» »

Reševanje problema nestrpnosti

Reševanje problema nestrpnosti

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

nuclear ::

Zdravo. Rad bi omenil, da je tole moj prvi post iz brkljalnika Opera 11. It's chawesome dude.

Prejle sem spremljal eno oddajo na RTVSLO, ki govori o nemških priseljencih(Türkische) Turkih v nemški državi, in kakšen odnos imajo Nemci do njih. Namreč ti priseljenci so večinoma muslimani, kar pomeni, da so pripeljali neko drugo vero, obnašanje, "kulturo" sem.

Turke je Nemčija sprejela pred mnogo časa nazaj, da jih postavijo na gospodarska tla in jim pomagajo in dvignejo gospodarstvo, kar se je tudi zgodilo. Kasneje pa so pričakovali, da se bodo Turki spokali iz države, kar se seveda ni zgodilo. Niti ne vidim razloga, če dvigneš državo, da kar greš, nekaj moraš imeti od tega.

No ni pa smisel te teme to.

V Nemčiji se srečujejo z istim problemom, kot se srečujemo v Sloveniji. Torej vedno več ljudem v Nemčiji gredo Turki na živce.. Zaradi rut(meni osebno se zdi ruta poniževanje ženske, in smo v 21.stoletju), zaradi vere ofcourse(kot sem že pravil vere širijo nestrpnost in so popoln nesmisel), zaradi drugačne kulture obnašanja seveda...

Najbolj pa mi je v glavo padel stavek: "V letu 2010, ko je Mesut Özil zadel gol, so skakali od veselja tudi neo-nacisti". Ista situacija je v naši nogometni reprezentanci, kjer je 75% igralcev po nacionalnosti Bošnjakov, Srbov, Hrvatov... Slovenci(nekateri) sovražijo obstoj južnjakov v Sloveniji, ko pa je kakšna korist je pa takoj pozabijo kdo je kdo?

Recimo podobna organizacija, zaradi katere se širi nestrpnost v Sloveniji je "tu-je.si", kjer se v ozadju skrivajo dejansko neo-nacisti, in je le prikrito ime za domoljubno organizacijo. Isto je s slovensko nacionalno stranko. Ni mi jasno kako lahko imajo države v 21. stoletju še vedno nacionalne stranke, kar je totalen problem v državi. Te stranke ščuvajo državljane proti priseljencem, ali je to črnec iz Ugande, ali azijec iz Kitajske...

Glavno vprašanje:
Kako to pozitivno mnenje(ko je korist od priseljencev) do priseljencev svetovno vkoreniniti v glave nestrpnih ljudi? Kaj je glavna stvar, ki moti Slovenca pri priseljencu? Mogoče to, da mu je goveja glasba zanič? Pogovarjajmo se.

Bonus: Zadnjič sem se menil z enim Švedom, in je rekel, da država vedno bolj postaja mešana, in da ga to zelo jezi.. Zakaj? Jaz bi zelo rad, da se na ulicah sprehajajo azijci, črnci, belci v Sloveniji? Sem zato slab človek?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Dr_M ::

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje.
A smo tako zato slabi ljudje?
Jaz resnicno upam, da se tvoje zelje nikoli ne uresnicijo, ker to pomeni postopen propad drzave, naroda in kulture znotraj te drzave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matako ::

nuclear je izjavil:


Kako to pozitivno mnenje(ko je korist od priseljencev) do priseljencev svetovno vkoreniniti v glave nestrpnih ljudi?


Boj proti nestrpnosti z "vkoreninjanjem v glave" je kot f-kanje za nedolžnost.
/\/\.K.

i386 ::

Veš kaj jih pa najbolj moti? Da tretja generacija turkov v Nemčiji ne govori nemško. To je problem, ker se nočejo asimilirat. Briga me če je musliman, če je črn itd. samo govori naj jezik države v kateri živi in naj je obnaša, kot se v tisti državi spodobi. In ko je neasimiliranih preveč se seveda začnejo pojavljati neonacisti... logično...

USS Liberty ::

Bonus: Zadnjič sem se menil z enim Švedom, in je rekel, da država vedno bolj postaja mešana, in da ga to zelo jezi.. Zakaj? Jaz bi zelo rad, da se na ulicah sprehajajo azijci, črnci, belci v Sloveniji? Sem zato slab človek?


In kje po tvoje Švedi in Slovenci na tem planetu sploh lahko živijo in ohranjajo svojo lastno kulturo in identiteto? Naj se odselijo na Luno, da boste ti in podobni srečni? Zakaj ima po mnenju multikulti ekstremistov vsako najbolj neznano pleme iz afrike pravico, da obstaja in se ohrani, Švedi ali pa Slovenci bi se pa morali za vsako ceno pomešati z drugimi in izginit s tega planeta?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

bluefish ::

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje.
Pred čim?

Dr_M ::

bluefish je izjavil:

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje.
Pred čim?



