» »

Malo delo - referendum

Malo delo - referendum

««
12 / 30
»»

hamax ::

No še enkrat, ker eni ne razumete za kaj se gre....

In to zelis resiti s copy pastanjem neargumentiranega zavajanja?

Pšenični ::

"In to zelis resiti s copy pastanjem neargumentiranega zavajanja?"

Obrni se na Lučko Böhm. In ji to povej....če rabiš njeno.. telefonsko ti jo zrihtam.

Jaz se sicer popolnoma strinjam z njo. In jo podpiram.

bluefish ::

Dobro zate, vendar je sestavke poln neresnic oz. polresnic. Res je, da pri malem delu nekaterih naštetih reči ne bo, vendar jih tudi pri študentskem ni.

Pšenični ::

"Dobro zate, vendar je sestavke poln neresnic oz. polresnic. Res je, da pri malem delu nekaterih naštetih reči ne bo, vendar jih tudi pri študentskem ni."

Ma dej no, sej nismo stari pet let.

hamax ::

telbanc kaj je tista stvar, ki jo omogoca malo delo in je ne omogoce delo preko avtorske pogodbe, ki bo povzrocila te katastrofalne posledice za zenske?

bluefish ::

Pšenični je izjavil:

"Dobro zate, vendar je sestavke poln neresnic oz. polresnic. Res je, da pri malem delu nekaterih naštetih reči ne bo, vendar jih tudi pri študentskem ni."

Ma dej no, sej nismo stari pet let.
Res je, nismo. Ravno zato bi rad slišal konkretne razloge proti.

Pšenični ::

"Dobro zate, vendar je sestavke poln neresnic oz. polresnic."

Te neresnice in polresnice so po tvoje:


....naštej jih.

PaX_MaN ::

Ma dej no, sej nismo stari pet let.

Ene tli ste pa les. :P

Te neresnice in polresnice so po tvoje:
....naštej jih.

A nimaš direktne linije do avtorice?
Kaj ti brani vprašati jo na čem temeljijo njene trditve?

bluefish ::

Naštete so bile že, ko si prvič prilimal mail. Kratkoročen spomin ti očitno ne deluje dobro.

Pšenični ::

"A nimaš direktne linije do avtorice?
Kaj ti brani vprašati jo na čem temeljijo njene trditve?"

To jo boš moral vprašat sam. Mene je prepričala, kot še mnoge druge. Nikar ne dvomi. Kakšen bo izzid referenduma. Sej veš kakšne so ženske.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

telbanc bos odgovoril na moje vprasanje?

Pšenični ::

Na moje vprašanje ni nobenega odgovora. Sicer se mi ne da prepričevat "prepričane".

Ko vsi vemo kje je poanta. Gre se za to, v bistvu , da bo država nastavla vrečo, na naš račun. Drugo "so le finese".

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Na moje vprašanje ni nobenega odgovora.

Ma dej no, sej nismo stari pet let.
Katero vprasanje pa si mi zastavil?

S takimi posti lepo kazes kako zelo pojma nimas.

PaX_MaN ::

Mene je prepričala, kot še mnoge druge. Nikar ne dvomi.

Slabo ji gre, slabo. V enem mesecu je PROTI padel iz 42% kar na 32%, medtem ko ZA iz 35% zgolj na 31%. 8-)

WarpedGone ::

Zakaj bom za malo delo?
1. ker bodo lahko delali tudi tisti, ki danes ne smejo
2. ker bogastvo ni v težkem odpuščanju ampak lahkem zaposlovanu

There you have it.

Da bo le polovica žensk redno zaposlenih za poln delovni čas?
Očitno se jih le tolk potrebuje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pšenični ::

"Slabo ji gre, slabo. V enem mesecu je PROTI padel iz 42% kar na 32%, medtem ko ZA iz 35% zgolj na 31%."

Ja, ja sej vemo, kako je bilo s tv referendumom. Enim se bod šele v nedeljo ob 19 uri "odprle oči".

