» »

Xtreamer .... oz nadomestek

Xtreamer .... oz nadomestek

MK99 ::

Pozdravljeni!

Doma imam Xtreamer, ki sem ga kupil pred 3-4 leti. Zadeva mi normalno deluje, predvaja prakticno vse, tako sem kar zadovoljen.
Danes sem nameraval kupiti še en izdelek, novo verzijo, za na vikend. Pa zadeve prakticno nikjer ne najdem.
Mimovrste in enaa (+ še nekatere ostale) ga nimajo v ponudbi, xtreamer.si ima samo dva modela, pri obeh je status "kmalu".. xtreamer.me ima 3 modele, vsi status "razprodano".... Kaj se dogaja?? Xtreamer ni vec v prodaji ali..? Naj kupim kaj drugega?

TIA,
Matic

mihor ::

Raspberry Pi, gor daš raspbmc. Čist solidna reč. :)

al1976 ::

WD live je cist spodobna rec:
http://www.mimovrste.com/medijski-predv...

DarwiN ::

Če lahko počakaš 2-3 tedne, naroči Sidewinder 4 iz originalne strani iz Hong Konga za cirka 130€ (ko prišteješ davek in carino).

Ali pa rabljenega MK1 na bolhi za 40€..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

misek ::

DarwiN je izjavil:

naroči Sidewinder 4
Najprej pa malce spremljaj forum, da vidiš kaj dobiš;)

XtreamerAdmin: You cannot update the XBMC - the app is modified, pre-configured and tweaked.

mercury17: Looking at all errors you get, it I get the impression somebody messed up big time when modifying and tweaking the embedded XBMC....
Somebody needs to get back to work and build a decent, working and above all complete XBMC.

Tomson ::

XBMC je super zadeva. Ko enkrat sprobaš ni poti nazaj! :) Če deluje kot se šika.

Sicer pa je zelo dobra opcija tudi Mede8er MED600X3D za 149€. Je precej prilagodljiv, odziven, zelo stabilen ter z odlično podporo. Sem sprobal kar nekaj predvajalnikov, in tale model je res ok. Če ga ne primerjam z XBMCjem na HTPCju! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MK99 ::

Hvala vsem za vse informacije!
Sem dokaj nezahteven uporabnik, rabim primarno za predvajanje z zunanjega usb diska in da podpira cim vec formatov, to je vse. Xtreamer 1 je to kar dobro opravil. Mogoce res rabljenega z bolhe, ceprav nerad kupujem rabljeno tehniko, nikoli ne veš ce res vse deluje kot je treba.

Roadkill ::

Kaj pa za malo bolj zahtevnega uporabnika?

Budžet 250€
Zadeva mora predvajati vse formate brez zatikanja in problemov.
Super mora delovati streamanje: youtube, netflix, twitch

Pa ne seri z rPI. Zadeva je za igračkanje s hobi projekti, ne pa za v dnevno sobo.

Se dobi za tak denar kak pameten nettop?
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

mihor ::

Roadkill je izjavil:

Pa ne seri z rPI. Zadeva je za igračkanje s hobi projekti, ne pa za v dnevno sobo.


Ne govori neumnosti, Raspberry Pi z npr. Raspbmc (lahko probaš tudi OpenELEC ali pa RasPlex) za budget 40-50 € je seveda povsem dovolj zmogljiv, soliden in enostaven predvajalnik za dnevno sobo.
Dejansko je njegova edina slabost, da se zna GUI občasno zatikat (govorim za Raspbmc; OpenELEC je menda glede tega boljši), medtem ko samo predvajanje filmov/serij/glasbe teče povsem brez težav, tudi 1080p.

Roadkill ::

Mah... imam rPI (256mb ram verzijo) in sem imel gor xbmc in openElec. Če nisi nek najmanj zahteven uporabnik, ki je vesel, da je dal samo 40€ za igračo, je zadeva tako počasna, da ni uporabna.

Če kdo že razmišlja v to smer naj raje kupi kak beagle board ali kaj podobnega.
Ü

mihor ::

Roadkill je izjavil:

Mah... imam rPI (256mb ram verzijo)


Potem bo pa najbrž to problem. :( Sam imam model s 512 rama in mi kot media center služi povsem v redu.

Roadkill ::

Eh lapsus, mislil sem 512 verzijo. :)
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767770 (4897) Kurzweil
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252915 (12131) pierch
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013318 (8067) Matija82
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486210 (5509) GTX970
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han

Več podobnih tem