» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
14 / 24
»»

5er--> ::

Mogoče, te je sedaj dalo v 3d različico, prej si pa bil v 2d?
Odjavi se iz seje in pojdi testno v Ubuntu 2D.

LightDM

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Mogoče, te je sedaj dalo v 3d različico, prej si pa bil v 2d?
Odjavi se iz seje in pojdi testno v Ubuntu 2D.

Če se to name navezuje, prej nisem bil v 2D. Bil sem in še vedno sem v 3D.

5er--> ::

Ja, razmišljal sem, da si bil verjetno prej v 2d in ti je stvar zaradi tega delala bolj smooth.

mjolnir ::

Ne, nisem bil. Vedno sem v 3D. Problem je v teh driverjih. Prejle sem jih onemogočil in je delovalo bolj smooth, zdajle jih imam pa spet omogočene.

Icematxyz ::

Pred inštalacijo je deloval gladko, brez laga.


Točno tako.

Saj bi lahko šel nazaj na odprtokodne driverje, a je sistem sedaj hladnejši.


Koliko stopinj pa znese to napram auto profilu? Pač zanima me, ker se to pogosto omenja, kot argument in me zanima razlika.

Glede rešitve pa ne vem preizkusi sledeče.

1.) CCSM -> Sync to VBlank
2.) AMD nadzorna plošča -> Display Options -> Tear Free
3.) AMD nadzorna plošča -> 3D -> More Settings -> Wait for refresh rate

Opcija 1:
1 = On
2 = Off
3 = Off

Opcija 2:
1 = Off
2 = On
3 = Off

Opcija 3:
1 = Off
2 = On
3 = Always On

Opcija 4:
1 = On
2 = Off
3 = Always On

Če nič od tega ne bo pomagalo ali morda če poskusiš še kakšno drugo kombinacijo ti bo moral pomagati kdo drug, oziroma uporabljal odprto kodne gonilnike, oziroma lastniški gonilnik + Unity 2D.

@nny ::

Dva koraka naprej se je premaknilo..:))

Error establishing a database connection

?

Daedalus ::

Jah, skreiraj bazo, uporabnika, daj uporabniku pravice za uporabo baze in skonfiguriraj WP, da se zna povezat na bazo.

Simpl k pasulj>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kiborg ::

panteist je izjavil:

Malo več povej. Imaš /home ločen od /? Uporabi Disk Usage Analyser (al neki takšnega), preglej cel /root in napravi print screen rezultatov. Mal preglej kje ti gre največ placa in kaj lahk zbrišeš.


Ne, če znam tole pravilno brati je čisto vse, vsi trije diski pod /
Slika orodja za proučevanje porabe diska:
 Premalo prostora

Premalo prostora



To tudi verjetno pomeni da je /home del /?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

mjolnir ::

Zakaj med zmanjševanjem glasnosti ubuntu zmanjšuje samo glasnost običajnih zvočnikov, nizkotonca pa ne? Zato moram imeti vedno glasnost na 100% in jo manjšati v aplikacijah, saj če imam glasnost na okoli 40% bo zvok popačen, nizke tone se bo slabo slišalo, prevladoval bo bass. Mogoče kdo ve za rešitev?

Highlag ::

Mene pa zanima, če kdo pozna za odpravo težave "This driver is installed but not in use". Sem sicer že brskal po internetu, pa našel ničesar kar bi mi pomagalo. Oba gonilnika, ki sta na razpolago se namestita, a ob rebootu me pričaka to sporočilo. Žal to pomeni, da 3d pospeševanje ne deluje, in slika na ekranu ima resolucijo 1024 x 720 namesto 1280x800, kar me v bistvu še najbolj moti. Grafična kartica je Nvidia 8600m GT. Poleg zamegljene slike je tudi odzivnost ekrana zelo slaba.

Eh, na laptopu mi nikakor Ubuntuja ne uspe zrihtat, da bi deloval kot hočem. (Sicer vse ostalo deluje kot mora)
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

@nny

Da, kot pravi uporabnik @Daedalus potrebno bo ustvariti podatkovno bazo in potem WordPress povezati s to podatkovno bazo. Upoštevaj tudi to navodilo:

If for any reason this automatic file creation doesn't work, don't worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open wp-config-sample.php in a text editor, fill in your information, and save it as wp-config.php.


