» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
11 / 24
»»

panteist ::

A si nastavil na TVju source HDMI?

Icematxyz ::

@Mohimm

Ko bo prišlo do težave preizkusi:

sudo service network-manager restart

Če ne bo pomagalo:

sudo modprobe -r ath9k
sudo modprobe ath9k
sudo service network-manager restart


In povej če je se v katerem primeru povezava spet uspešno vzpostavila se pravi brez ponovnega zagona računalnika!

@Domini tm

Ne gre to tako, moral boš povedati več, katera grafično kartico imaš, oziroma prenosnik.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

z mojim tiskalnikom se ne razume najboljše. Naročim printanje, se ne zgodi nič. Kliknem ikonco od tiskalnika in piše "printing held". Pritisnem "resume" in spet napiše "held" in se nič ne zgodi. pritisnem 5x "resume" in mi skesnla printing job. Bo treba it printat na windowse...

javi neki "device communication error".

nazadne je delu tiskalnik na ubuntu, mogoče bo delal po rebootu
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Mavrik ::

mjolnir je izjavil:

Opazil sem kar precejšno večje temperature cpu-ja v ubuntu-ju, kot pa v windowsih (tam okoli 5°). Zanima me, če obstaja kakšna možna rešitev za zmanjšanje temperature. Jupiter že imam. Uporabljam pa asus n71jq prenosnik.
lp


Ena stvar, ki jo lahko narediš je - namestiš laptop-mode-tools. Ta daemon vklopi še dodaten powersaving na nekaterih podsistemih, kar se pozna blagodejno na trajanju baterije (in segrevanju). Kaj več kot to pa v bistvu ne moreš narediti - počakaš lahko na nov kernel, ki bo še kak dodaten powersaving porihtal :)
The truth is rarely pure and never simple.

Domini tm ::

@panteist

Na TVju nisem nič nastavljal source HDMI ...

@Icematxyz

Grafična je integrirana Intel 4 Chipset Series z 400Mb rama, prenosnik pa je DELL Studio 1555 PP39L.

killa bee ::

Mislim da ne dela (dobro) funkcija za ugašanje monitorja. Sepravi po določenem času sumim da se na monitorju prižge črn scrensaver ampak monitor se ne ugasne. To sem opazil ko je bila v sobi tema in se opazi da je monitor še vedno prižgan(čeprav je zaslon črn). A obstaja kak popravek za to, ker ne bi imel monitor stalno prižgan?
Imam laptop in Ubuntu 12.04.

Zvezdica27 ::

lp,

Killa bee: to je normalno, tud če je ugasnjen, še vedno ima nek backlight prižgan. Mislim da lahko to ročno v terminalu ugasneš z xset

xset dpms force off
ali
xset dpms force suspend

to je pač ročni izklop, pol pa na tipko nazaj.
Pač naredi si skriptico.

Drugače pa tvoj problem reši čist navaden suspend suspend, in na pritisk je back to work v 2 sekundah. Ker baclight ne škodi LCD panelu.

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Ena stvar, ki jo lahko narediš je - namestiš laptop-mode-tools. Ta daemon vklopi še dodaten powersaving na nekaterih podsistemih, kar se pozna blagodejno na trajanju baterije (in segrevanju). Kaj več kot to pa v bistvu ne moreš narediti - počakaš lahko na nov kernel, ki bo še kak dodaten powersaving porihtal :)


Kako pa si ta daemon namestim/vklopim?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

počakaš lahko na nov kernel, ki bo še kak dodaten powersaving porihtal :)


Ne na to se v tem primeru ne bi preveč zanašal, ker na tem področju za takšno strojno opremo stanje ni slabo in pa kot sem rekel zaradi (BIOS) režimov delovanja vklaplanja/izklapljanja ventilatorja, ki je odvisen od GPU in CPU temperature bo prej kakšen gonilnik za grafično kartico doprinesel +/- nekaj stopinj, oziroma zanimivo bi bilo tudi videti razliko v GPU temperaturi med obema OS, ki v tem prenosniku vpliva tudi na temperaturo CPU. In pa seveda verjetno nikoli ne bo ta prenosnik "preveč hladen", ker ima pod-dimenzioniran hladilni sistem, oziroma so višje temperature nekaj normalnega ne glede na OS.

