» »

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti?

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti?

««
3 / 35
»»

hordak ::

To pač piše v neki stari bukvi. Ampak jaz kot racionalen osebek ne morem verjeti vsaki pravljici. Kot osnovo vere bi lahko vzeli npr. stare grške bajke in označili padec Troje ali kak drug dogodek za rešitev vseh ljudi . Bi lahko verjel tudi temu?

kuglvinkl ::

Večje arogance že dolgo nisem videl. To pač piše v eni bukvi?!! Če ne razumeš, še ne pomeni, da rabiš komentirat, al pa povej, da ne štekaš? Štekaš?

In veliko časa za razmislek si si vzel vidim.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

hordak ::

kuglvinkl: moj post se ni nanašal na tvojega ampak na motorolcinega. V pol minute pač ne bi mogel prebrati tvojega kajne?

motorolca ::

No, jaz ravno ne morem reči Svetemu Pismu stara bukva, ker je kot prvo Božja Beseda. Zakaj? Kako vem, da je Božja Beseda? No, če pogledaš v staro zavezo, in potem pogledaš, kako se je zgodilo, potem vidiš, da je to res Božja Beseda. Če piše v Stari Zavezi, da bo Jezus prišel na svet, umrl za naše grehe, da ga bodo križali in žrebali za njegovo obleko, kdo jo bo dobil, če to piše v Stari Zavezi in se vse točno izpolni v Novi Zavezi, potem je to en mali dokaz, da je to Božja Beseda in ne ena stara bukva.Grške bajke so le stare bajke od ljudi in ne od Boga.

kuglvinkl ::

Ups, se opravičujem. Prelom imam naštiman na 50 in nisem videl. Še enkrat se opravičujem.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

motorolca, dej prosim razmontiraj besedilo, ki sem ga podal zgoraj.
Your focus determines your reallity

motorolca ::

Moč čudeža torej ni nič drugega moč domišljije.. jaz se s tem ravno ne morem strinjati. Kako je Jezus ozdravil hromega? Rekel mu je, ali veruješ, da te lahko ozdravim in on je rekel verujem. In je bil ozdravljen. Kaj se je tukaj zgodilo res ne vem, kako to, da mu živci prej niso delali, da bi lahko hodil in potem je hodil res ne vem. Jezus ga je odzravil in to je to. za moje možgane, človek ne more narediti čudeža, če ni Bog z njim ali pa če jih dela v moči teme - hudiča.

hordak ::


Ja ne, pa kako je Herkules premagal hidro če ne z Zeusovo pomočjo.

kuglvinkl ::

Človek se mora vživeti v case, ko so še verovali v žive, sočasne čudeže, kjer resnica in eksistenca stvari zunaj nas še ni bila nikakršen posvečen verski predmet, kjer so ljudje živeli odtegnjeni od motrenja sveta, kjer so vsak dan pričakovali njegov zaton, ko so živeli v navdušenem upiranju in upanju v nebesa, torej v domišljiji. Zakaj nebesa so zmogla vse, kar je clovek hotel. Za stare kristjane ljudje eksistirajo, dokler so na zemlji, le v domišljiji, — tarn domišljija ni bila nikakršna domišljija, ampak resnica, večna, samo-obstojna resnica, ne pa zgolj brezdelno, prazno sred-stvo tolažbe, ampak načelo, ki določa praktično delo-vanje; to pa je prineslo ljudem v veselje dejansko življenje, dejanski svet z vsem svojim sijajem.

— V to se mora clovek vživeti in sam sebi se mora iideti dejansko površen, ko ima psihološko razlago za površno. Neupravičen očitek je, da so se ti čudeži dogajali ali naj bi se dogajali spričo celotnega zbora: noben se ni zgodil dejansko, vse so izpolnile kreirane, supranatu-ralistične predstave, občutki; vse je navdihovala ista vera, isto upanje, ista fantazija. Kdo ne ve za skupne ali enake sanje, skupne ali enake vizije, vsaj pri ču-stvih in nase omejenih tesno povezanih individuih? Toda naj bo že, kakor hoče. Če je razlaga čudežev na podlagi čustva in fantazije površna, potem ne pade krivda površnosti na razlagalca, ampak na predmet sam — na čudež; zakaj čudež, če ga vidimo ob dnevu, izraža zgolj čudežno moč fantazije, ki izpolnjuje brez protislovja vse človekove srčne želje
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

motorolca ::

