» »

HTC Desire

HTC Desire

««
54 / 55
»»

St235 ::

glede na ločljivost zaslona dop sedaj nisem niti pomislil, da bi imel karkoli več od 720p. v čem točno vidiš dodano vrednost v višji resocluciji posnetkov?

easyrider3 ::

Saj tud meni ni potrebno imeti HD posnetke ker gledati na takem malem zaslonu je brez veze.
No če bi imel pa tablico velikosti 10" potem bi bilo pa dobro da bi lahko gledal kakšne posnetke v ločljivosti 720p,za mobitele je pa brez veze.

Hayabusa ::

HTC Desire S
http://www.gsmarena.com/htc_desire_s-37...

Koliko je realna cena za 1/2 leti star telefon s Slo papirji ?

Kakšne serijske napake, v smislu crkne os. plošča ali kaj podobnega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Aljaž97 ::

a mi lahko prosim nekdo pove zakaj mi pri telefonu HTC desire x ne odpre fotoaparata sam črn ekran kaže pa ven vrže čez 2 ali 1 sekundo ??

hojnikb ::

fuč fotoaparat ?
#brezpodpisa

Aljaž97 ::

nevem telefon sem danes kupil in fotoaparat ne deluje

gendale ::

al maš pa gor rom k ne podpira fotoaparata
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Aljaž97 ::

če telefon zaženeš š enkrat ti ga za 10 s udpre pol pa vn vrže in pol skus čez 1 al pa 2 s vn vrže

St235 ::

Najprej poskusi z hard resetom.

Ko je meni začel to delat je šlo za mehansko okvaro. In sicer je bil problem v povezavi med matično ploščo in vsem kar je bilo v zgornji polovici telefona. Preveri, če ti dela led lučka.

Pri meni je najprej crknila led lučka, potem fotoaparat in nazadnje zvočnik.

pharaon ::

Pozna kdo še kakšen ROM poleg InsertCoin-a, kjer delujejo vse barve LED lučke? Do zdaj sem imel ta rom, ker je bil sense in imel delujočo lediko. Vendar je bilo delovanje malce počasnejše kot na stock romu.
Za spremembo bi probal kak AOSP rom, vendar ne vem katerega.

hojnikb ::

sensevolution je kr ok rom...
#brezpodpisa

freesty ::

Rabim en ROM, pogoj je stabilno delovanje in pa slovenski jezik.

Predlogi?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gendale ::

pharaon je izjavil:

Pozna kdo še kakšen ROM poleg InsertCoin-a, kjer delujejo vse barve LED lučke? Do zdaj sem imel ta rom, ker je bil sense in imel delujočo lediko. Vendar je bilo delovanje malce počasnejše kot na stock romu.
Za spremembo bi probal kak AOSP rom, vendar ne vem katerega.

leedroid, sam je že ful star
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BladE_ ::

Po tale Leedriod se tudi jaz podpišem... še iz časov Desire HD mi je bil top ROM, ne morem pa nič reči za Desire.
Akcija - Reakcija

hojnikb ::

sj novejši sense romi niso nč "novejši" od tega leedroida, ker itk uprabljajo vsi isti base..
#brezpodpisa

gendale ::

jas sem bolj primerjal z raznimi cmji, miuiji, ...

pri nobenemu od teh mi niso ledice delale kot je treba
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MiksoM ::

Za HTC Desire X, katero Micro SD kartico priporočate? Od katerega proizvajalca?

gandolfino ::

preveč na hitro sem izbral baterijo za svoj HTC Desire S, zato sem se pri nakupu zmotil in naročil napačno baterijo, ki je primerna za določene modele Desire -> mali oglas

prodam po isti ceni kot se jo dobil-15EUR, pri nas so cene originalnih novih čez 40EUR

Zgodovina sprememb…

freesty ::

freesty je izjavil:

Rabim en ROM, pogoj je stabilno delovanje in pa slovenski jezik.

Predlogi?


Anyone?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Mavrik ::

Originalni software.
The truth is rarely pure and never simple.

McClane ::

MildWild 5.0
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

LitralSM ::

Hayabusa je izjavil:

HTC Desire S
http://www.gsmarena.com/htc_desire_s-37...

Koliko je realna cena za 1/2 leti star telefon s Slo papirji ?

Kakšne serijske napake, v smislu crkne os. plošča ali kaj podobnega ?

