» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
22 / 24
»»

xandros ::

Preveri torej troje in sicer:
-Normalen zagon Ubuntu in ali tudi pride do te težave.
-Po težavi vključi/izključi fizično miško/tipkovnico in a je kaj drugače.
-Programska oprema katero v tistem trenutku poganjaš preveri, če vpliva na težavo ali ne, oziroma, če se težava pojavi po vsakem prehodu v in iz stanja pripravljenosti poskusi še, če se pojavi tudi, če se po prehodu iz stanja pripravljenosti izpišeš/vpišeš v sejo in nadaljuješ z delom.

Ce je normalni zagon, pol se ne pojavi problem
Ce po tezavi izklopim/vklopim misko/tipk je isto
V ozadju ne tece nic, torej na novo vklopim, brez da zazenem karkoli, dam v suspend, in potem iz suspenda je ze tezava
Tezava se pojavi, tudi ce se izpisem iz seje
Ko se pojavi tezava, mi ne dela nic (recimo alt+prtscr+k,...)

Kiborg ::

Meni ob vsakem ponovnem zagonu javi, da se je firefox sesul, tako je že zadnjih nekaj verzij. Sicer se vsi zavihki shranijo tako, da ni ravno panike, je pa malo sitno. Poizkusil sem zapreti vse zavihke pa ni nič bolje.

Icematxyz ::

Blinder je izjavil:

bluetooth ne dela. printer dela občasno. arduino neki jamra. google earth ne dela. firefox skozi zmrzuje.bližnjica za screen lock ne dela. vse stvari, ki na win 7 delajo perfektno. ne bom pa nič popravljal teh reči, tako da nočem pomoči. sam jamram, ker mi na linux printer pa arduino niso delali, pa sm zdaj šel na win pa delajo kot je treba.


Pravilno si se odločil.

Kogar moti, da so gumbi "close, mini/maximize na levi strani, se jih da prestaviti na desno. Na začetku me je motilo da je Sidebar na levi - sem se navadil, pa še praktičen je ker navzdol premikaš programe-bližnjice - lažje je kakor če bi bilo spodaj. Všeč mi je da se ob maximiranju okna statusna vrstica (Datoteka, urejanje, pogled...) pojavi v zgornji vrstici kjer je že ura in ostali podatki. S tem se fino prihrani prostor.


Da, treba se je navaditi in potem je to to.

Meni ob vsakem ponovnem zagonu javi, da se je firefox sesul, tako je že zadnjih nekaj verzij. Sicer se vsi zavihki shranijo tako, da ni ravno panike, je pa malo sitno. Poizkusil sem zapreti vse zavihke pa ni nič bolje.


Se pravi Ubuntu se zažene in se vpišeš v sejo in poženeš Firefox ali kako? Kaj pa če se vpišeš v sejo kot gost ali izdelaš testnega uporabnika in poskusiš tam? Je težava tudi prisotna?

V ozadju ne tece nic, torej na novo vklopim, brez da zazenem karkoli, dam v suspend, in potem iz suspenda je ze tezava


Torej težava praktično takoj po prehodu iz stanja pripravljenosti? Zdaj lahko, da je težava povezana s že omenjeno, katera še torej ni uradno odpravljena, ampak vseeno je "zamrznitev" nekoliko specifična. Ne vem, točen model strojne opreme?

Zgodovina sprememb…

Kiborg ::

Se pravi Ubuntu se zažene in se vpišeš v sejo in poženeš Firefox ali kako? Kaj pa če se vpišeš v sejo kot gost ali izdelaš testnega uporabnika in poskusiš tam? Je težava tudi prisotna?


Ja, nastavljeno imam da shranjuje zavihke in vsakič ko je Ubuntu sveže zagnan ob odpiranju Firefoxa dobim sporočilo, da se je sesul in če želim obnoviti prej odprta okna. Če jih dam obnoviti ni nobenega problema, okna se obnovijo in vse deluje lepo naprej.

Zvezdica27 ::

Ice:

http://intellinuxwireless.org/

piše, da od 2.6.36 naprej intel za delovanje rabi samo iwlwifi. Lepo in prav, a na mojem Centrino Advanced 6230N v 12.04 (kernel 3.4) je gonilnik iwlagn (kao v compat-wireless) in ne iwlwifi (lahko dam izpise iwconfig in lsmod lshw itd). Namšečen je system76 driver.

