» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
10 / 24
»»

mjolnir ::

Icematxyz, bi te prosil če mi malo bolj obširno razložiš kaj moram narediti.

Icematxyz ::

V terminal vpišeš ukaz:

sudo grub-install /dev/sda

In znova zaženeš računalnik. Nič drugega ne rabiš storiti in bo rezultat takšen, kot želiš.

Ker pa imaš 2 podatkovna nosilca in predvidevam, da je sda zagonski, bi lahko storil sledeče:

sudo grub-install /dev/sdb

In znova zaženeš računalnik in v BIOS zamenjaš podatkovna nosilca, da se bo ta, na katerem je Ubuntu zagnal prvi. V tem drugem primeru bi ohranil Windows Loader in bi lahko v prihodnosti, če bi to želel v BIOS spet zamenjal vrstni red in uporabljal Windows Loader na način, kot ga uporabljaš sedaj.

mjolnir ::

Deluje, Icematxyz hvala ti za pomoč.
lp

Icematxyz ::

mjolnir je izjavil:

Deluje, Icematxyz hvala ti za pomoč.
lp


Super, samo da deluje!

mjolnir ::

Še eno vprašanje, če spreminjam nastavitve v /etc/default/grub, npr. da bi zmanjšal timeout, po spremembi sploh ne morem shranit. Opcija save je zamegljena.

dragana ::

File moraš urejati z administratorskimi pravicami, pa ga lahko tudi shraniš.

mjolnir ::

Kako pa file odpreš z administratorskimi pravicami?

Silck ::

sudo gedit /etc/default/grub

Lp

Aston_11 ::

Glede gruba - kako pa zamenjaš vrstni red? Sedaj imam karnel 3.4 na prvem mestu, na drugem mestu je 3.2, zraven se je nasral še entry od 12.10, ki ga imam na ločenem disku za test. 3.2 ali karkoli je sedaj, bi imel na prvem mestu.

mjolnir ::

Silck, dragana hvala vama.

Zvezdica27 ::

pravilno bi bilo gksudo gedit /etc/default/grub

Aston:
če ne rabiš več kernelov jih enostavno s Synapticom odstrani (3 paketi so za vsako verzijo kernela, najprej namesti Synaptic, je bolj pregleden glede dela s paketki), potem pa updataš še grub. Torej odstani kernel 3.4. Terminalski način naj opišejo znalci.

Ali pa zamenjaš vrstni red oz. vnos v vnosu GRUB_DEFAULT v /etc/default/grub (naredi backup prvo): malo pogooglaj preden probaš, ampak imaš pa baje tudi GUI programe (torej da delaš na namizju iz seje, poglej če so v 12.04, v tehle in drugih vodičih je kar nekaj GUI programov navedenih):
http://askubuntu.com/questions/100232/h...
http://askubuntu.com/questions/2793/is-...

Ice: root sem rabil, ker se mi je ubuntu po nadgradnji zaklenil na login screen (čeprav sem imel autologin). Pričakovano glede na vse dev PPA ki sem jih imel omogočene. Sprememba gesla ni pomagala, X nikakor ni šlo zagnati za moj račun (po vpisu je black sreeen in nazaj na login), tudi če sem samo preko konzole probal z userjem not (v tem primeru so bili neki errorji da ne more X serverja zgnati). Aja, guest account je pa delal, sam tam pač sudo ne prime. sem moral z rootom reševati slike otrok ;) Zdaj sem dal 32-bit in se mi zdi da dela za pol odstotka bolj zatikajoče kot 64-bit. No in tudi po novi inštalaciji me je po nadgradnji včeraj iz odprte seje 1x (sredi gledanja filma) vrglo na login screen (vpis gesla, četudi imam vse nastavitve za gesla in screensaverje off). Vse to na stock kernelu, zdaj sem dal 3.4 gor.

Se pa človk marsikaj nauči.

zz

Zgodovina sprememb…

panteist ::

Zvezdica27 je izjavil:

pravilno bi bilo gksudo gedit /etc/default/grub

Samo opomba - gksudo se uporablja kot "Run command", sudo kot je Silck napisal se pa v terminalu.

