» »

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE

Pyr0Beast ::

Z urejenim življenskim stanom gre to mnogo lažje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Zame je to tisti, ki v rednih rokih opravlja vse obveznosti. Torej ima na začetku vsakega letnika narejene vse izpite predhodnih letnikov, med absolventom pa piše samo diplomo, ki jo odda še pred iztekom absolventa.
Mogoče frizerska ali kaj podobno bluzaškega, kjer narediš že če si prisoten na predavanjih.


Potem mora biti pa FFa res blazno enostavna, glede na to, da sem 9-semestrski študij končal v manj kot petih letih po vpisu. Pa nisem bil prvi, čeprav med prvimi tremi.

Ne, očitno ni enostavna ker si bolj izjema, ki potrjuje pravilo :)

Izaso ::

Nisem vsega brala, ampak tisto kar sem lohk povem sledeče. Ma vi niste resni, če menite da je potrebno študentske servise ukiniti. Glede na to da država ne poskrbi za nas študente, naj vsaj poskrbimo sami. Žal si moram za svoj študij sama priskrbet finančna sredstva, mi starši žal ne morejo pomagat kot lahko to nekaterim in si sploh ne predstavljam, od kje bi dobila ta sredstva da bi si lahko plačevala vse stroške. Sem redna študentka in redno opravljam svoje izpite, delam prek servisa v dobrem podjetju in sem z delom zelo zadovoljna. Zato ne mi srat z nekimi ukinitvami in ne vem še kaj, naj raje država poskrbi, da bodo tisti k hočejo delat dobili delo in naj se raje spravi na tiste študente, ki si nepravično podaljšujejo statuse in ne vem kaj še vse...lepo vas prosim...dajte raje študirat in ne kvasit neumnosti!

buneech ::

izas

Se popolnoma strinjam, pa tudi pri meni je tako stanje, da si študij sam plačujem, ker starši pač ne morejo v taki meri pomagati.

Tody ::

Izas in kako boš lovila tiste študente, ki nekomu da 10% zato da lahko dela preko napotnice?

Če pogledaš iz deleč ali druge smeri, ali bi bil tvoj delodajalec pripravljen plačati 20% več za tvoje delo?
Ker če DA, potem se razburjaš za nič, če ne potem si enako žrtev, kot jih navajajo tukaj ljudje.

Oziroma drugače, če zgubiš status(ga nimaš več ali diplomiraš) ali izgubiš tudi službo?

Invictus ::

Študentsko delo se MORA ukinit. Vsaj v zdajšnji obliki, kjer se študente ne motivira da bi čimprej in čimbolje diplomirali.

Ena skrajnost bi bila da se ga popolnoma ukine. Študente se plača po tarifi in plača se vse davke kot ostali državljani. To bi tudi firme spodbudilo da malo razmislijo koga se jim splača za ta denar zaposliti. Seveda bi tudi študentu tekla delovna doba, ker bi plačal vse prispevke.

Drugo skrajnost mislim da obstaja sedaj ...

Najbolje bi bilo tako kot Nemčija, omejiti študentsko delo na določene število ur na teden (recimo 15). Če dela več, potem plača davke kot vsak navaden državljan in to na cel prihodek, ne samo na razliko.

Ampak nobena vlada ne bo dregnila v to, ker se tudi stranke financirajo s študentskimi servisi, preko njih se lepo pere denar, pa tudi delodajalci se ne bodo strinjali, ker izgubijo s tem poceni delovno silo.

Skratka prava pat pozicija ...

LP I.

Izaso ::

kako nadzirat? velik je ljudi zaposlenih v javni upravi in na ministrestvih, ki nimajo kaj počet pa so plačani, evo pa majo zrihtano delo....kako bo to država zrihtala ni moj problem in mi je vseeno kako, naj zrihta da bomo tisti k redno študiramo imeli možnost dela in tako naj študentski servisi obstanejo, nadzor in druge omejitve pa naj zrihta država...

energetik ::

izas, a ti ne razumeš, da ene firme obstajajo samo še zato, ker imajo zaposlene študente, ki jim lahko plačujejo veliko manj, kot bi redno zaposlenim? A veš, da s tem ni prave konkurence med firmami, prav tako pa je to nelojalna konkurenca do iskalcev redne zaposlitve?
Če ti doma ne morejo plačati študija, imaš na voljo kar nekaj mehanizmov, od republiške štipendije do subvencioniranih postelj.
Poleg tega - kdo pa pravi da mora vsak študirat?