Pred izginotjem. To je samo boj za prezivetje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RejZoR ::

Načeloma nisem nestrpen do drugih ampak kar mi gre pri muslimanih (onih zagrizenih), da drugim vsiljujejo svoj stil življenja. Če greš ti kot evropejec v Savdsko Arabijo oz kamorkoli na bližnji vzhod ali celo daljni vzhod se moraš prilagodit njihovim običajem, pravilom in načinu življenja itd. Zakaj pa za njih ne velja isto ko pridejo drugam? Če ima npr Nemčija pravilo, da se ne sme nosit 10 cot, ki zakrivajo obraz potem tako pač je. Naj sprejmejo al pa spokajo nazaj. As simple as that. Ampak ko pride do te točke gre takoj za diskriminacijo, nihče pa ne gleda na stvar obojestransko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pharaon ::

RejZoR je izjavil:

Načeloma nisem nestrpen do drugih ampak kar mi gre pri muslimanih (onih zagrizenih), da drugim vsiljujejo svoj stil življenja. Če greš ti kot evropejec v Savdsko Arabijo oz kamorkoli na bližnji vzhod ali celo daljni vzhod se moraš prilagodit njihovim običajem, pravilom in načinu življenja itd. Zakaj pa za njih ne velja isto ko pridejo drugam? Če ima npr Nemčija pravilo, da se ne sme nosit 10 cot, ki zakrivajo obraz potem tako pač je. Naj sprejmejo al pa spokajo nazaj. As simple as that. Ampak ko pride do te točke gre takoj za diskriminacijo, nihče pa ne gleda na stvar obojestransko.


Se strinjam!!
In spet smo pri muslimanih...

MitjaMili ::

Dr_M je izjavil:

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje


Pred stereotipi ali ?

Statistično gledano seveda bo delež priseljencev, ki bo (recimo) kršil zakone toda je to zadosten razlog, da se prepove priseljevanje ? Imamo kak procent, kaznivih dejanj priseljencev do katerega še toleriramo ?

Mislim, da je glavni problem posploševanje dejanj posameznika na celotno populacijo (priseljencev). Dopade se mi N'tokotova "nevarnost nam preti iz vseh strani razen zahoda". Björki pač niso slabi za Slovenijo, lol.

Franka oropa Mehmet in Frank potem jebemater vsem Turkom, pozabljajoč Nazifa, ki mu ob štirih zjutraj pospravi smeti in Denizo, ki mu pride vsak torek pospravit stanovanje.

Zdaj bit radikalen in vržt vse Turke iz Nemčije (teoretično uspe) zagotovi Franku, da ga ne bo več oropal Mehmet ampak koliko Nazifov in Deniz bo s tem "oropanih" ? Ubijte vse in Bog bo prepoznal svoje, ali kako že gre.

Sam nimam nobenih zadržkov do priseljencev per se toda motilo bi me, če bi moral spremeniti svoj način življenja zaradi njih. Nočem šariatskega prava v Sloveniji, niti burk. Mogoče je pa to vse problem vere ?

Dr_M ::

Pred stereotipi ali ?


Tudi stereotipi pridejo od nekje, nic ne rata kar iz lufta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MitjaMili ::

Dr_M je izjavil:

Pred stereotipi ali ?


Tudi stereotipi pridejo od nekje, nic ne rata kar iz lufta.


Preberi si mojo zgodbico. Koliko nedolžnih ljudi nastrada zaradi stereotipov ?

Stereotipi lahko nastanejo iz enega primera (ali dveh). Seksam s Švedinjo in me hoče z dildom. Kaj ? Srečam še eno Švedinjo čez pol leta. Isto dildo. Opet ? Od takrat naprej veselo razlagam forumašem in znancev, kako je penetracija dvosmerna zadeva, ko pride do Švedinj ;)

RejZoR ::

pharaon je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Načeloma nisem nestrpen do drugih ampak kar mi gre pri muslimanih (onih zagrizenih), da drugim vsiljujejo svoj stil življenja. Če greš ti kot evropejec v Savdsko Arabijo oz kamorkoli na bližnji vzhod ali celo daljni vzhod se moraš prilagodit njihovim običajem, pravilom in načinu življenja itd. Zakaj pa za njih ne velja isto ko pridejo drugam? Če ima npr Nemčija pravilo, da se ne sme nosit 10 cot, ki zakrivajo obraz potem tako pač je. Naj sprejmejo al pa spokajo nazaj. As simple as that. Ampak ko pride do te točke gre takoj za diskriminacijo, nihče pa ne gleda na stvar obojestransko.


Se strinjam!!
In spet smo pri muslimanih...


Sej so še druge vere, ampak so manj prisotne in manj vsiljive. Načeloma bi rekel isto za krščansko ampak slednja pravzaprav ne zapoveduje ničesar povezanega z zunanjostjo kot to zapovedujejo vera oz še bolj neka pravila v državah bližnjega vzhoda.

Pri moi kritiki jim ne bi odvzel pravice verjet v Alaha niti do molitve itd ampak samo glede oblačenja. Pa tud če že imajo željo bit v nekih ogrinjalih, še vedno brez zakrivanja obraza. Kar je v našem "svetu" predvsem iz vidika varnosti (v avtomobilih zaradi vidljivosti in npr pri obisku ustanov kjer je zamaskiranost potencialni riziko, banke recimo). Ne vem kako imajo to rešeno dol ampak v evropi je pomoje to največji razlog zakaj tega ne marajo in se slednjega otepajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

daj ne bodi debilen.

Bob Rock ::

Načeloma bi rekel isto za krščansko ampak slednja pravzaprav ne zapoveduje ničesar povezanega z zunanjostjo kot to zapovedujejo vera oz še bolj neka pravila v državah bližnjega vzhoda.


