» »

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

1 2 3
4
»

pi pawr ::

Dvoprstno drsejne je pa zelo kul:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pi pawr ()

arjan_t ::

Kiborg je izjavil:

Ali to pomeni da si v beti?


nažalost ne, dela pa tudi če nisi bil povabljen (zaženeš steam steam://open/games namesto samo steam) ampak ne moreš namestit tf2

Kiborg ::

Nekaj me zanima glede gonilnikov za nvidia sisteme, ki so na voljo.

 nvidia gonilniki

nvidia gonilniki



V čem je razlika in katere naj bi uporabljal? Razumem da imam na voljo odprtokodni gonilnik X.org X potem pa imam na voljo tri različne gonilnike od nvidie? Zadnji je eksperimentalni, to je beta? Potem pa imam lastniški in lastniški preizkušen, v čem je razlika med njima? Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

b3D_950 ::

Lastniški je razvit s strani nvidije in tudi testiram. Odprtokodni je pač odprtokodni. Kolikor berem po forumih je lastniški bolj optimiziran, se pravi boljša podpora za 3D in video.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kiborg ::

To mi je jasno, samo zakaj so trije različni lastniški gonilniki? V čem je razlika med njimi?

dux ::

@Kiborg: ene je Nvidia označila kot stable, ene kot beta, tretje pa kot experimental.
Bolj ko je stable bolj naj bi bil stabilen (čeprav tudi z beta sam nikoli nisem imel težav), novejši pa imajo novejše zmožnosti, boljšo podporo (zmogljivost, upravljanje porabe) za novejše kartice, itd.
Upanje je v nasih odlocitvah

arjan_t ::

prvi je driver ki je na voljo ob izidu verzije ubuntuja ki ga uporabljaš (brez kasnejših posodobitev)
druga izbira so posodobitve po izidu če je izdana nova verzija
ekperimentalni pa so zadnje izdaje driverjev ki še niso bile dovolj testirane v ubuntuju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kiborg ::

Kdaj pa pridejo novi gonilniki? Menda jih je Nvidia že izdala. Jaz imam še vedno 304.51.

arjan_t ::

310 so na voljo kot experimental

bmwwww ::

Eno vprašanje glede ubuntuja... kerega bi mi priporočali: xubuntu al ubuntu.
cpu: amd athlon 64 3500+, 3gb rama

dux ::

Odvisno od tega kateri vmesnik ti je bolj všeč. Delala ti bosta oba. Lahko pa namestiš recimo Ubuntu in poleg namestiš še xubuntu z ukazom v terminalu
"sudo apt-get install xubuntu-desktop", nato pa lahko v prijavnem zaslonu izbiraš med njima.
Upanje je v nasih odlocitvah

dzinks63 ::

Priporočam Linux Mint12 LXDE, preverjeno dela zelo odzivno na slabših PC.

bmwwww ::

dux je izjavil:

Odvisno od tega kateri vmesnik ti je bolj všeč. Delala ti bosta oba. Lahko pa namestiš recimo Ubuntu in poleg namestiš še xubuntu z ukazom v terminalu
"sudo apt-get install xubuntu-desktop", nato pa lahko v prijavnem zaslonu izbiraš med njima.


Super, hvala.... aja še to. 32 al 64 bitno verzijo?

bmwwww ::

Eno vprašanje... sem dal ubuntu na CD in probal bootat... zalaufa, ampak se tud ustavi, noče bootat... Sem tud probal z USBjem in isto... gre kr mimo v windowse. Kaj da nardim?

dzinks63 ::

Pojdi v bios in nastavi za first boot device dvd enoto.

bmwwww ::

Mi je nekak uspelo bootat in installirat, samo se pojavi en problem... nek error in se ne premakne nimkamor....

Busybox v1.19.3... ubuntu built in shell (ash)
Enter 'help' for a list of commands
(Initramfs) unable to find a medium containing a live file system

Torej kak se tega resim??