Zaradi moje težave s hdmi sem po dolgem času (dva otroka, šiht itd) prišel do tega, da je max verzija kernela, kjer HDMI še dela normalno, 3.1.5, 3.2 že ne več (osnovni kernel 12.04). Ok, torej 3.1.5, sam tam wireless hardware zazna ampak je unclaimed. driver sy76 ne pomaga. Zdaj pa: intel pravi, da bi iwlwifi moral biti v kernelu pa tega modula ni (kličem napačnega?). Tudi ni iwlagn, pač namestim compat-wireless.

Jaz se lahko igračkam in se tudi bom, sam preveril pa bi preden začnem: če modprobam en kernel, predvidevam, da to na ostale kernele ne vpliva, torej bi se lahko s 3.1.5 igračkal in če se kaj sesuje, nazaj na 3.4 Torej sprašujem, če se lahko mirno igračkam da ne bom kaj pokvaril?

... če se to oboje da, sem zelo blizu rešitvi mojega problema! 3.2 že zafrkava, 3.1.5 dela vse, samo wifi je unclaimed

hvala,

zz

Icematxyz ::

Kiborg je izjavil:

Se pravi Ubuntu se zažene in se vpišeš v sejo in poženeš Firefox ali kako? Kaj pa če se vpišeš v sejo kot gost ali izdelaš testnega uporabnika in poskusiš tam? Je težava tudi prisotna?


Ja, nastavljeno imam da shranjuje zavihke in vsakič ko je Ubuntu sveže zagnan ob odpiranju Firefoxa dobim sporočilo, da se je sesul in če želim obnoviti prej odprta okna. Če jih dam obnoviti ni nobenega problema, okna se obnovijo in vse deluje lepo naprej.


Sem sedaj to preveril in te težave ne opažam, ampak torej po opisu sodeč predvidevam, da pride do kakšne "zrušitve" Firefox ali da Firefox "predvideva", da je do tega torej prišlo. Hiter test:

1.) Zapri Firefox in znova poženi računalnik in poročaj.
2.) Pusti Firefox odprt in znova poženi računalnik in poročaj.

Se pravi se težava pojavi v obeh primerih ali samo v drugem primeru?

@Zvezdica27

Če te prav razumem bi rad uporabljal starejše jedro, ampak tam ne deluje brezžična kartica? V bistvu me najprej zanima sledeče, kaj se torej zgodi, če prenosnik preko HDMI preizkusiš na drugem TV zaslonu? Enaka težava ali ne?

In pa za test naloži še jedro 3.1.8 in povej, če deluje oboje OK!

M@73Y ::

Nevem sicer če to paše sem ampak vseeno:
Našel sem priročen meni za Ubuntu 12.04, ki je podoben Sidebar-u. Imenuje se Cairo-dock, dostopen je v Programskem središču. Zadeva je zelo uporabna, omogoča dodajanje bližnjic in lažji dostop do programov. Še info stran: http://glx-dock.org/
PS: pohvalil bi vso Ubuntu help ekipo. Do sedaj sem popolnoma za čisto vsak problem našel obrazložitev in rešitev na ubuntu skupnostih. Res pohvalno.
Lp,
..jump into psytrance tunnel..

Zvezdica27 ::

živjo,

3.1.8 ali .10 isto, modula za wifi ni, samo unclaimed je, kar je kul, ker ga zazna in to točno. Bom že porihtal - samo potrdi mi da mi, da tole igračkanje ne bo sesulo 3.4. kernela oz. sistema... pol bom pa probal "downgaradat" modul ki dela frko iz 3.4 če ga najdem.

Karkoli predlagaš je smiselno, a ni pomembno - mora delati točno na tem tv, noben drug ne pride v poštev in si po pravici povedano sploh ne upam probat drugje, da v jezi ne naredim za par sto e škode...

zz

Aston_11 ::

En programčem bi rabil, da bi si nastavil spletno (USB) kamero na okno in da bi mi npr. vsako sekundo posnel eno slikico in to nato zložil v kratki filmček. Je kaj takega?

b3D_950 ::

Aston_11 je izjavil:

En programčem bi rabil, da bi si nastavil spletno (USB) kamero na okno in da bi mi npr. vsako sekundo posnel eno slikico in to nato zložil v kratki filmček. Je kaj takega?