Jupiter je OK in to praviš, da si že namestil in predvidevam, da si preizkusil tako odprto/zaprto kodni gonilnik za grafiko in spremljal temperature in to je v grobem to. Ostalo početje je pa potem že zelo specifično in rabiš za to znanje/čas in testiranja v praksi in predvsem vedeti moraš kaj počneš, splošnega nasveta tukaj ni.

@Blinder

Tiskam s HP tiskalnikom brez težav, če ti je tiskalnik že deloval na Ubuntu 12.04 ne vidim razloga zakaj ne bi spet deloval in morda bo res potreben le ponovni zagon računalnika, če ne pa bo to zadostovalo, bo pa potrebno pogledati konkretno z tvojo strojno opremo, kaj se dogaja verjetno na področju gonilnika za tiskalnik.

@Domini tm

Na TVju nisem nič nastavljal source HDMI ...


Kot pravi uporabnik @panteist

A si nastavil na TVju source HDMI?


Verjetno boš moral najprej to nastaviti da, vsaj ponavadi je tako!

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ne na to se v tem primeru ne bi preveč zanašal, ker na tem področju za takšno strojno opremo stanje ni slabo in pa kot sem rekel zaradi (BIOS) režimov delovanja vklaplanja/izklapljanja ventilatorja, ki je odvisen od GPU in CPU temperature bo prej kakšen gonilnik za grafično kartico doprinesel +/- nekaj stopinj, oziroma zanimivo bi bilo tudi videti razliko v GPU temperaturi med obema OS, ki v tem prenosniku vpliva tudi na temperaturo CPU. In pa seveda verjetno nikoli ne bo ta prenosnik "preveč hladen", ker ima pod-dimenzioniran hladilni sistem, oziroma so višje temperature nekaj normalnega ne glede na OS.


Ti si spregledal dejstvo, da se mu sistem pod Windowsi manj segreva in sprašuje, kako doseči enako temperaturo tudi pod Ubuntum - to pa nekak nima veliko veze z dimenzioniranjem hladilnega sistema.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Ti si spregledal dejstvo, da se mu sistem pod Windowsi manj segreva in sprašuje, kako doseči enako temperaturo tudi pod Ubuntum - to pa nekak nima veliko veze z dimenzioniranjem hladilnega sistema.


Ti pa si nekako spregledal vse ostalo, kaj sem zraven napisal.

technolog ::

Za pregrevanje je skoraj ekskluzivno kriv gonilnik za grafično kartico. Predvsem odprtokodni gonilniki so znani po tem, da power-manager še ni porihtan. (Se pa dela na tem. (Pre)počasi.)

Icematxyz ::

Moja teorija, ki bi jo preizkusil v praksi na tej strojni opremi, če drži ali ne bi bila:

Primerjal bi GPU temperaturo med obema OS.

-Če je GPU temperatura nižja v Ubuntu, potem verjetno gre za drug režim delovanja ventilatorja.
-Če je temperatura višja, potem višek toplote blagodejno vpliva na CPU.

Seveda pa je lahko kaj tretjega, ampak to so zelo specifične zadeve in za to je za mene bistveno vprašanje, ali strojna oprema deluje v "temperaturnih režimih", ki ne presegajo "dovoljenih" in manj vprašanje +/- nekaj stopinj med različnimi OS, kjer gre vedno za kakšno specifično zadevo, ki potrebuje tudi specifična znanja in splošnega nasveta ni, ker če bi bil bi mehanizem najverjetneje že bil implementiran v Ubuntu.