Google Chrom ::

Nesmiselno je nameščat mint 12, ker je(kot ubuntu 11.10) podprt(potem ni več updatov) le do aprila 2013!


cpu: amd athlon 64 3500+, 3gb rama

To sploh ni slab pc, res ne kompliciraj s kakšnim lxde in podobnim...

Poskusi raje mint 14 xfce http://www.linuxmint.com/edition.php?id...


Katera grafična?
V poštev bi prišel še linux mint s mate ali pa cinnamon, oba OBVEZNO 13 LTS, ne bugasto 14ico..
http://www.linuxmint.com/edition.php?id...
http://www.linuxmint.com/edition.php?id...
________________________

Kaj si se spravil instalirat? Ubuntu 12.10? Pozabi na to res slabo verzijo

bmwwww ::

Google Chrom je izjavil:


Poskusi raje mint 14 xfce http://www.linuxmint.com/edition.php?id...

Katera grafična?
V poštev bi prišel še linux mint s mate ali pa cinnamon, oba OBVEZNO 13 LTS, ne bugasto 14ico..
http://www.linuxmint.com/edition.php?id...
http://www.linuxmint.com/edition.php?id...
________________________


Installirat sm se spravil xubuntu 12.10, samo mi je potem celo ratalo prit do "okna za prijavo" in potem ga nekaj zmrda in vrže vse skupaj ven v terminal.
Ko sem probal Mint-a (zgornji link), nekaj požene in potem se vse skup ustavi, sploh ne nardi ničesar.

Grafika: GeForce GT610 Synergy Edition

bmwwww ::

bmwwww je izjavil:

Google Chrom je izjavil:


V poštev bi prišel še linux mint s mate ali pa cinnamon, oba OBVEZNO 13 LTS, ne bugasto 14ico..

Installirat sm se spravil xubuntu 12.10, samo mi je potem celo ratalo prit do "okna za prijavo" in potem ga nekaj zmrda in vrže vse skupaj ven v terminal.
Ko sem probal Mint-a (zgornji link), nekaj požene in potem se vse skup ustavi, sploh ne nardi ničesar.
Grafika: GeForce GT610 Synergy Edition


Probal cinnamon 64bit in ko poženem tam: Run linux mint (al kak je že), nekaj ropota se čez minuto pojavi black screen, gor pa kazalec od miške, ki se ne premika. Al jaz res kaj narobe delam, al pa meni kaj nedela.

Google Chrom ::

bmwwww je izjavil:

Google Chrom je izjavil:


Poskusi raje mint 14 xfce http://www.linuxmint.com/edition.php?id...

Katera grafična?
V poštev bi prišel še linux mint s mate ali pa cinnamon, oba OBVEZNO 13 LTS, ne bugasto 14ico..
http://www.linuxmint.com/edition.php?id...
http://www.linuxmint.com/edition.php?id...
________________________


Installirat sm se spravil xubuntu 12.10, samo mi je potem celo ratalo prit do "okna za prijavo" in potem ga nekaj zmrda in vrže vse skupaj ven v terminal.
Ko sem probal Mint-a (zgornji link), nekaj požene in potem se vse skup ustavi, sploh ne nardi ničesar.

Grafika: GeForce GT610 Synergy Edition


Kater mint? Če mint 14 xfce? , potem poskusi raje mint 13 maya LTS http://www.linuxmint.com/edition.php?id...

A prej v live pa dela?
#v glavnem so problematični ti open source nvidiini driverji. Z nvidiinimi driveji, še posebno z novimi iz ubuntu-x-swat ppa-ja bi zagotovo delovalo.

bmwwww ::

Ja to verzijo sem probal mislim Cinnamon (64-bit). Pa ni nekak šlo. Ko sem dal tam integrity check je šlo brez problema skozi (brez errorjev). Hm, edino da grafično fuknem ven, dam staro ati x1600 noter, gor linux in potem menjam nazaj nvidio?

b3D_950 ::

Si že probal preko terminala pognat to:
        sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
        sudo apt-get update
        sudo apt-get install nvidia-current



List of Supported GPUs by these drivers:

