» »

HTC Wildfire

HTC Wildfire

««
«
1 / 15
»»

DuleKrtola ::

Z džabestom je 180€, 40€ dražji od samsung spica. Plusi in minusi proti spici (afaics):
+ multi touch
+ proximity sensor
+ LED (flash)
+ več rama (384MB-gsmarena vs. 128MB-phonearena)
- slabši proc (528 vs 800 MHz)
- pol manj pixlov na enako velkem ekranu (240 x 320 vs 320 x 480)

Tale zadnji minus me moti. Kako je kaj z aplikacijami na tej resoluciji, glede na to, da jo ima malo android fonov (Tattoo)?

McNato ::

Samsung je že začel prodajat naslednika Spice
gre za model i5800 Galaxy 3. Napram spici ima multitouch in proximity sensor, CPU tokrat ni navit in je 667 MHz. Žal so naredili tudi downgrade na resoluciji ekrana 240 x 400, kar je vseeno bolje kot Wildfire. Cena bi morala biti primerljiva z Spico.

BladE_ ::

Jah zaradi resolucije ksn aplikacije ne najde na marketu ampak jo pa ze kako drugače dobis... Je pa tko kr uredu telefon, ekran je mal slabsi pa kamera tut ni ne vem kaj.

kmetek ::

McNato je izjavil:

Samsung je že začel prodajat naslednika Spice
gre za model i5800 Galaxy 3. Napram spici ima multitouch in proximity sensor, CPU tokrat ni navit in je 667 MHz. Žal so naredili tudi downgrade na resoluciji ekrana 240 x 400, kar je vseeno bolje kot Wildfire. Cena bi morala biti primerljiva z Spico.


299€ v DE.

McNato ::

krentam ::

Če bi imela Spica flash (net in foto) , ter če bi imela tako kamero in fotič bi šel dat zanjo 200 EUR...zdaj pa se mi zdi škoda, ker je malo cheap tale spica...
+ ima official 2.1 Android - nekaterim se ne ljubi zezat s updejtanjem
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

kmetek ::

McNato je izjavil:

218EUR v Nemčiji


Sendajo v SLO? Samo je drek, k so nemški menuji itd?

krentam ::

Me res mika da ga kupim v splošni akciji od mobitela..
no če bom telefon kupil bom spisal en kratek review da boste videli malo kak je telefon iz druge roke (torej za spremembo bom res povedal kaj mi gre na živce, in ne tisti ko pišejo reviewe na raznih ostalih straneh, ki telefon dobijo zastonj kot tester, da ga potem malo prehvalijo). No upam da nebom imel dosti za povedat čez njega :) .
Predvsem mi je všeč oblika...spominja me na malega Desira:D.
Ima flash, tako da po netu brez problema brskaš, kamera bo OK, - Saj skoraj noben HTC nima več kot 5.0 , Android 2.1 Eclair pa more nekako delovati po standardih že videnega na ostalih napravah...
Pa če bo še sreča dobimo 2.2 (kar pa je malo verjetno) .
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

_spirit_ ::

Ima kdo točen podatek, kakšen ekran ima Wildfire?
Na Mobitelovi strani piše AMOLED, v večini testov, ki se jih dobi na internetu pa navajajo običajen LCD torej TFT.

JayKay ::

pravijo da raje kaj drugega kupit...
http://www.engadget.com/2010/06/28/htc-...

djordjevic ::

Jaz sem danes naročil Legenda v simobilovem centru za 23.8., ko ga lahko kupim brez penalov. Komaj čakam, medtem pa se slinim po reviewih na youtubu. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

denabiker ::

krentam je izjavil:

, kamera bo OK, - Saj skoraj noben HTC nima več kot 5.0 , .


nima veze s pixkli, 5.0Mp je dovolj, potrebuješ kvaliteten senzor. Imaš telefone s 5mp kamerco in delajo zelo lepe slike po 1.5MB, 2MB velikosti, na drugi strani pa imaš en jajc, ki dela pri 5MP 600-800k za en ku*c slike

krentam ::

djordevic nisi edini ki se slini po reviewih na youtubu :D
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

kmetek ::

kaj ni legend staro že?

djordjevic ::

U, ja, pol leta. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

denabiker ::

za to ceno, ne boste dobili dobrega telefona

Jebac18 ::

odvisno za koga mislis za navadnega uporabnika ze za tistega ta zahtevnega pa niti ne ...

