» »

Xtreamer Prodigy

Xtreamer Prodigy

««
2 / 11
»»

misek ::

Čisto tako iz firbca me zanima zakaj sta naročila Prodigy-ja in ne kakšen drugi predvajalnik (ki je morda že na trgu).

Tomson ::

Tudi sam cakam na Prodigya. Med konkurenco pa mi je v oci padel edino se Mede8er 500X2 ki je dokaj podoben predvajalnik, le da bo Prodigy se malo izboljsan (cip,memorija,flash...) Edina prednost mede8erja bi bil mogoce vmesnik ki ga kar hvalijo sicer pa bo Prodigy kar dobro pometel s konkurenco.(ce bo 30.9 res naprodaj) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

klasicni ::

Jaz sem se odločil za Prodigy, ker ima v primerjavi z neposredno konkurenco (recimo Mede8erjem):
- boljši čip,
- redne nadgradnje firmwarea,
- Apple airplay funkcija,
- vrajena Wi-Fi antena,
- PASIVNO hlajenje!!!

Blazz ::

sam sem se odločil zaradi:
- že sedaj imam xtreamerja in sem dokaj zadovoljen kar se tiče vrtenja filmov. Motilo me je edino občasno štekanje gledanja filmov preko 100 mbit.
- prodigy ima 1 gigabit, ter boljši cpu in več rama
- ker sem videl da pri xtreamerju vsaj redno posodabljajo FW.
- slabe informacije o določeni konkurenci (egreat recimo)
- konkurenca je dražja, vsaj tista ki mi deluje na isti ravni kvalitete (popcorn A-nekaj)
- pasivno hlajenje, 3,5 inch disk
- ker me dodatne funkcije ala jukebox, tv stream, net itd sploh ne zanimajo in mi je vseeno kaj ima konkurenca bolje.

Torej rabim zmogljiv player kar se tiče playanja bluray in b-rip vsebin, za neko normalno ceno (190 je že zelo na meji in recimo če bi bil 220 ga že nebi vzel - zato me ultra recimo ne zanima).

Frenky ::

+IPTV

klasicni ::

Kaj se je dobava spet prestavila za 1 mesec (glede na podatke naših ponudnikov)? Ve kdo kaj o tem?

misek ::

Iz HK naj bi začeli pošiljati šele 5. oktobra glede na info iz online trgovine. Sicer pa: ali ste pričakovali, da se rok ne bo spremenil?

klasicni ::

Tokrat sem res upal da se ne bo...

knap ::

http://www.mpcclub.com/forum/showthread...

morda še ne bo tako hitro na voljo....

LP

astras ::

baje da res ne bo tako "hitro" :)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

klasicni ::

Kako se pa dejansko obnese Sidewinder 2? V tem članku piše da bi naj neprestano zmrzoval??
Uhhh, kak mi ni več za čakat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klasicni ()

Robert ::

Ali boš lahko preko Prodigy-a gledal IPTV (Siol) brezžično in kako naj bi se to nastavilo. Imam Trio paket do 10m, Sinope modem 568+R2 in D-link 652 (b/g/n)router.

klasicni ::

Na Xtreamerjevi strani je XtreamerAdmin napisal tole:
I fully agree that there is much to improve when it comes to communication in such situations and we will. The new releases are very hectic and busy occasions and sometimes we do forget that in the end its all about you. I apologize.
Please do not put faith into rumors and slander. The Prodigy is ready and we are not expecting any additional delays (plus/minus a few days depending on manufacturing and shipment processing).

Blazz ::

Kdaj bo zdej končno možna dobava? Nekje piše 7.10. nekje 1.11. ...?

klasicni ::

Dobava je zopet prestavljena, tokrat na 15.10., kar je ironično sobota... Res ne vem več a ima tole smisel.
Tisti ki ste že obupali, kaj ste izbrali namesto Prodigiya?

mitko25 ::

''Release date is 15th Oct 2011. New shipping date is as of national holiday in Asia...''
Mislim, da bo dostava v Slovenijo okoli meseca novembra.
L.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

makomako ::

Ali boš lahko inštaliral kak Bittorrent client na prodigy?

Blazz ::

pobiram stave 1:100 da tole pride v SLO v novembru.... jao jao

Xtreamer ::

Zdaj gre pa zares, Xtreamer Prodigy je pripravljen, včeraj so na forumu objavili uradno informacijo:

Dear Friends and community members

While this product delay may cast doubt in some of you, we are here to clear the fog a little and give you a short update as to the status of this product and its shipments and Firmware .