Torej da vidimo, če to zmoreš usposobiti brez dodatnih navodil. ;)

@Kiborg

Ne, če znam tole pravilno brati je čisto vse, vsi trije diski pod /


To je res, ker so priključeni pod /media, ampak to je bolj ali manj irelevantno. V Nautilus odklopi te zunanje podatkovne nosilce in potem še enkrat v tem programu preveri stanje.

Kakorkoli šifriranje domače mape je verjetno razlog za opozorilo, ki se ti pojavlja. V tem trenutku ne morem preveriti, če je to normalno stanje ali ne ker sva že v preteklosti reševala šifriran /swap razdelek, če se ne motim in morda ni vse tako, kot bi naj bilo tudi tukaj. Če lahko normalno na Namizje presnameš za kakšen DVD podatkov (5 GB) in če ti vsa ostala programska oprema, ki jo uporabljaš ne povzroča težav potem lahko pri opozorilu označiš opcijo naj te na to več ne opozarja in to je to. Torej okrog 6 GB prostora še imaš trenutno na voljo v domači mapi.

@mjolnir

Koliko stopinj pa znese to napram auto profilu? Pač zanima me, ker se to pogosto omenja, kot argument in me zanima razlika.


Drugače pa:

2.1, 5.1 zvočni sistem? Kakšna točno strojna oprema... Da ni kje slučajno v omenjeni zvočnik vgrajen gumb za nastavljanje jakosti zvoka in se to področje ne nadzira/upravlja programsko?

@Highlag

Nisem se preveč poglabljal, ampak predvidevam, da si uporabljal le GUI orodje Dodatni gonilniki? Pri odprto kodnem gonilniku pa deluje vse pravilno, torej tudi Unity 3D?

Za začetek s GUI orodjem Dodatni gonilniki odstrani nameščen gonilnik in vpiši v terminal ukaz:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old

Po ponovnem zagonu spet namesti priporočen gonilnik s GUI orodjem Dodatni gonilniki. Preveri stanje po ponovnem zagonu računalnika.

P.S. Če pa to ne bo delovalo povej še kaj več o strojni opremi.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Linusu je torej prekipelo.

Morda situacijo na namizju, kjer ne dominira Linux še razumeš, ampak na mobilnem področju, kjer trenutno dominira Android pa je situacija dokaj nesprejemljiva (nekaj po 48 minuti):



Linus Torvalds Calls NVIDIA ... F**k You

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Take Aim





Arminator



Don't Worry



Fight



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:


@Kiborg

Ne, če znam tole pravilno brati je čisto vse, vsi trije diski pod /


To je res, ker so priključeni pod /media, ampak to je bolj ali manj irelevantno. V Nautilus odklopi te zunanje podatkovne nosilce in potem še enkrat v tem programu preveri stanje.

Kakorkoli šifriranje domače mape je verjetno razlog za opozorilo, ki se ti pojavlja. V tem trenutku ne morem preveriti, če je to normalno stanje ali ne ker sva že v preteklosti reševala šifriran /swap razdelek, če se ne motim in morda ni vse tako, kot bi naj bilo tudi tukaj. Če lahko normalno na Namizje presnameš za kakšen DVD podatkov (5 GB) in če ti vsa ostala programska oprema, ki jo uporabljaš ne povzroča težav potem lahko pri opozorilu označiš opcijo naj te na to več ne opozarja in to je to. Torej okrog 6 GB prostora še imaš trenutno na voljo v domači mapi.



Takole izgleda sedaj:
 Diski pomankanje prostora na ext4

Diski pomankanje prostora na ext4


To je z vsem zaprtim, razen Firefoxa. ext4 je zaseden 85% to je 15,2 Gb od 18,8 Gb- Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

Icematxyz ::

Iskreno povedano po vsem napisanem ne vem kaj še te zanima oziroma kaj je sploh vprašanje. Premalo prostora si namenil Ubuntu in pa uporaba šifriranja podatkov v domači mapi morda, trenutno tega ne morem preveriti GUI orodju sporoča napačne podatke, torej lahko opozorilo ignoriraš/onemogočiš, oziroma morda uporaba šifriranja med delovanjem pomeni kakšen GB več zasedenosti prostora (čista špekulacija). Slednje enostavno preveriš na način, da izdelaš novega uporabnika, kjer uporabniška mapa ni šifrirana.