Hordak, če že govorimo o teh grških mitih oz. bogovih, zakaj se oni niso razodeli, da so res živi in da je vse res, kar je napisano o tem. Moje mišljenje je, da si je človek tako nekako sam razlagal naravne pojave na zemlji. Samo krščanski Bog pa se je razodel in pokazal, da je živi bog in ne samo to, ampak nam želi vsem povedati, da nas ima rad, da misli na nas, da tam nekje zgoraj in se nam smeji, kako se mi zezamo. Veliko mu pomenimo, saj nas je ustvaril po svoji podobi in smo njegovi. Štos je samo v tem, da je človek šel stran od boga in zdaj nas ločuje greh, Jezus pa je prišel odstranit to oviro med nami. Čist izi

motorolca ::

noben se ni zgodil dejansko, vse so izpolnile kreirane, supranatu-ralistične predstave, občutki; vse je navdihovala ista vera, isto upanje, ista fantazija. No kuglvinkl moram reči, da vse tvoje verovanje temelji na Feuerbachu. Ampak, tako si je on to predstvaljal in razmišljal. Zakaj ne veruješ v matrico? tudi neke vrste je to ena zanimiva razlaga, kdo smo in kje smo. Vendar, kje so dokazi? Jezus je živi dokaz! Vse kar je rekel se je izpolnilo, rekel je da bo tretji dan od mrtvih vstal in tut je. To mi je bolj logično za verovanje. Feuerbach je umrl in od njega ni nič, mogoče kakšne kosti, Jezus pa živi. Vse njegove trditve so resnične.

kuglvinkl ::

Kaj je zate dokaz?

Res nimam pretina.
Your focus determines your reallity

frenk ::

motorolca:rabmo še dokaz da je bila biblija napisana pred temi dogodki, ki jih je napovedovala...

motorolca ::

Dokaz je citiram it SSKJ: dokaz -aza m (a a) kar utemeljuje, podpira
kako trditev: vsi dokazi govorijo proti vam;
manjkalo mu je neizpodbitnih dokazov; predložiti,
zbirati dokaze; trditev je podprl z dokazi; otipljivi,
tehtni dokazi; dokazi za in proti; za to imamo že
dovolj dokazov; zaradi pomanjkanja dokazov je
bil oproščen; priznal je pod pritiskom dokazov /
dokaz o strokovnosti
* jur. nasprotni dokaz s katerim se ovrže kaka trditev;
obremenilni, razbremenilni dokaz; mat. aritmetični
dokaz pri katerem se uporabljajo samo aritmetične
operacije; direktni dokaz pri katerem se izvede izrek
tako, da se izhaja iz že znanih resnic; geometrijski
dokaz pri katerem se uporabljajo samo geometrijske
konstrukcije; indirektni dokaz pri katerem se dokaže,
da privede neveljavnost izreka do protislovja // zunanji
izraz, znamenje česa: to je zgovoren in prepričljiv
dokaz, da je tvoja sodba napačna; dokaz
ljubezni; v dokaz prijateljstva mu je podarila sliko
Dokaz je nekaj, na kar se lahko 100% zaneseš in da veš, da je res. Zame je dokaz, da je Jezus vstal od mrtvih, Sveto Pismo, ki je resnična Božja Beseda in ne kar ena kjniga. To mi je velik dokaz.

frenk ::

motorolca:ti nisi našteu dokazou ampak stvari v katere verjameš...dej jih še podpri z dokazi

motorolca ::

frenk glede dokaza za Sveto Pismo, da ni bila napisana kasneje po teh dogodkih je, da so jih pisali različni ljudje, kot npr. kralj David, ki je premagal Goljata, je živel okoli leta 1000 pred našim štetjem in on je napisal v svojem 22 Psalmu, kako so žrebali za Jezusovo obleko na križu. Ti je to velik dokaz? Sam to še ni vse. Veliko je še tega. Preveri prosim, da se boš prepričal, da ti ne lažem na BIBLIJA.NET

motorolca ::

Rabiš dokaze? Kako to, da so našli Noetovo barko na gori v Turčiji in da ne pustijo nobenemu gor, da ne bi potrdili, da je vse to res? Ti je to dokaz?

kuglvinkl ::

Ta definicija je meni prekleto dobro znana, še posebej *jur. AMpak pustimo to, ker gre tu za druge standarde.

Zame je dokaz, da je Jezus vstal od mrtvih

Tu manjka: , ker. Dokaz da je Sv. pismo Božja knjiga in ne katerakoli knjiga je: ?. To je Pavlova knjiga.

Ampak, saj nama ne gre za empirijo kajne?
Your focus determines your reallity

Crimson_Shadow ::

Kot glavno : svet ni črno - bel. In Jezus je to vedel. Naš svet je pač ujet med dve skrajnosti, dobro in slabo, toplo in hladno, moški in ženski princip, Jing in jang. Naš svet je pač dualen in to so vedeli že davno na daljnem vzhodu. In ravno ta modrost je sploh temeljna za življenje kakršnega je Jezus predstavljal. Širi dobro in dobro se ti bo godilo, če ravnaš slabo, se ti slabo povrne. To je vendar ja jasno.

