» »

Reševanje problema nestrpnosti

Reševanje problema nestrpnosti

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

jype ::

sirotka> Neasimilirane ja!

Pol se pa kr poberi nazaj za ural, med nami, klenimi Veneti, nimaš kaj počet, neasimiliran slovan!

sirotka ::

jype je izjavil:

sirotka> Neasimilirane ja!

Pol se pa kr poberi nazaj za ural, med nami, klenimi Veneti, nimaš kaj počet, neasimiliran slovan!


Hm, v venetsko teorijo ne bova šla, pa vseeno. Recimo, da verjamem v preseljevanje narodov, kako lahko primerjaš 1400let tradicije s 50 leti pritepenstva?
In neka osnovna asimilacija, oz. prilagoditev in spoštovanje je nuja. Vsaj jezika se pa moraš naučit. Sicer pa poberi se ti v Švabijo in tam tolči po naše... me zanima, če se boš kaj zmenil.

jype ::

Norčujem se iz vaših potreb po asimilaciji tujcev.

Kar se mene tiče je asimilacija prostovoljna reč, spoštovanje zakonov (razen če si biciklist, jasno) pa ne. Name bolj negativno vpliva toliko drugih reči, da se res nimam časa ukvarjat s tem, katere jezike "moram poslušat v rodnem mestu".

[D]emon ::

Cisto prevec casa mate, da se kregate okrog bedarij--pri cemer se itak slisjo vedno samo eni in isti "argumenti". Pol si pa dopovedujte, da ste boljsi od tistih piscanckov v tu-je.si. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

sirotka ::

jype je izjavil:

Norčujem se iz vaših potreb po asimilaciji tujcev.

Kar se mene tiče je asimilacija prostovoljna reč, spoštovanje zakonov (razen če si biciklist, jasno) pa ne. Name bolj negativno vpliva toliko drugih reči, da se res nimam časa ukvarjat s tem, katere jezike "moram poslušat v rodnem mestu".


Norčevanje ponavadi pomeni vse drugo kot to, da nimaš časa. Sicer pa, je raba jezika zapisana tudi v zakonu, če se ne motim.

jype ::

sirotka> Sicer pa, je raba jezika zapisana tudi v zakonu, če se ne motim.

Motiš se, tako kot vsi ostali mali naciji.

sirotka ::

V postopku za pridobitev državljanstva Republike Slovenije se znanje slovenščine ugotavlja na način, določen s področnim zakonom.

Mene ne motijo tujci, motijo me tujci, ki se nočejo prilagodit... Enosmerna vozovnica bi rešila vse take težave.
Sicer pa kaj ima to veze z nacizmom?

jype ::

> V postopku za pridobitev državljanstva

Zakaj bi pa kdo želel državljanstvo?

sirotka> Sicer pa kaj ima to veze z nacizmom?

(Neo)nacisti so tista skupina ljudi, ki bi izganjala tujce, ker ne izpolnjujejo njihovih idealov.

sirotka ::

jype je izjavil:

> V postopku za pridobitev državljanstva

Zakaj bi pa kdo želel državljanstvo?

sirotka> Sicer pa kaj ima to veze z nacizmom?

(Neo)nacisti so tista skupina ljudi, ki bi izganjala tujce, ker ne izpolnjujejo njihovih idealov.


Eno so ideali, drugo je pa zdrava pamet, če se že preseliš, se prilagodiš. Ni pa treba pozabit od kod si. Je pa res, da rabiš vsaj povprečni iq, da ti je to jasno...

Mipe ::

Ljudje se selijo sem zaradi boljšega življenjskega standarda (plače, sociala, zdrastvo, izobrazba itd.), ne zaradi naše kulture.

sirotka ::

Mipe je izjavil:

Ljudje se selijo sem zaradi boljšega življenjskega standarda (plače, sociala, zdrastvo, izobrazba itd.), ne zaradi naše kulture.


Če se niso sposobni naučit jezika, dvomim, da je izobrazba to kar iščejo. Saj ne pričakujem, da bodo na Golico skakali.

USS Liberty ::

Ljudje se selijo sem zaradi boljšega življenjskega standarda (plače, sociala, zdrastvo, izobrazba itd.), ne zaradi naše kulture.


