» »

Dojemanje naravnih katastrof

Dojemanje naravnih katastrof

«
1
2

Lion29 ::

kolk mi je prav bedno ko se ob vsaki (naravni) katastrofi aktivira raja in začenja zganjat paniko in metat krivdo na človeka kot civilizacijo in vse dosežke... češ uničujemo Zemljo, gremo v pogubo in Narava (kot neka entiteta) se maščuje....Narava je vsemogočna... in bla bla bla... na drugi strani pa "verniki", na tretji strani pa vsi "zarotniki" in kaj jaz vem še kdo...

zanima me, kdaj bo nastopil čas, ko bomo ljudje sprejeli dejstvo, da smo na nekem planetu, na katerem veljajo neke fizikalne zakonitosti... in da se zaradi tega dogajajo razni tektonski premiki, prihaja do magnetnega sevanja, globalnega segrevanja, ledenih dob, sprememb polov, etc, etc...

pismo no... pa saj nismo v srednjem veku, ko so sežigali knjige in preganjali vse željne znanja.... dejmo no folk... zresnite se malo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PacificBlue ::

Seveda se lahko krivdo meče na človeštvo, ker smo neumni. Pa ne vem kolikokrat bo treba to se dokazat. Sami sebi. Kdo je torej bolj butast, tisti, ki zagovarjajo naravo in ne poznajo njenih "tapravih" zakonitosti ali tisti, ki poznajo zakonitosti pa gradijo nuklearke na tako nevarnih obmocjih. Ali sploh kaj gradijo tam, kjer ne bi smeli in jih kasneje ogrožajo plazovi ter se kaj hujsega. Kakorkoli obrneš smo ljudje neumna bitja. V želji po razvoju pozabljamo da ni vse tako enostavno, kot se zdi na prvi pogled..
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

guest #44 ::

Le redki trdijo, da je njihov sistem 100% varen, stabilen, oh in sploh,... še tej vrjetno znotraj v sebi imajo dvome le da ne priznajo, ker bi jih to pač koštalo službe, denarja, ugleda,...

Seveda je "narava" nad nami..."narava" je pač playing field z (IMO) random dogodki, kaj se bo gor igralo pa je odvisno le od igralcev. Ti se pač morejo vsake tolko prilagodit random eventu.

"Narava" bo vedno en korak pred nami, sam to ne pomeni da ne rabimo več igrat. V tem primeru rek "ni pomembna zmaga, ampak le igra" je še kako veljaven. "Narava" nas bo "tepla" ali igramo prazgodovino ali hi-tech prihodnost, sam slednja je precej bolj zabavna...tko da ne vidim razloga zakaj bi silili nazaj.

Lion29 ::

jverne: zakaj sklepas, da bo "Narava" vedno korak pred nami? in da nas bo vedno tepla? A menis, da se v naslednjih 100 letih ne bomo uspeli uspesno pripraviti na vecino katastrof? (poplave, pozari, toca, potresi, cunamiji, orkani, vulkani) ? Menis, da nasa tehnologija nebo zadosti napredna, da bi znali "defusat" oblake s toco, ali oblake s preobilnimi padavinami... unicit orkane preden nastanejo... narediti dobre protipozane ukrepe, etc? Kaj pa cez 200? 500? Mislis, da cez 500 ne bomo do potankosti spoznali nasega planeta in uspesno preprecevali teh pojavov ali pa jih vsaj omilili?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nurmaln ::

PacificBlue je izjavil:

Seveda se lahko krivdo meče na človeštvo, ker smo neumni.

Zase govor.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

guest #44 ::

Lion29 je izjavil:

jverne: zakaj sklepas, da bo "Narava" vedno korak pred nami? in da nas bo vedno tepla? A menis, da se v naslednjih 100 letih ne bomo uspeli uspesno pripraviti na vecino katastrof? (poplave, pozari, toca, potresi, cunamiji, orkani, vulkani) ? Menis, da nasa tehnologija nebo zadosti napredna, da bi znali "defusat" oblake s toco, ali oblake s preobilnimi padavinami... unicit orkane preden nastanejo... narediti dobre protipozane ukrepe, etc? Kaj pa cez 200? 500? Mislis, da cez 500 ne bomo do potankosti spoznali nasega planeta in uspesno preprecevali teh pojavov ali pa jih vsaj omilili?


Kaj pa kvantne fluktuacije?

Lion29 ::

Zaenkrat nam te ne povzrocajo tezav, z boljsim dojemanjem fizike, sploh pa kvantne fizike, bomo v naslednjih desetletjih tudi to spoznali v naslednjih stoletjih pa (predvidevam) tudi obvladali.

