» »

Xtreamer ali kaj drugega?

Xtreamer ali kaj drugega?

phixion ::

Pozdravljeni. Ogldujem si tale Xtreamer:

http://www.mimovrste.com/artikel/224000...

Se to v 2013 še kupuje ali je trenutno kaj drugega/boljšega za ta denar?

lp

echoman ::

V kolikor potrebuješ samo za ogled filmov/IPTV brez nekega hudo kvalitetnega zvoka, potem si oglej Raspberry Pi, ki ga lahko skonfiguriraš podobno kot Xtreamer, le da je precej počasnejši. V praksi se to nekoliko pozna, vendar če ti hitrost ni tako pomembna, potem kar nekaj prihraniš.

phixion ::

Ta Raspberry mi ne diši ker moraš sam sestavljati. Rad bi kupil že en ˝narejen˝ media player. Kaj pa meniš o teh dveh?

http://www.mimovrste.com/artikel/217014...

in

http://www.mimovrste.com/artikel/224000...

Je velika razlika med njima? Zgornji ima 1tb disk...

lp

Kingster ::

Jaz bom po vsej verjetnosti vzel tole.

- http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-13...



Imaš pa na mimovrste dražje verzije, ki imajo še hard disk bay in nekaj dodatnih funkcij

- http://www.mimovrste.com/search?categor...




Sicer pa si lahko sam prebereš mnenja uporabnikov.

http://www.avforums.com/forums/streamer...



Ostale solidne znamke : Dune, Popcorn

http://shop.archus.si/sl/

phixion ::

Ta prvi tudi izgleda zanimiv ja... Ali vsi ti predvajalniki predvajajo 3D filme? (WD?)

Qushaak ::

phixion je izjavil:

Ta Raspberry mi ne diši ker moraš sam sestavljati. Rad bi kupil že en ˝narejen˝ media player.

Da gor vržeš OpenELEC ali pa Raspbian traja zelo malo časa. Pa pol pustiš pri miru lep čas. Ne vidim problema, ker imaš programe, ki ti image sistema samo "zapečejo" na SD kartico in samo boot-aš. Ko imaš pa to narejeno si pa na istem kot pri "narejenih" media predvajalnikih.

phixion ::

Ali tile WD-ji normalno predvajajo 3D filme?

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

Qushaak je izjavil:

phixion je izjavil:

Ta Raspberry mi ne diši ker moraš sam sestavljati. Rad bi kupil že en ˝narejen˝ media player.

Da gor vržeš OpenELEC ali pa Raspbian traja zelo malo časa. Pa pol pustiš pri miru lep čas. Ne vidim problema, ker imaš programe, ki ti image sistema samo "zapečejo" na SD kartico in samo boot-aš. Ko imaš pa to narejeno si pa na istem kot pri "narejenih" media predvajalnikih.


Nisi. Manjka ti daljinec, manjka ti škatla, kupiti moraš še card reader, ki ga verjetno nimaš, delo imaš, pa še hudo počasna je stvar.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

d4vid ::

Poldi112 je izjavil:

Qushaak je izjavil:

phixion je izjavil:

Ta Raspberry mi ne diši ker moraš sam sestavljati. Rad bi kupil že en ˝narejen˝ media player.

Da gor vržeš OpenELEC ali pa Raspbian traja zelo malo časa. Pa pol pustiš pri miru lep čas. Ne vidim problema, ker imaš programe, ki ti image sistema samo "zapečejo" na SD kartico in samo boot-aš. Ko imaš pa to narejeno si pa na istem kot pri "narejenih" media predvajalnikih.


Nisi. Manjka ti daljinec, manjka ti škatla, kupiti moraš še card reader, ki ga verjetno nimaš, delo imaš, pa še hudo počasna je stvar.