Zvezdica27 ::

lp,

po vseh forumih pravijo da je za GUI programe (kar je gedit) pravilno uporabljati gksudo (zaradi preferenc, ki jih vzame od roota, sudo pa od userja, baje tudo permissione lahko zameša). Jaz sicer razlike največkrat ne vidim, a za GUI programe vedno uprabljam gksudo, dolgoletna navada in po forumih sodeč tudi pravilna rešitev. Če pa je placebo ali ne pa ne vem, tak ekspert pa nisem. Razlika se vidi če firefox odpreš s sudo ali gksudo - v drugem primeru ga odpre kot supersuer in so nastavitve druge (jih jemlje od superuserja, samo sudo vazme moje nastvaitve). In zato vsaj sistemske mape vedno editam z gksudo gedit. Če bi pa z nano bi pa s sudo nano

edit: še link do tujega znanja: http://psychocats.net/ubuntu/graphicals...

zz

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Kako pa pri ubuntu sploh veš da imaš pravilo naložene gonilnike za grafično kartico, oz če pravilno delujejo? Je vredu če jih preneseš iz originalne AMD strani ter prek terminala inštaliraš? Je potrebno še kaj dodatnega klikanja?
lp

panteist ::

@Zvezdica: hvala za tvoj komentar, sem si pred časom zgleda napačen vir poiskal in je malce pomankljivo pisalo. thx!

Icematxyz ::

@mjolnir

Privzeto že imaš na voljo odprto kodni gonilnik za grafično kartico in če deluje dobro ne rabiš storiti nič.

Za morebitno namestitev lastniškega gonilnika pa uporabi:

Sistemske nastavitve... -> Dodatni gonilniki

mjolnir ::

Potem te torej po inštalaciji ubuntuja ni treba skrbeti za inštalacijo gonilnikov grafične?

Icematxyz ::

Intel ne, AMD odvisno od delovanja/nedelovanja odprto/zaprto kodnega gonilnika za Nvidia pa se ponavadi še priporoča uporaba lastniškega (zaprto kodnega) gonilnika.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Meni pa v kubuntu 12.04 ze od vsega zacetka (nekje od konca marca) ne dela ibus v firefoxu in thunderbirdu. Drugje dela vec ali manj OK.

set | grep ibus
GTK_IM_MODULE=ibus
QT_IM_MODULE=ibus
XMODIFIERS=@im=ibus


Tole mam nastavljen, tako da pojma nimam v cem je problem. V ostalih aplikacijah mi dela ok..

mjolnir ::

Danes sem sledil navodilom iz strani OMG ubuntu - 'Chameleonic Ambiance' Script Matches GTK Theme to Your Wallpaper. Naredil sem vse kot je pisalo, rebootal, sedaj pa se mi računalnik ne zažene več. Po izbiri v grub, se sistem normalno nalaga, nato pa se pokaže črn zaslon, kjer se izpiše napaka:
plymouthd: ./plugin.c:540: map_to_device: Assertion `head->size > 0` failed
error> unexpectedly disconnected from boot status daemon

Sedaj me pa zanima kaj moram storiti da se to popravi in da se bo sistem normalno zbootal.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

@Truga

Nimam Kubuntu trenutno pri roki, ampak v Ubuntu 12.04 deluje ibus normalno tudi v FireFox. A nima Kubuntu 12.04 (KDE) v sistemskih nastavitvah GUI nastavitve za ibus, namreč v Ubuntu 12.04 (Gnome) jo najdem (Language Support) in ne rabim potem nič več ročno nastavljati v nastavitvenih datotekah.

Kaj vrne:

dpkg -l | grep ibus

@mjolnir

Saj to je v končni fazi to, kameleonski videz! Drugače pa kje točno se zalomi, do prijavnega okna prideš?

Truga ::

Hvala, zdej dela.

ibus-gtk je bil samo za i386 instaliran, za amd64 pa ne, jaz pa niti pomislil nism da bi lahko blo kej tko banalnega.

