» »

Reševanje problema nestrpnosti

Reševanje problema nestrpnosti

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Karaya 52 ::

nuclear je izjavil:

Vsak ima pravico živet kjerkoli na tem planetu, ker planet je od vseh ljudi, ne pa samo od ene nacije. In noben ni kriv, da je rojen na nerodovitni zemlji v središču Afrike, ter sili na boljše področje kjer ekosistem nudi bolj kvalitetno življenje.


Nihce nima pravice ziveti kjerkoli na svetu, gre za privilegij, ki ti je dodeljen po pravilih xy skupnosti. Se pa strinjam, da nihce ni kriv kje se rodi in zaradi tega
drugi ne nosimo krivde, kesanja in pokore v tem kontektsu ne potrebujemo. Jasno. Kulutra ki je kaj vredna, lahko uspeva kjerkoli. Somalijska niti na najboljsi lokaciji nebi. Slovenija ima top 2% najboljse parcele za pridelavo grozjda, vino je pa ... bolj tako ... top 20% verjetno.

Limit-sky ::

Kriznar je malo cuden tudi s svojimi izjavami, da smo vsi dolzni pomagati tistim ljudem tam, ker, da smo mi vsi krivi za tisto situacijo?!?! Jaz se ne pocutim prav nic krivega za tisto situacijo, zato ne prelagat "dolznosti" (predvsem moralne) name. Ce bom tako zelel, bom prispeval prostovoljno za lacne otroke. Kar sem ze, btw. Veckrat.

amigo_no1 ::

Zdajšnji sistem pomoči Afriki je fail.Naj nekdo zbere podatke koliko ton hrane, zdravil, opreme in denarja so dobili in kakšni so rezultati ?
Ob tem mi pride na misel pregovor o lačnemu, ki mu nekdo vseskozi dajo ribo, namesto da bi ga naučil loviti.
Zanimivost: v Indiji/Bangladešu... so namesto tega uvedli sistem mikro posojil, ki daje konkretne rezultate.

nuclear ::

Karaya 52 je izjavil:

nuclear je izjavil:

Vsak ima pravico živet kjerkoli na tem planetu, ker planet je od vseh ljudi, ne pa samo od ene nacije. In noben ni kriv, da je rojen na nerodovitni zemlji v središču Afrike, ter sili na boljše področje kjer ekosistem nudi bolj kvalitetno življenje.


Nihce nima pravice ziveti kjerkoli na svetu, gre za privilegij,


Se ne strinjam, in tudi ti sam bi drugače govoril, če bi bil rojen kje v puščavi. Ljudje iščejo boljše življenje, zato so posledično primorani oditi v državo, ki ima boljše pogoje za gospodarstvo in višji standard življenja. Ne gre se za privilegij. Če se nek otrok rodi bogati družini je že od rojstva bogat, kar pa ne pomeni, da nima pravice obogateti tudi otrok, ki se rodi v revni družini.

amigo_no1 je izjavil:

Zdajšnji sistem pomoči Afriki je fail.Naj nekdo zbere podatke koliko ton hrane, zdravil, opreme in denarja so dobili in kakšni so rezultati ?


Rdeči križ, Karitas, Unicef poberejo veliko % denarja za sebe,... Ni 2x za rečt, da je te firme ustvarila, sej svi vemo kdo... Tisti, ki že od pradavnih časov pobirajo prispevke v obliki cekinov od ljudi za NIČ. S tem se reši nelogična razlaga, zakaj so ljudje še vedno lačni. In če kdo reče, da ni možno vseh ljudi nahranit se moti. Pač bolan bogati folk, rabi še več denarja. To so heartless ljudje.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Thomas ::

V vukojebini je bilo slabo zaradi tamkajšnje "kulture" in barbarstva.

Ne zaradi "hudobnih imperialistov".

Zato, če prideš sem, se vukejebinskih šeg moraš odreč. Čisto.

Zmenjeno?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

Sit sem tega, da naš narod skrbi, da nismo slučajno užalili nekatere posameznike in njihovo kulturo.



se strinjam

in ne samo za naš narod, ampak ves "zahod", potem moraš pa še tu pazit, da ne užališ kakega kristjana ali jehovca (A je to sploh isto) al kaj kurca še vse

amigo_no1 je izjavil:

Zdajšnji sistem pomoči Afriki je fail.Naj nekdo zbere podatke koliko ton hrane, zdravil, opreme in denarja so dobili in kakšni so rezultati ?
Ob tem mi pride na misel pregovor o lačnemu, ki mu nekdo vseskozi dajo ribo, namesto da bi ga naučil loviti.
Zanimivost: v Indiji/Bangladešu... so namesto tega uvedli sistem mikro posojil, ki daje konkretne rezultate.

te pomoči so fail, oz. izsiljevanje


voditelji raznih oboroženih skupin dobijo 10 ton materiala, da pustijo humanitarcem razdeliti 1 tono materiala med ves ostali folk
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Karaya 52 ::

nuclear je izjavil:

Se ne strinjam, in tudi ti sam bi drugače govoril, če bi bil rojen kje v puščavi. Ljudje iščejo boljše življenje, zato so posledično primorani oditi v državo, ki ima boljše pogoje za gospodarstvo in višji standard življenja. Ne gre se za privilegij. Če se nek otrok rodi bogati družini je že od rojstva bogat, kar pa ne pomeni, da nima pravice obogateti tudi otrok, ki se rodi v revni družini.