Očitno je ravno z njihovo kulturo nekaj zelo narobe, da jih je privedla do revščine in da imajo tako nizek standard in se morajo selit v tujino. In če bodo to njihovo kulturo furali še v novem okolju in jo celo vsiljevali avtohtonim prebivalcem in jih na dolgi rok preplavili, potem bo ta nizek ekonomski standard slejkoprej zavladal tudi v njihovi novi državi. Če daš neko nerazvito in razvito kulturo na skupni imenovalelec, boš dobil povprečje, ki bo nižje od tstega razvitega, ki je bilo prej... Pa to ne velja samo za Slovenijo, ampak za čisto vse razvite države, ki jih preplavljajo tujci iz nerazvitih držav. Amerika je recimo fajn funkcionirala, dokler so imeli talilni lonec in so se vsi vtapljali v anglosaško kulturo. Odkar so pa cionisti tam zavladali, vsilili multikulturalizem, gre pa cela družba v propad.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

USS Liberty> in jo celo vsiljevali avtohtonim prebivalcem

Kako točno to zgleda?

BTW, mi smo baje v revščini, torej bi bilo smotrno, da pustimo tujcem, ki niso, da nam vsilijo svojo kulturo, mar ne?

sirotka ::

jype je izjavil:

USS Liberty> in jo celo vsiljevali avtohtonim prebivalcem

Kako točno to zgleda?

BTW, mi smo baje v revščini, torej bi bilo smotrno, da pustimo tujcem, ki niso, da nam vsilijo svojo kulturo, mar ne?


Od kdaj smo pa mi v revščini?

USS Liberty ::

(Neo)nacisti so tista skupina ljudi, ki bi izganjala tujce, ker ne izpolnjujejo njihovih idealov.


imamo tud pri nas cel kup "naprednih" levičarjev, ki podpirajo podobne stranke kot ti, se zbirajo v Dražgošah pod rdečimi prapori in ki bi še danes z veseljem ene 20-30% Slovencev z izgnali v Argentino...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

USS Liberty ::

Kako točno to zgleda?


tako, da recimo nekdo v Ljubljani živi 40 let, ima slovensko državljanstvo, slovenski potni list, še vedno pa pričakuje, da mu bo en Slovenec zaposlen na upravni enoti odgovarjal v srbohrvaščini

BTW, mi smo baje v revščini, torej bi bilo smotrno, da pustimo tujcem, ki niso, da nam vsilijo svojo kulturo, mar ne?


v primerjavi z bosanci, albanci, romuni, bolgari, ki prihajajo k nam, nismo revni. Bomo pa postali revni, kot oni, če bomo pustili, da nas dokončno preplavijo in njihova kultura izpodrine našo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

USS Liberty> izgnali v Argentino...

Če nam pa vsiljujete svojo kulturo!

USS Nimitz> še vedno pa pričakuje, da mu bo en Slovenec zaposlen na upravni enoti odgovarjal v srbohrvaščini

In? Če je to vsiljevanje kulture, potem ne vidim problema, sorry.

USS Nimitz> Bomo pa postali revni, kot oni, če bomo pustili, da nas dokončno preplavijo

Koliko otrok si torej že vzgojil? Na koliko smetarskih tovornjakih se voziš? Si zaposlen z gradnjo avtocestnega omrežja?

Brane2 ::

Meni je vse to skupaj smešno. Ni mi všeč prodiranje Islama ampak vse to slovenceljstvo tipa "govori slovensko" je že za kako burlesko.

Folk, preden je YU razpadla smo lahko brali v cajtngih CIA-ine reporte in njena pričakovanja o prihajajoči vojni na balkanu. To kar nekaj prej, recimo 5-10 let. In smo se temu smejali.

Je že kar nekaj časa kar so na razpolago javnosti pričakovanja in izjave diplomatov etc da bo Slovenija izginila.
Jebat ga, tako majhna država ne more knkurirat okolišnjim, Slovenci pa niso Izraelci.

Ni čisto jasen konkretni razplet, jasen pa je trend.

The best part of all pa je ta, da je folk - presenečen ?!?

Stvar jih je ujela čisto nepripravljene... :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

thramos ::

Trend zadnjih 1000 let?

sirotka ::

Brane: Kakšne izjave diplomatov? Prvič slišim, da bomo izginili.

Brane2 ::

Dobro, mogoče ne izjave. Ocene, poslane po depešah "v centralo".
On the journey of life, I chose the psycho path.

Looooooka ::

pismo...fino bi blo ce bi moderatorji mel nek limit na koliko casa se lahko te teme ponavljajo.tole dviganje pritiska na 2 tedna zihr ni zdravo...ne za desnicarje ne za levicarje :D

USS Liberty ::

Je že kar nekaj časa kar so na razpolago javnosti pričakovanja in izjave diplomatov etc da bo Slovenija izginila.


