» »

Zbiranje podpisov za referenduma

Zbiranje podpisov za referenduma

«
1
2 3
...
5

Modiano ::

Zanima me, če ste že oddali svoj podpis (enega od 40.000) za referendum o pokojninski reformi in o malem delu, ali ga sploh nameravate.
Sam se še nisem povsem poglobil v tematiko, zato bi rad zvedel še kakšno informacijo.
Če zadeva pade v vodo, bo spet preteklo nekaj let (do konca mandata te vlade se s tem verjetno ne bodo več ukvarjali, če in ko bo nova vlada pa v prvem letu sigurno ne bo izvajala reform, in spet zgubimo min. 3-4 leta) preden se problematika reši.
Dejstvo pa je, da vsi ekonomski kazalci kažejo, da so potrebne izboljšave na omenjenih področjih.
Se torej splača podpreti referendum, morda samo katerega izmed obeh?
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Pšenični ::

Jaz bom svoj podpis dal drug teden.

hendriks ::

Ha! Zdaj so kar združili obe "problematiki". Mogoče bi o pokojninski reformi še premislil,
o malem delu nikoli.

BlueRunner ::

Proti obema referenduma.
Če do njiju pride, bom glasoval ZA oba predloga zakonov.

Navkljub vladi in navkljub temu, da so to polovične rešitve. Bolje to, kot pa nič.

T0RN4D0 ::

Referendumi bodo postali še en slovenski nacionalni šport. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Modiano ::

Sam se bolj nagibam, da se nikamor ne podpišem. Zdi se mi pa zaskrbljujoče, če bi prepovedali referendum. O čemer je nekaj govora.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Pšenični ::

"Proti obema referenduma.
Če do njiju pride, bom glasoval ZA oba predloga zakonov."

Ne vem zakaj bi glasoval Za, če še sam minister priznava, da bi bilo mogoče dobro zadevo še popravit s kakšno novelo. Mislim na pokojninsko reformo.

Finance zdejle glasujejo...

"Če bo referendum o pokojninski reformi, kako boste glasovali?

Odgovor Glasov Odstotek
Za reformo 25 16.56%
Proti reformi 126 83.44%
SKUPAJ 151 100.00% 2

Za malo delo tudi mislim, da je gre kot pri pokojninski reformi - za na hitro spisano tadevo, ki z realnostjo (razen tega da se denar preusmeri malo bolj v smer polnjenja proračuna" nima nobene zveze.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ne vem zakaj bi glasoval Za, če še sam minister priznava, da bi bilo mogoče dobro zadevo še popravit s kakšno novelo. Mislim na pokojninsko reformo.


Ker ne glede na to kako zanič je predlog, je še vedno boljši kot trenutno stanje za prihodnost.
The truth is rarely pure and never simple.

Pšenični ::

"Ker ne glede na to kako zanič je predlog, je še vedno boljši kot trenutno stanje za prihodnost."

Ja, za boljšo prihodnost, pa za naše otroke, da jim bo šlo tud bolje, v glavnem samo ta zakon mora skoz pa se odprejo nebesa tisti hip. Vprašanje le za koga.

BlueRunner ::

Nobena nebesa. Kupimo si še nekaj let v katerih bomo morda prišli do ministra, ki ne bo razlagal kaj vse bi se še lahko storilo, ampak bo vzel delo v roke in bo predlagano tudi spisal. Ne pa, da se odogovrna oseba vadi kako "se bo nekaj storilo".

Mislim..... kaj si bi mislil o delavcu, ki ti bi prinesel mizo s tremi namesto štirimi nogami, ti rekel, da je pripravljena za prodajo, da pa se strinja, da bi se jo lahko še malo dodelalo. Ugh. Eno okoli kepe, ne pa takšno filozofiranje.

Včasih sem bil zgrožen nad Križaničevimi legendarnimi izjavami. Ob pahorjevi razlagi, da Križanič včasih kaj preveč hitro reče, sem se še celo nasmehnil. Danes več nimam nasmeha, ko okoli hodijo ljudje, ki jim je dana moč in odgovornost, da urejajo te stvari, pa se delajo nemočne in prelagajo odgovornost na druge.

Oh, pa ko sem že pri tej temi: ta vlada bi lahko šla na referendum s predlogom, da se DDV spusti na najnižjih možnih 15% in, da se uvede splošno dohodnino 15%, pa še vedno ne bi verjel, da bi kdo glasoval za vladni predlog. Preveč masla na glavi.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Oh, pa ko sem že pri tej temi: ta vlada bi lahko šla na referendum s predlogom, da se DDV spusti na najnižjih možnih 15% in, da se uvede splošno dohodnino 15%, pa še vedno ne bi verjel, da bi kdo glasoval za vladni predlog. Preveč masla na glavi."