Ponavad kadar mi IM niso delal je blo vedno kej z environment variabli..

Drugace pa ja, nastavil sem ga skoz kde GUI, ni treba nic rocno. Hecno je pa da je v vecini programov delal normalno. Je ze vse gtk3 zgleda. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Icematxyz ::

Ne, le FireFox. ;) Lepo, da si uredil.

mjolnir ::

Ne, ne pridem do prijavnega okna. Po izbiri v grub 2, dobim črn zaslon z izpisom napake.

Icematxyz ::

Če je razlog skripta, potem preizkusi:

Pritisni kombinacijo tipk CTRL + ALT + F1 in se vpiši s svojim uporabniškim imenom in geslom in vnesi v terminal sledeče ukaze:

cd
mv .themes/Ambiance-chameleon .themes/Ambiance-chameleon-old
sudo service lightdm stop
sudo service lightdm start


P.S. Pri vpisovanju ukazov si lahko pomagaš s tabulatorjem in po končanem postopku poročaj.

mjolnir ::

Po končanem vpisovanju ukazov se sistem vrne na prejšni črn ekran z izpisom napake.

Icematxyz ::

Torej gre verjetno za kaj drugega in ne omenjeno reč s OMG Ubuntu. Predvidevam, da si pred to težavo počel to? Če je temu tako:

Pri zagonu v Grub 2 na vnosu za Linux jedro pritisni na tipko e in ročno odstrani v vrstici, kjer se nahajata parametra quiet splash vnos, ki definira ločljivost in če se ne motim (piše) pritisni kombinacijo tipk Ctrl + X in poženi Ubuntu.

Oziroma a si nameščal kakšen "prirejen bootsplash"?

mjolnir ::

Ne, samo zmanjšal sem si čas izbire v grubu.

Icematxyz ::

Tako ne bova nikamor prišla se pravi ti poveš, kaj si počel pred tem. Gonilniki in če, kako si jih nameščal.

mjolnir ::

Gonilnike sem prejel preko amd-jeve strani, ter jih namestil preko terminala. Res pa je da sem po tej namestitvi poskusil popraviti ubuntu boot logo, ki je imel po namestitvi napačno resolucijo. Z ukazom sem odprl grub nastavitve ter spremenil boot timeout na 3s. Danes zjutraj sem pa sledil navodilom iz strani OMG ubuntu. Po ponovnem zagonu, pa se ubuntu ni zbootal.

Icematxyz ::

Torej težava je ali gonilnik (zakaj točno nisi uporabil GUI orodja Dodatni gonilniki) ali to:

Res pa je da sem po tej namestitvi poskusil popraviti ubuntu boot logo, ki je imel po namestitvi napačno resolucijo.


Na kakšen način si pa to počel?

mjolnir ::

Icematxyz ::

Da to je vzrok tvoje težave. Sedaj pa izvedi to, kar sem opisal tukaj.

Se pravi pobriši ostale parametre in pusti quiet splash.

mjolnir ::

Sedaj se ubuntu normalno zažene. Hvala ti. Čudno da se ni zagnal zaradi tega, čeprav sem delal po navodilih iz te strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

Icematxyz ::

Da sedaj se normalno zažene in sedaj sledi vodiču le da tokrat povrni stanje na privzeto (vsi koraki). Zagon visoke ločljivosti ti pa omogoča odprto kodni gonilnik za grafiko.

Glede zaprto kodnega gonilnika kvečjemu testiraj/ohrani iz vodiča ta del in če bo zadostovalo bo, če ne pa na to pozabi ali ti naj svetuje kdo drug s AMD grafiko in zaprto kodnim gonilnikom:

#GRUB_GFXMODE=640x480

with this one:

GRUB_GFXMODE=1280x1024

sudo update-grub

mjolnir ::

Bom raje pozabil, prihranjen čas. Hvala ti za pomoč.
lp

Icematxyz ::

Bom raje pozabil, prihranjen čas.


Če nisem jasno zapisal, stanje povrni na privzeto, preden se s tem ne boš več ukvarjal, drugače bo ob naslednjem zagonu brez postopka opisanega višje težava še vedno prisotna.