Slovenija bo izginila v kakšnem smislu? Da se bomo utopili globalno kot del evrabije? To se mi zdi čisto verjetno, saj to se bo zgodilo še prej kot nam, še marsikateri večji in močnejši državi evropski državi kot je naša. Velika Britanija, Švedska, Nizozemska, Belgija, Francija, Španija... vse te države hitro izginjajo...

Če pa so ta tvoja šloganja v jugonostalgičarskem smislu, evo, ker ste se pa odcepili od majčice Srbije, zdej boste pa propadli in vas bodo zlobni Nemci pohopsali, se pa lahko takim šloganjem samo nasmejim...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Mipe ::

Rade volje se pustim pohopsati Nemcem. Oni so vsaj kulturen, gospodaren in miroljuben narod za razliko od alternative.

Tudi nemščine se rad naučim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

donfilipo ::

Kar se Nemcev in celo Avstrijcev tiče, nisem prepričan, da bi nas pod kakršnimikoli pogoji sprejeli v isti državni proračun. Zelo dvomim. Danes, ko se cifre iz zgodbe o uspehu nagibajo v zgodbo o katastrofi:), pa toliko manj.

Ostanejo nam Kitajci. Ti bi pa kar kupovali in investirali. Le malce čudno izgledajo;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Pa slovensko se nočejo naučit, pritepenci s kufri dnarja!

sirotka ::

jype je izjavil:

Pa slovensko se nočejo naučit, pritepenci s kufri dnarja!



Takih ne rabmo, ti bi se kar tako prodajal a?

jype ::

Prodajal? Mene nič ne moti, če ljudje, ki tukaj živijo, ne znajo slovensko.

Brane2 ::

USS Liberty je izjavil:


Če pa so ta tvoja šloganja v jugonostalgičarskem smislu, evo, ker ste se pa odcepili od majčice Srbije, zdej boste pa propadli in vas bodo zlobni Nemci pohopsali, se pa lahko takim šloganjem samo nasmejim...


Take rabmo.

Par vprašanj:

1. Kdaj je Srbija v YU igrala vlogo "majčice" ? Je kdaj njen glase veljal veliko več od slovenskega recimo ?

2. Kdaj je YU naredila z dinarjem primerljivo sranje, kot je sedaj z € ?

3. Kdaj je imela SLO večjo vlogo v Federaciji- takrat ali sedaj ?

4. Kaj konkretno so pridobitve osamosvojitve ? Očitno je, da so bili stroški blazni- uničeno imetje, kraje ob tranziciji, zaplenjeno in izginulo imetje ob "nesporazumih" z ostalimi mikrodržavami, uničen ta del trga itd. Kaj lahko postaviš na drugo stran tehtnice, kar bi idtehtalo tole ?

5. Eden od bistvenih momentov, če ne glavni je poleg "Čefurji raus" bil "Tukaj se govori slovensko", "dva milijona porvo pridnih slovenskih rok" it itd. Hočeš reči, da sedaj to sploh ni bistveno ? Kdo od teh, ki so bili takrat na cestah, bi šel nanje v tak deal ?

6. Ne verjamem da so Nemci v osnovi zlobni. Prav nasprotno. Zdijo se mi redek glas razuma. Ampak a ti resno misliš da se bo v tej novi, že razpadajoči SuperFederaciji kdo resno oziral na potrebe slovenskega gospodarstva ?

Meni je prav. Ko je pokalo po naseljih, sem si zadal da se bom naučil in uporabljal katerikoli tuji jezik bo treba za novo okupacijo, poleg angleščine, seveda. Računal sem na italijanščino. Kot zgleda, bo prej nemščina. Meni osebno ni problema. To sem pričakoval že ene 20 let nazaj.

Koliko revolucionarjev lahko reče to isto ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> 2. Kdaj je YU naredila z dinarjem primerljivo sranje, kot je sedaj z € ?

Sranje z evri? Ko bomo štiri nule prečrtali, me spomni :)

Brane2> 3. Kdaj je imela SLO večjo vlogo v Federaciji- takrat ali sedaj ?

Kljub temu, da smo bli relativno močnejši, smo z vstopom v EU integracije pridobili lažji dostop na bistveno močnejše trge, kar se direktno pozna na konkretnem dvigu standarda pri nas.

Brane2> Ampak a ti resno misliš da se bo v tej novi, že razpadajoči SuperFederaciji kdo resno oziral na potrebe slovenskega gospodarstva ?

Ne. Potrebe gospodarstva ne obstajajo - gospodarstvo je odziv na potrebe trga.