(1) We upgraded this device on the last moment so it will be shipped to you pre-installed with FW version 3 + Android Froyo platform.

You may enjoy the benefits of HTML 5, integrated APK support (for those apps in the Google Android Market that are not compiled for ARM) and many new nice add ons and tweaks.

(2) While some of you were told that we are far away from delivery of this product and just buy time, we can announce that shipments of this product will commence within a week. we thought that upgrading the device to Android worth the extra delay.

(3) Because the Android system drivers did not match well with the originally proposed internal mini pcie Wifi module. Your Prodigy will now ship with a USB WIFI 802.11n antenna instead of an internal one.

(4) The device will come from factor with new slick recovery method.

(5) We upgraded the devices main rotary dial so it can now work as Volume control as well as being able to "Turn On" the machine.

Prva pošiljka (omejena količina) v EU prispe preko letalskega transporta konec meseca (pri nas bo 2-3 dni kasneje), ladja s ta veliko zalogo pa tudi naslednji teden zapusti pristanišče :)
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

Blazz ::

(3) Because the Android system drivers did not match well with the originally proposed internal mini pcie Wifi module. Your Prodigy will now ship with a USB WIFI 802.11n antenna instead of an internal one.

ja tole je pa CRAP novica.... lohk kr ceno spustijo lamerji....

kolkr teli xtreamerji zamujajo, ni 2x za rečt, da bo letalo strmoglavilo nekje v Rusiji, ladja pa nasedla nekje ob Novi Zelandiji....

Xtreamer ::

Tako kot so pred meseci kar naenkrat objavili, da bo WiFi antena vgrajena (prvotno namreč ni bila predvidena), tako so jo sedaj umaknili in bo priložena kot USB antena. Tudi pozicije priključkov na zadnji strani so malenkost preuredili...
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

playboy ::

Ima tale XTreamer tudi podporo DLNA?
Bolje pet do dvanajstih kot nobene po eni...

Blazz ::

čudno mi je tole vse skupaj... ali so res pozno objavili in zadevo preuredili že pred meseci, samo v zadnjem trenutku takih sprememb kot so spreminjanje priključkov in vgradnih delov ne moreš narediti pri tako masovni proizvodnji. Torej ali so to naredli že pred 2-3 meseci in štancali naprave zadnjih 14 dni, ali pa šele zdele štancajo in to pomeni da naprav še nekaj časa ne bo... kakorkoli že , eni velik fail je tole vse skupaj...

Xtreamer ::

Imamo preverjeno informacijo, da gredo Prodigy-ji v kratkem na pot. Hardware je pripravljen, čakali so le še na dokončanje programske opreme.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras ::

hardwer je bil predelan ze nekaj casa nazaj
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

klasicni ::

A se ve bo pasivno hlajen (fan less) kot je bilo ves čas obljubljeno, ali bo z ventilatorjem?
V slednjem primeru bodo podarili Ice Cube, glede na to da so obljubili pasivno hlajenje?

Dobil odgovor, bo pasivno hlajen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klasicni ()

uvz123 ::

Ja, zahvalite se bananim uporabnikom/kupcem... če teh ne bi bilo, ki bi godrnjali na njihovem forumu, bi sedaj imeli samo aktivno hlajenje. Tako so pa morali popustiti. So si pa vseeno vzeli dva časa za premislek in počakali na odziv uporabnikov, preden so uspeli najaviti, da bo tudi pasivno hlajenje. To bi lahko povedali takoj po prvem prispevku jeznega kupca... pa niso!!!

Blazz ::

Xtreamer je izjavil:

Zdaj gre pa zares, Xtreamer Prodigy je pripravljen, včeraj so na forumu objavili uradno informacijo:

Dear Friends and community members

While this product delay may cast doubt in some of you, we are here to clear the fog a little and give you a short update as to the status of this product and its shipments and Firmware .

(1) We upgraded this device on the last moment so it will be shipped to you pre-installed with FW version 3 + Android Froyo platform.

You may enjoy the benefits of HTML 5, integrated APK support (for those apps in the Google Android Market that are not compiled for ARM) and many new nice add ons and tweaks.

(2) While some of you were told that we are far away from delivery of this product and just buy time, we can announce that shipments of this product will commence within a week. we thought that upgrading the device to Android worth the extra delay.