Mogoče bo to:
http://askubuntu.com/questions/33702/we...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

M@73Y ::

Živjo,
shranjevanje nastavitev in programov:
na prenosniku imam trenutno dual boot. Win7 in ubuntu 12.04 PP. Ker sem mnenja, da mi Ubuntu nudi vse potrebno, bi rad naredil popoln format diska, ter po formatu na novo instaliral le Ubuntu. Vse lepo in prav, zatakne se pri internetu. Nekaj dni ne bom imel možnosti "broadband" interneta tako, da mi ostale le mobilni internet.
Vprašanje je: je možno popolnoma vse posodobitve, programe in "reči" ki so se instalirale preko interneta nekako zbrati skupaj, prenesti na usb ključek in nato po ponovni inštalaciji samo zagnati ukaz, ki bi iz usb ključka naredil update in instaliral programe. Našel sem sledeči vodič a ker nisem še vešč, najprej vas vprašam če je to pripročljivo. Link: http://www.linuxforums.org/forum/ubuntu...
Oziroma, je bolje počakati da pridem do normalne internetne linije in si sedaj le zapišem obstoječe programe, nato pa še enkrat inštaliram.
Hvala za pomoč
..jump into psytrance tunnel..

5er--> ::

Icematxyz ::

M@73Y je izjavil:

Nevem sicer če to paše sem ampak vseeno:
Našel sem priročen meni za Ubuntu 12.04, ki je podoben Sidebar-u. Imenuje se Cairo-dock, dostopen je v Programskem središču. Zadeva je zelo uporabna, omogoča dodajanje bližnjic in lažji dostop do programov. Še info stran: http://glx-dock.org/
PS: pohvalil bi vso Ubuntu help ekipo. Do sedaj sem popolnoma za čisto vsak problem našel obrazložitev in rešitev na ubuntu skupnostih. Res pohvalno.
Lp,


Da, gre za priljubljen dodatek in če še slučajno ne veš ponuja tudi samostojno sejo. Glede iskanja rešitve za kakšne težave ali razjasnitev, če se pojavijo pa del pripiši tudi sebi. Lahko bi preprosto rekel da ne gre, ampak ker se ne daš tako zlahka tudi rešitev/razjasnitev težave/vprašanja ni daleč.

Zvezdica27 je izjavil:

živjo,

3.1.8 ali .10 isto, modula za wifi ni, samo unclaimed je, kar je kul, ker ga zazna in to točno. Bom že porihtal - samo potrdi mi da mi, da tole igračkanje ne bo sesulo 3.4. kernela oz. sistema... pol bom pa probal "downgaradat" modul ki dela frko iz 3.4 če ga najdem.

Karkoli predlagaš je smiselno, a ni pomembno - mora delati točno na tem tv, noben drug ne pride v poštev in si po pravici povedano sploh ne upam probat drugje, da v jezi ne naredim za par sto e škode...

zz


V bistvu je tako, da si si kupil prenosnik s prednameščenim Ubuntu OS in uradno podporo in sedaj imaš z njim delo že nekaj mesecev, kar torej ni OK in starejše jedro načeloma ni rešitev in jedro 3.1.5 ima s to brezžično kartico težave. Rešitev je torej "Stock Ubuntu 12.04+" in za to bi rad potrditev, da drug (model) TV deluje dobro preko HDMI povezave in če, potem bova razmišljala od tukaj naprej, kaj se da storiti in ne boš okvaril drugega TV ti samo najdi drug (model) TV s HDMI vhodom in preizkusi zadevo in poročaj.

Aston_11 je izjavil:

En programčem bi rabil, da bi si nastavil spletno (USB) kamero na okno in da bi mi npr. vsako sekundo posnel eno slikico in to nato zložil v kratki filmček. Je kaj takega?


Kot pravi uporabnik @rb750, recimo primer povzet po vodiču, ki sem ga že podal v preteklosti:

sudo apt-get install motion

Po tem zaženi Motion:

sudo motion

Privzete nastavitve zajemajo video, če kamera zazna gibanje, torej ob zaznanem gibanju pred kamero bi moral v mapi:

gksudo nautilus /tmp/motion

Najti kakšno novo datoteko, oziroma na spletnem naslovu v lokalnem omrežju:

http://localhost:8081

Spremljati zajemanje. Se pravi da privzeto ne zajema vedno, ampak le, ko se na primer soseda pojavi pred oknom.