Sploh pa point mojega psota ni v tem... bolj cilja na tiste, ki zganjajo paniko (alla Blisk), ki pravijo ces da smo mi odgovorni za te potrese, pa vulkanske izbruhe in razne orkane...
ker valda 50.000 let nazaj teh pojavov na Zemlji ni bilo :8)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

guest #44 ::

I wouldn't be so sure glede obvladovanja kvantnih mahinacij. Jaz trdim, da po vsaki meji se pojavi nova neznana meja in to v neskončnost. Tako gledano ni pogoja, da bomo kadarkoli razumeli dokončno. Jz mislim, da manipuliranje z osnovnimi fizikalnimi zakoni oz. danostmi ni mogoče.

Zaenkrat so dokazi za eno ali drugo stran dokaj enakovredni, drugače povedano...zlo revni. Tko, da until then IMO bo "narava" nad nami. Daleč pa od tega, da bi bili naravi kaj dolžni oz da smo jo razjezili. To je področje vernikov.

Lion29 ::

jah... meni je ze trditev "narava nad nami" popolnoma zgresena.... narava je tle in mi jo odkrivamo...

in ne, nebi se mogel strinjati, da se bodo meje pojavljale v neskoncnost... vsaj ne kar se nasega planeta tice... preprican sem, da bomo v naslednjih 50 letih spoznali in postavili vse osnovne zakone kvantne fizike....kar pa pomeni le to, da bomo doumeli kako deluje... zdalec od tega da bi to obvladali....in zdalec od tega, da bi odkrili vse mogoce korelacije in posledice teh zakonov... to bomo pa uspeli v naslednjih 50-200 letih (odvisno kako hitro bomo dosegli se singularnost)...

Vse skupaj je le vprasanje casa... sploh pa ker sem mnenja, da zivimo v fizicnem svetu in ne filozofskem... torej nekje je meja fizike... nekje se bo odkrivanje zakonisti moralo zakljuciti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

guest #44 ::

your guess is not really better than mine...so...

keworkian ::

Btw narava JE vsemogočna. Narava se ne maščuje samo odgovarja naši "človeški "izredni" ""aroganci""".

guest #44 ::

srkazem detektor mi je crknu, say what?

Fave ::

keworkian je izjavil:

Btw narava JE vsemogočna. Narava se ne maščuje samo odgovarja naši "človeški "izredni" ""aroganci""".


Ja, ker preden se je pa pojavil človek, sta se pa na Zemlji cedila med in mleko...zeh
My mind's a hyper tool that fixes everything.

PacificBlue ::

Zase govor.


Sploh ni potrebe. Ljudje mi to vsak dan dokazujejo. Kar se njih tiče, seveda.
Ne govorim pa tega iz zlobe ampak iz čisto nedolžnega opazovanja okolice in ljudi.

Btw

ljudje smo del narave, voda predstavlja cca 60 - 70 % telesne teže človeka. Narava ni nad nami, pod nami..je tukaj in moramo jo varovati, kot moramo varovati sebe. Zato osebno nasprotujem gradnji nukleark, ker radioaktivnost ni prijazna do narave, ni prijazna do nas. V kolikor pa se zagovarjajo varnostni mehanizmi pa lahk vidimo, da vse le ni tako čisto, kot se je zdaj pokazalo. Raje bi izbral boljso možnost, sam trenutno ni kaj pametnega na vidiku, kapitalistična ureditev pač ne more brez tega,da ljudem ne bi bilo treba plačevati za energijo, simple as that.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Pyr0Beast ::

Zato osebno nasprotujem gradnji nukleark, ker radioaktivnost ni prijazna do narave, ni prijazna do nas.

Čakaj. A radioaktivnost je naredil človek ? Jejžešga :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Senitel ::

PacificBlue je izjavil:

Raje bi izbral boljso možnost, sam trenutno ni kaj pametnega na vidiku, kapitalistična ureditev pač ne more brez tega,da ljudem ne bi bilo treba plačevati za energijo, simple as that.

Pa saj je bilo že miljardo tem kako priti do zastonj energije tu okrog. Kaj/kdo ti preprečuje, da ne začneš talat okrog obscenih količin energije zastonj?

Lion29 ::

Senitel je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Raje bi izbral boljso možnost, sam trenutno ni kaj pametnega na vidiku, kapitalistična ureditev pač ne more brez tega,da ljudem ne bi bilo treba plačevati za energijo, simple as that.

