» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
19 / 24
»»

Icematxyz ::

Se pravi da še dodam sledeče:

1.) Mobile Broadband povezavo vzpostavi.
2.) Pri nastavitvah za brezžično povezavo med korakoma 5 in 6 obvezno v prvem zavihku Brezžično določi SSID in izberi opcijo pod Način: Ad-hoc in šele potem nadaljuj s točko 6!

CHAOS ::

@Icematxyz: Zadevo sem preizkusil, tablica se poveže na ad hoc povezavo, vendar je to jalova vez. :) Skratka povezava uspe, podatki pa ne stečejo oz. brskalnik ne uspe vzpostavit povezave s poljubno spletno stranjo.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

poweroff ::

Route?
sudo poweroff

poweroff ::

Imam Pinnacle PCTV Studio/Rave tuner (card=39), ki mora imeti naložen modul bt878 (kar je). Slika je, zvok pa je po posodobitvi kernela (?) nehal delati.

Problem je v tem, da imam zvok v bistvu vezan fizično - na izhod iz TV kartice je priključen kabel, ki gre potem v line-in. Zvoka pa ni. Kakšna ideja?

Ko prižgem xawtv se sicer med nastavitvami zvoka v zavihku Programi vidi ALSA plug-in [xawtv], ki je na 100%, vhodi pa so vsi vključeni - analogni, sprednji mikrofon, radio in video (oba bt878 audio capture).

Kakšna ideja kaj bi bilo?
sudo poweroff

Icematxyz ::

@CHAOS

V bistvu je "težava" v tem, da gre tehnika prehitro naprej, da bi zadevi na vseh področjih lahko sledil. Torej, če gre za Ubuntu 12.04 najprej povrni stanje na privzeto in sicer:

Indikator za mrežne povezave -> Urejanje povezav ... -> zavihek Brezžično.

Tukaj pobriši vse povezave in znova poženi računalnik, če še ga nisi, da se navodila višje izničijo, potem sledi sledečim navodilom.

Hotspot



How to Turn Your Ubuntu Laptop into a Wireless Access Point

Se pravi bolj ali manj je zadeva nastavljena tako, da klikneš na gumb za vse ostalo pa poskrbi Ubuntu 12.04 sam.

@Matthai

S prejšnjim jedrom pa torej zvok je?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

poweroff ::

Da, bil je, vendar je ob nadgradnji prejšnje jedro nekako izginilo, v GRUB meniju ga ne vidim...
sudo poweroff

poweroff ::

Še eno vprašanje... ali kdo uporablja Ubuntu Software Center? Lahko na kratko opiše ali oz. kako deluje usklajevanje nameščenih paketov med računalniki, oz. backupiranje nameščenih paketov, če se mi je recimo sesul računalnik?
sudo poweroff

CHAOS ::

@Icematxyz: hvala, tole pa res deluje. Simple. S prejšnjim neuspelim igranjem sem uspel, da sta kernel in syslog napolnila celotno sistemsko particijo. Vsak po cca. 30 GB :) Seveda je ob reboot-u comp obvisel, sem samo z debelim gledal, kako za vraga so lahko mrežne nastavitve sesule sistem. Šele, ko sem se sprehodil do /var/log mape in opazil, da nekam sumljivo dolgo izpisuje syslog, odkril kje tiči napak. Sedaj vse OK. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Da, bil je, vendar je ob nadgradnji prejšnje jedro nekako izginilo, v GRUB meniju ga ne vidim...


Tretja možnost po vrsti prikaže starejša jedra, primerjaj izpis lsmod med zadnjim jedrom, kjer zvok ne deluje in prejšnjim jedrom, kjer zvok torej deluje, če je slučajno kaj drugače. Si ročno kar spreminjal na tem področju ali si po namestitvi Ubuntu 12.04 imel zvok out-of-the-box?

Še eno vprašanje... ali kdo uporablja Ubuntu Software Center? Lahko na kratko opiše ali oz. kako deluje usklajevanje nameščenih paketov med računalniki, oz. backupiranje nameščenih paketov, če se mi je recimo sesul računalnik?