Kakorkoli pod črto, potrebuješ več prostora ali manj podatkov v uporabniški mapi vse ostalo pa predvidevam da deluje tako, kot mora.

Icematxyz ::

Sem preveril, zadeva je povezana s šifriranjem uporabniške mape. Višje vidim, da že imaš izdelanega drugega uporabnika, ki pa verjetno nima šifrirane mape, če boš testiral in nekaj časa uporabljal Ubuntu s tem drugim uporabnikom predvidevam, da se omenjena težav ne bo pojavila.

Rešitve trenutno za šifrirano uporabniško mapo ne poznam, razen ponovnega zagona računalnika.

Kiborg ::

Se opravičujem če sem bil nejasen. Kot začetnik sem verjetno nekaj stvari povedal nejasno ali pa celo narobe. Torej, da domača mapa je šifrirana, nadzornik sistema pa trdi da imam na disku samo še 1,9 gb prostora, to je slavni disk vrste ext4, ki je velik 18,8 gb in na katerem, če se ne motim prebiva moj Ubuntu, vsi ostali diski, pet jih je, so mountable na enem od njih je win 7 ostali pa so namenjeni smo shranjevanju različnih podatkov. Torej počasi se mi začenja svitati da sem verjetno mnogo premalo namenil samemu Ubuntu sistemu? Je to pravilno? G parted mi seveda ne dovoli povečati tega diska. Verjetno to ni možno ker je vedno v uporabi? Za v bodoče, kakšna je dobra velikost za Ubuntu v dual boot sistemu?

Icematxyz ::

Zadeva je povezana s šifriranjem uporabniške mape in najverjetneje gre za horšča in rešitve (razen ponovnega zagona računalnika) trenutno ne poznam. Se pravi, ker imaš zelo malo razpoložljivega prostora se (zaradi hrošča) "zapolni", po kot sam praviš:

Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.


To se ne bi smelo dogajati, možne rešitve, dokler se hrošč ne odpravi:

1.) Ne uporaba šifriranja, torej kot sem ti napisal višje, če boš testiral uporabnika, ki ga imaš že ustvarjenega in verjetno ni uporabljeno šifriranje zagotovo te težave ne boš imel:

Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.


2.) Več razpoložljivega prostora in test, če se težava tudi takrat pojavi ali ne, oziroma, če je le interval daljši.

Morda bi bilo najlažje, če bi odprl Nautilus in iz vidnih map v svoji uporabniški mapi in namizja prenesel začasno podatke na drug podatkovni nosilec. To bi verjetno sprostilo še nekaj dodatnih GB prostora in potem po ponovnem zagonu test:

Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.


Se pravi testiral bi, kakšen bi bil interval oziroma, če se težava še vedno pojavi.

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

Zadeva je povezana s šifriranjem uporabniške mape in najverjetneje gre za horšča in rešitve (razen ponovnega zagona računalnika) trenutno ne poznam. Se pravi, ker imaš zelo malo razpoložljivega prostora se (zaradi hrošča) "zapolni", po kot sam praviš:

Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.


To se ne bi smelo dogajati, možne rešitve, dokler se hrošč ne odpravi:

1.) Ne uporaba šifriranja, torej kot sem ti napisal višje, če boš testiral uporabnika, ki ga imaš že ustvarjenega in verjetno ni uporabljeno šifriranje zagotovo te težave ne boš imel:

Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.


2.) Več razpoložljivega prostora in test, če se težava tudi takrat pojavi ali ne, oziroma, če je le interval daljši.

Morda bi bilo najlažje, če bi odprl Nautilus in iz vidnih map v svoji uporabniški mapi in namizja prenesel začasno podatke na drug podatkovni nosilec. To bi verjetno sprostilo še nekaj dodatnih GB prostora in potem po ponovnem zagonu test:

Če pa začnem resnejše kaj delati pride ext4 do 96%.


