» »

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti?

Jezus je vstal od mrtvih. Kaj misliš ti?

««
2 / 35
»»

Fish <>< ::

Veš iz kje so vsa ta verstva.

Po grehu Adama in Eve so bili ljudje, ki so živeli za Boga, drugi pa so, kot je rekla motorolca
hoteli biti sam svoj bog, oziroma so se oddaljili od pravega Boga ter si bogove naredili kar sami (razni kipci in skulpture,....)
HM ?????
FisH <><

motorolca ::

(sic) takole jaz gledam na druge religije. Vse učijo super, a ne! Vse učijo naj se ljubimo med seboj, a ne! Vendar ali je pol kakšna razlika med krščanstvom in drugimi verstvi? O, ja pa še kakšna! Vse druge religije učijo, kako mora človek priti z dobrimi deli k bogu itd. krščasntvo pa ni religija, ampak imeti prijateljski odnos z živim Bogom. On je prišel k tebi, da ti ponudi največje darilo na Zemlji in to je večno življenje. Ti se odloči, ali ga boš sprejel ali ga pa zavrnil. Zapomni pa si, da imaš samo eno življenje in malo časa za oldočitev. Kaj bo po smrti? No, ti se odloči.

Zheegec ::

Kaj bi bilo, če bi ljubili bližnjega kakor samega sebe, da bi odpuščali sovražnikom,...

Kaj ne razumeš, ravno za to si Cerkev NE prizadeva, sem že zgoraj o tem pisal. Že Sveto Pismo samo in pa prizadevanja škofov, kardinalov in papeža so kapitalistično in nazadnjaško usmerjena.
Kaj pa pedofilija med župniki?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Container ::

za madMax-a

Ne zaradi vesti, zaradi svobodne volje!8-O

motorolca ::

ALIEN3001 čudovito razmišljaš. Tudi jaz sem tako razmišljal, vendar potem sem začel brati SVeto Pismo in spoznaval resnico. Če se boš karkoli spominjal od naše debate se spomni tega, da ne glej krščasntvo skozi župnike, kardinale, papeža, ampak skozi Jezusa, ki te iskreno ljubi takšnega kot si. OK

kuglvinkl ::

Mi lahko kdo definiria čudež?
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Jezus me ne ljubi, ker če bi me, se Husein ne bi rodil in bi bil Bush najbrž zaposlen kot smetar in bi afričani imeli vsaj vodo če že hrane ne,...
Get it?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

MadMax glej če je Bog ustvaril vse popolno in potem sta Adam pa Eva se odločila, da bosta jedla od sadeža, ki daje spoznanje DOBREGA IN HUDEGA. V tem je ves štos in vso zlo na zemlji, ker zdej znamo ljudje razlikovati, kaj je dobro in kaj je slabo. To je to, prej pa tega nista vedela Adam in Eva, preden sta jedla od sadeža. Škoda, da sta jedla, ker poglej koliko je trpljenja. Samo hvala Bogu, da je poslal rešitev iz tega problema - Jezus te želi rešiti iz te nevarnosti, samo ti se odloči, za katero stvar.

Fish <>< ::

ALIEN3001 ALIEN3001 ALIEN3001 ALIEN3001 !!!!

Pusti ti ustanove pa pedofilijo. Ne glej na ljudi, glej na Božjo besedo (SVETO PISMO), vidim da vidiš da tukaj nekaj ne gre skupaj. Vedno se pojavi nekdo, ki dela slabo med pravičnimi. In vsi bodo opazili samo njega ne pa množico tistih, ki so svoje življenje predali JEZUSU.
Pa to ne pomeni da moraš postati duhovnik.

Če vidiš napake, zakaj jih delaš tudi ti ??? Bodi drugačen. Te je tega strah (da bi bil drugačen in da bi te zasmehovali, zato ker se trudiš ?????)
FisH <><

Zheegec ::

Mi lahko kdo definiria čudež?