To bi šlo skoz verjetno, ampak kredibilni pa že dolgo niso več. Problem reform je v tem, ker se na drugih področjih, ki so povezana z denarjem ne naredi nič. Če ni toliko moči, da se spravi glavne lopove v zapor in se jih razlasti, potem ne vem zakaj bi moral jaz plačevati za škodo ki so jo povzročili. Če vzamemo le NLB za primer. Prejšnji mesec so zagonili 64 miljonov v Srbiji, zdej tole, do Adrije imajo menda 130 milijonov terjatev....

http://www.finance.si/299252/Bankrotira...

Plačuje pa folk, ki mu nižajo socijalne pravice in penzijone.....enostavno povedano, tole prakso neodgovarjanja za rezultate je potrebno prekiniti, če hočemo da od Slovenije še kej ostane.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Če ni toliko moči, da se spravi glavne lopove v zapor in se jih razlasti, potem ne vem zakaj bi moral jaz plačevati za škodo ki so jo povzročili.

Lopove pospravljajo v zapor drugi organi in ne vlada. Ko mi recimo nekdo reče, da bi morala ministrica kaj ukazati Policiji ali pa minister kaj naročiti sodnikom, dobim kar rdeče pike po obrazu. Že tako je preveč vmešavanja politike v delo teh služb, da pa bi še kdo prosil, da se politiki v to mešajo... nak. To pa ne gre in ni sprejemljivo. Kdor kaj takšnega predlaga pa se morda sploh ne zaveda kaj predlaga.

Edino kar lahko ta dva ministra delata, je nadzirata, da delo poteka in, da poteka izključno v skladu z zakoni. To pa ni govorjenje kdo mora kaj narediti in kaj se mora preiskovati.

Konec koncev tudi ministrica za obrambo ni tista, ki bi sedela v štabu in poveljevala kako naj se vodi bitke.

Če vzamemo le NLB za primer. Prejšnji mesec so zagonili 64 miljonov v Srbiji, zdej tole, do Adrije imajo menda 130 milijonov terjatev....

Ja... takšna opletanja so dejansko res odstranila vse. Edina težava je, da je edini način, da se pride do predčasnih volitev samo ta, da se državni zbor sam razpusti. Poslanci, da se bi v teh časih odpovedali svojim poslanskim plačam in tvegali na volitvah? Japajade... Seveda pa ga ni lažjega kot saditi cvetlice o nekih odstopih, ki v tem trenutku sploh niso izvedljivi.

Pšenični ::

"Lopove pospravljajo v zapor drugi organi in ne vlada. Ko mi recimo nekdo reče, da bi morala ministrica kaj ukazati Policiji ali pa minister kaj naročiti sodnikom, dobim kar rdeče pike po obrazu. Že tako je preveč vmešavanja politike v delo teh služb, da pa bi še kdo prosil, da se politiki v to mešajo... nak. To pa ne gre in ni sprejemljivo. Kdor kaj takšnega predlaga pa se morda sploh ne zaveda kaj predlaga."

Zakonodaja je, le izvaja se ne. Lep primer je DURS. Ki piše dohodninske odločbe folku, kot da imajo plačane prispevke, pa jih nekateri že leta nimajo. To pomeni, da se politika še kako vmešava v vsako pasjo procesijo. zato tud je Hilda paradirala, ko bi jo že zdavnaj lahko dali na brezplačno hrano in stanovanje.
In tako naprej...

Ramon dekers ::

Pšenični je izjavil:

"Ker ne glede na to kako zanič je predlog, je še vedno boljši kot trenutno stanje za prihodnost."

Ja, za boljšo prihodnost, pa za naše otroke, da jim bo šlo tud bolje, v glavnem samo ta zakon mora skoz pa se odprejo nebesa tisti hip. Vprašanje le za koga.


HAHAH. crknu od smeha ko sem prebral tale komentar. Krkoli predlaga ta vlada e potrebno zavrniti. Kaj pa pijanci in narkomani zgoraj vedo kaj delajo!

Lopove pospravljajo v zapor drugi organi in ne vlada. Ko mi recimo nekdo reče, da bi morala ministrica kaj ukazati Policiji ali pa minister kaj naročiti sodnikom, dobim kar rdeče pike po obrazu. Že tako je preveč vmešavanja politike v delo teh služb, da pa bi še kdo prosil, da se politiki v to mešajo... nak. To pa ne gre in ni sprejemljivo. Kdor kaj takšnega predlaga pa se morda sploh ne zaveda kaj predlaga.


"Če katarinca reče da bodo policaji v barakah če ne bodo delali tako pa tako bodo pač v barakah. Lahko jim pa zgradi palačo in delali bodo tako kot bo katarinca rekla. Kod še verjame tistemu kar je napisano" Organi pregona v naši državi ne delujejo že dolgo časa ne, oziroma kdaj sploh so.