Pomeni, da lahko jaz pridem nag v cerkev in ne bo kaj narobe (prehleadil se ne bom, ker je poletje)?
Pomeni, da lahko dojeca mater nahrani otroka sredi cerkve?
Pomeni, da ne bi nikogar motilo, ce bi en zumba(ki mu vera ne zapoveduje zakrivanja) hodil po mestu z otepacem, ki bi mu bingljal okoli kolen(glede na to, da izhajamo iz krscanskih vrednot)?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

nokaut240 ::

Malce za zamislit:

[youtube linki zbrisani, ker ne delajo - ahac]

Še več videov pa na youtube..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Dr_M ::

Preberi si mojo zgodbico. Koliko nedolžnih ljudi nastrada zaradi stereotipov ?


Naj ostanejo v svoji domovini, pa nihce ne bo nastradal zaradi stereotipov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RejZoR ::

Jao ker bebo je dal linke od Youtube tko da vrže direktno na YOutube ko odpreš ta topic...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mehmed ::

Haha a pol je bug to?
Jst sm ze mislu da je youtube prevzel slotech :D

MitjaMili ::

Dr_M je izjavil:

Preberi si mojo zgodbico. Koliko nedolžnih ljudi nastrada zaradi stereotipov ?


Naj ostanejo v svoji domovini, pa nihce ne bo nastradal zaradi stereotipov.


Ja, stereotipi veljajo samo za priseljence.

Dr_M ::

MitjaMili je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Preberi si mojo zgodbico. Koliko nedolžnih ljudi nastrada zaradi stereotipov ?


Naj ostanejo v svoji domovini, pa nihce ne bo nastradal zaradi stereotipov.


Ja, stereotipi veljajo samo za priseljence.



Mene osebno nihce nic ne moti, dokler je tam, kjer ima za bit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale ::

MitjaMili je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje


Pred stereotipi ali ?

Statistično gledano seveda bo delež priseljencev, ki bo (recimo) kršil zakone toda je to zadosten razlog, da se prepove priseljevanje ? Imamo kak procent, kaznivih dejanj priseljencev do katerega še toleriramo ?

Mislim, da je glavni problem posploševanje dejanj posameznika na celotno populacijo (priseljencev). Dopade se mi N'tokotova "nevarnost nam preti iz vseh strani razen zahoda". Björki pač niso slabi za Slovenijo, lol.

Franka oropa Mehmet in Frank potem jebemater vsem Turkom, pozabljajoč Nazifa, ki mu ob štirih zjutraj pospravi smeti in Denizo, ki mu pride vsak torek pospravit stanovanje.

Zdaj bit radikalen in vržt vse Turke iz Nemčije (teoretično uspe) zagotovi Franku, da ga ne bo več oropal Mehmet ampak koliko Nazifov in Deniz bo s tem "oropanih" ? Ubijte vse in Bog bo prepoznal svoje, ali kako že gre.

Sam nimam nobenih zadržkov do priseljencev per se toda motilo bi me, če bi moral spremeniti svoj način življenja zaradi njih. Nočem šariatskega prava v Sloveniji, niti burk. Mogoče je pa to vse problem vere ?

naj se ne prepove priseljevanja, ampak samo zaostri pravila
-pred priselitvijo rabiš imet zagotovljeno službo
-po prvem kaznivem dejanju si izgnan iz države

RejZoR ::

Bob Rock je izjavil:

Načeloma bi rekel isto za krščansko ampak slednja pravzaprav ne zapoveduje ničesar povezanega z zunanjostjo kot to zapovedujejo vera oz še bolj neka pravila v državah bližnjega vzhoda.


Pomeni, da lahko jaz pridem nag v cerkev in ne bo kaj narobe (prehleadil se ne bom, ker je poletje)?
Pomeni, da lahko dojeca mater nahrani otroka sredi cerkve?
Pomeni, da ne bi nikogar motilo, ce bi en zumba(ki mu vera ne zapoveduje zakrivanja) hodil po mestu z otepacem, ki bi mu bingljal okoli kolen(glede na to, da izhajamo iz krscanskih vrednot)?


No pol pa pejt nag na občino, ki z vero nima nobene veze. Al pa v Mercator. Pač delno je mogoče pogojeno s cerkvijo ampak še vedno je nek "dress code", da nag pač ne smeš hodit okol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MitjaMili ::

gendale,

bi izgon iz države po kaznivem dejanju velja tudi za državljane ? Čemu ja/ne ?

Dr_M,

tu se strinjam. Meni je za burke v ZAE bolj malo mar.

Dr_M ::

bi izgon iz države po kaznivem dejanju velja tudi za državljane ? Čemu ja/ne ?


Dokler ga izenes v njegovo domovino oz v drzavo, katere drzavljanstvo je dobil ob rojstvu, zakaj pa ne? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

PRILAGODITI SE MORAJO EMIGRANTI IN NE MI!

In to je to, pa vam odgovarja ali pa ne. Sit sem tega, da naš narod skrbi, da nismo slučajno užalili nekatere posameznike in njihovo kulturo.

