» »

Xtreamer Prodigy

Xtreamer Prodigy

««
4 / 11
»»

misek ::

Mene osebno ni prepričal. Sem pričakoval več glede na njegovo cpu zmogljivost, saj uporabniški vmesnik niti slučajno ni tekoč. Vsaj meni ne. Se pa menda tudi predvajalniki od drugih firm z istim procesorjem podobno obnašajo. Sem pač preprost uporabnik, kateremu mk1 zadostuje. Pa Ultra tudi. No, Ultra2 bo še boljša. Bom videl naslednji teden koliko ;)
Je pa res, da smo že začeli s predelavami, tako da se lahko stanje Prodigy fw sčasoma spremeni.

D-PaX ::

misek je izjavil:


Je pa res, da smo že začeli s predelavami, tako da se lahko stanje Prodigy fw sčasoma spremeni.


A bo v novem FW iptv?
Paxy

Klampfer ::

Meni ni ne vem kaj... Razočaran nad hitrostjo mrežne povezave (iz PCja kopira na disk v Prodigy cca. 10MB/s, bojda zato ker mrežno kontrolira procesor in ne zmore več, čeprav oglašujejo 1G LAN).

Filme predvaja vredu, kot stari Xtreamer. Bittorent client mi ne deluje. Android aplikacije ne more instalirati (vsaj meni še ni uspelo nobene)... upam, da se fw poštima čim prej, tako da bo dodana vrednost delala kot jo oglašujejo.
Bogomir

misek ::

D-PaX je izjavil:

A bo v novem FW iptv?
Ne. Razen če kdo pozna/napiše kakšno Android aplikacijo za ta namen. To ne bi smelo biti prehudno - en overlay menu + predvajanje videa preko unicast in multicast povezave.

Klampfer je izjavil:

upam, da se fw poštima čim prej, tako da bo dodana vrednost delala kot jo oglašujejo.
Za to bo pa potrebno kar nekaj časa.

Klampfer ::

Pol naj nazaj stari xtreamer priklopim :D

Zdaj sem opazil da je slika pri istem filmu v Prodigy za 1 cm nižja (1 cm spodaj in 1 cm zgoraj) od xtreamerja, pa čeprav so popolnoma enake nastavitve.
Bogomir

astras ::

@biasko -> tukaj ga imas na zalogi...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

klampfer, pod settingsi nekje najdeš SCREEN SIZE. Tam si to urediš.

Meni prodigy laufa vse filme super. Pravkar si 'priskrbujem' 43 GB bluray, da še to stestiram prek LANa... Samo premikanje po menijih pa ni najbolj tekoče, ni pa nič počasnejše od mk1. Je pa dalinc in odzivnost veliko boljša. Moj prodigy je po 3 urah poganjanja vsebin še vedno povsem hladen, tudi topel ni....

je pa bedno to da mi na seznamu filmov (imam jih okol 50) vedno jih pomeša, torej niso urejeni ne po abecedi ne po datumu. Tako moram vsakič sortat... to se bo verjetno popravilo....

aja še to, sam se ga plačal včeraj pri simali.si in danes je že poštar dostavil . Super mega hitro, in to na soboto, ko pri nas poštarji sploh navadne pošte ne raznašajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Klampfer ::

Blazz, sem nastavil. Kako so mislili, da rdeč kvadrat zgine ali pa se glih še mora videti?
Bogomir

Blazz ::

jaz sem nastavil tako da lih zgine...tudi če 1 mm zgubiš na vsaki strani videa te ne bo konc. :) lahko pa poizkusiš dati da vidiš rdečo in nato zavrtiš film in greš od blizu pogledat. Meni se ne da :)

Xtreamer ::

biasko je izjavil:

Xtreamer - kdaj je naslednja dobava, če jutri naročim?