Izaso ::

energetik, verjetno mi ne boš ti govoru ali naj jaz študiram ali ne, mislim, da ima vsak pravico se vpisat na fakulteto in če je redno sprejet, sedaj pa ne bo študirala al kaj? kako bom jaz študirala in kako si bom jaz financirala študij je moj problem, daj raje si malo poglej kaj pišeš...to da ene firme obstajajo samo za to ni moj problem, s tem naj se ukvarja država...in berem da si naštel kar nekaj mehanizmov res svaka čast zelo se spoznaš na vse...študentska dela naj ostanejo, država pa naj poskrbi da bo ta zadeva funkcionirala tako kot more.in pika.

energetik ::

Nič ne govorim, kdo naj študira in kdo ne.
Jah, očitno država ne more (noče) poskrbeti, da bi zadeva funkcionirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

darkolord ::

a ti ne razumeš, da ene firme obstajajo samo še zato, ker imajo zaposlene študente, ki jim lahko plačujejo veliko manj, kot bi redno zaposlenim?
Aha, in če take firme nenadoma ne bi bilo več, bi en kup iskalcev redne zaposlitve od nekod dobilo delo?

Tear_DR0P ::

kako si bom jaz financirala študij je moj problem, daj raje si malo poglej kaj pišeš...

ravno zato ker je to tvoj problem, država noče poskrbeti zate ;)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PrimozR ::

Študentsko delo se MORA ukinit. Vsaj v zdajšnji obliki, kjer se študente ne motivira da bi čimprej in čimbolje diplomirali.

Ena skrajnost bi bila da se ga popolnoma ukine. Študente se plača po tarifi in plača se vse davke kot ostali državljani. To bi tudi firme spodbudilo da malo razmislijo koga se jim splača za ta denar zaposliti. Seveda bi tudi študentu tekla delovna doba, ker bi plačal vse prispevke.

Drugo skrajnost mislim da obstaja sedaj ...

Najbolje bi bilo tako kot Nemčija, omejiti študentsko delo na določene število ur na teden (recimo 15). Če dela več, potem plača davke kot vsak navaden državljan in to na cel prihodek, ne samo na razliko.

Ampak nobena vlada ne bo dregnila v to, ker se tudi stranke financirajo s študentskimi servisi, preko njih se lepo pere denar, pa tudi delodajalci se ne bodo strinjali, ker izgubijo s tem poceni delovno silo.

Skratka prava pat pozicija ...

LP I.

Običajne delavce, ker bodo delali redno, ne pa samo napol, kot študenti. Zaposlovanje študentov, pa naj bo še takšna teržava, more biti za delodajalca bonus, če ne ne bomo imeli dela. Drug problem je, če je bonus prevelik (kot očitno zdaj).

izas, a ti ne razumeš, da ene firme obstajajo samo še zato, ker imajo zaposlene študente, ki jim lahko plačujejo veliko manj, kot bi redno zaposlenim? A veš, da s tem ni prave konkurence med firmami, prav tako pa je to nelojalna konkurenca do iskalcev redne zaposlitve?
Če ti doma ne morejo plačati študija, imaš na voljo kar nekaj mehanizmov, od republiške štipendije do subvencioniranih postelj.
Poleg tega - kdo pa pravi da mora vsak študirat?

kaj ti pomaga subvencionirana postelja, če je pa v končni fazi vse skupaj 5x dražje od pervoza? Katerega pa npr. že brez štipendije ne mreš pokriti. Le-te pa nisi dobil zaradi minimalne razlike.