Brane2 ::

jype je izjavil:


Sranje z evri? Ko bomo štiri nule prečrtali, me spomni :)


Se pravi, zate so štiri nule na bankovcu večje sranje od tega, da bo tole stalo VSAKEGA prebivalca EU par k€ ?




Brane2> 3. Kdaj je imela SLO večjo vlogo v Federaciji- takrat ali sedaj ?

Kljub temu, da smo bli relativno močnejši, smo z vstopom v EU integracije pridobili lažji dostop na bistveno močnejše trge, kar se direktno pozna na konkretnem dvigu standarda pri nas.


To nima zveze z ničemer. Ravno tako bi lahko vstopili v EU v sklopu YU. In imeli pri tem "močnejši glas".



Brane2> Ampak a ti resno misliš da se bo v tej novi, že razpadajoči SuperFederaciji kdo resno oziral na potrebe slovenskega gospodarstva ?

Ne. Potrebe gospodarstva ne obstajajo - gospodarstvo je odziv na potrebe trga.


Vsekakor. Zato se nemški politiki zaposlujejo v ruskih naftnih družbah kot svetovalci in zato se tuja prdstavništva tako aktivno odzivajo na naše gospodarske potrebe.

Prosti trg my ass.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Se pravi, zate so štiri nule na bankovcu večje sranje od tega, da bo tole stalo VSAKEGA prebivalca EU par k€ ?

Nisem prepričan, da se spominjaš, ampak takrat so dejansko prebivalci Slovenije hodili po osnovna živila v tujino - kako so problematiko mitigirali prebivalci republik, ki niso imeli te možnosti, pa raje sploh ne razmišljam.

Brane2> Prosti trg my ass.

Nikjer nisem rekel "prosti" - tolk naiven pa niti jaz nisem.

Brane2 ::

Kdaj "takrat" ?

Ko je bil delavec zaščiten kot kočevski medved ? Komu ni nihče smel zahtevati več kot toliko in toliko dela na dan/mesec/leto ?

Kaj pa po Markovićevih reformah ?

In ne spomnim se resno, da bi se hranil v tujini. Ja, parkrat smo bili res v Trstu po kavbojke etc poceni crap, am ne mi razlagat da je folk tja hodil na malico.

Kam pa hodijo na malico sedaj tisti, ki nimajo za položnice ? Njim pa kao pomaga, da imajo štacuno pod nosom ?

BTW, če nisi spremljal, Finance ladno objavljajo članke, kjer nam tipi predstavljajo reševanje Grkov kot deal stoletja, saj nas bo to stalo ( po današnjih cenah in za danšnje stanje stvari ) samo €11k/prebivalec.

Šel si v Evrozono, prišparal nekaj na nakupih, sedaj pa hočejo od tebe €11k. Pa da en bi bil naiven in mislu, da bo na tem ostalo.

Kdo sploh je odgovoren za monetarno in fiskalno politiko znotraj EU ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Tja se je hodilo po riž, kavo in druge reči.

Brane2> Šel si v Evrozono, prišparal nekaj na nakupih, sedaj pa hočejo od tebe €11k. Pa da en bi bil naiven in mislu, da bo na tem ostalo.

Prišparal? Ne. Vse je dražje, a tudi dostopnejše. To ne pomeni, da samo lažje kupujem, temveč da tudi bistveno lažje prodajam.

Brane2> Kdo sploh je odgovoren za monetarno in fiskalno politiko znotraj EU ?

EU.

Brane2 ::

Se pravi, to sranje s krediti in polom € je pripravila namerno ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

joc12 ::

To tud mene zanima. Mal še razloži. ;)

jype ::

O katerem polomu evra pa govorite?

Gavran ::

Brane2 je izjavil:

USS Liberty je izjavil:


Če pa so ta tvoja šloganja v jugonostalgičarskem smislu, evo, ker ste se pa odcepili od majčice Srbije, zdej boste pa propadli in vas bodo zlobni Nemci pohopsali, se pa lahko takim šloganjem samo nasmejim...


Take rabmo.

Par vprašanj:

1. Kdaj je Srbija v YU igrala vlogo "majčice" ? Je kdaj njen glase veljal veliko več od slovenskega recimo ?

2. Kdaj je YU naredila z dinarjem primerljivo sranje, kot je sedaj z € ?

3. Kdaj je imela SLO večjo vlogo v Federaciji- takrat ali sedaj ?

4. Kaj konkretno so pridobitve osamosvojitve ? Očitno je, da so bili stroški blazni- uničeno imetje, kraje ob tranziciji, zaplenjeno in izginulo imetje ob "nesporazumih" z ostalimi mikrodržavami, uničen ta del trga itd. Kaj lahko postaviš na drugo stran tehtnice, kar bi idtehtalo tole ?