Se pravi testiral bi, kakšen bi bil interval oziroma, če se težava še vedno pojavi.


Poraba diska je takoj ob zagonu sistema 85% od tam gre potem samo še navzgor. To je povsem enako če se prijavim kot drug uporabnik in celo če sem prijavljen kot gost. Ko sem izbrisal nekaj stvari in druge prestavil drugam sem zmanjšal porabo na 82%. Sem verjetno shranjuje tudi Thunderbird? To bi znal biti vzrok.

Rias Gremory ::

Ima še kdo kakšne probleme z brezžičnim internetom? :8)
Imam brezžično kartico Edimax EW-7128G. Če sem prav opazil mi slovenske strani delajo v redu, youtube mi pa sploh ne dokonča prenašanja videa. ;( Je možnost, da je T-2 samo sem prej naredil restart računalnika in je bilo v redu kakšno minuto potem pa ponovno problem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

arjan_t ::

Rias Gremory ::

I owe you a beer.
Works like a charm. 8-)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Poraba diska je takoj ob zagonu sistema 85% od tam gre potem samo še navzgor. To je povsem enako če se prijavim kot drug uporabnik in celo če sem prijavljen kot gost. Ko sem izbrisal nekaj stvari in druge prestavil drugam sem zmanjšal porabo na 82%. Sem verjetno shranjuje tudi Thunderbird? To bi znal biti vzrok.


Močan občutek imam, da ko boš izvedel svežo namestitev na razdelek s 50GB ali 100GB+ in dokler ga ne boš zapolnil, da se o tem ne bova več pogovarjala.

Ko si prijavljen kot drug uporabnik prilepi sem izpis ukaza:

df -h

Ko si prijavljen kot drug uporabnik slučajno poganjaš torrent odjemalca? Thunderbird bi "polnil disk", če bi vsakokrat začasno na novo prenašal velike količine pošte, kar pa dvomim, da počneš.

Ustvari popolnoma novega uporabnika:

Sistemske nastavitve -> Uporabniški računi

Vpiši se v ta račun in prilepi izpis ukaza:

df -h

Potem uporabljaj nekaj ur le FireFox in potem prilepi sem izpis ukaza:

df -h

mjolnir ::

Koliko stopinj pa znese to napram auto profilu? Pač zanima me, ker se to pogosto omenja, kot argument in me zanima razlika.

Okoli 2-3 razlike stopinje v idle, pri load se pa vidi da gre pri odprtokodnih temperatura kdaj krepko čez 70 stopinj, maksimalno je blo tudi že 80. Medtem, ko so dodatni gonilniki hladni in v load tam okoli 70 stopinj.

Glede zvoka mi je pa čudno, da ko sem preizkusil elementary jupiter (ki je baziran na ubuntu 10.10), je pa spreminjanje glasnosti normalno delovalo. Drugače mam pa prenosnik asus n71, se mi zdi da ima Realtek HD zvočno.

Sistem pa je seveda 2.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

Sistem pa je seveda 2.1


Vgrajeni zvočniki torej? Kaj pa vem najprej preizkusi sledeče:

sudo apt-get install pavucontrol

Alt + F2 in vpišeš pavucontrol in potem preklopi na zavihek Configuration.

V Rhythmbox poženi poljubno .ogg zvočno datoteko.

Nastavi s SoundMenu jakost zvoka nekje na 50%, kjer praviš, da se že pojavijo težave in medtem, ko se zvočna datoteka predvaja v Pavucontrol v zavihku Configuration testiraj vse profile. Se pravi postaviš se na prvega in potem se s koleščkom nekje vsakih 5 sekund pomakneš na naslednji profil.

Je kakšen profil, kjer je zvok OK?

mjolnir ::

Zvok sem dobil samo iz prvih dveh profilov. Bil je enak. Po končanem testiranju pa sedaj nimam zvoka.