(3) Because the Android system drivers did not match well with the originally proposed internal mini pcie Wifi module. Your Prodigy will now ship with a USB WIFI 802.11n antenna instead of an internal one.

(4) The device will come from factor with new slick recovery method.

(5) We upgraded the devices main rotary dial so it can now work as Volume control as well as being able to "Turn On" the machine.

Prva pošiljka (omejena količina) v EU prispe preko letalskega transporta konec meseca (pri nas bo 2-3 dni kasneje), ladja s ta veliko zalogo pa tudi naslednji teden zapusti pristanišče :)


No vidim, da ste popravili datum dobave na 14.11.. Kaj pošiljko do vas bo pipistrelov avion dostavil?... pa tolk o preverjeni informaciji...

Xtreamer ::

Blazz je izjavil:

No vidim, da ste popravili datum dobave na 14.11.. Kaj pošiljko do vas bo pipistrelov avion dostavil?... pa tolk o preverjeni informaciji...

Res je, z grenkim priokusom smo danes izvedeli, da je proizvajalec ponovno prestavil dobavo prve pošiljke Xtreamer Prodigy za Evropo. Žal smo informacijo izvedeli šele danes, še vedno pa drži dejstvo, da bo v našem skladišču z 2-3 dni zamikom od prispetja pošiljke v centralno skladišče v EU.

Glede preverjene informacije je mišljeno, da je le-ta prispela iz samega vrha (torej iz strani proizvajalca) in nimamo kaj dosti storiti, če ta isti vir prestavi datum. Smo pa vsaj toliko "fer", da na svojih spletnih straneh objavljamo realne datume dobave in to nemudoma, ko jih izvemo. Če bi bilo vse po prvotnem planu, bi morala letalska pošiljka tekom vikenda zapustiti Hong Kong in biti včeraj oz. najkasneje jutri v centralnem skladišču. Zakaj se je vse skupaj ponovno prestavilo še sami ne vemo, saj so Prodigy-ji že dober teden pripravljeni. Da pa jim v tem tednu ne bi uspelo posodobiti nekaj tisoč kosov predvajalnikov z zadnjo programsko opremo, je pa tudi čudno (to naj bi bil namreč edini razlog za čakanje).

V kolikor se da iz omenjene informacije iztisniti vsaj kaj pozitivnega je to, da se je vse skupaj prestavilo le za dober teden.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

Blazz ::

no, da se je vse prestavilo za dober teden, bomo pa še videli...

ufm ::

Na Xtreamer forumu sem prebral:

Shipment to Europe is already going through the customs.

Še malo, pa bo!

Xtreamer ::

Drzi, v torek bo posiljka odpremljena iz centralnega skladisca v EU, tako da je kot predvideno konec tedna pri nas.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

klasicni ::

Tole iz Xtreamerjevega foruma:

Dear Friends and community members,

While the delay was mostly caused by unforeseen circumstances and our desire to provide you with more advanced hardware and additional features, we still made a great effort to make it up to you.

That is why we shipped all the pre-orders made by our European customers to Germany. This means that most probably you won't have to pay any taxes at all (We cannot guarantee that there will be no additional payments at all, of course, since it depends on your local laws).

Right now the shipment has already been cleared by customs and arrived to our German warehouse. The processing is being done as we speak, a lot of resources and a lot of expenses have been dedicated by Xtreamer company to make sure that you will get your Prodigy players as soon as possible.
You should be receiving your tracking numbers within hours.

Very soon you will be able to enjoy your new devices.

Best regards to you all.


To pomeni da bodo naši ponudniki kaj spustili cene če ne bo carine?

ufm ::

Ti bi verjetno najraje zastonj. Misim, da so to že upoštevali pri kalkulaciji in itak delajo z minimalno maržo.

Xtreamer ::

Nekaj informacij iz ozadja:
Proizvajalec se je zaradi že tako velike zamude z izidom izdelka in posledično pritiska kupcev odločil, da pospeši postopek distribucije h končnim kupcem v Evropi in to so lahko storili le tako, da so prvo pošiljko iz tovarne odpremili letalsko. O količini žal ne smemo govoriti, skupni strošek letalskega transporta pa je v evrih presegel petmestno številko. Skratka, ogromen strošek, vendar gledano na celoto še vedno ceneje, kot da bi vsako prednaročilo posebej letalsko pošiljali iz Hong Kong-a.