Icematxyz ::

Drugače pa ker smo ravno pri tej tematiki morda "obvestilo", lastniki AMD strojne opreme, HD 2000/3000/4000 v prihodnje (Catalyst 12.7+) ne bodo več našli podpore za svojo strojno opremo v zaprto kodnem gonilniku za grafiko.

HD 5000 Series Plus



Podpora v zaprto kodnem gonilniku bo na voljo za HD 5000 Series in višje za prejšnje družine kartic bo na voljo le še odprto kodni gonilnik za grafiko.

Phoronix

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

panteist ::

Domini tm je izjavil:

@panteist

Na TVju nisem nič nastavljal source HDMI ...

Ponavadi se računalnik vklopi v prost vhod (ker imajo TVji dovolj vhodov) in se ne izklaplja drugih. Je pa potrebno s pritiskom na gumb "Source" na daljincu spremeniti s katerega vhoda TV bere sliko. Tu nastaviš HDMI(n), kjer je (n) številka 1 ali 2, odvisno v katerega si vklopil.

mjolnir ::

Ti si spregledal dejstvo, da se mu sistem pod Windowsi manj segreva in sprašuje, kako doseči enako temperaturo tudi pod Ubuntum - to pa nekak nima veliko veze z dimenzioniranjem hladilnega sistema.


Tako je, razlika je v sistemih je okoli 5°cpu pa še ubuntu je zelo glasnejši. Obstaja kakšna možnost da bi bili ventilatorji bolj tihi?
lp

panteist ::

mjolnir: le za info - jaz sem imel z ubuntujem 12.04 temperaturo okoli 84°C pri max obremenitvi, potem pa sem si posnel Xubuntu in je temp okoli 60°C pri max obrem.

Icematxyz ::

Tako je, razlika je v sistemih je okoli 5°cpu pa še ubuntu je zelo glasnejši. Obstaja kakšna možnost da bi bili ventilatorji bolj tihi?


Ne.

P.S. Del o preverjanju GPU temperature si spregledal?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

A sledeč ukaz vrne izpis temperature?

aticonfig --od-gettemperature

Zgodovina sprememb…

technolog ::

aticonfig --odgc --odgt


Sam nimajo vse kartice senzorja, meni recimo izpiše:
ERROR - Get temperature failed for the Default Adapter - ATI Mobility Radeon HD 4300 Series

Icematxyz, sepravi bodo podporo za moj HD mobility radeon 4300 ukinili al kako?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Sam nimajo vse kartice senzorja...


Drži.

Icematxyz, sepravi bodo podporo za moj HD mobility radeon 4300 ukinili al kako?


Da.

technolog ::

Kdaj pride ta nov 12.5 driver in ali bo imel podporo za Xorg 1.12 (končno)?

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

A sledeč ukaz vrne izpis temperature?

Ne, command not found.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

@mjolnir

Glede na vse kar si napisal je moje mnenje, da se ena od komponent greje bolj, kot bi to bilo potrebno in moje mnenje je da gre za grafično kartico. Torej predvidevam, da je to spodletelo in bova sedaj naredila tako, kot sem ti svetoval na začetku.

Vpiši v terminal sledeče:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
sudo apt-get purge fglrx*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle


In znova zaženi računalnik, potem pa spremljal nekaj časa temperaturo in obrate ventilatorja v IDLE!

@technolog

Verjetno kmalu in menim, da bo ta podpora.

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

67/68 stopinj. Obstaja kak program za preverjanje obratov ventilatorja?

Drugače pa uporabljam dock program docky, tako da imam unity launcher konstantno skrit. Mogoče ta program tako močno segreva računalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

Se pravi po izvedenem postopku pa je ukaz vrnil temperaturo? Kakšna pa je sedaj CPU temperatura v IDLE (pusti mirovati nekaj minut).

Glede obratov ventilatorja vprašanje, poskusi z ukazom v terminalu:

sensors

Glede na to, da tako gre le za eden ventilator in nadzor verjetno nima dosti skupnega s grafično kartico.

