» »

Klub Počasni voznik

Klub Počasni voznik

««
6 / 10
»»

St235 ::

kako vezo ima to z primerom opisanim pred mojim komentarjem?

Seveda obstajajo slabo ali celo narobe označeni odseki, ampak z tem, da za križiščem stoji tabla za konec omejitve ni nič narobe. Je nepotrebno, ni pa narobe.

Zone se ne končajo s križiščem, kar je bilo že razloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

WarpedGone ::

Ravno to, da je nepotrebno, je narobe.
Ker povzroča zmedo - kaj za vraga sem spregledal?!?!?

Funkcionalne označbe so tiste ki so točno pravilne - nobena premalo in čisto nobena preveč.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gregor P ::

Predlagam nov predvolilni bonbonček; zastonj ure CPP za "stare" voznike, ali kaj podobnega (npr. šolo varne vožnje; ampak nič na prisilo; zavarovalnice bi pa lahko nudile dodatne ugodnosti za tiste, ki bi teorijo znova opravili):)

... ter obvezno ureditev dirkališča; in ker smo glede na tako hude kazni izjemno katastrofalni in nevarni vozniki, lahko vse to krije država iz proračuna (gre pač za izjemen primer nacionalne varnosti).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

šernk ::

... ter obvezno ureditev dirkališča; in ker smo glede na tako hude kazni izjemno katastrofalni in nevarni vozniki, lahko vse to krije država iz proračuna (gre pač za izjemen primer nacionalne varnosti).


ni res, večjo varnost se bo doseglo izključno z višanjem kazni. saj veš, politiki morajo imeti zagotovljeno mesečno plačo, božičnico, nagrado, itd...

ne moreš varnosti v prometu enačiti z varno polnim proračunom države:P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

WarpedGone je izjavil:

Ravno to, da je nepotrebno, je narobe.
Ker povzroča zmedo - kaj za vraga sem spregledal?!?!?

Funkcionalne označbe so tiste ki so točno pravilne - nobena premalo in čisto nobena preveč.


To je še najmnajši problem. To da imaš ti probleme, kaj si spregledal, če vidiš 100m za križiščem konec omejitve je predvsem tvoj problem. Večina ostalih lahko kljub tej odvečni tabli normalno vozi.
Če bile odvečne table za konec omejitve največji problem prometne signalizacije v RS se ne bi imeli čez kaj pritoževati.
Večji problem, so recimo cone 30, ki so katastrofalno označene in kot je bilo že napisano dostikrat ugibaš kje jo je konec in za katere ulice velja.

dronyx ::

Prosim če mi lahko strokovnjaki za prometno varnost razložijo, zakaj bi se morali po taki cesti voziti 50 km/h:


Jaz sem prepričan, da bi tu zlahka veljala omejitev 70 km/h, saj je cesta lepo pregledna, praktično ravnina, hiš pa skoraj nič. Saj znak za omejitev ne pomeni, da moraš obvezno peljati 70 km/h, če so poleti kolesarji ali druge ovire na cesti. Pač prilagodiš vožnjo razmerah, če pa ni nikjer nobenega, pa voziš 70 km/h.

Z malo truda bi se dalo narediti recimo tole:


Kot primer za naše razmere solidno rešene prometne signalizacije je zame stara cesta Ljubljana - Vrhnika, kjer morda samo na nekaterih krajših odsekih manjka posamezni znak za dovoljeno višjo hitrost, drugače pa na taki cesti jaz nimam nobenih pomislekov, da vozim po omejitvah. Če bi bilo povsod tako, potem sem tiho in ne skočim pokonci ob vsakem novem zviševanju kazni.

Sicer pa moja konteplacija izpred nekaj let o postavljanju prometnih znakov tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

onyx> Saj znak za omejitev ne pomeni, da moraš obvezno peljati 70 km/h, če so poleti kolesarji ali druge ovire na cesti. Pač prilagodiš vožnjo razmerah, če pa ni nikjer nobenega, pa voziš 70 km/h.