Kupci, ki so Prodigy prednaročili v proizvajalčevi spletni trgovini shop.xtreamer.net, so izdelek plačali že vnaprej (nekateri že nekaj mesecev nazaj), hkrati pa so bili seznanjeni, da jih čaka še strošek carine (13%) in davka (20%). Ta strošek bi jim zaračunala dostavna služba, sedaj ko bodo njihova naročila odpremljena iz EU, pa tega stroška ne bo. Vsak si lahko predstavlja, kaj bi bilo, če bi vsem tem kupcem sporočili "Prodigy-je smo vam dostavili do Evrope, sedaj pa prosimo da nam doplačate razliko za strošek carine in davka" :) Proizvajlec se je tako odločil, da v zadovoljstvo kupcev, strošek pokrijejo iz njihove strani.

Količina prednaročil po Evropi je zaupna informacija, lahko pa izdamo, da se da kupce iz Slovenije, ki so nakup opravili v spletni trgovini shop.xtreamer.net prešteti na prstih ene roke. Vsi ostali so Prodigy naročili bodisi v naši spletni trgovini, bodisi pri drugemu ponudniku. To je bilo tudi za pričakovati, saj je končni strošek za potrošnika ob nakupu v domači spletni trgovini ugodnejši, pravne osebe lahko predvajalnik knjižijo v stroške, da o ostalih ugodnostih ne govorimo...

Za vse dvomljivce: v petek bo pošiljka s Prodigy-ji zagotovo pri nas. No razen v primeru, če dostavni kombi med potjo ugrabijo ali dostavna služba kako drugače "zahinavi" :) Hec na stran, pošiljka po tracking sistemu že potuje iz centralnega skladišča.

Za konec pa še: Prva pošiljka je prispela letalsko in je posledično količinsko omejena. Kljub temu smo si zaradi odličnih poslovnih odnosov s proizvajalcem priborili velik del obsega prve zaloge, namenjene za celotno EU :) Vsa dosedanja naročila imamo pokrita, dobimo tudi nekaj kosov več, vendar je povpraševanja po tem modelu res ogromno. Žal ne vemo koliko je takšnih kupcev, ki z naročilom čakajo do zadnjega, da bo objavljena informacija, da je predvajalnik na zalogi. Upamo, da ne bo slabe volje, če bo pošiljka še pred prispetjem razprodana.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras ::

sem slisal da ne bo ravno tako.. no.. bomo videli...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

kako pa bo?

misek ::

Sicer bodo poslali iz EU ampak morda bodo tebi prevalili plačilo davka in carine - to vendar nekdo mora plačati 8-O.
Za mojo pošiljko direktno iz HK sem plačal 70 €. Menda bi danes moral pozvoniti poštar in zvečer preizkusimo to čudo.

Blazz ::

uff 70 eur..., no pa poročaj kako deluje, me res firbec matra, še posebej core delovanje, torej playanje vsebin :)

astras ::

misek je izjavil:

Sicer bodo poslali iz EU ampak morda bodo tebi prevalili plačilo davka in carine - to vendar nekdo mora plačati 8-O.
Za mojo pošiljko direktno iz HK sem plačal 70 €. Menda bi danes moral pozvoniti poštar in zvečer preizkusimo to čudo.

tocno tako...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Xtreamer ::

Blazz je izjavil:

uff 70 eur...

Zakaj takšno presenečenje? Je bilo že vsaj n-krat omenjeno, da je potrebno osnovni ceni, ki je objavljena v spletni trgovini shop.xtreamer.net prišteti stroške dostave, carino in davek, saj odpremljajo pošiljke iz Hong Kong-a.

Konkretno za Xtreamer Prodigy je izračun:
osnovna cena: 149€
fiksni stroški dostave: 35€
Skupaj: 184€ (zaračunano ob nakupu)

Osnova za carino: 184€
Carinska stopnja za multimedijski predvajalnik: 13,9%, torej 25,58€
Osnova za davek: (184€+25,58€) = 209,58€
Davek: 20%, torej 41,92€
Skupaj carina in davek: 67,50€ (zaračuna dostavna služba od dostavi)
Skupaj strošek za končnega potrošnika: 251,50€
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

misek ::

Za pošiljko iz HK je to pričakovano. Vprašanje je ali bo potrebno dodatno plačilo za pošiljko iz EU. Official statement je bil namreč dvomljiv.

