» »

[Android] Aplikacije in Igre

[Android] Aplikacije in Igre

Jst ::

Tema o Aplikacijah in igrah za Android.
Naj nekdo odpre še temo za iPhone in MS.

Ideja: Skupna tema, kjer bi si uporabniki med seboj delili izkušnje, postavljali vprašanja, priporočali app ali igro,...

Kje jih dobiti, vemo: https://market.android.com

To naj ne bi bila tema o težavah/rešitvah problemov specifičnih aparatov.

Moderator: Bi uredil ta post in mu dal Sticky privilegije, da bi imeli v tem oddelku malo preglednosti?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Since I opened the discution...


Za športnike priporočam aplikacijo SportsTracker, ki uporablja GPS in Googlove mape, da ti sproti riše pot, kjer hodiš/tečeš/bicikliraš.
Spletna stran: http://www.sports-tracker.com/
Android Market: https://market.android.com/details?id=c...

Jaz jo uporabljam, ko grem s psom na sprehod. Ponavadi greva dvakrat in na dan narediva 10-13km.

Zaženeš aplikacijo, izbereš aktivnost (hoja,...), počakaš na GPS in start. Ko prideš na cilj ali nazaj domov, končaš in ti napiše koliko si prehodil, koliko kcal si porabil, lahko pogledaš mapo (lahko jo gledaš tudi sproti), daš v sharing z komentarjem in če si si nastavil sync imaš dostop do podatkov tudi na spletni strani.

Minus: Nima opcije, da bi live gledal, če je kje zraven tebe še kdo. To lahko samo po končani aktivnosti (na spletni strani).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Imam pa tudi eno vprašanje:

Iščem en dober mp3 player, ki ima izboljšano funkcionalnost stock Android Music Playerja. Torej da na lock screenu vidiš podatke. Kar me full moti pri stock playerju je to, da če vmes koga pokličeš, ali kaj pogledaš na internetu (recimo prej daš pavzo), ne nadaljuje od točke, do kjer si poslušal, ampak od začetka. To je zelo zoprno, ko poslušaš podcaste, ki so dolgi 40min+ in potem iščeš kje si končal.

Sem probal WinAmp, pa dela enako. Gre na začetek. Pa WinAmp nima EQja - to ima stock Music Player zelo dobro poštimano. Ima Dolbi Mobile, SRS, ter polno presetov.

Za Nokio se več ne spomnim točno kaj sem uporabljal, ampak vem, da je Video Player imel opcijo SRS in če je mkv imel več kanalov in si imel slušalke, ti je lepo pričaral iluzijo prostorskega zvoka. Ampak nisem bil fetišist, da bi gledal filme na 3.X" displayu.

So, any ideas about Music Player?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Za glasbo jaz uporabljam DoubleTwist zaradi sync funkcionalnosti, ima tudi lockscreen, samo je nekoliko buggy. Za podcaste pa namesto audio playerjev raje uporabljam namensko aplikacijo - BeyondPod.
The truth is rarely pure and never simple.

Marat ::

Mene je motila originalna Calendar aplikacija, in sem našel dve boljši alternativi: Jorte in Business Calendar ;)

Jst ::

tnx, bom probal.

Jaz sem, preden sem rootal telefon, kupil za 40 (ali je bilo 49?) EUR navigacijo, ki je bila notri.

Sedaj imam Revolution Rom, ki ima to navigacijo, ampak hoče, da spet kupim Premium storitve.

A kdo ve rešitev? Katera aplikacija to sploh je? V stock romu je bila pod Car Dock (I think) tu je pod Locations.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Jaz uporabljam Opera Mobile Web Browser, ki mi je zelo všeč, linkana sedaj z večimi računalniki, ker je to moj primarni brskalnik vsepovsod. In sedaj linkana tudi z telefonom, predvaja flash vsebine b.p., razen 24ur voyo, ki pa šteka, ker je crap. Easy zoom in avtomatska prilagoditev vseh vsebin (glede na zoom) in še bi lahko našteval. V glavnem, super zadeva napram vgrajenemu brskalniku.


Maxthon Browser:
Kaj si mislite o brskalniku Maxthon, ki sem ga dobil poleg Revolutions roma? Kolikor sem malo pogledal, ponuja precej, a me bolj zanima vaša uporabniška izkušnja, če ga kdo sploh uporablja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

Moje must aplikacije:
Skype
iGO
SpbWallet
Tasker
TigerGBA
Touch callendar
Opera
Catch
Citybikes
Dež
LogMeIN
OfficesuitePro
Prometois
shazam
SloSki
Sms PopUP
SMS Widget
Torrent-fu
Touch calendar

Jst ::

Lahko bi napisal vsaj par besed o posamezni aplikaciji...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

St235 ::

Seveda:

Skype: Telefoniranje, instant massaging. V kombinaciji z wifi in krediti na skype računu lahko praktično po celem svetu kličeš za minimalne stroške.

iGO: Navigacija, kjer so karte naložene na telefonu in ni dodatnega stroška prenosa podatkov.