Se strinjas ali ne ... ni igra nobene vloge. Preberi si pravila za pridobitev drzavljanstva ali vsaj vize. Nihce nima pravice ziveti kjerkoli, stvar skupnosti - ga sprejme ali pa pa ne.

nuclear je izjavil:

Če se nek otrok rodi bogati družini je že od rojstva bogat, kar pa ne pomeni, da nima pravice obogateti tudi otrok, ki se rodi v revni družini.


Vecja kot je ekonomska svoboda, vec moznosti imajo revni, da nekoc postanejo bogati. Ampak zal, ravno ljudje tvojega misljenja temu nasprotujejo ker politicno ekonomsko realnost gradijo na retardiranih ideologijah, kakrsna je marksizem in vse njegove mehke razlicice.

Thomas ::

kakrsna je marksizem in vse njegove mehke razlicice.


Vse njegove cmerave različice.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

echo ::

A je ta problem nestrpnosti res tako zelo hud, da ga moramo vsi reševati? Meni se sploh ne zdi tako. Burko nosi nekaj sto, mogoče nekaj tisoč muslimank v zahodnem svetu. Ker se identificirajo z njo in s kulturo, ki jo nosi. Nobena se ni prisiljena skrivati za kosom blaga.
Ravno tako so prisiljene nositi burko, kot morajo naše ženske nositi enodelne kopalke. Lahko jih, če to želijo, amazonke pa se jim smejijo, kako imajo oprane možgane.

Naš problem je problematiziranje.

nuclear ::

Thomas je izjavil:

V vukojebini je bilo slabo zaradi tamkajšnje "kulture" in barbarstva.

Ne zaradi "hudobnih imperialistov".

Zato, če prideš sem, se vukejebinskih šeg moraš odreč. Čisto.

Zmenjeno?


Sorry nisem vedu, da si poglavar planeta Zemlja. Zmenjen.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Dr_M ::

oracle je izjavil:

Dr_M je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje.
Pred čim?



Pred izginotjem. To je samo boj za prezivetje.

Dokler bo tako primitivno razmišljanje bomo imeli nestrpnost na vseh področjih.

Glavni razlog za nacionalistično branžo nestrpnosti je zelo preprost. Obstoj črt na zemljevidih.

J3bene črte na zemljevidih nas silijo v sovraštvo drugih ljudi. Znamo it na luno, znamo replicirat okoliščine takoj po nastanku vesolja, sam kaj k nam zameglijo razum ene črte na zemljevidu.

(črta na zemljevidu = meja med državama; če kdo ni dojel)



Kaj pa si ti zaen primitivc, da bos men rekel, da primitivno razmisljam?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/tureavanture/navad...

Hehe... tudi pomoč je kolonializem če ne veste.

V Slovenijo pa tudi nočem čisto nobenega Somalca.


Samo morda pa so prišli, pred par leti sem videl črnca na teden ali celo mesec. Danes pa vsakodnevno, morda bi bilo potrebno povprašati določene institucije, če se trenutno v okviru raznoraznih programov uvažajo tudi kakšni "pirati s Somalov"?
Dve šivanki...

USS Liberty ::

Samo morda pa so prišli, pred par leti sem videl črnca na teden ali celo mesec. Danes pa vsakodnevno, morda bi bilo potrebno povprašati določene institucije, če se trenutno v okviru raznoraznih programov uvažajo tudi kakšni "pirati s Somalov"?


Kresalka k nam uvaža črnce z Lampeduse in Malte, v Slovenijo pa lahko tudi drugače iz tretjega sveta pride komur se zljubi... za nobeno evropsko državo ni tako simpl dobit vizo, začasno, stalno prebivališče in državljanstvo kot za Slovenijo, tukaj smo še bolj švedski kot Švedska... Rešuje nas samo to, da so pri nas socialne pomoči majhne in smo za razne Somalce zato še vedno razmeroma nezanimivi in po navadi v nekaj tednih izginejo naprej proti zahodu in severu, čeprav si naši levaki zelo želelijo, da za vedno ostanejo tukaj in nas preplavijo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

DeusVult ::

Rešiti je treba problem nestrpnosti liberalnih ateistov do lastnega naroda in vere.