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Proti - zato, ker podjetnikom kar tako, iz riti večajo prispevke. Pa kaj mislijo, da se firma odpre samo za to, da boš lahko državo napajal.

No way...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

USS Liberty ::

ne bom nič podpisal, niti se udeležil referendumov...
Dvomomim pa, da bo do referenduma o pokojninskem zakonu sploh prišlo, saj bo šla zadeva na ustavno sodišče, kjer bodo rdeči pravni čarovniki najbrž pogruntali, da je takšen referendum protiustaven...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

lurker ::

Referendum bo, vladni reforme bodo padle.

Zrušili jih bodo pa tisti ljudje, ki niso v pokojninsko blagajno vplačali niti polovico penzije, ki jo bodo dobili. Ampak, tudi to je demokracija.

bluefish ::

Definitivno proti referendumu.
S pokojninsko reformo pa se tako ali tako ne obremenjujem, ker se bo do takrat, ko bom sam na vrsti, cel sistem sesul sam vase.

lurker ::

Ko boš na vrsti za plačevanje prispevkov ali za prejemanje penzjona?

bluefish ::

Ko bom na vrsti za plačevanje bo vejretno spet kaka reforma oz. dopolnitev obstoječe; prejemanja pa najbrž ne bomo videli.

Malajlo ::

Meni gre pa tole prepucavanje že zelo na živce. Vsi so proti, da bi pa kdo dal boljši predlog, to pa ne. Celotno stanje se mi zdi, da streni k temu, naj ostane status quo, ker so do sedaj našli vse možne luknje, kako samo basat. Vsaka sprememba je pa novo "učenje", kako naprej krasti, ne da bi koga (bognedaj) zaprli!
Reforma pokojninskega sistema MORA biti, ker obstoječi se bo zrušil. Takrat bodo pa glave padale. In samo upam lahko, da bodo to tiste glave, ki so zdaj apriori proti.
Malo delo? Pa saj folku sploh ni jasno, za kaj gre! Pametujejo, da bodo morali odpirati s.p. in podobno, da bodo lahko sosedu pomagali. In sploh - pri malem delu se folk vpleta točno tja, kjer je najmanj potrebno.
Bluzijo o slabših pogojih zaposlovanja in podobno. Ja, preko študentske napotnice je pa res garantirano, ja. Niti dan študentskega dela ne gre v delovno dobo. In sploh, če bi folk zavračal delo na črno, pa delo preko študenta, ampak zahteval, da ga zaposlijo za (ne)določen čas, bi se stvari hitro uredile. Tako pa se najdejo oportunisti, ki prodajajo svojo in prihodnost ostalih za male pare. Pa še plačani niso potem!
Vsekakor, podpisat zahtevo za referendum, bodi proti, čez deset let mogoče dobiš kak evro v kapo na ulici. Penzijo boš dočakal pri 70+ (ker si preko napotnic basal do 30. leta, potem pa še lužbo iskal do 35.)
Alter scene iz osemdestih prejšnjega stoletja ni več. Punk je mrtev, anarhije ne bo. Face it. Najdite si kaj novega.

(sicer imam sam vedno bolj pišmeuhovski odnos do stanja in politike, ampak če nimam boljše ideje, potem nisem apriori proti in zato ne navijam za rušenje vlade in sploh vsega; ja kaj pa bo JJ s svojimi podrepniki naredil, razen da bo delil darilca, delal za en mandat, potem pa pustil drek naslednji vladi, ki bo jasno spet v nemilosti, ker takega avglijevega hleva, kot ga iimamo, ne spucaš zlepa; škoda, ker JJ ni dobil še tega mandata - sem 100% prepričan, da bi bilo slabše)

USS Liberty ::

Malajlo je izjavil:

(sicer imam sam vedno bolj pišmeuhovski odnos do stanja in politike, ampak če nimam boljše ideje, potem nisem apriori proti in zato ne navijam za rušenje vlade in sploh vsega; ja kaj pa bo JJ s svojimi podrepniki naredil, razen da bo delil darilca, delal za en mandat, potem pa pustil drek naslednji vladi, ki bo jasno spet v nemilosti, ker takega avglijevega hleva, kot ga iimamo, ne spucaš zlepa; škoda, ker JJ ni dobil še tega mandata - sem 100% prepričan, da bi bilo slabše)


S prvim delom tvojega pamfleta bi se načeloma celo strinjal, s tem odstavkom pa sigurno ne. Pokojninsko reformo ne ruši SDS, ampak jo najbolj rušita Semolič in vladni Desus. Ko pa govoriš o Janševih podrepnikih, ki so pustili drek, se pa vidi, da si eden 22% oboževalcev te bedne vlade. Možnosti sta samo dve: ali si pri vladnem koritu ali si pa mazohist, da jih podpiraš. Če kdo dela drek v tej državi, ki ga še naslednjih pet vlad ne bo spucalo, je to ravno ta vlada... Vsaka stvar, ki se jo dotakne ta vlada, se spremeni v šit...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Sedaj boš seveda trdil, da so bile recimo napol zastonj vinjete neka logična poteza in ne politično igranje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Modiano ::

