» »

HTC Wildfire

HTC Wildfire

««
2 / 15
»»

clancy ::

V nabavo grem konec meseca, ko mi preteče aneks, katerega bom vzel pa še nevem.
Bo vsaj ta cajt še kdo na tem forumu nabavil telefon in napisal svoje mnenje :D

mprox ::

Danes sem ravno dobil svojega. Kot prvo sem bil kar skeptičen kako bo sploh zgledal Sense in vse ostalo na tako "majhni" resoluciji. Glede na to, da ga nisem prej preizkusil, me je pozitivno presenetil, kajti mislil sem, da me bo resolucija veliko bolj motila, kar pa me v bistvu sploh ne, glede na to, da je moj prejšnji telefon bil Nokia 6120c, ki ima isto resolucijo, vendar 1,2" manjši ekran. Je pa res, da nisem zelo zahteven uporabnik in bi mi pri kakšnemu Super amoled displayu padle oči ven :D, ali pa mogoče sploh ne bi opazil takšne razlike. V glavnem zaslon meni sploh ni problem, edino kjer se opazi je pri brskanju po internetu, kjer so strani malo "pixelaste", pri vsem ostalim pa se mi zaslon zdi prav prijeten na pogled. Kar se tiče izgleda je super, je ravno prav velik, saj imam raje kompaktnost kot pa neko ogromno opeko :), je pa tudi kar precej tanek in pri beli verziji zadnja stran telefona daje občutek kot, da imaš v roki iPhona(zaradi robov in glossy finisha).
Nisem še sicer veliko delal na njem, vendar lahko povem, da me ni razočaral, Htcji so pa itak "igračke" in ga ne bi zamenjal za nobeno Nokio :)

_spirit_ ::

krentam je izjavil:

sicer pa nima tipkovnice (kar je mali minus)

To je odvisno od človeka. Jaz to štejem v plus.


Gazi je izjavil:

v primerjalni tabeli sta pa praktično enaka

Niti približno nista enaka! Desire je večji, ima AMOLED ekran (Wildfire navaden LCD, TFT), ima 1GHz procesor (Wildfire 528MHz), ima 576mb rama (Wildfire 384mb), 1400mAh baterijo (Wildfire 1300mAh),... pa še kaj bi se našlo.


Gazi je izjavil:

kateri HTC je trenutno najboljši na tržišču ki ga ima operater simobil na zalogi!?

Simobil dobi manjšo pošiljko Desirov naslednji teden, če ga hočeš, si ga rezerviraj v eni od njihovih poslovalnic. Wildfira prodajajo od ponedeljka in bi moral bit povsod na zalogi, ampak pri Simobilu le v rjavi in beli barvi.


clancy je izjavil:

Baterijo pa je treba na začetku, ko si nonstop gor, polniti vsak dan

Wildfira sem ob neprestani uporabi in spoznavanju Androida prvi dan (ostala dva dni normalna uporaba), prvič polnil po treh dneh.


clancy je izjavil:

ker lahko telefon upravljaš z eno roko z palcem, za Wildfire pa nevem

Pri Wildfiru, razen pri pisanju smsov, uporabljam izključno samo palec.


mprox je izjavil:

Glede na to, da ga nisem prej preizkusil, me je pozitivno presenetil, kajti mislil sem, da me bo resolucija veliko bolj motila, kar pa me v bistvu sploh ne, glede na to, da je moj prejšnji telefon bil Nokia 6120c, ki ima isto resolucijo, vendar 1,2" manjši ekran. Je pa res, da nisem zelo zahteven uporabnik in bi mi pri kakšnemu Super amoled displayu padle oči ven :D, ali pa mogoče sploh ne bi opazil takšne razlike. V glavnem zaslon meni sploh ni problem, edino kjer se opazi je pri brskanju po internetu, kjer so strani malo "pixelaste", pri vsem ostalim pa se mi zaslon zdi prav prijeten na pogled. Kar se tiče izgleda je super, je ravno prav velik, saj imam raje kompaktnost kot pa neko ogromno opeko :), je pa tudi kar precej tanek)

Točno tako! Popolnoma si povzel moje prve izkušnje - razen bele barve, ki pa meni ni bila všeč :) Na sliki mi je bil lep, v živo pa me pa ni prepričal. Zato sem vzel črnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

krentam ::

hja mene je spet začela mikati xperia mini pro, samo nevem , moram probat obadva.
Zdaj me pa samo še zanima, ali naj direkt rečem unemu na simobilu ali na mobitelu v prodajalni da naj mi malo pokaže telefona, pa čeprav ga nebom kupil.
A mislite da ga bo?
Nebi si rad lih kakih bruk naredu ...

