» »

HTC Desire

HTC Desire

««
52 / 55
»»

hojnikb ::

se še komu dogaja na htc desire, da mu nabije porabo v standbyu iz 3-4ma na 20-25ma ??
Vsaj pr seb ugotavalam da bi lahko bil krivec trackpad (ker se v tem primeu sveti rdeče, če se pogleda pozorno od strani)
#brezpodpisa

PrimozR ::

JayKay a si se morda igral z drugimi HBOOTi?

c00L3r ::

Je že kdo kupil novo neoriginalno baterijo, ki dobro dela? Lahko kaj priporoča? Moj Desire po več kot 2 letih še kar dela, le baterije je porazna.

hojnikb ::

skalibriraj jo prvo, predn menjuješ..
#brezpodpisa

c00L3r ::

Poznam kalibracijo baterije, samo po 2 in pol letih je dejansko postala zelo slaba.

JayKay ::

@PIPI: ne, mam stock hboot.

cordoba ::

A obstaja mocnejsa neoriginalna baterija za desire, pa kje se jo lahko naroci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

draciel ::

Imam verzijo 2.3.3 gingerbread na svojem htc desire. Problem je ker ne teče gladko ( laga ) in bi rad naložil cyanogenmod gor ker sem slišal, da je ta custom ROM res pohvaljen. Sedaj me zanima kakšni so postopki za to naredit. Ni mi potrebno pisat kako se kaj naredi ker vse piše na googlu , vendar zanima me najprej samo tole:

1. Če hočem naložiti cyanogenmod moram prvo rootati telefon?
2. A če hočem rootati telefon moram naredit S-OFF ( mam S-ON trenutno)

PrimozR ::

Ja, root je potreben, ker s postopkom rootanja stock ROMa dobiš še clockworkmod recovery, ki ti omogoča vse te mahinacije, torej nameščanje custom ROMov, backupiranje, itd. itd.

Za root S-OFF ni potreben, pride pa prav kasneje. Clockworkmod recovery se ob rootanju namesti 'na silo', ampak za nadgradnjo le-tega pa npr. potrebuješ S-OFF. Pa jaz sem ga potreboval za še nekaj če se ne motim, ampak sem že pozabil za kaj. Pod črto mi je pa brez S-OFFa zneslo zdržati dve leti (pa tudi zdaj ni velike potrebe), od tega sem bil pa prvo leto še na stock ROMu. Če ti ROM podpira možnost menjave particijske tabele, bi ti priporočal koriščenje te možnosti (zmanjša cache in system particiji, pridobiš na podatkovni, kjer so shranjeni programi), ampak tudi za to potrebuješ S-OFF.

Googla ti pa ni treba, potrebuješ samo eno temo: http://forum.xda-developers.com/showthr... ter potem http://forum.xda-developers.com/showthr...
Brez dvoma ti priporočam ICS oz. Jelly Bean ROM, kar dolgo sem bil na Sandvoldovem ICS-u (sandvold.as), zdaj pa na Nikezovi JellyBean beti (nikez.nu). Zadeva jasni ni popolnoma stabilna, ampak je pa zelo v redu. Če želiš bolj ziher varianto pa seveda CyanogenMod 7.3.

Aja, če ti pri rootanju karkoli ne bo jasno, vprašaj. Jaz vem da sem imel neke probleme z driverji/priklopom na računalnik pa to ni bilo nikjer razloženo. Pa tudi ko prvič prideš v ta svet nekateri izrazi morda niso popolnoma jasni.

St235 ::

ČE rootaš z unrevoked (meni je delala verzija 2.2, z 2.3 ni šlo) potem ne rabiš s-off. In tudi do sedaj ga v dveh letih še nisem rabil.

Kar se pa tiče driverjev moraš namestit kompleten htc sence, potem pa odstranit samo program in pustit vse kar je namestil ostalega. Če tudi to ni dovolj moraš pobrskat po strani unrevoked kjer dobiš manjkajoči driver.

goodrich ::

@PIPI

Če prav razumem matriko funkcionalnosti na nukez.nu, potem kamera ne dela?

Je mogoče kakšna stvar, ki te moti, kako je z baterijo? Si imel mogoče CM in kakšen je ta ROM v primerjavi z CM?

Trenutno sem namreč na CM 7.2, pa mi je kar OK, ne dela pa mi pravilno npr. ledica - ne morem spreminjati barv za posamezna obestila.

Hvala.

PrimozR ::



Ne deluje snemanje posnetkov, slikanje funkcionira.

Sem bil na CM 7.2. CM je bil bolj stabilen, kar je jasno, saj so imeli uradne driverje iz AOSP Nexus One buildov. Zdaj se pač heka zadeva iz praznega lufta, posledice so vidne. Ampak dela. Še najbolj me moti 'na pol delujoč' app2sd, ker data programov vseeno ostane na internem pomnilniku, na SD gre pa dalvik cache. Da se prestaviti vse, ampak je zadeva hudo nestabilna. Z dato na internem pomnilniku pa relativno hitro zmanjka prostora, zato komentarji o menjavi hboota.

