» »

HTC Wildfire

HTC Wildfire

««
4 / 15
»»

JerryP ::

Hej ja pri meni se na domačem omrežju noče povezati če imam omrežje skrito. Imam linksys wrt54g. Drugače pa uporabljam wpa2 zaščito in če ni omrežje skrito se mi brez problema poveže. Preizkusil sem tudi par drugih wifi omrežij in nisem imel problemov s povezljivostjo.

thramos ::

Ste me prepričal, ga že imam. :D

JerryP ::

Super;-) No mal poročite kok vam kj baterija zdrži?

_spirit_ ::

JerryP je izjavil:

Enkrat v teh dneh pričakujem še folije za zaslon in etui za zaščito, ter avtopolnilec pa poročam kako se vse to obnese.

Kje in kaj si točno naročil?

JerryP je izjavil:

Super;-) No mal poročite kok vam kj baterija zdrži?

4 dni v povprečju.

moxon je izjavil:

Ima kdo izmed uporabnikov Wildfire-a morebiti težave z WiFI povezljivostjo?

Nimam, vse dela kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

BladE_ ::

mcb je izjavil:

v povprečju koliko aplikacij dela oz. ne dela za wildfire med tistimi, ki ste jih že sprobali?



Delajo cisto vse aplikacije, tudi tiste k jih na marketu ni! Obstaja način, da si naložite vse aplikacije tudi tiste k vam jih ne prikaže.

Na živce mi je šlo, ker nisem mogel dobiti aplikacije "Odpiralni časi" in na XDA sem našel rešitev. Potrebujete AppBrain aplikacijo in pa "Fast web installer". Potem se logirate v AppBrain.com, najdete aplikacijo in kliknete install... v 2-3sek se aplikacija že snema na telefon.

Deluje tudi na ostalih napravah, ki jim ne prikaže vsega na marketu(tattoo)...

LP

_spirit_ ::

BladE_ je izjavil:

AppBrain aplikacijo in pa "Fast web installer". Potem se logirate v AppBrain.com, najdete aplikacijo in kliknete install... v 2-3sek se aplikacija že snema na telefon.

Vsekakor super zadeva, hvala za info!
Kako pa zadeva deluje? Je v ozadju neprestano zagnan proces, povezan na internet, ki ugotavlja kdaj bi ti rad program inštaliral oziroma poslal iz računalnika? Sprašujem zato, ker neprestana povezava na internet, bi se kar poznala na avtonomiji baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Muzo ::

Jst se pridužujem napisanem mnenju, resolucija zaslona mene ne moti, vsaj ne moti me toliko, da bi bil pripravljen plačati 200 EUR več :) Super telefon za to ceno, WIFI mi deluje tako kot je treba, do sedaj na približno 5 lokacijah kjer redno gostujem ni bilo težav.

Baterija prve dni bolj 1 dan, sedaj po parih ciklih pa tako kot pravijo nekje 3-4 dni, trenutno po 2 dneh in eni noči od polnjenja kaže 7/10 črtic.

Priporočam nakup. Tudi sam še čakam silikonsko ohišje in folijo, 12V-USB adapter za avto in dodaten kabel USB-microB USB.

mcb ::

kako težko čakam september :)

Muzo ::

Naj mi kdo pomaga, je komu uspelo igrati divx brez konvertiranja? RockPlayer naj bi bil aplikacija za to, ampak nekako na WildFire-u ne dela verzija ARM_v6+VFP, na ARM_v6 pa video šteka. Any ideas?

projektor ::

Ne vem kdaj bo na voljo 2.2 upgrade.

tole zgleda čist hudo :)

LuGi ::

projektor je izjavil:

Ne vem kdaj bo na voljo 2.2 upgrade.

tole zgleda čist hudo :)



Seveda ce bos govoril anglesko kot se spodobi :))

projektor ::

LuGi je izjavil:

projektor je izjavil:

Ne vem kdaj bo na voljo 2.2 upgrade.

tole zgleda čist hudo :)



Seveda ce bos govoril anglesko kot se spodobi :))


No ja, bolje kot Švarciniger :)

_spirit_ ::

projektor je izjavil:

Ne vem kdaj bo na voljo 2.2 upgrade.