Nepojasnjen dogodek. Recimo strela. Stari Grki so mislili da strele meče Zeus na ljudi ki niso "pridni" oz. na ko je jezen. Tega je v verstvih ogromno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Container ::

kašno pa bi bilo življenje človeštva, če to ne bi imelo svobodne volje postati Sadam ali pa Bush??
Prav dolgčas bi bilo, ker bi blo enako kot v nebesih (če ne veš kaj je to si probaj vsaj predstavljat...):\

Fish <>< ::

ALIEN3001

Odgovori.
FisH <><

kuglvinkl ::

Mi lahko še kdo odgovori? :)
Your focus determines your reallity

Container ::

čudež: čudežni dogodek

če verjameš je tol lahko tudi to da ti Deny pove prihodnost...ČE VERJAMEŠ (tuki je point)

motorolca ::

kuglvinkl kaj je čudež sprašuješ? Ne bi rad filozofiral, ker ne bomo nikamor prišli. Poglej si v Sveto Pismo v Novo Zavezo, kako je Jezus ozdravil veliko hromih ljudi. Sej imaš Sveto Pismo tud na internetu, če je nimaš doma.Link je http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Mt...

kuglvinkl ::

Ja, rad bi "filozofiral". Ker vse ostalo nima smisla. Torej, povej mi kaj je čudež in to na primeru ozdravitve.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Bodi drugačen? Kaj naj začem zbirati prispevke - 10K ali pa ne smeš hoditi po cesti pa bo to šlo za revne ljudi? Če si veren ne pomeni da boš samo dobro delal. Poglej, jaz sem ateist (antikrist ravno ne, prej antivernik0:) ) in nisem nikogar ubil, koliko ristjanov pa je že ubilo človeka? So se držali naukov? Si torej kaj drugačen če si veren? Pravzaprav si, si zaslepljen -> pač Cerkev je nazadnjaška ustanova ki si je vedno želela da bi ljudje čim manj vedeli in ne bi začeli dvomiti v dogme (torej Sveto pismo).
Starši so mi rekli naj sam preberem Sveto pismo in se odločim za vero ali ne-vero in takoj ko sem prebral novo zavezo sem ugotovil da je to vera ki te uči biti še bolj nasilnega in nestrpnega kot smo ljudje že po defaultu.

Povej mi, ali je Bog črn? Ali je ženska? Če je Adama naredil po svoji podobi (in Evo iz Adamovega rebra kar avtomatsko pomeni da so ženske manj vredne, še sreča da Cerkev nima več velikega vpliva na takšno mišljenje) potem moraš vedeti kakšen je Bog?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Container ::

čudež je to, da se ti da tečnarit ob taku uri s takim blasavim prašanjem. (čeprav je po svoje res, da so imeli vse filozofe za idiote...)8-O

Fish <>< ::

kuglvinkl----definiraj mi 6-to dimenzijo ????

Mogoče ti bo lažje. Predstavljaj si da je Bog 6-dimenzionalen. Zakaj je bil Jezus človek oz BOG. Zato, da bi ga ti razumel in doumel, ki razumeš samo 3 dimenzije.(JEZUS-3 dimenzije).
Čudeš je Božje dejanje.
FisH <><

motorolca ::

Lahko filozofirava kuglvikl samo zame je čudež možen samo od Boga in od hudiča. Človek, ga ne more narediti. Torej, to je Božje dejanje, kot je rekel gajbica.

Zheegec ::

Uh, Gajbica, sorry samo sem very busy pa traja da kej skupi spravim, pa še spat bom kmalu šel...ob 5h moram vstat.
Jezus - 4 dimenzije (čas) :D
Zakaj Jezus umre? Ker dobro ni vedno nagrajeno in to je lepo povedano v Svetem pismu. Kaj bo po smrti me pa ne zanima ker predpostavljam da potem ni nič, mogoče reinkarnacija?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MadMax ::

od Boga in od hudiča

Zakaj bog z veliko začetnico in hudič z malo?
Nista enakovredna?
Je bog nekaj več?
Zakaj potem ne odstrani hudiča iz svojega kraljestva?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zheegec ::



p.s. upam da ste tukaj vsaj normalni kristjani, ker nekateri pripadniki RKC pravijo da ne verjamejo v hudiča. wtf?8-O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

Fantje, vam bom kar prenesel iz Sv. Pisma, zakaj je napisano o Jezusu ok evo: Jezus je vpričo svojih učencev storil še veliko drugih znamenj, ki niso zapisana v tej knjigi; ta pa so zapisana, da bi vi verovali, da je Jezus Mesija, Božji Sin, in da bi s tem, da verujete, imeli življenje v njegovem imenu.