Ravno krščanstvo kakršnega poznamo danes, pa je to enakost dvojnosti porušila. Krščanstvo je nastalo iz Pavlove razlag svetih spisov. In ta Pavlova razlaga temelji na demonizaciji slabega, demonizacija ženske in demonizacija boga (hudič). Te razlage so v temeljnem nasprotju z nauki Jezusa kot tudi v tem, da so v svetu ustvarili sovraštvo med židi, muslimani in (Pavlovi) kristjani. Vera, ki uči usmiljenja, ljubezni in odpuščanja, to vsekakor ne more biti, zato tudi ne priznavam Pavlovih razlag in tega, da je Jezus umrl (ki sploh ni umrl na križu!) za grehe drugih.

Seveda, bo kdo trdil, da v biblji niso samo Pavlove razlage vere, vendar v dvatisoč letih so iz svete knjige odstranili skoraj vse sumljive in drugačne razlage. Današnja biblija temelji na Pavlovih razlagah, drugih ni veliko, ostale so le tiste, ki se skladajo z njegovo razlago. Cerkev pa v Vatikanu skrbno varuje tudi druge zapise, kot tudi knjige za katere sploh ne vemo da obstajajo. Če te ta tematika zanima, preberi tiste tri knjige, ki sem jih napisal zgoraj.

Jezus še zmeraj obstaja kot mojster modrosti. Lahko je inkarniran v neki določeni osebi ali pa na višjem nivoju zavesti. In kot tak, je lahko prisoten kjerkoli. Ali ga zaznavamo je pa precej odvisno od vsakega posameznika.

Del boga ima vsak posameznik v sebi. V sebi nosimo atribute boga, ki pa jih zanikamo in jim ne verjamemo. In ravno to je govoril Jezus. Mi smo božji otroci, sposobni delati čudeže. Ljubezen in resnica je del nas in če nimamo poguma, da si to priznamo ustvarajmo pekel že zdaj na našem planetu. Mi sami ustvarjamo svojo prihodnost in kakšna bo ta prihodnost je odvisna le od nas samih.

Tista izbira med odrešenjem in peklom je pa navadna manipulacija in strašenje ljudi kot tudi sredstvo za nadziranje množic. Tako, da me ne strašit s tem konceptom dvojnosti, našega sveta, nebesa - pekel., ker v višjem stanju zavesti to sploh ne obstaja.

motorolca ::

Seveda ne kuglvinkl. prav fajn je četat. Zakaj je sV. Pismo Božja knjiga? Ker se je vse, akr je bilo rečeno izpolnilo. Ne samo to, ampak, ti Bog želi po njem povedati za njegov načrt, kako je prišel problem na svet in kako te bo rešil. Ti potem to ni Božja Beseda? Zakaj je mnogi ljudje ne razumejo? Seveda, ker je navdihnjena od Boga.

hordak ::

Kako so našli barko, če ne sme nihče gor? In zakaj Turki to prikrivajo? Po moje ne sme nihče tja, ker Ararat leži na kurdskem območju in dokazi o turškem maltretiranju Kurdov ne bi ravno dvignili ugleda države.

kuglvinkl ::

Zakaj je mnogi ljudje ne razumejo?

Razumejo? Khm, tu govorimo o iracionalnem. Tu ni kaj razumeti.
Your focus determines your reallity

motorolca ::

Ja, če bi našli barko, ali ne bi bil to velik dokaz za cel svet, da je vse resnično, kar pravi Sv. Pismo? Ravno zaradi tega prikrivajo to.
Kar se pa tiče tebe Crimson_Shadow pa takole, če verjameš, da se je jezus inkarniral v kaj drugega, kar ne verjamem, kako j e lajko reinkarnacija, če ni Boga? Če je Bog, potem je tudi življenje po smrti, samo ne kot reinkarnacija. Sploh ne mislim, da nekateri ljudje strašijo druge, glede pekla in nebes. Mislim, da je samo pomembno vprašanje, kje boš, ko boš umrl? Bo vsega konec? Te nikoli več ne bo? V kaj veruješ, če ni skrivnost po smrti?

Barakuda1 ::

..uuuffff...težka tema :\ :\

Ali je Jezus iz Nazareta (zveličar) v resnici živel ali ne, pravzaprav sploh ni pomembno.
Zakaj ne.
Tisti ki verujejo, je njih vera tako ali tako tista, ki jim ne dopušča dvoma v to. Tisti, ki ne verujejo, je pa zanje tko al tko vseeno.
To je tudi bistvo vere. Tolk glede tega a je živel ali ne in ali je vstal od mrtvih ali ne.
Je pa en drug problem povezan s krščanstvom.

