» »

HTC Tattoo - Simobil

HTC Tattoo - Simobil

1 2
3
4 5

Lonsarg ::

Protokolov je itk ene 20, od tega jih je 90% podprtih na vseh napravah, eduroam pa mora uporablati neuveljavljen standard PAP. Jaz sem sklepal da je PAP od Microsofra, ker je Nvidia navedla razlog, da ne podpira, ker licence ni hotela placati. Sicer pa ljudje, WIFI je razen za local internet mrtev:)

z3ro ::

danes sm si kupu tattooja..sm zadovoln zaenkrat..zanima me sledeče. doma nimam vsepousod simobila zato včas prestavim na hrvaški T-Mobile (za sprejemat smse je kul, pošiljam jih z neta)..zej me zanima kako se da nastavit da mi na T-Mobilu ne bo updatalo vremena,facebooka,maila in podobnih stvari..da bi laufalo omrežje ampak bi blo tole updatanje izklopljeno..?

recmajkemi ::

tipka MENU>Settings>Wireless controls>(poskrolaj dol)Mobile networks>odkljukaj Data roaming.

__Devil__ ::

Če misliš, da bi preprečil samodejno povezovanje aplikacij na internet potem uporabi "APN" aplikacijo.

recmajkemi ::

Nekako ne vidim posebne potrebe po APNju, ker ima že sam sistem wigete, kjer vklapljaš/izklapljaš komunikacijo telefona z omrežji.

z3ro ::

ok hvala vama:) zanima me sam pomen tistga znakca..včas se pokaže zgoraj..pa tud na enem widgetu je.lahko ga vklopiš in izklopiš.je pa krogec (na polih pa so puščice na krožnici če razumete:D )

__Devil__ ::

Sync-a se z gmail-om in drugimi e-maili. Torej preverja za mail in update aplikacij ipd.

z3ro ::

ok super ste:D
problem mam še sam z wifijem..sam kulk sm brau še ni neke pametne rešitve.prviš se mi je povezalo, sedaj pa ne gre več.

strictom ::

WiFi meni ni delal če sem se želel povezat na WPA secured network. Enkripcijo na routerju je treba sprement na WPE in bo delalo :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

z3ro ::

ok mi lahk nekdo pove tist ip da nastavim modem? :$
nikjer ne najdem:S

__Devil__ ::

hm.. misliš to http://192.168.0.1 ? meni noče odpret v FF. Drugje še nisem sprobal. Napiše mi samo "Dovoljeni čas pretekel". Nisem prav napisal "linka" ?

z3ro ::

192.168.1.1 tale je pravi
sam nvm ki naj na wpe? mam sam wpa,128bit,64bit pa off..?

__Devil__ ::

hvala z3ro.

z3ro ::

men ne dela wifi:S na router se mi občasno poveže (morm spremenit kodiranje pa tisto sranje pa učas se poveže)..vendar mi pol browser ne zazna povezave oz noče na nobeno stran.a rabim v ozadju simobilov signal ali je vseeno tud če nimam izbranega nobenega omrežja..stvar bi mogla delat ane?

strictom ::

Nima veze kaj laufa v ozadju. Če maš na routerju nastavljeno na WEP in nis falil gesla bi ti moglo delat.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

urosbe ::

Morda je bilo na moje vprašanje odgovor že podan, venar ga do sedaj še nisem zasledil. Ali za HTC Tattoo že obstaja nadgradnja na Android 2.0 ali 2.1? Obstoječi firmware je različice 1.6 in ne podpira prenosa podatkov preko bluetooth.

Gandalfar ::

uradno ne. obstajajo pa neuradni modderski firmwari

urosbe ::

Pa se morda kaj ve, ali bo uradna nadgradnja na voljo v bližnji prihodnosti?

debil ::

Gandalfar ::

Mhm, tako kot se 'kmalu' govori ze od oktobra za HTC Hero.

z3ro ::

upam da res kmalu kr 1.6 je tulk zjeban za popizdit..bluetooth je neuporabn..wifi ne dela prau. nevem ki se G senzor resetira na privzeto kr sm ga kalibriru in zj se mi postavi v landscape, nazaj v normalno pa ne..tole use z zvoki pa budilko je noro narjen..a se da sploh nastavit svoj mp3 komad kot zvonenje za sms? uglaunem če bi vedo da je še tolk "neizpopolnjen" use skupi ga zihr neb kupo.

BladE_ ::

Na MS si ustvariš mapo "notifications" in notk kopiras mp3je, da jih mas potem za budilko etc... Drugac pa google ve use!!!!

jabe ::

Glede wi-fija mogoče ena misel. Meni se dostikrat noče povezati, ko ga vklopim, dokler ne zaženem ene izmed buil-in aplikacij kot je e-pošta ali sinhronizacija. Kot, da bi šele ti dve aplikaciji "zbudili" povezavo, potem pa dela normalno naprej. Enako velja za UMTS, ampak ta manjkrat heca.

hunter01 ::

z3ro je izjavil:

men ne dela wifi:S na router se mi občasno poveže (morm spremenit kodiranje pa tisto sranje pa učas se poveže)..vendar mi pol browser ne zazna povezave oz noče na nobeno stran.a rabim v ozadju simobilov signal ali je vseeno tud če nimam izbranega nobenega omrežja..stvar bi mogla delat ane?