Pri nas smo prvo pošiljko v celoti razprodali. Naslednja gre v ponedeljek iz tovarne in jo pričakujemo 9. decembra (z malo sreče morda že kakšen dan prej).
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

D-PaX ::

Meni gre naložit android app. bp. :)
Da pa se ne pojavi zelena slika imam vgrajen ventilator.
Glede razširjanja slike to še ne dela, treba počakat na novi FW, ki bo imel enako funkcijo pri razširjanju slike kot ga ima mk1 itd...
Paxy

Klampfer ::

Evo, zdaj pa mi na Netgearu 3700 kar naenkrat kaže da je Prodigy wired povezan samo 100MB namesto 1G in iz PCja kopira s hitrostjo 7 Mb/sec (včeraj pa 12 Mb/sec.?!?!? Laptop pa lepo kaže 1Gb povezava na ruter... Še kdo?
Bogomir

Blazz ::

včeraj predvajal 45 gb bluray preko lana, film je bil na NASu. Povezava med njima 1 gigabit switch, obe napravi delata na gigabitu, NAS zmore nekje 45 mb/sec read speeda. Predvajal sem Thor 3d bluray, sicer na ne-3d ekranu oz. 2d sliko. Bluraya xtreamer ni znal zaplayat tako kot zna mk1 lepo DVDje. Enostavno je bluray film whineal da je to 3d bluray in se mi je ta tekst (od filma in ne prodigya) ponavljal v nedogled. Nato sem šel ročno pognat 30 gb velko datoteko (sam bluray je sicer velik 45 gb, tiste 15 gb velke ne morem pognat) in šel gledat film. Zadeva je laufala noro dobro, brez kakršnihkoli zatikanj, prodigy je bil na koncu filma na otip hladen... diska nimam vgrajenga...

Danes stestiram še transformerje 40 gb non 3d...

Klampfer ::

Klampfer je izjavil:

Evo, zdaj pa mi na Netgearu 3700 kar naenkrat kaže da je Prodigy wired povezan samo 100MB namesto 1G in iz PCja kopira s hitrostjo 7 Mb/sec (včeraj pa 12 Mb/sec.?!?!? Laptop pa lepo kaže 1Gb povezava na ruter... Še kdo?


Heh, zamenjal sem mrežni kabel od ruterja do prodigy in sedaj ruter kaže povezavo 1GB/s. Je pa še zmeraj hitrost prenosa cca. 12MB/sec., kar je daleč od obljubljene 1GB/s.
Bogomir

Blazz ::

bom dal v teh dneh kak disk notr, pa stestiral še pri sebi prenos....

index ::

Meni pa nikakor ne gre da bi ga vido v mreži. Priklopo nazaj X Sidewinderja in ga prikaže takoj, Prodigija pa ne prikaže pa da se u..... Win7 kompletno omrežje odklenjeno pa mi ne rata že dva dni, ne da pa se mi diska vedno ven itd., saj veste kaj mislim. Kaki nasvet prosim !?

Klampfer ::

Start, run in noter vpiši //IP od Prodigy/
Bogomir

index ::

Klampfer je izjavil:

Start, run in noter vpiši //IP od Prodigy/

OK, bom probal, saj sem ga iskal preko firefoxa pa mi je blank stran ven vrgo

astras ::

to ti ga win7 blokira po moje.. druge variante tu ne vidim...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

a je komu že uspelo 3d bluray zavrtet?

Med drugim sem včeraj poizkušal zavrtet bluray transormers dark of the moon 43 giga, vendar se mi takoj, ko zaženem folder (tako kot se pri mk1 zaganja DVDje) prodigy se resetira in celo parkrat ne postavi nazaj razen če ga powercyclam. Seveda če grem v stream folder mi potem film dela.... sem šel brat komentarje in nisem našel nobenega, ki bi se pritoževal nad samim filmom, tako da more bit težava z X:Pjem :)

D-PaX ::

Blazz je izjavil:

a je komu že uspelo 3d bluray zavrtet?


Avatar 3D org iso. na Samsung D6530
jaz si od org blu-ray naredim iso. file.
Morem pa povedat da mi je v prodigy/u laufal ventilator.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

index ::

astras je izjavil:

to ti ga win7 blokira po moje.. druge variante tu ne vidim...

Na win7 vse odprto, pingam ga pa gre lepo skozi, prejšnjega sidewindera mi je tudi mac lepo vido, zdaj pa še to ne več. V ruter ko greš gledat dhcp cliente mi pokaže imena vseh ki so v mreži, od prodigija pa sklepam samo po ip-ju saj ni imena zraven.