Pri Xperiji mi je všeč oblika, pri wildfiru pa vmesnik.
Pa še xperia nima flasha oziroma wildfire nima dobre kamere...
moram se prvo sploh sam odločit za kaj bom telefon uporabljal.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

mprox ::

Točno tako! Popolnoma si povzel moje prve izkušnje - razen bele barve, ki pa meni ni bila všeč :) Na sliki mi je bil lep, v živo pa me pa ni prepričal. Zato sem vzel črnega.

Bi verjetno vzel kakšno drugo barvo, recimo rjavo, če bi jo pri Simobilu imeli, pa so mi zatrdili, da je samo ena barva o0.
Bela je pač tako, pri Wildfireju mi izgleda lepo, če pa pogledam Samsung Spico, katero sem prvo hotel kupiti, pa mi gre na bruh... :D
Krentam, če je le možno kje, sprobaj oba, sicer pa moje mnenje je, da HTC Sense in Android zmagata ;) Kolikor sem gledal reviewe, se mi vmesnik pri xperii ni toliko dopadel. Je pa tvoja odločitev :)

_spirit_ ::

krentam je izjavil:


A mislite da ga bo?

Originalno zapakiranega ti ne sme vklopit. Pokazal ti ga bo samo, če bo imel kakšnega že odprtega/vklopljenega.
Poskusi kontaktirat oba operaterja na njihovi facebook strani in vprašaj, če ga je v kakšni od poslovalnic možno videti "v živo", torej vklopljenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

martincek1 ::

Se bolje pa ce poklices v tocno doloceno trgovino in vprasas. Ti all in one servisi na facebooku so lahko nezanesljivi. Sam sem zaenkrat zelo zadovoljen z ponudbo pri simobilu, nazadnje sem se z HTC Desire igral toliko casa, da je bil telefon ze popolnoma prazen. =) Bi pa skoraj nujno morali imeti vsaj en testni primerek telefona, ki je na njihovi zalogi.

djordjevic ::

Včeraj sem sprobal legenda pri enem prodajalcu za mobitel (ga je odpakiral) in sploh ni nič kompliciral.
No grave is deep enough to keep us in chains.

krentam ::

Kje to?
Jaz nameravam telefon kupit v Lj..
A to ga je iz omare vzel zapakiranga in ga odpakirov ter vžgal?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

djordjevic ::

Slovenska Bistrica, zastopnik za Mobitel in Debitel. Vzel iz škatle, potegnil dol folijo, prižgal in mi ga dal v roke. 8-)
No grave is deep enough to keep us in chains.

_spirit_ ::

djordjevic je izjavil:

Slovenska Bistrica, zastopnik za Mobitel in Debitel. Vzel iz škatle, potegnil dol folijo, prižgal in mi ga dal v roke. 8-)


Točno tako, zastopnik...
Originalna HTCjeva embalaža ima že zunaj prozoren trakec, po katerem lahko vidiš, če je bila škatla že kdaj odprta. Jaz telefona, ki ne bi bil originalno zapakiran, ne bi nikoli kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

kmetek ::

aja? in kako naj potem pokažejo?

projektor ::

Sej so razstavni modeli v simobilovih centrih vklopljeni.

_spirit_ ::

kmetek je izjavil:

aja? in kako naj potem pokažejo?

Zato pa bi morali imet testne modele na polici, ne pa vsakič znova odpirat škatle in jih potem prodajat naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

kmetek ::

Pa če dobavitelj ali proizvajalec ne da testnega?

_spirit_ ::

Misliš, da operaterjem primanjkuje denarja in da si ne morejo privoščit testnega telefona za posamezen model?:)
Jaz sem povedal samo svoje mnenje, da odprtega telefona ne bi kupil, ker nikoli ne veš, kaj se je z njim počelo. Če si ti drugačnega mnenja, ni to zame noben problem.

kmetek ::

Itaq, da ni problem ;) Imajo pomoje dovolj denarja, seveda če mastno služijo.

LuGi ::

Preberes review in pogledas video review.. se vidi kako odziven je aparat itd,.. ne vidim potrebe po testiranju.

martincek1 ::

Review ti nikoli ne bo pokazal vsega, kar želiš, prav tako pa so lahko zelo slabo narejeni, sponzorirani s strani proizvajalca oziroma subjektivni. Fizični test telefona je še vedno zakon.

krentam ::

martincek1 je izjavil:

Review ti nikoli ne bo pokazal vsega, kar želiš, prav tako pa so lahko zelo slabo narejeni, sponzorirani s strani proizvajalca oziroma subjektivni. Fizični test telefona je še vedno zakon.