Posebej RK cerkev poskuša na umeten način s sintagmo, da je pomembna Nova zaveza na nek način ločit staro zavezo od nove. To ji sicer ne uspeva najbolje, ker je že Jezus sam rekel, da nobene stare postave ne razveljavlja, pač pa le novo dodaja.To seveda pomeni, da veljajo tudi vse zaveze stre zaveze, ki jih je bog sklenil z Izraelovim ljudstvom (izvoljenim ljudstvom) Davidovim rodom, praočaki od Izka in Abrahama naprej.
In zakaj je to pomembno. Zato, ker v svetovni literaturi še nisem zasledil tako krvoločne in oblastniške literature. Vse je dopustno, vse je dovoljeno pod enim samim pogojem

Da slaviš samo svojega boga.

Nova zaveza s Kristusom res zadevo malce omili, pa vendar...poglejmo si nekaj problemov čisto moralnoetične narave

Peter je tisti, na katerem cerkev stoji...drži?..drži. In kdo je bil Peter...apostol, čigar vera je bila tako "močna", da ga je na Oljski gori trikrat zatajil preden je petelin zapel Mt 26,34 Jezus mu je rekel: ťResnično, povem ti: To noč, preden bo petelin zapel, me boš trikrat zatajil.Ť Torej, današnja cerkev stoji na nekom, ki mu ni bilo ravno za zaupati čudno, ni kaj.

Poskuša se prikazati, kot da se je Kristos zavestno in hote žrtvoval...pa se je res...Mt 26,39 In šel je malo naprej, padel na obraz in molil: ťMoj Oče, če je mogoče, naj gre ta kelih mimo mene, vendar ne, kakor jaz hočem, ampak kakor ti.Ť ....Mr 14,36 Govoril je: ťAba, Oče, tebi je vse mogoče! Daj, da gre ta kelih mimo mene, vendar ne, kar jaz hočem, ampak kar ti!Ť ...Lk 22,42 ťOče, če hočeš, daj, da gre ta kelih mimo mene, toda ne moja volja, ampak tvoja naj se zgodi.Ť

Jezus torej ni imel ne volje, ne želje da bi se daroval, še manj mu je bilo to v veselje. Prej nasprotno. Toda vdal se je v usodo, bolje rečeno ni si upal upreti se svojemu "dobremu" očetu...ki kot je znano po potrebi..hudo kaznuje
Nič tako altruističnega torej ni bilo v Jezusovem dejanju, kot se to poskuša prikazati....tudi če gremo po črki biblije.

Še večji problem nam predstavlja, da se tudi po "žrtvovanju" nič ne zgodi.
Bog preprosto ne drži obljube. Tako kot se je tudi že večkrat po zapisih stare zaveze ne drži.
Namesto da bi bilo človeštvo po tej "največji žrtvi" odrešeno, se klanja in morije nadaljujejo, Jezus pa tudi "zapusti" tako svoje učence kot vse tiste za katere se je žrtvoval in jo "popiha v varno zavetje svojega očeta.
Žrtev pa taka
Ampak, kot rečeno...vsa ta razpredanja so brez veze.
Vernim je njih vera v uteho, takšno in drugačno...in prav je tako. Verni so in bodo verovali, pa najsi neverni porečejo kar hočejo. Nevernim pa to če kdo veruje tudi ne dela nobene škode.
Čemu torej tolk galame. Bez veze.

torej

blagor tistim, ki resnično verujejo, kakor tudi Mt 5,3 Blagor ubogim v duhu, kajti njihovo je nebeško kraljestvo

barakuda

..uuufff.:\ :\ .. dost bo za nocoj

kuglvinkl ::

Pavel pravi: "Če Kristus ni vstal od mrtvih, je naša vera prazna". - In naenkrat je postal evangelij izmed vseh neizpolnjivih najbolj prezira vredna obljuba, nesramni nauk o osebni nesmrtnosti... Sam Pavel jo je še razglaša kot nagrado!

Malo nas je Hiperborejcev.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

motorolca ::

Huh, upam, da bom lahko odgovoril vsem. Najprej tebi barakuda1, kot prvo super razmišljaš. Povej mi, katere obljube, ki jo je Bog rekel, je ni izpolnil? Kot drugo glede petra, bil je le človek tako kot ti in jaz. Si se že kdaj zlagal? No, lahko bi ti nekdo očital, ker nisi dober. Tut Peter se je zbal za svoje življenje. Jaz bi se mogoče tut. A ti?
Kar se tiče Jezusa on je prišel na ta svet, ker je bila tako Očetova volja. Vedel je, kako bo trpel, kakšne bolečine bo prenašal. Jezus je bil človek in Bog. Jaz bi se tudi bal, če bi vedel naprej, kako me bodo mučili. Ampak, ali ni Jezus imel možnost na križu poklicati legijo ( veliko) angelov, da bi vse pomorili in rešili Jezusa? Bil bi heroj v naših očeh. Samo Jezus je raje ostal na križu, da bi umrl zate in zame, da bi bila lahko nekega dne skupaj z njim v nebesih. A ni to super. Niso ga zadržali žeblji na križu, ampak ljubezen do tebe in mene in ljudi celega sveta?
Ni to brez veze. Imamo svobodno voljo, lahko veruješ kar češ, saj živimo v svobodni deželi, ampak, kaj pa pol, ko boš umrl? Kaj pa pol me predvsem zanima?