Mogoče ta program tako močno segreva računalnik?


Izberi pri vpisu v sejo Unity 2D in preveri temperature v IDLE (po nekaj minutah mirovanja).

Torej kaj sedaj testiraj:
-Izberi pri vpisu v sejo Unity 2D.
-Pusti prenosnik mirovati nekaj časa.

Preveri CPU in GPU temperaturo in obrate ventilatorja s ukazoma:

sensors
aticonfig --od-gettemperature


In poročaj.

Zgodovina sprememb…

damirb03 ::

mjolnir ::

No layout section was found in the file: '/etc/X11/xorg.conf'.
Please run 'aticonfig --initial' first or modify your configuration file manually and run aticonfig again.
aticonfig: parsing the command-line failed.

To mi vrne terminal, ko vpišem aticonfig --od-gettemperature.

To so pa temperature:
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0: +68.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +68.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 2: +68.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 3: +67.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)

mjolnir ::

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
sudo apt-get purge fglrx*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle


Po vpisu tega v terminal ne morem spreminjati velikosti launcherja v nastavitvah. Vendar nisem v unity 2D. Kako se te nastavitve povrne? + razlike med unity 2D in unity sploh ni :(

Icematxyz ::

Po vpisu tega v terminal ne morem spreminjati velikosti launcherja v nastavitvah. Vendar nisem v unity 2D.


O ja pa si.

No layout section was found in the file: '/etc/X11/xorg.conf'.
Please run 'aticonfig --initial' first or modify your configuration file manually and run aticonfig again.
aticonfig: parsing the command-line failed.


sudo amdconfig --initial -f

In znova zaženi računalnik in potem poskusi znova:

aticonfig --od-gettemperature

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

O ja pa si.

Hmm..., se izpisal, izbral unity/ubuntu, se vpisal, vendar še vedno ne morem spremeniti velikosti launcherja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

Hmm..., se izpisal, izbral unity/ubuntu, se vpisal, vendar še vedno ne morem spremeniti velikosti launcherja.


Zato, ker si še vedno v Unity 2D, skratka dovolj je bilo in z moje strani glede na vse podane informacije stori sledeče:

1.) Zaprto kodni gonilnik ti ne omogoča vpisa v Unity 3D, morda posledica predhodnih ročnih nameščanj ali pa zaradi takšnega ali drugačnega razloga ne gre in če boš se želel s tem ukvarjati izvedi svežo namestitev Ubuntu 12.04 + uporabi GUI orodje Dodatni gonilniki in namesti priporočen gonilnik.

2.) Sedaj boš odstranil zaprto kodni gonilnik in naredil test:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
sudo apt-get purge fglrx*
sudo apt-get autoremove


Znova zaženi računalnik in sedaj predvidevam, da Unity 3D bo na voljo in vpiši se torej v Unity 3D ali prirejeno sejo, ki jo uporabljaš in omenjaš višje.

Pusti prenosnik nekaj minut v IDLE in z ukazom:

sensors

Preveri temperature.

Vpiši v terminal sledeče:

sudo -i
echo profile > /sys/class/drm/card0/device/power_method
echo low > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
exit


Pusti prenosnik nekaj časa v IDLE in z ukazom:

sensors

Preveri temperature.

Temperatura predvidevam, da bo nižja za nekaj stopinj in pa naredi točno tako, kot sem napisal in ne nekaj po svoje. Če bo temperatura nižja še preveri, če se pojavijo kakšne težave pri izrisu na zaslonu ali nasploh.

Potem poročaj o rezultatu.

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Temperature pred vpisom v terminal:

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +67.0°C (crit = +103.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0: +67.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +67.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 2: +67.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 3: +67.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)

radeon-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1: +68.5°C

Temperature po vpisu v terminal:

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +61.0°C (crit = +103.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0: +61.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +61.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 2: +61.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 3: +61.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)

radeon-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1: +58.0°C

Se vidi, da so manjše temperature, vendar računalnik deluje počasneje. Šteka ko minimiziram okna, ter ko se premikam po docku. Tudi ventilator je sedaj tišji.