Isti pasulj. Zadnji teden kao full izenečeno, nato pa so popušili, "zna se ko". Heh,heh. smešne tele plačane ankete......teden pred referendumom so če se ne motim celo prepovedane.

Težko bo za nekatere, ko se jim podira "rdeči grad " v oblakih.

Še o obračunu z neposlušno novinarko ki je napisala, kaj misli o malem delu.

http://www.pozareport.si/?Id=necenzurir...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

telbanc, ti si na kranjsko sorbono hodil, ne?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pšenični ::

"telbanc, ti si na kranjsko sorbono hodil, ne?"

Ali si mogoče ti tisti, ki si mi grozil na delovem portalu?

Okapi ::

A te malo paranoja daje?

O.

Pšenični ::

"A te malo paranoja daje?"

Niti ne, prej bi rekel da tebe daje paronoja pred izgubljenim referendumom. Verjemi, da bo trenutek resnice boleč.

hamax ::

Verjemi, da bo trenutek resnice boleč.

Argumentum ad populum @ Wikipedia

Tukaj se ne gremo kampanije, ampak se pogovarjamo o tem a je zakon dober ali slab.
Na to pa izid referenduma nima vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Okapi ::

Niti ne, prej bi rekel da tebe daje paronoja pred izgubljenim referendumom.
In sicer zakaj? Boš kakšen moj citat uspel prilimat, ki bi kaj takšnega potrjeval, ali si boš po svoji stari navadi kar izmišljeval in podtikal?

O.

Ramon dekers ::

se enkrat zakon bo padel!

hruske ::

Jaz komaj čakam, da bo študentsko delo padlo. Če s tem zakonom, toliko bolje, ker bo takoj.
Rad imam tole državico. <3

Spy ::

WarpedGone je izjavil:

Zakaj bom za malo delo?
1. ker bodo lahko delali tudi tisti, ki danes ne smejo
2. ker bogastvo ni v težkem odpuščanju ampak lahkem zaposlovanu

There you have it.

Uporabnik WarpedOne zavaja.
1. danes lahko dela kdorkoli, ki odpre v nekaj minutah s.p.
2. "malo delo" ni enako "lahko zaposlovanje"

Zakon o malem delu uvaja vrsto omejitev in predvsem administrativne zapletenosti. Pomislimo samo na stroske in cas, ki ga bo imelo racunovodstvo s to obliko zaposlitve. Na drzavnem nivoju za zagon malega dela bo potrebno vpoystaviti skupni informacijski sistem (odejo penezi bananistana) in izbira neprofitnih posrednikov dela za vsako regijo posebej.

Se citat odlicnega clanka, ki je bil nedavno objavljen na spletnem portalu Finance:
"Malo delo povečuje zapletenost slovenskega trga dela, namesto da bi jo zmanjšalo. Zakon te zapletenosti v ničemer na poenostavlja (le odpravlja študentsko delo), nasprotno, k njej samo še dodatno prispeva. Člen, ki določa, kdo sme opravljati malo delo in kdo ne, ima zato kar 15 alinej. To ni uvajanje fleksibilnosti, to je zgolj uvajanje novih delovnih ur za računovodje, kadrovnike in druge, ki v podjetjih skrbijo, da je država zadovoljna z goro nepotrebnih papirjev, ki jih morajo dnevno sproducirati."

Uporabnik WarpedOne, ali mi prosim obrazlozis na koga si mislil v tvoji izjavi "bodo delali tudi tisti, ki danes ne smejo" in sicer skladno z alinejami predlaganega Zakona?

LP, Spy.

solatko ::

Padec študentskega dela bo najbolj prizadel delodajalce - nikoli več tako poceni sužnjev, študentske servise - brez dela, do velikih dobičkov in tiste večne študente, ki so veselo prodajali napotnice po 10 in več %-ov + vračilo dohodnine.

