» »

Ena čist neumesna !!!

Ena čist neumesna !!!

«
1
2

Fish <>< ::

Folk nekej me zanima ????
Kaj si vi mislte o Jezusu ??? :D
kaj je, kdo je , ...
FisH <><

xCore^ ::

drek
..:: R Š T ::.. [one shot, one hit]

Fish <>< ::

Zakaj drek.
Me samo zanima. Nič osebnega.
FisH <><

Fish <>< ::

Al pa, kaj mislte o SVETEM PISMU.
Ste ga že kdaj bral.
A je resnično.
Če ste ga (jest ga trenutno berem), od kje tolk natančni opisi ljudi dogodkov,...
A si je to kdo zmislu ???
Me res ful zanima glede tega.
Vaša mnenja:)
FisH <><

MadMax ::

A ni tole obširen odgovor na tvoje vprasanje?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Fish <>< ::

Hvala za link, ampak jaz tuki nimam v mislih politike in ne vem kaj vse živo.
Ampak čist preprosto oseben odnos do Boga.
Tukaj ne mislim na pamet naučene molitvoce ampak pogovor z Bogom.

Mislm, če je vsa ta reč z Jezusom resnična, se nam gre v bistvu potem za življenje in smrt.

Nekateri se sprašujejo, zakaj pa vsee te vojne in groza v svetu.
Mislm da tud o tem piše, da je vse to le posledica greha.
In nehaj o tem piše, če si preberete v Matejevem evangeliju 5 poglavje vrstica 43.

PA še ena huda. Zadeva o evoluciji. A je to sploh res. Mislm a je možno, da se razviješ iz opice (še prej pa opica iz bakterije..)
Zakaj se potem rod današnjih opic ne razvija v ljudi.

Zanimajo me mnenja. In našel sem tudi veliko zanimivih vrstic.

Matej 21.poglavje vrstica 22
Matej 22.poglavje vrstica 37

Zanimivo je tud to da piše, da bo Jezus spet pršou nazaj.
Matej 24. poglavje
FisH <><

Fish <>< ::

Če gledam forum o VERI lahko rečem eno veliko opazko.

Pri krščanstvu je Bog (Jezus) prišel k človeku, pri ostalih verah pa mora človek k bogu.

Častiti Marijo je čisti nesmisel. Ona ni bila bog. Bog je bil Jezus.
Marija je bila navadna mati, katero je Bog izbral za spočetje Jezusa.
PRIMER: Enako kot da bi dali vso zahvalo mami Milana Kučana za predsedovanje namesto Milanu Kučanu.

FisH <><

Narcos Satanicos ::

U četrtk DEICIDE u Kranu posebej za kristjane!

MadMax ::

PA še ena huda. Zadeva o evoluciji. A je to sploh res. Mislm a je možno, da se razviješ iz opice (še prej pa opica iz bakterije..)
A nimamo z opicami skupne prednike, ne pa da smo nastali iz opic?

Nekateri se sprašujejo, zakaj pa vsee te vojne in groza v svetu.
Jaz se (še vedno) sprašujem, zakaj imajo cerkve strelovode.

Bog je bil Jezus.
...katero je Bog izbral za spočetje Jezusa.

Zdaj pa ne kapiram:
a sta dva bogova, ali je bog sam sebe naredil?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

San ::

Ena čist neumestna:

A ni ta tema bolj za v Ložo, kot med Pomoč in nasvete (glede HW in SW) ?

Čist tko, btw....

Aspirinix ::

Vera je že dobra stvar. Vsak ima neko prepričanje v nekaj in če se poveže skupina več ljudi, ki mislijo enako ali podobno je pol to verjetno vera.
Čeprav dostikrat to danes imenujemo sekta, pa ločina. Sicer pa je popularen naziv tudi stranka, čeprav se ta ukvarja bolj z materialnimi dobrinami in svetom okoli nas.

Samo kaj ljudje iz vere nardijo je pa čist druga zgodba.
Za vero se dogajajo vojne, oderuštvo, umori,... lista je predolga, da bi jo lahko napisal.
Pa vendar to ni vera. To je tisto, kar je človek iz nje naredil.
Žal je človek eno tupo bitje, ki se briga samo za svojo r** in ga eno figo skrbi za druge.

"Neomadeževano spočetje" pri Marički?
To je isto kot da rečem: Žejnega čez vodo pripeljati. Človek še dolgo ne bo dvospolnik. Pa tudi samodejne celične delitve (primer- paramecij) še zaenkrat ni najti pri visoko razvitih vrstah. Po moje je MArička nekje nekaj mela (sodobna verzija je dolgo časa bil poštar), pa tega Jožek ni smel zvedeti (jojprejoj 0:) ).