Ta kultura je zgrajena tekom mnogih let z muko in trudom in je zmaga milijonov mož in žena v iskanju svobode. Govorimo SLOVENSKO in ne hrvaško, srbsko, albansko, špansko, libanonsko, arabsko, kitajsko, japonsko ali kateri drug jezik. To pomeni da, če želite biti tu, se naučite naš jezik! Večina Slovencev veruje v boga. To ni neka krščanska desna orientacija, niti ni politično vsiljeno - to je dejstvo, ker so ta narod, kar se vidi iz dokumentov, utemeljili možje in žene krščanske vere in krščanskih načel. Zato je adekvatno, da se krščanska obeležja nahajajo na zidovih naših stavb. Če je Bog za vas žalitev, predlagam, da si izberete nek drug del sveta za vaš dom. Dopuščamo vam vašo vero in vas ne sprašujemo zakaj v njo verujete. Od vas zahtevamo, da sprejmete našo vero in da živite z nami v harmoniji, miru in ljubezni. To je naša domovina, naša zemlja in naš stil življenja in dopuščamo vam, da v tem uživate.

Ampak, če se ne boste nehali pritoževati, protestirati in ogrožati našo državo, našo čast, našo krščansko vero in način življenja, vam srčno priporočam, da izkoristite drugo veliko svobodo, ki jo imajo Slovenci, to je svoboda, da zapustite našo deželo. Če ste tu nesrečni - odidite!
Nobeden vas ni prisilil, da pridete k nam. Sami ste zahtevali, da vas sprejmemo.

Torej, sprejmite državo, ki ste si jo sami izbrali.

gendale ::

MitjaMili je izjavil:

gendale,

bi izgon iz države po kaznivem dejanju velja tudi za državljane ? Čemu ja/ne ?

Dr_M,

tu se strinjam. Meni je za burke v ZAE bolj malo mar.

ne, državljani določene države imajo pač več pravic kot priseljenci

bi pa seveda dal priseljencem možnost dobit državljanstvo pod določenimi pogoji (v državi delajo že 10 let + opravijo preizkus znanja jezika)

MitjaMili ::

krneki0001 je izjavil:

PRILAGODITI SE MORAJO EMIGRANTI IN NE MI!

In to je to, pa vam odgovarja ali pa ne. Sit sem tega, da naš narod skrbi, da nismo slučajno užalili nekatere posameznike in njihovo kulturo.

Ta kultura je zgrajena tekom mnogih let z muko in trudom in je zmaga milijonov mož in žena v iskanju svobode. Govorimo SLOVENSKO in ne hrvaško, srbsko, albansko, špansko, libanonsko, arabsko, kitajsko, japonsko ali kateri drug jezik. To pomeni da, če želite biti tu, se naučite naš jezik! Večina Slovencev veruje v boga. To ni neka krščanska desna orientacija, niti ni politično vsiljeno - to je dejstvo, ker so ta narod, kar se vidi iz dokumentov, utemeljili možje in žene krščanske vere in krščanskih načel. Zato je adekvatno, da se krščanska obeležja nahajajo na zidovih naših stavb. Če je Bog za vas žalitev, predlagam, da si izberete nek drug del sveta za vaš dom. Dopuščamo vam vašo vero in vas ne sprašujemo zakaj v njo verujete. Od vas zahtevamo, da sprejmete našo vero in da živite z nami v harmoniji, miru in ljubezni. To je naša domovina, naša zemlja in naš stil življenja in dopuščamo vam, da v tem uživate.

Ampak, če se ne boste nehali pritoževati, protestirati in ogrožati našo državo, našo čast, našo krščansko vero in način življenja, vam srčno priporočam, da izkoristite drugo veliko svobodo, ki jo imajo Slovenci, to je svoboda, da zapustite našo deželo. Če ste tu nesrečni - odidite!
Nobeden vas ni prisilil, da pridete k nam. Sami ste zahtevali, da vas sprejmemo.

Torej, sprejmite državo, ki ste si jo sami izbrali.


Iz katerega hipursko-RKC mehurčka si pa ti ušel ?

krneki0001 je izjavil:

PRILAGODITI SE MORAJO EMIGRANTI IN NE MI!

In to je to, pa vam odgovarja ali pa ne. Sit sem tega, da naš narod skrbi, da nismo slučajno užalili nekatere posameznike in njihovo kulturo.

Ta kultura je zgrajena tekom mnogih let z muko in trudom in je zmaga milijonov mož in žena v iskanju svobode. Govorimo SLOVENSKO in ne hrvaško, srbsko, albansko, špansko, libanonsko, arabsko, kitajsko, japonsko ali kateri drug jezik. To pomeni da, če želite biti tu, se naučite naš jezik! Večina Slovencev veruje v boga. To ni neka krščanska desna orientacija, niti ni politično vsiljeno - to je dejstvo, ker so ta narod, kar se vidi iz dokumentov, utemeljili možje in žene krščanske vere in krščanskih načel. Zato je adekvatno, da se krščanska obeležja nahajajo na zidovih naših stavb. Če je Bog za vas žalitev, predlagam, da si izberete nek drug del sveta za vaš dom. Dopuščamo vam vašo vero in vas ne sprašujemo zakaj v njo verujete. Od vas zahtevamo, da sprejmete našo vero in da živite z nami v harmoniji, miru in ljubezni.
Ampak, če se ne boste nehali pritoževati, protestirati in ogrožati našo državo, našo čast, našo krščansko vero in način življenja, vam srčno priporočam, da izkoristite drugo veliko svobodo, ki jo imajo Slovenci, to je svoboda, da zapustite našo deželo.


