPLIP je na Ubuntu že prednameščen.

Glede optičnega branja preko brezžične povezave pa menim, da se Simple Scan za katerega praviš, da ti deluje odlično ne boš rabil odpovedati. Verjetno si ročno dodal tiskalnik (nadzorna plošča -> tiskalniki) in bi verjetno ročno moral še usposobiti optično branje preko brezžične povezave, ampak bova poskusila nekaj drugega in sicer preizkusi sledeče:

Najprej v sistemskih nastavitvah -> tiskalniki izbriši dodan tiskalnik in znova poženi računalnik. Vključi tiskalnik (brezžična povezava in torej ne USB) in prižgi računalnik in v terminal vpiši:

gksudo hp-setup

Sledi navodilom, izberi opcijo 2 in tiskalnik bo zaznalo samodejno in po končanem nameščanju tiskalnika preveri, če deluje optično branje!

Zgodovina sprememb…

šernk ::

način, ki ga je podal rb750 nisem še nič tikal (ni časa te dni). tiskalnik nisem tudi nič ročno dodajal (no razen na modem za wifi nastavitve), vendar v samem ubuntu sistemu nisem tikal nič. je preprosto connect&print, sam pri skeniranju ne dela :)

bom ob primernem času stestiral zadevo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

šernk je izjavil:

način, ki ga je podal rb750 nisem še nič tikal (ni časa te dni). tiskalnik nisem tudi nič ročno dodajal (no razen na modem za wifi nastavitve), vendar v samem ubuntu sistemu nisem tikal nič. je preprosto connect&print, sam pri skeniranju ne dela :)

bom ob primernem času stestiral zadevo.


Preizkusi torej in poročaj.

@Zvezdica27

Lahko bi se za test preizkusilo še bolj "upstream komponente", ampak raje najprej preizkusi, če lahko področje "nadzoruješ" na "stock" Ubuntu 12.04 s pomočjo ukaza vpisanega v terminal po vpisu v sejo, ko torej priključiš TV preko HDMI povezave in prikazane barve niso OK, preizkusi sledeče in poročaj:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


sudo apt-get install git dh-autoreconf xutils-dev libdrm-dev libpciaccess-dev libcairo2-dev

Seznam paketov za namestitev copy/paste v tekstovno datoteko, da jih boš lahko kasneje odstranil!

cd
git clone git://people.freedesktop.org/~pzanoni/intel-gpu-tools
cd intel-gpu-tools
./autogen.sh
make


Torej test:

cd
sudo ./intel-gpu-tools/tools/intel_infoframes -d


P.S. Če ne bo rezultata, oziroma bi želel povrniti privzeto stanje, torej izbriši sledečo mapo intel-gpu-tools v domači mapi in odstrani višje nameščene pakete in boš spet na privzetem stanju!

b3D_950 ::

šernk je izjavil:

način, ki ga je podal rb750 nisem še nič tikal (ni časa te dni). tiskalnik nisem tudi nič ročno dodajal (no razen na modem za wifi nastavitve), vendar v samem ubuntu sistemu nisem tikal nič. je preprosto connect&print, sam pri skeniranju ne dela :)

bom ob primernem času stestiral zadevo.


Se mi zdi, da je dobro najprej odstranit tisto verzijo, ki je že prednaložena. Potem pa enostavno namestiš zadnjo verzijo iz tiste strani. Imam tudi sam HP mrežni tiskalnik (sicer ni brezžični) in lahko poženem scan direktno preko mreže.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

Se mi zdi, da je dobro najprej odstranit tisto verzijo, ki je že prednaložena.


Morda v kakšnem izjemnem primeru, drugače ne.

zigomir ::

Živjo,

Tokrat ne bom tok jokov, ker trenutno laufam na HW-ju ko zaenkrat skoraj vse, razen zvoka, dela zares super :)

Problem je, da na matični seveda imam 3 inpute za zvok, ampak nikakor ne bo predvajalo v 5.1 načinu. Zdaj, najbrž driverji še ne podpirajo ali kaj podobnega, ampak nekako sem pripravljen kupit 2.1 zvočnik samo zaradi tega.

Zdaj pa edino kar me skrbi (mogoče zares neumno vprašanje), je to: ali je možno, da pri 2.1 sistemu ne bo deloval bas ali kaj podobnega? Sicer v to močno dvomim, ampak raje vprašam :$

Hvala!

Rias Gremory ::

Bo delovalo.
1 za piko pomeni woofer kolikor vem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

zigomir ::

Jup, z basom sem mislil woofer. Sej vem, se sliši neumno, ker to načeloma dela za vsak mp3 player ko priklopiš gor, ampak ja :)

Icematxyz ::

Tokrat ne bom tok jokov, ker trenutno laufam na HW-ju ko zaenkrat skoraj vse, razen zvoka, dela zares super :)


Lepo in tudi Ubuntu 12.10 je že praktično tukaj in boš testiral torej delovanje IB strojne opreme še na Ubuntu 12.10.