Nisi pred časom spisal vodiča za:

Varnostna kopija:

sudo dpkg --get-selections > list.txt

Obnova varnostne kopije:

sudo dpkg --set-selections < list.txt
sudo apt-get -y update
sudo apt-get dselect-upgrade


Nenazadnje v primeru "sesutja računalnika" je tako kvečjemu na voljo CLI dostop in pa list.txt zlahka med računalniki prenašaš s pomočjo Ubuntu One. Lahko pa seveda odpreš na vsaj dveh računalnikih Programsko središče Ubuntu -> File -> Sync Between Computers ...

Spodaj izbereš, da že imaš (Ubuntu One) račun in se vpišeš in enako torej storiš na drugem računalniku in preveriš, kako torej zadeva deluje.

CHAOS je izjavil:

@Icematxyz: hvala, tole pa res deluje. Simple. S prejšnjim neuspelim igranjem sem uspel, da sta kernel in syslog napolnila celotno sistemsko particijo. Vsak po cca. 30 GB :) Seveda je ob reboot-u comp obvisel, sem samo z debelim gledal, kako za vraga so lahko mrežne nastavitve sesule sistem. Šele, ko sem se sprehodil do /var/log mape in opazil, da nekam sumljivo dolgo izpisuje syslog, odkril kje tiči napak. Sedaj vse OK. :)


Se opravičujem, da sem torej pomislil, da za to zmogljivost rabiš terminal in ne le preprosto klik na za to področje namenjen gumb z miško. Lepo, da torej deluje.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ja, vem kako deluje shranjkevanje nameščenih paketov. Zanima me le kako deluje sinhroniziranje v Programskem središču Ubuntu...
sudo poweroff

Icematxyz ::

Vpišeš se na opisan način v to storitev na vsaj dveh računalnikih in preveriš. Se pravi prikaže ti razliko v nameščeni programski opremi med računalniki in potem se lahko odločiš, kaj boš torej storil.

In če smo že pri tem, PPA so zaenkrat še specifično področje in tukaj pride prav kakšen Y PPA Manager:

Y PPA Manager



Pa še če gremo v korak s časom, počasi bo potreben kakšen predalnik za sortiranje na primer iger (AAA, Indy, Oboje...):

Drawers



Drawers

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Zanima me kako se obnese Marlin file manager? Se še posodablja, ali je projekt zamrl? Kakšen je v primerjavi z default file managerjem v ubuntu 12.04?

Kiborg ::

Torej kot sem že pred časom rekel imam premalo prostora za moj Linux. 20 gb sem zapolnil v trenutku :) Zaenkrat sem to rešil tako, da sem odstranil vse nepotrebne stvari in igre, ampak to naredi sistem nekoliko neuporaben. Ali se ne da Ubuntuja preprosto nastaviti, da programe namesti na drug disk kjer je morje prostora? Se vse namešča samo na ta disk? Vem, da imam dve možnosti: prostor lahko povečam z uporabo Gparted ali pa grem v novo namestitev. Prebral sem si vsa navodila za uporabo gparted in mislim da mi je jasno kako. Me pa nekaj zanima, kakšna je verjetnost, da pride do izgube podatkov? Sta pri tem postopku ogrožena samo diska z boot sektorji (kjer imam Ubuntu in Win) ali vsi diski? Tega še nikoli nisem počel z boot sektorji tako da sem upravičeno živčen.

technolog ::

Maš par opcij:

1. Lahko razširiš particijo. Iz 20 na recimo 35 GB.

2. Lahko narediš še eno particijo in potem kak velik direktorij mountaš tja.

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Zanima me kako se obnese Marlin file manager? Se še posodablja, ali je projekt zamrl? Kakšen je v primerjavi z default file managerjem v ubuntu 12.04?


Ne sledim trenutno natančno, ampak projekt Marlin se še razvija, čeprav se torej eno obdobje ni in v elementary OS, če se ne motim njihov Files temelji prav na Marlin. V Ubuntu 12.04 pa se Nautilus obnese dokaj dobro seveda pa ne vidim razloga, zakaj ne bi preizkusil alternativ, če te to zanima. Kakšno bo pa stanje v prihodnje glede Nautilus pa bomo videli takrat.