"Nadzorna plošča":

gksudo gedit /etc/motion/motion.conf

To preuči, vse je opremljeno s komentarji in dokaj razumljivo. Zdaj to je nek okvir, kaj več pa boš moral sedaj postoriti sam. Ustvarjen video posnetek si lahko ogledaš v Firefox, ampak le če namestiš pred tem še Flash predvajalnik ali pa če ga pretvoriš v kakšen drug format (Transmageddon).

M@73Y je izjavil:

Živjo,
shranjevanje nastavitev in programov:
na prenosniku imam trenutno dual boot. Win7 in ubuntu 12.04 PP. Ker sem mnenja, da mi Ubuntu nudi vse potrebno, bi rad naredil popoln format diska, ter po formatu na novo instaliral le Ubuntu. Vse lepo in prav, zatakne se pri internetu. Nekaj dni ne bom imel možnosti "broadband" interneta tako, da mi ostale le mobilni internet.
Vprašanje je: je možno popolnoma vse posodobitve, programe in "reči" ki so se instalirale preko interneta nekako zbrati skupaj, prenesti na usb ključek in nato po ponovni inštalaciji samo zagnati ukaz, ki bi iz usb ključka naredil update in instaliral programe. Našel sem sledeči vodič a ker nisem še vešč, najprej vas vprašam če je to pripročljivo. Link: http://www.linuxforums.org/forum/ubuntu...
Oziroma, je bolje počakati da pridem do normalne internetne linije in si sedaj le zapišem obstoječe programe, nato pa še enkrat inštaliram.
Hvala za pomoč


Lahko poskusiš predlog uporabnika @5er--> sam bi načeloma izvedel svežo namestitev in to ko bi imel dostop do širokopasovne povezave brez omejitev prenosa. Domačo mapo bi shranil na kakšen drug podatkovni nosilec in naknadno iz nje prenesel le podatke, katere želim, da se ohranijo (CTRL + H v Nautilus prikaže skrite mape). Torej kakšen Firefox/Thunderbird profil zraven seveda ostalih podatkov, kot so slike, video... in izvoz/uvoz kakšne zbirke ključev (shranjena gesla za IM račune in tako naprej). Glede programske opreme pa načeloma veš kaj uporabljaš in ko bi kaj pogrešal pač to namestiš ali pa slediš temu vodiču (ta del). Za upravljanje s PPA viri obstaja Y PPA Manager.

Aston_11 ::

Hvala obema!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Zvezdica27 ::

o tisti "uradni podpori" bi lahko marsikaj rekel.

Če se kje kda vidiva dobiš za pir in to je edino uradno kar jaz podpiram...

zz

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

o tisti "uradni podpori" bi lahko marsikaj rekel.

Če se kje kda vidiva dobiš za pir in to je edino uradno kar jaz podpiram...

zz


Ne tudi mene zanima, če so imeli prav. Torej najdi drug model TV s HDMI vhodom in poročaj in potem bova iskala dalje.

Icematxyz ::

@Zvezdica27

Sem se sedaj malo poglobil in načeloma imam dve potencialni rešitvi za tvojo težavo. Najprej me torej zanima, če si že preizkusil jedro 3.5+?

Icematxyz ::

Oziroma ne, jedro 3.6+ bi moralo odstraniti težavo, katero imaš in torej namesti za test sledeče jedro in poročaj:

http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma...

Zvezdica27 ::

Lp,

bom. Probaval sem mislim da nek 3.5+rc in 3.6 rc, če je zdaj že stabilna verzija ven, fajn

Ej, nimam časa it do seoseda tole probat, na njegov monitor, če mi verjameš ali ne. Enostavno ni časa... zato tolk počas.

zz

M@73Y ::

Icematxyz in 5er--> hvala vama za predloge. Poiskusil sem, a mi ni uspelo offline posodobiti. Sicer z ukazom apt-get update se je nekaj posodobilo, a ni nič pregledno. Probleme sem mel z datoteko Lock. Kar sem iz poiskusa odnesel je nov ukaz, ki ti dovoli spreminjati mape zaklenjene na Root user-ja - ukaz je: sudo gksu nautilus
Trenutno je bila zame najbolj enostavna varianta ponovni instal.
..jump into psytrance tunnel..

