» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
21 / 24
»»

Icematxyz ::

@rb750

Poslovenjena privzeta različica LibO na Ubuntu 12.04 po hitrem testu te težave nima, oziroma je ne opažam in če se ne bo našel kdo drug, ki to že uporablja, bom jutri ali čez vikend še za test dodal LibO PPA in preveril še tam, če torej to želiš.

@zigomir

treba ročno upgredat kernel na 3.4.0


To vidiš je verjetno razlog za kar nekaj težav, katere imaš/opisuješ. Podobno je bilo s Sandy Bridge strojno opremo, ampak ne se preveč jeziti ali iskati globlje logike saj imaš strojno opremo, ki bo zelo verjetno že z Ubuntu 12.10 začela delovati dobro/bolje tudi out-of-the-box na večini področij, katere omenjaš. Torej ali bi zaenkrat uporabljal kakšen "rolling release" ali pa pač "potrpi" do Ubuntu 12.10, oziroma lahko, če želiš, kar poženeš kakšen LiveCD Ubuntu 12.10 in tam preveri vsa omenjena področja, če imaš tam tudi s tem težave in se o tem torej prepričaj sam.

Zadnja kvečjemu je bolj specifična, več dnevna seja in tukaj je težavo ponavadi odkriti težje vse ostalo našteto pa je načeloma najverjetneje posledica (naj)novejše strojne opreme na tržišču, kjer pa je še v jedru/gonilniku uporabljenem v Ubuntu 12.04 podpora manj "spolirana". Bo pa morda v prihodnje na tem področju Linux uporabnikom nekoliko lažje, če kaj takšnega dobimo torej tudi za GPU gonilnike.

@techfreak :)

Da, torej grafika na Linux to je trenutno aktualen izziv in torej tudi priložnost!

b3D_950 ::

Gre za Libo iz PPA.

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Včeraj naj bi drugače izšla 12.04.1 LTS ubuntu verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

kevaliz ::

Eno vprašanje imam glede ubuntu. Se samo meni zdi ali se zvok res drugače sliši kot v windows 7 ? Gledal sem enak film na obeh sistemih v istem predvajalniku pa sem skoraj 100% da se zvok drugače sliši.

zigomir ::

@Icematxyz hvala za odgovor.

Se pravi, da ponavadi naknadno spolirajo gonilnike za novo strojno opremo? No, upam da bo res tako, ampak še vedno me zanima, ali je od naštetih težav katera specifična le za Ubuntu in bi z Mintom imel manj težav...

Bom pa še malo potrpel, ker so pa seveda tudi stvari s katerimi sem zelo zadovoljen...

poweroff ::

kevaliz je izjavil:

Eno vprašanje imam glede ubuntu. Se samo meni zdi ali se zvok res drugače sliši kot v windows 7 ? Gledal sem enak film na obeh sistemih v istem predvajalniku pa sem skoraj 100% da se zvok drugače sliši.

Hmm, posnemi 15 sekunden isti clip in si obe verzji parkrat zarolaj. Ali pa uplodaj sem. To tudi mene zanima. Teoretično bi bilo to mogoče.

Techfreak: jaz mislim, da je pri Ubuntu še kar nekaj prostora za pohitritve. Kar nekaj.
sudo poweroff

mjolnir ::

Eno vprašanje imam glede ubuntu. Se samo meni zdi ali se zvok res drugače sliši kot v windows 7 ? Gledal sem enak film na obeh sistemih v istem predvajalniku pa sem skoraj 100% da se zvok drugače sliši.

V terminal vpiši: alsamixer in si tam spremeni nastavitve (nivoje nizkotonca itd.). Preden sem to urejal na mojem prenosniku, je bil tudi pri meni zvok drugačen.

b3D_950 ::

Icematxyz je izjavil:

@rb750

Poslovenjena privzeta različica LibO na Ubuntu 12.04 po hitrem testu te težave nima, oziroma je ne opažam in če se ne bo našel kdo drug, ki to že uporablja, bom jutri ali čez vikend še za test dodal LibO PPA in preveril še tam, če torej to želiš.