Se popolnoma strinjam s tabo¨¨!
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Axl Rose ::

kok pa pride ta htc na simobilu če kdo ve?

djordjevic ::

No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Axl Rose ::

tnx. pa je res da sedaj niso več zaklenjeni telefoni na simobilova omrežja?

_spirit_ ::

Od 15.7. naprej niso več. Če si telefon kupil pred tem datumom, ti ga pa brezplačno odklenejo.

LuGi ::

martincek1 je izjavil:

Review ti nikoli ne bo pokazal vsega, kar želiš, prav tako pa so lahko zelo slabo narejeni, sponzorirani s strani proizvajalca oziroma subjektivni. Fizični test telefona je še vedno zakon.


Zato sem pa dodal: Video review.. vidis kako se obnaša aparat.

Vse vidim kar me zanima.. in tako se odlocim. Ta metoda me se ni razocarala =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

krentam ::

http://www.phonearena.com/htmls/HTC-Wil... - HTC Wildfire

http://www.phonearena.com/htmls/Sony-Er... - Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro

Hja, kot kaže da je Xperia vseeno malo boljša...
se tehtnica že bolj nagiba k njej..
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

andej ::

Sem bil v podobni dilemi. Na pogled mi je zelo vščeč mali sony-ericson aparat, vendar -
na koncu je prevladala zmogljivejša baterija za wildfire (7 ur pogovora, proti 4 ure pri xperii)
in več spomina, pa to, da je xperia še vedno na androidu 1.6 in vprašanje je, če bo sploh kdaj na 2.1.
Wildfire je že 'out of the box' na 2.1 in za te dni je napovedan prehod na 2.2

še zanimiva ena-ena primerjava lastnosti obeh telefonov:
PRIMERJAVA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andej ()

martincek1 ::

/neumestna

kok je grd v rdeči barvi (:

_spirit_ ::

Da bi bil vsaj rdeč, v živo je skoraj vijoličast :)

andej ::

Rdečega bodo nabavljali le tisti, ki so trdno na (partijski) liniji, predvsem na Kitajskem bo ta barva verjetno zelo priljubljena :)

krentam ::

hmm,
andej za X10 MINI PRO bo update na 2.1 letos Oktobra 100% ker so pri Soniju rekli da bo..
sam sm v taki dilemi da groza....
nekak mi bl potegne x10 mini kot pa wild...samo da ga potem z nakupom nebo vsral...
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

andej ::

Že prevečkrat se mi je zgodilo, da sem ostal z izpraznjeno baterijo ravno takrat, ko bi telefon najbolj potreboval, tako da bi bil v tistih situacijah zadovoljen tudi z rdečim, samo da bi delal. :P

Sicer pa wildfire sploh ni grd, izmed vseh "malčkov" me še najbolj spominja na referenčnega in precej dražjega nexusa.
Tudi delo z njim je prijetno, tako da izbire ne obžalujem.

_spirit_ ::

andej je izjavil:

Že prevečkrat se mi je zgodilo, da sem ostal z izpraznjeno baterijo ravno takrat, ko bi telefon najbolj potreboval


To si nabavi, pa nosi s sabo :P

andej ::

Ne maram polniti žepov z nepotrebnimi dodatki.
Že sam telefon je nekakšna odvečna navlaka, zato mora biti vsaj samozadosten in če lahko zdrži brez polnjenja cel dan, je zmagal.

_spirit_ ::

Načeloma bi ti moral vsak današnji telefon zdržat (vsaj) en dan. Če ne so samo tri možnosti: imaš krš telefon, zjeb... baterijo ali pa si preveč obseden z njim :) Če pa ti avtonomija dela take probleme, se odpovej touchu, npr nokia 2610 je super zadeva, ob normalni uporabi se ga polni 1x na teden :D Hecam se... ;) Niti ne vem kako je prišel k hiši, uporabljamo pa ga kot rezervni telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

andej ::

Včash so bili telefoni samo za telefoniranje in baterije niso bile tak problem.
Danes pa s telefoni počnemo še marsikaj drugega, pregledujemo maile, novice, poslušamo glasbo, srfamo po forumih .. in eto ti prazne baterije.