LED-ico sem na ICS-u uspel pripraviti, da je svetila modro za facebook, sicer se pa nisem nikoli kaj preveč ukvarjal s tem.

Aja, z baterijo več ali manj nisem imel nikoli problemov, če je telefon v uporabi (igrice, web, itd.), pač spije baterijo takoj. Sem navajen, da ga filam kadarkoli in kjerkoli ga lahko, doma je skoraj ves čas priklopljen. Nekih dejanskih časov avtonomije ti tako ne morem servirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

pirlo ::

draciel je izjavil:

Imam verzijo 2.3.3 gingerbread na svojem htc desire. Problem je ker ne teče gladko ( laga ) in bi rad naložil cyanogenmod gor ker sem slišal, da je ta custom ROM res pohvaljen. Sedaj me zanima kakšni so postopki za to naredit. Ni mi potrebno pisat kako se kaj naredi ker vse piše na googlu , vendar zanima me najprej samo tole:

1. Če hočem naložiti cyanogenmod moram prvo rootati telefon?
2. A če hočem rootati telefon moram naredit S-OFF ( mam S-ON trenutno)

Jaz mam Redux rom. Priporočam bolj tega ali Oxygen (nisem probal nikoli sicer, vendar so ga tudi hvalili). Sicer se Redux ne razvija več ampak dela pa v nulo. Ta dva roma sta znana po tem da sta minimalistična in imata samo nujne in uporabne stvari :). To ugodno vpliva na baterijo in hitrost.

1. Ja, moraš. Najlažje z Unrevoked (enkrat klikneš samo). Vsi podatki ti ostanejo. Pri menjavi roma pa moreš wipe-at telefon tako da prej naredi backup.
2. Ne rabiš. Če boš uporabil Redux ali Oxygen rom pa se splača (oxygen r2 partition table). Navodila najdeš tu. Se pa splača zato ker boš dobil 332mb data particije namesto originalno 147mb. To je prostor kamor se inštalirajo programi. To narediš tako da potegneš dol iso file, zapečeš na cd in bootaš z njega v nek prirejeni linux, ki pol sam poskrbi za vse. Tukaj ti naredi nove particije, kar pomeni da ti formatira vse. Ne pozabi backupa.

PrimozR ::

Jaz bi se od 2.x ROMov TBH držal Cyanogen Moda. Ampak vsakomur svoje. Je pa več placa na data particiji precej mamljiva zadeva. Čeprav, če si dovolj aktiven z inštalacijami tudi 330 MB ni nujno dovolj, jaz sem ponavadi imel porabljene nekje pol giga ext particije.

CoolBits ::

Tudi runny rom ni slab, android 2.3.5 sense 3.5 ampak je katastrofa v init.d in build.prop... če to poštimaš je zadeva super.
Aja za šarit po sistemu potrebuješ s-off.

draciel ::

PrimozR je izjavil:

Ja, root je potreben, ker s postopkom rootanja stock ROMa dobiš še clockworkmod recovery, ki ti omogoča vse te mahinacije, torej nameščanje custom ROMov, backupiranje, itd. itd.

Za root S-OFF ni potreben, pride pa prav kasneje. Clockworkmod recovery se ob rootanju namesti 'na silo', ampak za nadgradnjo le-tega pa npr. potrebuješ S-OFF. Pa jaz sem ga potreboval za še nekaj če se ne motim, ampak sem že pozabil za kaj. Pod črto mi je pa brez S-OFFa zneslo zdržati dve leti (pa tudi zdaj ni velike potrebe), od tega sem bil pa prvo leto še na stock ROMu. Če ti ROM podpira možnost menjave particijske tabele, bi ti priporočal koriščenje te možnosti (zmanjša cache in system particiji, pridobiš na podatkovni, kjer so shranjeni programi), ampak tudi za to potrebuješ S-OFF.

Googla ti pa ni treba, potrebuješ samo eno temo: http://forum.xda-developers.com/showthr... ter potem http://forum.xda-developers.com/showthr...
Brez dvoma ti priporočam ICS oz. Jelly Bean ROM, kar dolgo sem bil na Sandvoldovem ICS-u (sandvold.as), zdaj pa na Nikezovi JellyBean beti (nikez.nu). Zadeva jasni ni popolnoma stabilna, ampak je pa zelo v redu. Če želiš bolj ziher varianto pa seveda CyanogenMod 7.3.

Aja, če ti pri rootanju karkoli ne bo jasno, vprašaj. Jaz vem da sem imel neke probleme z driverji/priklopom na računalnik pa to ni bilo nikjer razloženo. Pa tudi ko prvič prideš v ta svet nekateri izrazi morda niso popolnoma jasni.