Spy - zavajaš ti - s.p. ne moreš odpreti za občasna, kratkotrajna dela.
Danes pod normalnimi pogoji ne more delat nihče, razen študentov - prijavljeni na zavodu, takoj izgubi bonitete, če jih ima, pa če zasluži samo 10€.
Malo delo je vsaj toliko lahko zaposlovanje, kot študentsko delo.
V vsaki regiji imaš zavod za zaposlovanje, ki sedaj praktično ne dela nič, bo vsaj malo delo ponujal in vodil evidence, nič skrbet, povezavo imajo že, ne bo novih stroškov.
Delali bodo lahko tudi tisti, ki danes delajo na črno.
Delo krepa človeka

Ted ::

Proti Zakonu o malem delu so torej:

1. Študentski predstavniki in funkcionarji organizacij, ki se jim bodo sredstva vsaj prepolovila.
2. Študentski servisi, ki bodo dobivali nižje provizije.
3. Sindikati, ki so glede ukinitve študentskega dela v španoviji s študentskimi organizacijami - sindikalna solidarnost.
4. Nespametni opozicijski politiki, ki se očitno ne zavedajo, da je študentsko delo strukturni problem in destabilizator trga dela, ki ga je treba odpraviti. Vsaka vlada bo ob tem naletela na upor tistih, ki od denarja študentov lepo živijo. In teh je ogromno.
5. "Podjetniki in podjetja", ki izkoriščajo ceneno delovno silo preko študentskih servisov brez omejitev in zakonskih varovalk.
Mah...

hamax ::

1. danes lahko dela kdorkoli, ki odpre v nekaj minutah s.p.

Res je.

Zakon o malem delu uvaja vrsto omejitev in predvsem administrativne zapletenosti.

Potem pa sploh ni problema. Ko eno leto nihce ne bo koristil malega dela, se bo to ukinilo in je problem resen.
Studentje bomo pa lepo sp-je odpirali.

Telbanc si ze ugotovil v cem je malo delo za zenske bolj nevarno kot avtorska pogodba ali sp?

BlazP ::

Tudi meni ni niti priblizno jasno na kak nacin bo malo delo v slabsi polozaj spravljalo zenske. Razlago prosim?

Ramon dekers ::

Ted je izjavil:

Proti Zakonu o malem delu so torej:

1. Študentski predstavniki in funkcionarji organizacij, ki se jim bodo sredstva vsaj prepolovila.
2. Študentski servisi, ki bodo dobivali nižje provizije.
3. Sindikati, ki so glede ukinitve študentskega dela v španoviji s študentskimi organizacijami - sindikalna solidarnost.
4. Nespametni opozicijski politiki, ki se očitno ne zavedajo, da je študentsko delo strukturni problem in destabilizator trga dela, ki ga je treba odpraviti. Vsaka vlada bo ob tem naletela na upor tistih, ki od denarja študentov lepo živijo. In teh je ogromno.
5. "Podjetniki in podjetja", ki izkoriščajo ceneno delovno silo preko študentskih servisov brez omejitev in zakonskih varovalk.



hehe kakšni trapasti izgovori, najprej pravite da je delo super dobro, brez kakršnega koli resnega argumenta, ko vam mi že dopovemo da je slabo, pa so za vse krivi študentski servisi. Sicer ne rečem da ne pobirajo in nimajo denarja, ampak to ga ima tudi rdeči križ od revežev, javna uprava ki dela manj kot nič, če ne manj kot šs. Res retardirane izjave.

Kot drugo vam gre v nos da imajo manjši davek za delodajalce, zakaj nebi VI sami poskrbeli za svoje riti in si zrihtali takšne ugodnosti kot jih imajo študentje, and there you go.

In kot tretje, kakšni sužnji lepo te prosim, suženj je v Sloveniji vsak delavec sploh tisti ki že lep čas ni dobil plače.

Zakon bo padel pa če se postavite na glavo!