Iz katerega hipursko-RKC-jevskega mehurčka si pa ti ušel ?

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

In to je to, pa vam odgovarja ali pa ne. Sit sem tega, da naš narod skrbi, da nismo slučajno užalili nekatere posameznike in njihovo kulturo.


Točno tako je. Pa naj prihajači in ksenofilci trapajo kokr čjo.

Če jim ni kaj prav, naj bi ostali v svojem pobožnem raju. Ali pa naj se vanj vrnejo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

oracle ::

Dr_M je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ljudje hocejo samo zascitit sebe, svojo druzino, svoje bliznje in prijatelje.
Pred čim?



Pred izginotjem. To je samo boj za prezivetje.

Dokler bo tako primitivno razmišljanje bomo imeli nestrpnost na vseh področjih.

Glavni razlog za nacionalistično branžo nestrpnosti je zelo preprost. Obstoj črt na zemljevidih.

J3bene črte na zemljevidih nas silijo v sovraštvo drugih ljudi. Znamo it na luno, znamo replicirat okoliščine takoj po nastanku vesolja, sam kaj k nam zameglijo razum ene črte na zemljevidu.

(črta na zemljevidu = meja med državama; če kdo ni dojel)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Thomas ::

Še en "pameten". Na srečo te meje so, sicer bi bila pri nas že centralna afrika ali nekaj podobnega.

Kaos, beda ... tisto kar gre unemu levaku, Križnarju tako v nos. Tudi on poveličuje tamkajšnje "kulture" in hkrati apelira, da "jim pomagamo". Kako naj pomagaš toliko boljšemu od sebe?

Eni ste pač mazohisti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Ta kultura je zgrajena tekom mnogih let z muko in trudom in je zmaga milijonov mož in žena v iskanju svobode.

Ja, slovensko fovšijo, pijanstvo in samomorilsko kulturo moramo nujno zavarovat pred tujim vplivom. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oracle ::

Thomas je izjavil:

Še en "pameten". Na srečo te meje so, sicer bi bila pri nas že centralna afrika ali nekaj podobnega.

Še en "jasnovidec".

Thomas ::

Eno je, prezirljivo govoriti o lastnem narodu. To počnem tudi jaz. In bom še naprej. Razni ahaci in oracli so dober vzrok.

Drugo pa je, če ne vidiš tega, da je vseeno ta kultura tukaj, neprimerljivo boljša od vseh, ki bi tukaj rade postavile svoje getote.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

oracle ::

Sej pravim, glede na tehnološko dovršenost bi mogl met tud temu primeren moralni sistem in sodit ljudi po njihovi dejanski kvaliteti. V redu, naj bodo države. Ampak naj se ločijo po lastnostih ljudi. Dobri ljudje zaželeni, ne glede na izvor, slabi izgnani. Prepovedat vse religije in ostale prodajalce laži in praznih obljub. Pa bo mirna bosna.

Kakršnokoli negativna nastrojenost na podlagi predsodkov je PRIMITIVIZEM. Lahko razlagaš o razpadu kultur kolikor hočeš, tega dejstva ne moreš spremenit. Nastrojen si celo proti meni, pa me sploh ne poznaš. Vseeno bi me verjetno najraje izgnal iz države? Da zavaruješ svoju družino in to...

Phil ::

ahac je izjavil:

Ta kultura je zgrajena tekom mnogih let z muko in trudom in je zmaga milijonov mož in žena v iskanju svobode.

Ja, slovensko fovšijo, pijanstvo in samomorilsko kulturo moramo nujno zavarovat pred tujim vplivom. :))


Bolj svobodo, spoštovanje do žensk in relativno blaginjo.

Thomas ::

Ampak naj se ločijo po lastnostih ljudi. Dobri ljudje zaželeni, ne glede na izvor, slabi izgnani. Prepovedat vse religije in ostale prodajalce laži in praznih obljub. Pa bo mirna bosna.


To je naiven pristop. Destruktiven v bistvu. "Dobri ljudje" so tudi tisti, ki so že pri nas. Bili tukaj rojeni ali se celo sem priselili in so prilagojeni tej kulturi in običajem.

Da bomo v imenu nekega "panhumanizma" zdaj ogrožali vse skupaj s tem, da "ljudje v čolnih" preko Sredozemlja sem svobodno prihajajo in gradijo svoje geto-e pri nas ... pa hvala lepa.

Pa da bomo zdej starim mamcam zaprli cerkve, ker smo bojeviti ateisti, ki pa dopuščajo džamije v svoji multikulturnosti ... Oprostite, a ste na glavo padli?

Da bomo zamenjali current Slovenijo s kakšnim Paris-Clichy-Boisom?

Ne bit tak moron!

Če je unim pri nas bolj všeč kakor pri njih - tudi nam je. In naj tako ostane.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dark_coffee ::

nuclear je izjavil:

Jaz bi zelo rad, da se na ulicah sprehajajo azijci, črnci, belci v Sloveniji?