Pa saj je bilo že miljardo tem kako priti do zastonj energije tu okrog. Kaj/kdo ti preprečuje, da ne začneš talat okrog obscenih količin energije zastonj?


sej ti je povedal

PacificBlue je izjavil:

kapitalistična ureditev pač


:))
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

jverne: Jaz sem pa bolj prepričan, da bomo postavili ene par enakovrednih teorij, ki nam do potankosti (drugače) razlagajo svet in tudi napovedujejo pravilno vse dogodke, ampak katera izmed teh nekaj je pa RES pravilna, pa ne bomo vedeli. Za to, kar trdim, je še manj argumentov, kot za Theory Of Everything ali pa za tvoje prepričanje nespoznavnosti.

Najbolj smortno je po nekaj časa, ko vidiš, da si spoznal vse lastnosti fizikalnih zakonov in zakaj - na podlagi tega postaviti eno razumno mejo ali cilj and just live with it.

Sicer je moj post izven teme, ampak sem mogel napisati še tretjo stališče oz. prepričanje. Just a hunch. Nisem fizik ampak programer, ki rad spremljam dogajanja na znanstvenem igrišču in si sam razdelam kakšno stališče bom imel. Sem pa vedno odprt za nova spoznanja in stara prepričanja, če se tako izkaže, lahko tudi zavržem.


---

Če je kdo spremljal Odmeve danes: Ta katastrofa na Japonskem bo res katastrofa. Strah pred jedrsko energijo je spet med nami in to mi ni niti malo všeč. Tiste Toshibine 4S (Super Safe, Small and Simple) reaktorje v vsako vas!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tsh2 ::

Lion29 je izjavil:

dejmo no folk... zresnite se malo

a govoriš meni?

tsh2 ::

guest #44 je izjavil:

Jz mislim, da manipuliranje z osnovnimi fizikalnimi zakoni oz. danostmi ni mogoče.

kaj misliš s tem stavkom? spreminjanje fizikalnih zakonov? to seveda ni možno. ravnanje v skladu z njimi, da dosežeš nek cilj? to človek počne ves čas (zavedno ali nezavedno) in drugače sploh ni mogoče narediti ničesar. malo imaš nerazčiščene stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

guest #44 ::

Pa točno to jaz mislim. Da čez naravo aka. fizikalnimi zakoni ne moremo iti. Seveda delamo v skladu z njimi. Point je bil, da če zakoni diktirajo neskončno vesolje, pol pomeni da nekako ne bomo prišli do njihovega popolnega poznanstva. Neskončnost za seboj potegne tudi stvari kot so random dogodki IMO. Zakone bomo torej kot vse dosedaj obravnavali le kot bolj ali manj natančne modele. Hence, bomo lahko našo kvantno elektrarno lahko zmodelirali na določeno stopnjo zanesljivosti and nobody will know for sure, če jo ne bo zadel kak kvantni tsunami z povratno dobo 10 miljard let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

kalko ::

Folk je tumpast in verjame vse, kar jim natvezijo razni njuejđerji in z njuejđ virusom okuženi novinarji. Narava, Zemlja, ni nobeno "božanstvo", nima nobene "duše" in niti ne ve, kaj se dogaja z njo.

It's all just physics. Vse ostalo je BS. Ampak večina folka je a) preneumna, da bi to zapopadla ali b) ima že preveč oprane možgane.

PaX_MaN ::

tsh2 ::

tale iz zadnjega videa ima pa probleme s sovražnostjo do človeštva, hitler je imel podoben problem. sploh se ne strinjam z njim. še kako lahko slabo vplivamo na zemljo. ni nas tako malo in zemlja ni tako velika.
nekatere stvari se dogajajo neodvisno od tega, kaj mi počnemo, nekatere pa ne. ne moreš pa kar posploševat.

PaX_MaN ::

ni nas tako malo in zemlja ni tako velika.

Pfft, dokler ne bomo zapolnili oceanov in atmosfere, mislim, da ni škode.

tsh2 ::

kako pa veš, da ni škode? če bi naprimer kmetje lahko špricali kolikor hočejo in kadar hočejo bi zdaj pili že močno zastrupljeno vodo. če ne bi prepovedali lova na nektere živali bi bile že zdavnaj izumrle. itd.

MitkoRus ::

eh otroci .... govorite o naravi kot, da je narava poslanka v kranjskem parlamentu. Narava smo mi vsi - to vaše bezljanje po forumu je narava, tok naših misli je narava, želja po tem da se razvijamo je naravo, to da se kdaj zajebemo je narava, vse je to narava. Narava ni nad nami, narava ni pod nami, mi smo narava. Zato je kretensko razpravljat o tem:

- kako škodimo naravi
- kako nimamo spoštovanja do narave
- kako je narava močnejša od nas

eh ... kot bi poslušal kmečke klepetulje 200 let nazaj nekje v škofji loki...