Razvoj vrst:
Po Bibliji (ali Sv. Pismu) bi bila Zemlja stara kvečjemu par tisoč let. Nekje so izračunali na par let natančno.
Naj mi nehče prosim razloži, kako to, da so kamnine stare več milijard let. Ali pa Sonce?

Sicer pa mišljenje in filozofija Jezusa ni bila nič slabega. Ni učil nič slabega: strpnost, ljubezen do bližnjega, sodelovanje, potrpljenje,...
Kaj pa delamo danes? Vzgoja stremi k temu, da privzgojimo strpnost in razumevanje okolice in drugih. Samo 2000 let (pazi, 2000) nam je bilo potrebno,
da nam je kapnilo.8-O

Aspirinix ::

Bravo. SunTrace je pogruntal.
A lahko kdo od Adminov to premakne, al bo ostalo tle?

Fish <>< ::

Se opravičujem, za taka vprašanja na forumu, ki je namenjen SW in HW. Me je samo zanimalo.

Ampak očitno je, da so nekateri slepi glede teh stvari in da bo tako ostalo.

Mislim, da bi se o tem dalo veliko povedati, ampak mislim da to ni pravi kraj za to, čeprav je to edini način, da dobiš različna mnenje in poglede na te stvari.

Aspirinix---hvala za obsežen in objektiven odgovor.
Zanima me samo to, zakaj misliš, da je nemogoče, da bi Marija rodila Jezusa brez ti. spolnega odnosa ???
Kaj meniš o čudežih, ki jih je storil Jezus (poosebljen Bog).

Pa zanimivo je tudi to, da glede pristnosti Svetega pisma ni pisal nihče (ali je res ali ni ,....)
Menim, da je nemogoče, da bi bilo Sveto pismo napisano kar tako ker si je en pač to izmislil. Zakaj je potem napovedano že v stari zavezi o prihodu Jezusa, ko se ljudem o tem še sanjalo ni.
In o razmerah, dogodki, ki se ravno zdaj odvijajo okoli nas.
Samo poglejte tehnologijo kako napreduje. V Svetem pismu piše, da bo pred naslednjim prihodom Jezusa zavladal antikrist, katerega bodo vsi častili. In da kdorkoli bo hotel kupovati ali pa prodajati, si bo moral dati pečat na roko in da bo s tem lahko kupoval in prodajal. In če malo razmislimo se s pečatom ne da kupovati ampak je ta pečat mišljen na neke vrste čip, ki ga bomo imeli pod kožo. In glede na tehnologijo (bančne kartice itd.) in zaradi same varnosti se lahko to zgodi zelo kmalu.

Glede takih svari kje je Bog itd. pa je tako. V Svetem pismu piše veliko stvari ampak piše tudi, da so stvari, ki pa niso napisane in ki juh tudi z našim razumom nebi razumeli.

Pravim: težko je to razumeti in o tem govoriti, če o tem ne veš ozadja. Kot da bi šel pisat izpit iz matematike ( na faksu) ne da bi prej pogledal primere in knjige. Nekaj bi že spacal skupej ampak zmeraj dovolj samo za bata.

FisH <><

Elemen_T ::

Sveto pismo naj prebere vsak!
Super knjiga! Berljiva in zanimiva vsebina. Predvsem stara zaveza.

V to vero pa se jest nebi spušal, ker je le toleranca za zločine. Take in drugačne.

ahac ::

Jezus je bil pač nek tip, ki so ga drugi kasneje uporabl za svoje pravljice.

Zakaj se potem rod današnjih opic ne razvija v ljudi.

Sej se razvijajo.. ne v ljudi.. ampak razvijajo pa se.

Zanima me samo to, zakaj misliš, da je nemogoče, da bi Marija rodila Jezusa brez ti. spolnega odnosa ???

Mogoče je pa imela umetno oploditev...
Zakaj pa ti misliš, da se ni dol dala, pa tega ni hotla priznat?
Zdaj bi jo dal v norišnco.. takrat so pa pač verjel..

Zakaj je potem napovedano že v stari zavezi o prihodu Jezusa, ko se ljudem o tem še sanjalo ni.
Vsak, ki ima probleme (kakršnekoli) sanja o tem, da bo prišel nekdo, ki ga bo rešil.
Če nekega otroka pretepe nek drug otrok: "Sej bo prišel moj oči."
Če nekoga oropajo: "Sej te bo dobila policija."
Vedno je tko.. za kar nisi sposoben sam si želiš nekoga drugega in takrat je bilo popolnoma enako.

ahac ::

Pravim: težko je to razumeti in o tem govoriti, če o tem ne veš ozadja. Kot da bi šel pisat izpit iz matematike ( na faksu) ne da bi prej pogledal primere in knjige. Nekaj bi že spacal skupej ampak zmeraj dovolj samo za bata.

