» »

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti?

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti?

««
«
1 / 35
»»

motorolca ::

Jaz osebno verjamem, da je Jezus vstal od mrtvih in da še danes živi. Zelo me zanima, kaj vi mislite o tem in da malo o tem podebatiramo, če ste za.

Fish <>< ::

Hej motorolca !!!!

Se popolnoma strinjam s teboj. JEZUS je vstal in ŽIVI.:)
FisH <><

Zheegec ::

Na Europi pod ledom se skriva in čaka da nam bo vina pa kruha zmanjkal.
Ne živi in nikoli ni živel.
Too bad
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

Kje ste to slišali fantje, da so mu dali sondo? Če pogledam v Sveto Pismo, res se lahko prepričam, da je Jezus vstal od mrtvih in da danes živi. Kje piše za sondo?

Zheegec ::

South park kicks ass!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Poncij Pilat je bil proti usmrtitvi! Zagotovo.
Your focus determines your reallity

(sic) ::

Daj beži s takimi...

Jezus NI vstal od mrtvih in Ne živi. Razen, če misliš nasplošno (v Braziliji je veliko Jezusov (ime, seveda)).

Sicer pa poglej pravila. O verskem šitu se naj ne bi govorilo... Ali?

Fuck you all!!!

motorolca ::

Alien3001 kako lahko rečeš, da nikoli ni živel? Veš koliko knjig govori o tem, da je Jezus živel, pa ne samo Sveto Pismo. Tudi neki človek, ki ni bil kristjan, ne vem, kako mu je ime, je opisal rimsko kraljestvo in ob enem napisal, da je živel neki človek po imenu Jezus, kjer so ga križali. On je bil Mesija - Rešitelj sveta. Ogromno dokazov govori, da je jezus živel.

Fish <>< ::

A ni škoda da take risanke kot South park kvarijo RESNICO in dajejo ljudem predvsem pa >>otrokom<< napačno predstavo. Pogledaš risano in mislš da vse veš in da je vse to res, ker je pač smešn.:'(
FisH <><

Zheegec ::

Gajbica, tista moja izjava je bila joke-zaradi tega ker je zgoraj nekdo anal probe omenjal0:)
Sicer pa imam mnenje da je Jezus živel, samo ne "krščanski" Jezus, temveč pač nekdo ki ga knjige opisujejo, čudežov pa zihr ni delal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_marko ::

Škoda bi RES bila, če bi otrokom ne povedali resnice. Ta pa je, da JEZUS ni vstal od mrtvih in najvrjetneje tudi nikol ni živel. Kaj boš že otrokom pral pamet???
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fish <>< ::

A ni zanimivo, da je Sveto Pismo še po tolikih letih tako popularno in neizrabljeno.
To je največja uspešnica. Svoje mesto drži že 2000 let.
FisH <><

_marko ::

Zanimiva je vera ja ... 2000 let. Koliko let pa je star Koran? Je pa logično, da je neresnična, ane?
Gajbica: in kaj ti misliš o Adamu in Evi? sta resnična?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zheegec ::

Gajbica - ta status si je pridobila kot včasih ena redkih knjig in pa z verskimi vojnami ter z bogatenjem Cerkve ki je denar dobivala od neizobraženih kmetov.
Upam da ne bo preveč v to smer sedaj debata zašla:8)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

Toliko ljudi je hotelo uničiti krščanstvo in Sveto Pismo, pa jim ni nikoli uspelo. Zakaj? Lahko samo rečem, da Krščasnki Bog res živi in obstaja. Upam, da nisem preveč oster.

Fish <>< ::

Marko-- Zakaj pral pamet. Kaj boš rekel nekoč svojemu otroku, ko te bo vprašal, kdo je bil Jezus ???? Mu rekel da je to še ena izmed bajk???
Zanimivo je , kako to, da to ni zamrlo po tolikih letih (če je bajka) še posebno, ker se to ni dogajalo v Sloveniji ????
FisH <><

frenk ::

jest pravm da je use možno ampak dokler ne bo trdnih dokazou pa temu pač ne morm verjet

Mercier ::

_marko ::

Kolko miljonov ljudi lahko reče, da obstaja Alah in da je on edini pravi? Kolko da obstaja xyz ... A majo oni kaj manj prav kot ti? Kaj manj narobe kot ti?
Lahko je reči stvari, dokazat pa tega ne moreš, prej ravno obratno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zheegec ::

Kein problem. Vsi moramo biti kdaj ostri.
Kdo je poizkušal uničiti krščanstvo? vera sama sebe, saj ni spoštovala SVOJIH naukov in je izkoriščala ljudi in jih ropala. Če bi krščanstvo tudi v resnici sledilo svojim naukom bi najbrž bilo ogromno kristjanov in nobenih protestantov, evangeličanov,... Koliko ljudi je pa umrlo v vreskih vojnah "za miroljubno vero" pa raje nebi sedaj...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

(sic) ::

motorolca:

Vidim, da je slo-tech dobil "Jesus freaka"...