Lion29 ::

tsh2 je izjavil:

kako pa veš, da ni škode? če bi naprimer kmetje lahko špricali kolikor hočejo in kadar hočejo bi zdaj pili že močno zastrupljeno vodo. če ne bi prepovedali lova na nektere živali bi bile že zdavnaj izumrle. itd.


so? to na grand scale planeta ne pomeni nic! nisi poslusal videa? vec kot 90% kdajkoli zivec vrst je ze izumrlo! vsaki dan jih izumre 5!

ce bi zastrupli vodo... bi pac veliko vrst izumrlo.. mogoce tudi mi... ampak to planetu ne pomeni cisto nic... [pac evolucija se bo dogajala naprej... cez 100.000 let bodo zivele vrste, ki bodo uzivale ta strup... ce se ne bo ze prej vse razpucalo...

pac tko je... mi (ljudje) pac gledamo iz nase perspektive
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

tsh2 ::

ja gledam iz perspektive ljudi in živali, drugo sploh ni pomembno.

Lion29 ::

tsh2 je izjavil:

ja gledam iz perspektive ljudi in živali, drugo sploh ni pomembno.



torej gledas tocno tako, kot je opisal carlin.... arogantno, ces da se ves svet, ce ne celo vesolje... vrti okoli nas, ljudi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

tsh2 ::

sploh ne gledam arogantno. ampak dobro počutje ljudi in živali je vse, kar je važno. gledanje kakorkoli drugače je neumno.

guest #44 ::

Praktično gledano vesolje se vrti okoli nas, saj smo zaenkrat edina inteligentna bitja v znanem vesolju...to ne pomeni, da bo nujno vedno tako.

BlueRunner ::

Kje je Thomas?

guest #44 ::

Res je, zlo čudno da se ni še pojavu?!

Double_J ::

Kje je Thomas?


Narava ima vedno zadnjo besedo...
Dve šivanki...

cortez ::

Zavedat se moramo, da smo ljudje samo uporabniki na tej zemlji; nismo njeni lastniki in ne moremo oz. ne smemo z njo upravljat, kot se nam dvigne. Res da je potres posledica tektomskih premikov plošč, vendar JE je pa človek postavil, zato mora tudi nosit posledice.

Banalni primer : Predstavljajte si stanovanje; če boste v njem kurili, ni rečeno, da ga ne boste enkrat skurili. Kdo je tle kriv ? Človek !

nurmaln ::

cortez je izjavil:

Zavedat se moramo, da smo ljudje samo uporabniki na tej zemlji; nismo njeni lastniki in ne moremo oz. ne smemo z njo upravljat, kot se nam dvigne.

Dej ne tež, na svojih 1000m2 sem jaz lastnik, nisem najemnik. Če maš ti v karakterju bit servilen ponižen hlapec pač bodi, ostali smo gospodarji na svojem.
Z zemljo smemo in moramo upravljat "kot se nam dvigne", valda moramo pa poskrbet da si jo ob tem čim manj zaserjemo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

guest #44 ::

Zemljo moremo definitivno mi upravljat, ampak ne z spodnjo glavo temveč zgornjo. Vsako surovino moremo izkoristiti karseda učinkovito.
In nehajte že enkrat s to elektrarno, potres je zdržala brez težav, le voda je zalila kritične dele, naslednjič se bo poskrbelo, da je vodotesno.
Če pade meteorit...meteorit ne bo padel ker ga bomo deflect-ali (in ja, je v zmožnosti naše trenutne tehnologije).

Sem za to, da se ustvari neke narodne parke oz super fensi zoo-je, da se ohranja nekaj primerkov živali, dovolj dolgo, da jih kartografiramo do potankosti. Zeleni se bodo bunli, da pač ne bo več "divjih" živali...jah divje živali so fanj dokler ne rabiš pred njimi laufat ali da jih gledaš po TV.

Nični razvoj na žalost zelencev ni neka realna možnost. Sicer pa sploh nevem kaj kurac hočejo zeleni? Nočejo nukleark, hočejo veternice in želijo furat električne avtomobile. So čist zmedeni. A hočete živeti nazaj v srednjem veku ali kako?

cortez ::

nenormaln : kdo ti je dal lastništvo zemlje ? Si jo kupil. OK. Vendar kupnina ti ni dala pravice, da z zemljo delaš kot svinja z mehom; razn, če se s tem identificiraš.