Pri nas znak 70 pomeni, da bodo mnogi vozili 100, večina pa 70, ne glede na razmere. Nekateri bodo prehitevali take, ki vozijo 50, ker se ob cesti s kolesi vozi kolona otrok.

Zato je omejitev 50 (pa tudi zato, da se v naselju zmanjša hrup, omogoči vključitev v promet prebivalcem, ter zviša prometna varnost).

dronyx ::

Ja dobro, potem pa dajmo povsod znake 30 km/h, pa bodo potem morda vozili 70 km/h. Ne moreš tako gledat na prometno signalizacijo. Jaz sem takoj za, da se postavi logično zanke za omejitve in se dosledno nadzira promet tako, da bomo vozili kot kje na zahodu, ko se omejitve jemlje resno in ne kot "dali so znak 80 km/h zato, da ne bom peljal več kot 130 km/h".

Mimogrede, kje ti vidiš zgoraj naselje? Tu je nekaj hiš daleč stran od ceste. Če se to šteje za naselje, potem so izven naselja pri nas samo Kočevski gozdovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Double_J ::

Od kar so najavljene te drakonske kazni, se dogajajo brutalne nesreče. Ali se folk hoče zdivjat preden pridejo kazni v veljavo?

http://www.siol.net/slovenija/crna_kron...
Dve šivanki...

Double_J ::

Bi rad preveril statistiko? Lahko je seveda tudi naključje ali pa je kak drug vzrok.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Ne, ti si rekel, da se "odkar so najavljene te drakonske kazni dogajajo brutalne nesreče" in podal povezavo na nesrečo s smrtnim izidom.

Ne le, da očitno nimaš nobenega spoštovanja do mrtvih, kaj šele njihovih svojcev, njihovo tragedijo si celo pripravljen zlorabiti za povsem plehko politično motivirano implikacijo, ki z omenjenim dogodkom več kot očitno nima nobene zveze.

Če bi premogel kaj dostojanstva, bi te bilo globoko sram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Double_J ::

Ne, ti si rekel, da se "odkar so najavljene te drakonske kazni dogajajo brutalne nesreče" in podal povezavo na nesrečo s smrtnim izidom.


Saj je res, je namreč bistveno več takšnih nesreč kot lani. Če je tudi vzročna povezava vmes, je vprašanje ki sem ga zastavil.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Truga ::

Double_J je izjavil:

Ne, ti si rekel, da se "odkar so najavljene te drakonske kazni dogajajo brutalne nesreče" in podal povezavo na nesrečo s smrtnim izidom.


Saj je res, je namreč bistveno več takšnih nesreč kot lani. Če je tudi vzročna povezava vmes, je vprašanje ki sem ga zastavil.

Ce ljudje norijo po cestah zato, ker bojo v bliznji prihodnosti zvisali kazni, pol mislm da je tko skrajni cas da pobegnem.

Malajlo ::

onyx: glede ceste skozi Črno vas/Lipo... se ti zdi cesta dovolj v redu, da ne boš pri 70 ob močnem zaviranju malce skrenil levo ali desno in zbil tisto mamco, ki gre po mleko? Do smrti.

amigo_no1 ::

Double_J je izjavil:

Od kar so najavljene te drakonske kazni, se dogajajo brutalne nesreče. Ali se folk hoče zdivjat preden pridejo kazni v veljavo?

http://www.siol.net/slovenija/crna_kron...

Se spomniš kako je bilo cca 2-3 mesece po novem zvcp-ju, tam nekje 2006-07 (morebiti celo prej) ?
Ljudje so se peljali kot po jajcih, potem je efekt zastraševanja popustil in stanje je bilo tako s starim zakonom.

jype je izjavil:

Ne, ti si rekel, da se "odkar so najavljene te drakonske kazni dogajajo brutalne nesreče" in podal povezavo na nesrečo s smrtnim izidom.