Sem instaliral verzijo direktno iz sl.libreoffice.org in je vse OK. Očitno sem imel nameščen nek pre-release.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

b3D_950 je izjavil:

Gre za Libo iz PPA.



Da sem naredil sedaj test in res različica na PPA ima to težavo. Bil je prijavljen tudi hrošč in je že odpravljen in torej, ko bo na PPA na voljo novejša gradnja pričakujem, da te težave več ne bo.

Trenutno imaš torej dve možnosti, da se izogneš temu hrošču:

1.) Uporaba privzete različice LibO v Ubuntu 12.04.
2.) Ročna namestitev LibO 3.6.

Torej izvedi kaj takšnega, ker si dodal PPA:

sudo ppa-purge ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get remove libreoffice*


In namestiš ročno pakete za LibO 3.6, če rabi kdo pri tem pomoč naj vpraša.

mjolnir je izjavil:

Včeraj naj bi drugače izšla 12.04.1 LTS ubuntu verzija.


Res je:

Canonical releases Ubuntu 12.04.1 LTS

Sedaj je torej čas za prejem Ubuntu 12.04 in izdelavo LiveCD/LiveUSB za vse tiste, ki so še malo počakali s nadgradnjo/namestitvijo in se s tem želeli izogniti kakšnim potencialnim izstopajočim začetnim težavam:

http://www.ubuntu.com/download/desktop

zigomir je izjavil:

@Icematxyz hvala za odgovor.

Se pravi, da ponavadi naknadno spolirajo gonilnike za novo strojno opremo? No, upam da bo res tako, ampak še vedno me zanima, ali je od naštetih težav katera specifična le za Ubuntu in bi z Mintom imel manj težav...

Bom pa še malo potrpel, ker so pa seveda tudi stvari s katerimi sem zelo zadovoljen...


Da najnovejša strojna oprema na tržišču tudi s strani podjetja Intel rabi kakšno Ubuntu različico ali dve, da se podpora stabilizira. Se pravi ponavadi se izboljša z vsako različico nekoliko upravljanje s porabo, zmogljivost, ki prav pride pri kakšni igri, stabilnost... Ni vse tako črno/belo, ker za hrošče, ki izstopajo in ima z njimi težavo večje število uporabnikov se "popravki" prenesejo tudi nazaj, ampak preprosto z vidika Ivy Bridge in opisanih težav pričakujem, da bo že v Ubuntu 12.10 bolje in to že nakazuje tvoj odgovor, kjer praviš, da z novejšim jedrom določene težave več nimaš. Tudi težave z LightDM , katere opisuješ so za Intel strojno opremo dokaj nenavadne in tudi tukaj pričakujem, da bo v Ubuntu 12.10 prišlo do izboljšanja.

V prihodnosti pa bo morda zadostoval kakšen ukaz v terminalu in ne razmišljanje o nadgradnji Ubuntu, kar sem omenil višje, ampak za to nas mora najprej na tržišču biti kakšna 2% uporabnikov. Sam bi na tvojem mestu morda na kakšen razdelek namestil Ubuntu 12.10 in zadevo že začel testirati in prijavljati hrošče, če se torej pojavijo.

mjolnir ::

Icematxyz, uporabnikom osnovne različice 12.04 se bo ubuntu posodobil na 12.04.1 avtomatično?

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Icematxyz, uporabnikom osnovne različice 12.04 se bo ubuntu posodobil na 12.04.1 avtomatično?


Da popolnoma samodejno razlika z vidika uporabnika je le če snameš sliko in izdelaš LiveCD/LiveUSB imaš sedaj v žepu torej "nekoliko posodobljen" namestitven "medij".

mjolnir ::

Aha, razumem. Kje pa pogledam informacije glede mojega sistema? S tem mislim verzijo ubuntu. Kakšna aplikacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Rias Gremory ::

Mogoče tako: https://help.ubuntu.com/community/Check...