@Kiborg

Najenostavneje bo, varnostna kopija obstoječih podatkov in ponovna namestitev Ubuntu 12.04 na kakšen 100GB+ razdelek in potem bo mir. Se pravi načeloma so na voljo še druge opcije seveda, ampak ta opcija je tudi čisto OK!

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Še eno vprašanje, ko odprem chrome se mi pojavi okno, ki zahteva geslo za odklepanje prijavnih ključev. Kakšno geslo pa je to? To se mi je prvič pojavilo in ne vem kako naj se tega znebim. Je kakšna opcija, da bi to onemogočil ali pa, kako bi si nastavil geslo?

b3D_950 ::

mjolnir je izjavil:

Še eno vprašanje, ko odprem chrome se mi pojavi okno, ki zahteva geslo za odklepanje prijavnih ključev. Kakšno geslo pa je to? To se mi je prvič pojavilo in ne vem kako naj se tega znebim. Je kakšna opcija, da bi to onemogočil ali pa, kako bi si nastavil geslo?


To okno se pojavi, ker imaš nastavljeno samodejno prijavo v sistem brez vpisa gesla in Chrome "dodatno" zahteva avtentikacijo za uporabo gesel, ki so shranjena v sistem. Približno je to to. Firefox tega ne zahteva, ker verjetno uporablja svoj sistem za upravljanje gesel in ključev.

http://askubuntu.com/questions/25974/ho...
http://askubuntu.com/questions/31786/ch...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

Da in sam priporočam, da se geslo ob prijavi v Ubuntu vpisuje.

mjolnir ::

To okno se pojavi, ker imaš nastavljeno samodejno prijavo v sistem brez vpisa gesla.

Imam Geslo, pri samodejni prijavi imam pa v nastavitvah izbrano izključeno.

b3D_950 ::

mjolnir je izjavil:

To okno se pojavi, ker imaš nastavljeno samodejno prijavo v sistem brez vpisa gesla.

Imam Geslo, pri samodejni prijavi imam pa v nastavitvah izbrano izključeno.


Verjetno nisi gledal nič tista dva linka, ki sem ti jih nalimal in imaš razloženo kaj moraš naredit. Odpri upravljalnik za Gesla in ključe. Izbereš mapo Gesla. Z desnim klikom se ti bo odprl podmeni, kjer izbereš Spremeni geslo. Vtipkaš trenutno geslo, ostalo pustiš prazno ter potrdiš.

Na žalost je tekst na sliki v angleščini: Change password=Spremeni geslo.



Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Ko vtipkam trenutno geslo v gesla in ključi/spremeni geslo, mi napiše, da je vtipkano trenutno geslo napačno. Sem se izpisal ter ponovno vpisal (vtipkal prej omenjeno geslo) in poskusil spreminjanje gesla še enkrat. Ponovno mi napiše da je vtipkano geslo nepravilno pa čeprav sem se ravnokar z njim vpisal.
Na žalost je tekst na sliki v angleščini: Change password=Spremeni geslo.

Angleščina mi ni problem.

poweroff ::

Opazil sem, da ni več dodatka Flash-Aid... imam pa težavo, ker se mi na en i386 star računalnik noče namestiti pravi flash (namestil sem flashplugin-installer paket, ampak Flash videi ne delajo). Kakšna ideja kako rešiti zadevo?
sudo poweroff

Zvezdica27 ::

lp,

morda samo ideja za starejše računalnike, da se še vedno opcija namestiti starejši ubuntu, meni doma na starem starem računalu laufa 9.10 brez problema. Problem bodo updati, ki niso več na voljo, samo to ni kritično, če gre za igračkanj + net + grafika bo delala (najbrž).