Da bi bil Semolič Janšev podrepnik? Tudi v Janševem mandatu je že za manjše reforme grozil z demonstracijami in demonstriral. Tako, da se mi mi zdi Semolič navaden populist, ki baše kar dosti denarja, da je na čelu sindikatov. Spremeniti se nekaj more, a je kdo sploh spodoben tega. Naslednji mandatarji bodo itak iste figure, Pahorji, Janšati, Erjavci,...
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Malajlo ::

Ja, čas se je začel oktobra 2008, ko so ti reveži (v vseh pogledih - tudi umsko, da ne bo pomote) dobili mandat. Prej ni bila nobena pogodba podpisana, noben sporazum sklenjen, noben zakon sprejet.
Glede tvoje ocene 22% - sem med tistimi, ki raje gleda koga drugega kot pa JJ (since 1994 and proud!) in ostalo podobno drhal (desnoročno oprijemanje plota). Med dvemi zlemi izberi manjše zlo. In raje vidim, da NIČ ne delajo, kot da zayebejo. In do sedaj niso naredili nič takega, da bi lahko govoril, da je zaradi tega nastal drek. Drek je od prej. Ideje pa imajo, tega ne zanikam.
Pokojninsko reforno ruši populizem (kar sta Semolič in Erjavec, da o SDS (ljubi Grims...) ne govorim) in mnenje, da je vsaka sprememba samo slabše.

BlueRunner ::

Tudi trenutna garnitura je lastnoročno ustvarila dovolj dreka. Žal. Če bi res samo sedeli prekrižanih rok, nam bi verjetno šlo bolje.

Matako ::

Za pokojninsko referomo me BK, ker bo že čez nekaj let čisto druga pašta - tuka vsi skupaj ščijemo v veter.

Glede malega dela pa se mi zdi zakon že precej bolj smiseln.

Proti zakonu so le paraziti - tem je treba greniti življenje na vsakem koraku, na žalost se imajo zdaj prelepo.
/\/\.K.

Izaso ::

Sedaj študenti odžirajo delovna mesta iskalcem zaposlitve (kao) -, z malim delom jih bodo pa mali delavci, ki jih bo veliko več (brezboselni 100.000, upokojenci 500.000, nekativne osebe ?, državljani EU - tudi Romuni, Bolgari, kmalu Hrvati). E, vidiš, vse to ti bo delalo na napotnice - zakaj za vraga - bi podjetja redno zaposlila?

Danes je študentskega dela 3%, malega dela pa zakon dovoljuje 30% trga dela !!!!! Tudi delo za določen čas je blo včasih izjema, no, pa ga danes poglejte, kako z veseljem ga podjetja uporabljajo! ne pozabite, da ima vlada in Svetlik eno celo stavbo PR aparata, ki preko TV im drugih medijev šopa laži, ki jim nekateri tako nasedate. Žal.

imagodei ::

Meni gre predvsem najbolj na živce to, da imamo za vsak k***c referendume. Zakaj plačujemo svojat, če niso sposobni sami vodit države. Razpustimo parlament, vlado, pa lepo sami sprejemajmo zakone.

Ane

Če pač tisti, ki so poklicani, niso dovolj sposobni in če se morajo stalno posvetovat z ljudstvom.
- Hoc est qui sumus -

Malajlo ::

A ni zdaj dovoljeno 7% študentskega dela, po novem bo pa 2% malega dela? Se mi je nekdo (iz javne uprave!) pritoževal, da bodo morali delati več. Ker pač zdaj samo napotnice nosijo, ker dela itak nimajo (ker je pa šefov sin/hčerka, pa ja mu daj najdi eno delo prek študenta...). In pravzaprav ni problem v tem, da bi morali delati več, problem je v tem, da ne bo dovolj prostora za vse potomce nadrejenih.

BlueRunner ::

zakaj za vraga - bi podjetja redno zaposlila?

Preberi si zakon in ne verjemi vsega, kar ti povedo semoliči in ostali koritniki.

Urne omejitve veljajo tudi za podjetja. To pomeni, da veljajo omejitve tudi za delodajalce. Največja količina ur malega dela za največjo kategorijo delodajalcev znašajo 2880 ur mesečno. To je približno 16 "rednih" malih delavcev v podjetjih, ki imajo več kot 100 zaposlenih. Vendar pa jim ne morejo odložiti katerega koli dela, saj istega malega delavca po preteku njegove osebne kvote več ne bodo mogli zaposliti. Torej bodo morali najeti novega in nato še novega in nato še novega, ... Praktično bodo največja podjetja prisiljena, da bodo skozi leto dala delo najmanj 16*10 = 160 različnim malim delavcem, pri čemer jih ne bodo noben mesec mogle polno izkoristiti več kot 17-18.