Evo, še apostoli so želeli samo povedati to dejstvo, da je Jezus Božji sin od Boga

Crimson_Shadow ::

Kot prvo. Darwinova teorija o evoluciji je v strokovnih krogih že nekaj časa pod ZELO velikim vprašajem. Vendar, ker pa znanstveni establišmet noče verjeti v zelo stare človeške artefakte in najdene človeške kosti (tudi nekaj milijonov let) in filtrira vsa ta dejsta, nas v šolah še zmeraj učijo o stvareh, ki ravno tako stojijo na zelo trhlih temeljih. In sploh, ne kar verjeti vsega kar vas v šolah učijo.

In da, Darwin je na smrtni postelji priznal, da celo sam ne verjame v svojo lastno teorijo o nastanku vrst. Kot zanimivost, celo Mohamed (muslimanksa sveta knjiga) je na svoji smrtni postelji priznal svojo zmoto, problem je le v tem, da nihče ne ve kaj naj bi zmota sploh bila.

Kot drugo. Temelj današnje krščanske vere je Pavlova razlaga verovanja v malikovanje in čaščenje odrešenika Jezusa Kristusa, ki je v popolnem nasprotju z resnicami, ki je jih le ta (Jezis Kristus) učil. Preberite si Sveta Kri in sveti gral, Mesijanska zapuščina in Zgodba o Kumranskih zvitkih. V teh knjigah je dokaj dobro razloženo o čem in za kaj se je šlo pred dvatisoč leti. Zanimiva je predvsem prva knjiga, medtem ko sta drugi dve na trenutke kar malce razvelečeni.

Je mar Jezus Kristus vstal od mrtvih? Tako, kot si večina razlaga prav gotov ne. Moje mnenje je, da Jezus sploh ni umrl na križu, ampak je samo povzročil nekakšno nezavest, komo ali hibernacijo telesa (to zmorejo danes tudi nekateri indijski fakirji) in tako preživel križanje.

frenk ::

še kr nism najdu odgovora ki pojasnjuje strelovod na cerkvi...:\

motorolca ::

Če je Bog potem je tut hudič. Saj tako pravi Sv. Pismo in jaz verjamem da je vse tam resnica. Zakaj pa je Bog z veliko pa zaradi tega, ker mu je tako ime, hudiču pa je ime Satan. Zakaj ga ne odstrani? Saj ga bo zelo kmalu samo ne bo samo njega, ampkak vse, ki nočejo verovati v Boga in nočejo sprejeti Jezusa njegovega darila. In za vedno bodo v peklu. To ni pravljica moja za lahko noč to je iz Sv. Pisma.

MadMax ::

Se pravi, da tisti, ki uči odpuščanja, sam ne bo odpustil?

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zheegec ::

Torej bo pravični Bog nekatere obsodil na večno trpljenje, čeprav so recimo delali dobro, samo niso verjeli v njega, če pa veruješ pa kar v nebesa prideš?
Diskriminacija, diskriminacija...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

MadMax še vedno ti bo odpustil, ker te ima rad, vendar nekega dne se bo ta božja milost končala.

Fish <>< ::

JZUS je umrl za nas, ker je zato prišel na svet. Trpel je namesto nas. Vzel nase naše grehe.
Kar je najbolj pomembno. 3. dan vstane od mrtvih.

Zakaj bi njegovi učenci o tem lagali in govorili prazne esede, ki bi se ohranile do danes. Če bi bila laž , bi jo odkrili takrat še isti dan in SVETEGA PISMA sploh ne bi bilo.

Fantje jest grem počas spat, ker jutr pišem, pa se morm še mal učit|O .
Se jutr spet tipkamo ne !!!

FisH <><

Zheegec ::

Kaj ni Bog neskončno usmiljen? Tako piše v SP.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

Alien3001 mi ljudje si znamo večkrat reči na pogrebu kakšnega človeka, joj pa tako dober človek je bil. To, pa to je naredil za državo in za ljudi....Kaj pa kletvice, laži, kraje, nespoštovanja, sebičnost, lakomnost....Če bi v svojem življenju delal sama dobra dela, pa bi rekel samo eno laž, bi zaradi nje šel v pekel, ker je plačilo za greh ne denar, ne zlato, ampak smrt. nekdo mora umreti za moje laži, za tvoje grehe in to je bil Jezus. Get it?

kuglvinkl ::

Ura pa res ni vprašanje, da se ne bi dalo razpravljat. Ne bod tak Joseph K.. :D

Bom povedal, mnenje o čudežu, ki mi je zelo blizu.