    GeForce GT 415M, GeForce GT 425M, GeForce GT 420M, GeForce GT 435M, GeForce GT 630M, GeForce GT 610, GeForce GT 630, GeForce GT 640, GeForce GT 645, GeForce GT 415, GeForce GT 620, GeForce 605, GeForce 610M, GeForce GT 620M, GeForce GT 635M, GeForce GT 640M, GeForce GT 640M LE, GeForce GT 650M
    GeForce GTX 680, GeForce GTX 460M, GeForce GTX 670, GeForce GTX 660M, GeForce GTX 670M, GeForce GTX 675M, GeForce 8800 GTX, GeForce GTX 555, GeForce GTX 560 SE, GeForce GTX 460 v2, GeForce GTX 680M, GeForce GTX 660 Ti
    Quadro 2000, Quadro 600, Quadro K1000M, Quadro K2000M, Quadro K5000, Quadro K5000M, Quadro K4000M, Quadro K3000M, Quadro FX 4600, Quadro FX 5600, Tesla K10
    NVS 510, NVS 5400M, NVS 310
     GeForce 8800 GTS, GeForce 8800 Ultra
    GeForce 6, 7, 8, 9, 200, 300, 400 & 500 series cards
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

bmwwww ::

bom probal ko pridem domov do Pcja. Sem pa pri installaciji xubunta dal tam da installira update, pa zgeda da vseeno ni slo. Je pa bil tud v terminalu napis... Nekaj v tem smislu: panic kernel.... Nevem na pamet kak in tocno. Probam zvecer in javim.

bmwwww ::

eto sem probal ubuntu12.10 x64 (live cd-brez installa) in je isto kot bi installiral.... dve slikici da se bo lažje vedlo kaj in kako.

 ubuntu12.10 x64

ubuntu12.10 x64



 ubuntu 12.10 x64

ubuntu 12.10 x64

bmwwww ::

Menda sem nasel resitev... vsak je pomslil na graficno kartico od nvidie, dejansko sem pa pri "live cd" probaval boot opcije in mi je pri eni izpisalo nekaj v smislu zvocne kartice in na koncu vrstice FAIL. Sem dal zvocno kartico ven (creative x-fi xtreme music) in mi je takoj zagnalo brez problema "live cd". Upam da je blo res to.. zaj pa install za prav.

b3D_950 ::

Si probal z 32bit verzijo?
Mogoče še reset nastavitev na factory default v BioSu - lahko, da kakšen enablam feature na CPUju ni "kompatibilen".
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

bmwwww ::

b3D_950 je izjavil:

Si probal z 32bit verzijo?
Mogoče še reset nastavitev na factory default v BioSu - lahko, da kakšen enablam feature na CPUju ni "kompatibilen".


Ja bios sem dal itak na factory default. No dejansko je kriva zvočna kartica CREATIVE X-FI XTREME MUSIC... zgleda je ni podpiralo al nevem kaj, ampak takoj ko je šla ven je začelo delat normalno. Sem pa dal gor ubuntu 12.10 32bitno verzijo.

Kiborg ::

Po pomoti sem namestil 32bitno različico namesto 64 bitne, ali se da kako preprosto nadgraditi na 64 bitno, tako da ohranim vse nastavitve in predvsem Thunderbird ali bo potreben popoln format in vse še enkrat? Se pa zavedam da bom moral v vsakem primeru odstraniti Steam.

b3D_950 ::

Za Thunderbird si naredi kopijo mape .thunderbird (/home/username/.thunderbird) oziroma naredi backup celotne home mape in potem restoraš nazaj tisto, kar rabiš.

Za programe: http://www.techzilo.com/export-installe...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

Kiborg ::

Ja to sem tudi imel namen narediti, pač narediti varnostno kopijo sistema, kot prejšnič. Upal sem, da obstaja kakšen način, da bi vse skupaj preprosto nadgradil. Nič hudega, bom pa z DejaDup naredil varnostno kopijo in še enkrat namestil sistem.

carota ::

A ni tako, da ohraniš /home (ki je običajno na svoji particiji) in ti vse nastavitve ostanejo?

klinker ::

Ima kdo 12.10 na Asusovem netbooku z Atomom?
Z winsi ta netbook ne gre nikamor pa razmisljam da bi frendici Ubuntu gor fliknu. Kak setup kaj priporocate za ta Asus jajca?

carota ::

klinker je izjavil:

Ima kdo 12.10 na Asusovem netbooku z Atomom?
Z winsi ta netbook ne gre nikamor pa razmisljam da bi frendici Ubuntu gor fliknu. Kak setup kaj priporocate za ta Asus jajca?