Problem je, da na matični seveda imam 3 inpute za zvok, ampak nikakor ne bo predvajalo v 5.1 načinu.


In kaj si že nastavljal ali iskal in za kakšno strojno opremo gre. Kaj je torej težava.

zigomir ::

Ha! Sem se spravil še raziskovat, čeprav ni kazalo dobro in končno naletel na tole: http://voices.canonical.com/david.henni...

Tu lahko overridaš vsak jack posebej, tako da mi je uspelo uštimat 5.1 zvok!

Potem pa je tu še ena zelo čudna stvar. Že v službi, pa zdaj tudi doma, se mi dogaja, da ko je sistem na sveže zagnan bo zvok vedno štekal na približno 5, 10 sekund. In to dela kakšne pol ure, vedno bolj redko, nakar ne šteka več sploh. Res čudne zadeve...

Icematxyz ::

Ha! Sem se spravil še raziskovat, čeprav ni kazalo dobro in končno naletel na tole: http://voices.canonical.com/david.henni...

Tu lahko overridaš vsak jack posebej, tako da mi je uspelo uštimat 5.1 zvok!


A tako praviš slab začetek dober konec. Lepo, da si uredil.

Potem pa je tu še ena zelo čudna stvar. Že v službi, pa zdaj tudi doma, se mi dogaja, da ko je sistem na sveže zagnan bo zvok vedno štekal na približno 5, 10 sekund. In to dela kakšne pol ure, vedno bolj redko, nakar ne šteka več sploh. Res čudne zadeve...


5.1 zvok na prenosniku, ali gre spet za drug Ubuntu računalnik? ;)

Na prvo žogo če v terminal vpišeš:

pulseaudio -k

Je potem kaj drugače? Drugače pa o kakšnem specifičnem programu govorimo ali nasploh zvok v vseh programih?

Zgodovina sprememb…

zigomir ::

Ni prenosnik, je drug računalnik, ampak tut tisti "prvi" ni prenosnik :) Oba sta Ivy Bridge, s tem da tale zaenkrat deluje dost bolš. Predvsem je full pomembno, da vsak dan sklopim/restartam računalo, sicer po okoli dveh dneh uptime-a (če dajem hibernate) rata obupno laggy, okna se res z zamikom premikajo.

Ok, k zvoku. Zvok, ne glede na program, karkoli pač predvaja zvok mi od začekta malo šteka in potem neha. Čeprav zejle po novem, odkar imam jacke nastavljene da dela 5.1 zvok še nič ne šteka :) Res škoda, k vse to ne deluje po defaultu, ker gre dost živcev + tako nikoli ne bo za primerno rajo :/

Icematxyz ::

Čeprav zejle po novem, odkar imam jacke nastavljene da dela 5.1 zvok še nič ne šteka :)


Lepo, torej si uredil.

Res škoda, k vse to ne deluje po defaultu, ker gre dost živcev + tako nikoli ne bo za primerno rajo :/


Ah, važno da tebi deluje ostalo bo pa torej že nekako!

Aston_11 ::

Kaj je možno imeti pod istim userjem različna gesla, v smislu, da bi, ko bi geslo vnašal, z izbiro gesla spremenil profil?

zigomir ::

Icematxyz je izjavil:

Ah, važno da tebi deluje ostalo bo pa torej že nekako!


Cjah, to že, upam... :)
A mogoče bolj podrobno spremljaš razvoj sistema? Veš mogoče, kakšne so ambicije oziroma načrti za nadaljnji razvoj?

Od enega update-a prejšnji teden, mislim da je vseboval tako Unity kot Xorg (mogoče tudi Compiz) pakete, meni deluj vse vsaj 10x bolj odzivno. Če bo le delal še tako naprej bom z veseljem pozabil na Windows. Samo me skrbi, da bodo spet prišle nove verzije, ki bodo kaj pokvarile. Kakšne imate drugi izkušnje? Je sploh kdo, čisto brez temu podobnih problemov?

Icematxyz ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj je možno imeti pod istim userjem različna gesla, v smislu, da bi, ko bi geslo vnašal, z izbiro gesla spremenil profil?


O kašnem točno profilu pa govoriš, če o uporabniškem računu in torej vsem, kar sodi zraven potem ne vem zakaj ne bi izdelal dveh uporabniških računov in pri vpisu v sejo pač izbral ustreznega/želenega.

A mogoče bolj podrobno spremljaš razvoj sistema? Veš mogoče, kakšne so ambicije oziroma načrti za nadaljnji razvoj?


Pripeljati vsebine in storitve, katere zanimajo Ubuntu uporabnike na Ubuntu verjetno in graditi na tem, kar trenutno že uporabljaš in torej deluje dobro.

