» »

HTC Tattoo - Simobil

HTC Tattoo - Simobil

«
1
2 3
...
5

blaz87 ::

Pozdravljeni!

V Simobil prihaja v ponudbo nov telefon, in sicer:
http://www.htc.com/www/product/tattoo/o...

Na ktatko HTC Tattoo, Android OS, 3.2 mp, wlan, gps, ...
Cena aparata bo: 80 evrov na paketu orto u nulo, +5 mesecev gratis interneta po 2gb, katerega lahko izklopiš po iztegu gratis akcije brez obveznosti.

Zanima me, če se splača nakup le tega?

zee ::

Gratis akcije brez obveznosti? 80 EUR je verjetno cena z dvoletno pogodbo tako da brez obveznosti nisi ravno. :|
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blaz87 ::

Ja pa saj to je logično ali ne? Saj sem napisal, da se lahko brez obveznosti izklopi MI?

zee ::

Ja ja. Ze razumem. :)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ducky ::

Kake so kaj bistvene razlike med temi tremi telefoni in kerga se bolj splača vzet?

-HTC Tattoo
-Nokia 5800
-Nokia 5530

Pri HTC-ju me najbolj bode v oči njegova slabša ločljivost zaslona in manjši zaslon? Pa kako je s signalom pri HTC-ju?
Zanima me tudi, kako je z uporabo GPS oz. garminov na HTC-ju oz. androidu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

blaz87 ::

Hmm. Za garmina še zaenkrat pozabi. ...

mjk ::

garmina na androidu ni ... je pa za sybian ... glede na to, da so garmin xt nehal razvijat ... jim je preveč kradu trg, ga za android ne boš vidu :)
V bistvu razen google apps sploh ne vem, kaj lahko daš gor od navigacije. Sicer je par poizkusov a meni nič ok.

sam imam htc cruise (WM) pa je njegov GPS VVEELLIIIKKOO boljši od nokie, ki ima samo assisted gps. Seveda je pa še vedno malo slabši od namenske naprave.
Meni signal ni lovil samo v eni soteski pri idriji .. drugače pa skoz. (seveda ne v stavbah in tunelih :))

5530 definitivno nebi vzel
če bi se odločil za nokio bi vzel 5800, ker ima vse kar ima 5530 +GPS, ki sem se ga kar navadil. Pa baterija je ful močna (seveda brez bluetootha in wifija) ... recimo z musko nonstop ti zdrži cca 3dni ... kar je ogromno!

moj naslednji telefon bo definitivno android, ker mi je všeč odprtost sistema .. res pa je to predvsem zato, ker hočem imet telefon po katerem lahko šarim :)

P.s.: 5800 gps tudi dobro deluje ... samo začetno iskanje satelitov jo matra pa vključeno moraš imet assisted gps, ki z neta dol vleče lokacije satelitov in lokacije o postaji na kateri si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

borchi ::

V bistvu razen google apps sploh ne vem, kaj lahko daš gor od navigacije. Sicer je par poizkusov a meni nič ok.


copilot live, sygic mobile maps od "tavelikih".

(z google maps v evropi ne boš navigiral. z google apps pa še manj... :))
l'jga

neres ::

@mjk

Assisted GPS na Nokijah je po želji, ni ti ga treba met vključenega. Lahko uporabljaš tudi sam GPS.

LuGi ::

iGo že deluje na androdih

http://www.igomyway.com/android/en/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

borchi ::

iGo že deluje na androdih

ja, sam kupit ga še ne morš... :)
l'jga

c00L3r ::

iGo že deluje na androdih

ja, sam kupit ga še ne morš... :)

Tako kot na vseh platformah.

Kako pa se kaj ta Tatoo primerja z ostalimi Android aparati? Hero, Magic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

__Devil__ ::

Prednost: Ima radio, kot ga HTC Magic in Hero nimata.
Slabost: Ima manjši zaslon od ostalih.

borchi ::

Tako kot na vseh platformah.

kaj, na nobeni platformi iGo ne moreš kupit?
l'jga

LuGi ::

Lahko samo na androidu je trenutno eksluziva za madzarsko omrezje.. pozabil ime =)

Ga dobis na travniku samo ni skrekan.. ti nebo nic pomagal =)

c00L3r ::

Tako kot na vseh platformah.

kaj, na nobeni platformi iGo ne moreš kupit?