SpbWallet: Za shranjevanje gesel, kod in podobnih variant

Tasker: Avtomtično spreminjanje nastavitev glede različnih pogojev. Recimo ko si povezan na wifi, skolopi GPRS. Ko se pvoežeš z BT v avtu stišaj zvonenje. Ko prižgem Igo prižgi GPS, ko pridem v službo, prižgi WIFI se poveži in ugasni GPRS in BT...

TigerGBA: Emulator za Game boy advance

Touch callendar: nadomestek za koledar z dobrim widgetom

Opera: internetni brskljanik

Catch: Program za delanje beležk z sinhornizacijo in online urejanjem

Citybikes: Zemljevid Ljubljanskega BivcikeLJ v ključno z podatki o razpoložljivih kolesih in parkiriščih, v realnem času.

Dež: Vremenska napoved in trenutni podatki o padavinah po Sloveniji

LogMeIN: Remote access do desktopa

OfficesuitePro: Urejanje office dokumentov

Prometois: Prometne informacije po sloveniji

shazam: Prepoznavanje glasbe

SloSki: Stanje na smučiščih

Sms PopUP: Prikaže SMS v pop up oknu in lahko prebereš ali odgovoriš direktno od tam.

SMS Widget: Widget za hiter dostop do sms in prikaz zadnjega smsja.

Torrent-fu: Remot dostop do utorrent

Jst ::

Jaz sem prebral guide na MSjevi strani, Android helpu, forumu step by step, ampak vseeno ne morem usposobiti, da bi prek wifi lahko brskal po win7 shared folderjih. Imam ES File Manager, ki mi prikaže računalnik in vse, kar sharam, ampak ko kliknem, kao nimam pravic. Pa tudi če dam na everyone/user ali pa admin. Shared Folders, tudi tiste Public, mi vedno zavrne. Kakšna ideja? (ps: iz drugih računalnikov se komot povežem)


---

Lakotnik: Super. A ni tako lepše? Pa koliko stane iGO in čigave mape uporablja?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

matjaz23 ::

@jst

Js sem moral za moj Medion Media Player spremenit nekaj nastavitev, po tem postopku se je potem povezal brez problema, prej pa nikakor. Isto sedaj dostopam na W7 preko ES Explorerja BP.

How to:



sicer je v nemškem jeziku, a mislim da boš našel kje in kaj.

Upam da ti bo to pomagalo.

Lp.
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Jst ::

Katero aplikacijo priporočate za Messenger oz. sedaj se imenuje Windows Live Messenger?

Jaz sem probal eBuddy, ki podpira še polno drugih protokolov, pa sem ugotovil, da ko je v ozadju, da ni vedno konektan na omrežje MSNja.

Te programi imajo ponavadi podporo za več protokolov, ampak jaz bi najraje samo MSN. Ker bi verjetno s tem porabil tudi manj RAMa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

$%&/() ::

Za Fring sem slišal, da je v redu, ampak me ne držat za besedo, ker ga še nisem preizkusil. Pa tudi ni samo za MSN, ampak IIRC še za Twitter in FB.

Jst ::

Live Holdem Poker Pro

Market: Live Holdem Poker Pro

Igranje Pokra Texas Hold'em proti živimi igralci za točke ali za denar.

Če uporabljaš Widget (lahko ga tudi skriješ na kakšen robni desktop), vsak dan dobiš bonus točk, odvisno koliko zvezdic imaš.

Addictive, fun. Lahko povabiš prijatelje, v glavnem najboljša Poker igra, kar obstaja na Androidu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Backup&Restore

Rad bi zamenjal 8GB microSD za 32GB. Poznate kakšen dober program za Backup&Restore? Tudi če je plačljiv, ni problema, samo da je dober.

Sicer imam apps in games na telefonu in ne SD, bi rad bil Future Proof, če že plačam nekaj Evrov.

www.TheAndroidSoul.com - 6 Best Android Apps to Backup and Restore your Data

Tukaj je opisanih nekaj takšnih programov. A na hitrem pregledu so bolj secializirani: en za SMSje, Call log,... drugi za programe,...