Hvala ti za pomoč.


You're welcome!

mjolnir ::

Ja, razumem. To sem tudi naredil. Težava je odpravljena.

mjolnir ::

Icematxyz. mogoče veš kako bi ubuntu pripravil do tega da bi za zagon uporabljal vsa procesorska jedra? Sprašujem zato, da bi mogoče pospešil zagon sistema.
lp

zee ::

Stevilo jeder je za zagon racunalnika nepomembno. Zagon bos najbolj pospesil z nakupom SSD pogona.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Icematxyz ::

Da, kot pravi uporabnik @zee, nakup SSD:



Se pravi BIOS POST + okrog 10s zagonski čas na povprečnem SSD. Programsko se pa Ubuntu "optimizira" za zagon po nekaj hladnih zagonih.

Icematxyz ::

Začeli so se pojavljati prvi orisi za "Facebook Phone".

-Naj bi ga poganjalo Linux jedro.
-Privzet spletni brskalnik bo morda kar Opera.

Kot kaže poroka med podjetjem Microsoft in Nokia že daje prve sadove namreč obe podjetji sta med glavnimi pokrovitelji LinuxTag 2012.

James Utzschneider: Microsoft postaja bolj odprto podjetje in veliko sredstev vlaga v standarde in (cross-platform) interoperabilnost na način, da lahko svojim strankam ponudijo prožnost in izbiro in jim pri tem pomagajo optimizirati mešana IT okolja.

Da pa ne bomo ostali le pri bodočih mobilnih platformah in mešanih IT okoljih:

The Mango Project



Be Aware





The Tube Project



Tube





THE TUBE OPEN MOVIE

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

šernk ::

@Ice: če ti tega ne veš, mislim da ne bom niti naprej poizkušal :D

a je kakšen način za inštalirat starejšo verzijo VLCja kot pa 2.0? Pa nekako onemogočit avtomatsko posodabljanje VLCja?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mjolnir ::

Opazil sem kar precejšno večje temperature cpu-ja v ubuntu-ju, kot pa v windowsih (tam okoli 5°). Zanima me, če obstaja kakšna možna rešitev za zmanjšanje temperature. Jupiter že imam. Uporabljam pa asus n71jq prenosnik.
lp

Mohimm ::

@ mjolnir - sam uporabljam n61jq, temperature so morda malenkost višje, vendar je stvar bolj pasivno hlajena (mene osebno ne moti ker stvar že v win leze 70+ ) - da se pa tudi na roke nastaviti thresholde, samo imam raje 10min daljši čas na bateriji ( dokler ne poganjaš kakega flasha, ki procesor zaposli 90+ % in 85°+ C )

Sem pa moje težave z X-om popravil tako da sem enostavno nanovo nasnel OS.

Me pa zanima kaj bi bil razlog, da ko začnem z qbittorrentom (ali preko flash streama) prenašati malo več podatkov, čez nekaj časa vse povezave popadajo. Potreben je ponoven zagon računala.

Brskanje po medmrežju vrne
"/etc/init.d/networking restart" , kar pa ne pomaga ne pomaga.

ifconfig vrne


eth0 Link encap:Ethernet HWaddr e0:cb:4e:ae:61:b5
inet addr:192.168.1.121 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::e2cb:4eff:feae:61b5/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:36885 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:25602 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:1
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:42944609 (42.9 MB) TX bytes:3490751 (3.4 MB)
Interrupt:63

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:12413 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:12413 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:767375 (767.3 KB) TX bytes:767375 (767.3 KB)

wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 1c:4b:d6:74:d5:10
inet addr:192.168.1.108 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::1e4b:d6ff:fe74:d510/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:421 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:127 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:135601 (135.6 KB) TX bytes:23436 (23.4 KB)


Hvala in lep pozdrav.

Icematxyz ::

@šernk

Priporočam ti, da najdeš rešitev težave, ki jo imaš na "stock" programski opremi, namestitev starejše različice VLC, ker gre za dokaj obsežno zadevo, bi verjetno bila najbolj smiselna s ročno gradnjo programa.