Kaj?

Ti si napisal, da je potrebno kupit iGo za Android. Jaz pa sem napisal, da je to na vseh platformah isto. Zaenkrat obstaja za iPhone, WM in Android. Jaz ga trenutno uporabljam na WM in mi je daleč najboljša navigacija. Letos bom nabavil Android aparat in si ga bom tudi tam omislil.

borchi ::

Kaj? Ti si napisal, da je potrebno kupit iGo za Android.

jaz sem napisal, da ga NE moreš kupit...
l'jga

c00L3r ::

Narobe sem prebral. Moja napaka. Zakaj pa ga ne gre kupit? Ker smo v SLO?

borchi ::

a ti moram linkat na dva posta nad tvojim? ok...
l'jga

c00L3r ::

Tam na tistem linku piše "The ultimate navigation for Android™ has arrived". Če ga še ni možno kupit, predvidevam da urejajo distribucijske zadeve in bo kmalu na voljo. Za brezveze, ga po mojem že niso razvili.

LuGi ::

:))

First of all, thank you for your interest in our products!

Currently this software version is distributed only by a Hungarian mobilephone provider
(Pannon) for one Samsung device.
For further information about compatibility and availability, please visit back later!

ducky ::

neka navigacija in karte so tukaj: http://androidforums.com/htc-tattoo/350...

samo za kaj natančno gre, pa nebi vedel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

Ashrack ::

Pa baterija je ful močna (seveda brez bluetootha in wifija) ... recimo z musko nonstop ti zdrži cca 3dni ... kar je ogromno!

Moja 5800 zdrzi dober dan. Moja poraba:
Na dan povprecno 1 ura pogovora, obcasno se vklopi bluetooth, 20min interneta preko 3G, pa nekaj muske.
Ti kar tezko verjamm da ce musko non stop rolas ti zdrzi 3 dni.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

mjk ::

Dobro glede baterieje je tako .. da je muske cca 4h / dan +30min pogovora +SMSji ... bloototh, wifi in 3Gs so pa preredko uporabljeni, da bi bili omembe vredni. Ker imata isti telefon še 2 kolega pa jaz težko verjamem da ti zdrži samo 1 dan. Mogoče je govor toliko požrešen, a ga tu definitivno ni za 1h/dan

@borchi: Da asisted GPS je optional ... samo potem nič ne lovi ... sem probal na dveh različnih telefonih in sem že mislil dati telefon v garancijo, pa je potem le začel delovati pravilno z assisted GPSom ... tako, da če brez ne deluje ... potem ne obstaja.

Sicer pravi, da na prvih parkrat dalj čada išče satelite, ampak smo mu pustili iskanje 1h na prostem pa ni nič najdu. Medtem, ko je pa HTC brez problemov lovil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

IgorM ::

Zanimiva igrača tale tattoo. Sem pogledal reviewe na YT pa je zelo odziven telefon veliko bolj kot moja nokia n79.
Ali je kakšne lasnti kako se odklepa in zaklepa tipkovnica in ali so za to potrebni obe roki ali se da na hitro odkleniti kr z eno roko?

ducky ::

Res sem pozitivno presenečen nad tem telefonom in je velik boljši od nokie 5800 (je tudi pri bajti) - tale Android je res fajn stvar. GPS takoj najde, medtem ko ima nokia zelo velike težave s tem in pogosto ne najde ali pa odpove.
Odklepanje povsem enostavno z eno roko brez težav (klikneš na gum in potem povlečeš po zaslonu).

BaRtMaN ::

Mene tudi zelo mika Tattoo po tej ceni. Četudi pride kaj boljšega, lahko pri simobilu kupiš nov aparat po pol leta brez večjih penalov.

Po drugi strani ima pa precej manj kvaliteten zaslon kot konkurenca, zaradi tega tudi veliko aplikacij ni na voljo zanj.