Sicer na Asusovem netbooku z AMD C50 (samo 1 GB RAM-a), a Lubuntu šiba neprimerno boljše od Windows 7 starter. Lubuntu zasede cca 300 MB RAM-a, windowsi vsaj 600. Disk pa se mi zdi počasen.

camx ::

Kdo ima boljše gonilnike za Ubuntu (oz. Linux), Nvidia ali ATI? Zanima me za zadnje generacije grafičnih (Radeon 7xxx in GeForce 6xx) na zadnji verziji Ubuntuja (12.10 oz. prihajajočem 13.04).

Zvezdica27 ::

lp,

sodobni ubuntu so multiarch, torej lahko "furajo" več arhitekrut, 32 bit in 64 bit. Dobr, ni vse tolk enostavno, a s PAE jedrom in multiarch dejansko v praksi ne boš več videl nobene razlike med 32 in 64 bit.

Vse kar moraš narediti je izvesti komando, da dodaš 64bitno podporo:

sudo dpkg --add-architecture amd64

po tem posodobi in nadgradi sitem in voila, lahko poganjaš 32 bit ali 64 bit.

Če se ti pa da, pa ponovno namesti cel sistem, ni pa nobene potrebe

Aja, iskreno povedano, sploh ni potrebe, da bi rabil 64 bit... ker v praksi... ne boš opazil, sploh če to spračuješ niti pod razno ne boš opazil. če pa češ, pa imaš sedaj 3 opcije pa se odloči

1) if it ain't broken do not fix it (pust na mir)
2) dodaj arhitekturo za 64 bit
3) ponovno nameščaj sistem

uživaj,

zz

Kiborg ::

Torej, logiral sem se ven iz mojega računa in nazaj noter. Sedaj sistem napačno zazna moj zaslon (misli da je prenosnik) in mi da povsem napačno resolucijo. Imam Ubuntu 12.10 64bit in uporabljam Nvidia gonilnike. Tudi če uporabnim odprtokodne gonilnike mi resolucija ne deluje pravilno. Se da kako nastaviti da sistem ponovno zazna zaslon? Do pred približno pol ure s tem ni imel težav.

Zvezdica27 ::

lp,

odpri Dash in najdi program Display (ali screen, ne spomnim se). Tam bi moralo prepoznati in nastvaši resolucijo, make default in tkao naprej. Ne dela? potem imaš še terminalske ukaze (xrandr, arandr), a v osnovi bo isto...

zz

Kiborg ::

Našel. Še enkrat sem moral namestiti Nvidia gonilnike 310.14.

MrStein ::

Google Chrom je izjavil:


#v glavnem so problematični ti open source nvidiini driverji. Z nvidiinimi driveji, še posebno z novimi iz ubuntu-x-swat ppa-ja bi zagotovo delovalo.

A to je znan problem? Ker na dveh mašinah z nVidia grafiko sem že videl popačenja slike (kaki gumb, nekaj vrstic besedila in podobno, torej deli slike, se "zamešajo", po kaki sekundi dveh pa se spet popravijo, včasih pa kar skače med dobrim in popačenim stanjem), na enem čez čas zmrzne totalno.
Pa precej počasi dela (preko VNC pa sploh, kako se najlažje remote X nastavi? Je le starosta remote GUI-jev...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820996 (13996) Apache90
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194223743 (158877) Zvezdica27
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448676 (7717) NSA Agent
»

Linux in Intel grafika - Atom n2x00

Oddelek: Operacijski sistemi
101406 (1073) MrStein
»

GNOMEbuntu prihaja ta oktober

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
155136 (3833) Icematxyz

Več podobnih tem