Torej moje mnenje: Živel je. To je skoraj 100%.

Boga ni! Najdi en TRDEN dokaz, da obstaja pa potem pridi nazaj.

Fuck you all!!!

_marko ::

Gajbica:
Če mu bom kaj takega povedal, ga bom prvo seznanil z tem kaj sploh versvo je. Kako kje verujejo. V koga verujejo. In zakaj so sploh začeli verovat v kaj. Zato, ker niso znali pojasnit raznih stvari... itd.

Kaj pa če bi tvoji starši bili Jehovci, danes tega ti nebi pisala. Menila bi drugače. TO je pranje možganov.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fish <>< ::

Marko povej mi !!!
Je Alah prišel k človeku ???? Ne! Človek k njemu.
Je Buda prišel k človeku ???? Ne! Človek k njemu.
Je JEZUS prišel k človeku ???? DA! Zanj je tudi umrl.
FisH <><

motorolca ::

Alien3001 se strinjam s teboj, da je v zadnjih stoletjih bilo veliko vojn samo zaradi vere, samo na žalost tega krščasntvo ne uči, ampak uči, naj ljubimo Boga z vsem srcem, vso dušo in mišljenjem ter svojega bližnjega, kakor samega sebe. Če bi vsi kritjani delali tako, potem bi bilo super.....samo tukaj je problem, ker smo vsi ljudje grešniki in hudobni, pa naj bo to še kakterikoli župnik.

Zheegec ::

Kaj pa naj bi to pomenilo? Zanikaš obstoj drugih verstev?
Kdo je prišel k komu?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fish <>< ::

Marko --- sem moškega spola :D
FisH <><

_marko ::

Gajbica:
Je JEZUS delal čudeže? Torej so lagali v Bibliji. Sej so nekateri posredni dokazi, da je Jezus živel. Ampak bil je navaden človek. Nič druga.

Še vedno mi nisi povedla kaj meniš o Evi in Adamu.
Boš ovrgla Darwinovo terorijo, fizikalne zakone, logiko ...


The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Joj sori Gajbica... bom nasl. v m spolu pisal. :D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

motorolca ::

(sic) moram reči da sem full Jesus freak, ker me full ljubi, da je on namesto mene umrl, da bi lahko prišel nekega dne v nebesa. Kar se pa tiče dokazov, ali je Bog pa takole. Poglej se v ogledalo pa si reči ali lahko to nastane iz enega velikega poka ali pa je nekdo, ki je vse to lepo ustvaril. Če ni Boga, potem je tako, kot če bi hodil po ulici in bi enkrat samo fajn usekalo in bi ti v roke priletela citizen ura. To je nemogoče stari. Vidiš en dokaz, da je Bog, koliko pa jih še je.

_marko ::

motorolca:
Ti maš pojme kaj je mogoče, kaj pa nemogoče zamešene.
Katere zakone je kršilo človeštvo do zdaj? NITI ENEGA!

Kolko jih je Biblija? to lahko pa kr sam odgovoriš...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zheegec ::

Speaking of impossible;
Ali je bila najprej neka masa ki se ni uklonila fiz. zakonom in je potem nenadoma prišlo do big banga in potem pač razvoj kot se ga učimo iz učbenikov?
Ali je pa najprej bilo nič, potem neko super-nadmočno bitje ki je bilo sposobno ustvariti materijo?
[zakaj ne piše v Bibliji da je Bog 4. dan ustvaril mikroorganizme?]
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MadMax ::

motorolca:
In kdo je potemtakem ustvaril boga?
In zakaj, če bog obstaja, imajo cerkve strelovode?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zheegec ::

MadMax: :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_marko ::

Boga žal NI. Zmislili so si ga ljudje, ki niso znali pojasniti raznih pojavov .. itd. Je pa vera v osnovi nekaj dobrega, uči dobre stvari. Za tiste čase je bla mogoče celo potrebna.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fish <>< ::

Pomisli. Evolucija.