Ja.. ampak še hujše bi bilo če bi prebral knjigo nekega drugega profesorja ...z katerim se tvoj ne razume najbolje.. in odgovarjal tako kot si tam prebral... kar ni nujno, da je tako kot zahteva tvoj prfoks... :))

Fish <>< ::

Zakaj tako misliš ????

Čisto za primer, kaj piše v 2. TImotejevem evangeliju 3. poglavje 12 vrstica
--------------------------------------------------
Sicer pa bodo preganjani vsi, ki hočejo res pobožno živeti v Kristusu Jezusu.
--------------------------------------------------

Ampak najdemo tudi drugačne vrstice. Matejev evanglij 5. pglavje 10. vrstica
---------------------------------------------------
Blagor tistim, ki so zaradi pravičnosti preganjani,
kajti njihovo je nebeško kraljestvo.
---------------------------------------------------

Veliko ljudi ima veliko proti krščanstvu. In največji razlog je to, ker se bojijo živeti tako življenje. PRIMER: vemo kakšen je odnos mladine do krščanstva. Vsi se ti smejijo in zaničujejo, če omeniš kaj o Jezusu. In zato jih je tudi strah živeti tako življenje, čeprav upam trditi, da se veliko mladih potem sprašuje kaj če mislim narobe in ima on prav.
Krščansko življenje je težko, ampak samo življenje in pogled nanj je pa občutno bogatejše in prijetnejše.

Zanimivo je tudi to, ko sem že ravno dal primer mladno. Če ste kadarkoli poznali ali imeli sošolca, ki je bil kristjan ste se nanj lahko vedno zanesli in mu verjeli. Pa tudi verjetno vam je pomagal , ko ste ga za kaj prosili.

Ampak v vseh teh primerih pazite: ne govorim o katoliški cerkvi, ker so tam razmere porazne.
Govorim o osebnem odnosu do Boga.
Cerkev naj bi bila skupnost ljudi, ki se med seboj druži, da si pomaga in podpira v problemih in v rasti vere.
FisH <><

Fish <>< ::

ahac

Če praviš da se razvijajo, zakaj potem ni nikjer avstralopitkov in podobnih tipov. Po vsej logiki bi morali biti. Saj se razvoj ni kar naenkrat ustavil in potem spet začel. To je enako kot med našo populacijo imamo dojenčke, otroke, mladino, odrasle, starejše.
Zato bi morale biti tudi opice pa polopice pa potem višje razvite opice pa avstralopitki pa praljudje,....
Kaj praviš ????
FisH <><

Fish <>< ::

ahac

Glede primera matematike --- sem dal slab primer ampak vem da veš kaj sem hotel povedati:)))
FisH <><

icek ::

DEICIDE!! :)....ce pa jih je sami gobec, sicer pa fajn za vse kristjane :)

Jezus in sveto pismo (stara zaveza) je OK, cerkev pa je katastrofa!!! Skapitalizirala se je kot vse ostalo in nima vec takega pomena, ki bi ga naj mela. Grozi ji priprad.

Zakaj ravno Jezus? Zakaj ne Alah, Buda...(no ok..budizem ni religija). Sicer pa...zakaj bi sploh bral knjige, katere resnicnosti ni bila nikoli dokazana, in sprejemal mislenje in ideje od tam, ce pa lahko sam malo razmisljas in si ustvaris svojme mnenje. In to je edino pravilno. Ce ti morajo drugi govorit, kako moras zivet, je potem nekaj narobe? Nisem ravno velik poznavalec tega, ampak se mi zdi da Jezus in bog ni eno in isto?
Ne vem zakaj se bi nam slo za zivljenje in smrt, ce zadeva z Jezusom nebi bila resnicna?
Hm...zakaj so vse vojne na svetu vprasas? Odgovor je na dlani: zaradi religije!!! (moj bog boljsi kot tvoj). No ne cisto vse, ampak velika vecina pa res.
2000 let in vec nazaj je folk imel dosti vec casa za razne take fore (naprimer biblija - ni samo ta nepojasnjena, ampak tudi dosti drugih tehnicnih stvari). Takrat folk ni poznal racunalnikov, avtomobilov...in se je vec casa posvecal filozofiji. Pa tudi te ni napisal en sam clovek. Mislim da se je biblija pisala kar dolgo casa?
Sama evolucija pa traja miljone let in ne nekaj ur, kot sem dobil obcutek, da ti mislis. Mislis, da se je ena opica odlocila: "zdaj se bom pa spremenila v cloveka". Govorim malo karikaturirano...
Nostradamus je tudi napovedoval razne stvari, pa ga nimajo za boga. Seveda je on tudi falil zelo dosti stvari in se o tem pac ne govori. Isto je s svetim pismom. Ce bom jaz zacel pisati razne stvari, bom sigurno tud nekaj trofo, kaj se bo res zgodilo.

Pa dobro, vsaj naj misli svoje in naj ima to za sebe, pa bo vse dobro.

I am my own god!

