» »

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

zacetnik11 ::

Pozdravljeni

Ker nisem najvolj vešč v avdio/video panogi, vendar vseeno rad poslušam dober zvok pri filmih, sem si kupil nekaj povprečnega za ogled filmov, poslušanje glasbe,..
Nabavil sem receiver Onkyo TX-SR606 + zvočnike Jamo A102. Na reciver sem priključil Xtreamer (preko optičnega izhoda), računalnik (preko Av kabla črni in rdeč priklop), TV (preko AV kabla).
Ko gledam film ali poslušam glasbo z Xtreamrja, vse deluje lepo, ko pa prihaja zvok iz računalnika ali TV, pa se sliši šum.
Šum se sliši kadar recimo na računalniku ne predvajam glasbe, samo da imam priključenega na receiver.

Kaj lahko storim da bi zadeva delovala tako kot mora.

Še kakšni napotki za ta receiver.

Hvala za pomoč in odgovore.

SkyEye90 ::

Ko ne predvajaš se sliši šum. Kaj pa ko predvajaš na PC-ju?
Kam točno si priključil PC?
Recimo v računalniku v zelenega (audio out) -> na receiver v chinch CD IN
V televizorju na Audio out chinch -> na receiver v chinch AUX IN

Nekako tako?

zacetnik11 ::

@SkyEye90 hvala za pomoč

Šum se sliši iz zvočnikov ko priključim na računalnik v zelenega, recimo ko ga izključim se ne sliši šuma.đž
Ko pa predvajam glasbo iz računalnika se sum še vedno sliši v ozadju.
V receiverju sem priključil na GEME IN v črno in rdečo.
TV sem priključil receiver -> na CAB/SAT IN , v TVju pa edini izhod ČRNO RDEČ izhod.

lP g

SkyEye90 ::

V računalniku naj bi imel glasnost vedno na 100%. Pri TV-ju ti enako šumi, a zvok se v ozadju sliši?
Priklopljeno imaš prav, oboje. Kakšen je ta šum? Takšen kot šumi radio na slabi postaji, je to brnenje?

zacetnik11 ::

Sem nastavil glasnost na 100%.
TV in Racunalnik imata enak šum. Ta šum se najbolj sliši kadar nič ne predvajam, da je samo priključeno na receiver in izbran vhod TV ali Računalnik.
Če pa predvajam glasbo se šum sliši v ozadju. Šum tudi narašča glede na glasnost.
Če priključim slušalke na Receiver prav tako slišim šum v slušalkah :-(
Priključeno imam prav, ker ne vem če bi lahko priključil drugače????
Ne vem kako naj definiram ta šum, je drugačen kot pri raduju brez izbrane postaje, bolj močen.

Še ena malenkost. Sem se malo igral s priključki in ko vtikač (ČINČ) izstekam iz računalnika se šum ne sliši več, prav tako se šum sliši, če ga štek v kateri koli drug priključek na računalniku, prav tako se šum sliši, če ČINČ prislonim na ohišje računalnika.

Upam da sem dovolj nadzorno razložil težavo.

misek ::

Morda pa je to brum, ki nastane zaradi različnih potencialov mas. Pred nekaj časa je nekdo pisal o podobnem problemu. Ampak mislim da je tam šlo za potencial na priključku za kabelsko tv.

zacetnik11 ::

Misek hvala za pomoč, vendar kaj lahko naredim da bo ta šum (brum) izginil?

klemenSLO ::

Jst mam podoben problem. Se sliši kako PC bere in piska če daš bolj na glas. Če recimo gledaš filme ki imajo DTS, ali pa poslušaš kakovosten mp3 ni problema.
če pa je kak film s slabim zvokokm kjer moraš povečati jakost pa s tem povečaš ostale šume. Je to morda problem onboard zvočnih kartic ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

TOP ::

Pa TV ma HDMI priklop.Jaz mam podoben resiver in vse priklopljeno preko HDMI in vse dela brez šuma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

zacetnik11 ::

Ja nimam TVja s HDMI izhod :-|
Ker ko imam priklopljen Xtreamer preko optike, tudi ne slišim šuma.