Ampak če lahko po pol leta kupim boljšega, sem vrgel 80EUR "stran", razen če lahko dajem gor spremenjene aplikacije... Rahla dilema. :)

EDIT: Se da nalagati tudi aplikacije, ki Tattoojeve ločljivosti zaslona uradno ne podpirajo, ampak traja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

BaRtMaN ::

Ali je kakšne lasnti kako se odklepa in zaklepa tipkovnica in ali so za to potrebni obe roki ali se da na hitro odkleniti kr z eno roko?
Igral sem se s HTC Magicom, mislim da z Androidom 1.5 in se tipkovnico zaklene s pritiskom ene tipke, če se prav spomnim, rdeče. Odklene se tudi lahko z eno roko, poglej si kar video.

krop ::

Ga uporabljam že ene tri dni. moram rečt, da je vreden tega dnarja. Edina negativna lastnost je da baterija ne zdrži niti en dan

__Devil__ ::

Jah, če si cel dan na njem. Meni ob normalni uporabi (10-15 klicev, 15min wifi, 3G imam izklopljen) zdrži tudi 4 dni.

GaMa87 ::

Ja men tud glih en dan drži... Pa sem tk no sej ne rečem da nisem dost na njem sam vseen me zanima a so mogoče aplikacije kje v ozadju prižgane tk kot je to pri symbianu al pa WM ? Pa če so kk jih lahk izklopiš ker če držim tipko DOMOV (tista hiška) mi kaže neke aplikacije...

Pa še zanima me če je že kdo nalagu gor kako navigacijo pa če dela?
Lep pozdrav, GaMa87

__Devil__ ::

z marketa si potegni aplikacijo free task manager ali nekaj podobnega.

tattoo ::

Res sem pozitivno presenečen nad tem telefonom in je velik boljši od nokie 5800 (je tudi pri bajti) - tale Android je res fajn stvar. GPS takoj najde, medtem ko ima nokia zelo velike težave s tem in pogosto ne najde ali pa odpove.
Odklepanje povsem enostavno z eno roko brez težav (klikneš na gum in potem povlečeš po zaslonu).


Si še vedno enakega mnenja ali je bil to le prvi hitri odziv? :) Kajti tudi sam se odločam za nakup tega ali pa 5800

GaMa87 ::

tale HTC Tattoo je super, drugač če se pa slučajn odločiš za 5800 ti jo pa jz prodam za 150EUR
Lep pozdrav, GaMa87

martincek1 ::

Res sem pozitivno presenečen nad tem telefonom in je velik boljši od nokie 5800 (je tudi pri bajti) - tale Android je res fajn stvar. GPS takoj najde, medtem ko ima nokia zelo velike težave s tem in pogosto ne najde ali pa odpove.
Odklepanje povsem enostavno z eno roko brez težav (klikneš na gum in potem povlečeš po zaslonu).


Hm.. meni Nokia 5800 najde satelite v 2 sec - AGPS & na prostem(isto hitro deluje tudi v avtobusu ali avtu).

Glede odklepanja pa se z lahkoto nastavi, da se telefon odklene z pritiskom zelenega gumba, zaklene pa z dvojnim pritisko XM gumba.

GaMa87 ::

z marketa si potegni aplikacijo free task manager ali nekaj podobnega.

Full zakon =) sploh prej nisem gledu not pod market, zdej pa našu full enih uporabnih programov, glede tega sem si pa kr TasKiller dal dol pa sam z enmu kliku vse zapreš :)

Ka pa kej novega glede programa za navigacijo?
Lep pozdrav, GaMa87

ducky ::

Ja je kar neki aplikacij gor, čeprav še jih ene par pogrešam oz. bi lahk ble mal bolj izpopolnjene ;)
A programčkov na tem telefonu ni treba zapirat ampak klikneš sam home? ker ni nikjer nobenga izhoda pa nič, pa če greš nazaj ali home pa ostane zadeva še vedno odprta v ozadju.
tale taskiller mam tud jaz gor, pa mi ni najbolj jasno kako deluje, saj določene aplikacije zapre, sam večina jih je še vedno odprtih (če držiš tipko home vidiš seznam odprtih zadev) nevem

neka navigacija je tu (nisem še probal), samo ne vem, nekaterim dela, nekaterim se pa sesuva:
http://www.andnav.org/index.php/downloa...

djordjevic ::

Četudi pride kaj boljšega, lahko pri simobilu kupiš nov aparat po pol leta brez večjih penalov.
Misliš pol leta pred iztekom naročniškega razmerja, torej minimalno po letu in pol?
No grave is deep enough to keep us in chains.

ducky ::

Četudi pride kaj boljšega, lahko pri simobilu kupiš nov aparat po pol leta brez večjih penalov.
Misliš pol leta pred iztekom naročniškega razmerja, torej minimalno po letu in pol?


verjetno je mislil tako ja, čeprav se da kupit tudi že po pol leta, samo takrat nek določen del moraš plačat.