XS!D3 ::

Klampfer je izjavil:

Klampfer je izjavil:

Evo, zdaj pa mi na Netgearu 3700 kar naenkrat kaže da je Prodigy wired povezan samo 100MB namesto 1G in iz PCja kopira s hitrostjo 7 Mb/sec (včeraj pa 12 Mb/sec.?!?!? Laptop pa lepo kaže 1Gb povezava na ruter... Še kdo?


Heh, zamenjal sem mrežni kabel od ruterja do prodigy in sedaj ruter kaže povezavo 1GB/s. Je pa še zmeraj hitrost prenosa cca. 12MB/sec., kar je daleč od obljubljene 1GB/s.


1GB/s ne gre niti v teoriji. Teoretična maksimalna prepustnost mrežne kartice je 1Gb/s, kar je 125MB/s. Ne poznam prodigya in nevem, kaj zmore, vendar če kopiraš iz laptopa na disk, ki je sharan na Prodigyju (se pravi, da Prodigy igra vlogo SMB strežnika), je čisto možno, da ni ozko grlo mrežna kartica, ampak SMB strežnik na Prodgyju (bodisi zaradi pomankanja resursov, slabe optimizacije ali česa drugega).

astras ::

index je izjavil:

astras je izjavil:

to ti ga win7 blokira po moje.. druge variante tu ne vidim...

Na win7 vse odprto, pingam ga pa gre lepo skozi, prejšnjega sidewindera mi je tudi mac lepo vido, zdaj pa še to ne več. V ruter ko greš gledat dhcp cliente mi pokaže imena vseh ki so v mreži, od prodigija pa sklepam samo po ip-ju saj ni imena zraven.



si probal z drugim racunalnikom?
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

mitko25 ::

To je pot do xtreamerja:
http://ipprodigy/unicgi
L.p.M

p.s.
Notice: For security ,except IE ,other browsers don't support to go to a samba page by clicking one link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

misek ::

http://shop.xtreamer.net/Support/questi...
Obstaja pa še ena aplikacija za ta namen.

Jaz sem samo vpisal \\PRODIGY_IP\ v Explorer (ne Internet explorer) in takoj videl priključen USB ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

astras ::

eh
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: astras ()

Blazz ::

misek, mas ti dostop do kake beta verzije FWja za prodigya? Ali pa kakšno informacijo o novi verziji?

misek ::

ne in ne.

mitko25 ::

tukaj je nekaj svežih infotov:
We are working on several things .
We prefer not to make partial update again and again.
better we will move 1 time to the next level with 1 major update . the device indeed can be improved in so many ways.
we dont know when all this process will finish as we collected many issues, some of them require investigation to the root of the problem. a very time consuming process.
So, to be on the safe side, we will change to the the newest SDK.

We now work on :

(1) adding movie jukebox. Not the community one. something that is build into the FW with our engine
(2) Adding SRT browser so users will be able to select manually any Subtitle file and locate at anywhere on the HDD.
(3) Adding parental control. Password lock for folders.
(4) Adding AirPlay
(5) Adding PHP, SQLite to the core of the system
(6) Adding Boradcast server function that will allow you to use your smartphone / tab / iphone / ipad as wirelss mouse and keyboard for the prodigy
(7) Adding Xtreamering portal. Xlive, Xvod, DsapacTV, TVonTop, xGrooveshark
(8) Adding internet Radio Shoutcast
(9) Adding media library file size display
(10) Enhancing the ZOOM function upon users requests
this is just the new features part we want to introduce to you in the next update.
Ofcourse we also make effort to tackle as many bugs as we can.
ETA is around 1 month.
L.p.

DV_cam ::

Imaš mogoče link do te novice na forumu ali web strani?
DV_cam

D-PaX ::

DV_cam je izjavil:

Imaš mogoče link do te novice na forumu ali web strani?