Kadar jim bo v HTCju zapasalo :)

At this moment in time we are still releasing the 2.2 upgrade for the HTC Desire. It is more than likely that the HTC Wildfire will get this upgrade, but we need to finish sending it to the HTC Desires first. Unfortunately I cannot give you a time scale on this. It will be posted on our webpage, www.htc.com, when there is more information available.

thramos ::

Po parih dnevih z Wildfire ... baterija je zdržala po cca 24 ur, s tem da sem ga imel praktično skos v rokah, in da sem vsaj uro dnevno uporabljal GPS sledenje (ki se odreže odlično). Zaslon je kakršn je, men je bil po ogledu v trgovini všeč in zaenkrat mi ni žal ...

projektor ::

Moj pa je danes zmogel komaj pol dneva. Od tega dve uri endomondo trackinga. Pa sem ga polnil med spanjem. Sej je simpatična, in zavoljo nekaterih aplikacij, uporabna igračka, ne predstavljam pa si uporabe touch screen androida za resen služben telefon.

Mimogrede, dobri dve leti stari BB Curve mi še vedno zdrži tri - štiri dni intenzivne službene uporabe. V segmentu bussiness aparatov ga pač ni čez berryja.

thramos ::

Hm ... moj je končal polnjenje v soboto ob 20h, v nedeljo dopoldne več kot 5 ur endomonda, popoldne pa še cel dan igračkanja, pa je crknil ob 21h zvečer ... Je pa izlkopljeno vse syncanje, razen Gmaila.

mcb ::

obstaja za android kakšna aplikacija podobna Sony Ericssonovi TrackID ?

jurre ::

@mcb
shazam

krentam ::

evo, sem tudi sam novi lastnik wildfira.
Moram reči da sem navdušen, res super telefon (v primerjavi z Nokio 5800 ) je prava bomba.
Ravno ko sem ga 2 uri polnil, sem zdaj začel malo brskati po njemu.
Seveda nimam dosti osnov o Androidu, tako da mi kakršna koli pomoč zelo prav pride.
Aplikacija ki mi je trenutno najbolj padla v oči je lučka, ki je res super mega....
Zanima pa me, (trenutno imam še kartice 2 dni), pa dobim okoli pojutrijšnjem naročnino (đabest), pa me zanima ali je kaj narobe ker mi kaže podatke o kraju ter vremenu, pa čeprav nimam nič denarja na telefonu.
No danes sem šel sklenit razmerje, samo v tako hitrem času pa pomoje še niso potrdili (menda je to 3 dni).
Lp in hvala za pomoč
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

martincek1 ::

Si kaj uporabljal WiFi?

krentam ::

Ne, ker nimam :)
Me pa zanima če kdo ve če se da najdit kak widget ko vidiš stanje baterije...
včeraj sem celo noč pregledoval telefon, a sem še bolj zmeden, in nevem vseh funkcij...
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

andej ::

V Marketu poišči Battery Widget.
(Za vstop v market moraš imeti aktiviran google račun, isto, kot za gmail pošto)

krentam ::

hmm...
sory ker sprašujem, ampak google račun je gmail ane? No kakor sem te razumel v tvojem postu.
Nimam pojma trenutno, še raziskujem telefon šele :).
Mam ga šele 10 ur..
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

andej ::

Enako geslo in naslov (username), kot za gmail.
Poleg gmaila pa imaš s tem računom vključene tudi druge googlove storitve, tudi na telefonu.

Za začetek poglej tudi v navodila, ki so priložena tudi v slovenščini, da ne boš za vsako stvar odkrival tople vode.

krentam ::

Hvala andej, sem si zrihtal in dela kot se šika.
Sicer pa je super telefon, in tisti ko ste v dilemi kaj kupiti (oziroma se odločate med tem ter med kakim drugim telefonom istega cenovnega razreda, si vzamite tega, neboste popolnoma nič zgrešili z nakupom).
Sam sem bil skeptik, sem razmišljal o nakupu X10 Mini Pro, a ko sem ga dobil v centru v roke, ter malo šel po menijih me je preprosto minilo.
Ko pa sem dobil tega v roke, ter ko sem malo pregledal menije, napisal kako besedo z qwerty tipkovnico, sem bil res očaran.
Zanima me edino to, ali se da aplikacije potegnit tudi iz interneta na računalniku, ter šele potem jih dat na telefon prek usb povezave.
Namreč na SloAndroid sem videl slovensko tipkovnico, pa sem si zaželel še malo kak šumnik v sporočilo vključit.
Je kdo to tipkovnico že sprobal, ter ali to samo skopiraš na pogon na katerem je telefon ko ga priključiš na računalnik.
Ter ali je treba še kako mapo posebej delat?
No to je edina stvar ko bom jo tako inštaliral posebaj, ostalih stvari ne mislim probavat.
Samo še kako namizije si moram stegnit iz mobile9, da si ga dam za ozadje.
LP
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