Double_J ::

Hja, edino naslov te teme je dober...

Sicer pa gajbica, zakaj se ne naučiš evolucijske teorije?
Potem se ti zadeve nebi zdele čudne kot sedaj, ko ne razumeš.

Precej več boš razumel kot ob branju tistih evangelijev.

icek ::

Raznih praclovekov ni zato, ker so pac propadli v teku evolucije. Homo sapiens ga je izpodrinil. To se ni zgodilo samo njim, ampak tudi dosti drugim zivalskim vrstam.

Ne trdim, da imam jaz prav, kot tudi ti ne mores trdit, da imas prav. Ti stojis za biblijo, jaz stojim za C. Darwinom.

Sam nimam nic proti kristjanom, ce so res to kaj bi naj bili. Jih pa je dosti takih, ki grejo v nedeljo k masi, med tednom pa delajo razne bedarije (grehe po vase) in so brez vesti, saj jim bo bog odpustil. Seveda poznam tudi kristjane, kot pravis ti, ki se na njih lahko res zanesem in so mi vedno pripravljeni pomagat. Ampak dosti jih ni takih. Dosti kristjanov tudi nimajo najbolj razciscenih pojmov in so kristjani samo zaradi tega, ker druzba (druzina) to od njih pricakuje. Itak pa da ima veliko mladine dosti proti krscanstvu. Zato pa je kriva cerkev.

Ma dost bo za zdaj.

Fish <>< ::

icek

V stari zavezi ti lepo piše, da si je folk sam delal bogove, ravno tako kot ti misliš, da sisam svoj bog. Ker pa to Bogu ni bilo všeč, jih je za njihovo neposlušnost kaznoval. v največjih primerih smrt. Zakaj kazen za greh je smrt.

Če misliš. da Jezus ni bog, se motiš. Kajti, ko omeniš Jezusa s tem misliš na novo zavezo in ne več na staro.Stara zaveza je izpolnjena z enim dejenjem.Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. In tukaj se stara zaveza zakjuči. Začne se nova, kjer ni potrebno nič več dajati žrtev Bogu in delati pokoro, itd.

Tukaj se Bog žrtvuje za nas. Kajti njegova ljubezen je neskončna.
Kajti Jezus je Božji sin oziroma Bog. Poslal ga je zato, da je bil križan in umorjen.
Ampak s tem Jezus vzame nase vse svoje grehe ki smo jih in ki jih bomo naredili. In tretji dan je vstal od mrtvih.

Evo in tukaj je prelomnica. Bog je dal vsem ljudem, meni tebi oz. vsem na voljo, da se odločimo ali priznamo svoje grehe in potrdimo vero v Jezusa ali pa ne (žrtvovanje jagnjetov odpade, kajti Jezus je bil žrtev oziroma jagnje za vse). To je briljantna ideja, kajti Bog oziroma Gospod nobenega ne sili v to. Je stvar posmeznika. In blagor tistim, ki imajo to vero. In naloga le teh je tudi, da o tem povejo tistim, ki tega ne vedo.


In upam, da me ne jemljete kot za enga frika in sekto. Samo hočem vam podeliti to kar sem spregledal.
FisH <><

Double_J ::

To, kar si ti spregledal je logično trhlo.
Tudi ne vem kaj je tukaj za spregledati, to je uradna doktrina katoliške cerkve.
Milijarda ljudi tako gleda na svet.

Ampak konsistentno z realnostjo pa takšno gledanje na svet zagotovo ni.
Enim pač ni dano niti malo razumeti tega sveta.
Tko jz menim ko berem te verske zablode, kajti prav zares so zablode.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Fish <>< ::

Opravičujem se vsem, ki mislijo, da sem jim kaj storil.

Tudi C. Darwin je bil ustvarjen od Boga:)))
icek napisal si, da ne trdiš, da imaš prav (iz tega lahko vidim, da se o tem nisi nikoli spraševal in da ne veš kaj je res). Pripravil sem te do razmišljanja.

Napisal bom še nekaj in upam da boste razumeli:)

Bog te ljubi in te je ustvaril, da bi ga osebno spoznal.
------------------------------------------------------
Evangelij po Janezu 3. poglavje 16. vrstica

Bog je svet namreč tako ljubil, da je dal svojega edinorojenega Sina, da bi se nihče, kdor veruje vanj, ne pogubil, ampak bi imel večno življenje.

Evangelij po Janezu 17. poglavje 3. vrstica

Večno življenje pa je v tem, da spoznavajo tebe, edinega pravega Boga, in katerega si poslal, Jezusa Kristusa
------------------------------------------------------

Človek je grešen in ločen od Boga, zato ga ne more osebno spoznati in izkusiti njegove ljubezni. Človek je bil ustvarjen za prijateljstvo z Bogom ampak ker je bil trmast in samovoljen se je odločil za svojo pot in je prijateljstvo z Bogom uničil. Ta samovolja za katero je značilen upor in brezbrižnost je pravzaprav to, kar Sveto pismo pravi greh.

