» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
20 / 24
»»

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Sej potem sem samo ustvaril novega uporabnika, se z njim vpisal in starega pobrisal in me chrome sedaj ne sprašuje več po geslu. Bom pa vedel kaj storiti, če se mi še kdaj na kakem računalniku z ubuntu to pojavi. Hvala.


Lepo, da si uredil.

mjolnir ::

Je pa zanimivo, da se je ta težava sploh pojavila, saj sem sistem naložil tako kot ponavadi, z enakimi nastavitvami.

Icematxyz ::

Nisi še konkretno povedal, kaj je sploh bila težava:

-Samodejen vpis v sejo in te Chrome vpraša za geslo.
-Prijava v sejo z geslom in te Chrome vpraša za geslo.
-Pozabljeno in predhodno ročno spremenjeno geslo, kjer zbirke ključev nisi mogel več odkleniti ali torej spremeniti gesla.
-...

Buggy ::

jaz imam pa problem z intelovo integrirano grafiko (g540) ter iiyama 22" CRT-jem, kjer mi nikakor ne ponudi vec kot 1024x768 resolucije...ocitno ne zdetektira monitorja preko VGA.

sem se nekaj igral z xrandr pa mi je sicer uspelo urediti resolucijo na 1280x1024 in 85Hz samo za trenutni session, ko pa sem zelel editirati prazen /etc/X11/xorg.conf z podobnimi settingsi kot prej, pa sem po rebootu dobil le black screen.

Ima kdo morda kaksno elegantno in funkcionalno resitev za moj problem.

Icematxyz ::

Kaj vrne sledeč ukaz:

lspci

Buggy ::

ali@linux:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b4)
00:1c.6 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 7 (rev b4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev a4)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation H67 Express Chipset Family LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SATA AHCI Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
01:00.0 USB controller: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller (rev 03)
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 06)

mjolnir ::

Torej, vsakič, ko sem prižgal chrome me je ta prašal po nekem geslu, ki ni tisto prijavno geslo s katerim se vpišeš v ubuntu. Tega gesla nisem vedel in ga tudi nisem znal narediti.

Anney ::

Na hitro bom se malo vrinil v temo in po daljšem čakanju na rešitev ubunta, bi vprašal kako je z GMA500 grafiko v tem relisu, predvsem me zanima če je že podprta, ker nazadnje sem se mučil dva dni in nisem uspel usposobit netbooka.
Torej kratko in jedrnato, dela ali ne dela in, če dela recimo tu gor: Xubuntu, brez nekih težavnih operacij in ukazov kot sem se mučil nazadnje.

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Torej, vsakič, ko sem prižgal chrome me je ta prašal po nekem geslu, ki ni tisto prijavno geslo s katerim se vpišeš v ubuntu. Tega gesla nisem vedel in ga tudi nisem znal narediti.


Da torej je bilo geslo za zbirko ključev najverjetneje ročno spremenjeno in pozabljeno in torej bi moral izbrisati to zbirko ključev in ustvariti novo na opisan način višje, če bi hotel odpraviti bistvo težave.

@Buggy

Za kakšno točno strojno opremo gre? Bolj imam trenutno občutek, da je težava na strani zaslona. Odstrani xorg.conf in če si kakšne parametre dodajal še drugam tisto tudi odstrani in priključi za test drug zaslon in povej, če je kaj drugače. Lahko še poskusiš enak zaslon z drugim kablom ali preko drugega vhoda, če torej to strojna oprema podpira in imaš na voljo ustrezen kabel.

Anney je izjavil:

Na hitro bom se malo vrinil v temo in po daljšem čakanju na rešitev ubunta, bi vprašal kako je z GMA500 grafiko v tem relisu, predvsem me zanima če je že podprta, ker nazadnje sem se mučil dva dni in nisem uspel usposobit netbooka.
Torej kratko in jedrnato, dela ali ne dela in, če dela recimo tu gor: Xubuntu, brez nekih težavnih operacij in ukazov kot sem se mučil nazadnje.