Meni včasih Wifi enako neha delat, oz dela, le browsat ne morem. Dela pa market, widget updates, itd. Takrat mi pomaga reset telefona in potem zopet deluje.

Drugače pa ne glede na "težave", ki se pojavljajo, se da vse rešit. Bluetooth pa ne dela file transfer, ampak ga resnično ne pogrešam, ker wifi file transfer deluje brez problemov :)

jurre ::

kdor zeli nastavljat svoja zvonenja za budilko ali smse naj si nalozi programcek Rings Extended.
Zadeva dela preverjeno iz tega linka, skopiras na mobitel in instaliras (prej je treba dat kljukico da dovolis instalacijo aplikacij, ki niso iz marketa). Potem gres v nastavitve budilke in izberes ton pa te vprasa ali odpre z original programom ali z rings ext., izberes rings in nato lahko izbiras mp3je in datoteke na kartici:D

CoolBits ::

Prav tako lahko z aplikacijo zedge. S to si še zvonenje ali wallpaper pobereš z neta in nastaviš...

hunter01 ::

A je kdo sprobal kak program za remote desktop na windowse?

__Devil__ ::

Sploh obstaja?

Lonsarg ::

Obstaja jih celo več. Tudi zastonj sta ene 2. potem pa je še en za 0.99EUR, ki pa je res dbest, ekran uporablaš kot touchpad na laptopu, Symbian, iPhone in Windows Mobile ne pridejo blizu z svojimi verzijami tega programa za Remote desktop.

hunter01 ::

Azgard: dej povej imena malo, jaz sem enega našel na netu, ampak mi ga na marketu ne najde.

Dej ime tudi tega za 1EUR k to res ni nek dnar, če je dober software.

Lonsarg ::

Ja "slovenski" market najde manj, obstaja market enabler aplikacija(rabiš rootan), sem si naštimal na T-Mobile UK pa mi sedaj več najde na marketu. Sicer pa droidappz.org ... :)

Ta, ki je plačljiv ampak res d'best je RDP 1.5, ne vem če je sedaj že kaka novejša. potem je pa še ena brezplačna, ki se imenuje Remote Desktop se mi zdi in pa ena Remoid RDP in seveda RDP Demo, ki je samo funkcijsko omejena, ne časovno, vendar se splača dati 1 EUR za RDP 1.5, oziroma droidappz, ker v sloveniji po defultu plačljive se ne da namestit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

debil ::

Kako se installera aplikacije na sd kartico?? Probal tudi v AppManagerju pa vedno v internal memory meče, ki je že skoraj zapolnjen.

LapD ::

Mislim da na androidnih telefonih to trenutno ni mogoče. Vsaj kar se uradnih romov tiče :)
web&motion designer

hotlips ::

Ja, sam a musko se da prek bluetooth slušalk poslušat al ne?

lp.hl

debil ::

To pa je beda

LapD ::

Dokler so razvijalci s tem omejeni še ni take panike, ker posledično ni extremno velikih aplikacij.
web&motion designer

Lonsarg ::

Razvijalec se vedno lahko nardi aplikacijo, ki zlovda z njeta preostali del aplikacije in ga shrani na SD kartoco, sam ponavad se jne potrudjo in kar pustijo na telefonu. Obstaja pa drugace apptoSD aplikacija, ki omogoca to, vendar rebis rootan telefon, da lahko to aplikacijo nalozis.

strictom ::

Kako se ne de snemat aplikacij prek kompa? Meni gre kamot y appmanagerjem. Tut warez aplikacije.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

LapD ::

.apk lahko preneseš ja, ampak aplikacijo pa potem inštalira direkt v telefon.
web&motion designer

jurre ::

danes sem nasel se aplikacijo odpiralni casi za android - klik
Odpri link s telefonom, ker je na strani povezava do .apk datoteke:) Mogoce bo kdaj prav prislo, da poisces delovni cas trgovine ali pa pogledas kje je najblizja crpalka/bankomat ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

recmajkemi ::

Sem jo ravno uporabil kašno urco nazaj pri iskanju lekarne v Kranju, veliko bolj smooth, kot iskanje preko interesnih točk GPSja.

CoolBits ::

Market-enabler lepo deluje... lahko vsaj tud pri nas kupiš kako aplikacijo :)
http://code.google.com/p/market-enabler/
No obstaja pa tud patch, ki prikaže vse aplikacije in ne samo prilagojene za tattoo... večinoma pa delujejo vse.
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Andrejpan ::

Sicer nisem šel teme prebirat v detajle, ctr+f pa tudi ni nič našel na temo odklepa telefona v drugo omrežje(v našem primeru na Mobitel omrežje). Za nadaljnje informacije o tem se zahvaljujem.

lp

CoolBits ::

Verjetno nisi našel, ker pri nas ni zaklenjenih tattoo-jev... no mogoče jih po novem zaklepajo, ne bi vedu...

bmwwww ::

Kaj pravite na to primerjavo:

HTC TATTOO vs SAMSUNG S5620 MONTE?

res da ma tattoo androida, kateri se ni v 2.0 oz. 2.1 verziji... pravijo ze ful cajta da bo kaj takega prišlo pa še kr nič. Pač gledam in premišljujem kaj nabavit. Oba sta mi všeč, ampak nevem kerega vzet. Vsak ima svoje pomanjkljivosti in prednosti (kot berem na forumih).
Zato pa vpr. kateri je boljsi oz. katerega bi kdo priporočal. Se zahvaljujem za odgovore.