krentam ::

Hmmm...
edino pri nameščanju ozadja me malo zmoti to, da ko izbiraš velikost slike, (ki je namenjena ravno telefonom z to resolucijo)- recimo tale: http://gallery.mobile9.com/f/1434771/

Ko jo gledam v galeriji je čez cel ekran in zgleda prav lepo, ko pa hočem dat za namizje pa lahko sliko samo tako obkrožiš. Cele pa itak ne moreš obkrožit, no vsaj jaz je ne morem...
treba gledat velike slike, ter potem izrezati ven iz njih kako stvar ko jo želiš imet...
No mogoče imam samo jaz tak problem, ali pa je kriva resolucija. No če se da tosliko ko izbiraš ozadje celo obkrožit, bi bil zelo vesel če bi mi kdo povedal kako.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

andej ::

Slika za ozadje naj bo velikosti 480x320
To je več od ločljivosti ekrana, je pa idealno, ker se tudi slika zmerno rola levo-desno, ko se premikaš levo-desno med ekrani.
Pri nsatavitvi ozadja se ti nariše pravokotni okvir, ki ga lahko s prstom premikaš po sliki ali povečaš/pomanjšaš (na robu okvirja).
Tisto kar spraviš v okvir, bo tudi na ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andej ()

krentam ::

Samo vedno tako glupo poveča, da se sploh ne vidi kaj je gor, in bi bilo treba nevem kakšne HD slike da bi se sploh razločilo kaj je na ozadju.

Aha, mam še eno vprašanje.
A so slike vedno ko slikaš velike po 1mb ali več...
no če se da naštimat kak JPEG format
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

_spirit_ ::

Slike so že v JPEG...
1mb se ti zdi preveč?? Ta velikost je popolnoma normalna. Če hočeš, da zasedejo manj, znižaj kvaliteto ali resolucijo slike v nastavitvah fotoaparata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

krentam ::

ja, a si si ti naložil slovensko tipkovnico že?
No, nimam Wifija, pa moram počakat, da mi pojutrijšnjem vklopijo Đabest, šele takrat si bom rihtov facebook in ostale stvari..
Spirit si dobil tisto kar si naročil iz VB?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

andej ::

Slike za ozadje je najbolje urediti na računalniku v kakem programu, kot je photoshop, kjer se jih da enostavno predelati na velikost, ki je idealna za wildfire ozadje 480x320

Zakaj pa rabiš slovensko tipkovnico?
Za šumnike, naprimer za črko č, malo podrži tipko c in prikazal se bo tudi č, ki ga nato izbereš.

JerryP ::

Hej no jst sm včeri dobu robo iz VB in sm kr mal razočaran. Še najbolj sm zadovoljen z avtopolnilcem, ki je originalen in deluje uredu. Potem originalnega etuija ni bilo in sem naroču enga elcheapo, ki pa mi je že isti dan začel razpadati :-/ Namesto zaščit za zaslon pa sem dobil etui za nokio X6 ?!?!

Etui sem si nabavu že drug, in sicer v cityparku v lj v mobiplanetu al kva je že una štacuna. Je zlo kvaliteten črn in usnjen brez nepotrebnega kiča za 15EUR in sem zadovoljen z njim.

Zdj k že malj dalj časa uporabljam telefon sm opazu, da se mi večkrat resetira in aplikacije pogosto postajajo neodzivne in jih je potrebno na silo zapreti:-/ Ima kdo podobne težave?

krentam ::

Hehe, na mobitelu sem vzel eno torbico od Frutte tako črno...pač edina ki so jo imeli v City Parku za Wildfira, oziroma da telefon gre notr...
Sicer pa bom glede zaščite zaslona pljunil kak EUR več, ter si najbrž priskrbel Invisible Shield za celoten telefon.
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krentam ()

Muzo ::

Kaj uporabljate za GPS navigacijo? Sygic, Copilot, IGo? Kaj podpira resolucijo 320x240?

