» »

DTS zvok na WD TV

DTS zvok na WD TV

C00PER ::

Verjetno je ta tema že bila kje obravnavana, a mi search engine žal ne najde nič dotičnega na moje vprašanje.
Nekje sem zasledil, da bi naj WD-TV ne podpiral DTS zvoka v .mkv fajlih...ali to drži, ali se je našel kak način da se zvok spravi skoz ?

Včeraj sem namreč poizkusil predvajat en mkv file z DTS zvokom, slika je bila FANTASTIČNA, a zvoka nikakor....imam pa zvezan WDTV z optičnim kablom na Yamahin receiver (RX V-359), pa me zanima ali delam kaj narobe, ali se moram enostavno sprijaznit da preko WDTja lahko pozabim na gledanje 1080p filmov z DTS zvokom ?

Hvala za info že vnaprej...
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

SkyEye90 ::

Seveda bere DTS, le v nastavitvah nastavi audio out na DIGITAL. Seveda ti mora tudi receiver podpirati DTS dekodiranje.
Bere tudi DTS-HD brez problema :)

C00PER ::

Hvala, bom poizkusil še tole :)
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C00PER ()

OK.d ::

1. generacija nima dts-a
LPOK.d

C00PER ::

Ja kaj zdaj jsonp1296470635033? :) Pa smo spet na začetku, nekdo pravi tak, drugi drugače :) Najbolje da poizkusim najprej nasvet od SykEye90, pa da vidimo če dela....javim, ko pridem domov in poizkusim....
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

bastadu ::

Če tvoj receiver ima DTS dekoder, potem stori tako, kot je napisal SkyEye90. Če tvoj receiver tega nima, potem je odvisno katero generacijo WDTV-ja imaš. Če imaš prvo, potem boš bolj težko, saj ta ne zna pretvoriti DTS v analogen stereo signal, če maš drugo generacijo pa daš v nstavitvah audio out namesto DIGITAL na ono drugo vrednost (ne spomnim se točno naziva) in bi moralo igrati ...

C00PER ::

Moram povedat, da stvar ob preklopu zvoka (audio out) v nastavitvah WDTV-ja na DIGITAL deluje !!! Pa imam 1. generacijo WDTVja.
Tako da hvala SkyEye90 za pomoč :)
ANd On The Last Day God Created.....SOUND !

bastadu ::

C00PER je izjavil:

Pa imam 1. generacijo WDTVja.


Potem očitno tvoj reciver ima vgrajen dekoder in tako ubistvu ni pomembno, ali imaš 1. ali 2. generacijo WDTVja, ker obe generacije podpirata digital out (samo troughput digitalnega signala), 2. generacija pa podpira še DTS stereo downmix ...

Scorpia ::

CooPER: pa ne snemati 1080p filme z dts zvokom, namreč ko je visok bitrate, zadeva začne štekati. Ko pa imaš ac3 in 1080p pa skoraj pri nobenem filmu mi ni zaštekalo. Problem je samo dts, pri tej ločljivosti.
////

hamurabi ::

Prva generacija WD TV zagotovo nima DTS podpore.

king67 ::

Zagotovo jo ima.

lp,
king67

klemenSLO ::

WD TV 1.generacije spusti DTS nedotaknjen prekio optičnega izgoda. Če imaš receiver ki zna to dekodirat si zmagal.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

king67 ::

Egzaktli.

lp,
king67


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209496 (52959) scipascapa
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962604 (39574) rezator
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551150898 (33467) king67
»

LCD LED TV z USB

Oddelek: Zvok in slika
355176 (4719) Ashrack
»

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
221882 (1577) delfinus

Več podobnih tem