Okej, problem je morda tudi res, ker 'vsi' študirajo. But still...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Matako ::

izas - na tvoje študentsko delo je priklopljeno ogromno parazitov. Delaš za ljudi, ki ne delajo. Jaz sem za to, da se lahko vsak zaposli za katerokoli delo - MAKSIMALNO naj se poenostavi priložnostno delo, tako da bo lahko vsak delal tudi za samo 1 dan in dobil denar na roke (delodajalec pa to pravilno zavede).

Jasno, to sicer pomeni več konkurence (to da si študent ni več nobena prednost) ampak... tudi to ni slabo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

A. Smith ::

Šušteršič - Malo o malem delu

Očitek, da bi morali pri malem delu omejiti zgornjo mejo zaslužka, ne pa število ur, podpiram. Ker v nasprotnem primeru se bo uradno samo zvišala urna postavka, v resnici bo pa študent delal več, kot bi smel.

Strinjam se tudi, da bi morala država namesto zvišati obdavčitev študentskih, znižati obdavčitev del za poln čas. Samo pri izvedbi se zaplete. Križanič? Not likely.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

Samo pri izvedbi se zaplete.
Zaplete se pri denarju. Ker ga ni

Izaso ::

pomembno je da je delo,ne vem zakaj si nekateri pod študentsko delo predstavljate ne vem kaj. važno je da si lahko na ta način priskrbimo sredstva za financiranje študija (kar velik nas je takih), verjamem da je na tem področju še veliko za naredit in če bi se država zmigala in tole študentsko delo uredila, potem zdej tukej ne bi razpravljali. jaz samo pravim, da bi študentsko delo moralo obstajat, sej še zmir lohk uvedejo t.i. malo delo, sam naj tukaj ne vmešavajo študentov...

delavec44 ::

Čez 5 let, ko boš diplomirala in ne boš dobila službe, bodo pa študentje naenkrat postali nelojalna konkurenca?

Ukinit ja, kaj pa drugega. Študij je pa zastonj pri nas. Kaj če bi vzeli kredit za plačilo šolnine kot drugod po svetu...

Daedalus ::

Kaj če bi vzeli kredit za plačilo šolnine kot drugod po svetu...


Ja, to je great. Komaj dobiš prvo pošteno plačo, pa že lahko začneš odplačevat dolg. To more biti krasno ja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Izaso ::

seba44 se vidi da nimaš nobene veze s študenti, in govori v svojem imenu prosim, pa če še ne veš imamo v sloveniji redno in izredno obliko študija in zakaj bi si vzela kredit, če pa imam na razpolago študentsko delo in se mi ni potrebno zadolževat, da bom potem ko bom prejemala plačo še 2 al več let oplačevala ta študentski kredit? daj razmisli malo kaj govoriš...

thramos ::

Saj boš tudi po ukinitvi študenskega dela lahko delala. Noben ne bo študentom prepovedal dela.

BlueRunner ::

seba44 se vidi da nimaš nobene veze s študenti, in govori v svojem imenu prosim, pa če še ne veš imamo v sloveniji redno in izredno obliko študija in zakaj bi si vzela kredit, če pa imam na razpolago študentsko delo in se mi ni potrebno zadolževat, da bom potem ko bom prejemala plačo še 2 al več let oplačevala ta študentski kredit? daj razmisli malo kaj govoriš...

Ali ti sploh poznaš razliko med rednim in izrednim študijem?

kmetek ::

Izas: Verjemi mi, da ti z diplomo ni zagotovljena služba...ravno zaradi tebe in študentov, KI ODŽIRAJO drugim delovna mesta....poznam ogromno diplomantov, KI NE MOREJO dobiti službe....le čemu.

Btw: sem delal preko preko študenta 3 leta pa sem ravno tako "zagovarjal" štud. delo. Sedaj, ko plačujem prispevke, da ti lahko "đabe" študiraš, dobiš na hitro delo in ješ na bone, so se mi "odprle" oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Ziga Dolhar ::

Izas: Verjemi mi, da ti z diplomo ni zagotovljena služba...ravno zaradi tebe in študentov, KI ODŽIRAJO drugim delovna mesta....poznam ogromno diplomantov, KI NE MOREJO dobiti službe....le čemu.