Blinder ::

dva rač. athlon xp, z različnimi grafičnimi. na Lubuntu pa xubuntu 12.04 abiword ter libreoffice writer laggajo, tako da so neuporabni. wordpad na xp dela kot je treba :D no isto se dogaja z avi posnetkom(640x420), na xp laufa, na linux pa so diapozitivi. Tipi bodo naredili en uporaben OS... ko bodo prašiči leteli
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dzinks63 ::

Naloži in preizkusi Linux Mint LXDE, preverjeno dela odzivno hitro na starejših kompih, sem preizkusil cel kup Linuxov in edina ta verzija mi je delala tekoče ok, tudi YouTube brez štekanja, enakovredno XP-jem.

Rias Gremory ::

Na obeh pa naložil KDE. >:D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Blinder ::

nep. en ima lxde, drug xfce. Pa nevem kaj jih moti. Al buggasto narejeno. Al driverji od tako starih grafičnih. Ker pri abiwordu pa writerju cpu ni bil nabit 100%, pa je laggalo. Rama je dovolj... Sej tisti računalniki so prižgani enkrat na dva mesca, tako da mi je vseeno, sam pač delim tle moje osebne ugotovitve.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

Lp,

bom. Probaval sem mislim da nek 3.5+rc in 3.6 rc, če je zdaj že stabilna verzija ven, fajn

Ej, nimam časa it do seoseda tole probat, na njegov monitor, če mi verjameš ali ne. Enostavno ni časa... zato tolk počas.

zz



Ne ni še na voljo končna različica jedra 3.6 in pa soseda zaenkrat odmisli. To jedro s povezave preprosto snemi, namesti in znova zaženi računalnik in preizkusi HDMI in poročaj.

@M@73Y

sudo gksu nautilus


gksu nautilus

Poiskusil sem, a mi ni uspelo offline posodobiti. Sicer z ukazom apt-get update se je nekaj posodobilo, a ni nič pregledno. Probleme sem mel z datoteko Lock.


Da, ko si off-line ti omenjen ukaz ne koristi. Težavo z zaklenjeno datoteko, ki je verjetno posledica ročne prekinitve izvrševanja ukaza pa odpraviš najlažje recimo s ponovnim zagonom računalnika.

Trenutno je bila zame najbolj enostavna varianta ponovni instal.


Da, to se mi je vseskozi zdela najbolj optimalna rešitev težave.

@Blinder

Da, sodobna različica Ubuntu se najbolje znajde na novejši/sodobni strojni opremi, to je seveda res in s Ubuntu 12.10 bo to prišlo še bolj do izraza. Nima to nič s prašički, kateri letijo ali ne, ampak pač imaš prešvoh strojno opremo.

Torej sodobna strojna oprema, katera nudi dvoje:

1.) Že v osnovi dobro Linux podporo.
2.) Ubuntu prednameščen.

To je torej prioriteta in niti ne več to, da Ubuntu dobro deluje na kakšno desetletje stari strojni opremi. S tem so se ukvarjale prejšnje različice Ubuntu ali se verjetno sedaj s tem še ukvarja kdo drug.

Icematxyz ::

@Matthai

Če ti kaj koristi (mobilni internet) še eden program, ki se nahaja v Programskem središču Ubuntu, kjer lahko nastaviš omejitve prenosa podatkov ali nastaviš časovno obdobje izdelan v okvirju tekmovanja Ubuntu App Showdown:

Modem Manager GUI



iLove

Drugače pa, če že govorimo o "zaklenjenih datotekah" na voljo je novo orodje za pregledno preverjanje tega, katera datoteka je zaklenjena in kateri program je za to odgovoren (lslocks):

lslocks



Karel Zak & H

Če smo pa že pri terminalu pa seveda takoj pomislimo na to, kako bi Ubuntu 12.04 uporabil kar za strežnik:

LAMP



How-to Install LAMP server on Ubuntu 12.04 LTS

Kateri bo poganjal kakšen WordPress (WordPress Charm), kar pomeni, da sledi ukvarjanje s grafičnim oblikovanjem, fotografijo... in torej ne moreš brez prve številke (PDF) GIMP Magazine:

GIMP Magazine



Prelistaj On-Line

Po vsem tem delu se pa prileže še kakšna igra:

Ubuntu Games



20 Most Exciting Linux Games for 2012

P.S. Ob druženju lahko spremljaš, kako se ukroti Android napravo in pocukaj koga za rokav, če česar ne veš in ga vprašaj ali pa prelistaj dokumentacijo za Ubuntu 12.04 v slovenščini (prejmite PDF).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Zvezdica27 ::

lp,

3.6.0.999 ne odpravi težave. Komaj mi je to včeri zvečer ratalo probat. Gremo dalje.