Ti se strinjaš s tem, da si bivša opica in da si se razvil iz neke bakterije, ki je s časom postala pametna ?????? Se zavedaš kompleksnosti človeškega telesa. In da bi to nastalo iz bakterije ????
Mislim da ne.
Fizika !!!! Pomisli kaj je fizika. To je človeško znanje in opis pojavov.

Zanimivo bi bilo videti, kako se pod vplivom neke sile in magnetnega polja pa še mal elektrike pa mogoče še mal ognja in tako in drugače nabitih elektronov ustvari človek.
HM.

Veš kaj je tudi zanimivo ???

Darwin je na smrtni postelji postal kristjan, priznal JEZUSA in zavrgel svoje teorije ????
Si vedel to.

Samo tega se ne govori, ker je ljudi strah da je imel Darwin na smrtni postelji prav.
FisH <><

Container ::

fantje...
učeri sem prebral na strani od popis2002 da je v Sloveniji 54% kristjanov. Torej nas je tuki kar približno pol "jesus-frikov", čeprav so nam prav tako lahko všeč fore iz Southparka.:D

Kar se tiče dokazovanja Boga. Naj mi nekdo obrazloži vsa dogajanja, ki so se mu zgodila v njegovih možganih v zadnjih par sekundah, pa mu bom verjel tudi to, da Boga ni. To takrat pa...:\

Konec koncev pa mislim da je blo prvo vprašanje bolj retorično in je avtor hotu rečt naslednje:

:D VESELO VELIKO NOČ! :D
Kar velja tudi za vse antikriste.>:D

p.s.ga Gajbica, dober point!

_marko ::

Gajbica:
Vse lepo po evoluciji ja. Nismo se spremenili v enem dnevu. Je pa blo o tem že govora v Z#T, kjer je lepo razložena Darwinova terorija. Obvezno preberi.

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Mercier ::

Huh, sem mislil, da sem naredil dober posel, ko sem nabavil za male pare srbski prevod tipovega žitja...je pa na netu đabe angleški prevod. Dobra knjižica (za privržence, ne dogmatike ;). Renanov, znanstvenikov, obračun z vernikom v sebi.

Zheegec ::

Na smrtni postelji s 100% zavednostjo?
Sicer pa ne vem kako je lahko Bog nezmotljiv in dober in vseveden pa po svetu nedolžni ljudje umirajo, bog pa nič? Malo čudno.
Potem gre pa 8-letnik k verouku pa se razvije v nasilnega človeka - kar malo poglej koliko nasilja in neupravičenih smrti ljudi ki so bili pozitivni junaki zgodbe je v Bibliji -> prebral sem jo pa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

Hej fantje full sem vesel, da se je debata full odprla. Na dan z debato.Ok najprej tebi_marko kaj je človeško prekršilo. če rečeva, da je Bog, potem verjameva, da sta bila tudi Adam in Eva. Kaj sta onadva naredila narobe? Če poglewdaš v Sveto Pismo, lahko vidiš, da je najprej Bog ustvaril vse popolno in perfect in je Adamu in Evi naročil naj ne jesta od enega drevesa od vsega drugega pa lahko. No, ampkak onadva sta se odločila, da ne rabita Boga in si želita raje, da bi sama odločala o stvareh. In tako moramo vsi ljudje na zemlji nositi posledice Adama in Eve - vsi bomo umrli zaradi greha. In zato je prišel Jezus, da to popravi.
Kar se tiče Alien3001 je stvar taka. Tudi jaz ne vem odgovor na vsako vprašanje in sicer kdo je ustvaril Boga. Vem pa eno, da res obstaja. Ali ti verjameš v evolucijo? Zame je nelogična in tudi je samo teorija, ne pa dejstvo, kar je velika razlika.

OK fantje če govorite o tem, ali je Bog, zakaj pa imaš vest? Ali lahko vest nastane kar tako iz nič v dobi 4 miljarde let? Malo ne gre skupaj. Od kje ti občutki? Iz nič ali kaj? Vse to je, ker imaš dušo in duha v sebi nič drugega.

Fish <>< ::

Marko----Ljudje delamo slabo, ker smo grešniki !!!! Tako ti, kot jaz.

Ljudje samo nekaj. Pustite STARO ZAVEZO, poglejte NOVO ZAVEZO.
Imam občutek, da se vrtite okoli STARE ZAVEZE.
Pomembna je NOVA ZAVEZA. Prihod Jezusa, ki nas je osvobodil STARE ZAVEZE (kjer so bila pomembna dobra dela, itd.). V NOVI ZAVEZI je pomembna vera v JEZUSA in priznanje svojih grehov. In Bog je dal posamezniku, da se sam odloči ali bo veroval ali ne. Tisti ki pa verujejo in so spoznali resnico, pa tega ne moremo skrivati ampak to povemo tudi drugim.

