» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
24 / 24
»
»»

Icematxyz ::

Ne rabiš postopka ponavljati ob namestitvi drugega jedra.

cd
sudo ./intel-gpu-tools/tools/intel_infoframes -d


Ta ukaz torej poženi, ko bo prenosnik priklopljen na TV zaslon preko HDMI povezave in bodo barve "napačne". Najbolje če to izvedeš kar s "stock" Ubuntu 12.04 jedrom.

Zvezdica27 ::

lp,

to dvoje sem poizskusil s 3.6 in 3.4 jedrom. slabe barve, podal ukaz, isto.

Bom še s 3.2 poizkusil (a je važno katero verzijo, po moje "stock" nimam več gor, samo posodobitve 3.2 ki se same dajejo gor brez razloga (tud če uporabljaš kasnejše verzije).

tenx

zz

Icematxyz ::

Da zadnje uradno jedro v Ubuntu 12.04 še preizkusi v kombinaciji s tem ukazom. Izpiše pa se kar nekaj podatkov po tem, ko poženeš ta ukaz in je računalnik priključen na TV zaslon preko HDMI?

Ne vem, če ne bo rezultata potem ostane še test s Ubuntu 12.10 in jedrom 3.6, ampak po drugi strani najverjetneje bi moral doseči rezultat tudi s tem ukazom že sedaj. Kaj pa same nastavitve na TV na tem področju si že vse preveril in ni vmes kakšne škatlice, ampak priklopiš HDMI kabel neposredno na TV zaslon?

Zvezdica27 ::

lp,

. 2.3.31 - isto.

kaj naj bi se zgodilo? izpis je, rabiš kak podatek?

lej, jutri ga nesem v službo pa bom tam prilopil. Priklop doma je direkt, 15m hdmi.

zz

Icematxyz ::

lej, jutri ga nesem v službo pa bom tam prilopil.


Da to še preizkusi in potem za test doma še torej ostane Ubuntu 12.10 + Linux jedro 3.6.

kaj naj bi se zgodilo? izpis je, rabiš kak podatek?


Morda bi bilo kaj razvidno iz primerjave med izpisoma ukaza, ko so barve "napačne" in ko so OK in torej moraš za to izvesti prehod v in iz stanja pripravljenosti, ampak načeloma poskusi torej še drug TV zaslon in potem doma, ko bo na voljo še Ubuntu 12.10 + Linux jedro 3.6, ukaz sam pa sem predvideval, da bi verjetno moral uspešno izvršiti izmenjavo paketka z dodatno video informacijo in barve bi se torej po izvedenem ukazu "popravile", ampak praviš, da temu ni tako.

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Kakšna ideja kako bi prikazal IP na vrhu terminala, ko se povežem preko SSH na nek strežnik?

Sedaj piše username@imeracunalnika:~
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Truga ::

Vse kar lahko jaz trenutno recem na tole je "se dobro da jaz nucam kubuntu".

Rias Gremory ::

Saj noben drugega ne sili, da uporabljaš xy distribucijo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BigWhale ::

Tilen je izjavil:

Še en dokaz, da je Ubuntu zelo neresna distribucija. Kaj porečeš na tole, Icematxyz?


Ti bom kar jaz odgovoril. :)

Vecina stvari, ki jih pisejo je precej pretiranih, poleg tega so tile clanki vsi stari in zastareli. Vsi so se obesli na beta verzijo operacijskega sistema, ki se ni bila izdana in je bilo vmes prakticno vse ze popravljeno.

Ja, Ubuntu ima sedaj privzeto omogoceno iskanje po amazonu kar iz dash-a. Bo zaradi tega Canonical kaj zasluzil? Nekaj drobiza bo pa res. Bo pa precej uporabnikom olajsano iskanje po amazonu. Tisti, ki pa tega ne bodo zeleli, si bodo pa stvar izklopili. Za 12.10 je prepozno ampak 13.04 bo verjetno to stvar imela ze v namestiti in se bo ob namestitvi izbralo ali zeli nekdo imeti iskanje vkljuceno ali izkljuceno.

Sedaj je to ena izmed nastavitev v System Settings.