Icematxyz ::

Da, gretje grafične kartice je razlog za višjo temperaturo CPU, kot smo predvidevali.

Se vidi, da so manjše temperature, vendar računalnik deluje počasneje. Šteka ko minimiziram okna, ter ko se premikam po docku. Tudi ventilator je sedaj tišji.


Imaš pa vsaj 1 stopinjo nižjo temperaturo, kot v Windows OS to pa je tudi nekaj!

Škoda, da imaš s low profilom težave, preizkusi še:

sudo -i
echo profile > /sys/class/drm/card0/device/power_method
echo auto > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
exit


Ta profil bo verjetno potem optimalna izbira, če bi temperature nekoliko padle in ne bi imel dodatnih težav.

Če pa uporabljaš samo zaslon prenosnika in ne priklapljaš dodatnih zaslonov pa morda preizkusi še bolj agresivno metodo višanja/nižanja obsega zmogljivosti, glede na potrebe sistema:

sudo -i
echo dynpm > /sys/class/drm/card0/device/power_method
echo dynpm > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
exit


P.S. Osredotočaj se predvsem na temperature po tem, ko prenosnik nekaj časa miruje. In pa seveda poročaj, kakšni so dobljeni rezultati!

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Imaš pa vsaj 1 stopinjo nižjo temperaturo, kot v Windows OS to pa je tudi nekaj!

Če je to sarkazem, bi samo povedal, da me nikoli ni motila večja temperatura laptopa v ubuntu napram windows, vendar dretje ventilatorja v ubuntuju. Se opravičujem, če to ni bil sarkazem.

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Imaš pa vsaj 1 stopinjo nižjo temperaturo, kot v Windows OS to pa je tudi nekaj!

Če je to sarkazem, bi samo povedal, da me nikoli ni motila večja temperatura laptopa v ubuntu napram windows, vendar dretje ventilatorja v ubuntuju. Se opravičujem, če to ni bil sarkazem.


Dovolj dela imaš sedaj, tako da se sedaj raje posveti meritvam in poročaj. Ni pa šlo za sarkazem, ampak pač neko primerjavo.

mjolnir ::

Po prvem ukazu:

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +64.0°C (crit = +103.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0: +63.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 1: +63.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 2: +63.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)
Core 3: +63.0°C (high = +84.0°C, crit = +100.0°C)

radeon-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1: +66.0°C

Po drugem ukazu pa zaslon malo utripa, temperature pa so identične prvim.

poweroff ::

Ti vraga. Sem namestil laptop-mode-tools (hvala Mavrik) in imam občutek, da je laptop za cca. 4 stopinje hladnejši (vsaj indikator tako pravi).
sudo poweroff

Icematxyz ::

Po drugem ukazu pa zaslon malo utripa, temperature pa so identične prvim.


Da, torej na metodo dynpm pozabi. Ni pa s profilom auto težav z "štekanjem" in glasnostjo ventilatorja? Kvečjemu potem še ostane zadnji test:

sudo -i
echo profile > /sys/class/drm/card0/device/power_method
echo mid > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
exit


Tega še preveri, kako se obnese po vseh merilih opisanih/zaznanih višje in napram profilu auto.

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

bluefish ::

A se morda kaj razmišlja v smeri, da bi posamezne programe iz LibreOffice paketa ponudili tudi kot samostojne?

Icematxyz ::

bluefish je izjavil:

A se morda kaj razmišlja v smeri, da bi posamezne programe iz LibreOffice paketa ponudili tudi kot samostojne?


sudo apt-get install libreoffice-writer

mjolnir ::

Zadnji test šteka. Bom uporabljal tistega, ki je vredu deloval. Kaj pa moram narediti, da bo ta profil vedno vklopljen?