"Odžirajo"? Misliš rečt, da so eni bolj upravičeni do delovnega mesta kot drugi? Da bi moral imeti tisti, ki je včeraj (/predlani) diplomiral, imeti kakršnokoli prenodst pred onim, ki bo jutri (/naslednje leto)?

Sicer pa - komu, ki je sveže diplomiral, odžirajo delo npr. študentje-kelnarji?

In short - koliko je takšnih delovnih mest, kjer diplomant konkurira študentu? Za delo za trakom, v baru, za industrijskim strojem, praviloma ne potrebuješ "diplome".
https://dolhar.si/

delavec44 ::

Mišljeno je bilo, da bi morali jemati študentske kredite če študij pri nas ne bi bil zastonj. Potem bi vas verjetno infarkt ruknil že v prvem letniku, če sklepam po odzivih že sedaj.

Vsak, ki bi rad študiral lahko dobi štipendijo. Pri nas so kadrovske še ostajale. Če izberete smer študija, kjer je že tako preveč diplomantov, ste si sami krivi.

Tako kot je Kmetek napisal, ko si enkrat redno zaposlen in ti država vzame 50% plače se zamisliš.

Zeberdee ::

Preprost problem študentskega dela je to, da gre prevelik procent slovenskih dijakov - študirat.

Problem ni tako enostaven - kot bi moral biti. Dokler se izobraževalni proces ne skrajša, bo študentsko delo moralo ostati. Dokler bo 80% osnovnošolcev odhajalo na takšne in drugačne gimnazije in pri 19. letih ne bodo sposobni opravljati poklica, bodo vsi študentje.

Če ne bi vsak šel študirat (oz. prvotno na gimnazijo) bi imeli kvalitetno delavno silo tudi v panogah, kjer kvalitetne delovne sile manjka. Za kuharje in natakarje se štiri in pet zvezdični hoteli grebejo skorajda bolj kot za managerje.

Omejitev študija lahko narediš na več načinov - eden način je, da dvigneš stroške študija (kar lahko narediš najlažje, torej uvedeš šolnine, skenslaš prehrano in delo) druga pa to, da dvigneš kvaliteto šolanja, tako da na gimnazije ne mora iti vsak mandlc.

Drugi način je težji, zato je lažje skenslat študentsko delo.

jusv ::

se strinjam z žigetom in sem proti ukinitvi študentskega dela

darkolord ::

poznam ogromno diplomantov, KI NE MOREJO dobiti službe....le čemu.
Ker so šli očitno študirat stvari, kjer ni (dovolj velike) potrebe po takšnih kadrih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Karaya 52 ::

Ziga Dolhar> In short - koliko je takšnih delovnih mest, kjer diplomant konkurira študentu? Za delo za trakom, v baru, za industrijskim strojem, praviloma ne potrebuješ "diplome".

Bom kar konkreten. Študente arhitekture je lepo molzti v birojih, kjer delajo za 5€, po diplomi pa jih sterajo na cesto. Kaj bom delal po diplomi, če bodo raje vzeli absolventa, ne bom pa imel licence da bi šel na svoje? V javno upravo? Tisti ki tako razmišljajo bodo branili študentsko delo do konca. FDVjevci po večini, drugega kot kelnarit ne znajo. Najbolje da še medicince zaposlijo v UKC na napotnico.

Še primer za kakšne pijavke v resnici gre.

darkolord ::

Študente arhitekture je lepo molzti v birojih, kjer delajo za 5EUR, po diplomi pa jih sterajo na cesto. Kaj bom delal po diplomi, če bodo raje vzeli absolventa, ne bom pa imel licence da bi šel na svoje?
Če je res tako, potem je v tem primeru enostavno preveč absolventov arhitekture. Če pa je tudi študent, ki ni absolvent, dovolj dober za to delo, potem si po diplomi za tako delo (v obliki redne zaposlitve) očitno prekvalificiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

-žiga- ::

Nisem bral vsega.
Sem študent in delam. In podpiram ukinitev študentskega dela.
Problem zabite študentske množice je, da misli, da ko se ukine študentsko delo, kar naenkrat ne bojo več mogli delati. Malo bi bilo potrebno spremeniti zakonodajo, ker trenutno izgubiš kup ugodnosti, če se redno zaposliš. Drugače pa bi bilo bolje brez študentskih servisov - so pa žal precej močni, ker imajo na svoji strani vse tiste, prej omenjene zabiteže.