Ne le, da očitno nimaš nobenega spoštovanja do mrtvih, kaj šele njihovih svojcev, njihovo tragedijo si celo pripravljen zlorabiti za povsem plehko politično motivirano implikacijo, ki z omenjenim dogodkom več kot očitno nima nobene zveze.

Če bi premogel kaj dostojanstva, bi te bilo globoko sram.

Moraliziranje ni pravi odgovor.Nekaj se dogaja.
Kje v siolovem članku je kaj politike ? Imaš kako novo robo na testiranju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dronyx ::

Malajlo je izjavil:

onyx: glede ceste skozi Črno vas/Lipo... se ti zdi cesta dovolj v redu, da ne boš pri 70 ob močnem zaviranju malce skrenil levo ali desno in zbil tisto mamco, ki gre po mleko? Do smrti.


Še enkrat ponavljam, znak za omejitev ne pomeni, da moraš dejansko toliko vozit, ampak je to največja dovoljena hitrost. Koliko imaš primerov, ko gre mamca v 80 letih po mleko v črni obleki izven naselja, tam pa lahko voziš 90 km/h. 90 km/h je pa res zelo hitro. Kljub znakom za omejitev si ti vedno dolžan prilagoditi hitrost razmeram na cesti. Če tega ne razumemo, se nehajmo voziti z avti!

Nenazadnje, se ti ne zdi, da je 130 km/h močno prehitro tudi na avtocesti, če boš močno zaviral in poletel čez zaščitno ogrado na drugo stran ceste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Malajlo ::

mnja, je cestišče na AC vseeno bolj primerno za močno zaviranje pri 130 kot pa tisti kolovoz na barju pri 50. Širina, hrapavost asfalta, lunkje, grbine, koloteki...

dronyx ::

Malajlo je izjavil:

mnja, je cestišče na AC vseeno bolj primerno za močno zaviranje pri 130 kot pa tisti kolovoz na barju pri 50. Širina, hrapavost asfalta, lunkje, grbine, koloteki...

Pred znakom Lipe imaš nekaj kilometrov ceste iz Podpeči, ki poteka po enakem terenu, le da se ne šteje kot naselje in tam vsi drvijo 90 km/h ali več. Pa imaš na cesti kolesarje, traktorje... Seveda, kdor se pa ne vozi po teh cestah vsak dan, mu je pa itak vseeno. Zaradi mene lahko v Murski Soboti uvedejo znak za omejitev 20 km/h.:)

Sam osebno sem prepričan, da če bi pri nas začeli striktno kaznovati prehitre voznike, tako kot kje v tujini, imamo revolucijo v roku enega meseca, ker višina kazni za večino prekrškov je res astronomska. Samo če je pa verjetnost, da te oglobijo zanemarljiva, potem se pa s tem nihče ne obremenjuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Double_J ::

Tista cesta ni ravno za divjat, me zanima kaj se zgodi če zavoziš v jarek ter potem v kak betonski mostiček.;((
Dve šivanki...

Malajlo ::

Pa to ne moreš verjet... Pred naseljem(!) je omejitev 90, pa je ista cesta... Ni! Tam ni hiš, ni dovoznih poti. Got it? Pa saj se lahko po trzinski obvoznici voziš 300, saj je čisto ravna in v dobrem stanju. Aja, križišča pa znajo bit problem, ko te nekdo opazi 200m daleč, čez dve sekundi je pa na tvoji havbi.
Nekateri pač ne dojamete smisla omejitev in se nikoli ne vprašate, zakaj vraga pa je nek kreten postavil take omejitve. Najbrž je moral biti kak razlog. Če je pretehtal samo en razlog, da bo en manj na kriplvagnu, pa naj bo.
Koliko časa pa že vozite, vi, ki imate težave z okroglimi znaki s številkami?

dronyx ::

@Malajlo: Ti domnevam nimaš vozniškega izpita? Kot sem zgoraj napisal imaš čuda hiš, ki stojijo skupaj z dovoznimi potmi izven naselja, pa kaj zato? Vsaka hiša pa res ne more biti kar naselje.