Blinder: Kar ti hočejo povedati je, probaj kako starejšo distribucijo. Daj za foro probaj ubuntu 10.04.4 ali Mint 12 ali pa kako Fedoro 16 (starejše, a ne prestaro!). Po moje bo veliko bolj tekoče delalo. Magari namesti na nek USB medij za začetek.

zz

technolog ::

Blinder je izjavil:

nep. en ima lxde, drug xfce. Pa nevem kaj jih moti. Al buggasto narejeno. Al driverji od tako starih grafičnih. Ker pri abiwordu pa writerju cpu ni bil nabit 100%, pa je laggalo. Rama je dovolj... Sej tisti računalniki so prižgani enkrat na dva mesca, tako da mi je vseeno, sam pač delim tle moje osebne ugotovitve.


Probej tole, ne bo ti žal. Distro zgrajen na arch linuxu, znan po svoji hitrosti in enostavnosti. Da ne rečem, da so vsi programi vedno na zadnji stabilni verziji.

http://distrowatch.com/table.php?distri...
Screenshot z LXDE:


Na izbiro maš par .ISO datotek z raličnimi okolji (LXDE, XFCE). Če ti je všeč OpenBox, poglej distribucijo ArchBang.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

techfreak :) ::

Katera distribucija/tema bi bila najbolj primerna za zamenjavo za Windows XP? Razmišljal sem o LXDE, ker rabim za računalnik z 256MB RAMa in starejšim Celeronom.

dzinks63 ::

Za takšen komp bo še lxde težak zalogaj, poizkusi, če bo primerno delalo, ok, drugače pa kakšen Puppy linux

Rias Gremory ::

Odlična novica glede iger Ice. :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

1GB sistemskega pomnilnika in grafična kartica s solidno GPU podporo (gonilnik), drugače bolje, da se strojna oprema uporabi za strežnik in pa Windows XP na 256MB sistemskega pomnilnika je pa tudi kaj? Odpreš spletni brskalnik in je konec igre?

Torej vse, kar je pod 1GB sistemskega pomnilnika in zmogljivost recimo pod Nvidia GeForce Series 6, pogojno 5, kjer še za Ubuntu 12.04 imaš na voljo zaprto kodni gonilnik je nesmiselno se sploh pogovarjati o Ubuntu 12.04, ker ne bo šlo, oziroma tudi če bi šlo ne bi bilo uporabno in tudi Windows XP realno pod 1GB sistemskega pomnilnika za kakšno "Web" delo ni primeren. Odkodiranje videa pa se na takšni strojni opremi tako vrši brez kakšne "namenske pomoči" in treba je torej biti realen pri pričakovanjih. Strežnik za domačo rabo (hramba datotek in podobno) pa bi še šlo.

Rias Gremory je izjavil:

Odlična novica glede iger Ice. :D


Da, to področje se prebuja pod GNU/Linux in pričakujem, da bo vsako torej nadaljnje leto izbire še (mnogo) več in že sedaj je težko dohajati ponudbi kvalitetnih naslovov. GNU/Linux se torej utrjuje tudi, kot platforma za poganjanje kvalitetnih iger. Trend so začeli predvsem "Indy Razvijalci" sledijo mu pa tako ali drugače že tudi največji igralci na tem področju in za to 256MB pomnilnika, GeForce 4?, desetletje star CPU, katere smo tako odlično navijali in nas na njih vežejo za to tako lepi spomini in Ubuntu 12.04 nimajo več dosti skupnega, razen za kakšen strežnik!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Torej desktop Linux ni namenjen za starejše računalnike? Ok, kul.
Strežnik na takšnem računalniku je pa še najslabša ideja, ker je price/performance ratio katastrofalen.

Truga ::

Uh, men pa ravno Linux distribucije boljse laufajo na starih PCjih, ker WinXP SP3 in windows 7 pac na 1giga rama ne laufajo z normalno hitrostjo, XFCE/xubuntu pa tega problema nimata. :P

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Torej desktop Linux ni namenjen za starejše računalnike? Ok, kul.
Strežnik na takšnem računalniku je pa še najslabša ideja, ker je price/performance ratio katastrofalen.