Moralni in gospodarski propad družbe sta samo simptoma dejstva, da družba smatra ateizem in ostale ne-Krščanske vere kot javno sprejemljive. Zato tudi dopuščajo naselitev osebkov, ki nimajo z našim narodom, kulturo ali vero nikakršne povezave in torej tukaj nimajo kaj početi - ker jim je cilj uničiti Krščansko družbo. In to je pravo sovraštvo, to je nestrpnost, proti kateri se moramo braniti. Slovenski Kristjan je ogrožena vrsta, kmalu za njim pa sledita Slovenec in in Evropejec, ker propad vere pomeni propad naroda. Evropska civilizacija je bila osnovana na Krščanski veri, in obrani se lahko samo z popolnim povratkom na načela, na katerih je bila osnovana - nobene tolerance in nobenega popuščanja tujim veram, kulturam in narodom.

Krščanska Evropa in njeni poselki po svetu so edini nosilec civilizacije in napredka človeštva. Na nas je, da zagotovimo nadaljevanje njihovega obstoja.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

T-h-o-r ::

Limit-sky je izjavil:

Kriznar je malo cuden tudi s svojimi izjavami, da smo vsi dolzni pomagati tistim ljudem tam, ker, da smo mi vsi krivi za tisto situacijo?!?! Jaz se ne pocutim prav nic krivega za tisto situacijo, zato ne prelagat "dolznosti" (predvsem moralne) name. Ce bom tako zelel, bom prispeval prostovoljno za lacne otroke. Kar sem ze, btw. Veckrat.



nekateri ste pač enostavno svinje


in za vas ne bi bilo razlike, ali nekoga vidiš skozi okno, kako crkuje od lakote, ali pač gledaš na bi bi si ju
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

RejZoR ::

Razlika je v tem, da lahko tistemu, ki ga vidiš čez okno neposredno ponudiš ali delo ali kakšno malenkost, nekomu, ki ga pa vidiš na TV-ju iz drugega konca sveta pa daš lahko nekaj samo megaprašičjim organizacijam in upaš da bo od tega sploh kaj prišlo na cilj. Precejšnja razlika se ti ne zdi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matako ::

Križnar ni merodajen. V Afriki vodi operacijo, ki je skoraj v celoti odvisna od podpore in prispevkov ljudi tukaj - itak, da bo poizkušal problem predstaviti na način, ki bo podporo in prispevke povečeval. Povedano po domače: malo pretirava. EDIT ne v smislu, da kaj od tega, kar se dogaja ni res - bolj sem ciljal na moralno odgovornost Zahoda, ki je v resnici manjša, kot trdi - znano je, da je občutek krivde zelo velik motivator za dobrodelnost.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Limit-sky ::

T-h-o-r je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Kriznar je malo cuden tudi s svojimi izjavami, da smo vsi dolzni pomagati tistim ljudem tam, ker, da smo mi vsi krivi za tisto situacijo?!?! Jaz se ne pocutim prav nic krivega za tisto situacijo, zato ne prelagat "dolznosti" (predvsem moralne) name. Ce bom tako zelel, bom prispeval prostovoljno za lacne otroke. Kar sem ze, btw. Veckrat.



nekateri ste pač enostavno svinje


in za vas ne bi bilo razlike, ali nekoga vidiš skozi okno, kako crkuje od lakote, ali pač gledaš na bi bi si ju


Jaz kot svinja sem verjetno več prostovoljno doniral za tiste otroke doli kot ti, ki se imaš za svetnika in si bolj papeški od papeža. Aja, ti ne rabiš dat humanitarnim org., ker sprejemaš krivdo in se počutiš odgovornega za stanje pred svojim oknom, kjer ti umirajo otroci.
Verjamem, da se boš prostovoljno pridružil naslednji expediciji v somalijo in lastnoročno pomagal ljudem. Popravi me, če se motim.

Sicer si pa sam pokazal svojo empatijo. Ljudje ne crkujejo, ampak umirajo. Tudi tam.

Matako ::

Ja, ja.. dosti je tudi izkoriščanja nesreč, ki so "malo predaleč" za promocijo določenega načina razmišljanja tukaj, ki ne bi delovala brez občutka krivde. Razlagajte si kakor hočete, jaz ne bom.
/\/\.K.

guest #44 ::

MitjaMili je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pred stereotipi ali ?


Tudi stereotipi pridejo od nekje, nic ne rata kar iz lufta.


Preberi si mojo zgodbico. Koliko nedolžnih ljudi nastrada zaradi stereotipov ?

Stereotipi lahko nastanejo iz enega primera (ali dveh). Seksam s Švedinjo in me hoče z dildom. Kaj ? Srečam še eno Švedinjo čez pol leta. Isto dildo. Opet ? Od takrat naprej veselo razlagam forumašem in znancev, kako je penetracija dvosmerna zadeva, ko pride do Švedinj ;)


Lol, ti to resno?

sirotka ::

nuclear je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

nuclear je izjavil:

Vsak ima pravico živet kjerkoli na tem planetu, ker planet je od vseh ljudi, ne pa samo od ene nacije. In noben ni kriv, da je rojen na nerodovitni zemlji v središču Afrike, ter sili na boljše področje kjer ekosistem nudi bolj kvalitetno življenje.