Icematxyz ::

NVIDIA has been a member of the Linux Foundation since March but doesn't contribute to the development of Nouveau – lately, the company has mainly focused its Linux efforts on its ARM chips. NVIDIA doesn't even provide programming information; the Nouveau developers have to reverse engineer it all. This is one of several areas where NVIDIA stands out because of its poor support of the open source developers, and it is likely one of the reasons why Linux creator Linus Torvalds recently held his middle finger up to a camera and said: "NVIDIA, fuck you".


Na voljo je Nouveau 1.0.0.

Unity 3D (pogon za izdelavo iger) z različico 4 dobiva Linux podporo.



Phoronix & OMG

Dell Stores



Canonical and Dell announce today that Dell laptops pre-loaded with Ubuntu will be sold in 850 retail outlets in India.


The machines - including the new Inspiron 14R and new Inspiron 15R - will be available with Ubuntu pre-installed from June 21st. More models are slated for release later in the year.


Dell Extends Ubuntu Retail into India & Dell launch with Ubuntu at retail in India

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Zvok sem dobil samo iz prvih dveh profilov. Bil je enak. Po končanem testiranju pa sedaj nimam zvoka.


Potem je morda prišlo do kakšne težave pri kakšnem profilu in morda torej nisi testiral vseh profilov. Če nastaviš na prvi profil in vpišeš v terminal:

pulseaudio -k

Potem prva dva spet delujeta? Če je temu tako potem preskoči kar na profile za prostorski zvok in testiraj še tiste.

mjolnir ::

Noben izhod ni pravilen oz. sedaj sploh ne dobim zvoka :(

Delujeta ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

Se pravi zvok dobiš, ampak le iz dveh prvih profilov, če potem preklopiš neposredno na kakšen profil za prostorski zvok pa ni zvoka?

mjolnir ::

Ne, sedaj po preizkusu 5.1 konfiguracij, zvoka ne dobim, tudi po vpisu pulseaudio -k v terminal.

Zvoka ne dobim iz nobenega kanala.

Opa, v nastavitvah nisem imel izbrane izhodne naprave, tistedva izhoda delujeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

mjolnir ::

Se pravi zvok dobiš, ampak le iz dveh prvih profilov, če potem preklopiš neposredno na kakšen profil za prostorski zvok pa ni zvoka?

Tako je, razen pri 4.0, vendar se tam problem z jakostjo ne popravi.

Icematxyz ::

OK, če prav razumem ti delujeta le 2 stereo profila, torej usposobi stereo zvok in zapri Pavucontrol.

Preizkusi sledeče:

gksudo gedit /etc/pulse/daemon.conf

In na konec prilepi:

default-sample-channels = 3

Potem shrani in izvedi:

pulseaudio -k

Potem predvajaj poljubno .ogg datoteko. Je sedaj karkoli drugače?

mjolnir ::

Isto je. Res čuden bug in o njem nikjer na spletu nič nisem našel, čudno. Je slučajno možnost, da se doda rhytmbox audio control slider poleg običajnega volum sliderja v panel?

Icematxyz ::

Če boš imel voljo in čas poženi LiveCD/LiveUSB Quantal Quetzal in tam preveri s kakšno .ogg datoteko stanje, so nekatere spremembe na tem področju na voljo v Quantal Quetzal in bi bilo zanimivo videti/vedeti, če naslavljajo to težavo na tvoji strojni opremi!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Je slučajno možnost, da se doda rhytmbox audio control slider poleg običajnega volum sliderja v panel?


Ni tako "fancy", ampak lahko preizkusiš sledeče:

Sistemske nastavitve -> Tipkovnica -> Bližnjica po meri

Dodaš dve bližnjici s poljubno kombinacijo tipk na tipkovnici:

Primer:
Ime: Volume UP
Ukaz: rhythmbox-client --volume-up

Bližnjica CTRL + F1

Ime: Volume DOWN
Ukaz: rhythmbox-client --volume-down

Bližnjica CTRL + F2

Bližnjico izdelaš tako da klikneš na Onemogočeno in ko se vnos spremeni pritisneš želeno kombinacijo tipk.

P.S. Ni pa to rešitev težave saj moraš imeti "master volume" nastavljeno na visoko vrednost. Tukaj me pa zanima, če je v Quantal Quetzal kaj drugače, ker predvidevam da je.