Sam ponavadi računam cena matične + touch in ekrana. Vse iz neuradnih virov. Torej tam okrog 80, 90 evrov. Serijska napaka.se iz.časov navadnega Desire je pregrevanje.. ampak če do zdaj ni crknil potem ti verjetno niti ne bo.

fight4 ::

Portable Wifi hotspot na HTC Desire 2.2( original rom ) mi ne deluje. Sicer se poveže na prenosnik-sprobano na dveh, vendar pa spletne strani ne odpira.
Po goglanju sem zasledil, da je imel folk dost probleme s tem, nisem pa našel neke konkretne rešitve.
Res je, da nisem prebiral celotne teme, če je bil mogoče že podan odgovor se opravičujem.

integral15 ::

Zdravo, odlocam se za nakup telefona pa gledam ta telefon HTC Desire 500 pa me nazima ce je to v redu telefon ker specifikacije so vec kot odlicne za tako ceno ali ima kdo ta telefon. Hvala

PrimozR ::

Glede na naslov teme bolj ali manj nihče nima Desire 500. Tole je tema o originalnem HTC Desire.

integral15 ::

Am zakaj bi pa utvarjov novo temo ce je ze ustvarjena. Ce malo beres nazaj ni samo o HTC desire ampak tudi drugi modeli desire.

PrimozR ::

Verjemi, sem podrobno spremljal temo, ker sem bivši lastnik HTC Desire, o drugih modelih se je pa govorilo bolj malo. Večinoma, ker so ljudje predvidevali, da je tale tema splošna ali pa morda sploh ne poznajo originalnega Desirea.

Pomojem boš tudi precej več odgovorov dobil, če odpreš temo Desire 500, ker je možno, da ljudje ne bodo odpirali tele teme, misloč da ni v zvezi s tem frišnim telefonom.

LitralSM ::

Johnny76 ::

Pri mojem HTC Desire-ju me moti slab zvok med klicem. Ko se z nekom pogovarjam, ga ne slišim razločno, telefon vseskozi prekinja, včasih tudi po več sekund. Stanje se malo po malo slabša, vse skupaj pa me zelo moti.

Telefon ni več v garanciji, kupil pa sem rabljenega od nekoga, ki z njim ni ravnal najbolj nežno (ves je popraskan, obtolčen).

Kaj lahko naredim? Se kakšno popravilo splača? Lahko v tem cenovnem rangu dobim kakšen boljši telefon (večji ekran, boljša kamera)? Mislil sem, da bi na bolhi tega prodal ter kupil še enkrat enakega (vem, da je to spet riziko), saj se prodajajo že kar poceni?

P.S.: Imam povsem poln pomnilnik, ker telefon ni odklenjen in mi vseskozi javlja "Low on space". Je to lahko vzrok temu?

hojnikb ::

greš na ebay in kupiš nov speaker...

cca 5$ max
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LitralSM ::

Poglej, ali je res prvotni firmware gor.

Johnny76 ::

LitralSM je izjavil:

Poglej, ali je res prvotni firmware gor.


Pojma nimam kaj je to :S

A je to kaj v zvezi s "Software information":
Android version 2.2.2
Baseband version 32.49.00.32U_5.11.05.27
Kernel version 2.6.32.15-gf5a401c htc-kernel@and18-2 #1
Build number 2.29.405.14 CL345208 release-keys
Software number 2.29.405.14
Browser version WebKit 3.1

Johnny76 ::

Mi nihče ne bo pomagal še s kakšnim novim nasvetom preden se spravim kupovat in menjat zvočnik?

hojnikb ::

nabavi zvočnik..
#brezpodpisa

LitralSM ::

Poskusi posodobiti firmware, čeprav je verjetno kriv zvočnik.

shadeX ::

P.S.: Imam povsem poln pomnilnik, ker telefon ni odklenjen in mi vseskozi javlja "Low on space". Je to lahko vzrok temu?


Tudi pri mojemu je blo isto. Zadnja Facebook aplikacija in Shazam sta mi že javljala "low space" - HTC Desire ima namreč 70MB prostora za aplikacije.

Tako sem si danes vzel čas in naredil par sprememb.

Prvo sem 16Gb Micro SD formatiral s FAT32 in določil novo EXT-2 particijo (3Gb). Seveda imam Desire rootan že skoraj 2 leti tako da sem ta korak preskočil. Na sveže sem inštaliral CynogenMod 2.3.7 in naložil aplikacijo S2E, katera omogoči prenos iz data/ v /sd-ext/app. Po domače rečeno na particijo micro sd kartice.



Nato sem samo še telefon rebootal in evo. Pa imam 3Gb dodatnega spomina za aplikacije. Naložil sem ene 20 aplikacij in zasedenega je točno...



:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

pharaon ::

shadeX je izjavil:



Tudi pri mojemu je blo isto. Zadnja Facebook aplikacija in Shazam sta mi že javljala "low space" - HTC Desire ima namreč 70MB prostora za aplikacije.



Facebook app zasede res ogromno, drugače pa tudi google play services zasede ogromno. Sam se naredil podobno kot ti, le da sem namenil "samo" 1GB dodatnega prostora, ampak je več kot dovolj. Po dveh letih mi ga še ni uspelo zapolniti. Naložil sem si InsertCoin, ker mi je všeč Sense.
Btw, telefon ma v stocku 150MB prostora za aplikacije (takoj po factory restoru), kar pa še zdaleč ni dovolj v današnjih časih.

p.s. shadeX, razmišljaš kaj o menjavi telefona? Najina Desire-ja sta že kar starine.

shadeX ::

Btw, telefon ma v stocku 150MB prostora za aplikacije (takoj po factory restoru), kar pa še zdaleč ni dovolj v današnjih časih.


The HTC Desire is an excellent phone, robust and reliable. But it severely lacks of internal memory (170MB - 70MB really available for the end-user), and it has not been updated by HTC since Android 2.2.2.

70MB piše da je na voljo za userja. Se pravi Facebook in Google services pa je pomnilnik poln.

p.s. shadeX, razmišljaš kaj o menjavi telefona? Najina Desire-ja sta že kar starine.


Ubistvu sem razmišljal že nekajkrat, ampak problem je denar. Ko sem kupil tega HTC-ja slabe 4 leta nazaj je stal cca 650€ (300€+ (14*24)). Danes za tak telefon enostavno nimam denarja in če bi kupoval kaj v rangu tam do 150€, smo že blizu nivoja našega HTC-ja (kar se tiče specifikacij). Zdej če kupim kaj rabljenega je spet vprašljivo kakšna zadeva je.

Tako da, bom menjal ampak kadar bo denar za to. Zdej pomnilnik mam tko da se mi ne mudi :P

Kaj pa ti?

hojnikb ::

not been updated by HTC since Android 2.2.2.

ok, tole pa sploh ni res, ker desire je dobil uradn android 2.3 ...

Kar se pa tiče teh data2whatever zadev... ja super so, ampak če nimaš glih ok kartice, bo telefon grozno počasen. Vem, ker sem ga imel.
#brezpodpisa

shadeX ::

ok, tole pa sploh ni res, ker desire je dobil uradn android 2.3 ...


Si prepričan? Moj HTC Desire je imel stock 2.1 Android, nato sem ga offical updejtal na Froyo (2.2). Da bi mi ponudil kakšen dodaten upgrade se ne spomnim. Po 2letih uporabe sem ga itak rootal in naložil cynaogen 2.3.7. Tudi na GSM areni ne piše nič o 2.3. Saj misliš HTC Desire Bravo (A8181) ?

hojnikb ::

#brezpodpisa

shadeX ::

Uf, zanimivo. Potem je bil tole bolj non-air update, ker na telefon nisem dobil obvestila o kakem novem updejtu.

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

not been updated by HTC since Android 2.2.2.

ok, tole pa sploh ni res, ker desire je dobil uradn android 2.3 ...

Kar se pa tiče teh data2whatever zadev... ja super so, ampak če nimaš glih ok kartice, bo telefon grozno počasen. Vem, ker sem ga imel.

Semi-uraden. Ni bil OTA, nima garancijske podpore, na voljo samo prek HTC Dev.

Sicer pa ja, welcome to 2012 al neki :D Desire je bil res super telefon, razen tega detajla. Pa ne, ni tako dober, kot telefoni za 150 €. Navsezadnje za tak denar praktično dobiš rabljenega Nexus 4, Moto G je nov 200 € (16 GB verzija), oba pa z Desire POMETETA. Pa ne vem kako si to kupoval, mene je z aneksom prišel 360 €. Naročnino pa itak imaš, brez nje pač nimaš nekega spodobnega paketa (pa bo zdaj maja že 2 leti, kar nisem več vezan).

hojnikb ::

Semi uraden gor ali dol, narejen je bil s strani HTCja in ne neka skuhana juha mozoljastega "developerja".
In 2.3 za desire je v obliki leaked builda krožil vsaj pol leta pred najavo tega semi uradnega builda.

That being said, Desire lahko kjub starosti deluje čisto ok, če se odrečeš nekaterim bombončkim in nerabiš ravno bleeding edge androida (brez kernel 3.0 android 4.x pač nikol nebo delal ok na njem).