Nihce nima pravice ziveti kjerkoli na svetu, gre za privilegij,


Se ne strinjam, in tudi ti sam bi drugače govoril, če bi bil rojen kje v puščavi. Ljudje iščejo boljše življenje, zato so posledično primorani oditi v državo, ki ima boljše pogoje za gospodarstvo in višji standard življenja. Ne gre se za privilegij. Če se nek otrok rodi bogati družini je že od rojstva bogat, kar pa ne pomeni, da nima pravice obogateti tudi otrok, ki se rodi v revni družini.

amigo_no1 je izjavil:

Zdajšnji sistem pomoči Afriki je fail.Naj nekdo zbere podatke koliko ton hrane, zdravil, opreme in denarja so dobili in kakšni so rezultati ?


Rdeči križ, Karitas, Unicef poberejo veliko % denarja za sebe,... Ni 2x za rečt, da je te firme ustvarila, sej svi vemo kdo... Tisti, ki že od pradavnih časov pobirajo prispevke v obliki cekinov od ljudi za NIČ. S tem se reši nelogična razlaga, zakaj so ljudje še vedno lačni. In če kdo reče, da ni možno vseh ljudi nahranit se moti. Pač bolan bogati folk, rabi še več denarja. To so heartless ljudje.


Oprosti, ampak v Afriki kaj več kot masovnega dviga prebivalstva niso sposobin. Tudi Evropa ni bila vedno (niti ni zdaj) oaza, ampak je rasa(jebiga, kar je res, je res) s tehnologijo pripomogla, da smo kjer smo. In ne, nima pravice pridet sem in mi vsiljevat svoj jezik in kulturo. In ne, niso primorani, lahko bi kaj naredili za izboljšanje položaja doma, ampak ne...lažje je spizdit čez morje in se fotrat s socialo. Lahko nahranimo vse ljudi, ampak zakaj bi jaz delal za miljardo ljudi na drugem kontinentu, sami pa ne naredijo NIČ?

T-h-o-r je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Kriznar je malo cuden tudi s svojimi izjavami, da smo vsi dolzni pomagati tistim ljudem tam, ker, da smo mi vsi krivi za tisto situacijo?!?! Jaz se ne pocutim prav nic krivega za tisto situacijo, zato ne prelagat "dolznosti" (predvsem moralne) name. Ce bom tako zelel, bom prispeval prostovoljno za lacne otroke. Kar sem ze, btw. Veckrat.



nekateri ste pač enostavno svinje


in za vas ne bi bilo razlike, ali nekoga vidiš skozi okno, kako crkuje od lakote, ali pač gledaš na bi bi si ju


Sem svinja, samo enkrat daroval za naše otroke, dobil nazaj hvala za pomoč v Afriki. Jebiga, najprej se pod svojim pragom pomete.

DeusVult je izjavil:

Rešiti je treba problem nestrpnosti liberalnih ateistov do lastnega naroda in vere.

Krščanska Evropa in njeni poselki po svetu so edini nosilec civilizacije in napredka človeštva. Na nas je, da zagotovimo nadaljevanje njihovega obstoja.


S tem se pa bolj ne morem strinjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

nuclear ::

DeusVult je izjavil:

Krščanska Evropa in njeni poselki po svetu so edini nosilec civilizacije in napredka človeštva. Na nas je, da zagotovimo nadaljevanje njihovega obstoja.


S tem, da je 80% znanstevnikov ateistov, 13% agnostikov in 7% vernih.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

sirotka ::

nuclear je izjavil:

DeusVult je izjavil:

Krščanska Evropa in njeni poselki po svetu so edini nosilec civilizacije in napredka človeštva. Na nas je, da zagotovimo nadaljevanje njihovega obstoja.


S tem, da je 80% znanstevnikov ateistov, 13% agnostikov in 7% vernih.


S tem, da ima znanost več povezav z religijo, kot si ti misliš...

jype ::

sirotka> S tem, da ima znanost več povezav z religijo, kot si ti misliš...

Ne, nima jih.

Dr_M ::

Dej noj, potegni glavo iz riti ze. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Black Dragon ::

Japonska sestava prebivalcev: Ethnic groups 98.5% Japanese, 0.5% Korean, 0.4% Chinese, 0.6% other, po procentih sodeč so Japonci zelo nestrpni, ker je priseljenvec manj kot 2%.
Država, ki ima najvišje standarde življenja in je tako etnično čista (Velika Britanija je tudi otok in zelo "nedostopna")?!
Torej prosim za pojasnilo zakaj ima ta država tako nizko stopnjo priseljencev tujcev kljub istemu oz. višjemu standardu kot Nemčija?

in btw poznam kolega ki je iz Dubaja, in je rekel da ne prenaša priseljencev večinoma iz Europe in Indije...dodal je da ima večinoma njegovih prijateljev in zanancev isto mnenje.