Malajlo ::

Ja, pa še kak šotor al pa sekret je tudi ob cesti "usred ničega".
Torej ti praviš, da tiste Lipe sploh ne zaslužijo znaka, da so naselje? Pa saj je vsakih 50m ena dovozna pot (krišče)! To je skoraj poligon za avtošolo :))

T-h-o-r ::

mi nismo avstrijci na žalost


v avstriji bi bila seveda omejitev normalno 90 (oz oni majo 100), ker pač folk vozi po zdravi pameti in so previdni tam, kjer so ob cesti hiše itd.

pri nas bi pač folk vozil 120, ne glede na vse
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Malajlo ::

dronyx je izjavil:

@Malajlo: Ti domnevam nimaš vozniškega izpita? Kot sem zgoraj napisal imaš čuda hiš, ki stojijo skupaj z dovoznimi potmi izven naselja, pa kaj zato? Vsaka hiša pa res ne more biti kar naselje.

Ja, ga imam precej časa. S to razliko, da sem kazni plačeval še v tolarjih, v EUR pa eno ali dve. Zdaj pa - ali sem prišel k pameti ali pa sem ostal brez izpita (in po možnosti avta) pa sam presodi.

revvs ::

Tipično za državo ki ni sposobna nič narediti ima potem najvišje kazni. Najprej bi moral nekdo kaznovati vse te vodilne v državi da bi popravili ceste in jih naredili malo bolj širše ali pa naj zmanjšajo kazni na nivo vsaj majne normale.

T-h-o-r ::

ja, sam če so ceste slabe, to še ne pomeni, da pa morš vozit neprimerno hitro
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dronyx ::

Če hočete, se lahko malo okrog vozim in vam poslikam primere, ko stojijo hiše praktično ob cesti, pa se ne šteje kot naselje in lahko voziš mirno 90 km/h. Zame je bistvo v primeru Lipe preglednost cestišča, dovozne poti iz njiv so pa tudi na odseku iste ceste iz Podpeči.

Jaz sem včasih tudi drvel po cesti kolikor je avto dopuščal in sem enkrat pristal celo na boku, ko me je torpediralo ven iz ovinka. Pa kljub temu nisem plačal niti ene kazni za prekršek (lansko leto sem prvič dobil v življenju kazen za napačno parkiranje). Danes vozim zmerno, morda celo podpovprečno hitro, pa ne zato, ker se bojim kazni, ampak sem nekoliko starejši in vem, da moraš v prometu vedno predvidevati nepredvidljivo.

Če bi šlo samo za kazni, si kupim Mini Cooper S in drvim po cestah kot da bi vozil gokart.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

revvs ::

Ceste so ponekod preveč nepotrebno dolge (denar v žep) in preveč ozke (denar v žep), bližje avstriji so pa skoraj dobre.

Pyr0Beast ::

Prosim če mi lahko strokovnjaki za prometno varnost razložijo, zakaj bi se morali po taki cesti voziti 50 km/h:

Malo naprej je dovoz v hosto ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

3p ::

A torej kazni sorazmernih višini dohodkov/premoženja pa še vedno niso pogruntali?

T-h-o-r ::

ne, ker je to diskriminacija in neenakost pred zakonom
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dronyx ::

Pyr0Beast je izjavil:

Prosim če mi lahko strokovnjaki za prometno varnost razložijo, zakaj bi se morali po taki cesti voziti 50 km/h:

Malo naprej je dovoz v hosto ?

To je verjetno mišljeno kot šala? Pa ob dežju tudi žabe prečkajo cesto.