Zgodovina sprememb…

BlazP ::

Ramon dekers je izjavil:

Ted je izjavil:

Proti Zakonu o malem delu so torej:

1. Študentski predstavniki in funkcionarji organizacij, ki se jim bodo sredstva vsaj prepolovila.
2. Študentski servisi, ki bodo dobivali nižje provizije.
3. Sindikati, ki so glede ukinitve študentskega dela v španoviji s študentskimi organizacijami - sindikalna solidarnost.
4. Nespametni opozicijski politiki, ki se očitno ne zavedajo, da je študentsko delo strukturni problem in destabilizator trga dela, ki ga je treba odpraviti. Vsaka vlada bo ob tem naletela na upor tistih, ki od denarja študentov lepo živijo. In teh je ogromno.
5. "Podjetniki in podjetja", ki izkoriščajo ceneno delovno silo preko študentskih servisov brez omejitev in zakonskih varovalk.



hehe kakšni trapasti izgovori, najprej pravite da je delo super dobro, brez kakršnega koli resnega argumenta, ko vam mi že dopovemo da je slabo, pa so za vse krivi študentski servisi. Sicer ne rečem da ne pobirajo in nimajo denarja, ampak to ga ima tudi rdeči križ od revežev, javna uprava ki dela manj kot nič, če ne manj kot šs. Res retardirane izjave.

Kot drugo vam gre v nos da imajo manjši davek za delodajalce, zakaj nebi VI sami poskrbeli za svoje riti in si zrihtali takšne ugodnosti kot jih imajo študentje, and there you go.

In kot tretje, kakšni sužnji lepo te prosim, suženj je v Sloveniji vsak delavec sploh tisti ki že lep čas ni dobil plače.

Zakon bo padel pa če se postavite na glavo!


Takšne ugodnosti kot jih imajo študentje? Si bomo izborili subvencionirano prehrano za vsakega državljana? subvencioniran javni prevoz? subvencionirano bivanje? štipendije? Kdo bo pa to plačal?

technolog ::

Pa telebanc, kaj je tebi na možgane udarilo?

Ta tvoj mail smo "skurcali" že nekaj strani nazaj, na naše kritike (argumente) odgovora s tvoje strani ni bilo, sedaj pa ga lepiš ponovno. Takim kot si ti se po ljudsko reče TROL.

Seznam, ki ga je objavil Ted je na žalost še kako resničen... Nasprotnikov zakona je ogromno (nasprotujejo pa seveda zgolj zaradi lastnih finančnih interesov, ne zaradi blagostanja države in soljudi), in izglasovati DA bo težko.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Tako kot so ljudje pripravljeni delati nekaj mesecev brez plačila, tako bodo, kljub temu, da ne vedo zakaj se sploh pri tem zakonu gre, proti.
Zakaj? Zato, ker nekateri pravijo, da ni v redu.
Zakaj? Ker tako pravi večina.
Zakaj? Poglej si koliko podpore ima vlada.
Zakaj? Ja Pahor je maneken.
Zakaj? A nisi bral meila Lučke - večne sindikalistke.
Zakaj? Pol bodo vsi delodajalci zaposlovali samo preko malega dela.
Zakaj? Ne vem, pravjo da je proti ta pravo.

Tu imate odgovore, zakaj proti. Sami argumenti, ki držijo.
Delo krepa človeka

Okapi ::

Ultimativni razlog, zakaj je treba glasovati ZA (tudi če pojma nimaš, zakaj bi bil zakon dober). Ker je telbanc proti:))

O.

nhjghvfhj ::

Jaz bom glasoval ZA in upam da bo zakon sprejet.

solatko ::

Narod hlapcev posluša gospodarje, saj s svojo glavo ne zna mislit.
Delo krepa človeka

Keyser Soze ::

Po eni strani bi blo fajn, da bi referendum padel. Osebna korist od tega bo, bo pa še bolj fino kasneje gledat takšne in drugačne izgovore na neuspešnost tele reforme.

Čeprav že vidim glavni razlog za neuspeh. "Desni", ki bodo takrat na oblasti.

Sem že pošteno naveličan litanij vseh teh "kvaziprofijev" ki mi na vskem koraku dirigirajo prednosti malega dela. Ko ene vrste roboti, ki dirigirajo svojo teoretično mantro.
OM, F, G!

Lonsarg ::

Roboti, ki dirigirajo svoj prav so vedno na obeh straneh. Če jih ti vidiš samo na eni strani to samo pomeni, da si se ti že odločil in te eni roboti motijo eni pa ne.