astras ::

kolikor jih mi poznamo bo ta strosek na plecih potrosnikov... bodo pa sami povedali kako in kaj je bilo oz bo
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Blazz ::

misek, in? vtisi? :)

misek ::

Se opravičujem, ker sem pozabil napisati vtise. Zakaj boste ugotovili na koncu.
Tako, Prodigy-ja sem samo na hitro prižgal. Začelo se je zelo slabo, saj je premikanje po menujih bilo izjemno počasi. Za vsaki premik je potreboval preko ene sekunde. No, po minuti ali dve je itak zmrznil in sem ga moral odklopiti od napajanja. Ponoven start je bil boljši, saj se je odzival precej hitreje. Predvajalnik sicer deluje ampak mi vmesnik ni všeč. Očitno sem prestar in ko se enkrat na nekaj navadim mi je vse ostalo precej tuje. Ni ga čez mk1 z rebrom.
Android je pa itak zgodba zase. Jaz osebno ga ne potrebujem, saj od medijskega predvjalnika pričakujem predvajanje medijskih datotek. In to hitro. Ne pa da stisneš tipko Enter in čakaš, da se pojavi film.
Kakorkoli, zadevo sem shranil za enkrat drugič. No more Prodigy for me ;)

D-PaX ::

preberite misek stestiraj :D
Forum >> Pomoč in nasveti >> Problemi Xtreamer Prodigy

hmm govorite o plačilu res je če dobiš iz HK preplačaš stvar jaz sem imel to srečo, da sem bil v prednaročilu :) in sem jim še dodatno povedal naj pošljejo znotraj evrope in res vsem, ki smo v EU so poslali znotraj evrope :) meni so poslali iz Nemčije :) plačal sem vnaprej 149EUR poštnina pa je bila free namreč danes sem dobil Prodigya.

Vem tudi vzrok zakaj so to naredili ampak zdaj nebi o tem. Najde se pa na njihovem foromu.

Mene samo to skrbi ker stvar ne deluje in niti enega človeka nisem še slišal, da bi reko meni pa dela.
Če je problem v hardware ne bo fajn za xtreamer firmo. Saj se bo vse vrnilo. Če pa je problem samo FW pa se bo dalo rešit.
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

misek ::

No, ravnokar gledam film brez problema. Preko mreže in preko ojačevalca. Tako da očitno vsi nimamo zelene slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

D-PaX ::

misek je izjavil:

No, ravnokar gledam film brez problema. Preko mreže in preko ojačevalca. Tako da očitno vsi nimamo zelene slike.


meni je šlo na začetku gledat org iso AVATAR 3D vsaj 10min.

Mišek javi mi nastavitve kak maš nastavljeno 24p on of resolucija itd vse živo sem probal in se pojavi zelena slika FW je 3.0. al dam katerega drugega ?

imaš ventilator vgrajen?
do zdaj sem se meno stemi, ki so dobili znotraj EU Prodigiya in ne dela.

Date/time City Status
Thu, 17.11.11 16:37 h
DE

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
Thu, 17.11.11 19:23 h
Feucht, DE

The shipment has been processed in the parcel center
Fri, 18.11.11 00:17 h
Feucht, DE

The shipment is being transported to the destination country
Fri, 18.11.11 00:17 h
Feucht, DE

The international shipment has been processed in the export parcel center
Fri, 18.11.11 14:10 h
--

The shipment has arrived in the destination country
Fri, 18.11.11 14:10 h
--

The shipment has arrived at the import parcel center
Sat, 19.11.11 07:33 h
--

The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot
Sat, 19.11.11 12:11 h
--

The shipment has been successfully delivered
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

ker nimam drugega ventilatorja oz pini ne pašejo pri priklopu sme improviziral :)

in dokazal da deluje če ima Prodigy dodatno hlajenje
Paxy

misek ::

Nisem spreminjal nastavitev - HDMI auto, to kar je Prodigy nastavil ob prvem zagonu.
Nimam ventilatorja vgrajenega, poslan je bil iz HK.
««
2 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744941 (20633) bbobst
»

Xtreamer prodigy 4K

Oddelek: Kaj kupiti
264050 (1729) fender2206
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227778 (95450) telexdell
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235539 (19085) TheHijacker
»

Xtreamer SideWinder 2

Oddelek: Zvok in slika
425576 (3905) dsapac

Več podobnih tem