motorolca ::

Kuglvinkl res je to Ap. Pavel rekel in sem prav vesel, da veliko poznaš Sv. Pisma. Točno to, če Jezus ne bi vstal, potem nima smisla se o tem pogovarjati in raje pridva skup, kjer bova spila kakšen per, zašpiliva kakšen špil na LANu, saj če ni Boga, ki bi izpolnil svoje obljube, kakšen je to Bog. Ampak Jezus je vstal od mrtvih in danes živi. Ljudje so ozdravljeni v njegovem imenu.

Tomi ::

Bilo bi dobro, če vzamete pristop k temi malo bolj resno. Ker se mi res ne da popravljati postov.

Sicer pa fantje, ura je skoraj tri, a ne bi bilo bolje spati?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

motorolca ::

Barakuda1 dobra šala. Tut jaz se velikokrat hecam, vendar a se smeješ tut, ko mogoče malo začneš razmišljati, pa kakšen smisel ima vse to? Zakaj sploh živim? Kje si Bog, pokaži se? Kam grem, ko umrem? A bom videl svoje straše še kdaj, ko umrem? Meni so te vprašanja naredili velik strah, ampak zdaj sem miren, ker verujem v Jezusa mojega odrešenika, ki je bil pljuvan, mučen za moje grehe in umrl je ter tretji dan od mrtvih vstal.

Barakuda1 ::

motorolca....he..he...sej vem da Jehovine priče poznate biblijo na pamet...zato ne me za jezik vleč...pejt si mal pogledat staro zavezo...predvsem vseh pet Mojzesovih knjig (nekatere stvari pa se nakazujejo že v genezi.
Glede angelskih legij in podobne fore, ki bi jih lohk Jezus na pomoč poklical...malo morgen....Po velikem spopadu med angelskimi četami, ko izdajalski arhangel uspe začasno premagat Luciferja so bili od serafov, kerubov pa do angelskih čet vsi podrejeni neposredno Bogu.
Torej, če se je bog odlkočo, da bo njegov sin na križ prbit ta ni mel nobenih šans da kogarkoli na pomoč kliče.
Ergo...lahko je sam proso ljubega očeta...ki mu tud na misel ni pršlo kakšno usmiljenje do lastnega sina.

In sam mimgrede...daj se no že odloč...a je bil nazarečan bog...al je bil človk...al je bil tko kot mi vsi "božji otrok"

:\ :\ :\

motorolca ::

Tomi, se ti ne zdi to pomembna tema? Kam boš šel ko umreš? SAj je to Loža, da se malo spočijem in poučim, kaj je resnica? Meni ni vseeno, kam bom šel, ko umrem, razen če je vam vseeno. Vam je vseeno? Greste raje kakšen LAN party pri nas, kjer špilamo Counter-strike?

frenk ::

barakuda1:še prou napisat ne znaš...napiše se jehovove priče...motorolca al si ti jehovova priča?

motorolca ::

Barakuda1 kot prvo nisem Jehova priča, ampak kristjan, ki veruje v CELO Sv. Pismo. kar se tiče Jezusa, ti moram povedati, da tut meni ni jasno čisto, kdo je Jezus, ampka Sveto Pismo govori, da je Bog v mesu človeka. Ti je kaj jasno? Meni ni, ker si ne znam tega predstavljati. Marija ni zanosila z Jožefem, ampak od Sv .Duha. Torej Bogočlovek.
Ljudlje, ki verujejo v Jezusa so Božji otroci kot piše v Janezu 1:12 in 1 Janezov list 3:1

Stara Zaveza je zelo pomembna in jaz ne želim citirati samo Novo Zavezo, ker kot si rekel, Jezus ni prišel odstranit postavo temveč dopolnit

Barakuda1 ::

motorolca ;)
sej Jehove tud v celo Biblijo verujejo in ne le v novo zavezo


ma dost mam...grem spat

če sem kogarkoli kakor koli prizadel je bilo nehote in se mu opravičujem. Osebno pa menim, da to ni tema za na forum, ker se lahko prej ko slej sprevrže v versko nstrpnost.
Žal smo samo ljudje

motorolca ::

Hvala za tvoj pogovor barakuda1 in moram reč, da nisi nobenega užalil. Mislim, da je prav, da si na miren način izmenjamo razmišljanje. Lepo se imej in lepo noč .Upam, da se še kaj slišimo. Nisem Jehova priča, ne mormon, ne adventist, ampak kristjan, ki veruje v Jezusa. Ajd grem jaz tut spat. Se slišmo jutr

Zheegec ::