Jaz bi referendum naredil obvezen, pa dodal odgovor poleg DA in NE tudi "vseeno mi je". Pa verjemite, ne bi jih bilo veliko teh vseeno, namreč dosti takih, ki ne grejo volit to naredijo, ker so/smo lenobe, ne ker ne bi imeli mnenja.

Gandalfar ::

Zbrisanih en kup off-topic postov s splosnim nerganjem nad drzavo (in reference na ta sporocila). Nerganje nad drzavo/vlado je tu offtopic.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Glede na reklame v medijih, kjer studentske organizacije in razni semulici ignorirajo polovico predlaganega zakona in samo pljuvajo po vsem(studentska organizacija je pa itak fina...v celem letu niso dal niti enega predloga oz ga jaz nisem nikjer zasledil) bo tale zakon padel in se bojo doloceni pezdeti se naprej okoriscali s studentskim delom.

Ted ::

Ramon dekers je izjavil:

Ted je izjavil:

Proti Zakonu o malem delu so torej:

1. Študentski predstavniki in funkcionarji organizacij, ki se jim bodo sredstva vsaj prepolovila.
2. Študentski servisi, ki bodo dobivali nižje provizije.
3. Sindikati, ki so glede ukinitve študentskega dela v španoviji s študentskimi organizacijami - sindikalna solidarnost.
4. Nespametni opozicijski politiki, ki se očitno ne zavedajo, da je študentsko delo strukturni problem in destabilizator trga dela, ki ga je treba odpraviti. Vsaka vlada bo ob tem naletela na upor tistih, ki od denarja študentov lepo živijo. In teh je ogromno.
5. "Podjetniki in podjetja", ki izkoriščajo ceneno delovno silo preko študentskih servisov brez omejitev in zakonskih varovalk.



hehe kakšni trapasti izgovori, najprej pravite da je delo super dobro, brez kakršnega koli resnega argumenta, ko vam mi že dopovemo da je slabo, pa so za vse krivi študentski servisi. Sicer ne rečem da ne pobirajo in nimajo denarja, ampak to ga ima tudi rdeči križ od revežev, javna uprava ki dela manj kot nič, če ne manj kot šs. Res retardirane izjave.

Kot drugo vam gre v nos da imajo manjši davek za delodajalce, zakaj nebi VI sami poskrbeli za svoje riti in si zrihtali takšne ugodnosti kot jih imajo študentje, and there you go.

In kot tretje, kakšni sužnji lepo te prosim, suženj je v Sloveniji vsak delavec sploh tisti ki že lep čas ni dobil plače.

Zakon bo padel pa če se postavite na glavo!



Več let sem delal preko študenta in sedaj ko imam redno zaposlitev imam vsaj socialno varnost. To da ima delodajalec s tabo manjše stroške ni prednost zate - ne dobiš potnih stroškov, malice, dopusta, bolniške... In to brez omejitev. Delati za 4 evre na uro, to je 640 EUR mesečno pri 160 urah oz. 800 EUR pri 5 EUR na uro - kar je mimogrede spodobna urna postavka za študentsko delo. In kaj je to drugega kot izkoriščanje v primerjavi z redno zaposlitvijo?
Redno zaposleni z minimalno plačo dobi 560 neto + malico + potne stroške, dobi regres, dobi vsaj 20 dni dopusta in dobi plačano odsotnost iz dela v primeru bolezni. Vse navedeno so osnovne pravice pridobljene skozi socialni dialog o katerih "zaposleni" preko študenta lahko samo sanjajo.

Študentsko delo je iz socialnega dialoga izvzeto, to je paralelni trg dela brez pravic. In malo delo je sprememba na bolje ker to sivo polje vsaj delno odpravlja z omejitvami tako na strani delodajalca kot na strani delojemalca.
Mah...

Ted ::

Cilj novega zakona je ukiniti študentsko delo v sedanji obliki in z omejitvami prisiliti podjetja, da študente, ki danes delajo 160 ali več ur tudi zaposlijo.