Bog pa je sam hotel plačati za človekov greh, ker ga je in ga ljubi. Poslal je njegovega edinega sina ki je na križu umrl namesto nas. In samo po njem lahko spoznamo Boga in njegovo ljubezen.

Upam da vam ne morim:D


FisH <><

Thomas ::

Krščanstvo implicira odlikovan položaj Zemlje v Vesolju.

Ali pa Bog večkrat pošlje svojega Sina na kakšen planet, da odreši tamkajšnja bitja.

Ali pa ni alienov. Vsaj takih ne, ki bi bili Božji otroci.

Drži?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fish <>< ::

Vidim, da me malo zasmehujete.

Aja pozabu pa sem povedat to, da včasih naredimo s prijatelji kakšen megastičen LAN. Tko, da če kdo hoče, ga lhko obvestim kdaj bo in lahko pride gret svoj procesor in cvret oči.:P
FisH <><

Firebat ::

in gajbica iz kje si ???

Thomas ::

Ne, jest te nič ne zasmehujem. Jest to resno govorim. Tak sem, vprašaj kogarkoli na forumu!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

icek ::

Gajbica
A lahko podas se kaksne argumente, ki so mimo svetega pisma? Ne trdim, da imam prav in tudi ti ne mroes trdit, da imas prav. Govoris pa tako, kot da je sveto pismo edino pravilno. Brezveze se je sprasevat, kaj je prav, ker nebomo nikoli izvedeli. Vsaj pri nekaterih stvareh se ne hitro. Je pa ze dosti stvari dokazanih kontra, kot navaja sveto pismo. Priznam napako, da sem trdil, da Jezus ni bog. Sem rekel, da ne vem tocno.
Zal mi je, da so vsi tvoji argumenti navedki iz svetega pisma. V to debato se ne bom vec spuscal, ker se ne boma nikoli ujela.
Zacni malo razmisljati s svojo glavo in ne sprejemaj kar tako mnenja drugih.

Pa brez zamere.

Fish <>< ::

Firebat-u
Sem iz Ljubljane (Vrhovci)

Thomas-u
Ti verjamem.

icek-u
Ravno v tem je smisel podajati argumente na podlagi Svetega pisma. Kajti to ti je dokazno gradivo. Probaj za en mesec živet po svetem pismu (nova zaveza), pa bos videl, da bo življenje lepše, čeprav na momente veliko težje kot sedaj.
To o čemer smo se pogovarjali je moje osebo spoznanje. To mi ni nihče zabil v glavo niti me ni nihče v to prepričal:)


Tu ni nobene zamere.
Spoštujem vse vaše argumente in odgovore ter odločitve.




FisH <><

DavidJ ::

Dogodki iz svetega pisma so zgodovinsko preverjena dejstva. Tko sem slišal.

O begu Izraelcev iz Egipta v obljubljeno deželo in Mojzesovih 10ih zapovedih pa se trenutno učimo pri zgodovini.

Tudi tisto vstajenje naj bi bilo.

Vsak v tem vidi nekaj svojega.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

iration ::

Gajbica:"Pa zanimivo je tudi to, da glede pristnosti Svetega pisma ni pisal nihče (ali je res ali ni ,....)"

z religijo se ni za zajebavat, uno revco novinarko hočjo v Nigeriji ubit ...:\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

(sic) ::

Mene pa zanima naslednje:

1. (to sem že vprašal župnika pa ni mel pojma (pa ne, da bi kdo slučajno mislil, da sem veren ali pa da hodim v cerkev)) - Kam gre človek, ki ni krščen in v življenju ni naredil nobenega greha?

2. Kam gredo (po smrti) živali in rastline - to so živa bitja z inteligenco (živali)?

3. Se vam ne zdi čudno, da nekateri verniki nosijo verižico križ - a) križ nima POPOLNOMA nobene veze s krščanstvom in b) če bi Jezusa ubili s sekiro bi vsi nosili sekire okrog vratu (čudna so pota Gospodova - ali Jehova, če se prav izrazim)?



E, tukaj je kratek povzetek mojega mišljenja kako je nastala vera (na splošno):

*** Človek se ni mogel sprijazniti s tem, da ko človek umre se z njim ne zgodi nič. Črvi ga pojejo. Možgani nehajo delovati - umreš (zgniliš - strokovno) in zato so si začeli nekaj izmišljevati samo, da bi ljudje imeli še neko upanje... In na koncu so tako lagali, da so še sami sebi začeli verjeti! ***

Aspirinix ::

OK. Zdaj bom pa skušal biti previden, ker sem prvi odgovor bolj za foro pisal.
Na odgovor gajbice:

Takole:
> Zakaj so napovedovali Jezusov prihod?
Enostavno se imeli upanje, da bo prišel nekdo, ki bo boljši od ostalih in bo za njih naredil nekaj več. Kdo pa noče videti, da njegovo delo obrodi nekaj velikega?