_spirit_ ::

Danes kupil Wildfira in zaenkrat sem izredno zadovoljen. Telefon zelo lepo "pade v roko", je ravno prav velik. Ohišje je robustno. Odzivnost telefona je enkratna, prav tako touchscreen. V glavnem, je točno to, kar sem iskal, več ne rabim.

Sicer pa ima telefon navaden LCD oz TFT zaslon in ne AMOLED kot to oglašuje mobitel. So danes takoj "urgirali" ko sem jim to povedal, ampak zaenkrat niso še nič spremenili na njihovih straneh :)

krentam ::



Stvar bo menda dobila 2.2 upgrejd oziroma Froyota!
No upam da res, kajti mogoče se ta tip ne moti :)
_spirit_ tudi sam ga bom ubavil, pa povej mi ti raje kako je z aplikacijami?
Saj bi nalimal ta sliko na SloAndroid, a so trenutno neke obnove..
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

_spirit_ ::

V bistvu je to moj prvi telefon z Androidom. Zaenkrat sem dal gor le Opero.
Predvidevam, da sprašuješ zaradi resolucije. Lahko poskusim dat še kaj drugega gor. Imaš kakšno posebno željo za stestirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

krentam ::

hmm a imaš ti kak kontakt da nebova tukaj smetila...imam namreč kar nekaj vprašanj :)
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

DuleKrtola ::

Mobitel je v zadnjem tednu ali dveh dodal dva nova telefona v ponudbo (še samsung wave). Ima kdo kak inside info, se bo pri simobilu v kratkem znašel kak nov fon v rangu ~150EUR?

_spirit_ ::

Za Wildfira pravijo, da v prvi polovici avgusta.

DuleKrtola ::

Super. Verjetno bo kakih 40EUR cenejši, vsaj toliko je bila cenejša spica na začetku.

mcb ::

@krentam si ga mogoče že kupil, kakšne so izkušnje?
pri Simobilu pride jutri, cena 130EUR na paketu orto v nulo

projektor ::

mcb je izjavil:

@krentam si ga mogoče že kupil, kakšne so izkušnje?
pri Simobilu pride jutri, cena 130EUR na paketu orto v nulo


Se pa da s kako opcijo ceno dodatno znižat:
Orto muziq + opcija MI osnovni : 40 €
Orto muziq + opcija MI napredni : 1 €
Orto u nulo + MI osnovni : 70 €
Orto u nulo + MI napredni : 30 €

kmetek ::

Dilema

Wave ali Wild.

djordjevic ::

Legend. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

_spirit_ ::

mcb je izjavil:

@krentam si ga mogoče že kupil, kakšne so izkušnje?
pri Simobilu pride jutri, cena 130EUR na paketu orto v nulo


Lahko ti jaz povem, da je to super telefon, v primeru da iščeš sodoben in zmogljiv touch, ki ni tako velik kot vsi ostali.
Sam sem se tudi verjetno zaj... ker sem ga kupil pri Mobitelu. Po drugi strani pa dobi Simobil samo rjave in bele. Pri Mobitelu sem imel možnost videt vse 4 in edini, ki mi je bil všeč, je bil črn. Rdeč vleče nekoliko na vijola, rjavi mi niso bili nikoli všeč, bel je pa zgledal lepo na sliki, v živo me pa ni prepričal. Zdaj se lahko samo sprašujem, če je črna res vredna take razlike v ceni :)


kmetek je izjavil:

Dilema

Wave ali Wild.