Zanimivo >:D

Mislim da živimo v zanimivih letih, kjer so zadeve v etničnem - kulturnem, gospodarskem in političnem okolju drastično spreminjajo, najbolje je biti opazovalec :).
Time will tell.

Saladin ::

zakaj ima ta država tako nizko stopnjo priseljencev tujcev

Na Japonskem tudi za dober denar tujcem ne diši stanovati v dragih in prepolnih mestih ter delati od jutra do večera.

Dubaj pa je IMO tako kot Lichtenstein - luksuzen klub za bogataše - ostali pa so zgolj turisti ali delavci, ki gradijo in vzdržujejo mesto.

To so kraji za obiskat - ne pa za živet v njih.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Black Dragon ::

Potem so Japonci lahko veseli da imajo tako ureditev :8), delati od jutra do vecera pa s tem nimaš probleme z priseljenci? hmm
Time will tell.

Black Dragon ::

Ce še pomislim velika mesta so točke obiska priseljencev kot London, Berlin, torej ne vidm razlike med japonskimi mesti in vrjamem da priseljenci v evropi ne zivijo v luksuznih stanovanjih ko pridejo...mislim da so preleni za japonski način življenja.
Time will tell.

Invictus ::

Kar se tiče priseljencev, se ni treba Slovencem nič bati. Se naprej bomo lahko živeli v svoji, pijanstvu, samomorilstvu in fovšiji podvrženi kulturi. Da ne govorim o javno znani korupciji praktično vseh vej državnih služb, od zdravstva, sodstva, vlade, šolstva, pa še kaj bi se našlo.

Da ne govorim o splošni nesposobnosti narediti nekaj dobrega, profitabilnega v Sloveniji. Pustite razne Boskarolije in Akrapoviče. Suma sumarum ne prinašajo nekega blaznega denarja Sloveniji. Niti ne vem kake reklame ne. Razen v strogo poslovno tehničnem krogu. Čeprav so še vedno dobri. Ne glede na to. Nobeden v tujini mi zdaj ni rekel, oj sem slišal da je Slovenec dobil nagrado NASA. Pa sem tukaj zdaj skoraj en mesec.

Celo naši južni sosedje se nočejo več priseljevati sem, ker preprosto ni dela. In ker smo na slabem glasu kar se tiče pravne in finančne varnosti.

Večini strokovnjakov manjka samo še ena res glupa vlada, pa se bodo izselili. Ker je vsega sranja res dosti. Bodo pač šli tja kjer jih dobro plačajo.

Problem Sloveniji ni v priseljencih ampak odseljencih. Vsak diplomant naravoslovnih fakultet lahko brez problemov dobi službo v tujini ... Nismo tako slabi.

O muslimanih pa samo toliko. Do križarskih vojn so bili ena bolj strpnih ver. Glede na to kaj so križarji dol počeli, ni čudno da nas danes ne marajo. Mi je pa arabska kultura všeč. Boljša hrana, harem ipd ... Bi se dalo živeti :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

letmein ::

Invictus je izjavil:


O muslimanih pa samo toliko. Do križarskih vojn so bili ena bolj strpnih ver. Glede na to kaj so križarji dol počeli, ni čudno da nas danes ne marajo. Mi je pa arabska kultura všeč. Boljša hrana, harem ipd ... Bi se dalo živeti :)).


Ti to resno?

Mipe ::

Ženske bi imele kaj povedati o življenju v arabski kulturi.

Gavran ::

krneki0001 je izjavil:

PRILAGODITI SE MORAJO EMIGRANTI IN NE MI!

In to je to, pa vam odgovarja ali pa ne. Sit sem tega, da naš narod skrbi, da nismo slučajno užalili nekatere posameznike in njihovo kulturo.

Ta kultura je zgrajena tekom mnogih let z muko in trudom in je zmaga milijonov mož in žena v iskanju svobode. Govorimo SLOVENSKO in ne hrvaško, srbsko, albansko, špansko, libanonsko, arabsko, kitajsko, japonsko ali kateri drug jezik. To pomeni da, če želite biti tu, se naučite naš jezik! Večina Slovencev veruje v boga. To ni neka krščanska desna orientacija, niti ni politično vsiljeno - to je dejstvo, ker so ta narod, kar se vidi iz dokumentov, utemeljili možje in žene krščanske vere in krščanskih načel. Zato je adekvatno, da se krščanska obeležja nahajajo na zidovih naših stavb. Če je Bog za vas žalitev, predlagam, da si izberete nek drug del sveta za vaš dom. Dopuščamo vam vašo vero in vas ne sprašujemo zakaj v njo verujete. Od vas zahtevamo, da sprejmete našo vero in da živite z nami v harmoniji, miru in ljubezni. To je naša domovina, naša zemlja in naš stil življenja in dopuščamo vam, da v tem uživate.