> Zanima me samo to, zakaj misliš, da je nemogoče, da bi Marija rodila Jezusa brez ti. spolnega odnosa ???
Poglejmo fakte:
- za zanositev oz. sestavo plodu rabiš dve celici: moško in žensko. Dobiš spojek ali zigoto. Kjerkoli mora imeti osebek neke vrste potomca in se vrsta razmnožuje dvospolno je tak postopek neizogiben.
- do zdaj je znan samo en primer, da se je to zgodilo (Marička), kar pa tudi ni potrjeno.
- zgodba o tem ni dovolj, kerto ne velja kot dokaz. Je le stvar, ki jo je nekdo rekel, ki je slišal od drugega. Zato menim, da je Marička imela nekaj s sosedovip Poldekom, pa tega ni upala povedati. V tistih časih je bila kazen za kaj takega kamenjanje (!). Zato je tudi zanjo bilo bolj sprejemljivo in predvsem dobrodošlo takšno opravičilo.
- Danes vemo, da lahko do oploditve pride tudi mimo "deviške kožice", kar nikakor ni čudež. Oz. omenjeni organ se lahko poškoduje in na tistem mestu vstopi semenska tekočina. Pa še več načinov se najde. Ne vpletajte čudežev kjer jih ni.

> Kaj meniš o čudežih, ki jih je storil Jezus (poosebljen Bog).
Poglejmo kateri so bili(pardon, bi naj bili, ker ne verjamem v njih)?
Parkrat vodo v vino, ozdravljenja, hoja po vodi. Še kaj?
Po vrsti:
- voda v vino: če se znajdeš med naravnimi kemikalijami (kisline, soli in dodatki) si lahko vino sam narediš. Res ni 1. klasni chardonnay ampak. Kislica iz tistih časov bi pa verjetno že ratala.
- ozdravljenja: tukaj je več možnosti. Vendar največ stavim na dejstvo, da se pri ustnih prenosih dobre stvari kakor tudi slabe napihnejo in so večje od začetnih. Podobne zadevščine so znane pri vseh ljudstvih in v mnogih verah.
Druga možnost pa je še, da je bil Jezus nekakšen bioenergetik, ker tudi danes mnogi skušajo bolezni na ta način zdraviti. Ne mešati sem Kitajcev, ker so medicino ravijali preverjeno.
- hoja po vodi. V mnogih morjih so tik pod površino vode peščene sipine, ki jih ni videti drugače kot da jih sprobaš. Okoli njih lahko normalno plije čoln. Če veš kje je lahko tudi koga povabiš k sebi.

MAoram pa reči eno kontro za AHACA:
"Jezus je bil pač nek tip, ki so ga drugi kasneje uporabl za svoje pravljice."
Jezusa niso izmislili za pravljice. Realnost je, da preko ustnih izročil marsikatera zgodba spremeni svojo začetno obliko. Temu se ni mogoče izogniti drugače kot z zapisom. No, v Sv.Pismo so zapisali to, kar je ostalo na koncu-sfrizirana verzija.

gajbica:"Zakaj kazen za greh je smrt."
Kontra vprašanje: Kaj je greh?

"Bog te ljubi in te je ustvaril, da bi ga osebno spoznal."
A potem je bog narcisoiden? Bog nisem napisal z veliko, ker je zame bog nekaj drugega.

Pristnost Sv. Pisma:
Sv. pismo je pristna zadevščina vsaj kolk nam hoče cerkev dati prav. Edina analize starosti so bile izvedene s strani cerkvenih izvedencev(vsaj zdi se mi). Druga stvar je, koliko so nam ga pripravljeni zaupati. Nekaj pa so ga ja prilagodili.

gajbica: Thomas pa je tak. Pač Ata Smrk, kaj moreš. :)

Fish <>< ::

infectiphibian
Povem ti , da če bi mi kdo s pištolo na glavi rekel da naj zanikam Jezusa in njegovo vstajenje, pa bom živel, bi to zanikal.
Ker sem priznal svoje grehe in vero, tudi če me ubijejo grem k Gospodu oziroma Bogu, kjer bi imel večno življenje in veselje.
Obratno je, če bi naredil samomor, za kar bi šel v pogubo in kjer bi trpel...

(sic)
Žalostno je, da ti to duhovnik ni mogel oziroma ni znal odgovoriti.
Kajti na svetu ni človeka brez greha. Tisti, ki je bil brez greha je bil samo Jezus. Kajti vsak človek greh podeduje, kar je posledica napake Eve in Adama v raju. In ker je logično, da sta Adam in Eva spala skupaj in imela otorke, so imeli greh tudi njuni otroci. In tako je do današnjega časa. Greh je dediščina Adama in Eve.
Samo za primer, ali si že videl otroka, ki bi delal same dobre reči. Mislim da ne. In to je posledica greha.