Kratko in jedrnato. Se pravi Unity 2D da in v Ubuntu 12.10 najverjetneje Unity 3D, kjer bo se namesto GPU uporabljal CPU. Ker pa je prenosnikov s GMA500 grafiko mnogo pa seveda brez testa v praksi ne boš vedel 100%.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Buggy ::

@Buggy

Za kakšno točno strojno opremo gre? Bolj imam trenutno občutek, da je težava na strani zaslona. Odstrani xorg.conf in če si kakšne parametre dodajal še drugam tisto tudi odstrani in priključi za test drug zaslon in povej, če je kaj drugače. Lahko še poskusiš enak zaslon z drugim kablom ali preko drugega vhoda, če torej to strojna oprema podpira in imaš na voljo ustrezen kabel.


gre za plosco gigabyte H67 v navezi z Intel Celeron G540 ter uporabljeno njegov integriran graficni cip HD2000, ki ga na plosci preko VGA povezem z CRT monitorjem. Imam dual boot in v Windows 7 ni s sistemom popolnoma nic narobe. Bom poskusil se z drugim VGA kablom.

Kar se pa tice xorg.conf file-a pa sem ga, da sem resil problem z black screenom, itak moral v recovery konzoli brisati, zato me zanima kje oz kaj lahko editiram oz naredim, da bi mi seja, ki jo popravim z xrandr-jem ostala permanentno oz. bi se zagnala kot nek batch file.

Nekje sem zasledil (google) da je to znan problem sam zdej ne najdem vec :(

Icematxyz ::

Xrandr ukaz lahko dodaš pod začetne programe (gnome-session-properties) in bo se izvedel po vpisu v sejo.

Najprej bo pa treba drugače ugotoviti ali je težava zaslon ali gonilnik za grafično kartico ali kaj drugega. Ima zaslon še kakšen drug vhod in a imaš na voljo za test še kakšen drug kabel? Idealno bi torej bilo, če bi v testu z drugim kablom priključil drug zaslon in zagnal računalnik in preveril, kakšno je stanje.

Buggy ::

@Icematxyz: svaka ti cast za diagnostiko!

..sem zamenjal VGA kabel s podobnim, le da je imel na obeh koncih dusilke. Bootam in prepozna mi tako model monitorja kot dodatne resolucije...desktop se postavi z resolucijo 1865x1392 pri 75Hz ;D

hvala ti lepa! Ker pa je ta resolucija vseeno malce ptrehuda, med 1280x1024 in to pa je samo se 1792x1344 ni pa recimo 1600x1200 na recimo 100Hz, me zanima samo se to kako bi mu podtaknil sedaj to...ok vem da se podarjenemu konju ne gleda v zobe a vseeno.

Icematxyz ::

A tako torej praviš, da je vendarle vzrok nekaj na nivoju kabla/zaslona. Kakšna je pa sploh privzeta ločljivost za ta zaslon?

Preizkusi za test sledeče:

xrandr --newmode "test"  280.64  1600 1728 1904 2208  1200 1201 1204 1271  -HSync +Vsync
xrandr --addmode VGA test
xrandr --output VGA --mode test


Uporabi ukaz xrandr pred vnosom ukazov v terminal in preveri, če je VGA torej pravi izhod, če ne to spremeni. Torej preizkusi in poročaj.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

oj ...katera je privzeta locljivost na iiyama Vision Master Pro 510 ne vem...vsekakor tvoj test tudi deluje in dejansko laufa na 1600 z 100Hz (moral sem edino spremeniti VGA -> VGA1)
sedaj xrandr pravi takole:


ali@linux:~$ xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1600 x 1200, maximum 8192 x 8192
VGA1 connected 1600x1200+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 400mm x 300mm
1856x1392 75.0
1792x1344 75.0
1280x1024 75.0
1152x864 75.0
1024x768 75.1 70.1 60.0
832x624 74.6
800x600 72.2 75.0 60.3 56.2
640x480 72.8 75.0 66.7 60.0
test 100.0*
HDMI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI2 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI3 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP2 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP3 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

kako torej spreminjam osvezevanje in dodam permanentno to resolucijo,,preko GUI ne gre (ali pa nen ajdem)...hvala v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Icematxyz ::

Super, da torej deluje. Kakšno ločljivost/frekvenco pa uporabljaš na Windows OS?