Lahko probaš v terminalu tudi: cat /etc/issue
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

b3D_950 ::

:~$ cat /etc/lsb-release
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=12.04
DISTRIB_CODENAME=precise
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 12.04.1 LTS"


ali pa
:~$ cat /etc/issue
Ubuntu 12.04.1 LTS


:~$ uname -a
Linux xyz 3.2.0-29-generic #46-Ubuntu SMP Fri Jul 27 17:03:23 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux


...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

mjolnir ::

Hvala vama, sem našel. 12.04.1 up and running :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

Dodal bi morda še kvečjemu to, da so v Ubuntu 12.10 mislili tudi na to področje in da bo dostop do te informacije s strani uporabnika še enostavnejši.

New



P.S. Vsak pa se naj odloči sam ali mu pri tem opravilu bolj odgovarja GUI ali torej CLI pristop!

Kiborg ::

Na prenosniku z 12.04 mi hrešči zvok, do danes je delal ok sedaj pa hreščijo vgrajeni zvočniki in slušlke. Poleg hreščanja je slišati kot, da so toni napačni, nekoliko zamaknjeni. Za povrh pa se zvok na vgrajenih zvočnikih ne izklopi več ko vklopiš slušalke. Ideje?

Kiborg ::

Mogoče bi bilo dobro dodati da je to starejši fujitsu prenosnik in da je pred kratkim začel delati počasneje, v bistvu je sedaj precej neodziven.

Icematxyz ::

S temi podatki pa res žal vem ravno toliko, kot ti.

Snemi Ubuntu 12.04.1 LTS, kateri je trenutno torej "posodobljen" in izdelaj LiveCD/LiveUSB in ga poženi in če "hreščanja" in "počasnega delovanja" ne bo potem je zelo verjetno, da je vse skupaj posledica nameščanja kakšne programske opreme s strani uporabnika. Lahko tudi v Programskem središču Ubuntu pod zavihkom Zgodovina preveriš, kaj si danes nameščal/posodabljal in bi lahko vplivalo na omenjeno težavo.

mjolnir ::

Opazil sem, da je resolucija tiste overlay ikone, ki se pokaže, če jakost zvoka spreminjaš z tipkovnico, zelo manjše resolucije kot pa na začetku. Ikona je sedaj en low resolution zmazek (brez ostrine). Obstaja kakšen ukaz za ponovno namestitev ikone? Od vseh teh notifyOSD ikon se je spremenila samo ikona za zvok, vse ostale so ostre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

šernk ::

Obstaja kak program, ki bi določeno mapo recimo na vsakih 10ur popolnoma izpraznil?

ker mapo downloads sedaj praznim 1x tedensko, pa me zanima če obstaja morda kaj takega da bi delalo namesto mene?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

@mjolnir

Sem preveril in te težave ne opažam. Verjetno si torej zamenjal shemo ikon in torej če boš povrnil privzeto stanje verjetno te težave več ne bo. Odpri orodje, kot je MyUnity in zamenjaj shemo ikon na privzeto in preveri, če še vedno imaš omenjeno težavo.

@šernk

Izdelaj izvršilno datoteko (Bash), katera vsebuje ustrezne ukaze, da izvede želeno nalogo in potem izdelaj urnik opravil (Cron). Lahko si pomagaš tudi s GUI orodjem Gnome Schedule:

Gnome Schedule



Vir slike

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

xandros ::

Po dveh mesecih odsotnosti sem naredil update 12.04(xubuntu 3.2.0-29-generic), torej so vsi zadnji paketi.
Sedaj opazam sledece: po stanju iz suspend, mi racunalnik po nekem casu zrmzne (slika je videt, miska in tipkovnica ne deluje.

Kaksen workaround? Resitev?
Pred update-om je vse delovalo ok!

zigomir ::

Maš mogoče tut Ivy Bridge CPU?
Sicer nej bi potem imel probleme tut že prej ampak vseeno vprašam.