Thx

thramos ::

Copilot podpira in deluje.

krentam ::

LP
Kje dobiš to navigacijo?
Na pašnikih gotovo kajne?
No, probat bi mogu Copilota, samo nisem vešč inštalacije te aplikacije iz kartice SD , ali se to inštalira direkt iz interneta na telefonu?
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

Onlyx ::

krentam je izjavil:

LP
Kje dobiš to navigacijo?
Na pašnikih gotovo kajne?
No, probat bi mogu Copilota, samo nisem vešč inštalacije te aplikacije iz kartice SD , ali se to inštalira direkt iz interneta na telefonu?


Prekopiraša mapo (kjer so mape držav itd.) in copilot.apk datoteko na SD kartico. Greš na market potegneš dol program npr. Astro manager in iz tam inštaliraš .apk datoteko. Zaženeš Copilota, greš čez prve nastavitve, vključis gps in bi moralo delovati.

cooper33 ::

lep pozdrav


imam problem...
imam teden dni starega wildfireja in mi ze od zacetka uporabe med vecina klici stalno prekinja..??pa tudi internet je zelo pocasen..edino ce ga priklopim na wifi, potem je ok..mislite da je to okvara ali samo za nastavit kaksne nastavitve??

hvala

thramos ::

Mare3 ::

No jst sm tut dons kupu tale telefon in sm zlo zadovoln z njem me pa samo neki zanima. Ko slikam nekaj z aparatom ne najdem teh slik v nobeni mapi ko priklopim na komp. Je treba premestit te slike ali kaj podobnega? Koliko časa se približno polni telefon in ali napiše ko bo napolnjen do konca? Pa še nakaj bi prosil: link do povezave z najcenejšo zaščitno folijo za telefon. Hvala in LP

denabiker ::

najcenejša je ponavadi najslabša, verjetno bo bolj debela in precej dovzetna za praske. Torej TC bo slabše odziven in spraskana folija. No glede na to, da ima ta ceneni wildfire samo TFT zaslon in slabo resolucijo bo še tolk slabše.

_spirit_ ::

Mare3 je izjavil:

ne najdem teh slik v nobeni mapi ko priklopim na komp.

/sdcard/DCIM/100MEDIA

Mare3 je izjavil:

Koliko časa se približno polni telefon in ali napiše ko bo napolnjen do konca?

Pri teh novodobnih baterijah, ne rabiš polnit telefon do konca. Polni ga dokler ti ne javi, da je poln in potem ga začni veselo uporabljat. Kar lahko delaš tudi že med samim polnjenjem.

Mare3 je izjavil:

Pa še nakaj bi prosil: link do povezave z najcenejšo zaščitno folijo za telefon.

Jaz na tvojem mestu ne bi šparal na takih stvareh. Razlike v ceni niso tako velike, da bi se to bistveno poznalo v tvoji denarnici. Predlog

denabiker je izjavil:

No glede na to, da ima ta ceneni wildfire samo TFT zaslon in slabo resolucijo bo še tolk slabše.

Smešen si... Razloži mi prosim, zakaj bi se odzivnost zaradi folje pri TFTju bolj zmanjšala kot pri AMOLEDu? Malo si prej preberi kako zadeve delujejo, preden pišeš neumnosti. Zaslon, pa naj bo tft ali amoled, je povsem ločen od touch substrata, ki je popolnoma druga, od zaslona neodvisna zadeva. Folja bo prav enako vplivala na touch, če imaš pod njim tft, amoled ali pa superamoled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Mare3 ::