BTW: nimam pretina.
Your focus determines your reallity

MadMax ::

Torej je jezus umrl za naše prednike, ki so živeli do in za časa jezusovega življenja.
Kaj pa za ljudi po letu 0?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

motorolca ::

alien3001 je neskončno usmiljen. Povej mi, samo primer povem, nekdo ti ubije tvojo ženo in otroke. Kot mi ljudje, bi v jezi rekli, kdo je to naredil, da se maščujem, no, ampak, Bog ti je pripravljen odpustiti, če bi ti to naredil. A ni to neskočna mislot.? Vendar, poglej, danes si slišal o tej Božji milosti, danes se lahko odločiš, da boš začel verovati vanj. Kaj pa, če se ti kaj zgodi naslednji teden? Kaj pa potem? Pazi, vice ne obstajao, kot učijo nekatere cerkve, saj v Sv .Pismu tega ne piše.

Zheegec ::

Oko za oko, zob za zob.
Če te en udari na eno lice mu nastavi še drugo.
Kaj od tega sedaj drži? Če nekoga ubijem (maščujem) mi bo odpuščeno? Sam sebi ne bi odpustil in ta tvoja izjava je pač še ena vaba več da se ljudje pridružijo veri (iz svetega pisma seveda, ne tvoja) "pridite, odpuščeno vam bo, na koncu vas čaka raj". Ali ni to idealno? Pa ni tako.
Sedaj grem pa spat, upam da se bo debata nadeljevala (na nivoju)...
Lahko noč vsem...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

motorolca ::

MadMax, Jezus je umrl za grehe celega sveta v vsej zgodovini, kar se je zgodilo in kar se še bo, vendar nekdo bo rekel oh super, Bog mi bo vse odpustil, gremo krasti, pobijati, saj bom pol zmolil par očenašev in mi bo odpuščeno? On, to ni krščanstvo, čeprav sem jaz tako včasih delal.
Še ve delam napake, vendar ravno zaradi tega je prišel Jezus, da bi nam odpustil, ker ve, da smo grešniki. Pravi Jezus takole: Nisem prišel klicat zdravih, ampak bolne, nisem prišel klicat pravične, ampak grešne.

Zheegec ::

Torej je umrl tudi za nevernike in vernike drugih ver? Super.
Zdaj pa res...spat
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MadMax ::

nisem prišel klicat pravične, ampak grešne

Torej me ne bo zraven.

Lahko noč.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

motorolca ::

Fantje hvala za debato, upam da bomo jutri nadaljevali v mirnem slogu seveda. lepo noč.

Fish <>< ::

V VERI HODIMO IN NE V GLEDANJU !!!!!!

FisH <><

Crimson_Shadow ::

JZUS je umrl za nas, ker je zato prišel na svet. Trpel je namesto nas. Vzel nase naše grehe


Ravno to je tista indoktrinacija, ki je skoraj v vsaki zahodnjaški glavi. Ravno to je Pavlova verzija, današnje krščanstvo , malikovanje in čaščenje ene osebe, da opraviči vse tisto kar lahko drug počne v imenu te žrtve, ki ga je oprala vse krivde . Zabloda brez primere. Za svoje grehe odgovorja vsak človek sam!

Preberite si prvo zapoved pred ogledalom, mogoče boste potem bolje razumeli.

motorolca ::

Crimson_Shadow ravno ne morem reči, lahko delamo vseživo v imenu žrtve. Se strinjam, da odgovarja vsak človek za svoje grehe, vendar zakaj ne bi sprejel odpuščanja vseh grehov od Jezusa, če lahko? Škoda bi bilo, da bi odgovarjal na sodni dan na svoje grehe, a ne!

Crimson_Shadow ::

Vsekakor bi zelo rad slišal odpuščanje od Jezusa, nikakor in sploh nikoli se pa ne bi izgovarjal, da je bila njegova smrt moje odrešenje. Za moje odrešenje sem izključno sam odgovoren nikakor pa ne Jezus. Čeprav verjamem, da me lahko odreši, vendar njegova domnevna smrt na križu pred dvatisoč leti, ni bila namenjena temu.

motorolca ::

Zakaj pa misliš, da je jezus umrl pol? Ker ni dobro odpiral usta in se izognil smrti? če praviš, da te on lahko odreši, potem te lhako samo po tej poti, drui ne in sicer, da veruješ, da je ON plačal z atvoje grehe pred 2000 leti, da bi ti lahko šel v nebesa. Če pa jih hočeš sam plačati, potem veš, kakšno je plačilo za greh - smrt.