Motorolca - malo v razmislek: kako lahko neskončno usmiljen (upam da ne boš zanikal da to v Bibliji piše) Bog ubije celotno populacijo na Zemlji zato ker so grešili (razen 2 ljudi)? Ali ni to nesmiselno, zakaj pa danes ne pobije grešnikov? Ker je Jezus prišel in umrl za vse milijarde ljudi ki živijo na Zemlji? Kje je tukaj smisel, saj mora vsakdo pri sebi popraviti napake, ne pa da to vzameš že za granted ker je Jezus pač zato umrl. Sem že napisal in bom še enkrat da je to še ena stvar ki ljudi privlači h krščanstvu, ne to da je vera nevemkakomiroljubna, temveč zavest da se je nekdo žrtvoval zate zato da boš po verovanju potem v raju te privabi k veri (ali pa to da ko si mlajši kot1 leto te starši dajo krstit pa če želiš ali ne, potem si pa nepreklicljivo kristjan). Sicer pa je podoba raja kot ga obljublja Biblija zelo privlačna in je nekako izgovor za neracionalno razmišljanje vernikov - na tem svetu si priden, potem boš pa v raju - duhovščina je pa to vedno izkoriščala in vedno bo (kaj ni papež nekakšen zastopnik Boga, oziroma nekdo ki je od vseh Zemljanov najboljižje Bogu?) - Vatikan ima največji BDP/prebivalca na svetu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bezerk@work ::

mislim, leta 2003, take izjave.

nihče ne poskuša uničiti krščanstvo ampak obratno, cerkev je poskušala in še poskuša uničiti vsakega ki si dovoli svobodno misliti. V imenu jezusa so križarji plenili in klali, torquemada je mučil in sežgal na tisoče "nevernikov", sežigali so znanstvrenike, čarovnice, indjance, takšne, drugačne, vse po vrsti v imenu vsemogočnega in neskončno usmiljenega boga ,go figure ? pedofilija, res neverjetno, največ kar lahko kaotliškega duhovnika doleti, je da ga prestavijo v drug kraj, grozljivo je, da je to množičen pojav v katoliški cerkvi !! Papež pridiga o miru, lačnih otrocih, usmiljenju, sedi pa na nepopisnem bogastvu, čez noč bi nahranili svet. Vse kar imajo je delo tujih rok ! Uporaba kondoma je greh !!!!!!!!!!!! anno domini 2003 AIDS - KONDOM, VSAKA ZAŠČITA GREH !!!!!!!!!! Brezmadežno spočetje, HALO ??, Darwinova teroija je bedarija marijo je pa sveti duh oplodil ?!!?? WADDAFAK.

amen.

hokuto ::

Zdaj je že skoraj malo pozno in bo treba spat hehe... kaj bolj kokretnega tako mogoče jutri (no bolj pozno danes za večino bralcev ;)), samo vsaj en LOOOL za tu prisotno pro-religiozno argumentacijo pa ne morem ne pristaviti. Kolk bi bila lahka matematika in fizika, če bi tam tudi lahko z "zato ker je" vse dokazoval.

romci ::

George Carlin o religiji

Eno bolj pametnih razmisljanj, pa ceprav na sarkasticen nacin.

We love George :D
-- not all those who wander are lost...

Thomas ::

> nihče ne poskuša uničiti krščanstvo

To ni čisto res. Večina nekristjanov bi uničila krščanstva, če bi mogla. Ne toliko ateisti, kot konkurenčne religije.

> ampak obratno, cerkev je poskušala in še poskuša uničiti vsakega ki si dovoli svobodno misliti.

Je poskušala. Ne poskuša več.

> V imenu jezusa so križarji plenili in klali, torquemada je mučil in sežgal na tisoče "nevernikov", sežigali so znanstvrenike, čarovnice, indjance, takšne, drugačne, vse po vrsti v imenu vsemogočnega in neskončno usmiljenega boga

Res je, tako je bilo.

> go figure ? pedofilija, res neverjetno

Kolikor vem, je pedofilije največ v družinah.

> največ kar lahko kaotliškega duhovnika doleti, je da ga prestavijo v drug kraj

S strani RKC ja, sicer se ga preganja po uradni dolžnosti.

> grozljivo je, da je to množičen pojav v katoliški cerkvi !!

Ne vem, če je res. Morda je, morda ni. Vsekakor pa mislim, da bi bilo za RKC bolje, da bi bili njeni duhovniki poročeni. Samo ne vem, če bi bilo pedofilije potem kaj manj. Kdo bi vedel, kako je s pedofilijo v resnici. Kako razširjena je? Je res, da kar precej % otrok je zlorabljenih? Ne vem. To bi bilo treba narest res eno dobro raziskavo. Oziroma več raziskav.

> Papež pridiga o miru, lačnih otrocih, usmiljenju, sedi pa na nepopisnem bogastvu, čez noč bi nahranili svet.