In ja, socialna varnost tukaj igra veliko vlogo - veliko namreč stane. Delo preko študenta tega stroška ne nosi zato je nelojalna konkurenca ostalim oblikam dela. Z malim delom so za čas dela plačani vsaj prispevki, omejitve pa preprečujejo zlorabo kot smo ji priča pri študentskem delu.

Omejitve za delodajalce:

št. zaposlenih v podjetju - število ur, ki jih lahko opravijo mali delavci
* 0 - 1 zaposlenega = 180 ur
* 2 - 10 zaposlenih = 360 ur
* 11 - 30 zaposlenih = 720 ur
* 31 - 50 zaposlenih = 1080 ur
* 51 - 100 zaposlenih = 1440 ur
* več kot 100 zaposlenih = 2880 ur

Iz teh omejitev sledi, da bodo podjetja morala zaposlovati če bodo hotela obdržati "študente", ki jih imajo sedaj.
Mah...

Mati ::

Ted pojma nimaš.

Še stotič. KLjub temu, da je neko podjetje omejeno na 360ur malega dela na mesec, temu podjetju nihče ne more dokazati, da pa je en mali delavec delal 180 ur namesto 40. Ali pač? Še vedno lahko imam prijavljenih 9 malih delavcev po 40 ur, kljub temu da mi delajo 160 ali več ur na mesec. Jih pač za razliko poplačam na roko popolnoma neobdavčeno. Malo delo je ena zelo dobra krinka za delo na črno. God bless you, bi rekel bivši evroposlanec.
Zdaj je precej težje prikriti delo na črno in prav žal mi bo, da bo malo delo padlo na referendumu zaradi nekarizmatičnih osovraženih frisov v vladi.

Ted ::

In kako temu podjetju kdo danes dokaže da je študent nardil več kot 50 ur na napotnici? Kako lahko kdo dokaže da je študent sploh nardil ali ni nardil kakšno uro, podjetje pa je nakazalo 500 EUR?
Edina rešitev, ne glede na zakon, je delo inšpekcijskih služb. Ker bodo delo na črno po novem preganjali tudi cariniki (preko 1200 ljudi) se tudi tukaj obetajo pomembne spremembe.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

BlazP ::

Mati je izjavil:

Ted pojma nimaš.

Še stotič. KLjub temu, da je neko podjetje omejeno na 360ur malega dela na mesec, temu podjetju nihče ne more dokazati, da pa je en mali delavec delal 180 ur namesto 40. Ali pač? Še vedno lahko imam prijavljenih 9 malih delavcev po 40 ur, kljub temu da mi delajo 160 ali več ur na mesec. Jih pač za razliko poplačam na roko popolnoma neobdavčeno. Malo delo je ena zelo dobra krinka za delo na črno. God bless you, bi rekel bivši evroposlanec.
Zdaj je precej težje prikriti delo na črno in prav žal mi bo, da bo malo delo padlo na referendumu zaradi nekarizmatičnih osovraženih frisov v vladi.



Delo na crno ni sestavni del zakona o malem delu. Delo na crno je mozno ze danes. Kdor bo na crno zaposloval "male delavce", to najbrz pocne ze danes. Kazni za zaposlovanje na crno so povisali do 15.000 eur. Malo delo ne pokriva izvajanje oziroma neizvajanje zakona o preprečevanju dela in zaposlovanja na črno, tako da to ni noben argument za/proti malemu delu.

JanK ::

Mati je izjavil:

Ted pojma nimaš.