Za kaj bi se raje odločil Crimson?

motorolca ::

Zelo dobra stran v angleščini na žalost, zakaj živim in sem tukaj na zemlji ter takšna in drugačna vprašanja najdeš na tej straniklikni tukaj

hordak ::

Kako je on lahko plačal za moje grehe če me pa še ni bilo takrat ?! A on naj bi umrl že za vse grehe naprej? Pa zakaj prav Jezus? Ne kapiram nič.

motorolca ::

hordak ja tut meni ne gre preveč v glavo, kako, da je on umrl pred 2000 leti za moje napake - grehe? Vendar pravi Sv. Pismo, da je on umrl za vse grehe. če ne bi bilo tako, potem bi moral Jezus ali pa nekdo drug, ki je brez kakršnegakoli greha umreti vsako Nedeljo, al ne? Vendar piše, da je bil Bog Oče z smrtjo svojega Sina zadovoljen. Hvala Bogu, da ni treba, da bi še kdo umiral za naše grehe, ampak da je bil to samo Jezus enkrat za vselej.

kuglvinkl ::

Vera v moč molitve — in samo tam, kjer ima molitev moč nad predmeti, ki so zunaj človeka, samo tam je molitev še religiozna resnica — je isto kot vera v čudežno moč, in vera v čudeže je istovetna z bistvom vere sploh. Samo vera moli; samo molitev vernika ima moč. Vera pa ni nič drugega kot zaupljiva gotovost v realnost, tj. v brezpogojno veljavnost in resničnost subjektivnega v nasprotju z mejami, tj. z zakoni narave in uma. Karakteristični objekt vere je zato čudež — vera je vera v čudeže, vera in čudež sta absolutno neločljiva pojava. Kar je objektivno čudež ali čudežna moč, je subjektivno vera (čudež je zunanji videz vere), vera je notranja duša čudeža —, vera v čudež duha, čudež čustva, ki se zgolj opredmeti v zunanjem čudežu. Veri ni nič nemogoče — in ta vsemogočnost vere udejanja čudež. Čudež je samo čutni zgled tega, kar zmore vera. Neomejenost čustvenosti, preobilje čustev, skratka z eno besedo: supra-naturalizem, nadnaravnost je zato bistvo vere. Vera se nanaša zgolj na stvari, ki v nasprotju z ovirami tj. z zakoni narave in uma ostvarjajo vsemogočnost človeške čustvenosti, človeške želje. Vera razvezuje človekove želje vezi naravnega uma; vera dovoljuje, kar narava in um prepovedujeta; vera prav zato osreči človeka, saj zadovoljuje njegove najbolj subjektivne želje. In noben dvom ne vznemirja prave vere. Dvom je samo tarn, kjer grem iz samega sebe, kjer preko-račim meje svoje subjektivnosti, kjer dovoljujem tudi drugim, ki so od mene različni, resnico in pravico glasu, kjer poznam sebe kot subjektivno, tj. omejeno bitje, in skušam preko tega drugega zunaj sebe raz-širiti svoje meje. Toda v veri je načelo dvoma samo izginilo, zakaj v veri velja na sebi in za sebe subjektivno za objektivno, za absolutum sam. Vera ni nič drugega kot vera v božanstvo človeka.

»Vera je v srcih takšna srčnost, da zaradi Boga vse dobro previdi. Takšno vero, ki položi v srce vse zaupanje v Boga, zahteva Bog v prvi molitvi, saj pravi: Jaz sem Gospod, Tvoj Bog... Samo jaz sem Tvoj Bog, ni ti iskati drugih bogov; pomagal Ti bom in vseh tegob ... Ne smeš misliti, da sem ti sovražen, da ti nočem pomagati. Kjer pa tako misliš, si storil iz mene v svojem srcu drugega Boga, kot pa sem. Zato za trdno imej, da ti hočem milost izkazati.« »Tako kot se ti giblješ in obračaš, se premika, giblje in obrača Bog. Če misliš, da se jezi note, se jezi. Če misliš, da je neusmiljen s teboj, in da Te hoče pahniti v pekel, je to tudi res. Tako kot Ti veruješ v Boga, tako ga tudi imaš.« »Če veruješ Vanj, ga torej imaš; če pa ne veruješ vanj, ga nimaš.« »Kakor verujemo Vanj, tako se nam godi. Če ga imamo za svojega Boga, po-tem seveda ne more biti naš hudič. Ce pa ga nimamo za svojega Boga, potem mora biti uničujoč ogenj.« »Z nejevero storimo Boga za Hudiča.«97 Če torej verujem v Boga, ga tudi imam, tj. vera v Boga je človekov Bog. Če je Bog to in tako, kar in kakor verujem, kaj je drugega bistvo Boga kot bistvo vere? Ali lahko veruješ v dobrega Boga, če sam nisi dober, če dvomiš v ljudi, če ti Bog ni nič? Če veruješ, da je Bog zate, veruješ tudi, da ni proti tebi, da ti ne nasprotuje. Če torej veruješ, da ni nekaj proti tebi in tudi biti ne more, torej veruješ v — kaj? — v nič manj kot to, da si Ti sam Bog.98 Da je Bog drugo bitje, je samo videz, zgolj domišljija. Za to, da je to tvoje lastno bitje, govori že to, da je Bog bitje za Tebe. Kaj je torej vera drugega kot samogotovost človeka, nedvomljiva gotovost, da je lastno subjektivno bitje, objektivno, da, celo absolutno bitje, bistvo bistva.