No, opcija je tudi 8.04 LTS server,ki je še podprt, pa se mu doda xorg ter gdm ali pa kdm (torej par paketov - mislim da bi se to moralo dati... vem pa ne)

pač ideja, če se že igračkamo...

alternativa je pač distribucija, ki podpira grafiko (morda pa bi samo starejši kernel bil dovolj?)

zz

poweroff ::

Starejša verzija je že delala. Upgradana tudi deluje.
sudo poweroff

b3D_950 ::

mjolnir je izjavil:

Ko vtipkam trenutno geslo v gesla in ključi/spremeni geslo, mi napiše, da je vtipkano trenutno geslo napačno. Sem se izpisal ter ponovno vpisal (vtipkal prej omenjeno geslo) in poskusil spreminjanje gesla še enkrat. Ponovno mi napiše da je vtipkano geslo nepravilno pa čeprav sem se ravnokar z njim vpisal.
Na žalost je tekst na sliki v angleščini: Change password=Spremeni geslo.

Angleščina mi ni problem.


Nimam idej. Sicer imaš možnost, da jih zbrišeš in poizkusiš še enkrat v chromu shranit geslo ali kreiraš novega uporabnika za test ipd.

Kaj se zgodi, če odpreš terminal in vpišeš sudo -s, ter vtipkaš geslo, ki ga uporabljaš za prijavo?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

@Matthai

Poskusi z ročno namestitvijo:

http://get.adobe.com/flashplayer/

@Zvezdica27

Načeloma to ni OK in uporablja se naj podprte različice Ubuntu.

@mjolnir

Bosta uredila s uporabnikom @rb750, ker pozna področje in če slučajno ne bo šlo napiši podrobno na kratko, kaj se dogaja da zvečer preizkusim.

Se pravi: Različica Ubuntu, različica Chrome, vpisuješ geslo pri prijavi v sejo ali ne... in kaj je torej točna težava.

b3D_950 ::

Se pravi: Različica Ubuntu, različica Chrome, vpisuješ geslo pri prijavi v sejo ali ne... in kaj je torej točna težava.


Težava je v tem, da mu vedno keyring zahteva geslo, če hoče chrome naredit auto-populate/autofill za inpute v htmlju. Verjetno se passwordi "ne ujemajo", ker mu javlja, da je geslo napačno.

https://one.ubuntu.com/help/faq/how-do-...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

Da verjetno razmišljata v pravo smer in verjamem, da bosta uredila in ideja, da se naj poskusi z drugim uporabnikom je bila torej dobra.

Icematxyz ::

Sem na hitro testiral in Chrome privzeto shranjuje gesla v GnomeKeyring, katere lahko upravljaš s Seahorse (Gesla in ključi). Kakšnega hrošča ne opažam in torej kakšno je privzeto stanje:

Ko v Chrome shraniš geslo se shrani v GnomeKeyring in iz njega se tudi naslednjič prebere, torej, če vključiš samodejen vpis v sejo se zbirka ključev po zagonu ne odklene samodejno in za to Chrome ob obisku strani za katero si shranil geslo vpraša uporabnika po geslu s katerim bo odklenil (šifrirano) zbirko ključev. Se pravi običajno je to geslo uporabnika, katero je potrebno za vpis v sejo in to načeloma po hitrem testu v Ubuntu 12.04 torej deluje.

Kje se torej pojavi konkretna težava, oziroma odstopanje od napisanega?

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

@Matthai

Poskusi z ročno namestitvijo:

http://get.adobe.com/flashplayer/

Bom. Problem je (morda) tudi v tem, da je procesor AMD Athlon Xp 1700+ in 512 Mb RAM-a. Ko dam predvajati MP3, se precej zatika... tudi ko ga dam v VLC.

Je morda kakšna nastavitev v VLC, da bi bilo predvajanje bolj tekoče, kakšen buffer kje?
sudo poweroff

poweroff ::

technolog je izjavil:

Kaj takega?

zenity --info --title "Draga mamica" --text "Končal sem z delom. Tvoj sinek."

Tole deluje:

DISPLAY=:0.0 zenity --info --title "Obvestilo" --text "Končal sem z delom." &

;)
sudo poweroff

Icematxyz ::

Bom. Problem je (morda) tudi v tem, da je procesor AMD Athlon Xp 1700+ in 512 Mb RAM-a. Ko dam predvajati MP3, se precej zatika... tudi ko ga dam v VLC.

Je morda kakšna nastavitev v VLC, da bi bilo predvajanje bolj tekoče, kakšen buffer kje?