Torej, ce povzamemo:
- iskanje se lahko izklopi
- iskalni nizi se na amazon posiljajo preko anonymous proxija
- iskalni nizi se posiljajo preko https povezave
- dash sedaj vsebuje legal disclaimer o iskanju po third party straneh

Ja, takticno bi bilo bolj primerno, ce bi bila stvar opt-in in ne tako kot je sedaj, ko je opt-out. In kot sem ze rekel, verjetno bo to v 13.04.

Rias Gremory ::

Katero grafično orodje za particioniranje je v redu?
Ali je bolje narediti v ukazni vrstici?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mavrik ::

Rias Gremory je izjavil:

Katero grafično orodje za particioniranje je v redu?
Ali je bolje narediti v ukazni vrstici?


Raje v grafičnem orodju, je težje kaj ponesreči pobrisat. Gparted se največ uporablja in je tudi najbolj stabilen.
The truth is rarely pure and never simple.

Rias Gremory ::

Okej, novo particijo hočem narediti na tem disku, ki ga trenutno uporabljam. V tem primeru moram uporabiti live različico kajne?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Truga ::

Ja. Na gparted sajtu dobis iso. Lahko pa tud zloadas unetbootin, pa ti tisto naredi bootable usb.

Rias Gremory ::

Ali je alternativa unetbootin programu? Zadnjič ko sem ga uporabil se mi je bootloader zapisal na USB z katerega sem naložil distro in sem moral imeti USB izbran kot 1 napravo, da sem prišel v OS in potem popravil napako. ;((
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Truga ::

Rocno narest bootable USB. Ne me sprasevat kako, nisem se nikol. :P

šernk ::

Startup disc creator je alternativa imaš že v 12.04 inštaliranga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šernk ::

Samo da obvestim če kdo rabi: siol TV po tem postopku dela:
https://slo-tech.com/forum/t473228/p331...

problem pri meni v zadnje je bil kot sem predvideval v VLCju, sedaj so pa tudi to porihtali očitno :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zvezdica27 ::

lp,

glede delanja boot-USBjev: startup disk creator je bolj omejen, načeloma dela samo z *buntu isoti.

Unetbootin je močnejši, lahko zapečeš katerikoli še tako obskuren linux, celo sam ti potegne dol željen sistem (nisem še probal, sam vlečem isote dol). Ne zna narediti tudi več sistemov na istem ključku (treba ročno, je nekaj vodičev na spletu)

zz

rdecaluc ::

Zdravo!

Mene pa zanima katero konfiguracijo naj uberem, na voljo imam:

* Kr dobra gigabyte 939 plata z Athlon 3500+ in 2GB rama + Hd 5450

* Ena bedna (no name) platka am2+, Athlon 3800+ x2, 1,5GB, HD 5450

ps. Je podpora kaj boljša od pred parih let za Radeon grafične?

Hvala v naprej za odgovor :D
Est modus in rebus. ,typos

Rias Gremory ::

Jaz bi izbral absolutno prvo, ker ima več RAMa in je plata znana. Koliko jeder ima CPU pri 1 izbiri?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Truga ::

Athlon 3500+ je single core.

Radeon 5000 serija bi morala biti kar OK podprta, ampak pac vemo kako zna bit z radeoni na lunixih...

Rias Gremory ::

Vzame prvo in proba dobiti nekje dual core za male pare.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bluefish ::

Za S939 kak X2 4200+, če mu ga uspe najti.

Truga ::

Nazadnje ko sm gledal to so bli x2 za 939 drazji kot ko sem kupoval novega.

Kupis am2, nabavis extra ram na bolhi za peneze.

rdecaluc ::

Torej plati sta sledeči : Biostar za AM2+, ter Gigabyte za 939

Na gigabytovi je 4x512mb ddr1 ram 400mhz, na biostarki pa 1x1gb ddr2 800mhz, ter pa 512mb 667mhz (ampak verjetno bom naredu da bosta 2x 1gb enaki).

Kupoval nebi nič, saj ubistvu samo porabljam kar se mi valja doma.