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Da torej je bilo geslo za zbirko ključev najverjetneje ročno spremenjeno in pozabljeno in torej bi moral izbrisati to zbirko ključev in ustvariti novo na opisan način višje, če bi hotel odpraviti bistvo težave.

Bil je še čisto "svež" OS, in se ne spomnim, da bi ročno spreminjal geslo za zbirko ključev.

Icematxyz ::

Nekaj se je že delalo na tem področju, drugače bi geslo prijelo, ampak OK, torej morda je šlo za kakšen hrošč ali kaj drugega to je sedaj mimo.

Buggy ::

Icematxyz je izjavil:

Super, da torej deluje. Kakšno ločljivost/frekvenco pa uporabljaš na Windows OS?


v winsih nisem sploh kaj prevec gledal, ker imam W7 sistem gor samo zaradi dolocenih testov... je pa 1280x1024

Drugace pa hvala se enkrat , opazam da mi je tudi na Ubuntu 1280x1024 cisto zadovoljiva resolucija, tako da bom kar na tem tudi ostal, edino kar me se malce nervira je to, da ne znam nastaviti drugega osvezevanja kot je ta default 75Hz :(

Sem v CompizConfigu nekaj stelal pod general options in spremenil iz 60?!? na 85Hz pa ni bilo efekta.

Nic...ce se ti se da ukvarjat z mano, bi bil vesel ce se ta problem z osvezevanjem resiva, drugace pa Respect..ce bo kdaj prilika za pivo, ga imas v dobrem ;)

Icematxyz ::

Kako se obnese ukaz:

xrandr --output VGA1 --mode 1280x1024 --rate 85

Buggy ::

Icematxyz je izjavil:

Kako se obnese ukaz:

xrandr --output VGA1 --mode 1280x1024 --rate 85


zal nic konkretnega...preko menuja na monitorju prikazuje se vedno 75Hz

Icematxyz ::

Kaj pa sledeč ukaz:

xrandr --newmode "test"  159.36  1280 1376 1512 1744  1024 1025 1028 1075  -HSync +Vsync
xrandr --addmode VGA1 test
xrandr --output VGA1 --mode test

Buggy ::

jep...tokrat test uspesen...kako zdej to narediti fiksno?

ali@linux:~$ xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1280 x 1024, maximum 8192 x 8192
VGA1 connected 1280x1024+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 400mm x 300mm
1856x1392 75.0
1792x1344 75.0
1280x1024 75.0
1152x864 75.0
1024x768 75.1 70.1 60.0
832x624 74.6
800x600 72.2 75.0 60.3 56.2
640x480 72.8 75.0 66.7 60.0
test 85.0*
HDMI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI2 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI3 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP2 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP3 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

Icematxyz ::

A tako torej praviš. Več možnosti imaš na voljo in vsaka ima svoje lastnosti in sam ti bom podal eno izmed njih, katera se uveljavi po vpisu v sejo s ostalimi pa se seznani sam:

cd
touch .xprofile
chmod +x .xprofile
gedit .xprofile


Prilepi v to datoteko vse tri vrstice višje in se odjavi/prijavi v sejo in poročaj!

poweroff ::

Mala šola informacijske varnosti aka Ubuntu security: Mala šola informacijske varnosti

P.S. Sem popravil povezavo, ker je kazala na nek drug slo-tech članek.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