Glede Flash predvajalnika si slučajno spreminjal kaj programske vire?

sudo apt-get remove flashplugin-installer
sudo apt-get install flashplugin-installer


Če bo snelo paket in namestilo Flash predvajalnik potem bi načeloma po ponovnem zagonu brskalnika moral imeti na voljo Flash vsebine. Glede predvajanja MP3 pa ne vem morda preveri za začetek, če se slučajno zapolni pomnilnik ali CPU pri predvajanju in pa preveri predvajanje tako v VLC, kot v privzetem programu za predvajanje glasbe, ker uporabljata različno zaledje, če je kakšna razlika, ampak moraš seveda namestiti ustrezen kodek za predvajanje zvočne datoteke, oziroma morda glede na vse napisano izvedi preprosto sledeče:

sudo apt-get remove flashplugin-installer
sudo apt-get remove ubuntu-restricted-extras
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras


Potem pa v Rhythmbox preveri predvajanje MP3 zvočne datoteke in v Firefox predvajanje Flash vsebine je pa res, da bodo na tej strojni opremi najverjetneje vsaj pri slednjem težave!

Tole deluje:


Originalen tekst pa torej, če prav to razumem ni deloval?

Icematxyz ::

Javna šola brez denarja za računalniško opremo in programje, kaj narediti? Podarjena starejša strojna oprema s vsaj 512MB sistemskega pomnilnika in Ubuntu Linux:

Rezultat Učilnica



V praski je 9 od 10 računalnikov s Ubuntu Linux postalo spet uporabnih, računalniško opismenjevanje je steklo in najstniki so se lahko pričeli ukvarjati z izdelavo preprostih spletnih strani, vnašanjem formul v preglednice in učenjem matematike, učenjem uporabe spleta in z izdelavo večpredstavnostnih vsebin.

How One Teacher Built a Computer Lab for Free

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Saso_C ::

Icematxyz je izjavil:

Da in sam priporočam, da se geslo ob prijavi v Ubuntu vpisuje.

To je vsekakor pameten nasvet. Kako pa potem rešim, mi dela remote desktop takoj po zagonu? Dokler se prvič ne prijavim v sistem remote desktop ne dela.

Icematxyz ::

To je vsekakor pameten nasvet. Kako pa potem rešim, mi dela remote desktop takoj po zagonu? Dokler se prvič ne prijavim v sistem remote desktop ne dela.


Tako da izključiš vse varnostne mehanizme in omogočiš oddaljen dostop do namizja niti slučajno ne. Se pravi vgrajena na VNC temelječa rešitev za oddaljen dostop do namizja je namenjena primarno oddaljeni pomoči, kjer na obeh straneh, predvsem na tisti, do katerega namizja se bo dostopalo sedi uporabnik in upravlja s tem področjem (dovoli dostop znanemu uporabniku in določi pravice za dostop in po končani oddaljeni pomoči le-to tudi izklopi).

To kar bi pa ti verjetno rad imel pa boš verjetno najlažje odsegel s NX Free Edition for Linux, kateri ti z odjemalcem za različne platforme omogoča brezplačno 2 sočasni povezavi, kar za domačega uporabnika zadostuje.

Vpis Seja



Oddaljeno Namizje



Namestiti moraš tudi SSH strežnik in najverjetneje boš moral uporabiti Unity 2D.

Praktično privzeta možnost, ki se pogosto uporablja na tem področju v Ubuntu je še možnost uporabe SSH dostopa in posredovanje X preko SSH.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Kakšna ideja zakaj tole ne deluje?

#!/bin/bash
VPNCON=$(nmcli con status)
if [[ $VPNCON !='Matej ]]; then
	echo "VPN povezava ne deluje, poskus ponovne povezave..."
	(sleep 1s && nnmcli con up uuid dd534d5e-e128-33b6-9aa8-9ddd427d43bb)
else
	echo "VPN povezava deluje!"
fi


sh check_VPN.sh javi

check_VPN.sh: 3: check_VPN.sh: [[: not found
VPN povezava deluje!
sudo poweroff

PaX_MaN ::

'Matej]

v
'Matej']

Truga ::

Manjka ti ' pri 'Matej.