Dobro... osebno nimam nič proti različnim rasam (azijci, indijci, črnci) in mogoče bi bilo res zanimivo, če bi bili na tak način pomešani v družbi. Jaz imam bolj problem z različnimi kulturami, tradicijami in navadami, kot je nošenje burk in podobnih pokrival, ki absolutno ne spadajo v našo kulturo in v naš način življenja. Takšno pokrivanje obraza je znak ločevanja ljudi in zato pri ne-muslimanih vzbujajo nelagodje. Gre se pa tudi za enakopravnost. Zakaj bi neko imel pravico mene videt, jaz pa njega ne?! Če se gredo take vrste ''enakopravnosti'', naj se je gredo doma – od tam, kjer islam izvira.

Kje se v bistvu sklicevanje na vero neha? Ponekod muslimanske deklice nočejo obiskovati pouka telovadbe. Ponekod ga obiskujejo samo, če je profesorica ženska (smo že v nasprotju z evropskimi zakoni o enakosti med spoloma, če iz tega razloga zaposlimo žensko v šoli). To se nadaljuje tudi pri krščanskih verah: nekateri odklanjajo pouk spolne vzgoje. Nekateri imajo "ugovor vesti" pri biologiji, ker njihova vera ne podpira Darwinovega nauka. Itd, itd ...

Noben teh ljudi ni silil, da se preselijo v t.i. zahodni svet. Če so se že odločili živet v Evropi, potem naj se prilagodijo našim običajem in navadam. Ker mi se moramo tudi prilagajat muslimanskim pravilom, ko pridemo npr. v Iran, Saudsko Arabijo ipd. Čudim se samo, da so bili v Evropi tako dolgo tolerantni do tega, pa še zdaj so skrajno previdni pri uvajanju kakšnih drastičnih posegov v kvazipravice muslimanov. Če takim ortodoksnim muslimanom tukaj v Evropi ni všeč, naj pač spokajo tja, od kjer so prišli.

Pa to zdej nima veze z (ne)strpnostjo in širjenjem sovraštva. Gre se samo za to, da bi moralo biti neko spoštovanje do družbe, kjer živiš. Ko se jaz odpravim v drugačno kulturno okolje, se skušam prilagoditi zahtevam prostora. To mi narekuje kultura, izobrazba in spoštovanje do okolice. Če pa bi se odločil v takem okolju živeti, bi najprej razčistila, če to prilagajanje ni v konfliktu z mojimi prepričanji.

Karaya 52 ::

nuclear je izjavil:

Turke je Nemčija sprejela pred mnogo časa nazaj, da jih postavijo na gospodarska tla in jim pomagajo in dvignejo gospodarstvo, kar se je tudi zgodilo. Kasneje pa so pričakovali, da se bodo Turki spokali iz države, kar se seveda ni zgodilo. Niti ne vidim razloga, če dvigneš državo, da kar greš, nekaj moraš imeti od tega.


Turki so v Nemciji po lastni volji, nikomur niso delali uslug razen sebi in svojim druzinam, katerim so posiljali denar. Kaj sploh hoces, ne razumem tega jamranja?

Thomas ::

Resnično ne vem, zakaj kakšen Križnar ni tud lepo dol, v Somaliji, 365 dni na leto. Pa v Nubskih gorah pa tam okoli. Tam so baje tako nepokvarjeni, ponosni, yada, yada, blah, blah, blah ljudje, kakršnih na grdem Zahodu ni.

Kaj hodi fehtat sem, da se jim pomaga? Itak so superiorni, bodo že.

Ali pa naj prizna, da je vir zla kar lepo dol. Potem so tudi prošnje za pomoč nekako smiselne. Da bi pa posebno občudovali njihovo kulturo zraven - pa prosi mau preveč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Neverjetno, ampak s Thomasom se moram strinjati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bob Rock ::

RejZoR je izjavil:


No pol pa pejt nag na občino, ki z vero nima nobene veze. Al pa v Mercator. Pač delno je mogoče pogojeno s cerkvijo ampak še vedno je nek "dress code", da nag pač ne smeš hodit okol.


Krscanska cerkev je postavila nas dress code. Nam ga ubila u glavo, da je to edino pravilno in edino sprejemljivo in se ga uporablja tut na obcini.
Tebe moti dress code od drugih, svojga pa niti opazis ne...ne bit dvolicn.

(Beri tut to, kar je v oklepajih napisano.) ;)

Pa dalec od tega, da bi hotel povedat, da se mormo mi vsem prilagajat.
Ampak ce cez neki pluvas, se vsaj potrud bit objektivn.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

krneki0001 ::

MitjaMili je izjavil:

Iz katerega hipursko-RKC-jevskega mehurčka si pa ti ušel ?


Če bi ti rekel, da pedofilske agencije ne maram, bi mi verjel?

To je samo popravljena izjava avstralskega predsednika.

nuclear ::

Karaya 52 je izjavil:

nuclear je izjavil:

Turke je Nemčija sprejela pred mnogo časa nazaj, da jih postavijo na gospodarska tla in jim pomagajo in dvignejo gospodarstvo, kar se je tudi zgodilo. Kasneje pa so pričakovali, da se bodo Turki spokali iz države, kar se seveda ni zgodilo. Niti ne vidim razloga, če dvigneš državo, da kar greš, nekaj moraš imeti od tega.



Turki so v Nemciji po lastni volji, nikomur niso delali uslug razen sebi in svojim druzinam, katerim so posiljali denar. Kaj sploh hoces, ne razumem tega jamranja?