Popolnoma neprimerljiva telefona. Najprej moreš ugotovit, kaj bi sploh rad. Wave je skoraj 2x dražji od Wilda. Je za dober centimeter večji. Predvsem pa nima Androida, ampak Samsungov Bada operacijski sistem, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

DuleKrtola ::

Po drugi strani pa dobi Simobil samo rjave in bele.


A kej veš, to velja samo za prvo pošiljko, ali črnih ne bo tudi kasneje?

OT:
Huh, simobil bi lah legenda orng pocenil, glede na to, da je desire samo 40EUR dražji. Najbrž ga bojo dali v akcijo takrat, ko bojo v štacunah imeli samo še 3 komade, tako kot je bilo s herojem za 50EUR. :S

Zgodovina sprememb…

_spirit_ ::

DuleKrtola je izjavil:

A kej veš, to velja samo za prvo pošiljko, ali črnih ne bo tudi kasneje?


Citiram odgovori Simobila iz njihove facebook strani: "Zaenkrat ga bo možno dobiti samo v rjavi in beli barvi, črne pa ne nameravamo vključiti v našo ponudbo."

Če vprašaš mene, ga niso dobili, ne pa da ga ne bodo vključili v ponudbo. Ima Mobitel preveliko moč pri HTCju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

krentam ::

@ mbfc

Ne nisem ga še kupil, ga pa bom.
Glede barv pa nevem...pri Simobilu res niso imeli drugih barv kot bele in rjave, saj sem biu danes v njihovi prodajalni.

Kdo priporoča kako torbico za k telefonu Wildfire?
Cena okoli 10EUR-15 mogoče
Kupil bom ga šele okoli 20 Avgusta, ker takrat pridem šele iz morja,upam pa da se z nakupom nebo uštel.
Pregledal sem skoraj vse reviewe na Youtubu, in zaenkrat me telefon še navdušuje..
za vsak slučaj pa bom na Mobitelu rekel če bi bili prodajalci tako prijazni in mi dali za probat še Spico ter Xperio x10 mini pro.
Da vidim kako zgleda oziroma kak filing je ko ga imaš v roki.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

_spirit_ ::

krentam je izjavil:

@ mbfc
Kdo priporoča kako torbico za k telefonu Wildfire?
Cena okoli 10EUR-15 mogoče.


Original in cenovno v mejah, ki si jih navedel. Pa še v času, ko boš kupil mobitel jih bodo nabavili.
Link
Meni je to bilo malo prepozno, zato sem naročil prav tako original torbico preko eBay-a iz Velike Britanije, dobit bi jo moral enkrat ta teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

mcb ::

_spirit_ je izjavil:


Lahko ti jaz povem, da je to super telefon, v primeru da iščeš sodoben in zmogljiv touch, ki ni tako velik kot vsi ostali.
Sam sem se tudi verjetno zaj... ker sem ga kupil pri Mobitelu. Po drugi strani pa dobi Simobil samo rjave in bele. Pri Mobitelu sem imel možnost videt vse 4 in edini, ki mi je bil všeč, je bil črn. Rdeč vleče nekoliko na vijola, rjavi mi niso bili nikoli všeč, bel je pa zgledal lepo na sliki, v živo me pa ni prepričal. Zdaj se lahko samo sprašujem, če je črna res vredna take razlike v ceni :)


kako pa je z ekranom, glede na to, da ima manjšo ločljivost?

_spirit_ ::

mcb je izjavil:

kako pa je z ekranom, glede na to, da ima manjšo ločljivost?


Jaz ti lahko povem samo osebno mnenje - meni ustreza, ne vidimo potrebe po višji ločljivosti.
Kakšen piksel več bi mogoče prišel prav edino pri brskanju po spletu pri manjših pisavah, verjetno bi jih bilo lažje brati. Sicer pa zadevo malenkost povečaš in je problem rešen.
Če misliš ločljivost v povezavi z aplikacijami - zaenkrat je delalo vse, kar sem preizkusil.