1. daljinec je lahko android ali kateri drugi pametni telefon ali CEC (en daljinec za TV in PI)
2. škatla je 10€, rabljena še manj
3. card reader ma večina prenosnikov od 2007 dalje že noter
4. niti ni tako počasna kot pravijo, z malo navijanja je performance kar vredu v XBMCju
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

phixion ::

No tile so kandidati zaenkrat:
1. Mede8er MED600x3D
2. Xtreamer Sidewinder 3 SE
3. WD TV Live Hub
4. WD TV Live WiFi

Katerega izbrati? Ali 3D filmi delajo na vseh enako dobro...

Ahiles ::

Sam imam starejse verzije WD live pa Xtreamer pa se teh firm ne dotaknem več ker je podpora obupna.

Ok za wd je mal bol za Xtreamer pa po 2 mescih nehajo delat updajte ker pač naredijo "KAO" novo verzijo čeprov HW je v glavnem isti.

Pri WD so pa skoz problemi z podnapisi in morm ponavad nanovo MKV paket naredit z novimi nastavitvami(dodanimi slo subi ker če je v original paketu np nastavlen ang ti pa sam dodas isti ime.srt jih ne najde etc skratka polno zajebancije).

Sam trenutno tud gledam če bi Mede8er MED600x3D ali pa 1000 sam 1k je tolk grd (tist frizbi) da ne morem prebavt. Pa zdi se mi da ne podpira IPTV ki je kar velik minus.


Če bi mel Xtreamer 500% bol podporo pa kdaj tud izpolnili kakšno zadevo ki jo oblublajo pol leta bi bil brez besed najbolši player tko da je podpora obupna in eno veliko nategovanje da kupis vsako leto novo verzijo.

MTm2H37rqt7B ::

Imel sel WD TV Live Streaming (3. gen) in Xtreamer Sidewinder 3 SE

Izkusnje z WDTV so ok, vendar sem mel neke probleme z nekompatibilnostjo z neko drugo avdio naprava. Pozrl je vse kar sem vanjga vrgel - vecinoma se je gledala fullhd roba v mkvjih z podnapisi, vse OK.

Izkusnje z Sidewinderjem so ok, res je, da so menuji
malo bolj spartanski, vendar mi je zelo vsec on-the-fly popravljnje podnapisov. So far je prezvecil vse kar sem predvajal.

Cena WDja je okol 100 EUR, Xtreamer okol 140 EUR (v slo). Cenejse resitve ni.

Probal sem tudi z raspberrijem vendar je zadeva tko...
zame, neprimerna.

Sam sem raje zgradil HTPC, vendar je cena takoj narasla cez 400 EUR... ampak ok, vem kaj zelim doseci.

Moj glas je za Xtreamerja.

Mr.B ::

Res ne razumem, zakaj si ne omisliš Android dongla, ta stane od 40€ dalje. 20€ te pa pride brežična tipkovnica ki zaznava gibanje, torej lahko uporabiš kot miška in pripomoček za igranje...
Tole za PC 41 € = http://www.geekbuying.com/item/MK808-Du...
Tole za Miško 25€ = http://dx.com/p/mele-f10-fly-mouse-3-in...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Qushaak ::

Poldi112 je izjavil:

Qushaak je izjavil:

phixion je izjavil:

Ta Raspberry mi ne diši ker moraš sam sestavljati. Rad bi kupil že en ˝narejen˝ media player.

Da gor vržeš OpenELEC ali pa Raspbian traja zelo malo časa. Pa pol pustiš pri miru lep čas. Ne vidim problema, ker imaš programe, ki ti image sistema samo "zapečejo" na SD kartico in samo boot-aš. Ko imaš pa to narejeno si pa na istem kot pri "narejenih" media predvajalnikih.


Nisi. Manjka ti daljinec, manjka ti škatla, kupiti moraš še card reader, ki ga verjetno nimaš, delo imaš, pa še hudo počasna je stvar.