Lp.

Lonsarg ::

Pusti ti Tattoo primiru, resistiven zaslon pa take stvari, odloč se med Samsung Monte al pa tistima Smasungama Galaxy.

ducky ::

Lonsarg je izjavil:

Pusti ti Tattoo primiru, resistiven zaslon pa take stvari, odloč se med Samsung Monte al pa tistima Smasungama Galaxy.


Mene to, da je resistiven zaslon sploh ne moti, ker se mi zdi, da je odzivnost kar dobra.

Na začetku me je malo motila slaba baterija, sam potem ko se navadiš, da daš vsako oz. vsako drugo noč polnit, to več ni problem. Pa meni budilka neki zafrkava in če je telefon izklopljen mi sploh ne zvoni.
S telefonom sem na sploh zadovoljen. Tale Android sistem pa je ful zakon!!

Lonsarg ::

Ok, saj ne rečem, da je Tattoo slab, sam za isto ceno dobiš bolšo čisto vsako specifikacijo od telefona, ne grem samo za touch, tudi manši ekran od konkurence itd. Če gre za nakup pri Simobilu se ga še vedno splača, ker je v akcijo, je Galaxy 50% dražji.

hunter01 ::

ducky je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pusti ti Tattoo primiru, resistiven zaslon pa take stvari, odloč se med Samsung Monte al pa tistima Smasungama Galaxy.


Mene to, da je resistiven zaslon sploh ne moti, ker se mi zdi, da je odzivnost kar dobra.

Na začetku me je malo motila slaba baterija, sam potem ko se navadiš, da daš vsako oz. vsako drugo noč polnit, to več ni problem. Pa meni budilka neki zafrkava in če je telefon izklopljen mi sploh ne zvoni.
S telefonom sem na sploh zadovoljen. Tale Android sistem pa je ful zakon!!


Za budilko ti priporočam, da si iz marketa daš dol program TaskKiller in nato v tem programu nastaviš Clock na ignore. Od takrat meni budilka vedno zvoni. Pa ponovno ga vgasni in zaženi.
Je pa tattoo odličen telefon glede na ceno pri Simobilu. Tudi resistivni ekran me ne moti, opažam pa, da nekateri imajo kr težave z njim, spet drugi pa ob prvi uporabi brez problemov vse delajo. Odvisno od osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

BaRtMaN ::

Telefončku za 80EUR ne morem veliko očitati, je pa tukaj načelo kolikor denarja, toliko muzike.

Aparat s tako majhnim zaslonom, ki je prišel pozno v igro in ga veliko programerjev ne podpira, ima na Marketu OPAZNO manj aplikacij. Sem primerjal rezultate med Magicom in Tattoojem in moram rečt, da sem bil negativno presenečen. Npr. za Tattooja ni zastonjskega pregledovalnika za PDF-je, ki bi zmogel izrisati tudi kakšen netekstovni dokument. Plačljivih se pa ne da kupiti, ker nas Google (še) ne podpira.

Telefon se mi je nekajkrat že resetiral, največkrat med obiskovanjem kakšne kompleksnejše spletne strani. Privzeti browser verjetno res ne teče v Dalviku (navideznem stroju) ampak do zdaj na Linuxu še nisem videl programa, ki bi sesul kernel. Seveda je pri Androidu arhitektura nad jedrom (Linuxom) drugačna kot na desktop distrotih ampak WTF moment vseeno.

Četudi so kakšni taki bugi odpravljeni v novejših verzijah Androida kupcem Tattooja verjetno ne pomaga kaj dosti, ker HTC nadgradnjo na Android 2.1 odlaša že dolgo. Tako dolgo, da dvomim, če sploh bo. Problem je v Tattoojevi oskubljeni strojni opremi, saj za razliko od VSEH ostalih HTC-jevih aparatov z Androidom nima strojnega grafičnega čipa in uporablja programsko pospeševanje. V Androidu 2.1 pa je precej novih učinkov, ki uporabljajo ta namenski čip. Sicer sam procesor v Tattooju je isti kot v Magicu ali Herotu, a ta dva telefona tudi nista nič kaj bližje uradni nadgranji.

Rant over. :)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733456845 (199131) Rupa
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703121532 (58130) majstr77
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615067 (13335) Dr_M
»

HTC Tattoo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5026944 (24307) PeternelG
»

htc tatoo težave!!!

Oddelek: Mobilne tehnologije
122107 (1733) horse

Več podobnih tem