Je pa ekran ena od glavnih stvari pri tem telefonu, s katero so znižali ceno. Višjo ločljivost za tako ceno ne boš dobil nikjer. Višja ločljivost v grobem pomeni vsaj 100€ več pri nakupu takega telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

mcb ::

mogoče kdo ve, se ga v centrih, da "sprobat"?

LuGi ::

Škoda da ima tako nizko ločljivost in švoh procesor..:|

_spirit_ ::

LuGi je izjavil:

Škoda da ima tako nizko ločljivost in švoh procesor..:|


Švoh procesor? Za kaj pa misliš telefon uporabljat, boš Crysis igral na njem?
Prav vsi programi, ki sem jih poskusil, tečejo na njemu prav lepo in tekoče. Telefon ja za vsakega povprečnega uporabnika več kot dober. Sicer pa, za telefonirat je vsak (procesor) odličen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

LuGi ::

Hitrejsi procesor bolj je odziven sistem.. in to za vsakodnevno rabo. Odpiranje aplikacij, nalaganje strani etc..

Oblika mi odgovarja kot tudi velikost le resolucija ter procesor sta jajc na žalost. Low end device za nezahtevne uporabnike, i get it ;)

_spirit_ ::

Res je, 1gHz procesor bo v primerjavi z 528mhz odprl aplikacijo v 2 desetinkah sekunde hitreje, jaka stvar.
Sicer pa zanimivo, da to piše človek, ki telefona v živo sploh še ni videl, kaj šele držal v rokah ;)
Pa da ne bo pomote, sam sem delal z Desirom in Wildfirom, odločil pa sem se kljub temu za manjšega. In zagotavljam ti, da razlike v odpiranju aplikacij NI! Ima pa Wildfire skoraj 2x daljšo avtonomijo, v veliki meri verjetno ravno na račun procesorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

lurker ::

Ima pa Wildfire skoraj 2x daljšo avtonomijo, v veliki meri verjetno ravno na račun procesorja.
Zarad procesorja sigurno ne.

krentam ::

lurker je izjavil:

Ima pa Wildfire skoraj 2x daljšo avtonomijo, v veliki meri verjetno ravno na račun procesorja.
Zarad procesorja sigurno ne.


Zaradi resolucije pa!
Sicer pa je odvisno za kaj uporablaš telefon, tok je odvisno kok bo baterija držala.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

_spirit_ ::

Da bi samo zaradi 0,5' večjega ekrana telefon imel skoraj 2x daljšo avtonomijo? Dvomim. Prav tako ne vem, zakaj bi resolucija vplivala na toliko večjo porabo. Pa tudi AMOLED ekrani (Desire) porabijo manj kot običajni TFTji (Wildfire). Pri vsem tem seveda ne smemo pozabit, da ima Desire za 100mAh močnejšo baterijo.


krentam je izjavil:

Sicer pa je odvisno za kaj uporablaš telefon, tok je odvisno kok bo baterija držala.

Uporabljal sem pa oba enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

clancy ::

Za Wildfire prosim še malo napiši kake dela kaj fotke in videoposnetke, kako deluje wlan, gps, kakšna je kakovost zvoka sogovornika...

Trenutno se odločam med HTC Wildfire in X10 mini pro in sem v dilemi katerega izbrati.

Telefona ne rabim za žnj aplikacij in socialna omrežija. Bolj mi je pomembna praktičnost, odzivnost, dober fotoaparat (kar x10 mini ima), dober wlan (dosti brskam po forumih), zanesljiv GPS (za rabo 2-3x na leto nebi rad kupoval posebej naprave, amapak ko ga rabim me mora brez težav pripeljati na cilj) in na koncu mora imeti vzdržljivo baterijo.