Torej bo v vsakem letu praktično vsakdo dobil možnost za delo.

Hkrati se podjetja več ne bodo mogla zanašati na študente, ki jih bi praktično brez pravic uvedli v delo in jih potem notri držali tudi nekaj let.

Hkrati se količina dela, ki ga sedaj opravljajo študentje ne bo magično zmanjšala. Kar pomeni, da bodo podjetja, še posebej majhna, ki ne bodo mogla imeti več kot 2 mala delavca mesečnih ur, sedaj pa uporabljajo hordo študentov, bodisi propadla, bodisi odprla dodatna delovna mesta.

Jp.

Zakon ni najboljši in ni idealen in se ga bi res dalo izboljšati. Vendar pa to ne pomeni, da je to, kar govorijo pop-sindikalisti dejanska celotna slika.

lurker ::

Tudi trenutna garnitura je lastnoročno ustvarila dovolj dreka. Žal. Če bi res samo sedeli prekrižanih rok, nam bi verjetno šlo bolje.
Zdej pa že delaš norca iz sebe.

Še malo prej si trdil, da je takšna pokojninska reforma boljša kot nič. Mal se vzam v roke, ker ti take izjave ne pašejo.

BlueRunner ::

lurker je izjavil:

Tudi trenutna garnitura je lastnoročno ustvarila dovolj dreka. Žal. Če bi res samo sedeli prekrižanih rok, nam bi verjetno šlo bolje.
Zdej pa že delaš norca iz sebe.

Še malo prej si trdil, da je takšna pokojninska reforma boljša kot nič. Mal se vzam v roke, ker ti take izjave ne pašejo.


Da, ta reforma je boljša, kot pa nič. Po najboljših močeh pa se ne morem spomniti, da bi v preteklih dveh letih mandata uspeli roditi karkoli drugega, kar bi bilo boljše, kot pa nič. Kumulativno pa bi lahko teoretično naredili tudi kaj pozitivnega, pa bi bilo še vedno toliko več dreka, da bi bilo z prekrižanimi rokami v splošnem bolje.

Nimam pa upanja, da bo na referendumu potrjena (pa bom vseeno oddal svoj glas), kar pomeni, da bo tudi v prihodnje bilanca ostala negativna, ker bo vse delo opravljeno na tem predlogu ravno tako šlo v nič. Oziroma, kakor da ne bi storili nič, samo da so zapravljali čas.

Jp. Vsakdo si bi želel vlado, ki bi vlekla samo "dobre poteze" in se pravočasno izogibala "slabim potezam". Pri tej vladi bi bil uspeh že to, da bi nekateri ministri od katerih besed je odvisno delovanje gospodarstva držali zaprt gobec. Ker s svojimi besedami povzorčijo več škode, kot pa jo lahko potem z uredbami ali zakoni popravijo.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

BlueRunner je izjavil:

zakaj za vraga - bi podjetja redno zaposlila?

Največja količina ur malega dela za največjo kategorijo delodajalcev znašajo 2880 ur mesečno. To je približno 16 "rednih" malih delavcev v podjetjih, ki imajo več kot 100 zaposlenih. Vendar pa jim ne morejo odložiti katerega koli dela, saj istega malega delavca po preteku njegove osebne kvote več ne bodo mogli zaposliti. Torej bodo morali najeti novega in nato še novega in nato še novega, ... Praktično bodo največja podjetja prisiljena, da bodo skozi leto dala delo najmanj 16*10 = 160 različnim malim delavcem, pri čemer jih ne bodo noben mesec mogle polno izkoristiti več kot 17-18.

Pa podjetjem se splača, da vsake tri mesece na novo usposablja ljudi? Najbrž ne.

lurker ::

Da, ta reforma je boljša, kot pa nič. Po najboljših močeh pa se ne morem spomniti, da bi v preteklih dveh letih mandata uspeli roditi karkoli drugega, kar bi bilo boljše, kot pa nič.

Nimam pa upanja, da bo na referendumu potrjena (pa bom vseeno oddal svoj glas), kar pomeni, da bo tudi v prihodnje bilanca ostala negativna, ker bo vse delo opravljeno na tem predlogu ravno tako šlo v nič. Oziroma, kakor da ne bi storili nič, samo da so zapravljali čas.


Good point.

Pač trollaj naprej kot ostali.

Jaz imam pa raje, da se vsaj trudijo prepričat kretene v opoziciji (in tudi znotraj koalicije), sindikatih in ostale bebce doma na kavčih.