T-h-o-r je izjavil:

ne, ker je to diskriminacija in neenakost pred zakonom

Dosti bolj napredne države poznajo kaznovanje v odvisnosti od premoženja prekrškarja, pa ni to nobena diskriminacija. 1000 € deluje povsem drugače na nekoga z minimalnimi dohodki, ali nekoga, ki vozi avto za pol milijona €. Druga opcija je pa še vedno zapor (nenazadnje ali ni tudi diskriminacija, da lahko sodnik določi različno varščino).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

amigo_no1> Kje v siolovem članku je kaj politike ? Imaš kako novo robo na testiranju ?

Popolnoma nikjer, zato pa je izjava "Od kar so najavljene te drakonske kazni, se dogajajo brutalne nesreče." še posebej nesramna.

dronyx ::

Mimogrede povedano ZVCP določa tudi kaj je naselje:

(3) Naselje, v katerem je hitrost omejena v skladu s prvim odstavkom tega člena, je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja več stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin. Naselje vključuje tudi dele ceste znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb. Meje naselja morajo biti označene s predpisanim prometnim znakom.

Vsaka individualna hiša sredi barja, pa čeprav je od političnega veljaka, še ne more biti naselje. Mi imamo dostikrat problem, da zakone od Nemcev in Avstrijcev dokaj v redu prepišemo, vse ostalo pa ostane balkan.

jype ::

onyx> Vsaka individualna hiša sredi barja, pa čeprav je od političnega veljaka, še ne more biti naselje.

Ne, vse skupaj pa so.

Malajlo ::

v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin.

Kaj od tega ti ni jasno v primeru Lipe?

dronyx ::

jype je izjavil:

onyx> Vsaka individualna hiša sredi barja, pa čeprav je od političnega veljaka, še ne more biti naselje.

Ne, vse skupaj pa so.

Ne vem če ima smisel razlagat? Govora je o prostorski celoti, kar ne more biti Ljubljansko barje, ker potem je cela Slovenija eno samo naselje. Razumem pa, da nekatere od vas se ne da prepričat v nič, ker imate vedno prav (vsaj domišljate si tako).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

onyx> Govora je o prostorski celoti, kar ne more biti Ljubljansko barje



Očitno ne.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

dronyx ::

@jype: Mislim da si razumel, kaj sem hotel med vrsticami povedati.

;-) ::

jype je izjavil:

onyx> Vsaka individualna hiša sredi barja, pa čeprav je od političnega veljaka, še ne more biti naselje.

Ne, vse skupaj pa so.


Ja, potem pa naj bo po celi sloveniji omejitev 50 po tvoje ;)

jype je izjavil:

onyx> Govora je o prostorski celoti, kar ne more biti Ljubljansko barje



Očitno ne.


Zaj razumem tvoj zgornji post, kupi si že avto (beri: avtomobil!) ki bo presegal hitrost 40km/h ne pa nek jajček oz. kapsulo, ki omogoča hitrosti samo do 50 in v tebi vzbuja zavist do __mimo...peljočih ;)

Gregor P ::

Ali je počasni voznik ravnal pravilno?:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jype ::

;-)> kupi si že avto

Ne potrebujem ga, ker živim v Ljubljani (avto na fotografiji zgoraj ni moj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

3p ::

T-h-o-r je izjavil:

ne, ker je to diskriminacija in neenakost pred zakonom


Hmmm. Saj menda ne misliš resno. Če enega upalijo za celo plačo, in več nima za zelje, drugemu pa je to bolj kot ne drobiž, pa je ok? Oziroma ali so davki diskriminatorni (odvisni od višine dohodkov/premoženja)?

koyotee ::

zadeva s prehitro vožnjo je povsem rešljiva. Gps v vsak avto, sistem preverja hitrost na vsakem milimetru. Skrije se edino lokacijo, kjer se vozilo nahaja. Kazem dobiš po pošti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dronyx ::

koyotee je izjavil:

zadeva s prehitro vožnjo je povsem rešljiva. Gps v vsak avto, sistem preverja hitrost na vsakem milimetru. Skrije se edino lokacijo, kjer se vozilo nahaja. Kazem dobiš po pošti.