Še stotič. KLjub temu, da je neko podjetje omejeno na 360ur malega dela na mesec, temu podjetju nihče ne more dokazati, da pa je en mali delavec delal 180 ur namesto 40. Ali pač? Še vedno lahko imam prijavljenih 9 malih delavcev po 40 ur, kljub temu da mi delajo 160 ali več ur na mesec. Jih pač za razliko poplačam na roko popolnoma neobdavčeno. Malo delo je ena zelo dobra krinka za delo na črno. God bless you, bi rekel bivši evroposlanec.
Zdaj je precej težje prikriti delo na črno in prav žal mi bo, da bo malo delo padlo na referendumu zaradi nekarizmatičnih osovraženih frisov v vladi.
\

Mati, postavljam ti cisto resno vprasanje: Kako je to drugace od sedanjega stanja? Katera varovalka, ki je potem ne bo, sedaj delodajalcu preprecuje taksno izkoriscanje?

r0ker ::

Zgrozi me, ko vidim nekatere kretene tu gor, ki pravijo, da bodo glasovali za malo delo in to ne zato, ker je malo delo dobro, ampak ker je študentsko delo slabo.

TESKAn ::

Zgrozi me, ko vidim nekatere kretene tu gor, ki pravijo, da bodo glasovali za malo delo in to ne zato, ker je malo delo dobro, ampak ker je študentsko delo slabo.

Jaz se pa zgrozim, ko ljudje pravijo, da sicer nimajo najmanjšega pojma, kaj je v zakonu, še manj pa, kaj zakon pomeni zanje, pa bodo proti, ker je "pahor beden".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BlueRunner ::

Mati je izjavil:

Ted pojma nimaš.

Še stotič. KLjub temu, da je neko podjetje omejeno na 360ur malega dela na mesec, temu podjetju nihče ne more dokazati, da pa je en mali delavec delal 180 ur namesto 40. Ali pač? Še vedno lahko imam prijavljenih 9 malih delavcev po 40 ur, kljub temu da mi delajo 160 ali več ur na mesec. Jih pač za razliko poplačam na roko popolnoma neobdavčeno. Malo delo je ena zelo dobra krinka za delo na črno. God bless you, bi rekel bivši evroposlanec.
Zdaj je precej težje prikriti delo na črno in prav žal mi bo, da bo malo delo padlo na referendumu zaradi nekarizmatičnih osovraženih frisov v vladi.


In še sto in prvič. RTFL! Preberi si že enkrat teh nekaj strani, da ne boš delal budalo iz sebe.

Za vsakega delavca mora delodajalec sprotno beležiti uro prihoda na delo in uro odhoda iz dela. Bistvena razlika glede na sedaj, mar ne?

Ravno tako imamo opraviti s celim kupom dejavnosti, kjer je iz seštevka potrebnih ur dela (delovni čas prodajaln, restavracij, ipd...) možno ugotoviti minimalno število delovnih ur, od tega odšteti maksimalno število ur redno zaposlenih. Če se razlika ne pokrije lahko inšpektor teoretično iz fotelja ugotovi kršitev.... Kar je pri lenih inšpektorjih tudi bonus, mar ne?

Ted ima še kako zelo prav. Ti, pa si bi lahko enkrat dejansko prebral o čemu teče beseda, ne pa nabijal tja v en dan.

Zgodovina sprememb…

Spy ::

solatko je izjavil:

Spy - zavajaš ti - s.p. ne moreš odpreti za občasna, kratkotrajna dela.

A to zato, ker tako pise v tvoji glavi?
S.P. lahko odpres in zapres kadarkoli zelis. Se vec, drzava te subvencionira! (pa da se razumemo, sem proti subvencijam!)
Zal nisi ovrgel mojih argumentov.

hamax je izjavil:

Potem pa sploh ni problema. Ko eno leto nihce ne bo koristil malega dela, se bo to ukinilo in je problem resen.
Studentje bomo pa lepo sp-je odpirali.


Omenil sem administrativne ovire. Ti poskusi vsaj za hec nekoga zaposliti. Bos takoj videl, kaj ti bodo povedali ljudje, ki ti rihtajo papirje (racunovodstvo). Nato lahko nadaljujeva debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spy ()
««
12 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popoldanski sp ali napotnica

Oddelek: Loža
92100 (1699) Mati
»

Zbiranje podpisov za referenduma (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21738632 (35456) borisk
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889541 (71478) tx-z
»

Razbijanje studentov pred parlamentom (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978125823 (108785) €uro
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321813 (17025) bluefish

Več podobnih tem