Kaj naj izberem?
Est modus in rebus. ,typos

Rias Gremory ::

Čisto mimogrede, če imaš kakšen sistem ki nuca DDR3 ram, ti dam eno palčko 2gb zastonj (sta bili dve po 2gb, samo je ena defektna).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Truga ::

Vzami AM2 plato, DDR2 je AFAIK se vedno napol zastonj, tud ce novega kupujes.

rdecaluc ::

@Rias Gremory: Nimam. Hvala za ponudbo.

Bom pogledal kako kaže s podporo. Ubuntu naj bi imel že tako ali tako nekaj gonilnikov podprtih.

Se nagibam k gigabyte in single core. Ali bi bila opazna razlika med dual core? Ker se mi zdi da je ta 3800x2 bolj kot ne samo dva 3500+ skupaj spopana.
Est modus in rebus. ,typos

bluefish ::

Raje AM2 konfiguracijo.

Truga ::

Dual core je neprierno hitrejsi. Trust me.

Jz sem fural S939 single core, kasneje pa sem nabavil X2, ko je prisel ven. Zadeva se blazno pozna. Edina rec ki naredi vec razlike kot extra core je pomoje SSD.

In, kot ze receno. extra 1GB DDR2 rama kosta 10e, ce te tistih 512 rama manj moti. Za primerjavo, DDR1 ram je 2x drazji..

rdecaluc ::

Okej, potem pa tega :D. Hvala za pomoč. Se oglasim, če mi kasneje ne bo kaj jasno.
Est modus in rebus. ,typos

M@73Y ::

Pozdravljeni,
spodnji napotek bo dokaj dolg, upam, da ne bo odstranjen. Torej, ker sem končno dobil internet, in ker imam eno pcmcia wifi kartico, ki mi leži že 5 let, sem rekel,da jo bom uporabil za brezžični hotspot in s tem prihranil 50€ (cena linksys-a).
Torej KAKO V UBUNTU 12.04 USTVARITI WIFI HOTSPOT, ki ga lahko uporabljaš za mobitel, tablico, TV...

v terminal vpišeš iwconfig, da vidiš kako je oprema naslovljena. Če nimaš dodatnih kartic je LAN mrežni adapter eth0, brezžični pa wifi0.
Moja oprema:
eth0 - LAN internet preko katerega imam internet
wlan0 - vgrajeni wifi
wlan1 - cardbus pcmcia Sagem wifi kartica

v terminal vpišeš in inštaliraš spodnja zahtevka:
sudo apt-get install dhcp3-server
sudo apt-get install hostapd

potem v terminalu vpišeš sudo gedit. S tem omogočiš pravice do root dostopa.
Odpre se ti urejevalnik in v njem odpreš spodnjo datoteko:

datotečni sistem/etc/hostapd/hostapd.conf

Vanjo skopiraj spodnje:
interface=wlan1
driver=nl80211
ssid=brezzična_tocka
channel=1
hw_mode=g
auth_algs=1
wpa=3
wpa_passphrase=moje-geslo
wpa_key_mgmt=WPA-PSK
wpa_pairwise=TKIP CCMP
rsn_pairwise=CCMP

kjer je interface brezžični modul kateri bo služil za oddajanje, ssid bo ime brezžične točke, wpa_passphrase pa je geslo. Ostalo se ne spreminja. Nato shraniš.
Datoteko zapreš, nato pa odpreš spodnjo datoteko. Če urejevalnik popolnoma zapreš, moraš v terminalu spet vpisat sudo gedit, da dobiš pravice do root-a.

Datotečni sistem/etc/default/isc-dhcp-server

INTERFACES="" spremeni v
INTERFACES="wlan1"

Če boš uporabljal edino vgrajeno brezžično napravo potem daj wlan0. Jaz imam wlan1, ker imam dodatno pcmcia brezžično kartico. Shraniš in ne zapreš urejevalnika.

Odpreš spodnjo datoteko:
datotečni sistem/etc/dhcp/dhcpd.conf
pogledaš če so spodnji ukazi zakomentirani. Če niso jim spredaj vstavi #

# option definitions common to all supported networks...
#option domain-name "example.org";
#option domain-name-servers ns1.example.org, ns2.example.org;
#default-lease-time 600;
#max-lease-time 7200;

Nato na konec dokumenta vpiši spodnje:

subnet 10.10.0.0 netmask 255.255.255.0 {
        range 10.10.0.2 10.10.0.16;
        option domain-name-servers 8.8.4.4, 208.67.222.222;
        option routers 10.10.0.1;
}

Poglej še, če je ukaz ddns-update-style none brez #. Če ima #, ga odstrani. Shrani in ne zapri urejevalnika.