Za en teden bi bili vsi siti, ja. Če bi kdo hotel kupiti bogastvo RKC, se razume. Potem bi bili spet lačni in spreobrnili bi se v Islam. Vsaj večina. Ker bi videli, kako je krščanstvo "razprodalo vse in šlo v stečaj - najbrž po volji Allaha."

> Vse kar imajo je delo tujih rok !

Ja - ni res. Menihi in nune so delali precej. In še delajo.

> Uporaba kondoma je greh !!!!!!!!!!!!

To je NAJVEČJA napaka RKC danes. Nedvomno.

> anno domini 2003 AIDS - KONDOM, VSAKA ZAŠČITA GREH !!!!!!!!!!

Ne samo zaradi AIDSa, tudi zaradi kontrole rojstev, je to velika neumnost RKC. Še slabše, kot neumnost. S tem kvečjemu višajo število splavov.


> Brezmadežno spočetje, HALO ??

VSAKO spočetje je brezmadežno. IMHO, pa Shawu.

> Darwinova teroija je bedarija

Tega RKC ne trdi. Priznava Darwina.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Brezmadežno spočetje - dete iz epruvete - umetna oploditev - vesoljčki so se izživljal od tod tudi zelena zvezda na nebu, ki je opazovala rojstvo

Jezus je obstajal - lahko je imel veliko bioenergije - zato je lahko zdravil ljudi

CERKEV d.o.o. je več kot 2000 let stara firma, z 1000% dobičkom, ustanovljena od bogatih poslovnih rimljanov, ki temelji na tem, da neizobražene zavaja in jim posledično jemlje imetje, ter s tem bogati.

LP
Nebivedu

P.S. mal šale

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Motorolca: V kaj veruješ, če ni skrivnost po smrti?


Kaj se dogaja po smrti je večna tema. Tega nihče ne ve, če pa se mu zdi da ve,
tega ne more dokazati. Lahko pa ti samo rečem, da se mi zdi težko verjetno,
da je posmrtno življenje odvisno od tega, v kaj (koga?) si verjel za časa svojega
življenja. Tako ne verjamem, da bodo kristjani šli v nebesa, vikingi v Valhallo,....
Vprašanje je preprosto: ali je kaj po smrti ali ni ničesar? tega ne vemo. Verjamem
pa, da velja tole: ali za vsakogar luč ali pa za vsakogar tema. Nobenih sodb, razmišljanj,
kazni, nagrad:)

Lahko pa se seveda tudi motim ;) , ampak to je bistvo verovanja, a ne?

lp

Thomas ::

> Kaj se dogaja po smrti je večna tema. Tega nihče ne ve, če pa se mu zdi da ve, tega ne more dokazati.

Ne bit tko prepričan. IMHO, danes znanost že meče luč tudi na to vprašanje.

Ampak tej debati ni mesta tu, v tej temi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Če je blo že treba zbrisat moj post o sondi..
pol pa tko:

verjamem, da je živel.. imel je očeta.. umru je..
in to je to.

vse ostalo je pravljica (za odrasle)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kopernik ::

Thomas:
Ne bit tko prepričan. IMHO, danes znanost že meče luč tudi na to vprašanje.


Lahko, da jo meče. Kdaj jo bo pa vrgla, je pa drugo vprašanje.:)

Thomas:
Ampak tej debati ni mesta tu, v tej temi.


se strinjam. Sem le hotel odgovoriti na vprašanje motorolce, ki je avtor te teme.

lp

bezerk@work ::

Za en teden bi bili vsi siti, ja. Če bi kdo hotel kupiti bogastvo RKC, se razume. Potem bi bili spet lačni in spreobrnili bi se v Islam. Vsaj večina. Ker bi videli, kako je krščanstvo "razprodalo vse in šlo v stečaj - najbrž po volji Allaha."


Lepo te prosim, totalna slepota in paranoja ? pa tist ko si o zlorabi napisal, vse skupaj bi bilo prav smešno če ne bi bilo tako žalostno .....snami plašnice

ocenjeno bogastvo
spolna zloraba

Kolos ::

Motorolca in Co., to je pa zelo močna roba. A se je da kaj dobiti, da bom tudi sam začel verjeti.
Amen

motorolca ::