Citiral sem kar je rekel narrator v dokumentarcu.

Nekateri pravite, da se bojite, da bo z priseljevanjem tujcev izginila kultura. Nič ni večno. Tudi egipčanska kultura gradnje piramid, babilonska kultura, perzijska kultura is gone.. To bolj za primerjavo govorim, ne me razumet narobe.

Če se že zaradi tega toliko eni bojite tujcev. To je za mene bolano. Vsak ima pravico živet kjerkoli na tem planetu, ker planet je od vseh ljudi, ne pa samo od ene nacije. In noben ni kriv, da je rojen na nerodovitni zemlji v središču Afrike, ter sili na boljše področje kjer ekosistem nudi bolj kvalitetno življenje.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

krneki0001 ::

nuclear je izjavil:

Nekateri pravite, da se bojite, da bo z priseljevanjem tujcev izginila kultura. Nič ni večno. Tudi egipčanska kultura gradnje piramid, babilonska kultura, perzijska kultura is gone.. To bolj za primerjavo govorim, ne me razumet narobe.

Če se že zaradi tega toliko eni bojite tujcev. To je za mene bolano. Vsak ima pravico živet kjerkoli na tem planetu, ker planet je od vseh ljudi, ne pa samo od ene nacije. In noben ni kriv, da je rojen na nerodovitni zemlji v središču Afrike, ter sili na boljše področje kjer ekosistem nudi bolj kvalitetno življenje.


Nekateri se ne bojimo, da bo naša kultura izginila zaradi tujcev. Ne bo zaradi njih, ampak zaradi podrepnikov, ki ne razumejo, da se morajo tujci, ki prihajajo sem prilagajat našemu življenju in ne mi njim. Meni je vseeno, če je cela ljubljana polna muslimanov, črncev, indijcev in indijancev, dokler se oni obnašajo kulturno in ne vsiljujejo njihovega načina življenja meni. Moti me pa že en sam neprilagojen osebek, ki zahteva da se v naši državi ne sme grdo govorit o prerokih, ki so bili pedofili.

Formula 1 ::

nuclear je izjavil:

Vsak ima pravico živet kjerkoli na tem planetu, ker planet je od vseh ljudi, ne pa samo od ene nacije.

To je res ampak naj se potem prilagodi "običajem" ki tam veljajo.Naj se nauči govoriti Slovensko in ga bodo ljudje pustili pri miru(razen par osebkov).Skratka če se bo držal pravil ki veljajo tam kjer živi bo govoril tisti jezik ki se govori na tem območju in drugim ljudem ne bo usiljeval svojih navad ga bo večina ljudi lepo sprejela.

Manu ::

nuclear je izjavil:

Glavno vprašanje:
Kako to pozitivno mnenje(ko je korist od priseljencev) do priseljencev svetovno vkoreniniti v glave nestrpnih ljudi? Kaj je glavna stvar, ki moti Slovenca pri priseljencu? Mogoče to, da mu je goveja glasba zanič? Pogovarjajmo se.

Bonus: Zadnjič sem se menil z enim Švedom, in je rekel, da država vedno bolj postaja mešana, in da ga to zelo jezi.. Zakaj? Jaz bi zelo rad, da se na ulicah sprehajajo azijci, črnci, belci v Sloveniji? Sem zato slab človek?


1. Vsaka država (ljudje v njej) težijo k boljšim življenjskih pogojem. Urejeno okolje, bolj kvalitetni odnosi med ljudmi, več zdrave pameti, boljši ekonomski pogoji, več svobode itd...
Ko neka država doseže nek visok nivo bivanja, se seveda ljudje iz drugih manj ugodnih okolij želijo preseliti v to okolje z boljšimi pogoji. Ampak ti ljudje s sabo prinesejo vso nesnago, katero so v državi z boljšimi pogoji desetletja trudili izboljšati. Govorim o nekulturnem obnašanju, nasilju, brezdelju, izkoriščanju, mentaliteta, ki postavi ženske v slabši položaj, mentaliteta, ki ji je pomembna identifikacija z religijo itd...
Nobena država ne želi priseljencev, ki nižajo nivo mentalitete. To je ena stvar.

2. Če si želiš mešane ljudi v družbi, potem zagovarjaš monokulturo in ne multikulturo. Kultura se lahko razvija le, če ima nek svoj prostor ... in to so ponavadi države. Ravno zato države nastanejo, ker se združi neka skupina ljudi, ki ima neke svoje značilnosti. Če hočeš multikulturo, potem moraš imet ločnico med kulturami, da soobstajajo. Če ločnice ni več, potem nastane nova kultura, ki je zmes različnih kultur.

V Evropi to ne bo nikoli na tak način, kot je to v ZDA ali Avstraliji. To sta dve mladi državi, ki nista mogli nastati drugače, kot z mešanjem že obstoječih kultur. Žal v Evropi nekaj sanjamo, kar nikoli ne bo mogoče.

Takšna multikulturnost, kot si jo nekateri predstavljajo je le posledica medijskega vpliva ameriških filmov.

Če bi hoteli pravo multikulturnost (ki je potem v resnici monokultura) potem bi morali ukiniti vse državne meje za vedno. Kar pa ne bo mogoče. Zato, ker nas ločujejo še jeziki, geografske značilnosti ipd.