Ne Ubuntu 12.04 ni namenjen za starejše računalnike (beri višje) imam pa sam še celo v aktivni uporabi eden strežnik, ki ga poganja Linux, ki pa je še manj zmogljiv (strojna oprema), kot vse kaj je bilo tu omenjeno in se ne strinjam s tvojo tezo.

Ubuntu 12.04 se počuti dobro na namizju na novejši strojni opremi, katera nudi kvalitetno podporo za Linux in ki zmore poganjati najnovejše AAA igre. Nenazadnje na tem se trenutno dela in ne vem zakaj bi plaval proti toku. Torej Ubuntu prednameščen na strojno opremo in poganjanje zmogljivih 3D iger je trenutno torej "IN".

Truga je izjavil:

Uh, men pa ravno Linux distribucije boljse laufajo na starih PCjih, ker WinXP SP3 in windows 7 pac na 1giga rama ne laufajo z normalno hitrostjo, XFCE/xubuntu pa tega problema nimata. :P


Da 1GB in v rangu zmogljivosti/podpore kakšne GeForce 6+ je OK. Ostalo pa za kakšen "home strežnik" za hrambo datotek in tako naprej, kjer je price/performance ratio:

Price ponavadi: 0
Performance: Zadovoljiv.

techfreak :) ::

Pri strežnikih, ki ponavadi delujejo 24/7, je potrebno šteti tudi porabljeno energijo.

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Pri strežnikih, ki ponavadi delujejo 24/7, je potrebno šteti tudi porabljeno energijo.


Da to tudi sam priporočam, da se izmeri poraba in se tudi na tej podlagi odločiš za režim delovanja.

Icematxyz ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

3.6.0.999 ne odpravi težave. Komaj mi je to včeri zvečer ratalo probat. Gremo dalje.


Odstrani torej to jedro in preizkusi še to jedro:

http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/ma...

mjolnir ::

Ko poskušam posodobit program (Mkvtoolnix) preko upravljalnika posodobitev, mi ta izpiše napako-Zahteva namestitev nepreverjenih paketov. Kako lahko ubuntu prepričam da mi vseeno namesti update-a?

Icematxyz ::

Sem preveril navodila na avtorjevi strani in verjetno nisi uvozil ključa in torej sledi navodilom:

sudo su
wget -O - http://www.bunkus.org/gpg-pub-moritzbunkus.txt | sudo apt-key add -
exit
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


To bi moralo zadostovati. Oziroma uvozi ključ (3 ukazi) in potem poženi kar upravljalnik posodobitev.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

VirtualBox 4.2.0



Zanimive novosti:

-Dodana možnost zagona navideznega stroja med zagonom operacijskega sistema (gostitelja) za Linux, OS X in Solaris
-Eksperimentalna podpora za drag'n'drop operacije med gostiteljem in Linux gostom.
-...

WebUpd8

VPN Lens



iLove

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Icematxyz, hvala, sem uspel. Ravno danes sem testiral Elementary Luna daily build v Vboxu 4.2. Čeprav sem ga imel v virtual boxu (pa sistem je trenutno še beta) je sistem zelo hiter + večino aplikacij je napisano samo zanj + uporablja pantheon shell, ki pa je čisto novo linux okolje, ki je narejeno in tudi prvič uporabljeno v Elementary Luna. Sistem pa žal še nima konćnega datuma izida, ustvarjalci so mnenja ˝when it`s ready˝.

Icematxyz ::

Icematxyz, hvala, sem uspel.


Super.

Ravno danes sem testiral Elementary Luna daily build v Vboxu 4.2. Čeprav sem ga imel v virtual boxu (pa sistem je trenutno še beta) je sistem zelo hiter + večino aplikacij je napisano samo zanj + uporablja pantheon shell, ki pa je čisto novo linux okolje, ki je narejeno in tudi prvič uporabljeno v Elementary Luna. Sistem pa žal še nima konćnega datuma izida, ustvarjalci so mnenja ˝when it`s ready˝.