Jaz imam resno same probleme s tem Ubuntu-jem. Prejle mi je spet šel unity session v nič, ker po tem ko sem vstavil MP3 player v USB nisem mogel več delat karkol z Unity-em in sem moral ubit xorg proces ...

A je mint kej bolši glede tega? Nekak sem sit non-stop ubijanja sešnov. Pred tem sem naletel na en bug, če nimaš enega od default wallpaperjev da ti zna LightDM zjebat oziroma je blo potrebno brisat nek file v home direktoriju, svašta.

Rias Gremory ::

@zigomir
Baje pomaga če daš gor kernel od Quantal Quetzal.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

@xandros
Mislim, da je tvoja težava podobna tej: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

zigomir ::

@Rias Gremory
Že imam 3.4.0 sicer so bli skoz hard freez-i jup. Sem pa potegnil to jedro dol, buildano za Precise verzijo...

Tko da hard freeza ni več, je pa polno drugih reči...

Rias Gremory ::

Upam, da tudi to kaj pomaga: http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

zigomir ::

Tnx. Pomoje se bom raje kar ponovno sprijaznil da Linux žal ni zrel za desktop na novejšem HW-ju :/ Preveč gre časa in živcev za to... VirtualBox v Seamless mode pa je to to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zigomir ()

mjolnir ::

Po igranju z temami v ubuntu 12.04.1 so mi v zgornjem panel-u izginile možnosti, ki jih imaš levo (napis ubuntu, ki prikaže možnosti, če ga preideš z miško). ko pa odprtih programov nimam čez cel zaslon, mi pa top panel ne deluje. Kakšna možnost da to popravim?

Edit: sem popravil. V ubuntu tweak, sem očitno ponevedoma izbral, da mi na namizju ne kaže ikon. Kako je to povezano s top panelom pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

xandros ::

In kako lahko resim problem?

Bi resilo,da nadgradim na 12.04.1?
Kako to sploh naredim?

b3D_950 ::

Mogoče, če zaženeš Ubuntu s prejšno verzijo kernela.
Držiš tipko shift med bootanjem in iz seznama izbereš prejšnji kernel.

http://askubuntu.com/questions/82140/ho...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Rias Gremory ::

@xandros
To pa žal ne vem. Imo bo Icematxyz najbolj vedel kako se kernel posodobi.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zvezdica27 ::

zigomir

http://news.softpedia.com/news/How-to-I...

tu so navodila kako vgradiš novi kernel (pri tipkanju si pomagaj s tabulatorjem, brez skrbi, stari ostane, tako da še vedno greš lahko nazaj, Shift, kot piše zgoraj). Novejše kernele najdeš na http://www.kernel.org/ torej ne vleči dol kernelov za oneiric, pač ja jemlji kernele iz kernel.org, vsaj jaz bi (so uradni in kar ni rc je official stable linux kernel, mislim da je 3.5 že davno zunaj če se ne motim, vsaj kot rc, poglej)

Zdaj pa: Ivy je res "prenov", jaz imam težave še vedno s podporo Sandy bridge, sploh HDMI podpora ga serje, tako audio kot video, kar pa je vse rešljivo s par ukazi v sami seji (a začuda vse dela če dam gor 10.04, četudi počasneje).

To še ni razlog za obupavanje, pač pa za učenje.

Za začetek lahko nrediš torej to, da uporabiš novejši kernel, lahko kak dev (razvojno različico). Ubuntu je ponavadi kako verzijo zadaj, a ni bistveno. Če se zaciklaš, je še vedno stari kernel na voljo ter novega odstraniš - če pa je zraven kak star PC da lahko zraven googlaš ko gre kaj narobe, pa je to učni proces.