BaRtMaN ::

@ducky: V priročniku piše, da s tiščanjem tipke Home dobiš seznam nazadnje uporabljenih aplikacij, torej ne (nujno) pognanih. Se pa strinjam, da je tudi iz mojih omejenih izkušenj Android nejasen, če se aplikacija zapre ali le skrije.

@djordjevic: Hm, sem mislil, da velja za vse, pa rabiš nekakšno pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti.

djordjevic ::

Ma, ja, saj to že, samo plačaš poštene penale.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ducky ::

ja, npr. pri paketu orto u nulo plačaš po pol leta za ta telefon ca. 145EUR

Hardstyle ::

Če želi kdo prevzeti naročnino na simobilu (24mesecev se izteče decembra letos) mu odstopim zastonj.

Yaqwsx ::

kaj bi ti odstopo narocnino? jaz pa odstopim moj kredit za avto ce kdo hoce :D

IgorM ::

Tattoo je vsaj zame zanimiva igrača, edina slabost ki jo vidim je baterija, če je na vse default je še pred večerom baterija prazna.
Po moje je težava pri nas v pokritosti 3g, sem preklopil na gsm, pa me prav zanima.
Izklopil sem še samodejne updejte programov oz avtomatsko refreshanje in pa gmail notification, tako da me prav zanima če se bo poznala razlika.
Je pa zanimivo imeti telefon zraven kakšnih zvočnikov, se lepo sliši komunikacija :)
Me pa zanima kako bi se telefon obnesel na mobitelovem signalu, mogoče bi kaj dlje zdržal na 3g.

__Devil__ ::

Mobitel ima boljšo pokritost signala sploh če si izven mesta doma ;)

hunter01 ::

Meni se tudi zdi ena res lepa igračka :P Sicer sem mobilno omrežje sedaj izklopil, ker imam večinoma kjer uporabljam wlan, in mobilno omrežje vklopim le takrat ko rabim, enako z gps-om. Kolk zdrži baterija pa še ne vem, ker še ni bil 2x polnjen :P Ampak vseeno ne zgleda da bo v enem dnevu crknu, pa se kr dost igram z njem. Nisem pa še muzike gor naložu pa poslušal.

Me pa zanima, kaj dejansko naredi redeča tipka? A se takrat vgasne? al samo ekranček? K meni se zdi, da se čist vgasne, in tudi budilka takrat se mi zdi ne deluje, ampak začne drgnit šele ko ga zopet "prižgeš". Je pa možno, da sm bil zjutraj malo preveč še munjen ko sm po temu klikal :P

ducky ::

Ma baterija zdrži lih en dober dan ob ogromni uporabi. :/
Kratek klik rdeče tipke ti sam tipkovnico zaklene. Dolgo držanje tipke pa ti odpre meni z različnimi možnostmi, med drugim tudi ugašanjem.

hunter01 ::

Ah že vidim :) Hvala.
Sem še čist navajen na SE k750i k sm ga več kot 3 leta drgnu :P

Grejo pa kot za med (baje), tak da če kdo še razmišlja, naj razmisli hitro. Prejšnji teden so jih 10 dobili na Viču v Ljubljani (Interspar) in so šli še isti dan, včeraj so dobili novo pošiljko, vendar ne vem število.

ducky ::

Ok, do zdaj sploh budilke nisem sprobal, sam zdaj pa ugotavljam, da ob zvonenju ni glasu 8-O če naredim vibriranje mi vibrira, glasu pa od nikjer.. pa sem preveril glasnost, silent mode itd. ??
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458519 (200805) Rupa
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122101 (58699) majstr77
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615138 (13406) Dr_M
»

HTC Tattoo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5026989 (24352) PeternelG
»

htc tatoo težave!!!

Oddelek: Mobilne tehnologije
122113 (1739) horse

Več podobnih tem