Če ste ljudje leseni pa jim lahko rečem le, da stvar kupite in jo preplačajte.
Smart telefon ima danes veliko ljudi.
Kakšna škatla? To reč visi na HDMI kablu za televizijo in videl ne boš večino časa. Zdej, če ženska teži je pa druga reč. :)
Ni hudo počasna. Ne vem kaj točno bi ti počel z njo, samo večino 1080p filmov v H.264 bere popolnoma gladko. To pa je tudi praktično največja obremenitev.

dsapac ::

- MINIX NEO X7

Rockchip RK3188 Quad Core Cortex A9 1.6GHz
Quad Core Mali 400MP GPU
Android™ Jelly Bean 4.2.2 OS
2GB DDR3 + 16GB NAND Flash
Equipped with External WiFi Antenna
Support RJ-45, Bluetooth V4.0,USB 3G Dongle (not included)
Support 802.11 b/g/n Dual Band Wi-Fi(2.4GHz/5GHz)

- K-R42 Quad Core Google Android 4.2.2

- Ugoos UT1

CPU:Rockchip RK3188 quad core Cortex A9 @1.6Ghz,
GPU:Quad core Mali-400MP4
Android 4.2.2 Jelly Bean OS;
2GB DDR3 + 8GB NAND FLASH
Equipped with Dual External Wifi Antenna/AV Port/Ethernet Port/Optical Port





Vse naprave podbirajo XBMC za Android. Imajo tudi delujoc Google Play. Lahko si dolpotegnete IP TV apk. Ter v njega vstavite m3u playlisto
od SIOL ali T2. Oziroma tisti kateri uporabljate pametne telefone veste kaj zmorejo take naprave.

echoman ::

Qushaak je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Qushaak je izjavil:

phixion je izjavil:

Ta Raspberry mi ne diši ker moraš sam sestavljati. Rad bi kupil že en ˝narejen˝ media player.

Da gor vržeš OpenELEC ali pa Raspbian traja zelo malo časa. Pa pol pustiš pri miru lep čas. Ne vidim problema, ker imaš programe, ki ti image sistema samo "zapečejo" na SD kartico in samo boot-aš. Ko imaš pa to narejeno si pa na istem kot pri "narejenih" media predvajalnikih.


Nisi. Manjka ti daljinec, manjka ti škatla, kupiti moraš še card reader, ki ga verjetno nimaš, delo imaš, pa še hudo počasna je stvar.


Če ste ljudje leseni pa jim lahko rečem le, da stvar kupite in jo preplačajte.
Smart telefon ima danes veliko ljudi.
Kakšna škatla? To reč visi na HDMI kablu za televizijo in videl ne boš večino časa. Zdej, če ženska teži je pa druga reč. :)
Ni hudo počasna. Ne vem kaj točno bi ti počel z njo, samo večino 1080p filmov v H.264 bere popolnoma gladko. To pa je tudi praktično največja obremenitev.


Se strinjam z napisanim. V primerjavi z drugimi pa Raspberry Pi tudi nekoliko bolj varčuje s porabo elektrike, čeprav se na koncu izkaže, da ga je bolje imeti prižganega 24/7. Ko se XBMC enkrat zažene in so vsi procesi "utečeni", tudi tisto malo štekanja izgine in se lahko ob bok postavi konkurenci. Res pa je, da je poleg same naprave potrebno kupiti še ohišje, SD kartico in napajalnik ter po možnosti še USB HUB. Na koncu se sicer najbolj splača kupiti USB HUB, ki podpira več kot 500 mA / USB port, da napravo lahko priklopiš direktno vanj.

Z napisanim ne želim prepričevati človeka v nakup naprave, temveč samo podam informacije, če si še kdo drug pred nakupom ogleduje to temo in bi mu Raspberry Pi ustrezal.

phixion ::

No sedaj se odločam le še med Mede8er MED600x3D in pa WD TV Live Hub. Kako se potem sploh prenaša filme na disk? Preko Wifija?

No razlog da se odločam za ta nakup je, ker mi filmi zatrokirajo če jih predvajam neposredno iz usb ključka. Npr. serije iste kvalitete ne zatrokirajo nikoli:S TV je pa Samsung 55ES6100.

dsapac ::

No sam si lastim Xtreaamer Prodigy Black. Ce zelis ti ga prodam. Bos ziher tako ceneje skozi prisel kot pa ce ga kupis v trgovini.