Od enega update-a prejšnji teden, mislim da je vseboval tako Unity kot Xorg (mogoče tudi Compiz) pakete, meni deluj vse vsaj 10x bolj odzivno. Če bo le delal še tako naprej bom z veseljem pozabil na Windows. Samo me skrbi, da bodo spet prišle nove verzije, ki bodo kaj pokvarile. Kakšne imate drugi izkušnje? Je sploh kdo, čisto brez temu podobnih problemov?


Tako Unity, kot Compiz sta v Ubuntu 12.04 bila deležna že veliko izboljšav da. Ubuntu 12.04 je LTS različica, kar pomeni, da sedaj sledijo različice, kjer se hitreje uvaja več novosti in bi potencialno lahko prišlo zaradi tega do kakšne "težave" več, ampak to je pavšalna ocena in v praksi se lahko zgodi, ker če se ne motim uporabljaš najnovejšo Intel strojno opremo, da bo ti Ubuntu 12.10 deloval še bolje!

šernk ::

@Icematxyz :
ti se resnično ne hecaš...karkoli poveš deluje :D

skeniranje deluje preko simple scan programa, hvala
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zvezdica27 ::

lp,

Ice: na katerem kernelu, 3.6 rc1 ali 3.4.0, ki ga imam kot default?

Kaj pa 12.10 nova beta? lahko poikusim to (live ali install?)

zz

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Prejle sem pognal update in se mi je vmes prikazalo sledeče:

Problem


Torej imam nek problem z GRUBom, kaj zdaj? Tako kot je na sliki je tudi zdaj, ker nisem hotel restartat in potencialno imeti problem.
Prosim pomoč.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

šernk je izjavil:

@Icematxyz :
ti se resnično ne hecaš...karkoli poveš deluje :D

skeniranje deluje preko simple scan programa, hvala


Super in lepo da ti deluje.

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

Ice: na katerem kernelu, 3.6 rc1 ali 3.4.0, ki ga imam kot default?

Kaj pa 12.10 nova beta? lahko poikusim to (live ali install?)

zz


Ti samo sledi tistim navodilom na "stock" Ubuntu 12.04 in poročaj, oziroma torej ni težava, če uporabljaš omenjena jedra pri testu. Ubuntu 12.10 + Linux jedro 3.6 pa bo verjetno tudi rešitev težave da.

Rias Gremory je izjavil:

Prejle sem pognal update in se mi je vmes prikazalo sledeče:
 Problem

Problem


Torej imam nek problem z GRUBom, kaj zdaj? Tako kot je na sliki je tudi zdaj, ker nisem hotel restartat in potencialno imeti problem.
Prosim pomoč.


Če nisi nič označil, verjetno ne bo težav in če ne gre za Wubi namestitev? Preventivno pred ponovnim zagonom lahko preveriš, katera je zagonska naprava:

sudo fdisk -l

Predvidevam torej, da sda, ampak natančno to preveri in potem, če je sda poženi sledeč ukaz ali ga ustrezno spremeni:

sudo grub-install /dev/sda

Zvezdica27 ::

oukej, vidim tudi, da je izšel končni 3.6 pa bom danes probal, če bo čas.

zz

Rias Gremory ::

@Ice
Hvala za odgovor, vendar sem si potem rekel, da če bo kaj narobe da bom že rešil. Sem naredil restart in vse se je pravilno zagnalo.
Vseeno hvala. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

oukej, vidim tudi, da je izšel končni 3.6 pa bom danes probal, če bo čas.

zz


1.) Jedro 3.6 torej kvečjemu v kombinaciji s Ubuntu 12.10, kot sem že napisal.
2.) Na Ubuntu 12.04 pa kvečjemu to in to slednje načeloma ob priliki tudi preizkusi, ker me torej zanima, kakšen bo torej rezultat.

Rias Gremory je izjavil:

@Ice
Hvala za odgovor, vendar sem si potem rekel, da če bo kaj narobe da bom že rešil. Sem naredil restart in vse se je pravilno zagnalo.
Vseeno hvala. :)


You're Welcome.

Zvezdica27 ::

lp,

git intel toolse sem potegnil na jedro 3.6 (za oneiric). ne dela.

A probam še z 3.4, ki ga uporabljam na 12.04 (pa mislim da je od precisa).

Kernele vlečem dol od kernel.ubuntu.com

zz

Zvezdica27 ::

lp,

probal sem še s 3.4 )skor ziher da je za precise kernel) in isto, no effect.

Ne vem kaj naj bi zadnja komanda dala kot output.

Sicer pa... ta dva tedna bom pa že zdržal... če bo zadeva porihtana-

zz
««
23 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313079 (3) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946830 (37454) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91988 (1889) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435544 (28687) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180772 (146711) Icematxyz

Več podobnih tem