To menda veš, da ti tudi minister iz zlata (al pa vsaj tolk sposoben kot si ti), ki ga ti tako želiš, ne pomaga nič, če se ne trudi kljub temu, da ni garancije, da slepi spregledajo?

Blazz ::

niti pod razno ne bom podpisal za referendum. Zavrnitev pokojninske reforme vodi v razpad pokojninskega sistema... Videl številke in analize in se zato strinjam da je reforma potrebna.

Cel kup vas je tu, ki meni da pokojnin nikoli ne bomo videli, na koncu boste s podpisom za referendum sami odločili, da jih res ne bomo ;) No šalo na stran, bodo pa dohodnino dvignl, nekje bo treba dnar dobit, zadolževati v tujini se ne mormo in ne smemo več po takem tempu, kot se je začela bivša JJ vlada.

Ramon dekers ::

Blazz je izjavil:

niti pod razno ne bom podpisal za referendum. Zavrnitev pokojninske reforme vodi v razpad pokojninskega sistema... Videl številke in analize in se zato strinjam da je reforma potrebna.

Cel kup vas je tu, ki meni da pokojnin nikoli ne bomo videli, na koncu boste s podpisom za referendum sami odločili, da jih res ne bomo ;) No šalo na stran, bodo pa dohodnino dvignl, nekje bo treba dnar dobit, zadolževati v tujini se ne mormo in ne smemo več po takem tempu, kot se je začela bivša JJ vlada.



ko je bil na položaju Janša je njegova beseda znotaj koalicaje kaj veljala, sedaj so zgorja pijanci in narkomani, ki jim ni za verjeti.

lurker ::

zadolževati v tujini se ne mormo in ne smemo več po takem tempu, kot se je začela bivša JJ vlada
Za zadolževanje nejavnega sektorja je Janša toliko kriv kot za prevzem Evra. Ne prav dosti.

Je pa res, da če bi sprejeli vse tiste moronske ukrepe, ki jih imajo zlistane na svoji strani, bi pa bili v Grčiji še pred Grčijo.

bluefish ::

Ramon dekers je izjavil:

Blazz je izjavil:

niti pod razno ne bom podpisal za referendum. Zavrnitev pokojninske reforme vodi v razpad pokojninskega sistema... Videl številke in analize in se zato strinjam da je reforma potrebna.

Cel kup vas je tu, ki meni da pokojnin nikoli ne bomo videli, na koncu boste s podpisom za referendum sami odločili, da jih res ne bomo ;) No šalo na stran, bodo pa dohodnino dvignl, nekje bo treba dnar dobit, zadolževati v tujini se ne mormo in ne smemo več po takem tempu, kot se je začela bivša JJ vlada.



ko je bil na položaju Janša je njegova beseda znotaj koalicaje kaj veljala, sedaj so zgorja pijanci in narkomani, ki jim ni za verjeti.
Kaj ti pomaga veljava besede, če pa ne poveš nič, kar bi imelo dolgoročen vpliv.

BlueRunner ::

Jaz imam pa raje, da se vsaj trudijo prepričat kretene v opoziciji (in tudi znotraj koalicije), sindikatih in ostale bebce doma na kavčih.

Nikakor jim ne odrekam te pravice. Še več. Sem ZA to, da se potrdi oba predloga in seveda pričakujem, da jih bo vlada kot pripravljalec zagovarjala. Vendar pa to ne pomeni, da ne bom opozarjal vladno ekipo na nesposobnost in občasno tudi kakšen kretenizem.

Nimam pa ravno veliko upanja, da bo veliko ljudi razumelo strokovne argumenta zakaj je takšna zakonodaja potrebna. Parole pač mnogo bolj "palijo", kot pa strokovna argumentacija. Se bom pa seveda kljub temu potrudil in bom oddal svoj glas in bom povedal kaj si mislim o referendumskem vprašanju (ZA) in ločeno o delu te vlade (PROTI). Teh stvari pač ne bom mešal.

To menda veš, da ti tudi minister iz zlata (al pa vsaj tolk sposoben kot si ti), ki ga ti tako želiš, ne pomaga nič, če se ne trudi kljub temu, da ni garancije, da slepi spregledajo?