Ahiles ::

phixion je izjavil:

No sedaj se odločam le še med Mede8er MED600x3D in pa WD TV Live Hub. Kako se potem sploh prenaša filme na disk? Preko Wifija?

No razlog da se odločam za ta nakup je, ker mi filmi zatrokirajo če jih predvajam neposredno iz usb ključka. Npr. serije iste kvalitete ne zatrokirajo nikoli:S TV je pa Samsung 55ES6100.



MED600 nima placa za interni disk.

Če hočes interni disk morš potem gledat za MED800 ali pa 1000(sam 800 je lepša na pogled drugače je isti HW).

Pa jest ponavad na Xtreamerju gledam prek mreže na WDju pa prek usb diska pa nikol nč ne šteka edine probleme sem mel pri bluerayih ko mreža ni sfolgala k je bil like 40-50mb bitrate np Avatar sem ga mogu prekopirat na Xtreamerjev interni disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

phixion ::

Se pravi verjetno tudi mene to zafrkava, da tv ne sfolga brati tako hitro iz ključka in zato zašteka...

BlaY0 ::

dsapac je izjavil:

- MINIX NEO X7

Rockchip RK3188 Quad Core Cortex A9 1.6GHz
Quad Core Mali 400MP GPU
Android™ Jelly Bean 4.2.2 OS
2GB DDR3 + 16GB NAND Flash
Equipped with External WiFi Antenna
Support RJ-45, Bluetooth V4.0,USB 3G Dongle (not included)
Support 802.11 b/g/n Dual Band Wi-Fi(2.4GHz/5GHz)

- K-R42 Quad Core Google Android 4.2.2

- Ugoos UT1

CPU:Rockchip RK3188 quad core Cortex A9 @1.6Ghz,
GPU:Quad core Mali-400MP4
Android 4.2.2 Jelly Bean OS;
2GB DDR3 + 8GB NAND FLASH
Equipped with Dual External Wifi Antenna/AV Port/Ethernet Port/Optical Port

Vse naprave podbirajo XBMC za Android. Imajo tudi delujoc Google Play. Lahko si dolpotegnete IP TV apk. Ter v njega vstavite m3u playlisto
od SIOL ali T2. Oziroma tisti kateri uporabljate pametne telefone veste kaj zmorejo take naprave.


Zadeve niso tako preproste kot se zdijo in ne delajo tako dobro kot bi po specifikacijah pričakoval. Ljudje imajo na RK3066 in RK3188 probleme z zvokom. Recimo ni podpore za DTS, pass-through prek HDMI-ja pa tudi ne dela. XBMC je GPL, HD decoding knjižnica pa je zaprta in se lahko obrišeš pod nosom. Lahko sicer znotraj XBMC-ja uporabiš externi predvajalnik od RK-ja ampak to ni to. Ljudje imajo tudi probleme s predvajanjem z mrežnih virov in podobno, je pa prednost teh naprav da lahko na njih počneš še marsikaj...

BlaY0 ::

echoman je izjavil:


Se strinjam z napisanim. V primerjavi z drugimi pa Raspberry Pi tudi nekoliko bolj varčuje s porabo elektrike, čeprav se na koncu izkaže, da ga je bolje imeti prižganega 24/7. Ko se XBMC enkrat zažene in so vsi procesi "utečeni", tudi tisto malo štekanja izgine in se lahko ob bok postavi konkurenci. Res pa je, da je poleg same naprave potrebno kupiti še ohišje, SD kartico in napajalnik ter po možnosti še USB HUB. Na koncu se sicer najbolj splača kupiti USB HUB, ki podpira več kot 500 mA / USB port, da napravo lahko priklopiš direktno vanj.

Z napisanim ne želim prepričevati človeka v nakup naprave, temveč samo podam informacije, če si še kdo drug pred nakupom ogleduje to temo in bi mu Raspberry Pi ustrezal.


Ohišje je 5 EUR, daljinca ne rabiš ker ima CEC, kartica za sistem je par EUR, napaja se pa lahko iz USB-ja na TV-ju. Če strimaš z nekega mrežnega vira, je to to. Če hočeš kaj več, moraš pa že navesiti gor HUB pa napajalec in zadeva ni več tako priročna kot se na prvi pogled zdi.