Ziga Dolhar ::

Meni se "problem" študentskega dela kaže predvsem v tem, da kaže na napake ureditve klasičnih delovnih razmerij.

Trk lejze-fera z morda prekomerno regulacijo. Žal na tak način, da ni prostega prehajanja - "starejši" ne morejo it delat kot "študentje".
https://dolhar.si/

darkolord ::

Problem zabite študentske množice je, da misli, da ko se ukine študentsko delo, kar naenkrat ne bojo več mogli delati.
Ne, ni to. Upravičeno mislijo, da bi se jim v tem primeru urna postavka občutno znižala.

Karaya 52 ::

Normalno da je preveč absolventov če te sistem v to sili. Zakaj bi diplomiral in postal manj konkurenčen?

kmetek ::

poznam ogromno diplomantov, KI NE MOREJO dobiti službe....le čemu.
Ker so šli očitno študirat stvari, kjer ni (dovolj velike) potrebe po takšnih kadrih.


Naj se potem taki programi ukinejo.

darkolord ::

Zakaj? Če se rabi 50 ljudi, vpiše se jih pa 500, naj se cel program ukine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darkolord ::

Zakaj bi diplomiral in postal manj konkurenčen?
Manj konkurenčen? Mnogo bolj si konkurenčen z večjim znanjem, ki ga lahko nudiš delodajalcu.

Karaya 52 ::

Primer: s kolegom vzporedno delava študij od vpisa do 9. semestra. Sam bi rad čimprej diplomiral on pa bo izkoristil absolventa za delo preko napotnice. Koga bodo prej zaposlili? Z izkušnjami in znanjem sva na istem.

Zdaj pa še preigrajmo druge možnosti. Po poteku absolventskega staža se bo vpisal na drug visokošolski zavod in s tem ohranil status študenta. Medtem sem ostal brez zaposlitve ker me absolventje vedno izločijo iz konkurence. Še vedno sem brez licence, za zbornico ne obstajam.

A je državi v interesu da zapravlja denar za vzporedna šolanja, katerih edini namen je daljšanje statusa? Kolegu v biroju ne teče delovna doba, je brez socialne varnosti, kredita ne bo videl, o regresu in potnih stroških lahko samo sanja.

Tody ::

Darko ne bit preveč pameten :) Absolvent zna lih tok kot tisti z diplomo. Razlika je samo v statusu :) In za risat in bit asistent pač rabijo izučene arhitekte, kar te ljudi seveda so. Ampak nekateri še naprej vselo tumbate, da pač podjetja ne gledajo na stroške in da bodo z veseljem zaposlila enkrat dražjo delovno silo.

Karaya 52 sej ti tud sanjaš lahko o teh ugodnostih če nimaš službe... BTW zakaj ne moreš dobiti licence?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Karaya 52 ::

Počakaj, zdaj bodo prišli z izjavami "da perspektivno podjetje da kaj na izobraževanje lastnega kadra". :)) V Sloveniji! :))

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

seba44 se vidi da nimaš nobene veze s študenti, in govori v svojem imenu prosim, pa če še ne veš imamo v sloveniji redno in izredno obliko študija in zakaj bi si vzela kredit, če pa imam na razpolago študentsko delo in se mi ni potrebno zadolževat, da bom potem ko bom prejemala plačo še 2 al več let oplačevala ta študentski kredit? daj razmisli malo kaj govoriš...

2 leti?!?! Misliš 20 z dobro plačo? :)

zee ::

Za popolno ukinitev studentskega dela.

Se en razlog zakaj za: klikni me nezno. (imeti morate uporabnisko ime/geslo). Poglavitno sporocilo: SOU bo sponzoriral oddajo Hribar.

edits: typos
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

darkolord ::

Absolvent zna lih tok kot tisti z diplomo. Razlika je samo v statusu
Absolvent bo lahko še zelo omejen čas delal prek študenta. Potem bo na slabšem.