Da poznam in lepo, da občasno napišeš sem kakšno novost na tem področju. Med drugimi je namreč tudi Daniel Foré, ustanovitelj in glavni oblikovalec pri elementary sodeloval pri uveljavljanju trenda, da je tudi poudarek na oblikovanju UI zelo pomembno področje pri Linux na namizju in danes uporabnik to tudi dobi, oziroma lahko pričakuje out-of-the-box. Trenutno tudi pogodbeno dela pri oblikovanju UI za Geary, poštni odjemalec, katerega bo v prihodnje najverjetneje uporabljalo tudi mnogo Ubuntu uporabnikov.

UI WIP



Daniel Foré

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Blinder ::

Blinder je izjavil:

dva rač. athlon xp, z različnimi grafičnimi. na Lubuntu pa xubuntu 12.04 abiword ter libreoffice writer laggajo, tako da so neuporabni. wordpad na xp dela kot je treba :D no isto se dogaja z avi posnetkom(640x420), na xp laufa, na linux pa so diapozitivi. Tipi bodo naredili en uporaben OS... ko bodo prašiči leteli


Sem inštaliral kubuntu 8.04 pa filmi pa writer delajo kot je treba. Youtube pa ne dela ampak bi se dalo kej porihtat, če bi bla potreba. Aja pa ko sem inštaliral je blo za 270MB updatov za downloadadt
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Icematxyz ::

Blinder je izjavil:

Blinder je izjavil:

dva rač. athlon xp, z različnimi grafičnimi. na Lubuntu pa xubuntu 12.04 abiword ter libreoffice writer laggajo, tako da so neuporabni. wordpad na xp dela kot je treba :D no isto se dogaja z avi posnetkom(640x420), na xp laufa, na linux pa so diapozitivi. Tipi bodo naredili en uporaben OS... ko bodo prašiči leteli


Sem inštaliral kubuntu 8.04 pa filmi pa writer delajo kot je treba. Youtube pa ne dela ampak bi se dalo kej porihtat, če bi bla potreba. Aja pa ko sem inštaliral je blo za 270MB updatov za downloadadt


Za YouTube:

http://www.youtube.com/html5

In pa da s starejšo strojno opremo so se ukvarjale torej starejše Ubuntu različice, kot je Kubuntu 8.04, kateri je izšel pred 4 leti, ampak uporabe Kubuntu 8.04 ti ne priporočam, ker ni več uradne podpore. Glede na vse napisano menim, da bi bilo najbolje, kot ti je že predlagal uporabnik @Zvezdica27, da preizkusi stock Ubuntu 10.04.

Blinder ::

Glede 1004 bom videl, mogoče mam kje na cd-ju. Drgač pa ja, ta athlon xp uporablam zelo poredko tako da tudi če ni varen in zastarel se ni za sekirat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Icematxyz ::

V bistvu, ker gre za LTS različico lahko slediš navodilom in nadgradiš brez nove namestitve.

P.S. Oziroma ne, ker imaš nameščen Kubuntu 8.04, kateri ni bil LTS to ne drži. Torej, dokler je na voljo še uradna podpora za Ubuntu 10.04 (PC (Intel x86) desktop CD) bi ti vseeno priporočal, da preveriš, kako deluje na tvoji strojni opremi Ubuntu 10.04.4!

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Če se gre za ta komp na katerem imaš 256MB rama, ga nadgradi na vsaj 512MB , se bo poznalo, mogoče imaš celo kakšen arhaičen disk v njemu, tudi tega menjaj za nekega z 7200 rpm, mogoče se ti celo kakšen valja nekje na polici ali v predalu.

mjolnir ::

Saj ravno ta vizualni del se mi zdi da ubuntu malo manjka. Sej ne rečem da je operacijski sistem grd, ravno nasprotno, vendar se mi zdi da to področje malo zavračajo. Včeraj sem videl uradno ozadje od ubuntu 12.10 in se mi zdi kot nekaj, kar bi običajni uporabnik photoshopa ali gimpa spacal v desetih minutah. To ozadje bo nekaj prvega kar uporabnik vidi, pač prvi vtis, ki mora biti čim boljši.

Icematxyz ::

Privzeto ozadje je dobro, če se ne menjuje (bistveno spreminja) (pre)pogosto, da že od daleč veš, da gre za Ubuntu. Pri dodatnih ozadjih, pa je na voljo bistveno več svobode:

QQ

««
22 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313183 (107) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946834 (37458) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91988 (1889) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435552 (28695) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180787 (146726) Icematxyz

Več podobnih tem