Hvala za obrazložitev. Je pa definitivno malo težko na začetku ker je veliko novih izrazov. bom vprašal če se mi kaj zatakne.

draciel ::

Mi je ratalo rootat ter naložit cynaogen mod gor. nemorem verjeti kako hitro deluje. v primerjavi z gingerbreadom je ta rom ferrari proti fiatu.

CoolBits ::



Probaj tole :D

draciel ::

kak rom je to?

draciel ::

imam manjši problem in sicer zraven cyanogenmod-a 7 za htc desire sploh ni prišel google play. Kako ga namestim?

draciel ::

rešil problem. naložil sem nek popravek za cyanogen mod s te strani če bo kdo rabu:

http://goo.im/

PrimozR ::

Uf, ja, Cyanogenmod ne sme deliti google appsov, zato naredijo paketek, ki ga namestiš naknadno. Nekateri manjši ROM imajo gappse vključene, nad Cyanogenovce se je pa pred leti spravil Google in to je bila rešitev za tisto tožbo.

Sandvold recimo vključi v inštalacijo gapps, Nikez pa ne, vsaj pri Jelly Bean beti ne.

draciel ::

Kaj pa Jelly Bean. A to vredu laufa na htc desire? sicer sem že gledal beto če se ne motim, in je laufala katastrofalno na htc desire. zej pa nevem al je bil jelly bean al icecream sandwich. sam je bla beta.

PrimozR ::

Jah, beta je. Ma probleme. Ampak dela kar OK, sem imel že bistveno slabše ROMe. Odkar sem na ICS me ne spraviš več nazaj na gingerbread :)

goodrich ::

@PIPI

Kaj ti je tako všeč na JB v primerjavi z npr. GB na CM7? Dela hitreje?

Jaz razen Google Now iz prebranega ne vidim nekih blaznih prednosti - sploh glede na slabosti (ne dela kamera, ki jo kdaj uporabim za snemat otroke, pa omenil si že nestabilnost).

Hvala

PrimozR ::

Lepši interface, mnogo lepši. Pa Chrome dela. Ampak ja, interface :D

Velja tako za ICS kot JB. Takrat sem pač šel formatirat telefon pa sem sprobal JB.

goodrich ::

Kaj pa hitrost? Sploh v primerjavi s CM7, ki je po mojem mnenju kar solidna.

PrimozR ::

Tam-tam, morda je rahlo počasnejši, ker je sistem zahtevnejši, driverji pa jasno slabši.

pharaon ::

Zdravo.
Po skoraj dveletni uporabi telefona so mi začele fizične tipke slabše "prijemat".
Seveda se gre za strojni problem, sem mislil, da bo edina možnost, da pošljem aparat na servis (garancije še imam dovolj, saj je bil že dvakrat na servisu, vedno dobil novo dvoletno garancijo). Potem pa sem našel tale topic:
http://forum.xda-developers.com/archive...

Tu omenjajo nek sprej, ki ne razumem točno kaj naredi, vendar nekaj v zvezi s sušenjem ali čiščenjem...ne vem točno.

Zanima me kje bi tak sprej lahko kupil pri nas oz. obstaja pri nas kakšna alternativa tega spreja, ki ima enako funkcionalnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pharaon ()

novinec112 ::

Hej,

Je ze nekaj casa preteklo od zadnje objave. Na svojem htc desire imam cyanogenmod 7 pa me zanima, ce je kdo nasel kaksen sodobnejsi rom, ki deluje ok in mi mu dela tudi kamera, tako foto kot snemanje.

hojnikb ::

jst mam sensevolution z custom ikonicami, ene miljon tweakov in droidzone kernelom..
OC na 1152Mhz..
zaenkrat dela ok..
#brezpodpisa

novinec112 ::

A to je ta zadeva http://eiseispinguin.de/index.php/desire
Tu pise, da gre za android 2.3, to pa ze imam s cyanogenmod 7

PrimozR ::

Lahko se poigraš s katerim izmed ICS/JB ROMov (Sandvold, Nikez, na XDA-Developers je še nekaj drugih), ampak CyanogenMod bo verjetno daleč najbolj gladek/hiter.

St235 ::

jaz mam zadnjo stabilno verzijo cyanogen moda, pa mi vse, vključno z kamero dela brez težav.

novinec112 ::

Ah, potem bom kar na cyanogen 7 obtičal, dokler/če sploh bodo dali kdaj ven stable verzijo 9-ke al pa 10-ke. Sej dela vse fino fajn, edino zdi se mi, da bi kamera lahko boljše slike delala. Se mi zdi, da je na originalnem Sense UI delal lepše slike nekoč.