Sam bi verjetno še zdaj bil na njem, sam mi je ta ogabem amoled totalno dopizdil + dobil je novega lastnika, kateri je z njim prezadovoljen.

Morn pa priznat, da sem z trenutnim telefonom veliko bolj razočaran kot z desirejem..

Naročnino pa itak imaš, brez nje pač nimaš nekega spodobnega paketa (pa bo zdaj maja že 2 leti, kar nisem več vezan).

Od kdaj je naročnina pogoj za spodoben telefon ?
Osebno še vedno vstrajam pri predplačniškem paketu, pa so bili zadnji 4 telefoni vsi flagship at the time..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Skuhana juha mozoljastega developerja (Cyanogenmod) deluje bistveno hitreje in požre bistveno manj placa, kot uraden ROM.

Ni pogoj, ampak OP je govoril,d a je za telefon dal 350 € + 24x12 € al neki na to foro. Predplačniški paket, glede na to kar poznam o njih, IMO odpade. Razen če je že mogoče kupiti podatke za neko normalno ceno (1 GB/mesec za par 5 €, max 15 € recimo). Sicer je smartphone popolnoma neuporaben.

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

Skuhana juha mozoljastega developerja (Cyanogenmod) deluje bistveno hitreje in požre bistveno manj placa, kot uraden ROM.

Ni pogoj, ampak OP je govoril,d a je za telefon dal 350 € + 24x12 € al neki na to foro. Predplačniški paket, glede na to kar poznam o njih, IMO odpade. Razen če je že mogoče kupiti podatke za neko normalno ceno (1 GB/mesec za par 5 €, max 15 € recimo). Sicer je smartphone popolnoma neuporaben.

I disagreee.

In ja. Razvijalce pri cynogenmod bi ćlovek težko označo za mozoljaste cooke, a hkrati niso bili spobono skuhat roma, ki bi deloval ok na desireju (jasno kaj noveješga od 2.3).
Čeprav je kopica romov, ki delujejo bolje od cyanogenmod.
#brezpodpisa

PrimozR ::

Jah za Desire in 4.x imaš osnovni problem, ki si ga izpostavil sam, Kernel. Kaj pa delaš s telefonom ki nima podatkovne povezave, ko si nekje zunaj, kjer ni WiFija?

hojnikb ::

Ne koristim podatkovne povezave. Doooh..
Ampak glede na to koliko wifi povezav (sploh eduroam) je, se mi malokrat zgodi, da ostame brez podatkovne povezave, ko jo potrebujem. Seveda pa nisem tip človeka, da mi mora zacigljat za vsako drobno stvar ki jo dobim. Raje to storim manualno.
Vse to pripelje do tega, da nisem vezan na nikogar in ne plačujem oderuških naročnin. Nafilam pa tisto kartico, ko je na 0.
Ko je pa treba kupit telefon, se pa obrnem na najcenejšega prodajalca (ko pomisliš, kako preplačaš telefon z naročnino...) ali pa bolha.. slightly used varjanta. Works for me all the time. Brez naročnine.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

Pa ne, ni tako dober, kot telefoni za 150 €.


Nisem napisal tako dober, ampak blizu. Recimo

Procesor ima 1Ghz, moj rootan desire 1.2 Ghz. Ima 512MB Ram, medtem ko ima Desire 576MB.

Navsezadnje za tak denar praktično dobiš rabljenega Nexus 4, Moto G je nov 200 € (16 GB verzija), oba pa z Desire POMETETA.


Napisal sem da za rabljenega nikoli ne veš kaj dobiš (kako je lastnik ravnal itd). Vem pa da za 150€ dobiš že kar vredu telefon.


btw @hojnikb

Kakšen telefon si zdaj lastiš?

hojnikb ::

Napisal sem da za rabljenega nikoli ne veš kaj dobiš (kako je lastnik ravnal itd). Vem pa da za 150EUR dobiš že kar vredu telefon.

To imaš po svoje prav, ampak če iščeš dovolj dolgo, se ponavadi najde kak ok primerek.

btw @hojnikb

Kakšen telefon si zdaj lastiš?

One X. Sicer super telefon, kar se tiče software-a, odzivnosti in zmogljivosti; je pa build quality in število napak večje kot pri kakem kitajcu.Ampak nič, kar malo spretnih rok in ebay nebi mogu popravit >:)

Osebno ti priporočam Moto G, če boš šou kdaj v bližnji prihodnosti v nakup budget telefona..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
54 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717040 (10450) Scaramouche
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18528858 (17216) fishy12
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028232 (22395) leiito
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322042 (13871) CaqKa
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416137 (10946) cucolino

Več podobnih tem