» »

Xtreamer Prodigy

Xtreamer Prodigy

««
10 / 11
»»

polde66 ::

Vprašanje, kaj pa je najboljše za zmerno ceno z 3D podporo, usb 3.0...?
Sam sem si omislil Egreat R6S, cena 140 eur prek Amazona, lahko se naloži FW od:
http://tibi78.dyndns.org/wordpress/2012...
Z njim dobiš cel kup šare pa kakšen dober pripomoček tudi.
polde

misek ::

In koliko boljše je to od Prodigy-ja in ostalih podobnih predvajalnikov? HW je namreč zelo podoben.

polde66 ::

Ne vem, zato pa sprašujem kaj je najboljše za majhno ceno?
polde

ufm ::

Jaz še tega nisem zasledil, da je verzija 4 v testiranju. Kje pa se naloži? No, se sploh izplača, glede na 3,5 RC8?

king67 ::

Na netu je že 3.5RC10.

lp,
king67

qzem ::

Hej!

Preden odprem novo temo, bom rajši vprašal tukaj, mogoče mi potem teme sploh ne bo treba odpirati. V bližnji prihodnosti bom dobil T4 Mega paket (pri t-2), preko VDSL (optika na žalost pri meni ne pride v poštev). Razmišljam o nakupu xtreamer sidewinder 3. Tu pa se pojavijo tri vprašanja:

1. Ali dela IPTV na tem xtreamer-ju?
2. Kako je z tv in internet porti na VDSL-ju?
3. Ali je možno s pomočjo routerja, ki podpira dd wrt speljati ves promet na vse porte, se pravi internet in IPTV, tako da bi lahko na preko xtreamerja gledal tv in uporabljal internet? (kolega ima namreč enak paket, vendar je on zastavil zadevo tako, da gleda tv preko računalnika, ampak je moral v računalnik namontirati dve mrežni kartici, po drugi dobi internetni promet).

Prosim za odgovore, če nisem dovolj jasno napisal, lahko razložim tudi bolj obširno:).

ufm ::

1. Ne vem.
2. Imam T2 VDSL in mi dela internet in HD TV brez težav.
3. Da

mambli ::

Hi,

sam sem pred kakšnim 2em meseci kupil SW3. Kot prvo moraš kupiti tudi disk za SW3, saj boš drugače imel velike probleme z nameščanjem programov na SW3. Doma imam optiko 100mb
IPTV dela. Tudi nekateri plačljivi programi. Sam imam osnovno programsko shemo, vendar lahko gledam tudi tuje programe ter te nove POP kanale.
Vendar mi pa ne dela vedno vse. Sam se imam za naprednega uporabnika, vendar počasi izubljam potrpljenje s SW3.
Probleme imam s pretokom datotek preko SW3, iz njega in na njega. Kdaj ne vidi sharov. Kdaj moji clienti(windows in ubuntu) ne vidijo sharov na SW3. Na wireless pozabi, kabel 100%
Kdaj izginejo vse ikone pri programu, ki se ga uporablja za IPTV. Občasno je problem z bufferjem pri steamanju in postane sw3 neodziven in ga moraš resetirati.

Sam bom poizkusil vse še enkrat zbrisati in ponovno naložiti. Če bo še kar zafrkavalo gre pa v škatlo in naročim boxee.

qzem ::

@ufm

Hvala za odgovore!

@mambli

Kateri software pa uporabljas,bral sem da je zdaj zunaj 3.5 RC10? Ali ni boxee na voljo samo v zda?

qzem ::

Aja še nekaj me zanima, kako pa je s podnapisi, na IPTV preko xtreamerja, ali delajo?

mambli ::

Boxee, lahko kupis tudi tukaj. Imam dva prijatelja, ki ga imata.
Podnapisi delajo brez problemov, tako na iptv, kot pri gledanju divxov, dvdjev,..

qzem ::

Sem našel boxee v sloveniji ja, ampak vidim da je cena bistveno višja od xtreamerja. Za koliko bi prodal ti svojega xtreamerja, če bi se ga odločil prodati :)?

mambli ::

Ne vem, če ga bom prodajal.
uporabljam pa zadnjo verzijo RC10

qzem ::

Trenutno se odločam med xtreamer Prodigy ter Boxee Box-om. Katerega priporčate ljudje na forumu :D? Nujno je da lahko IP TV spravim čez...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: qzem ()

qzem ::