@Icematxyz
Ali veš če se bodo te aplikacije še naprej razvijale? http://www.omgubuntu.co.uk/2012/08/20-m...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Nekatere se zagotovo bodo, druge ne in pa predvidevam, da bo se takšno tekmovanje občasno ponovilo in tudi, da bo vedno težje osvojiti najvišja mesta.

mjolnir ::

Imam problem. V ubuntu tweak sem izbral opcijo za čiščenje sistema starih file-ov, ki po nepotrebnem zasedajo prostor. Po restartu sistema namizja ni več (ni ikon, launcherja ter zgornje orodne vrstice). Ve kdo mogoče rešitev?

mjolnir ::

Popravek: ikone na namizju delujejo, programi in ostalo se normalno lahko zaganja prek terminala.

Icematxyz ::

Pogosto uporabljam Ubuntu Tweak za to opravilo in še česa takšnega nisem zasledil in torej a si slučajno še kaj drugega nastavljal?

Kakorkoli vpiši v terminal:

unity --reset

In po tem se izpiši/vpiši v sejo in torej poročaj.

mjolnir ::

Ne, samo to. Ukaz unity --reset ne vrne namizja. Sej se mi čudno zdi, glede na to da je ubuntu tweak res dober program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

mjolnir ::

Po jutranjem iskanju rešitve po spletu, sem se odločil, da kar ponovno namestim ubuntu. Nujno rabim računalnik, zato bom pač potrpel te pol urce, da si ponovno postavim sistem.

b3D_950 ::

Mogoče bi blo dobro, če si namestiš še Virtualbox in tam namestiš Ubuntu. Tako lahko testiraš razne kombinacije predno spreminjaš karkoli na fizičnem računalniku.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mjolnir ::

Mogoče bi blo dobro, če si namestiš še Virtualbox in tam namestiš Ubuntu. Tako lahko testiraš razne kombinacije predno spreminjaš karkoli na fizičnem računalniku.

Bom poiskusil. Mogoče kdo ve, kako bi naredil, da bi ubuntu ob zagonu sistema že sam od sebe mountal nek disk.

b3D_950 ::

Za mount diska urediš datoteko fstab
sudo nano /etc/fstab

dodaš vrstico
UUID=1c318e95-dd43-488f-bac3-3bf7fd21bdf5 /media/disk1 ext4 defaults 0 0


UUID dobiš s tem ukazom:
sudo blkid


potem pa priklopiš disk z ukazom
sudo mount -a


Če imaš ntfs/windows particijo oz. disk:
http://www.liberiangeek.net/2012/04/aut...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zvezdica27 ::

lp,

ustrezna komanda v $/etc/fstab, s pravilnimi parametri. Tu bo osnova :

https://help.ubuntu.com/community/Fstab
https://help.ubuntu.com/community/Mount... (za sambo, win)

pograj se, saj nimaš kaj faliti: če ne dela, nekaj ni prav. Glej, da boš imel sambo inštalirano (če gre za win, drugače ne bo delalo, errorja ne bo), ker včasih ni bila po defautu, sedaj pa ne vem kako je s tem.

Primer mountanja win mrežnega diska prek sambe: to je vrstica iz mojega fstaba za mrežni disk - pazi da imaš gesla v datoteki .smbcredentials "zaklenjena" če gre za občutljiv dostop.

//192.168.1.xx/dostopna_mapa_na_serverju /home/user/folder_name cifs defaults,uid=1000(blaz),iocharset=utf8,codepage=utf8,credentials=/home/user/.smbcredentials 0 0

ko takole mountaš, se poleg moutanja folder mountanja pokaže v vsebini home, lahko ga daš seveda kamorkoli, meni je praktično (zaradi Nautilusa). Če imaš linux server z ext mrežnim diskom je zadeva najbrž malo drugače, ne vem za tak primer. Povej kako imaš ti pa bomo pogledali.

zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Po jutranjem iskanju rešitve po spletu, sem se odločil, da kar ponovno namestim ubuntu. Nujno rabim računalnik, zato bom pač potrpel te pol urce, da si ponovno postavim sistem.