5. Eden od bistvenih momentov, če ne glavni je poleg "Čefurji raus" bil "Tukaj se govori slovensko", "dva milijona porvo pridnih slovenskih rok" it itd. Hočeš reči, da sedaj to sploh ni bistveno ? Kdo od teh, ki so bili takrat na cestah, bi šel nanje v tak deal ?

6. Ne verjamem da so Nemci v osnovi zlobni. Prav nasprotno. Zdijo se mi redek glas razuma. Ampak a ti resno misliš da se bo v tej novi, že razpadajoči SuperFederaciji kdo resno oziral na potrebe slovenskega gospodarstva ?

Meni je prav. Ko je pokalo po naseljih, sem si zadal da se bom naučil in uporabljal katerikoli tuji jezik bo treba za novo okupacijo, poleg angleščine, seveda. Računal sem na italijanščino. Kot zgleda, bo prej nemščina. Meni osebno ni problema. To sem pričakoval že ene 20 let nazaj.

Koliko revolucionarjev lahko reče to isto ?


1. Recimo v času Miloševiča je Srbija vpadla v jugoslovanski monetarni sistem
2. Hiperinflacijo, depozite za prehod meje, par-nepar sistem, boni za bencin (40 litrov na avto na mesec)
3. Sedaj nekako ne vidim YU federacije, EU pa ni niti še konfederacija. Ima pa v EU Slovenija na primer lastno (kolikor toliko) zunanjo politiko, lastno vojsko, do uvedbe evra svoj denar itd.
4. Razmisli, kaj je bolje - od sebe odvisen a reven ali pa od drugih odvisen reven hlapec
5. Malo si zgrešil
6. Saj nihče ne zahteva da se nekdo posebej ozira na potrebe Slovenije - nismo cigani ali pedri da bi kar naprej zahtevali neke "pravice". Zadostuje normalna neskorumpirana vlada ki bo gospodarstvu omogočala normalno delovanje s čim manj nepotrebne administracije in regulative.

Kar se mene tiče, govorim angleško in nemško, da "srbohrvaščine" ne omenjam.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Brane2 ::

Gavran je izjavil:


1. Recimo v času Miloševiča je Srbija vpadla v jugoslovanski monetarni sistem



1. Maš kakšen relevanten material za to trditev ?

2. Tudi če bi ga imel, v času Miloševića je blo z YU konec. maš torej kaj iz časa normalnega življenja v federaciji ?


2. Hiperinflacijo, depozite za prehod meje, par-nepar sistem, boni za bencin (40 litrov na avto na mesec)


Za vse to se natanko ve, zakaj so nastali in vedelo se je tudi veliko o poteku. Naše proizvodne sposobnosti niso dosegale porabe.
Mimogrede, o par-nepar v sosedni Italiji pa ni veliko debat ?


3. Sedaj nekako ne vidim YU federacije, EU pa ni niti še konfederacija. Ima pa v EU Slovenija na primer lastno (kolikor toliko) zunanjo politiko, lastno vojsko, do uvedbe evra svoj denar itd.


Saj se hecaš. Slovenska vojska hodi na misije v Afganistan zaradi slovenskih interesov ? Ne me smejat. In tudi sicer veliko bolj pogumna Hrvaška vprša Nemčijo za dovoljenje, da lahko prdne.


4. Razmisli, kaj je bolje - od sebe odvisen a reven ali pa od drugih odvisen reven hlapec


Katere izbire so sploh na mizi ?


6. Saj nihče ne zahteva da se nekdo posebej ozira na potrebe Slovenije - nismo cigani ali pedri da bi kar naprej zahtevali neke "pravice". Zadostuje normalna neskorumpirana vlada ki bo gospodarstvu omogočala normalno delovanje s čim manj nepotrebne administracije in regulative.


Zanimivo, ampak ozirajo se na svoje potrebe, ko beseda nanese na to. Očitno potem tavelki so pedri in cigani, al kako ?


Kar se mene tiče, govorim angleško in nemško, da "srbohrvaščine" ne omenjam.


Nemščino sem ene dvakrat napadel a brez dolgotrajnega uspeha. Moram enkrat to zaključit. Pa nadaljevat s kitajščino in ruščino.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547792 (6718) Mavrik

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274230240 (207785) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184068 (74535) Gandalfar
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935777 (31178) guest #44

Več podobnih tem