Odpri spodnjo datoteko:
datotečni sistem/etc/default/hostapd

Na dno vpiši spodnje ukaze. Ne kopirat od tukaj, ker je treba paziti da so narekovaji od iste pisave.

RUN_DAEMON="yes"
DAEMON_CONF="/etc/hostapd/hostapd.conf"
DAEMON_OPTS="-dd"

Če originalni ukazi niso zakomentirani jih zakomentiraj, da dodaš spredaj #
Shrani in ne zapri urejevalnika.

Odpri spodnjo datoteko:
datotečni sistem/etc/network/interfaces

Če je datoteka prazna vanjo skopiraj spodnje ukaze, kjer je wlan1 oznaka brezžične kartice. Če imaš samo eno potem uporabi wlan0. Za usb wifi poglej v terminalu z iwconfig kako je poimenovana.

auto lo
iface lo inet loopback
auto wlan1
iface wlan1 inet static
 address 10.10.0.1
 netmask 255.255.255.0

Shrani in ponovno zaženi sistem.

Sedaj bi mobitel moral videti brezžično točko. S tem smo dosegli, da je točka vidna. Sedaj je potrebno narediti, da bo še omogočala povezavo v internet.

V terminal vpišemo ifconfig, kjer vidimo s čim se povezujemo v internet. Če je preko LAN-a potem je oznaka eth0, če preko usb instant interneta potem bo oznaka mogoče ppp0, ali pa druga naprava. V nadaljevanju se predvideva da je računalnik povezan preko kabla na LAN priključek z oznako eth0.

V terminal vpišemo sudo gedit
Iz urejevalnika odpremo datoteko:
datotečni sistem/etc/sysctl.conf
v spodnjem ukazu spremenimo 0 v 1 in ukaz odkomentiramo, če je slučajno zakomentiran.

net.ipv4.ip_forward=1

shrani in ponovno zaženi računalnik.
Po rebootu odpri terminal in vpiši sledeče ukaz, kjer je eth0 naša povezava v internet.
Pomembno je da so besede pisane tako kot spodaj - postrouting in masquerade z veliki črkami.

sudo iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.10.0.0/16 -o eth0 -j MASQUERADE

Če je vse pravilno, bi sedaj mobitel moral imeti dostop do interneta. Če zadeva deluje, jo lahko naredimo trajno, da:
v terminal vpišemo sudo gedit
odpremo datoteko
datotečni sistem/etc/rc.local

in nad exit0 skopirajmo spodnji ukaz

sudo iptables -t nat -A POSTROUTING -s 10.10.0.0/16 -o eth0 -j MASQUERADE

Torej da ponovim:
Jaz imam en LAN priključek s katerim sem povezan v internet. To računalnik prepozna kot eth0.
Imam vgrajeno brezžično napravo, ki je poimenova wifi0.
Imam dodatno brezžično kartico pcmcia, ki je poimenova wifi1.
Ker bi rad to pcmcia kartico uporabil za wifi hotspot uporabljam wifi1 nastavitve.
Verjetno zadeva deluje tudi z usb brezžično kartico, pomembno je le vedeti, kako jo računalnik poimenuje.

Upam, da bo napotek za koga koristen.
prilagam še vir, preko katerega sem poštudiral zadevo:
http://thenewbieblog.wordpress.com/2012...

Edit: narekovaji so bili prikazani kot vprašaji
..jump into psytrance tunnel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@73Y ()

Zvezdica27 ::

Lp,

Ice: problem je v moji televiziji (pred leti vrhunski HAAN China crap). Poizkusil sem nekaj monitorjev in 2 TV priznanih znamk... vsi Ok prikazujejo vse spodaj navedene kernele in verzije ubuntu.

Zdaj pa, ker kernel 3.5 in višje ne prikazuje pravih barv niti po suspendu, ostajam na 12.04 in kernelu 3.4 ter pač suspendam ko je treba.