Nikjer ne najdem kakšnih konkretnih navodil za vzopstavitev IP TV na boxee box-u. Pa me znaima ali sploh lahko speljem T-2 televiziojo prkeo boxee-ja, kajti še vedno se nisem odločil katero napravico bi bilo boljše kupiti, xtreamer ali boxee box... Bi se priporočal za kakšen link, če bo kdo, ki kaj ve o tem bral tole.

opel11 ::

pozdravljeni ,

Sem lastnik novega(rabljenega )XT-ja.Me pa zanima ena stvar in sicer kako zamenjati play listo v samem XT-ju?
Namreč listo sem osvežil in nikakor je ne morem naložiti(bolje povedano naložim jo lahko vendar ko greš v xlive je vse vedno enako)
Preko VLC-ja pa jo lahko zaženem.Poizkusil sem tudi tako , da sem na novo naložil zadnji FM in in na novo inštaliral xlive ,ki ti ga ponudi sitem vendar vedno ista pesem-ne vidim nove liste.Prosim za pomoč ker vem da ste sami strokovnjaki.
Hvala za odgovore

l.p.

opel11 ::

za play listo sem sedaj ugotovil kako jo spreminjaš in dodajaš kanale(program ultraedit).
sedaj me pa zanima kako na xtreamerju zaženeš podnapise-ker ko stisnem tipko za podnapise se mi samo pojavi prečrtan krogec.
lepo prosim za kakšen nasvet.

l.p.

misek ::

Podnapisi za iptv na Prodigy ne delujejo.

opel11 ::

ok hvala-da se ne bom mučil še napre(sem očitno prejšnji post od mamblia narobe razumel ko je napisal da podnapisi na ip-tv delujejo brez problemov-verjetno je bilo mišljeno za VLC ali pa MulticastTV.

l.p.

pa mogoče še eno vprašanje ki me tudi muči dalj časa-na forum.xtreamer sem se logiral brez problemov nakar naslednji dan innaprej do danes ne morem več odpirati foruma:napiše mi- [#2000] You are not allowed to visit this forum-mogoče kdo ve zakaj oz.ali ima še kdo težave.

hvala

l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opel11 ()

qzem ::

misek je izjavil:

Podnapisi za iptv na Prodigy ne delujejo.


Misliš, da bo s časoma kdo ugotovil kako usposobiti tudi podnapise? Ali so na starejših verzijah xtreamerja delovali?

misek ::

qzem je izjavil:

misek je izjavil:

Podnapisi za iptv na Prodigy ne delujejo.

Misliš, da bo s časoma kdo ugotovil kako usposobiti tudi podnapise? Ali so na starejših verzijah xtreamerja delovali?
Na 2.7 fw delujejo, na 3.0+ pa ne. Žal R&D nima posluha za takšne zadeve. Saj veš: sedaj pride telefon ;)

qzem ::

misek je izjavil:

Na 2.7 fw delujejo, na 3.0+ pa ne. Žal R&D nima posluha za takšne zadeve. Saj veš: sedaj pride telefon ;)


Aha kul, se pravi da kar se IP TV tiče bi skoraj bilo boljše nabaviti starejšega. Glede na forum domnevam,d a se kar spoznaš na te zadeve, pa me zanima katero napravo bi mi priporočil namesto xtreamerja, da bi speljal skozi IPTV ter odklenil programsko shemo, brez da bi moral vse speljati skozi PC. Mulitcast promet bom spravil kar skozi router.

misek ::

Za stestirati bi bilo kakšen poceni Android ključek kot je recimo MK802 ali kaj podobnega. Tega je namreč precej v rangu pod 100 €. Na androidu je po moje večja verjetnost, da iptv usposobiš na polno (preklop kanalov, epg, pvr, ...).
Žal kakšnega nimam pri roki za test.

borsku ::

Pozdrav vsem!

Mene pa zanima, kako je s srt podnapisi pri predvajanju SBS 3D mkv filmov. Jih napravica predvaja tako kot je treba, al ima težave, tako kot kar nekaj TV medijskih predvajalnikov (npr. Pansonic 3D LCD-ji). Resno razmišljam o nakupu Xtreamer Prodigy-ja in me zanima, ali se ga bolj splača kupiti v tujini al pri nas.

Hvala in lep pozdrav!