_spirit_ ::

Slikico ti bom prilepil kasneje če želiš, sicer pa jih imaš veliko tudi po internetu, prav tako videoposnetkov.
Kako deluje wlan? Tako kot mora :)
Kar se tiče gpsa in zvočnika, ti lahko primerjam samo z Nokiami, ki sem jih doslej imel. GPS se poveže veliko hitreje kot Nokin (N95). Kakovost zvoka je pa veliko boljša od vseh mojih bivših Nokii.

Če izbiraš med tema dvema, se boš moral najprej odločit, če potrebuješ dodatno tipkovnico ali ne. Meni mi bila samo v napoto. Prednost Wildfira je Android 2.1 (v kratkem 2.2), x10 mini pro ima 1.6. Kako se v praksi x10 obnese avtonomija ne vem, ima pa Wildfire zmoglivejšo baterijo (1300mAh proti 930mAh). Reslouciji ekrana sta enaki, oba običajen TFT. Procesorja sta tam tam. Ima pa Wildfire veliko več delovnega spomina (384mb proti 128mb). Wildfire ima multitouch podporo, x10 ne.

x10 mini pro še nisem držal v roki. Vse zgoraj napisano sem primerjal z podatki, ki sem jih dobil na internetu. Sicer pa primerjava - link.

Sicer pa bilo verjetno najbolje, da oba telefona prej vidiš v živo in se šele potem odločiš, kateri ti bolj odgovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

krentam ::

tudi jaz se kljub temu da si mi poslal odgovore na vprašanja sprašujem katerega od teh dveh naj kupim
Nekako x10 je stilsko čudovita, update na 2.1 pride zdaj enkrat, baterija je menda dobra - čeprav ima samo 930mAh , wildfire pa mi je tudi zeloo všeč. Predvsem zato ker zgleda kot desire, sicer pa nima tipkovnice (kar je mali minus).
Pa feeling imam da ima x10 manjši ekran...
seveda bom pred nakupom seveda vsak telefon imel v roki, da vidim kako zgleda.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Gazi ::

Jaz bi pa tako vprašu, kakšna je razlika med Desire-jem in Wildliire...ker v ceni je očitna, v primerjalni tabeli sta pa praktično enaka. in pa še nekaj, kateri HTC je trenutno najboljši na tržišču ki ga ima operater simobil na zalogi!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gazi ()

djordjevic ::

Niti približno. Desire. Pa še test z engadgeta:

http://www.engadget.com/2010/06/28/htc-...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

clancy ::

krentam je izjavil:

tudi jaz se kljub temu da si mi poslal odgovore na vprašanja sprašujem katerega od teh dveh naj kupim
Nekako x10 je stilsko čudovita, update na 2.1 pride zdaj enkrat, baterija je menda dobra - čeprav ima samo 930mAh , wildfire pa mi je tudi zeloo všeč. Predvsem zato ker zgleda kot desire, sicer pa nima tipkovnice (kar je mali minus).
Pa feeling imam da ima x10 manjši ekran...
seveda bom pred nakupom seveda vsak telefon imel v roki, da vidim kako zgleda.


Itak, da ima x10 mini manjši ekran saj, je telefon velik (majhen) kot škatlica cigaret, le da je tanjši. To je po eni strani prednost, ker lahko telefon upravljaš z eno roko z palcem, za Wildfire pa nevem.
Vem tudi, da ima x10 mini boljšo kamero, saj sem primerjal videoposnetke na youtube, fotke pa dela boljše celo od Desire-a.
Baterijo pa je treba na začetku, ko si nonstop gor, polniti vsak dan.

krentam ::

clancy in katerega boš vzel, in kdaj greš v nabavo?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320566 (13077) Mrakw
»

Nakup telefona!

Oddelek: Pomoč in nasveti
333028 (2738) Tine:)
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294609 (3370) rzidar1
»

HTC Wlidfire S ali Samsung Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
212998 (2727) MATEJ_92
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416252 (11061) cucolino

Več podobnih tem