Uh saj verjetno je Unity 2D seja bila še vedno na voljo pri vpisu, dokler ne bi našli vzroka težave. Kakorkoli tudi to je torej možnost da in lepo, da si torej uredil. Preostal odgovor pa si torej že dobil.

mjolnir ::

Unity 2D seja ni delala, niti gnome.

Icematxyz ::

Potem pa ti je verjetno odstranilo ustrezne pakete, ki tvorijo "stock Ubuntu", kar je verjetno posledica kakšnega "eksperimentiranja" na tem področju v preteklosti.

Tudi to je načeloma enostavno rešljivo z namestitvijo ustreznega meta paketa.

jukoz ::

Hej!

Dejte mi povedat kaj je s 12.04 in broadcom mrežnimi:
imam 2 dell prenosnika (en inspiron 1300, en latitude c640) in ubuntu 12.04 i386

Inspirona sem inštaliral ene 15.07 in mi je pri inštalaciji, še preden sploh lahko kaj nardiš, frizne.
Za inspirona se mi je še dalo mal googlat, in je problem v wlan kartici. Ene boot parameterje je blo treba nastavit...
Kakorkoli, tudi pri vsakem zagonu bi moral delat isto + ob nedelujoči wlan kartici mi je prenehala delat tudi eth. Kakorkoli, sem mel dost in sem naložil 10.04

Zdele sem nalagal na latituda in isto!! Dans spečen alternative cd za inštalacijo dela, boot v sistem pa crkne. Zdej, ne da se mi ukvarjat s tem ker 10.04 bo delal.
Samo, a so res take štale s to verzijo? Ker na HP 615, z broadcomovo mrežno gre 64bitna verzija brez problema.
Mislm, na šihtu še nismo migriral dol z 10.04, sam če bo šlo tkole tudi ne bomo...

Icematxyz ::

Če deluje Ubuntu 10.04 dobro in uporabljate Ubuntu 10.04 v službi in se še torej nisi pripravljen s tem ukvarjati...

jukoz ::

=)
Res je. In zjutraj se glave ohladijo =)

Kakorkoli, zanima me, če je imel še kdo kakšne težave s tem. Gre pa za famozno BCM4318 [AirForce One 54g] mrežno.
Stvar je v tem da slej ko prej bo treba migrirati in me zanima če so problemi samo na i386 verziji.

b3D_950 ::

https://help.ubuntu.com/community/WifiD...

pri dell inspirion 6400 sem moral ročno vpisat v /etc/modules/ vrstico b43, če sem imel nameščen bcmwl-kernel-source* potem ethernet ni delal. Malo moraš telovadit, da ti uspe. V Linux Mint se mi zdi da deluje outofthebox.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

jukoz ::

Hvala.
Sej, glih to me muči. Sem navajen telovaditi glede sleepa in podobo, samo da ena tolk štandarda mrežna ne dela me pa čudi. Ob tem seveda da v prejšnih verzijah dela brez problema.

poweroff ::

Morda kdo ve, če za Unity obstaja kakšen applet/indikator, ki omogoča spremljanje porabe bandwitha oz. količine prenesenih podatkov? Nekateri paketi mobilnega interneta imajo namreč omejitve...
sudo poweroff

Icematxyz ::

@jukoz

Uporabnik @rb750 razmišlja v pravo smer in pa zaenkrat se nisem poglabljal v zadevo in ko boš zagrizel v zadevo in če bo kakšna težava povej in kaj si že poskusil in kaj je težava in tako naprej in bomo videli, če se da kaj narediti glede tega.

@Matthai

NTM



Kakšen NTM?