_spirit_ hvala za pomoč. Zdaj me pa zanima še nekaj. Prebral sem da veliko aplikacij vedno deluje ko je telefon prižgan prav tako aplikacije ki se samodejno povezujejo na internet. Zaradi tega sem izklopil možnost povezave na internet da mi aplikacije nebi po nepotrebnem porabile vseh 100MB, nastane pa problem ko hočem iti na internet. Vklopim možnost povezovanja na internet in avtomatsko spet začnejo vse aplikacije kuriti prenos podatkov. Kako bi lahko ugasnil uporabo interneta samo za aplikacije in bi internet deloval le takrat ko ga potrebujem. Se pravi ne potrebujem vremena in podobnih traparij ki bi mi kurile prenos podatkov po nepotrebnem ko jih ne potrebujem. LP

_spirit_ ::

Dodaj si widget na desktop, imenuje se "Mobile Network", dobiš ga med widgeti v mapi "Settings". Z njim si boš vklopil prenos podatkov samo kadar boš ti to želel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

Mare3 ::

Hvala dodal sem si in upam da ne bom "nabil" kakega velikega računa zaradi interneta če bom po nesreči pozabil ugasniti :D Zdaj ko sem se že navadil na telefon sem začel razmišljati o kakšnih aplikacijah, katere imate kaj vi naložene in kje jih lahko dobim?

_spirit_ ::

Ne sekiraj se, ne gredo te stvari tako hitro, če ne prenašaš kakšne večje zadeve z interneta. Sicer pa imaš tudi za to rešitev. Naloži si program z imenom "3G Watchdog". Z njim lahko spremljaš porabo prenosa podatkov. Lahko si nastaviš tudi omejitev prenosa, pri kateri te bo program opozoril.

Pa še to, za brskanje po internetu uporabljaj Opero, s katero si prav tako zmanjšaš prenos podatkov. Ko si doma, pa uporabljaj WiFi (če ga imaš).

Aplikacije dobiš na googlovem marketu -> program "Market" med aplikacijami, ki jih imaš na telefonu.
Svetujem ti pa tudi uporabo te strani + uporabo dveh njihovih programov. Kako vse skupaj zgleda, si poglej tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

tabascos ::

Kako je z navigacijo na tem telefonu? Ali moraš imeti stalni dostop do neta, ali pa to laufa preko aplikacije, kot to ima npr. Nokia "Ovi Maps"? Kako natančna je navigacija? Sam sem imel Nokio E71 z Ovi mapami in moram rečt da je bila dokaj natančna, ampak sem jo prodal, ker se mi je zluštu "ANDROID" ;)

Mare3 ::

Kako je pa s to povezavo USB ko ga priklopim na računalnik se avtomatko začne telefon polniti preko usb kabla čeprav sem izbral disk drive.

Kot kaže sem nesposoben ker ne znam s tiste strani z računalnika prav nič prenesti na telefon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

Mare3 ::

Your phone is not synced yet. Please install AppBrain to get the app on your phone

kaj je treba narest?

_spirit_ ::

tabascos je izjavil:

Kako je z navigacijo na tem telefonu?

Google maps, ki je prednaložen na telefonu, ti mape sproti prenaša dol. Obstaja pa tudi veliko programov z prednaloženimi mapami. Je bilo že govora o tem. Malo pobrskaj nazaj oziroma poglej še na forum slo-android. Jaz ti žal več ne morem pomagat, ker navigacije ne potrebujem oziroma takrat ko jo, mi je google maps dovolj.

Mare3 je izjavil:

Kako je pa s to povezavo USB ko ga priklopim na računalnik se avtomatko začne telefon polniti preko usb kabla čeprav sem izbral disk drive.
Kot kaže sem nesposoben ker ne znam s tiste strani z računalnika prav nič prenesti na telefon...

Ob priklopu na računalnik, se ti bo vedno sproti polnil.
Uporabljaj zaenkrat googlov market, bos preizkušal sposobnosti te strani enkrat ko "boš bolj noter v tem". Čeprav mi ni jasno, na tistem videju je vse lepo prikazano. :)


Mare3 je izjavil:

Your phone is not synced yet. Please install AppBrain to get the app on your phone. kaj je treba narest?

Si se sploh registriral na strani in hkrati z istim accountom tudi na telefonu? Uporabiš gmailov account.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320610 (13121) Mrakw
»

Nakup telefona!

Oddelek: Pomoč in nasveti
333036 (2746) Tine:)
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294619 (3380) rzidar1
»

HTC Wlidfire S ali Samsung Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
213003 (2732) MATEJ_92
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416280 (11089) cucolino

Več podobnih tem