FisH <><

motorolca ::

ZAKAJ Bog dopušča zlo in pobijanje na zemlji? No, kot prvo je, ali stoji Bog za brzostrelko ali človek? Ali Bog posiljuje ženske ali človek? zakaj je lakota, drugje se pa bašejo in mečejo hrano stran?
No, kot sem že rekel, Bog je najprej ustvaril vse dobro, da bi se imeli lepo na zemlji, samo člvek je tisti, ki je šel stran od Boga in rekel, ah ne rabim te, bom jaz sam odločal. Zakaj potem po svetu delajo odločitve po svoje, potem pa ko gre kaj narobe, pa rečejo, kje je Bog, kakšen Bog je to. Mislim, da to ni pošteno, če gledamo že iz naše perspektive, kaj šele iz Božje.

(sic) ::

Če bi Adam in Eva bila prva človeka in bi mi izhajali iz njiju, potem bi vsi bili pohameni (pohabljeni).

Še tole:

motorolka: Zanima me kaj pa ti praviš na vse druge bogove, ki so kdaj bili in vsa druga verstva, ki so bila (in ki še obstajajo)? Vsi drugi lažejo?

Fuck you all!!!

Zheegec ::

Ok, ubiješ človeka, se spoveš in si rečeš- ha, Bog mi je odpustil in ne občutiš krivde ker ti je že bilo odpuščeno?
Res je malo hud primer, samo tudi takšne ljudi poznam. Nekaj naredi, potem pa misli da če ob polnoči kleči pred cerkvijo pa da sedaj ne bo moralno kriv za nekaj.
p.s. živim 100m od cerkve.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

Gajbica se strinjam s tabo. Res je tako, kot praviš. No, saj nisem sam, ki tako razmišljam.

Zheegec ::

Aja, nekatera verstva so res grozovito starejša od Krščanstva [pa tudi bolj miroljubna]. Kaj pa ta?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fish <>< ::

Vse grozote sveta-----POSLEDICA GREHA.
Kaj bi bilo, če bi ljubili bližnjega kakor samega sebe, da bi odpuščali sovražnikom,...
Vse drugače.
FisH <><

Kaboom ::

Jezus je živel. Ko je umrl se je še zadnjič sprdnil kot vsak Hesus v Braziliji in to je blo to.
Za njim pa so se našli izkoriščevalci ki so si o *H*esusu izmislili zgodbo pa jo srali ljudem po glavi.
-ne ni me sram da tak pišem, moje mnenje izraženo v mojem stilu-

Motorolca: Če ni Boga, potem je tako, kot če bi hodil po ulici in bi enkrat samo fajn usekalo in bi ti v roke priletela citizen ura. To je nemogoče stari. Vidiš en dokaz, da je Bog

ko hodiš po ulici se prosim zbudi in ne začet kadit trave. ker ko je vsekalo je nad tabo eksplodiralo letalo, tebi je priletela citizen ura v roke, za tabo pa se je po tleh razmazal pilot brez citizen ure...
-nič osebnega, ampak to ni noben dokaz-
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Container ::

alien: ti še zmeri ne štekaš, da smo ljudje tisti, ki verujemo in delmo napake pa karkoli verujemo. 8-O

adam in eva sta prispodoba. Kljub temu izhajamo ljudje iz enega samega para opic. očitno ste vsiskupi pri biologiji spali, ko je bila na urniku Darwinova revolucija. Za njo je celi svet živi dokaz. 8-O

MadMax ::

No, kot sem že rekel, Bog je najprej ustvaril vse dobro, da bi se imeli lepo na zemlji, samo člvek je tisti, ki je šel stran od Boga in rekel, ah ne rabim te, bom jaz sam odločal.

Od kje človeku ideja, da gre stran od boga? Da ni morda istega izvora kot zavest/čustva...? Se pravi od boga?
Torej je bog (če že je...) prvinski izvor vojn in ostalih grozodejstev, lakote itd...

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
««
«
1 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453826 (2788) Saladin
»

Napake krscanstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
927863 (5875) Thomas
»

Ubijane v verskih knjigah...

Oddelek: Problemi človeštva
192328 (1990) Barakuda1
»

Svetopisemska prerokovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648413 (7309) Valery
»

Ena čist neumesna !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585212 (4335) Thomas

Več podobnih tem