Icematxyz ::

Več možnosti recimo ta:

gksudo gedit /etc/rc.local

Prilepiš pred zadnjo vrstico (exit 0), shraniš in izvedeš ponoven zagon računalnika:

echo profile > /sys/class/drm/card0/device/power_method
echo auto > /sys/class/drm/card0/device/power_profile


Drugače pa preveri, da slučajno nima na druge profile vpliva tudi nastavitev v Jupiter.

Se pravi nastavi na "On Demand", če že ni tako nastavljeno in potem morda testiraj še enkrat low in mid profil in če bo kljub drugačni nastavitvi v Jupiter dobro deloval le profil auto, potem je to to.

poweroff ::

Eno vprašanje. Uporabljam Skype. Ob vsakem rebootu mi ponudi EULO za strinjat se, nakar moram vpisat geslo. Ko obkljukam, da naj si geslo zapomni in se naslednjič avtostarta - si ga ne.
sudo poweroff

Mavrik ::

Znalo bi biti da zaradi kakšnega razloga nimaš write privilegijev na .skype mapo v ~.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Niti ne.
ls -lha .Skype/
drwx------ 5 matej matej 4,0K maj 21 07:05 .
drwx-----x 115 matej matej 36K maj 30 22:42 ..
drwxr-xr-x 6 matej matej 4,0K maj 30 22:43 moj_username
drwxr-xr-x 2 matej matej 4,0K maj 30 13:29 shared_dynco
drwxr-xr-x 2 matej matej 4,0K maj 30 13:29 shared_httpfe
-rw-r--r-- 1 matej matej 0 okt 22 2010 shared.lck
-rw-rw-r-- 1 matej matej 0 maj 21 07:05 shared.xml

ls -lha | grep .Skype
drwx------ 5 matej matej 4,0K maj 21 07:05 .Skype
sudo poweroff

Icematxyz ::

Kot pravi uporabnik @Mavrik ali pa je morda kaj v mapi "okvarjeno" in lahko torej preizkusiš in ugasneš Skype, potem preimenuješ mapo .Skype v kaj drugega (primer .Skype_old) in znova poženeš Skype in potem vidiš, če bo kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

@mjolnir

Kvečjemu testiraj še profil low + Unity 2D, kjer se manj izrablja grafična kartica (ne uporablja se Compiz).

Če bi delovalo OK, potem lahko uporabljaš Docky + Unity Launcher (skrit) + ročno se da pomanjšati ikone v Unity Launcher, če ti je to pomembno, ni pa seveda na voljo Compiz in vse kar nudi.

Torej pridobil bi nekaj stopinj hladnejšo strojno opremo in verjetno tudi nekaj na avtonomiji.

Icematxyz ::

@technolog

Kdaj pride ta nov 12.5 driver in ali bo imel podporo za Xorg 1.12 (končno)?


Podpora bo, ampak zaradi "administrativne spremembe" v naslednjem gonilniku ne bo več podpore za družine kartic pred HD 5000 Series.

AMD has internally reaffirmed at this point they don't plan to support newer versions of the X.Org Server or the Linux kernel with the dropped R600/700 series support.


Torej obstoječ Catalyst 12.4 je zadnja različica s podporo HD 2000/3000/4000 Series, ki pa torej nima podpore za Xorg 1.12. Po Ubuntu 12.04 bo torej za lastnike te strojne opreme na voljo le še odprto kodni gonilnik za grafiko!

Phoronix

Humble Indie Bundle 5



"We’re excited to be partnering with the Humble Indie Bundle for their newest collection of incredible games, which is available now", meaning "following the purchase of the games from Humble Bundle, Ubuntu users will be able to install their games on Ubuntu more easily than ever, using the Ubuntu Software Centre".


Jono Bacon & iLove

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()
««
11 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315630 (1142) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947099 (37723) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92003 (1904) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435789 (28932) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181959 (147898) Icematxyz

Več podobnih tem