Sem za test snel paket in ga namestil na sledeč način in na voljo je tudi indikator in torej vse kar sodi zraven:

sudo apt-get install python-webkit python-rsvg python-glade2 libglade2-0
sudo dpkg -i ntm-1.3.1.deb


Testiraj torej in poročaj!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

b3D_950 ::

Ko grem v Calcu na Oblika -> Stran in izberem zavihek Glava(levo) se Calc zapre. Lahko še kdo to testira?

Libre Office, Version 3.6.0.2 (Build ID: 360m1(Build:102))
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

b3D_950 ::

Sem zbrisal Slovenščina iz Jeziki in podpora in sedaj deluje!8-O
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

zigomir ::

Malo jokcanja okoli Precise Pangolin-a oz kar linuxa za desktop nasplošno:

- ivy bridge: random freezi => treba ročno upgredat kernel na 3.4.0 (niti najnovejši uradni 3.2.0-29 ni še rešil težave)
- ogromno krat ko prižgem ali resetiram računalnik se ne morem prijavti in moram it v tty in tam izvajat service lightdm restart da sploh dobim možnost prijave. To se dogaja tudi po zaklepu zaslona, ko se vrnem in želim prijavit
- hdmi povezava z ekranom = no go, vsaj v pol ure googlanja nisem dobil pravih rešitev, razen tega, da ima dosti uporabnikov isti problem
- compiz mi na Core i7 3770K kuri jebenih 8% CPU-ja konstantno pa imam vse compiz nastavitve default
- trganje slike na videih (se da popravit v compiz settingih z malo googlanja)
- vsake tolko časa slika na obeh ekranih na hitro utripne
- po več dnevih uptime-a (6+) postane celoten GUI počasnejši ter okornejši, premikanje oken je občutno manj tekoče itn (logout/login rešita zadevo)
- občasno zatikanje v Chrome-u med scrollanjem ali tipkanjem
- ... zagotovo sem še kaj pozabil

Edini s tem problemi zagotovo nisem, ker za čisto vsak problem z googlanjem najde podobne primere.

Zdaj pa res ne vem, ali sem jaz res prekleto razvajen, ker mi je za vse to samoumevno da deluje brez naštetih problemov (vsaj na Windowsih vse to dela bp pa imam lahko uptime 30 dni +) ali pa vi nimate teh problemov/vas ne motijo/so vam všeč...

Zelo bi bil vesel, če mi kdo, ki ima težave in jih ne zna rešit pove, kako se sprijaznit s tem. Še raje bi seveda videl rešitev na čisto vsak naštet problem.

Pa prosim brez predlogov, naj imam en ekran, starejši procesor, da sta VGA in DVI edina načina za priklop ekranov, da je trganje slike normalen pojav itd...
Prav tako ne rabim predlogov, naj uporabljam Windows, ker bom uporabljal Linux zaradi vseh knjižnic, ki tam niso podprte. Pa tudi ne bi o dual boot-u.

VirtualBox tudi ne pride v poštev.

Ali mogoče obstaja kakšna zares spolirana (user friendly, nočem se zajebavat s compilanjem) distribucija, ki je stabilna v čimveč pogledih? Mogoče kdo predlaga Mint? Samo dvomim, da bi rešil vse te probleme, glede na to da temelji na Ubuntu-ju.

Razmišljam, da bi z veseljem plačal za Linux OS, ki nima toliko težav.

techfreak :) ::

http://www.phoronix.com/scan.php?page=a...

Primerjali so performance Ubuntu Linuxa (12.04 in 12.10) in OS Xa na Apple racunalnikih. Ubuntu je primerljiv z OS X, razen pri testu grafike kjer je slabsi in pri testu SSDja kjer pa je boljsi.

Zgodovina sprememb…

««
20 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316423 (1935) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947240 (37864) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92015 (1916) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435907 (29050) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182394 (148333) Icematxyz

Več podobnih tem