Blazz ::

samo nasvet. Ko bos gledal SBS bos ugotovil da je brezveze, če si lahko prave 3D image privoščiš, katere prodigy podpira. A glej ga zlomka, naprava več kot 10 mega na sec prek networka ne zmore zato ti bodo štekali in si boš moral omisliti še lokalni disk... ja naj te ne zavede 1gbit link. Vhod je 1 gb vendar SoC ne zmore več kot 10 mega po networku. Tako da boš tudi premikal velike filme po cele dneve, če ne si boš moral omisliti usb disk... vglavnem kupi si raje HTPC, xtreamer s podatki zelo zavaja in iz dneva v dan boš bolj razočaran... android na njem je popoln crap, meni se xtreamer prižiga po 1 minuto, jukebox je tud katastrofalen... raje kupi HTPC in XBMC app...

borsku ::

Hvala lepa za nasvet - a dodatnega PC-ja ne bom kupoval. Imam namreč Vaio-ta in Mac Pro-ja. Kar rabim je soliden media player, ki bo brez težav predvajal večino video formatov + 3D filme. Mogoče ga sploh ne bi iskal, če ne bi kupil LCD Panasonic TV, ki ima obupen player, podnapisi v 3D MKV-jih pa se sploh ne dajo nastavit. Obup. Kak LG je vzoren, kar se tega tiče. A žal je Panasonic že doma in ga ne bom menjal.
V odgovoru nisi nič zapisal, kako podnapise v 3D MKV-jih "obvlada" Prodigy. Lahko to kdo preizkusi in pove.
Filme imam itak na zunanjem USB-ju, tako da bi preko mreže poslušal samo glasbo, čeprav ne vem, kako Prodigy to "obvlada".
Ali se splača odšteti malo več in nabaviti "Black" varianto s DVB-T modulom. Je ta modul vreden tega doplačila, al pri nas to ni tako aktualno. Drugače pa sem T-2 naročnik in imam VDSL 4 (20/2 povezava).

king67 ::

Če se boš odločil za verzijo Silver, ti ga lahko prodam, če želiš. Sam ga praktično ne uporabljam.

lp,
king67

misek ::

Če kdo hoče preizkusiti firmware 4.0 r9681.

opel11 ::

a je kdo ta novi firmware preizkusil?

l.p.

misek ::

Naložil sem ga, se sprehodil po menujih, predvajal pa nisem nič. Prav tako ne poznam sprememb.

opel11 ::

ok bomo probali-upam da je kaj hitrejši od predhodnjega

misek ::

No, preizkusi pa sporoči. Morda še v tem letu začnem uporabljati Prodigy :)

opel11 ::

prvi vtisi -nekaj spremenjenih bližnjic - drugače zaenkrat ne opažam razlik-tudi prižiga se zadeva še vedno cca 1 minuto.
tudi podnapisi v IPTV ne delujejo.
toliko zaenkrat

l.p.

Blazz ::

imam občutek da tale xtreamer firma ne bo več dolgo obstajala... zamerili so se prav vsem...

misek ::

Danes je uradno objavljen novi firmware v4. Kolikor vidim je 4.0 r9681, torej ta, ki se je pred časom že pojavil na internetu (že kar 6. november).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

opel11 ::

bomo probali-beta verzija mi je začela kr ven metat
l.p.

opel11 ::

zaenkrat je stabilen-podnapisov za ip tv še vedno ni

dees ::

dva dni imam xtreamer prodigy black, večkrat se mi sesuje in ponovno vklopi, ne deluje youtube v browserju, kako hudi.. naj snemam?, vedno mi je zbrisal predhodno narejeno mapo REC, a moraš nastaviti snemanje in ga potem pustiti pri miru(ne pregledovati slik, youtuba,..), sicer mmi je lepo uspelo sestaviti mrežo in vidim vse diske, s tem ni bilo težav.

opel11 ::

katero verzijo FW-ja pa imaš-ker kot sem napisal sem imel naloženo beta verzijo 4-pa mi je isto začel ven metat in podobno sr....
potem pa sem naložil orig.FW 4 in dela tko kot je treba pa še malce hitreje se odziva kot prejšna verzija 3.5
l.p.
p.s
vsem vesele božične praznike:D

dees ::

original je prišel napakiran z verzijo 4.0 r9307,
dogaja se mi da ko snemam in se vmes resetira, mi pobriše rec file in izgubim tudi prejšnje posnetke (čisto vse!!!)
kupil se ga predvsem zaradi snemanja prek DBVt. Imaš kaj več izkušenj s tem

dees ::

včeraj nastavim par filmov na snemanj na dveh kanalih hkrati, zvečer pregledam urnik snemanja, ker hočem dodati še par dodatnih oddaj pa ugotovim da so v urniku dodane tudi oddaje ki jih nisem sam označil in jih je prodigy sam!!!!, pa še zbrisat jih nisem mogel. OK pustim in danes poskusim pogledat kaj sem posnel. Na enem kanalu sem posnel cca 7 oddaj in od teh mi niti ene noče prebrati, še celo tiste ne ki sem jo posnel dan pred tem in jo že enkrat gledal. Grem na drugo mapo, kjer so posnetki kanala, ki ga nisem sam nastavil za snemanje, poskusim vstopit v mapo, se mi resetira, ponovno pobere in po pregledu diska ni na njem več mape v katero shranjuje posnetke, vse je zbrisal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;(