O inteligenci pri živalih in rastlinah nebi govoril. Živali imajo samo nagon in se prilagajajo okolju, kot tudi rastline. Tako kot ima lev nagon po pobijanju za preživetje, tako imajo tudi ptice selivke nagon, da se selijo. Absolutno pa gredo živali v raj. Saj smo samo mi tisti ki smo kaznovani z grehom.

Nekaterim je to pač všeč in stem drugim mogoče izkazuijejo, da so kristjani. Ampak to še ni razlog, da so pravi kristjani.
Paziti pa moramo seveda da ne malikujemo (da bi častili križ namesto Gospoda). Recimo meni osebno je všeč znak ribice. Tako so se v stari zavezi kristjani prepoznavali med seboj ker so bili preganjani.

Ali si prepričan, da je tvoje razumevanje sveta in mišljenja in vesti samo v možganih ???


Sveto pismo je takšno kakršno je bilo takrat, kot so ga napisali. Kajti prevajanje Svetega pisma v svetovne jezike je bila zelo strogo kontrolirana zadeva. Saj ko so ga prevajali, so si zapisovali koliko črk in besed je v posameznem poglavju itd.
Zato je Sveto pismo oštevilčeno po vrstica. To je tudi zaradi večje preglednosti.
Če vzameš slovensko in katerokoli drugo Sveto pismo v drugem jeziku in pogledaš naključno poglavje in vrstico boš v obeh našel enak pomen. Razlika je samo v drugačnem pomenu besed, med jeziki. In kot veš je bil Sveto pismo pri nas prva prevedena knjiga Primoža Trubarja. Če pogledaš tisto Sveto pismo, je tudi enako ali pa katero koli prej.
FisH <><

Fish <>< ::

infectiphibian
Hotel sem samo povedati, da bi tudi umrl za Jezusa.
Sveto pismo nam pravi, da bomo kot kristjani zelo zaničevani. Dan nas bodo mučili in tudi pobijali. S tem zdaj ne mislim na vse ali nase. Lahko pa se zgodi
FisH <><

Thomas ::

Evo, en lep primer memplexa. Znotraj konzistentnega. Stabilnega.

Celo moje subverzije, tista o odlikovanem položaju Zemlje, mu ne morejo do živega. Odpravi jih z "norčuješ se" in potem še z "verjamem ti, da se ne".

Vse logično potencialno slabe točke zaščiti na alogičen način. S proceduralnim zapletom.

Just marvelous!

:D



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ChiefThunder ::

ne, resno... kako vi gledate na takšne memplexe, Thomas?

so slabši, ali zgolj drugačni? korektni- nekorektni?

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Fish <>< ::

Thomas po pravici povedano ne vem kaj je memplex in kaj si hotel z tistem o odlikovanem položaju zemlje.

Na noben način še posebno lahek se nočem izogniti takim vprašanjem.

Razloži, bom odgovoril.
FisH <><

Fish <>< ::

Povem pa ti to , da je tisto norčuješ se je bilo res. Priznaj.

Potem si rekel, da se ne.

Glede na to, da si rekel, da se ne in da sodeluješ v tem pogovoru sem ti verjel. Ampak očitno ti ne morem.
FisH <><

Double_J ::

Pomojem je edino pomebno, koliko je memplex skladen z resničnostjo.
Oziroma koliko ga resničnost potrjuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Posluš ti ThunderCheif! Se mi je že ene parkrat zdelo, da me vikaš. To nehej, al pa bom še jest tebe/vas začel! :D

No ampak resno! Jest gledam na takšne memplexe:

Prvič, dober exampel, kako človeška mind deluje. Na površini imamo take bolj opcijske meme. Podobno, kot so kmeti pri šahu spredaj. Bolj in bolj gremo pa v globino, bolj težke figure so v sredini, ki se medsebojno podpirajo. Do njih je težko priti in podreti vzpostavljeno ravnovesje. Vendar v nasprotju s šahovskimi figurami, se memi v notranjosti potencialen sovražnik drug drugemu in se izrivajo in medsebojno šahirajo. Tako ostanejo le zelo taf v središčni poziciji. "v Svetem pismu piše" je en tak, navidez šibak mem, vendar ima v gajbici vse druge nekako v šahu.

Memetska statika je dinamična. Ko se na nekem memplexu izvede toliko in toliko computinga, v splošnem postane drugačen. Človek najde ali zgubi vero.

