» »

prodaja ter pp preko ebay-a nujno

prodaja ter pp preko ebay-a nujno

phobos1987 ::

pozdravljeni,
sem čisto nov na tem portalu in upam, da sem izbral pravo mesto za to temo.

Vem, da verjetno ste že vsi siti takih in podobnih vprašanj, ampak je toliko govorjenja o tej tematiki, da nisem našel 100% odgovor.
Torej, že neki časa kupujem preko ebaya, in trenutno nisem imel nobene težave.
Vse sem plačal preko paypala, vsote so bile vedno nizke, tako da nisem plačal davka in carine (če sem prav razumel ddv in carina se plača le nad določeno vsoto ne? oz, če nakup je iz EU se ne plača)
Zdaj, tisto kar me tukaj zanima je sledeče:
rad bi začel prodajat preko ebaya, paypal račun že imam.....
vem, da ebay ti trže procente od vsake prodaje ter oglasa.
kaj bi moral vse narediti za začet prodajati.....kako bi zračunal potne stroške(p e p)???
glede na to, da slo nima ebaya, kako bi moral organizirat prevoz? a lahko izberem dhl ali kaj podobnega? če podružnica dhlja ni v moji regiji kaj moram naredit?

najlepša hvala za pomoč

bezerk ::

nabrusiš šila in kopita in greš na prvo pošto vprašat koliko stane poštnina za določeno težo v EU in ostalo, DOH

#000000 ::

Vse kar je nad 22 evrov in ni iz EU območja se plača DDV, če pa je vrednost nad 150 evri se plača tudi carina, ki varira glede na vrsto blaga. V vrednost se ne všteje samo blago ampak tudi poštnina, se pravi če boš kupil nekaj za 10 evrov in bo poštnina 4 evre boš plača DDV na znesek 14 evrov, enako pri carini, ja naša država je pogoltna.

Kaj boš prodajal na ebayu ? Ker če boš prodajal kako računalniško robo, pozabi na vse skupaj, ker te poštnina pride tolko da noben ne bo kupil od tebe, ravno zaradi predrage poštnine, edino če si blizu Avstrijske meje in pošlješ robo od tam, preko naše pošte se ne splača, še manj preko DHL.

Ebay ti pobere procente od iztrženega + oglasi so plačljivi + pobere ti jih tudi paypal ob prejemu plačila.

phobos1987 ::

aha ne ne nič težkega in velikega,pač raznorazne predmete (npr. očala, kašne rabljene predmete...nič posebnega za enkrat)... zanima me še neki....kako označim na ebayu način prevoza oz pošnine ter cena...baje da tam je vse avtomatsko...in ce bi prodajal na ebay.com tam imaš na izbiro samo te njihove firme....je za ebay.co.uk kaj različno?

sicer pa živim zraven Italije...bi se spačalo prodajat na ita ebay in pošiljat predmete kr z italijansko pošto?

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Yohan del Sud ::

Seveda se da. Ampak po mojih izkušnjah, lahko pričakujaeč naslednje izive:

Kupiš načeloma lahko res od povsod, ampak prodaja je avtomatizirana samo iz dolečenih držav, pa še tam bolj fejsbukasko včasih: se pravi bo, ali pa ne bo.

Iz Slo rabiš eno normalno kreditno kartico - posledično lepo deluje paypal in se potem poglobi v lokalen droben tisk.

Sam imam prodajen account na UK ebayu in zadeva deluje (po celem svetu, če nastaviš tako), če bi imel kaj prodat ...
www.strancar.com

darkolord ::

bezerk je izjavil:

nabrusiš šila in kopita in greš na prvo pošto vprašat koliko stane poštnina za določeno težo v EU in ostalo, DOH
Kaj si pa s tem hotel povedati? Pošta Slovenije ima čisto normalne cene.

LuGi ::

Seveda, prej bi rekel da je to najdrazja posta v evropi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

#000000 ::

Ne rabiš ugibat, naša je najdražja skor upam stavt, poslal ravno včeraj 899g težkopismo z odkupnino po sloveniji 5.24 evrov, ter 40gramsko pismo z odkupnino po sloveniji 2.24 evra.

Pa poglej tole, italijan ima do 2 kg po celi evropi 5.16 v USA, azija in afrika, pa doplačaš malo več kot 1 evro, pri nas bi te ubil s ceno.

darkolord ::

Priporočeno pismo iz Italije v tujino:

 50%-300% dražje kot pri nas

50%-300% dražje kot pri nas



Edit: tisto, kar si ti zalepu, je samo za tiskovine.

Torej, naslednja?

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Naše cene pošiljanja SLO->EU preko pošte Slovenije so primerljive cenam, ki jih računajo ostale pošte evropskih držav za pošiljanje k nam. Imaš lepo pdf cenik na strani. Italijanska pošta je na slabem glasu.

darkolord ::

Pa pri nas je SLO->Zimbabwe enako kot SLO->EU, kar pri ostalih velikokrat ne drži (in je tako kar nekajkrat dražje).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423926949 (1465) Machete
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6732987 (1775) Nesta

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19742870 (32261) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093526 (70391) Tilen
»

Pošta - provizija?

Oddelek: Loža
449704 (8733) amigo_no1

Več podobnih tem