Po poteku absolventskega staža se bo vpisal na drug visokošolski zavod in s tem ohranil status študenta.
Kar tako pa to tudi ne gre v nedolged... Izredno že, ampak potem jasno plačaš šolnino.

Medtem sem ostal brez zaposlitve ker me absolventje vedno izločijo iz konkurence.
Kot sem že reku, v takem primeru je očitno preveč absolventov - izbral si si napačno področje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

nejcek74 ::

Karayo lahko v glavnem kar potrdim. V arhitekturi se je začelo s statusi (rajši vam ne povem kaj več, ker boste vsi skočili v luft) končalo pa s študenti. Dejstvo je, da več kot polovico delovne sile v manjših birojih sestavljajo študentje. Oziroma, diplomiranci so izenačeni s ceno študentske delovne sile. To dobro vem ker sem sam najprej delal 4 leta kot študent, 1 leto z diplomo, zdaj pa že pet let delam na svojem in zaposlujem študente. Ja, vzgajam jih 2 mesca delajo od pol leta do dveh let, potem pa se počasi odpokajo ker so siti brezperspektivnosti. Tistim, ki pokažejo sposobnost, lahko samo rečem, pejte na svoje ali pa v tujino.
Pa vsaj polovica študentov dela odlično, ko prebrodimo uvajanje.
In ja, cela stroka ima cene naravnane na študentsko delo. Oziroma na neto delovno uro, dovolj dolgo sem v tem poslu, da so mi te zadeve jasne. Siva ekonomija v končni ceni samo zbije ceno strokovnega dela (kar je za uporabnika krasno).

darkolord ::

Torej študentje ne-absolventje opravljajo enako delo kot diplomiranci?

Karaya 52 ::

To te naj ne skrbi. Tudi perspektivnost izbranega poklica ne. Kar je Ziga rekel je ključno: Trk lejze-fera z morda prekomerno regulacijo. S poenotenjem sistema bodo takšne anomalije odpravljene, anomalije ki so v nebo vpijoče. Zakaj jih nekateri ne vidjo... ne vem... morda so do sedaj živeli od tega. Veliko jih je. Dosegli smo kitično maso, vsaj vzorec na forumu vliva nekaj optimizma in to je glavno. Kakšna bo nova ureditev, to je vprašnje s katerim bi se morali ukvarjati.

Zgodovina sprememb…

civic_ ::

Kaj če bi vzeli kredit za plačilo šolnine kot drugod po svetu...


Ja, to je great. Komaj dobiš prvo pošteno plačo, pa že lahko začneš odplačevat dolg. To more biti krasno ja.


Plačaš, resno študiraš, hitro doštudiraš, dobiš pošteno plačo in odplačuješ dolg. Pač ne greš študirat komunikologije ampak nekaj s čimer boš dobil denar za odplačat kredit.

darkolord ::

Pač ne greš študirat komunikologije ampak nekaj s čimer boš dobil denar za odplačat kredit.
E! Tudi če bi brez najetih kreditov to delali tako, bi bilo vse skupaj precej boljše (in ne bi bilo potrebe po takšni temi tukaj)

nejcek74 ::

ja, študentje in diplomiranci opravljajo enako delo. Po ene treh letih dela si recimo imaš toliko izkušenj, da si kolikor toliko samostojen.

A. Smith ::

Se mi zdi, da je izvirni greh prišel od apartčikov iz Bruslja, kjer so se odločili, da odslej bomo pa "družba znanja".

Posledica te über-nadmočne ideje je ta, da je zdaj diplomantov v državi 2,5 krat več, kot jih trg zahteva!

Načeloma je lahko diplomirana ekonomistka zaposlena tudi kot navadna prodajalka v Mercatorju, vendar to verjetno ni cilj niti posameznice, ki je študirala, niti države, ki je v njeno terciarno izobraževanje vložila več kot 10.000€ in tudi že izgubila nekaj let plačevanja davkov.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388606 (6951) Phantomeye
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615610 (12110) Janac
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5713002 (11621) pirlo
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466198583 (169947) Mipe
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889404 (71341) tx-z

Več podobnih tem