Ampak, če se ne boste nehali pritoževati, protestirati in ogrožati našo državo, našo čast, našo krščansko vero in način življenja, vam srčno priporočam, da izkoristite drugo veliko svobodo, ki jo imajo Slovenci, to je svoboda, da zapustite našo deželo. Če ste tu nesrečni - odidite!
Nobeden vas ni prisilil, da pridete k nam. Sami ste zahtevali, da vas sprejmemo.

Torej, sprejmite državo, ki ste si jo sami izbrali.


Podpis!

Tako kot imajo oni svojo kulturo, jo imamo tudi Evropejci. Priseljenci naj gojijo svojo kulturo na svojem ozemlju, tu pa naj spoštujejo našo kulturo ali pa raus!
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

USS Liberty ::

O muslimanih pa samo toliko. Do križarskih vojn so bili ena bolj strpnih ver. Glede na to kaj so križarji dol počeli, ni čudno da nas danes ne marajo. Mi je pa arabska kultura všeč. Boljša hrana, harem ipd ... Bi se dalo živeti


LOL, križarji so bili pred tisoč leti in evropejci, bi zaradi nekih dogodkov izpred tisoč let, še vedno morali čutiti neke občutke krivde. Kaj pa Turki, ki so harali, pobijali, osvajali vse do Dunaja v bistveno bližji prihodnosti. A mogoče zaradi tega vsi muslimani čutijo kakšno krivdo? Tole klobasanje o križarjih je nekaj tako bedastega, kot da bi trdil, da bi morali sedaj vsi Evropejci sovražiti Švede in Norvežane, ker so potomci nasilnih vikingov izpred 1000 let..

Naj Allah usliši tvoje islamokomunajzerske želje in upam, da se čimprej odseliš v Jemen...Takih ne rabimo v evropi...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

jype ::

USS Liberty> Takih ne rabimo v evropi...

Žal mi je, a tudi takšni kot sta ti in Gavran niso dobrodošli.

letmein ::

USS Liberty je izjavil:

O muslimanih pa samo toliko. Do križarskih vojn so bili ena bolj strpnih ver. Glede na to kaj so križarji dol počeli, ni čudno da nas danes ne marajo. Mi je pa arabska kultura všeč. Boljša hrana, harem ipd ... Bi se dalo živeti


LOL, križarji so bili pred tisoč leti in evropejci, bi zaradi nekih dogodkov izpred tisoč let, še vedno morali čutiti neke občutke krivde. Kaj pa Turki, ki so harali, pobijali, osvajali vse do Dunaja v bistveno bližji prihodnosti. A mogoče zaradi tega vsi muslimani čutijo kakšno krivdo? Tole klobasanje o križarjih je nekaj tako bedastega, kot da bi trdil, da bi morali sedaj vsi Evropejci sovražiti Švede in Norvežane, ker so potomci nasilnih vikingov izpred 1000 let..

Naj Allah usliši tvoje islamokomunajzerske želje in upam, da se čimprej odseliš v Jemen...Takih ne rabimo v evropi...


Pozabil si na Umayyad Caliphate, med letoma 661-750, ki je obsegal Španijo in del Francije.. na srečo je obstajal človek z imenom Karel Martel. Križarske vojne so bile posledica vikingških vpadov in posledične militarizacije prebivalstva, kar je po prenehanju nevarnosti pahnilo Evropo v kaos, je pa ratalo takratnemu papežu situacijo elegantno rešit in združiti vse bojujoče frakcije za en cilj - Jeruzalem. Križarske vojne so Evropo postavile nazaj na pot napredka(začetek razsvetljenstva) po 1000 letih degradacije po padcu Rima. Skratka kakorkoli obrneš, Evrope krščanstva(kot religije) ne bi bilo, čeprav zdaj ko gledamo nazaj vse skupaj mešamo s Cerkvijo kot inštitucijo, ki je dostikrat igrala negativno vlogo.

Invictus ::

V bistvu so bile križarske vojne predvsem posledice istih razlogov kot so danes vojne (ki jih mimogrede tudi imenujejo križarske).

Ni šlo ne za vero, ne za reševanje Jezusovega groba izpod tlake muslimanov, ampak predvsem za nam dobro znani denar. To je bil samo biznis kamor so potegnili noter ovce. Če bi malo poznali srednji vek in prebrali še kako drugo knjigo poleg šolske (če ste sploh te), bi vedeli. Seveda pod pogojem da znate malo sklepati ...