Čudež je bistveni predmet krščanstva, bistvena vsebina vere. Toda kaj je čudež? Udejanjena supra naturalistična želja — sicer pa nič drugega. Apostol Pavel je pojasnil bistvo krščanske vere na Abraha-movem primeru. Abraham ni mogel upati, da bo po naravni poti prišel do potomstva. Jehova mu ga je obljubil iz posebne milosti. Abraham je veroval na-ravi nakljub. Zato je treba tudi to vero prišteti k pravičnosti, k zaslugi; zakaj veliko domišljije je po-trebno, da sprejmemo nekaj, kar je v protislovju z izkustvom, vsaj umnim, zakonitim izkustvom, kot nekaj trdnega. Toda kaj je bil predmet te božje obljube? Potomstvo: predmet človeške želje. In v kaj je veroval Abraham, če ne v Jehovo? V bitje, ki vse zmore, ki lahko izpolni vse človeške želje. »Ali je za Gospoda kaj pretežko?«

Toda čemu se je treba sklicevati prav na Abra-hama? Prepričevalni dokaz imamo vendar bliže. Ču-dež je nahranil lačne, ozdravil po naravi slepe, gluhe, hrome, rešil ljudi iz življenjske nevarnosti, oživil že mrtve na prošnjo sorodnikov. Čudež torej zadovoljuje človeške potrebe — želje, ki pa pomenijo hkrati, če-prav ne vedno, na sebi, — kot je čudež obujanja mrtvih, — kolikor nagovarjajo čudežno moč, čudežno pomoč, vendarle pretirane, nadnaravne želje. Toda čudeži se razlikujejo od naravnih in pametnih načinov zadovoljitve človeških želja in potreb po tem, da za-dovoljujejo človeške želje ustrezno bistvu želje, na način, ki je želje vreden. Želja ne naleti na nobeno mejo, na noben zakon, na noben čas; izpolnjena bo nemudoma, bliskovito. In glej, tako hitra kot želja je tudi čudež. Čudežna sila udejani človeško željo trenutno, na mah, brez vseh ovir. Da bolnik ozdravi, ni nikakršen čudež, skrivnost čudeža je šele to, da postane zdrav na gol ukaz. Torej čudež ni kot produkt ali objekt, ki ga povzroči nekaj absolutno novega, nekaj, kar se še ni nikoli pripetilo, česar si še nihče ni predstavljal, nekaj, kar si še nihče nikoli ni izmislil, tako, da bi bilo nekaj bistveno drugega in bi bilo hkrati dokazano kot objektivna danost. Čudežnostna dejavnost se razlikuje od dejavnosti narave in uma samo po modusu, po načinu. Samo dejavnost, ] bistvu, po vsebini naravna, čutna, in le po ali obliki nadnaravna, nadčutna, samo ta de je fantazija ali domišljija. Moč čudeža torej ni nič drugega moč domišljije..


L. Feuerbach.


Je še tega.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

««
2 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nauki in navade v RKC, njeni pripadniki in sveto pismo

Oddelek: Problemi človeštva
453826 (2788) Saladin
»

Napake krscanstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
927863 (5875) Thomas
»

Ubijane v verskih knjigah...

Oddelek: Problemi človeštva
192328 (1990) Barakuda1
»

Svetopisemska prerokovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
648414 (7310) Valery
»

Ena čist neumesna !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585212 (4335) Thomas

Več podobnih tem