Pravzaprav so kulturne razlike ravno posledica geografskih, genskih in ostalih značilnosti.

Ravno obratno: zakaj se "ideološki multikulturisti a la america" bojijo ohranjanja svoje lastne kulture v svojem lastnem prostoru. Edino tako bomo omogočili pravo multikulturno Evropo. Vse ostalo so blodnje.

Jaz se bolj bojim ravno teh "sanjaških multikulturistov". Zahtevajo nekaj, kar je nemogoče.



Ko pa že omenjaš nestrpnost: to so ljudje, ki če ni tujcev v državi, potem se spravljajo na svoje lastne, ki so drugačni od večine. Tudi med lastnimi ljudmi se najdejo razlike. Nestrpni bodo v vsakem primeru našli razloge za svojo nestrpnost.

Vzrok nestrpnosti pa je (po mojem mnenju) čisto psihološki problem, ko te v resnici motijo tvoje lastne 'negativne' lastnosti. Nihče ni popoln. In v želji biti boljši mnogi prepoznajo svojo nemoč in se v tem občutku nemoči spravljajo na drugačne ter šibke, da se pokažejo kot močne.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Thomas ::

Eni dokumentarci so Križnarjevega tipa dokumentarci. Sluzavo čaščenje alienov, ne glede na dejstva in obtoževanje Zahoda, spet ne glede na dejstva.

Razumem, da je neprilagojenim imigrantom iz raznih vukojebin to všeč, če se jim tako prilizuje.

Vendar je to viteštvo in kavalirstvo do "drugačnih" že zdavnaj prešlo vsako razumno mejo in ni več viteštvo ampak hlapčevanje najslabše vrste.

Kaj morem, če se je ubogi hudič rodil nekje na toplem, vendar v monstruozno "kulturo" in "civilizacijo"? Nič. Lahko se mi samo smili. Pomagat mu je pa praktično nemogoče. Tudi če mu, hvaležen niti ni.

Zdaj naj bi vsi "reševali Somalijo"? Saj nočejo kolonializma, všeč jim je kot imajo, baje. Da so svobodni in neodvisni. Da zaživijo v skladu s svojo avtohtono kulturo. Tako so vsaj zatrjevali pred takoimenovano sušo.

Križnar bi zdaj, da jim pomagamo kopati vodnjake. Naj jih kar koplje. V Slovenijo pa tudi nočem čisto nobenega Somalca. Pa verjamem, da je osebno lahko boljši človek od mene. S tako solidarnostjo so začeli nekje na Severu in zdej se jim lepo otepa.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Looooooka ::

Dokler bodo priseljenci poskusali svoj nacin zivljenja vsiljevati(in tle ne mislim nasilno)domacinom bos mel nestrpnost.Temu lahko na konc dneva reces kar lepo utemeljena nestrpnost.
Ce se priselis v eno drzavo bos pac moral sprejeti njihove navade.Konec debate.Ce bi se ljudje lepo drzali tega nacela bi blo 99% manj problemov.
Se vecji problem so ljudje, ki te "nestrpnosti" ne locijo od ne vem...skinheada, ki se spravi na tujca, ki je tukaj na pocitnicah.
Brez teh nojev bi blo tudi veliko lazje.
Argument "zemlja je od vseh"...bi mel kksno tezo samo ce bi blo na planetu premal prostora za vse.Ce ti recimo ne pase upostevat zakonov dolocene drzave...ce se ti je ful odvec naucit njihovega jezika, ce pac cutis potrebo, da gradis svoje religijske stavbe na obmocja, kjer pac zgodovinsko gledano tam nimajo kaj iskati...potem bi blo bolj prav, da lepo spakiras in se odselis na kaksen otok, kjer ljudi to ne bo motilo.To pravico ima vsak.Zakaj se zanjo ne odlocajo pa sam oni vejo.

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

Manu v bistvu je men vseeno še enkrat. Imam rad vse rase, vse nacije, zato se mi zdi prav, da ima pravico vsak biti kjerkoli je. Glavna stvar, pri takem človeku, ki si želi biti kjerkoli pač že je, da se kulturno obnaša in se prilagaja večini na tistem ozemlju. To prilagajanje pa mislim v smislu:

- ne hodit nag po ulici
- ne se dret ko prizadet po ulici
- .... upam da ste dojel..

Seveda se naučit jezika za sporazumevanje(na koncu bo tako ali tako en skupni lingu jezik aka angleščina), noben ni rekel, da se moramo v Sloveniji prilagajat enemu Venezuelcu, ki se noče naučit jezika za sporazumevanje v Sloveniji.

Pomagamo mu, da se nauči Slovensko, če pa se noče, pa je njegov problem. Preveč jokate eni, da se moramo mi prilagajat nekomu drugemu. Tujci bodo doma govorili, tako kot bodo hoteli, in bodo "svirali" katerokoli musko bodo hoteli, če pa se bodo hoteli pač sporazumevati se bodo pa prilagodili nam.

In, če se vozi z Miletom Kitićom v avtu vuferi do deske trese celo ulico, ni nič manj "ĆEFUR(:rolleyes)" od tistega, ki to isto počne z Davitom Guetto ..........................................
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547720 (6646) Mavrik

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228680 (206225) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47183227 (73694) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935594 (30995) guest #44

Več podobnih tem