Jaz bi pa rad imel vse na enem mestu. Pa da dela tudi tako, da ko zamenjam ROM za novejšega, da ne bi imel problemov nazaj z inštalacijo.

Titanium Backup

Market: https://market.android.com/details?id=c...

Cena: 4.99EUR.

Features:
Back up and restore any app and its settings, including protected and system apps
Restores Market links, so the Market will continue updating restored apps
Background batch backup and advanced batch restore
Automatic batch backup on nearly any schedule you want
Move apps to and from the SD card, along with their data
Desktop widgets
Ability to remove orphan app data
App uninstaller, perfect for getting rid of manufacturer-installed bloatware (app freezer available in pro version)
Multiple backups per app (Pro only)
Backup encryption (Pro only)
Multi-user support for some apps, like games, with a widget for quick switching (Pro only)
Migrate some system data, like SMS and MMS, across incompatible ROMs (Pro only)
Full support for paid apps that can otherwise only be installed through the Market (Pro only)
Synchronize some or all backups to Dropbox and restore directly from Dropbox (Pro only)
Many more features listed on the home page
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mat11 ::

Zakaj pa rabiš backup program za zamenjavo sd kartice? Skopiraš vse iz ene na drugo.
mat

Jst ::

Iščem en program, ne vem kako se imenuje, vem samo kako deluje:

Aplikacijo sem videl, preden sem rootal telefon, sedaj se pa ne spomnim, za kateri rom se je šlo, da bi pogledal, kaj vsebuje in posledično našel program.

Imaš na eni strani ikono in ko jo klikneš se počasi odpre, tudi če so spodaj druge ikone. Teh "predalov" daš lahko več na zaslon, recimo desno, levo, zgoraj in ko klikneš se pač odpre. Na vsakemu nastaviš ime, recimo "GPS related" in ko klikneš, se ti pojavijo programi, ki si jih dal notri.

Anyone know what I am talking about?

Kako se imenujejo takšni programi?


Plus, funkcija "New Folder" mi ni všeč, niti ni priročna za na home screen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Internet Radio: TuneIn Radio

Market: TuneIn Radio

Program za poslušanje internet radia. Ogromno "postaj" za izbrati, imaš na voljo tudi iskanje, ki ga aktiviraš z dodeljeno tipko za iskanje (default pod ekranom na desni strani). Lahko brskaš po državah, žanrih, celo za Slovenijo ima polno "postaj." Poglejte slike na marketu za okus...

Tam, kjer so tri črtice, če klikneš nanje, se ti odpre meni, kjer lahko nastaviš alarm, sleep timer, če je na voljo več streamov, ti jih prikaže in si izbereš tistega, ki ti najbolj ustreza...

Kar je najboljše pri aplikaciji je pa to, da dela brez problema prek EDGE* pri izbrani 128k AAC kvaliteti.

* EDGE porabi manj baterije pri prenosu kot GPRS ali HSPA
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

potapljac476 ::

mam samsung galaxy note.. pa me zanima če ve kdo kako se reče aplikaciji, da lahko sms sporočila blokiram.... rečmo mi nekdo pošlje sms ko mam blokiranega, in mi ga prikaže samo pod nezaželjena sporočila....
tak kot lahko dam klic na samodenjo zavrnitev. hwala lp, rok pišite naa potapljac476@gmail.com

Lion29 ::

a pozna kdo kako dobro multiplayer igro?

ampak ne online multiplayer ali one phone multiplayer.... but tho phones 1 vs 1... torej da vsak igra s svojim phonom.... full mi je cudno, da tega ne najdem nikjer
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tomaž ::

Mene pa zanima kako bi lahko prišel do programske kode v windows okolju in z katerim programom bi lahko zagnal aplikacijo v windowsih.
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

KoMar- ::

WTF?

Zeratul ^^ ::

Za videe : BSPlayer in MX Video Player
Za sportnike: Edmondo Sports Tracker
Druge igre: The Dark Knight Rises, The Amazing Spiderman,Nova3,Modern Combat 3,GTA 3,Asphalt7
Pa tubemate je fajn stvar...Jo najdete na officialni strani ;)
#yolo

bdoxx ::

Lion29 je izjavil:

a pozna kdo kako dobro multiplayer igro?

ampak ne online multiplayer ali one phone multiplayer.... but tho phones 1 vs 1... torej da vsak igra s svojim phonom.... full mi je cudno, da tega ne najdem nikjer


najboljša ever Blobby Volleybal !!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838542 (638) bosmla
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458987 (201273) Rupa
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122234 (58832) majstr77
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320611 (13122) Mrakw
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234838 (15993) errhec

Več podobnih tem