Han ::

Redno gledam filme in serije z USB 3.0 ključkov na treh Samsungovih TV (D6530, EH4000, ES6100) in na nobenem ni prav nobenega problema, razen če je vsebina že v osnovi slabo posneta. Takrat MKV le prekodiram z MKVToolNix.

Imaš TV posodobljen na zadnji firmware?

Kateri ključek uporabljaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

phixion ::

TV-ja nisem še nič posodabljal (imam ga od decembra). Ključek je tale: http://www.mimovrste.com/artikel/202011...

Saj serije mi vedno dobro delajo, filmi pa v 90% zaštekajo (po okoli 10tih minutah predvajanja).

Kaj pa naredi ta MKVToolNix?

lp

Han ::

Priporočam ti, da TV flešneš na zadnji firmware.

Z MKVToolNix lahko npr. odstraniš odvečne podnapise in zvočne sledi, lahko pa zgolj na novo posnameš MKV z naslednjima parametroma: "no_cue_duration" in "no_cue_relative_position". Starejši predvajalniki namreč ne podpirajo ali pa imajo težave z MKV, ki vsebujejo ta dva parametra. Tukaj so navodila, kako zadevo vklopiti v MKVToolNix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

rogi2010 ::

Sam sem gledal in se precej ukvarjal z zadevami (nas, xtreamer in wd tv live, kateri je trenutno v uporabi) in po pravici povedano nisem navdušen nad nobeno zadevo. Ali je problem youtube, twitch, mkvji, dts zvok ali pa kaj tretjega. Tako da naslednji projekt bo eno malo ohišje, pocen plata ki ima hdmi izhod, malo rama ter en proc (itak vsi novi proci za 40 eu normalno vse predvajajo), kar bo skupaj naneslo ene 150 eu, gor počim winse in uporabljam za predvajanje in torent download. Za nadzorovanje imam rdp, za ostalo pa preko android telefona / tablice, kar tudi nebi smela biti težava. Vse skupaj hladiš z enim 12-14 cm ventilatorjem, kateri ne bo glasen in to je to.

phixion ::

Han: Ali je težavno flešati tv? Kakšen je postopek?

rogi2010 ::

phixion je izjavil:

Han: Ali je težavno flešati tv? Kakšen je postopek?


Glede na to da ima TV mrežno povezavo ima nekje v nastavitivah možnost da preveri za posodobitve (vsaj moj LG ima tako), zadeva se sprehodi na internet in ti reče da je našla posodobitve (oziroma v primeru LG reče, da jih ni ...), daš dalje in nestrpno čakaš minuto in to je to ...

Han ::

Bolj enostavno ne bi moglo biti: na prazen USB ključ razpakiraš firmware, ključ vtakneš v TV in prek menija poženeš posodobitev. Vse ti piše tudi v navodilih (PDF) na povezavi do FW...

phixion ::

Han je izjavil:

Priporočam ti, da TV flešneš na zadnji firmware.

Z MKVToolNix lahko npr. odstraniš odvečne podnapise in zvočne sledi, lahko pa zgolj na novo posnameš MKV z naslednjima parametroma: "no_cue_duration" in "no_cue_relative_position". Starejši predvajalniki namreč ne podpirajo ali pa imajo težave z MKV, ki vsebujejo ta dva parametra. Tukaj so navodila, kako zadevo vklopiti v MKVToolNix.


TV sm flešal in probal film na dveh ključkih. Obakrat crknilo po 10tih minutah... Potem sem ta isti film na novo posnel z MKVtoolNix s tema dvema parametroma in film se sedaj predvaja že 1 uro:)

Ampak pri tem filmu ne morem uporabiti hitrega premikanja naprej ali nazaj. To sem opazil že kar pri nekaj filmih. Mogoče veš zakaj ne gre naprej ali nazaj? Preden sem izvedel ta postopek z MKVtoolNix je bilo premikanje možno...