Also kolikor vem se uporabljajo z if enojni oklepaji?

poweroff ::

V bistvu narekovaj je, sem ga tule pomotoma izbrisal... vseeno ne deluje. Če so pa enojni oklepaji javi:

check_VPN.sh: 3: [: IME: unexpected operator
sudo poweroff

b3D_950 ::

VPNCON=$(nmcli con status | grep "Matej" | cut -f1 -d " ")
        if [[ $VPNCON != "Matej" ]]; then


?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

BigWhale ::

Tole deluje:

#!/bin/bash

FOO="lala"

if [ $FOO = "lala" ]; then
  echo "bar"
else
  echo "baz"
fi


Preveri vsebino $VPCON.

damjanll ::

poweroff je izjavil:

Kakšna ideja zakaj tole ne deluje?

if [[ $VPNCON !='Matej ]]; then



Manjka ' in presledek za != in priporocljivo je uporabit "" okrog variable $VPNCON
Torej tako:

if [[ "$VPNCON" != 'Matej' ]]; then


ali pa tako:

if [ "$VPNCON" != "Matej" ]; then

poweroff ::

Ja, pa sh je imel določene težave chmod +x in /.check_VPN sta rešila težavo...
sudo poweroff

mjolnir ::

Problem z gesli bi lahko rešil z novim uporabniškim profilom. Raje pa sem se odločil za namestitev in uporabo chromium browserja. Je kakšna bistvena razlika med chrome in chromium, ali je chromium pač samo shell iz katerega je narejen chrome?

Icematxyz ::

Nisi povedal kaj je težava, oziroma kaj bi rad spremenil.

Ne bi rad vpisoval tega gesla ali vpišeš geslo in ni pravo?

Icematxyz ::

Če uporabljaš Ubuntu One in poznaš še koga, ki bi rad uporabljal Ubuntu One lahko oba pridobita nekaj dodatnega brezplačnega prostora.

mjolnir ::

Nisi povedal kaj je težava, oziroma kaj bi rad spremenil.

Problem je bil to, da sem ob vsakem odprtju chrome-a moral vpisovati geslo.

dux ::

mjolnir ni kaj dosti razlik - http://code.google.com/p/chromium/wiki/...
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Nisi povedal kaj je težava, oziroma kaj bi rad spremenil.

Problem je bil to, da sem ob vsakem odprtju chrome-a moral vpisovati geslo.


Da to je načeloma pričakovano stanje, če uporabljaš samodejno prijavo v sejo razen, če izključiš šifriranje zbirke ključev, kar ti je predlagal uporabnik @rb750 ali zaganjalnik za Chrome prilagodiš na način, da gesel ne bo shranjeval v GnomeKeyring. Če sem prav razumel vajino razpravo, pa si najverjetneje v preteklosti geslo za zbirko ključev že ročno spreminjal in ga pozabil. Torej to najverjetneje pomeni, da je vsebina te zbirke ključev najverjetneje izgubljena in torej le če ti ni pomembna izvedi sledeč postopek:

Korak 1:

Super (odpri Dash) -> Seahorse -> zavihek Passwords -> Passwords: login -> desni klik -> Delete

Korak 2:

Prijava/odjava v sejo in -> Seahorse -> zavihek Passwords -> Passwords: login -> desni klik -> Set as default -> desni klik -> Change Password -> Old Password: vpišeš geslo trenutno vpisanega uporabnika preostali dve vnosni polji pustiš prazni -> OK -> Use Unsafe Storage

Sam bi načeloma izvedel le prvi korak (vsa že shranjena gesla so torej izgubljena) in iz drugega uveljavil le nastavitev Set as default in vpisoval geslo pri prijavi v sejo.

mjolnir ::

Sej potem sem samo ustvaril novega uporabnika, se z njim vpisal in starega pobrisal in me chrome sedaj ne sprašuje več po geslu. Bom pa vedel kaj storiti, če se mi še kdaj na kakem računalniku z ubuntu to pojavi. Hvala.
««
19 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313176 (100) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946833 (37457) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91988 (1889) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435552 (28695) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180786 (146725) Icematxyz

Več podobnih tem