Roadkill ::

igorz: S telefona snami zadnjo stranico in naredi par slik. Te slike primerjaj s tistimi, ki jih delaš s pokrovčkom. Če je velika razlika, je to zato, ker se ti je steklo v pokrovčku zameglilo. To najlažje rešiš tako, da to steklo odstraniš. :)
Ü

novinec112 ::

Roadkill: sem ti najprej hotu napisat, da sem ziher, da je z mojim pokrovčkom vse ok in da je 'napaka' očitno bolj softverske narave. Pa sem naredil primerjalni test v teh sicer deževnih razmerah in dejansko so brez pokrovčka barve žive, s pokrovčkom pa kot da ne zna pravega 'mode-a' naštimat in je so bile slike z bolj bledimi barvami.

Če odstranim steklo s pokrovčka, se mi bo sčasoma zameglilo tudi steklo na sami kameri, tako da bi bilo bolje kupiti nov pokrovček, ne?

CoolBits ::

Nah, problem je v AOSP, ki ne uporablja HTC gonilnika za kamero in HTC frameworka.
V AOSP so slike vedno slabše kot v sense.

Roadkill ::

igorz: Meni se je steklo v pokrovčku zameglilo prej kot v enem letu, zdaj imam pa že več kot eno leto brez tistega okroglega stekelca, pa zaenkrat ni videti, da bi se meglilo.

Problem je, ker je to okroglo steklo iz neke poceni plastike, tisto na samem aparatu pa zgleda bolj kvalitetno.

btw: primerjava, ki sem jo naredil takrat (efekt je veliko bolj viden na računalniku)

 leča

leča



 brez

brez

Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

CoolBits ::

Jaz imam brez leče že od nekdaj pa so vseeno na sense precej bolj žive in ostre slike ko na AOSP.

hojnikb ::

Ja sense driver za camero je velik bolši pd aosp, pa še hd snemanje podpira.
#brezpodpisa

novinec112 ::

Roadkill & CoolBits, a pa se vama ne nabira prah skoz odprtino pokrovčka direkt na lečo?
Na neki slo spletni trgovini, sem našel nov pokrovček, ampak stane 18€, kar je tumač. Na Dealextremu pa tega ni, razen če si kupim večjo baterijo in tej bateriji prilagojen pokrov, ampak bi potem telefon ratal res ena debela opeka :)

CoolBits ::

Ne nič omembe vrednega praha ni imam pa v etuiju večinoma, razen doma.

BladE_ ::

Mislim, da je steklo na pokrovu baterije prevlečeno z nekim wannabe mikrofilmom, le ta začne luščit posledica pa so slabše slike... uglavnem, vzameš alkohol(tak ki ne topi plastike) in dobro zdrgneš šipico, da ta mikrofilm popolnoma odstraniš, ponavadi zna to pomagat.

Drugače pa imaš na Ebayu pokrovčke dosti poceni, malo prebrskaj...
Akcija - Reakcija

PrimozR ::

novinec112 je izjavil:

Ah, potem bom kar na cyanogen 7 obtičal, dokler/če sploh bodo dali kdaj ven stable verzijo 9-ke al pa 10-ke. Sej dela vse fino fajn, edino zdi se mi, da bi kamera lahko boljše slike delala. Se mi zdi, da je na originalnem Sense UI delal lepše slike nekoč.

Uradnega stable releasea za Desire IMO ne bo. Predvsem zato, ker ni gonilnikov za Android 4.0 in novejše, ICS ROMi pa to rešijo s starim kernelom (iz uradnega ROMa) in z obilico hekanja.

Če bi HTC izdal binary blobe driverjev, bi bil problem rešen.

novinec112 ::

BladE_ je izjavil:

Mislim, da je steklo na pokrovu baterije prevlečeno z nekim wannabe mikrofilmom, le ta začne luščit posledica pa so slabše slike... uglavnem, vzameš alkohol(tak ki ne topi plastike) in dobro zdrgneš šipico, da ta mikrofilm popolnoma odstraniš, ponavadi zna to pomagat.


Bom probu s šnopsom :)

Mavrik ::

Če bi HTC izdal binary blobe driverjev, bi bil problem rešen.


Saj jih je ;)
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

Hm... Zakaj pa pol ni boljšega supporta na Android 4.0?

hojnikb ::

Ker ni 3.0 kernela (vsaj ne stabilnega)..
#brezpodpisa

Mavrik ::

PrimozR je izjavil:

Hm... Zakaj pa pol ni boljšega supporta na Android 4.0?


Ker so binary blobi prevedeni za napačen kernel ;) (Binary blobi ti nič ne pomagajo če se ABI spremeni... rabili bi source.)
The truth is rarely pure and never simple.
««
52 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717037 (10447) Scaramouche
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18528856 (17214) fishy12
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028229 (22392) leiito
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322042 (13871) CaqKa
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416137 (10946) cucolino

Več podobnih tem