No, wildfire me še ni pustil na cedilu.
Z xperiinimi le štirimi deklariranimi urami za "pogovore" pa nisem več prepričan, če ne bi izvisel ..

krentam ::

hm ja prepričal ste me da ga bom 100% ubavil, in to belega če ga bodo imeli.8-)
Čene pa bom moral prečesati Slovenijo da ga bom našel :D

+ še kak screen detector.
Recimo bo tale dovolj dober: http://etrgovina.mobitel.si/katalog/dod...
Menda ima TOuch isto resolucijo ekrana kot Wild, tako da upam da nebo problem.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

kmetek ::

na ebayu vzem :)

Muzo ::

Jst sm kupil Wildfire v ponedeljek. Vzel sem rjavega. Meni se dopade, po 2 dneh uporabe sem se že kar navadil, čeprav sem bil na začetku zgubljen. Glede na vse teste in reviewe sem bil kar precej skeptičen,ampak sem se potem glede na razliko v ceni vseeno odločil. No, glede na izkušnjo me manjša resolucija ne moti, je res da ko ti naloži celo stran na tak zaslon, da bi pixel več prišel prav, ampak saj lahko zoomiramo. Je kdo že uspel usposobiti kakšen iGO glede na resolucijo zaslona, kakor sem bral to ni mogoče?

lp

_spirit_ ::

andej je izjavil:


Z xperiinimi le štirimi deklariranimi urami za "pogovore" pa nisem več prepričan, če ne bi izvisel ..

4 ure pogovorov na dan se ti zdijo malo? Jaz skupaj z govorjenjem, srfanjem po netu, gledanjem mailov,... ne uporabljam telefona več kot uro na dan, pa še to vprašanje.


krentam je izjavil:

+ še kak screen detector.

Detector? Zdaj si me pa res spravil v smeh! :))
Protector ;) Sicer pa če že, si nabavi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

mprox ::

Je kdo že uspel usposobiti kakšen iGO glede na resolucijo zaslona, kakor sem bral to ni mogoče?

Izgleda ne, saj mi je na marketu sploh ne najde :( Je mogoče še kakšna druga varianta navigacije? Sem potegnil dol Navigon pa je menda 2gb fajlov za potegnit zraven o0.
Kje bi lahko dobil kakšen usnjen žepek, ki bi ustrezal temu telefonu? :)

_spirit_ ::

mprox je izjavil:

Izgleda ne, saj mi je na marketu sploh ne najde

Plačljivih aplikacij v "slovenskem" Android Marketu ne boš našel.

mprox je izjavil:

Kje bi lahko dobil kakšen usnjen žepek, ki bi ustrezal temu telefonu?

Original tu, ampak ker še nimajo zaloge in ne vejo niti kdaj jo bodo imeli (?!) sem jaz originalno torbico + avto polnilec naročil preko eBaya iz VB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

andej ::

Če sem doma ali v pisarni, ni problema z baterijo, ker takrat itak telefon uporabljam le za pogovore,
interenet pa na računalniku (saj nisem zmešan, da bom zraven računalnika srfal po telefonu :) ).

Na terenu ali če sem več dni zdoma, pa pride še kako prav nekoliko bolj vzdržljiva baterija.


Za navigacijo pa ta telefon ne bo najbolj primerna rešitev.
Če je gps nujno potreben, je treba nabaviti kaj večjega (in dražjega)

mprox ::

Kaj ni iGo zastonjska aplikacija?

martincek1 ::

andej: naprimer HTC Desire(vecji in drazji)? Ampak na njem iGo ne deluje. Deluje pa na WildFire-u :)

andej ::

Ne trdim, da dela gps na vseh dražjih modelih bolje, kot na wildfire, samo tam, kjer dela, se že zaradi boljše resolucije vsaj bolje vidi.
Jaz sem razmišljal o bolj specializiranih napravah, naprimer na Garmina, ki te pri navigaciji res nikoli ne pusti na cedilu.

krentam ::

hmm, a ta Igo ima ta slovenski speech (govor oziroma govorno navigacijo- saj veste: pri naslednjem ovinku zavite levo -- pa to ) kot sem ga imel na Ovi Maps pri Nokiji? No nevem , nebi hotel na mobi centru izpadit butast, pa samo vprašam, ker sam o teh gps programih nimam pojma.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

krentam ::

Mene zanima, ali te aplikacije (ko preverja tvojo lokacijo, in ko na vsake 2 ure se updejta vreme) kurijo dosti MB?
Ali se da to izklopit?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

denabiker ::

krentam je izjavil:

Mene zanima, ali te aplikacije (ko preverja tvojo lokacijo, in ko na vsake 2 ure se updejta vreme) kurijo dosti MB?
Ali se da to izklopit?


na 2 uri??? normalno da kuri. jaz imam na spb weather kar 1 x na 24 ur:). mi je dovolj

krentam ::

aha, a to dost kuri? Al pač samo nekaj kb?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320604 (13115) Mrakw
»

Nakup telefona!

Oddelek: Pomoč in nasveti
333035 (2745) Tine:)
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294618 (3379) rzidar1
»

HTC Wlidfire S ali Samsung Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
213003 (2732) MATEJ_92
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416268 (11077) cucolino

Več podobnih tem