Muslimani so bili strpni do vseh ver. Sicer kot kristjan ravno nisi mogel postati kalif, ravno tako kot židje ne, ampak pustili so te pri miru da si delal svoj posel.

Kar se pa žensk tiče, mogoče kak Afganistan ni res najbolj dober zgled za to, ampak žal je tudi pri muslimanih več skrajnosti, tako kot pri kristjanih. Saj tudi katoliška cerkev nima kakega dobrega mnenja o ženskah ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

letmein ::

Invictus je izjavil:

V bistvu so bile križarske vojne predvsem posledice istih razlogov kot so danes vojne (ki jih mimogrede tudi imenujejo križarske).

Ni šlo ne za vero, ne za reševanje Jezusovega groba izpod tlake muslimanov, ampak predvsem za nam dobro znani denar. To je bil samo biznis kamor so potegnili noter ovce. Če bi malo poznali srednji vek in prebrali še kako drugo knjigo poleg šolske (če ste sploh te), bi vedeli. Seveda pod pogojem da znate malo sklepati ...

Muslimani so bili strpni do vseh ver. Sicer kot kristjan ravno nisi mogel postati kalif, ravno tako kot židje ne, ampak pustili so te pri miru da si delal svoj posel.

Kar se pa žensk tiče, mogoče kak Afganistan ni res najbolj dober zgled za to, ampak žal je tudi pri muslimanih več skrajnosti, tako kot pri kristjanih. Saj tudi katoliška cerkev nima kakega dobrega mnenja o ženskah ...


Ubistvu bi ti rabil prebrati kakšno knjigo.

Gavran ::

jype je izjavil:

USS Liberty> Takih ne rabimo v evropi...

Žal mi je, a tudi takšni kot sta ti in Gavran niso dobrodošli.


Mi je zelo žal še si se našel med "prizadetimi" v mojem zgornjem postu ampak zame bo strpnost do priseljencev ki tu furajo svojo kulturo (pred katero so pravzaprav zbežali) sprejemljiva šele takrat ko bodo do vseh strpni tudi v drugih državah izvorih priseljencev. Ko bom lahko v Riadu na ulici popil pivo, ko se moji ženi v Iranu ne bo treba skrivati pod ruto, ko bom povsod po Sloveniji na javnih mestih slišal slovenščino.
Spoštujem tuje kulture in vse njihove pripadnike. Spoštujem muslimane in vernike drugih religij. Spoštujem pripadnike drugih ras. Ampak če se nekdo priseli v Slovenijo, zahtevam spoštovanje naše, evropske kulture ali pa naj ostane od koder je prišel. Če grem jaz v Iran, se tudi ne pritožujem nad njihovimi navadami, če bi se pa tja preselil bi pa poskušal čim prej privzeti njihove navade. Kar pa počnem med svojimi štirimi stenami pa naj nikogar ne briga. Tudi tu v Sloveniji imajo lahko zaradi mene ženske petnajst burk na glavi pa še kakšno na r.ti. Ampak v javnosti pa morajo priseljenci kazati spoštovanje do kulturnega okolja v kakršno so se priselili.

Še prispodoba: rad imam francoski sir, češko pivo, dunajski zrezek, pomfri , baklavo in kavo. Vsaka od teh jedi in pijač izhaja iz drugačnega okolja, mogoče iz drugih kultur (npr. baklava) Vsaka zase je odlična. Multikulturnost pa je zame enako kot da bi vse te dobre jedi in pijače zmetal v mikser in dobro zmiksal. Kaj meniš, kaj bo prišlo iz mikserja? Nekaj kar je boljše kot sestavine??? Ni teorije!
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Mipe ::

Nobena od teh jedi ne izhaja dejansko iz okolja, kot bi ime namigovalo. Npr. dunajski zrezek ni pečen na Dunaju, prav tako ni iz dunajskega mesa. Edino, kar ga povezuje z Dunajem, je izvor recepta. Zaradi mene lahko Dunaj izbrišejo z zemljevida, pa bomo v restavracijah še vedno jedli dunajski zrezek.

Gregor P ::

Mislim, skrbi vas za ljudi v Afriki, Arabiji itd. pa njihove priseljence v Nemčiji, ampak ko ste že ravno začeli z Nemci, kaj pa pravite na to, da smo po drugi svetovni vojni praktično izbrisali nemško manjšino pri nas (torej ti ljudje niso bili samo neki začasni priseljenci)? Nekako dvomim v to, da so vsi bili težki "naciji", ki jih je bilo potrebno iztrebiti, ali?

Imamo pa sedaj (zaradi naše nestrpnosti takrat) težavo ker nam danes "avstrijski naciji" to očitajo:8)
RTVS-Dörfler: Slovenija zdaj nima izgovora glede nemško govoreče manjšine

Tako da preden začnemo karkoli očitati ostalim, bi morda bilo najbolje pomesti pred našim pragom:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gavran ::

Ja predhodniki stranke Boruta Pahorja so bili zelo nestrpni celo do pripadnikov lastnega naroda.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

jype ::

Gregor P> kaj pa pravite na to, da smo po drugi svetovni vojni praktično izbrisali nemško manjšino pri nas

A ti misliš, da smatramo, da je bilo prav?