Pomembno je tudi, da imaš najnovejše driverje za grafično (to je največji problem), kjer imaš več opcij. lahko imaš uradne ubuntu (kako generacijo zadaj) stabilne nove (najdi jih, googlaj, zdajel nimam časa) ali pa nove razvoje (recimo ppa:glasen/intel-driver). Potem imaš še X - Za X je tak dev vir PPA x-edgers (meni je precej pomagal), za grafično podporo videu pa moraš malo kombinirati še za va api (dovolj je samo mplayer va api), da vse skupaj dobiš notri.

Ampak...

če ne veš vsaj približno kaj delaš, je morda najbolje d aglede na novost harwara dodaš samo novejši uraden kernel (da ni rc) in potrpiš na 12.10. Če pa bi se rad naučil kako sistem dela ... pa imaš popoln nadzor kaj bo gor. Jaz ti tudi priznam, da sem se igračkal do onemoglosti in razlika je - nedvomno. Ampak dovolj so osnove: novejši kernel (to ima lahko svoje težave) in novi stabilni intel gonilniki. Več od tega (dev verzije) ne prinese skoraj nič.

Le pogumno!

zz

zigomir ::

Hvala za konkretnejši odgovor!

Kernel že imam novejši, s katerim je manj freezo-ov oziroma, ga sam še nisem doživel po upgrade-u. Od takrat naprej so bili le bolj ali manj tečni grafični glitch-i. Zdaj sem si update-al še intel grafične driverje z omenjenega PPA-ja in upam, da bo zdaj več ali manj ok.

Sej do oktobra (12.10) bom že potrpel, potem pa res upam, da bo glavnina težav že odpravljenih.

Sicer me še kar veseli tweak-anje OS-a, ampak trenutno to delam na službenem računalniku, kjer pa nočem zapravljati časa za to. In zaradi tega tudi mislim, da Linux (ali pa vsaj Ubuntu) ni baš desktop ready OS za širšo množico. Ampak to je že spet izven konteksta :)

xandros ::

Shift ne pomaga, se mi noben menu ne pojavi.

Nov kernel ne bi nekaj gor dajal.
Ubuntu so rekli, da je enostaven, da bo upgrade pomagal, pa je prav nasprotno.

Na koliko casa pa popravljajo kernele, oz do kdaj naj to cakam, da popravijo.
Kolk casa je ze ta bug znan?

Blinder ::

eno teoretično vprašanje. Če inštaliraš danes ubuntu 10.04 LTS in pač daš posodobitve, ali bi moral bit načeloma manj bugast kot sedanji 12.04 LTS?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Rias Gremory ::

@Blinder
Jah je odvisno od strojne opreme. IMO če ne boš imel najnovejše strojne opreme (ali eksotične opreme) naj bi vse delalo gladko.

@xandros
Kernel se popravlja non-stop kolikor vem. Tukaj so vsi kerneli (tudi RC).
Kaj več pa ti žal ne znam povedat.
Če ti angleščina ne dela težav lahko probaš še na: http://ubuntuforums.org/index.php ali pa na uradnem slovenskem Ubuntu forumu: https://www.ubuntu.si/punbb/
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

xandros ::

kako se pa nadgradi na 12.04.1?
kateri kernel je pa tam?

Zvezdica27 ::

če je sistem posodobljen, je že posodobljen, torej je .1. To je važno samo pri namestitvenih USB, da ne vleče vsega živega pol dol. Ne skrbi.

kernel je pa pač tisti, ki je, poglej release notes. Ali pa komanda uname -a lej, 3.5.3 je stable in komot ga uporabljaš. ne sekiraj se toliko zaradi kernela, tudi 2.6.32 bi ti povsem zadostoval, verjemi.

Lej za foro probaj stari kernel, pa če tam dela suspend potem je težava v kakem modulu. vse je rešljivo, sam kaj je pa bog ve (grafični modul, power saving, X???), Googlaj, ubuntu forums in pa če ima Ice kako idejo...

zz

Icematxyz ::

Sej do oktobra (12.10) bom že potrpel, potem pa res upam, da bo glavnina težav že odpravljenih.