Robert ::

Mene pa zanima kako brezžično povezati Prodigya z PC-jem in sicer imam firemware 4, WiFi anteno na Prodigyu in Siol internet ter Inbox V50 modem. Prav tako me zanima kako brezžično povezati IPTV Siol(Multicast), ki ga imam na računalniku z predvajanjem na Prodigyu. Rabil bi za oboje navodilo korak po koraku.

plaz21 ::

A kdo ve kako je z BluRay diski regije A? Jih Xtreamer Prodigy Black predvaja ali ne?

opel11 ::

včeraj nastavim par filmov na snemanj na dveh kanalih hkrati, zvečer pregledam urnik snemanja, ker hočem dodati še par dodatnih oddaj pa ugotovim da so v urniku dodane tudi oddaje ki jih nisem sam označil in jih je prodigy sam!!!!, pa še zbrisat jih nisem mogel. OK pustim in danes poskusim pogledat kaj sem posnel. Na enem kanalu sem posnel cca 7 oddaj in od teh mi niti ene noče prebrati, še celo tiste ne ki sem jo posnel dan pred tem in jo že enkrat gledal. Grem na drugo mapo, kjer so posnetki kanala, ki ga nisem sam nastavil za snemanje, poskusim vstopit v mapo, se mi resetira, ponovno pobere in po pregledu diska ni na njem več mape v katero shranjuje posnetke, vse je zbrisal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;(

po moje bi moral še enkrat naložiti na novo FW-sicer z snemanjem na Prodigiyu nimam izkušen vendar glede na to da se ti stalno sesuva bi sam osebno tako nardil.

l.p.

dees ::

sem prišel sam na isto idejo in sem ga tud naložil, potem spet dal celo dopoldne na snemanje in ravnokar ugotovil da se mu je spet sfcljalo, datoteke sicer vidi a ga ob poskusu predvajanja vrže v home meni in se ne zgodi ničesar, na računalniku pa vidim le prazne folderje, poskusil bom še formatirat disk s prodigyem??, sicer sem pa že bolj obupal kot ne, pa vse je tako lepo kazalo(pisalo)

misek ::

Morda bi bilo bolje disk formatirati v EXT3 format, ki je namreč bolj stabilen kot NTFS. Ne vem pa ali zna prodigy snemati TV na EXT3 formatiran disk.

D-PaX ::

A lahko nekdo da xlive beta za prodigy link.
dsapac tv
Paxy

dsapac ::

Tole je zdaj stabilna verzija. Vec ali manj stvari delujejo. Zdaj glede Movies in Live TV predlagam linijo vsaj z 4MB. Playlisto so posodobljene ampak trenutno samo v m3u 2 rss.
Bom uredil se rss kodo z ikonami. Ampak je tega res veliko. Tezava je v tem da so prazniki in mi moja stenka da sem prevec za racunalnikom.

http://dl.dropbox.com/u/17198707/xLive_...

Tarzan ::

Egreat R6S se dobi pa že tudi za malenkost manj kot 100 dolarjev. Po hardveru je pa čisto identičen Prodigyju. Naj pa ne bi rabil aktivnega hlajenja, ker ima aluminijasto ohišje. Zdaj me pa že precej mika nakup. :)

ufm ::

Jaz sem imel EGREAT pred Prodigijem. Sem bil vesel, ker sem ga celo uspel prodati. FW je bil PODEN, osnovne reči so štekale. Nikoli nisem bil ziher, če bom uspel kaj posneti ali ne... FW posodabljanje - same obljube oz, kmalu še teh ni bilo več.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204745059 (20751) bbobst
»

Xtreamer prodigy 4K

Oddelek: Kaj kupiti
264052 (1731) fender2206
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227875 (95547) telexdell
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235547 (19093) TheHijacker
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425578 (3907) dsapac

Več podobnih tem