» »

A se bo disk kmal pokvaril dokončno?

A se bo disk kmal pokvaril dokončno?

XsenO ::

Več ali manj vprašanje, da dobim potrditev na sume. Torej med delanjem (od surfanjem do špilanja iger) mi PC popolnoma zamrzni in je LED od HDD nonstop prižgana. Računalnik nato resetiram a mi v postu rabi minuto časa, da ne zazna diska. V primeru, da ga ugasnem in ponovno zaženem pa najde disk BP. Torej ali mi kot predvidevam disk crkuje ali je lahko kje drugje težava?
1 + 1 = 1

bluefish ::

Poglej SMART status in poženi scan.

XsenO ::

Hmm SMART kaže, da naj bi bil disk v dobrem stanju je možno, da mi SATA kontrolnik na matični odpoveduje?
1 + 1 = 1

ABX ::

Poglej event viewer za napake.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

forplan ::

Jaz imam 2 meseca star prenosnik, pa imam isto težavo, da mi pač random na nekaj časa zamrzne za 1min in gori učka skoz za hdd. Dogaja se čisto naključno enkrat par dni ni kaj včasih pa 2 krat v eni uri.

Ne vem kaj bi bilo to, če kdo kaj ve več.

Vsi testi za disk ne javljajo kakšne napake
da se strinjam

XsenO ::

ABX je izjavil:

Poglej event viewer za napake.

V event viewerju nisem nič sumljivega opazil, toda je tudi res, da ga že vsaj enih 5 let nisem tikal, tako da na kaj naj se fokusiram?
1 + 1 = 1

ABX ::

XsenO je izjavil:

ABX je izjavil:

Poglej event viewer za napake.

V event viewerju nisem nič sumljivega opazil, toda je tudi res, da ga že vsaj enih 5 let nisem tikal, tako da na kaj naj se fokusiram?


System. Zanimajo te rumene in rdeče ikone, sploh če je source "disk".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

XsenO ::

Nah nobenega opozorilo po in pred dogodkom glede diska
1 + 1 = 1

bluefish ::

Poglej še, če je podatkovni kabel kaj razrahljan.

Lahko pa za začetek poženeš chkdsk c: /f , v skrajnem primeru /r (le ta si vzame precej časa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

XsenO ::

No za tisti, ki se jim bo morda pojavil podoben problem sem, danes končno odkril povzrovčitelja. Torej včeraj zvečer disk skoraj popolnoma odpove in tudi samsung diagnoza zazna napake. Danes že pripravljen za iti v trgovino, da kupim novega pregledam v kišti, če imam še kakšen rezervni SATA kabel in tam opazim nekaj kar nebi pričakoval. SATA konektor na matični je bil skoraj popolnoma odtaknjen od matične. Res, da ima reč enih 5 let samo kaj takega nisem še videl predvsem, ker razen občasnega spihanja prahu ne šlatam kaj dosti po notranjosti. Vem da je bluefish isto predlagav toda takrat (mesec nazaj) nisem opazil kakšnih poškodb na konektorju, je pa res, da sem se bolj skoncentriral na kabel.
TL;DR verzija: poskusite disk povezati na kakšen drugi SATA kontenktor preden začnete kriviti disk.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre mi zmrzujejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
121165 (810) TheBlueOne
»

Naključno in instantno ugašanje PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
262401 (1852) 11tomi12
»

Med igranjem iger računalnik vsake toliko "zalagga" za par sekund

Oddelek: Pomoč in nasveti
201250 (962) Morgus
»

Računalnik ne deluje tekoče.

Oddelek: Pomoč in nasveti
91243 (1157) Duhec
»

Dell C840 - crkuje - ali vredno popravljati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121077 (893) ant

Več podobnih tem