Če nisi reg. na xtreamer forumu ti link nič ne pomaga.
Najdeš ga pa:
Official Xtreamer Forums
> Technical Issues. Xtreamer Media Players. 2011
> Prodigy 3D
> Prodigy Firmware Installation and Upgrade
Paxy

DV_cam ::

Seveda sem, če ne pa ne bi bral ne te teme, niti ne bi brskal po njihovmu forumu iz dneva v dan. Tudi sam uporabljam Prodigy-a:)
DV_cam

Blazz ::

nič ne piše o 3d bluray streamanju, meni recimo ne deluje. Tudi playanje navadnih blurayev tako da poženem folder ne deluje (kot je pri mk1 delovalo za DVD). Ali lahko to še kdo pri sebi poizkusi?

D-PaX ::

Blazz je izjavil:

nič ne piše o 3d bluray streamanju, meni recimo ne deluje. Tudi playanje navadnih blurayev tako da poženem folder ne deluje (kot je pri mk1 delovalo za DVD). Ali lahko to še kdo pri sebi poizkusi?


Jaz bom danes to zadevo preizkusil.
Paxy

Blazz ::

Sam sem testiral na Thor 3d in Transformers dark of the moon.

D-PaX ::

Blazz
ne dela, ne ponudi možnosti tako kot pri mk1.

To je FW kriv.

Piši jim pod to temo.

Official Xtreamer Forums
> Technical Issues. Xtreamer Media Players. 2011
> Prodigy 3D
> Prodigy Feature Requests

jaz pa mam en drug problem.
SD im mmc kartica ne gre v prodigy/a
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Blazz ::

kako to misliš ne gre? fizično ne gre?

Blazz ::

tale prodigy FW bodo pa še ornk mogl predelat... sem poizkusil .iso file bluraya. Če se nanj postavim lahko v priviewu vidim cel film, se lepo zavrti, če ga poženem pa ne gre oz se vrti nek napis da je to 3d film. Nato k to piše želim pritisniti GO TO da bi menjal chapter, reče da ne gre. Kliknem nato knof Menu in tam najdm vrstico z napisom GO TO, kliknem in glej glej, pokažejo se mi chapterji. No nato zamenjam chapterje in se seveda spet nič ne zgodi... jao , sej za neke jukeboxe xtreamering mi je res vseen sam kaj ku*c k niti osnovno predvajanje ne deluje tako kt bi mogl grrrrrrrrrrrr

D-PaX ::

Ne morem dat kartice v Prodigya, niti s podaljškom.
Na tej kartici bi rad imel android app.
Paxy

mitko25 ::

saj ti ne gre cela SD kartica noter, ampak recimo 1/3. Meni deluje bp.

Blazz ::

jaz ga niti ne zastopim. SD kartice imajo podaljšek? WTF?

D-PaX ::

heheh
vem, da ne gre cela kartica noter.
Blazz
recimo kaj takega.

Secure Digital @ Wikipedia

preizkusil sem več različnih kartic.
dobim pa danes FW beta verzijo.
Paxy

king67 ::

... to ni SD, to je memory stick...

lp,
king67

mitko25 ::

Jaz imam adapter iz micro SD na SD pa mi deluje bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

D-PaX ::

king67 je izjavil:

... to ni SD, to je memory stick...

lp,
king67


Sej sem napisal, da imam več kartic.

Zdaj pa mi dela kartica, :) ko sem dal novi FW 3.0.1 beta.
Paxy

ufm ::

Kje pa si staknil ta FW? Kaj dosti sprememb?

astras ::

pa kje je 3.0.1? daj link da vidimo
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: astras ()

misek ::

1. Fix for HDD formatting crash
2. Arabic subtitles.
3. Dolby true HD output

Frenky ::

Eno vprašanje... Tisti ki uporabljate tudi IPTV; a imate preko enega ethernet kabla tako IPTV kot internet, ali kako to deluje? Ne bi rad imel ne iptv ne mreže preko wifija, raje vse po kablu.

Aja, imam pa sioltv...
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204743289 (18981) bbobst
»

Xtreamer prodigy 4K

Oddelek: Kaj kupiti
264040 (1719) fender2206
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019226592 (94264) telexdell
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235375 (18921) TheHijacker
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425538 (3867) dsapac

Več podobnih tem