Da ali pa kot sem že rekel, začni s testiranjem Ubuntu 12.10 in bo ti kmalu jasno kakšno bo stanje v Ubuntu 12.10 z vidika težav, ki jih imaš v Ubuntu 12.04 na tvoji strojni opremi.

@xandros

Nadgradi se na 12.04.1 različico tako, da odpreš upravljalnik posodobitev in naložiš zadnje pakete, kar višje vidim, da si že storil. Težave na različni strojni opremi s prehodom med stanjem pripravljenosti in nazaj pa so ponavadi zelo specifične in če imaš na tem področju (zaslonski strežnik) težave je najbolj "generičen odgovor" ta, ki sem ti ga že podal v tej temi.

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Hvala.bom to naredil.

Kot pa vidim, se to ponavlja,ker to je nekaj casa delovalo,sedaj pa spet.
Kako je to mogoce?

Icematxyz ::

Ni še trenutno odpravljena ta težava, so bili že popravki, ampak torej niso zadostovali in se še dela na tem.

xandros ::

Evo,
Sem sprobal,dal v suspend.
Prisel iz suspend, delovalo par minutk, in potem freeze.
Nic ne pomaga,alt prtscr k in tudi druga kombinacija ne pomaga.

Iz tistega linka sem ocitno par mesecev imel isti problem, in potem je naslednji update,pomagal in od takrat je delovalo vse ok.
Sedaj po parih mesecih zadnji update ocitno gre se na slabse,kar se je ze popravilo.

Spet vprasanje,kako je to mogoce,kar je ze delovalo.

Iz prejsnjega linka sem napisal,da imam obcutek,da je ze takrat hilo isto.
Torej to se ze vlece nekaj casa.

Ali lts pomeni,da mora to kaj bolje delovati?

Ce mi nekdo napise kako se da novi kernel gor, ki bo deloval, oz da ne bo problema, ali mi bo naslednji update pustil ta kernel gor,ali bo dal kernel od tistega updatea.

Ne bi rad menjal sistema.
Ubuntu mi kr sluzi,samo vsake toliko casa ima kaksne take fore.

Rias Gremory ::

LTS verzija distribucije pomeni, da ima daljšo podporo.
Citiram:
A new LTS version is released every 2 years. In previous releases, a Long Term Support (LTS) version had 3 years support on Ubuntu (Desktop) and 5 years on Ubuntu Server. Starting with Ubuntu 12.04 LTS, both versions will receive 5 years support. There is no extra fee for the LTS version; we make our very best work available to everyone on the same free terms. Upgrades to new versions of Ubuntu are and always will be free of charge.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

vsa navodila glede kernela so ti bila že razložena (no, za zigomira). Če ne veš za kaj se gre, ostani na kernelih, ki ti jih bo preko nadgraditev ponudil ubuntu. Skoraj prepričan sem, da razlike ne bo, tudi če daš gor najnovejši rc. Če ga pa hočeš, pa na tej strani vse piše + malo pogooglaj.

zz

Icematxyz ::

Ce mi nekdo napise kako se da novi kernel gor, ki bo deloval, oz da ne bo problema, ali mi bo naslednji update pustil ta kernel gor,ali bo dal kernel od tistega updatea.


Ne ne bo pomagalo, dokler težava ne bo odpravljena "upstream", če gre torej za to težavo, ampak načeloma opisuješ drugačno stanje in to je prehod v in iz stanja pripravljenosti in šele čez nekaj časa se pojavi težava, kar pa je načeloma nekoliko drugače, kot takrat, kjer je se težava pojavila takoj po prehodu iz stanja pripravljenosti in tudi tipkovnice in miške praviš da sedaj ne moreš uporabiti, kar je torej drugače in morda gre tudi za kaj popolnoma drugega morda tudi povezanega s kakšno dodatno programsko opremo, katera teče v ozadju in ne le s posodobitvami.