Oziroma vpiši v terminal:

alsamixer

A s katerim drsnikom lahko nadzoruješ glasnost nizkotonca?

Icematxyz ::

While we understand that some people would prefer us to provide detailed documentation on all of our GPU internals, or be more active in Linux kernel community development discussions, we have made a decision to support Linux on our GPUs by leveraging NVIDIA common code, rather than the Linux common infrastructure. While this may not please everyone, it does allow us to provide the most consistent GPU experience to our customers, regardless of platform or operating system.


NVIDIA odgovarja, ampak menim, da bo to premalo.

Icematxyz ::

Games

Unity 3D + Unity3D



They will also work closely with the guys behind Wasteland 2 to make this port as good as it can be.


Vibes

Lots of Game Studios were waiting for this announcement and within just couple of days, some Game Studios have added Linux support.


New Unity3D Games Promise Linux Support

LibreOffice

Text CorelDRAW



Text LibO



CorelDraw Import filter - text support

MS Publisher



LibO Draw



LibreOffice MS Publisher Import filter

LibreOffice 3.6



LibreOffice can now import SmartArt in Writer

FireFox

FireFox 16



New "Australis" theme for Firefox previewed


HardWare

SmartQ T20



Ubuntu Nadgradnja



OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

xandros ::

Vprasanje: 12.04, masino dam v suspend.
In se lepo zbudi , in dela naprej.

Ampak,...
če pa dam suspend, in pustim cez noc, ko me vprasa za geslo, ko vtipkam, se masina obesi (miska, tipkovnica), slika sicer je na ekranu, niti se ne da pingat

Kaj lahko pogledam? Kaj naj spremenim?

mjolnir ::

Mogoče bo koga zanimalo, da se elementary OS približuje beta releasu njihovega Luna os.
http://elementaryos.org/journal/when-it...
lp

poweroff ::

xandros je izjavil:

če pa dam suspend, in pustim cez noc, ko me vprasa za geslo, ko vtipkam, se masina obesi (miska, tipkovnica), slika sicer je na ekranu, niti se ne da pingat

Kaj lahko pogledam? Kaj naj spremenim?

Pri meni se dogaja podobno, vendar ne redno, pač pa recimo enkrat na 14 dni (ga imam pa non-stop v suspendu).

Pomaga ctrl-alt-F1 (skok v konzolo), login in sido /etc/init.d/gnome-session restart.

Čeprav je to bolj grdobija...
sudo poweroff

Icematxyz ::

@xandros

Katero "masino" pa tocno?

Mogoče bo koga zanimalo, da se elementary OS približuje beta releasu njihovega Luna os.


Da zanimiv projekt in razvijalci delajo dokaj vneto na njem in verjamem, da bo omenjeni OS našel svoj trg/uporabnike.

mjolnir ::

Da zanimiv projekt in razvijalci delajo dokaj vneto na njem in verjamem, da bo omenjeni OS našel svoj trg/uporabnike.

Mene že ima :) Samo nevem če se bom lahko ločil od ubuntu-ja.

Icematxyz ::

Games

More Unity3D Linux Games

Pro



Bitwig Studio & Upcoming Professional Music Production Software for Linux

Synfig Studio





Footage created with: Synfig Studio, Blender, Pencil, GIMP, Krita.
Editing done in Blender.


Synfig Studio & Create Professional 2D Animation

Wipro, one of the leading Information Technology companies in India, has announced a new low cost desktop PC for small and medium business units in India.

The computer features a 6-Core AMD FX 6100 processor, 2GB DDR 3 memory, 15.6’ TFT monitor, 760G AM3+ motherboard and will come with Ubuntu Linux pre-loaded.


WiPro & Wipro India Launches New Ubuntu Business PC

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

@mjolnir

Mene že ima :)


Tako je tudi prav.

Samo nevem če se bom lahko ločil od ubuntu-ja.


Ah ne, to načeloma ne in pa zakaj tako drastični ukrepi, saj verjetno pa imaš na voljo več računalnikov.