Vesel sem, da se je debata res odprla, sam bojim se, da ne bom mogel vsakemu odgovorit, zato se že sedaj opravičujem. Moram reč za vse, da full dobro razmišljate, ker na podlagi tega, kar vidite in slišite, to verujete. A ni to zanimivo? Kot sem že rekel fantje, ne gledat krščanstvo skozi kakšno cerkev (ustanovo), ne skozi župnike...ker smo vsi le grešniki. Kot otrok sem bil krščen, šel k birmi, kot večina ljudi, da sem dobil motor. Ha, Ha. Ampak to še ne pomeni, da sem kristjan!!! kaj je kristjan? Ali lahko kdo to definira? Zame je kristjan človek, ki sledi Jezusa in mu je poslušen vsaki dan, ne samo ob nedeljah pred cerkvijo. Temelj kristjana je Sveto Pismo in ne kakšne tradicija ali druga kjniga. To je zame kristjan, kdor veruje v jezusa, da je on njegov odrešenik in rešitelj.
Jaz se v mnogih stvareh ne strinjam z RKC, vendar to me še vedno ni odbilo od osebnega odnosa z Jezusom.
Pustimo to, kakšne napake dela RKC, jaz želim, da se mi direktno pogovarjamo o Jezusu, kaj vi mislite o njem? Ne pozabimo pa fantje, da se lahko vsak sam odloči, kaj bo veroval, saj živimo v svobodi. Vendar, ali je po smrti res vsega konec, če potem ni Boga? To je nelogočno. Si predstavljate, da nas nikoli VEČ NE BO!? To je absurd, zakaj sploh potem živim, kje je logika? vse postane logično, če je nekdo, ki je vse to lepo ustvaril z ljubeznijo, ampak kot sem že velikokrat prej omenil, človek je šel stran od Boga in je želel biti svoj bog. In to nas je ločilo.
ALIEN3001 kar si napisal kako lahko neskončno usmiljen (upam da ne boš zanikal da to v Bibliji piše) Bog ubije celotno populacijo na Zemlji zato ker so grešili (razen 2 ljudi)? Ali ni to nesmiselno, zakaj pa danes ne pobije grešnikov? teg asploh ne želim zanikati, da se je to zgodilo. Zakaj si mogoče malo ne prebereš kaj piše prej? Evo bom kar citiral iz Sveteg Pisma 1 Mz 6,5-7:5 GOSPOD pa je videl, da na zemlji narašča človekova hudobija in da je vse mišljenje in hotenje njegovega srca ves dan le hudobno. 6 GOSPODU je bilo žal, da je naredil človeka na zemlji, in bil je žalosten v svojem srcu. 7 Rekel je: ťIzbrisal bom človeka, ki sem ga ustvaril, s površja zemlje, ljudi in živino, laznino in ptice neba, kajti žal mi je, da sem jih naredil.Ť 8 Noe pa je našel milost v GOSPODOVIH očeh.
Ja kako je lahko milostni Bog uničilljudi tam? Zakaj ne pogledaš z drugega kota, kako to, da ni uničil vsega? če je bila tako velika hudobija, zakaj ga ni uničil? Ker je milostni Bog in je Bog kasneje videl, da je človek ves čas hudoben in grešen in zato je poiskal drugo rešitev za vse nas, da bi nas zopet pripeljal nazaj, kot je bilo na začetku. Ta repitev je Jezus. Če veruješ vanj in ga sprejmeš, postaneš pomerjen z Bogom in dobiš večno življenje. Fantje, tako preprosto je to. Jaz sem od majhnega hodil v cerkev, pa se mi je zdel vse skupaj blesavo. Pol pa mi je oče umrl pri 14 letih in sem začel malo bolj razmišljati, kaj se zgodi z nami po smrti? Začel sem brati SV. Pismo, začel hoditi v cerkev in zdaj sem najbolj srečen človek. Zakaj? Ker imam upanje, da če jutri umrem, vem da bom šel v nebesa. Ne samo to, ampak imam vsakodnevno prijateljstvo z živim Bogom .V tem je velika razlika med krščasntvom in drugimi verstvi, da imam lhako prijateljstvo z Bogom.
Vprašanje za vas: Ali se bojiš umreti? Zakaj?
FAntje, kar tako naprej in upam, da bo naša debata ostala v mirnem nivoju.

the_unborn ::

By the Symbol of the Creator, I swear
henceforth to be
A faithful Servant of his most puissant
Arch-Angel
The Prince Lucifer
Whom the Creator designated as His
Regent
And Lord of this World, Amen.
I deny Jesus Christ, the Deceiver
And I abjure the Christian Faith
Holding in contempt all of it's Works
...
..
.
>:D

motorolca ::

un|verse hvala za tvoj odgovor. Imam vprašanje zate in sicer če veruješ v Satana, potem veruješ tudi, da Bog obstaja, a ne! Zanima me, zakaj si se odločil za Luciferja, ki Sv. Pismo o njem pravi, da je veliki zapeljevalec sveta in da bo za vedno pogubljen ob koncu sveta? hvala za tvoj čas. LP
««
3 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453832 (2794) Saladin
»

Napake krscanstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
927874 (5886) Thomas
»

Ubijane v verskih knjigah...

Oddelek: Problemi človeštva
192335 (1997) Barakuda1
»

Svetopisemska prerokovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648426 (7322) Valery
»

Ena čist neumesna !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585224 (4347) Thomas

Več podobnih tem