Preveri torej troje in sicer:
-Normalen zagon Ubuntu in ali tudi pride do te težave.
-Po težavi vključi/izključi fizično miško/tipkovnico in a je kaj drugače.
-Programska oprema katero v tistem trenutku poganjaš preveri, če vpliva na težavo ali ne, oziroma, če se težava pojavi po vsakem prehodu v in iz stanja pripravljenosti poskusi še, če se pojavi tudi, če se po prehodu iz stanja pripravljenosti izpišeš/vpišeš v sejo in nadaljuješ z delom.

Blinder ::

bluetooth ne dela. printer dela občasno. arduino neki jamra. google earth ne dela. firefox skozi zmrzuje.bližnjica za screen lock ne dela. vse stvari, ki na win 7 delajo perfektno. ne bom pa nič popravljal teh reči, tako da nočem pomoči. sam jamram, ker mi na linux printer pa arduino niso delali, pa sm zdaj šel na win pa delajo kot je treba.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 5er--> ()

mjolnir ::

bluetooth ne dela. printer dela občasno. arduino neki jamra. google earth ne dela. firefox skozi zmrzuje.bližnjica za screen lock ne dela. vse stvari, ki na win 7 delajo perfektno. ne bom pa nič popravljal teh reči, tako da nočem pomoči. sam jamram, ker mi na linux printer pa arduino niso delali, pa sm zdaj šel na win pa delajo kot je treba.

Zanimivo, meni pa vse naštete stvari na ubuntu delujejo takoj ob sveži namestitvi, brez da bi kakrkoli šaril po sistemu. Pri windows pa moram za isti rezultat iti skozi tono driverjev...Glede na to, da si zadovoljen z windows, ostani tam.

M@73Y ::

mojih 5 minut - sem ponosni lastnik Ubuntu 12.04
Trenutno mi ubuntu nudi vse kar mi je Win7 - in kar je pomembno - BREZPLAČNO
Izpostavil bi neverjetno kompaktibilnost usb naprav - predvsem mi je bilo v veliko zadovoljstvo, da sem takoj imel delujoč usb DVB-T tuner.
Kar mi je popolnoma navdušujoče je, da se preko Programskega središča pride do vseh željenih programov.
V VLC-ju mi normalno delujejo vsi filmi, glasba preko Audacious-a je tudi OK, miksanje s programom Mixxx. Kogar moti, da so gumbi "close, mini/maximize na levi strani, se jih da prestaviti na desno. Na začetku me je motilo da je Sidebar na levi - sem se navadil, pa še praktičen je ker navzdol premikaš programe-bližnjice - lažje je kakor če bi bilo spodaj. Všeč mi je da se ob maximiranju okna statusna vrstica (Datoteka, urejanje, pogled...) pojavi v zgornji vrstici kjer je že ura in ostali podatki. S tem se fino prihrani prostor.
Preko Wine sem normalno sprogramiral z bascom-om 4051 Atmela. LibreOffice paket ni slab, ima pa nekaj problemov z zamiki slik pri word docx dokumentih. Gimp-a sem vajen že iz win tako, da to je tudi OK.
Certifkiat za elektronsko banko Link, mi je firefox 15 normalno sprejel.
Edina stvar, za katero sem porabil malo več časa je bila nastavitev multipleks A konfiguraciske datoteke za spremljanje slovenskih DVB-T programov. So pa na internetu navodila, tudi na uradni slovenski strani, tako da ni problema.
Trenutno, kljub temu, da imam dual boot, še nisem imel potrebe po Win7. Edino kar se moram še pozanimati je kako je z namestitvijo LabView paketa.
Torej moje mnenje je: Windowsi gor ali dol - za normalno uporabo tj. glasba, filmi, internet - je Ubuntu odličen brezplačen sistem.

lp,
..jump into psytrance tunnel..
««
21 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315491 (1003) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947086 (37710) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92002 (1903) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435778 (28921) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181909 (147848) Icematxyz

Več podobnih tem