@Matthai & @xandros

Predvidevam, da oba uporabljata Intel strojno opremo. Rešitve (upravljanik posodobitev) še zaenkrat ni, ampak ker gre za dokaj pogosto težavo verjamem, da tudi kmalu bo.

Možne (začasne) rešitve:

-Kot pravi uporabnik @Matthai preklop na virtualni terminal (CTRL + ALT + F1):

sudo service lightdm restart

Ali pa uporaba bližnjice na tipkovnici:

Alt + SysRq (Print Screen) + K

Torej, ko pride do omenjene težave uporabiš to kombinacijo tipk ali ukaz višje. V obeh primerih te izpiše iz seje in če to ni sprejemljivo potem morda opcija začasne uporabe na primer GNOME Shell, kjer te težave najverjetneje ne bo!

P.S. Morda se lahko preizkusi še sledeče: Pred prehodom v stanje pripravljenosti se izpišeš iz seje, v primeru, da je rezultat enak lahko prav tako uporabiš navodila višje.

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Jaz imam intel sandy bridge.
Kolikor se spomnem, je bila ista(podobna) težava ze kaksno leto nazaj.

Icematxyz ::

Torej če te prav razumem opisan postopek ni deloval in imaš torej kakšno drugo težavo?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Določene stvari v tej temi so bile pobrisane in načeloma jih sam ne bom od-brisal, ampak bom podal zahtevano razlago, zakaj se nahajajo v tej temi, ker načeloma je res, da te razlage še nisem nikjer podal in se torej opravičujem za morebitne nastale nejasnosti!

The Ubuntu Free Culture Showcase is an opportunity to show off high quality free culture content in Ubuntu. At the heart of Ubuntu's ethos is a belief in showcasing free software and free culture, and with each development cycle we open the opportunity for any artist to put their work in front of millions of Ubuntu users around the world.


Ubuntu Free Culture Showcase

Torej so del programa Ubuntu Free Culture Showcase, kateri skrbi za seznanjanje uporabnikov Ubuntu operacijskega sistema s prostim programjem, ki služi izdelavi avtorskih del s pomočjo računalniške tehnologije in torej podani so konkretnimi primeri uporabe v resničnem svetu, prednost dam ponavadi tudi avtorskim delom s nekonvencionalnimi pogoji uporabe, kar pa ni pravilo.

Torej v grobem gre za tudi predstavitev širšega programskega in kulturnega ekosistema, zbranega okrog Ubuntu in priložnosti, ki jih ponuja uporabnikom in se ne omejujem na ozko usmerjeno dojemanje Ubuntu operacijskega sistema, kot nečesa, kar je torej samo sebi namen.

Torej povedano na kratko Ubuntu je operacijski sistem in v tej temi dobiš odgovor na vprašanja zakaj točno ne deluje brezžična kartica in za kaj točno lahko ta operacijski sistem uporabljaš, če je naslov teme preozko zastavljen ga lahko popravim, če oddelek na forumu ni primeren se lahko zamenja, če je potrebna še dodatna razlaga sem na voljo z odgovori, ki bi razjasnili morebitne dodatne nejasnosti v tej temi.

Icematxyz ::

Unity Web History Lens

V Dash dostopaj do:

-Nazadnje obiskanih spletnih strani.
-Ustvarjenih zaznamkov.

In izpis urejaj s priročnimi vgrajenimi filtri.

Web History



iLove

Si si vedno želel/a povedati besedo/stavek/misel v kakšnem tujem jeziku, ki ga ne poznaš in doslej nisi vedel/a, kako se zadeve lotiti?

Translator Lens



Domača naloga: prevedi stavek:

Ubuntu Es grande, elegante y bonito.

iLove (Pred uporabo preveri še podporo jezikom).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

mjolnir ::

Je v gnome desktopu mogoče narediti, da ko fullscreenaš nek app, da bi se z zgornjim panelom združil ter s tem zasedel manj prostora? Tako imaš nekako namesto dveh samo en zgornji panel.

Tako kot je v unity?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()
««
14 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316439 (1951) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947240 (37864) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92015 (1916) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435907 (29050) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182404 (148343) Icematxyz

Več podobnih tem