Na 12.04 pa je tko... kerneli do 3.2 delajo bp, samo... v njih mi na 3.14 ne dela touchpad v smislu multiscroll (prestar kernel zgleda), pod 3.15 kjer pa to dela pa je en velik bug v njemu, da ne morem loadat iwlagn modula spljoh. Tko da ni kernela, da bi po defaultu vse delalo. Če je tako, bom pač suspendal

V TV bo najbrž tud problem z občasno nezaznavo HDMI audio možnosti.

Face it, buddy.

Hvala Ice za vse, škoda sam da ta kitajc noče crknit...

zz

šernk ::

A ve kdo za kakšen override pri printerjih (HP oficejet 4500) ko javlja low ink sporočilo?

dejstvo je, da sem vstavil notri neoriginal kartušo in seveda ne dovoli printanja, printer sem popolnoma resetiral in sam printer ne javlja več napake low ink, medtem ko pa v ubuntu še vedno javlja. (cca 10 printov po resetu je bilo OK, sedaj pa spet isto).

nova original kartuša bo nabavljena v kratkem, ker zna biti tudi problem v samem printerju (serijska napaka, da ne prepozna novih kartuš), pa kljub temu...barva je...printer tudi vse normalo kopira in ne javi nikakršnega errorja low cartridge od kar sem ga v kompletu resetiral. Problem je edino še printanje, če obstaja kak način iz linuxa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

b3D_950 ::

Ena praktična zadevca:

Batch Lossy JPG And PNG Compression Script Using GraphicsMagick
Link: http://www.webupd8.org/2012/12/batch-lo...

Skripto lahko potem shraniš v mapo /.gnome2/nautilus-scripts in je tako dosegljiva z desni klikom v katerikoli mapi.

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

b3D_950 ::


Insomnilund, an album composed with OpenOctave and Ardour 3
http://libregraphicsworld.org/blog/entr...




Blender 2.65 released
http://www.blender.org/development/rele...
http://libregraphicsworld.org/blog/entr...

LibreOffice 4.0 to receive support for all Visio files from Visio 1 to Visio 2013
http://www.iloveubuntu.net/libreoffice-...


GIMP Magazine Issue 2 released and freely available for download
http://www.iloveubuntu.net/gimp-magazin...

Fake Tilt Shift with Inkscape
http://vimeo.com/49108250
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

b3D_950 ::

Ubuntu For Phones Announced
http://www.webupd8.org/2013/01/ubuntu-f...




Best commercials created with Blender in 2012
http://libregraphicsworld.org/blog/entr...


Laser Sheet OSL Shader - Blender
http://www.blendernation.com/2013/01/02...

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BlazV ::

se ve kaj konkretnega o temle mobile OSu razen tega, da bo za "končno pravi in uporabni dock računalnik" potreben telefon s quad core procesorjem?

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

krisspace ::

Pozdravljeni.

Imam težavo z Ubuntu 12.04LTS.
Ko sem nadgradil zadevo po parih mesecih ni več slike na monitorju prenosnika. Sliko vidim samo na drugem monitorju, ki je povezan z VGA kablom.

Mi lahko kako kdo pomaga?
prenosik je ASUS - procesor:Intel(R) Core™ i3 CPU M 350 @ 2.27GHz × 4 , grafika pa AMD.

LP

carota ::

Tudi če restartaš brez konektanega zunanjega monitorja?

flbroker ::

Ja verjetno je samo external monitor enabled ce je prikljucen, to si nastavi sam.

krisspace ::

Zdravo. Ja tudi ce brez monitorja zazenem mi ne da slike na prenosniku.
In oba monitorja sta vklopljena. Sem sel v nastavitve.

Zvezdica27 ::

lp,

si žrtev nadgradnje sistema, ki temelji na debian sid. nekaj se je zataknilo, žal je to pri ubuntu kar pogosto.

Probaj za začetek izbrati starejši kernel (najbrž ti je posodobilo tudi kernel) in poročaj.

zz
««
24 / 24
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1042311531 (126) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946707 (37331) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91982 (1883) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435440 (28583) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180330 (146269) Icematxyz

Več podobnih tem