Atomska energija je tukaj, to je dejstvo. Ni pa rečeno, da je možno energijo pridobivat iz bolj ekoloških virov, ki ne ogrožajo okolja kakor JE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

jype ::

PacificBlue> Zato osebno nasprotujem gradnji nukleark, ker radioaktivnost ni prijazna do narave, ni prijazna do nas.

Čak mal, kako zdej radioaktivnost nenadoma ni prijazna do narave? Sej radioaktivnost _je_ naravna!

Natural nuclear fission reactor @ Wikipedia

bluefish ::

Atomska energija je tukaj, to je dejstvo. Ni pa rečeno, da je možno energijo pridobivat iz bolj ekoloških virov, ki ne ogrožajo okolja kakor JE.
Kkaor vzameš. Trenutno je JE načistejši vir energije. Zeleni pa vidijo fluorescentno na vsakem koraku.

nurmaln ::

cortez je izjavil:

nenormaln : kdo ti je dal lastništvo zemlje ? Si jo kupil. OK. Vendar kupnina ti ni dala pravice, da z zemljo delaš kot svinja z mehom;

Seveda mi je.

Atomska energija je tukaj, to je dejstvo. Ni pa rečeno, da je možno energijo pridobivat iz bolj ekoloških virov, ki ne ogrožajo okolja kakor JE.

Na primer?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Fave ::

guest #44 je izjavil:

Nični razvoj na žalost zelencev ni neka realna možnost. Sicer pa sploh nevem kaj kurac hočejo zeleni? Nočejo nukleark, hočejo veternice in želijo furat električne avtomobile. So čist zmedeni. A hočete živeti nazaj v srednjem veku ali kako?


Tudi veternice jim niso po godu: http://www.rtvslo.si/okolje/sodni-mlini...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

guest #44 ::

Fave je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Nični razvoj na žalost zelencev ni neka realna možnost. Sicer pa sploh nevem kaj kurac hočejo zeleni? Nočejo nukleark, hočejo veternice in želijo furat električne avtomobile. So čist zmedeni. A hočete živeti nazaj v srednjem veku ali kako?


Tudi veternice jim niso po godu: http://www.rtvslo.si/okolje/sodni-mlini...


Oh the irony! In times like this me prav prime da bi šou trolat na kak zelen forum... ;)

Btw, ne bom volu SMS...ker so sparčkani z zelenimi in so se zoperstavli predlogu dodatnega bloka NEK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

gruntfürmich ::

Lion29 je izjavil:

zanima me, kdaj bo nastopil čas, ko bomo ljudje sprejeli dejstvo, da smo na nekem planetu, na katerem veljajo neke fizikalne zakonitosti...


nikoli.

dokaz:

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Kenpachi ::

Švoh dokaz. Ovržni dokaz: evolucija. IQ je relativiteta. Skozi čas bodo osebki, ki so "sprejeli dejstvo" na relativni lestvici skozi čas vse bolj na levi strani tega diagrama. Morajo biti, drugače ne gre - potem ni evolucije.
Zaraki Kenpachi.

Lonsarg ::

Ah evolucija je prepočasna, prepovedal bomo neumnim delat otroke pa bo:) Naj posvojijo pametne otroke:)

Thomas ::

Strinjam se z originalnim posterjem. Idolatriranje Narave mi gre skrajno na jetra. Narava je samo razmetano skladišče atomov in proste entalpije. Tazeleni Pogani pa jasno, so v svoji religiozni vročici, vedno boljo podivjani.

Bo treba Naravo zrihtat, ni druge.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gruntfürmich ::

Thomas je izjavil:

Narava je samo razmetano skladišče atomov in proste entalpije.
Bo treba Naravo zrihtat, ni druge.


pa upaš ti svoje arome tudi razmetati še pred smrtjo, ali pa boš tak heroj samo po njej?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thomas ::

Tudi moji atomi ne ležijo prav in idealno, jasno. Treba vse spermutirat v boljšo konfiguracijo, vključno s trenutno mojimi, se razume.

Recimo tisti železovi, v hemoglobinu, v krvi, razmazani hijeni okoli ust, ali pa vsi ogljikovi v boreliji, v klopu .... da ne naštevam dalje, so evidentno vsi narobe razmeščeni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je nenaravno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9013978 (12119) tt2advanced
»

Odtujenost od narave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15022670 (20297) guest #44
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34639291 (35126) Thomas
»

The invention of lying...aka how it really is (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14613108 (11242) guest #44
»

NASA dala zeleno luč misiji MAVEN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5215803 (14288) Jst

Več podobnih tem