Han ::

MKV potemtakem še vedno ni povsem "kompatibilen" s TV. Še enkrat ga prekodiraj z MKVToolNix, brez enega ali drugega parametra, brez obeh..., poskusi še kakšen drug parameter, ki je naveden v FAQ.

Izvajaš hitro premikanje prek TOOLS menija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

phixion ::

Ne s tipkama na daljincu. Pa je kje napisano kaj sploh so vsi ti parametri? Sam namreč nimam pojma:)

Han ::

S tipkama levo-desno se premikaš za ca. 20 sekund, prek Tools menija lahko film prevrtiš precej hitreje...

Ostali parametri za MKV, ki vplivajo na predvajanje, so napisani v že poslanem FAQ.

phixion ::

Ok. Hvala. Ko probam levo desno mi javi; Ni na voljo. Pod tools tudi nisem našel da se lahko premika.

Han ::

Ko pritisneš tipko TOOLS na daljincu, je druga ali tretja možnost časovni preskok ali nekaj takega...

mare1411 ::

jst mam ene 3 leta doma egreat, nikoli nadgrajeval, tikal... dela vse v nulo še danes. DTS im passthrough prek optike ali hdmi

phixion ::

Han je izjavil:

MKV potemtakem še vedno ni povsem "kompatibilen" s TV. Še enkrat ga prekodiraj z MKVToolNix, brez enega ali drugega parametra, brez obeh..., poskusi še kakšen drug parameter, ki je naveden v FAQ.

Izvajaš hitro premikanje prek TOOLS menija?


Evo prekodiran samo z ukazom engage no_cue_relative_position in sedaj zadeva deluje:) Hvala ti za tole rešitev:) Se pravi sedaj bi morali vsi MKV-ji delovati če jih prekodiram na ta način?

Kaj pa za prenosni disk (WD passport). Sedaj imam čisto kratek kabel. Če dam daljšega, bo tv filme ravno tako dobro bral ali se kaj izgubi z dolžino kabla?

lp

d4vid ::

phixion je izjavil:


Kaj pa za prenosni disk (WD passport). Sedaj imam čisto kratek kabel. Če dam daljšega, bo tv filme ravno tako dobro bral ali se kaj izgubi z dolžino kabla?

lp


Do 5m mora delat brez težav...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Han ::

phixion je izjavil:

Evo prekodiran samo z ukazom engage no_cue_relative_position in sedaj zadeva deluje:) Hvala ti za tole rešitev:) Se pravi sedaj bi morali vsi MKV-ji delovati če jih prekodiram na ta način?


Ja, s tem parametrom bodo načeloma delovali vsi MKV.

phixion je izjavil:

Kaj pa za prenosni disk (WD passport). Sedaj imam čisto kratek kabel. Če dam daljšega, bo tv filme ravno tako dobro bral ali se kaj izgubi z dolžino kabla?


S predolgim kablom boš najprej izgubil napajanje (disk se sploh ne bo zagnal)... S kvalitetnim podaljškom bi do 5 metrov moralo delovati brez težav.

phixion ::

Kakšen pa je kvaliteten podaljšek? Saj v bistvu bi rabil samo približno pol metra, toliko da ne visi iz tv-ja, ampak da je lepo na polički...

Han ::

Takšen s kvalitetnimi žicami, ki so tudi zaščitene (oklopljene) pred motnjami.

Npr. 0,8 m USB 3.0 ali 1,8 m USB 2.0 podaljšek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

filmi na smart TV, .mkv, .avi itd..

Oddelek: Pomoč in nasveti
192834 (2395) Han
»

Samsung TV ne bere USB filmov

Oddelek: Zvok in slika
104229 (4060) Han
»

Samsung 55NU7402 problem s sliko pri nogometu/kodeki za filme

Oddelek: Zvok in slika
131991 (1602) Gremio
»

HD filmi iz neta

Oddelek: Zvok in slika
152530 (1880) tbostjan
»

predvajanje fullHD na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
202104 (1624) G_mAn

Več podobnih tem