Da bi morali tudi vse ljudi iz bivših jugoslovanskih republik (in njihove potomce) deportirat ob osamosvojitvi?

Gavran> ko bom povsod po Sloveniji na javnih mestih slišal slovenščino.

A ti, ko greš na izlet v Grčijo, govoriš grško?

Gladi ::

Koliko Hrvatov, Bošnjakov, Srbov, ki govorijo srbo-hrvaško npr. v prestolnici, je dejansko turistov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Gavran ::

jype je izjavil:

Gregor P> kaj pa pravite na to, da smo po drugi svetovni vojni praktično izbrisali nemško manjšino pri nas

A ti misliš, da smatramo, da je bilo prav?

Da bi morali tudi vse ljudi iz bivših jugoslovanskih republik (in njihove potomce) deportirat ob osamosvojitvi?

Gavran> ko bom povsod po Sloveniji na javnih mestih slišal slovenščino.

A ti, ko greš na izlet v Grčijo, govoriš grško?


A ti ne ločiš med turisti in priseljenci?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

leiito ::

Danes smo dejansko vsi postali izjemno nestrpni, to vidiš že v prometu, nekoga malo izsiliš in takoj začne stiskati roko v pest. Tudi v trgovinah in na banki me ne spuščajo več mimo vrste kot nekoč, vsem se mudi, vsi so nestrpni urediti svoje zadeve.

Po moje je to ta problem pomanjkanja vrednot, o katerem se pogosto sliši, ampak nikoli podrobno ne razložijo kaj točno to je.

jype ::

Gavran> A ti ne ločiš med turisti in priseljenci?

Ne. Čemu bi? A ko poslušaš tuj jezik v Sloveniji, te to dejansko moti le v povezavi s stalnim prebivališčem govorca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jupito ::

leiito je izjavil:

Danes smo dejansko vsi postali izjemno nestrpni, to vidiš že v prometu, nekoga malo izsiliš in takoj začne stiskati roko v pest. Tudi v trgovinah in na banki me ne spuščajo več mimo vrste kot nekoč, vsem se mudi, vsi so nestrpni urediti svoje zadeve.

Po moje je to ta problem pomanjkanja vrednot, o katerem se pogosto sliši, ampak nikoli podrobno ne razložijo kaj točno to je.


Ja. Sam sem hotel včeraj z ognjem in mečem pokristjaniti enega brezbožneža, pa je kar policijo poklical. Nestrpnež en!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

dela ::

Na kaj konkretno mislite nekateri, ko pišete o tem, da tujci "vsiljujejo svojo kulturo"? Sosed iz Srbije posluša turbofolk in se baše s čevapi - vi še vedno lahko poslušate narodnozabavno glasbo in jeste žgance - kdo vam kaj vsiljuje? Sosed iz Bosne verjame v Alaha in se izogiba svinjini in alkoholu - vi še vedno lahko obiskujete katoliško cerkev, jeste svinjino in se vsak vikend napijete - kdo vam kaj vsiljuje? Sosed iz Hrvaške se sredi Ljubljane z državno uslužbenko sporazumeva v srbohrvaščini - vi se še vedno lahko v slovenščini (ta možnost je celo zakonsko zagotovljena) - kdo vam kaj vsiljuje? Soseda iz Sirije je oblečena kot nindža - vam ni treba biti - kdo vam kaj vsiljuje? Nekateri bi se vsekakor morali bolj brigati zase ...

Seveda pa muslimanom (kot tudi ne-muslimanom) vožnja v oblačilih, ki bi jo lahko ovirala, ne sme biti dovoljena - kot Romom (in ne-Romom) ne sme biti kraja - tu ne gre za vsiljevanje kulture, ampak kršenje zakonov (in slabo ukrepanje policije in sodstva). Kršitelje je treba pohopsat, tako "domače" kot "uvožene".

sirotka ::

jype je izjavil:

Gregor P> kaj pa pravite na to, da smo po drugi svetovni vojni praktično izbrisali nemško manjšino pri nas

A ti misliš, da smatramo, da je bilo prav?

Da bi morali tudi vse ljudi iz bivših jugoslovanskih republik (in njihove potomce) deportirat ob osamosvojitvi?

Gavran> ko bom povsod po Sloveniji na javnih mestih slišal slovenščino.

A ti, ko greš na izlet v Grčijo, govoriš grško?


Neasimilirane ja!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547720 (6646) Mavrik

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228657 (206202) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183211 (73678) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935574 (30975) guest #44

Več podobnih tem