@mjolnir

Kot pravi uporabnik @Mohimm ta strojna oprema se dokaj greje in nekoliko višje temperature niso nič nenavadnega, glaven vzrok je verjetno pod-dimenzioniran hladilni sistem. Na kakšno stopinjo +/- predvidevam, da verjetno še najbolj vpliva uporaba odprto/zaprto kodnega gonilnika za grafiko. Tudi BIOS popravki so za to strojno opremo se ukvarjajo z različnimi režimi proženja ventilatorja, ki skrbi za hlajenje CPU/GPU, ampak ne vem katera različica deluje najbolje.

@Mohimm

Preko kabla ali brezžično?

Mohimm ::

@ icematxyz - vseeno, če uporabljam samo kabel, in ko se to zgodi preklopim na brezžično, se sicer poveže (vsaj tray ikona pravi tako) vendar pa ping do routerja propade, in če uporabljam brezžično in nato kabel isto... Danes že kakih 5krat.. S telefonom lahko medtem brskam preko wlan-a normalno.

Lp

Icematxyz ::

Kaj vrne sledeč ukaz:

lspci

Zgodovina sprememb…

Mohimm ::

Če se nanaša na mene:
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DMI (rev 11)
00:03.0 PCI bridge: Intel Corporation Core Processor PCI Express Root Port 1 (rev 11)
00:08.0 System peripheral: Intel Corporation Core Processor System Management Registers (rev 11)
00:08.1 System peripheral: Intel Corporation Core Processor Semaphore and Scratchpad Registers (rev 11)
00:08.2 System peripheral: Intel Corporation Core Processor System Control and Status Registers (rev 11)
00:08.3 System peripheral: Intel Corporation Core Processor Miscellaneous Registers (rev 11)
00:10.0 System peripheral: Intel Corporation Core Processor QPI Link (rev 11)
00:10.1 System peripheral: Intel Corporation Core Processor QPI Routing and Protocol Registers (rev 11)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 06)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 06)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 06)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 3 (rev 06)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 4 (rev 06)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 6 (rev 06)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev a6)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Mobile 5 Series Chipset LPC Interface Controller (rev 06)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 4 port SATA AHCI Controller (rev 06)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset SMBus Controller (rev 06)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Madison [Mobility Radeon HD 5000 Series]
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Redwood HDMI Audio [Radeon HD 5000 Series]
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
07:00.0 USB controller: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller (rev 03)
08:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8131 Gigabit Ethernet (rev c0)
ff:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-Core Registers (rev 04)
ff:00.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture System Address Decoder (rev 04)
ff:02.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Link 0 (rev 04)
ff:02.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Physical 0 (rev 04)
ff:03.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller (rev 04)
ff:03.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Target Address Decoder (rev 04)
ff:03.4 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Test Registers (rev 04)
ff:04.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 0 Control Registers (rev 04)
ff:04.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 0 Address Registers (rev 04)
ff:04.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 0 Rank Registers (rev 04)
ff:04.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 0 Thermal Control Registers (rev 04)
ff:05.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 1 Control Registers (rev 04)
ff:05.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 1 Address Registers (rev 04)
ff:05.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 1 Rank Registers (rev 04)
ff:05.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Integrated Memory Controller Channel 1 Thermal Control Registers (rev 04)


Zadnjo uro sem omejil download torrentov na 1MB, zaenkrat deluje stabilno na kablu.
Ima to lahko kaj veze?

Domini tm ::

Zdravo

Jaz imam eno vprašanje , imam laptop in gor inštaliran najnovejši Ubuntu 12.04. Na laptopu imam HDMI priključek in ko priklopim laptop na HD TV ni slike ( statična kot kadar ni kanala ni slike ... ),
Je kaj narobe z laptopom ali TVjem ?

Hvala za odgovore

LP
««
10 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1057313073 (40) MrStein
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946830 (37454) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91988 (1889) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435544 (28687) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180772 (146711) Icematxyz

Več podobnih tem