Trudi že, trudi. Ampak poglej si dva primera (povezan in nepovezan):
- Svetlik: "predlog se bi lahko še dopolnilo z novelami" WTF!?!? Vodja resorja, ki je pripravilo predlog pravi, da se ga bi dalo še izboljšati!!! Človek, ki bi moral najbolj trdno stadi za predlogom sam pravi, da se ga bi dalo izboljšati. Pa kako za hudiča lahko zagovarjaš nekaj, za kar veš, da ni najboljše in potem še pričakuješ, da se bodo ljudje s teboj strinjali? Mislim... WTF! Lahko en za šankom razpreda kaj ni najboljše, ne sme in ne more pa to početi človek, ki ima moč in odgovornost, da da od sebe samo najboljše. Lahko bi rekel, da je to največ, kar se je dalo uskladiti. Največ, kar je trenutno možno doseči in podobno. Ne more pa kar tako pišmevuhovsko reči, da se bi seveda dalo še kaj izboljšati. Ugmf...
- Križanič: izjavi, da se proučuje možnosti odkupa stanovanj in pomoči gradbincem. OK. Nisem ekonomist in verjetno ima minister za finance boljši vpogled v dejansko stanje financ. Ampak nisem pa bedak, da se ne bi mogel postaviti v kožo gradbinca, ki posluša te besede in si misli "še malo zdržmo, pa bomo zaslužli". Ali pa bank, ki si mislijo "še malo podaljšajmo te kredite, pa bomo dobile vse nazaj". Delavci in s.p.-ji pa naj ta čas od zraka živijo. Nekje med prisliko, stečajem in zavodom. Ukrepi so debatable, obnašanje ministra, ki opleta z besedami, ki bistveno vplivajo na obnašanje gospodarstva je recept za katastrofo. Ukrepe se sprejema ali pa ne sprejema. Ne pa, da se o njih filozofira in tako daje lažne upe enkart enim, enkrat pa drug. Vmes pa se na račun teh besed dela vedno večja škoda.

Evo...

Sem se izpihal.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Blazz je izjavil:

niti pod razno ne bom podpisal za referendum. Zavrnitev pokojninske reforme vodi v razpad pokojninskega sistema... Videl številke in analize in se zato strinjam da je reforma potrebna.

Cel kup vas je tu, ki meni da pokojnin nikoli ne bomo videli, na koncu boste s podpisom za referendum sami odločili, da jih res ne bomo ;) No šalo na stran, bodo pa dohodnino dvignl, nekje bo treba dnar dobit, zadolževati v tujini se ne mormo in ne smemo več po takem tempu, kot se je začela bivša JJ vlada.



ko je bil na položaju Janša je njegova beseda znotaj koalicaje kaj veljala, sedaj so zgorja pijanci in narkomani, ki jim ni za verjeti.
Kaj ti pomaga veljava besede, če pa ne poveš nič, kar bi imelo dolgoročen vpliv.



v tej vladi pahor res ni povedal nič kar bi imelo dolgoročni vpliv. Obnaša se kot otrok. Drobnič je s svojo butasto izjavo takoj odstopil oziroma ga je Janša nagnal, v tej koaliciji se samo hihitajo, najmanj butasti pa sami istopijo saj vidijo da jih tisti preveč butasti prehitevajo.
Glede na to da so se 2x več zadolžili kot vse vlade prej ti to lahko marsikaj pove.
Pa hudiča, saj povsod dvigujejo cene, bencin se po svetu poceni, pri nas se zviša, kdo bo sploh hotel vlagati v to deželo itak delajo vse na kratki rok in se jim jebe, če kaj je, potrebno vsaj podpreti tale referendum, ki je v majčkeni moči ljudstva in zavrnti reforme narkomanov.

BlueRunner ::

če kaj je, potrebno vsaj podpreti tale referendum, ki je v majčkeni moči ljudstva in zavrnti reforme narkomanov.

Čeprav je to kratkoročno in dolgoročno v škodo ljudstva?

No, če se sprejme si bomo naredili vsaj kratkoročno uslugo - kupili si bomo čas za bolj korenite reforme. Brez tega bi pa znali še kako zelo hitro na tanko piskati. Kot država in ljudstvo. Dolgoročno pa se strinjam, da to ni to.

Zgodovina sprememb…

lurker ::

Ne more pa kar tako pišmevuhovsko reči, da se bi seveda dalo še kaj izboljšati. Ugmf...
Seveda lahko. Tebe, intelektualca, bo taka stvar seveda tako znervirala, da boš popljuval predlog, pa naj v njem piše kar hoče.

Jaz, prepostež, bom pa pogledal, če je v njem kaj koristnega.

BlueRunner ::

lurker je izjavil:

Ne more pa kar tako pišmevuhovsko reči, da se bi seveda dalo še kaj izboljšati. Ugmf...
Seveda lahko. Tebe, intelektualca, bo taka stvar seveda tako znervirala, da boš popljuval predlog, pa naj v njem piše kar hoče.

Jaz, prepostež, bom pa pogledal, če je v njem kaj koristnega.

Ti brati ne veliko?

Vdihni in si še enkrat preberi kaj sem in bom JAZ storil, preden napišeš očitno bedarijo.

Vsekakor nimam težav z ločevanjem med morebitnim referendumskim vprašanjem in splošnim razočaranjem nad delom in obnašanjem te vlade.