Scorpia ::

Kot je en omenil, je masa problem. Verjetno v utičnici kjer je reciver, ni ustrezne ozemljitve. Lahko je v reciverju odletela kakšna varovalka ki skrbi za maso.
Pri filmih z dts se ti ne sliši, ker je vezano preko optike, optika pa ne prevaja elektriko. Zato ni tega bruma. Probi povezat preko činč kable z xtreamerjem, pa se bo brum spet pojavil. Če imaš vse te komponente na istem podaljšku in na isti utičnici, jih probi ločiti, da pc in reciver daš vsakemu svojo utičnico. V primeru da ne moreš ločiti, probi drugo vtičnico, ki ni pod isto varovalko, z to ki jo zdaj uporabljaš. Verjetno je prej problem električna inštalacija (mogoče je stara napeljava?, sicer ene rešitve na silo so, samo ti po eni strani tega ne priporočam. Lahko mal preber o tem brumu, po forumu, je bilo že dosti napisano.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

misek ::

Morda bi pomagal kakšen Line-interactive UPS na eni napravi?

SkyEye90 ::

Imaš na PC-ju digitalni SP/DIF izhod? Če imaš, poskusi preko tega (en chinch) in v receiver v coax digital input. To bi moralo biti brez šuma, ker prenos ni analogen.

zacetnik11 ::

@SkyEye90 ali lahko malo bolj opišeš postopek.
Kateri izhod je to SP/DIF na PC? Na zadnji strani iamam 6 priklopov za avdio in spredaj enega za slušalke in mikrofon.

SkyEye90 ::

Poleg tistih šestih je ponavadi še en coaksialni (torej en chinch) ali pa optični izhod (tak kot ga ima xtreamer). Odvisno od matične plošče če to ima. Lahko pa je tudi opcija, da enega od teh šestih nastaviš kot digitalni, vb nastavitvah zvočne kartice, to boš moral pogledati sam.

Mislil sem, da bi računalnik povezal preko tega, to je enako, kot imaš povezan trenutno xtreamer. To je digitalna povezava, ki je lahko optična ali koaksialna (chinch). gre pa za enak digitalni prenos brez motenj.

zacetnik11 ::

Ponovno pozdravljeni

Mislim da bom počaci imel dost tega:-(
Sem vse poskusil kaj je bilo napisano o BRUMU na tem foromu
Najbolj je pomagalo, ko sem receiver in računalnik priključil na isto vtičnico, je brum čisto izginil, vendar samo za pol ure.

Prav nič nisem naredil in se je brum ponovno pojavil.

Ali je komu jasno zakaj?

Ted ::

Preveri ali imaš ustrezno ozemljene električne vtičnice za začetek...
Mah...

delfinus ::

Poskusi, da antenski kabel (za TV ali RADIO) popolnoma izkljucis oz odstranis iz sistema in poskusi. Vec tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

zacetnik11 ::

Delfinus to je krivo ja, sem izključil antenski kabel iz TV, to je kabelska insedaj dela brez broblema, ni več BRUMa.
Kaj naj sedaj naredim da bom lahko sploh gledal TV.

Ali je z anteno kaj narobe?

Hvala vsem za pomoč, ker drugače mi nebi uspelo.

misek ::

Kupiš adapter, ki ga je predlagal delfinus v drugi temi.

zacetnik11 ::

@delfinus ali mi lahko pooveš kako se reče temu BRUM filtru, ker sem preklical že kr nekaj trgovin, pa nobeni nimajo pojma o tem izdelku.
Tudio na mimovrste ga nisem našel :-(

Hvala za odgovor!

Scorpia ::

Ground loop izolator se imenuje. Pa da te opozorim, to še vedno ne reši problema, ker imaš nekje problem z maso. V najslabšem primeru ti lahko kaj na ojačevalcu odleti ali drugi komponenti.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

delfinus ::

V Big bangu ga imajo vedno in sicer na polici s kabli, stane 8EUR. Je pa od Vivancota. lp, d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stari zvočniki in nov amp

Oddelek: Zvok in slika
161517 (1250) edi45
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579791 (8719) axee
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310734 (7745) BigWhale
»

Šumenje na zvočnikih stolpa ob predvajanju filma na PC-ju

Oddelek: Zvok in slika
122298 (2172) pingec
»

Šum pri snemanju ?

Oddelek: Zvok in slika
8912 (840) cortez

Več podobnih tem