Sicer tega nisem patentiral, ampak jaz sem že leta 2007 predlagal sistem integralnega kaznovanja prehitrih voznikov, ki bi uporabljal GPS pozicioniranja in sešteval (integriral) prekrške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

jype ::

onyx> prvi nivo podatkovna baza kakšna eksotika na SUN solaris strežnikih v clusterju da raznim ljubiteljskim hekerjem z prhljajem in visokim čelom zapre usta

Hihi.

WarpedGone ::

GPS v praksi žal ni dovolj natančen. Pogosto je v eni smeri drugačna omejitev kot v drugi. Boste tiho in plačali kazen za prekoračitev, ker vas je GPS prestavil za 2 metra na nasprotni pas? Kaj pa vse AdHoc omejitve, ko se spravijo popravljat cesto in za 4 ure omejijo hitrost na 200 m odseku? Ja, vse to se da spravit v neko centralno bazo, ustanovit novo "Ministrstvo za dinamične omejitve in pravilno misel", ki bo vse skup peljala itd. Ogromen strošek za "precej polovičen" izplen.

Prava pot je prilagoditev cest. Učinek by default.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

@WarpedOne: Kar se tiče ugotavljanja smeri vožnje upam da se strinjava, da programski opremi na podlagi meritve lokacije ni problem ugotoviti smer vožnje (osnovna šola - vektorji v prostoru).

Tak sistem bi po moje vzorčil hitrost samo na mestih, kjer ni dileme in tako avtomatično odpadejo natege, da te izmerijo meter za tablo z omejitvijo. Hkrati bi pa lahko bila programska oprema konfigurirana tako, da so vzorčna merilna mesta bolj pogosta tam, kjer se statistično dogaja največ nesreč ter v okolici šol, vrtcev ...

Neke stvari niso znanstvena fantastika. Za tole sem prepričan, da v roku 20 let bodo imela vgrajena vsa vozila. Morda pa se kdo takrat spomni, da je neki dr. Onyx že leta 2007 filozofiral...:D

WarpedGone ::

Ja, v principu so stvari enostavne. Praksa pa dokazuje da nekako očitno niso, ker moja uber programska navigacijska oprema tega vseeno ne zna in mi piska za prekoračitev hitrosti, ker po tabli 50 grem na 90, v nasprotni smeri je pa vmes še ena omejitev 70.

In o tem bodi prepričan se že dolgo tudi razmišlja, a še vedno je zadeva daleč proč. Kdo bo nadzoroval pravilnost delovanja teh sledilnih napravic? Bojo nastavljal kombije in preverjal al se je mimo peljal kdo, ki se ne odziva na ping (== ima onesposobljen sprejemni/oddajnik).

Vsak tehnični dodatek v avto za sabo potegne en velik plaz na prvi pogled nepredvidenih zapletov in stroškov. Raje študirajte v smeri čimbolj enostavnih rešitev.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

WarpedGone je izjavil:

Raje študirajte v smeri čimbolj enostavnih rešitev.

Po moje so tudi tistemu, ki je prišel z idejo, da bi lansirali geostacionarne satelite in s pomočjo doplerja merili pozicijo in hitrost na Zemlji rekli, da naj raje študira v smeri čim bolj enostavnih rešitev.8-)
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vozniki opazujejo/mo prometno signalizacijo

Oddelek: Loža
465148 (1609) fikus_
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152241 (41447) Oki
»

Pojav cone 30km/h v LJ in MB (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29245839 (40459) BlueRunner
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152423 (143667) BlueRunner
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484969 (57722) BlueRunner

Več podobnih tem