Karkoli bi rekel o drugih, nesvojih memplexih, bi bilo s samo s stališča mojega. Torej:

Če bi bilo kaj na tem in tem (drugem memplexu), bi tudi jest tako mislil. Razen, če nisem česa spregledal ... če pa sem, si bom (zaenkrat brez slabe vesti) prilastil to mišljenje, ko (če) bom videl, da je res. Ker tisti mem, da je izboljševanje pomembnejše od neumne statičnosti in vztrajanja v zmoti, je del mojega memplexa.

Pa še:

Tole bomo spravli na stroj - garant!

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

"Povem ti, da če bi mi kdo s pištolo na glavi rekel da naj zanikam Jezusa in njegovo vstajenje, pa bom živel, bi to zanikal.
Ker sem priznal svoje grehe in vero, tudi če me ubijejo grem k Gospodu oziroma Bogu, kjer bi imel večno življenje in veselje.
Obratno je, če bi naredil samomor, za kar bi šel v pogubo in kjer bi trpel..."

Zakaj bi zanikal, če greš potem h gospodu, kjer bi imel večno življenje in veselje? Bi bila to zate skušnjava?

Moje mnenje je, da ti kar lepo svobodno veruj v kar češ, dokler ni nobenega nasilja nad sočlovekom vpletenega, tako kot vidimo pri nekaterih religijah.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Fish <>< ::

infectiphibian mislim da se nisva dobro razumela in da je bil tudi moj primer slab. Pod nobenim pogojem ne podpiram kakršnegakoli nasilja nad človekom in živalnmi. Hočem ti samo povedati, da so takšni ljudje, ki so in bodo kristjane močno sovražili in bi jih tudi pobili. Zato sem ti hotel povedati da nebi zanikal Jezusa tudi, če bi bil v smrtni nevarnosti. Tukaj ni nobenega govora o skušnjavi.
Zakaj toliko kompliciranja ???

Thomas na Sveto pismo se sklicujem zato, ker je ta knjiga napisana od Boga. To je Bog napisal za nas, da bi spoznali resnico in da bi v tem živeli in imeli večno življenje, čeprav smo se mi samovoljno oddaljili od njega. Kaj misliš, da bi se vse to lahko ohranilo v ustnem izročilu. Bog je uporabil te ljudi, ki so to pisali, kot medij skozi katere je deloval. Sveto pismo ni samo zgodovinska knjiga je veliko več.
FisH <><

MadMax ::

1. (to sem že vprašal župnika pa ni mel pojma (pa ne, da bi kdo slučajno mislil, da sem veren ali pa da hodim v cerkev)) - Kam gre človek, ki ni krščen in v življenju ni naredil nobenega greha?

V nebesa, a ne? Ali bo pa kdo rekel, da tisti, ki tako zavzeto uči odpuščanja, ne bo sam odpustil? (čeprav le tega, da nisi krščen):\

Sam bi raje šel v pekel.
Prijetno toplo je (baje?), dobra družba, pa dela se bolj malo, ker je veliko delovne sile.:D

Na drugi strani so nebesa:
Sami zamorjeni poštenjaki oziroma svetohlinci, pa še delat je treba 18 ur na dan, ker jim primanjkuje delovne sile....

In kam bi šli vi?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

iration ::

Hehe, nesporazum izvira iz tegale: "...da če bi mi kdo s pištolo na glavi rekel da naj zanikam Jezusa in njegovo vstajenje, pa bom živel, bi to zanikal."

In v naslednjem postu: "Zato sem ti hotel povedati da nebi zanikal Jezusa tudi, če bi bil v smrtni nevarnosti."

:\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Fish <>< ::

infectiphibian oprosti sem se zmotil mislil sem prav napisal pa narobe.Motiti se je človeško. Vem da me hočete vsi zatreti še posebno se za to trudi infectiphibian.

Hotel sem vam samo povedati, kaj zamujate. Ampak še ni prepozno. Hvala za vaše potrpljenje, da ste brali moje poste. In če je samo EDEN razumel, kaj sem hotel povedati sem zelo vesel.

Povabim vas lahko na mladinsko srečanje, ki ga imamo vsako soboto ob 18:00 na Opekarski 28 v Trnovem.

FisH <><

Fish <>< ::

Če hoče kdorkoli kontaktirati z mano ali z samo mladinsko skupino pišite mail na mladi@volja.net
Vesel bom vsakega takšnega in drugačnega maila.
FisH <><

iration ::

Dragi gajbica: nimam nikakršnega namena te zatreti. Razložil sem le, od kod izvira nesporazum. Saj bi te vprašal, zakaj se ti zdi, da te želim zatreti, pa te raje ne bom, da se ti ne bo zdelo da te zatiram.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42367063 (61144) Marilyn
»

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
171661569 (19079) Bananovec
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453832 (2794) Saladin
»

Napake krscanstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
927874 (5886) Thomas
»

Ubijane v verskih knjigah...

Oddelek: Problemi človeštva
192335 (1997) Barakuda1

Več podobnih tem