Ti pa imaš očitno občasne težave z ločevanjem ljudi, ki so tega sposobni od tistih, ki tega niso sposobni.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

če kaj je, potrebno vsaj podpreti tale referendum, ki je v majčkeni moči ljudstva in zavrnti reforme narkomanov.
Torej, zavrniti nekaj, pa čeprav le iz principa, ne glede na morebitne pozitivne ali negativne posledice take odločitve. Ja, jako fino mišljenje.

Ramon dekers ::

BlueRunner je izjavil:

če kaj je, potrebno vsaj podpreti tale referendum, ki je v majčkeni moči ljudstva in zavrnti reforme narkomanov.

Čeprav je to kratkoročno in dolgoročno v škodo ljudstva?

No, če se sprejme si bomo naredili vsaj kratkoročno uslugo - kupili si bomo čas za bolj korenite reforme. Brez tega bi pa znali še kako zelo hitro na tanko piskati. Kot država in ljudstvo. Dolgoročno pa se strinjam, da to ni to.



za korenite reforme? Pa saj so imeli sedaj že par let za dobre reforme, če do sedaj niso uspeli naresti nič, potem ne rabimo tudi sedaj nič. Zavrnitev predloga je bi bil mogoče samo hitrejši padec te vlade v kateri je pomembna samo narkomanija, in orgije s psi, v ukrepe pa dajo višanje trošarin! Pa to je fenomenalno. To lahko naredi vsak bumbar, hey, še celo tisti ki je zadet:)

bluefish ::

za korenite reforme? Pa saj so imeli sedaj že par let za dobre reforme, če do sedaj niso uspeli naresti nič, potem ne rabimo tudi sedaj nič.
Torej ti ne bo težko našteti nekaj uspešnih reform, ki jih je finalizirala prejšnja vlada.

BlueRunner ::

za korenite reforme? Pa saj so imeli sedaj že par let za dobre reforme, če do sedaj niso uspeli naresti nič, potem ne rabimo tudi sedaj nič.

Nad temi sem obupal. Predlog, ki je sedaj na mizi, je verjetno največ, kar bomo od teh madeljcev dobili in cinično rečeno morda tudi edina šansa, da bomo lahko še pred bankrotom države dočakali naslednjo vlado.

Zavrnitev predloga je bi bil mogoče samo hitrejši padec te vlade

Nekateri še vedno živite v iluziji, da se bo državni zbor poln bodočih brezposelnih samega sebe predčasno razpustil. Pa da se bi poslanci v teh časih odpovedali svojim plačam dve leti prezgodaj... japajade. V našem sistemu takšen odstop vlade, kot si ga nekateri predstavljate, preprosto ni možen.

Lahko mandatar vrne mandat. Vendar pa je potem vprašanje kdo bo to razsulo sploh želel prevzeti samo za dve leti. V dveh letih, ko bodo šle stvari samo še bolj dol in bo na koncu vsega kriv tisti, ki bo zadnji držal volan v rokah. Mhm. Si kar mislim.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Nic ne bom podpisal.Izvolili smo jih zato, da se oni sami odlocajo.
Prejsnji zakon je smrdel, ker studenti niso dobival sluzbe(je blo ceneje najemat folk prek napotnic)...plus zloraba taka da res ni(se 50 letniki so delal na napotnice).Zdej jamrajo, da zasluzijo manj kot prej(student naj studira ne sluzi).Naj najdejo en dobr zakon in obenem rajsi zgradijo vec domov za studente, da ti ne bodo rabili "sluziti" za najemnine.

Pokojninska reforma je cisti fail...ampak ok mi pokojnine verjetno ne bomo videli.Plus glede na rodnost...je bolje, da je ne pricakujemo ker nas bodo glede na stevilke nasi otroci verjetno rajsi vrgli po stopnicah.Eno leto jokanja bo lazje kot celo zivljenje misernega obstoja zaradi 70% upokojenske populacije.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

za korenite reforme? Pa saj so imeli sedaj že par let za dobre reforme, če do sedaj niso uspeli naresti nič, potem ne rabimo tudi sedaj nič.
Torej ti ne bo težko našteti nekaj uspešnih reform, ki jih je finalizirala prejšnja vlada.



Prejšna vlada je bolj stala križem rok, ampak se vsaj ni zadolževala, trošarine so bile nizke...
Tu, v tej vladi se gleda samo kratkoročno. Same afere, in pizdarije, vse kar delejo je serjejo. Ok sedaj je pa dovolj, no saj načelom so politiki lutke višjih ljudi za zavesami, samo vseeno se pa ti ne moreš obnašati kot opica, dobesedno.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

janša uvaja malo delo #2 - tokrat s kredibilnimi viri (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8517754 (15474) BlueRunner
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712964 (11583) pirlo
»

Vzroki za propad referendumov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32042548 (35465) Karaya 52
»

Malo delo - referendum (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Problemi človeštva
1466198157 (169521) Mipe
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889126 (71063) tx-z

Več podobnih tem