» »

MKV player s torrent odjemalcem

MKV player s torrent odjemalcem

Sibirc ::

Prosim za pomoč. Kupujem media player, ki odpira MKVje (to jih že skoraj vsi), rad pa bi ga tudi uporabljal za download torrentov direktno na player (oz. disk v njem). Gledal sem e-greate in xtreamerje, pa nekako ne najdem predvajalnika, na katerem delajo torrenti. Fino bi blo, da bi bila cena pod 200€ :) .

Tnx

Maxl ::

Glede na to, kakšne so tvoje želje, ti priporočam eGreat EG-S1A za 165 EUR. ;)

Valvoline ::

Neki tazga tut sam bi nabavu,zanima me kako je z zapakiranimi torenti v rar(ali podobnih) formatov?

Sibirc ::

Kaj pa je razlika med sigma in realtekovimi čipi. V čem je sigma slabša?

LP

Maxl ::

Novejše Sigme so boljše od Realtek čipov (če se ne motim).

Sibirc ::

Zanima me, če kdo dejansko prakticira downloadanje torrentov na media player in kako stvar funkcionira? Ai delajo vse torrent strani (tudi SLO), ali brez težav downloadaš in vmes gledaš filme na disku...

LP

floyd1 ::

Po precej dolgem brskanju po forumih in testih sem se raje kot za to odločil za dodaten NAS (s torrent podporo) in sem zelo zadovoljen. Mislim, da na tem forumu precej malo ljudi uporablja kak MKV player, kjer bi 24/7 letel še download torrentov. MKV-ji z višjim bitrate-om so že itak včasih problematični in če bi zraven letel še bittorent...

Valvoline: Ti playerji imajo (večinoma) precej bogo mrežno hitrost in če sprašuješ o rar torrentih - treba jih je razrarat z računalnikom, kar zna preko počasnega mrežnega priključka trajat, če si jih dol potegnil kar s playerjem. Vsaj kolikor jaz vem tu ni neke pametne (hitre) rešitve. Mogoče pa le ne znam - bi bil zelo vesel, če bi me kdo razsvetlil, da npr. moj xtreamer zna brati tudi rar-e. Z NAS-om je malo boljše, ker preko mreže delaš precej hitreje, še vedno pa ni to to, kar bi si človek želel (a sploh kdaj je?;))

misek ::

Xtreamer - Play video directly out of .rar files: http://forum.xtreamer.net/topic/14403-p...

floyd1 ::

Misek, hvala, super si. To je res dobra novica.

Maxl ::

Nekateri predvajalniki imajo gigabitni mrežni priključek in/ali 3.0 USB slave priključek, kar pa spet ni tako počasno... Drugače se pa povežeš preko mreže recimo iz PCja na predvajalnik in preko PCja odraraš datoteke na predvajalniku. Čisto preprosto je vse skupaj. Če se prenaša datoteke in se obenem gleda video (z visokim bitratom), se bo zatikalo le pri šibkejših čipih (prvi Realtek in Sigma čipi). Z novejšimi je druga pesem, ker so zmogljivejši. Če bi rad imel 24/7 neslišno in energijsko varčno napravo za download, ki obenem tudi predvaja HD vsebino, se mi zdi, da je predvajalnik prava izbira.

floyd1 ::

Pred kratkim sem se razveselil, ko sem gledal specifikacije "WD TV Live Hub" (GB mreža) a je tester (mislim, da na anandtech) napisal, da je GB mreža le na papirju - preslab hardware (procesor, ram) tega enostavno ne more izkoristiti. Dela sicer občutno hitreje kot 100 MB, to je pa tudi vse. In ta player ima v sebi novejšo Sigmo in s tem boljši chipset od veliko drugih. In če tu stvar dela tako-tako, kako je šele na ostalih. Sicer pa je pri cenejših NAS-ih situacija podobna - GB priključek že imajo, hitrost preko njega pa je velikokrat bolj tak-tak (še vedno pa boljša, kot na 100 MB priključku na playerjih). Preslab procesor, premalo RAM-a...

Se pa popolnoma strinjam, tudi sam bi raje imel eno (varčno) napravo za vse. Vse pa kaže, da hardware (v tem cenovnem rangu) še ni čisto tam, kot bi si sam želel. Seveda je to le moje mnenje.

Stvar z USB3 bi znala biti zanimiva, a pri meni ne pride v poštev, računalnik je predaleč, laptopa pa se mi enostavno ne bi dalo vedno gor priklapljat, ko bi bilo treba kaj odrarat. Sicer pa bom te dni poskusil, kako deluje to iz zgornjega linka (glede rar).

Sibirc ::

Po pregledu vsej playerjev, mi je nekako najbolj všeč Egreat EG-S2. Pri S1 me moti, da nima prostora za interni disk, da pa nekaj visi iz njega pa ne pride v poštev, ker bodo otroc vse populili :) Stane nekaj pod 250€, vštekaš lahko 3,5'' disk, pa še torrent odjemalec ima. Ali ima kdo tak player in je sprobal delovanje torrentov?

floyd1 ::

Glede egreata vprašaj še Vrossija46-ja v tej temi:
http://slo-tech.com/forum/t409003/0

Poglej pa si še Popcorn hour A-210 (enak Sigma procesor), za katerega se mi zdi, da ima vse kot ta, o katerem sprašuješ in pride nekaj čez 200 EUR. In večinoma so bili ljudje z njihovimi prejšnjimi modeli zelo zadovoljni, kako pa je zdaj ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

gregyk ::

floyd1 je izjavil:

Pred kratkim sem se razveselil, ko sem gledal specifikacije "WD TV Live Hub" (GB mreža) a je tester (mislim, da na anandtech) napisal, da je GB mreža le na papirju - preslab hardware (procesor, ram) tega enostavno ne more izkoristiti. Dela sicer občutno hitreje kot 100 MB, to je pa tudi vse. In ta player ima v sebi novejšo Sigmo in s tem boljši chipset od veliko drugih. In če tu stvar dela tako-tako, kako je šele na ostalih. Sicer pa je pri cenejših NAS-ih situacija podobna - GB priključek že imajo, hitrost preko njega pa je velikokrat bolj tak-tak (še vedno pa boljša, kot na 100 MB priključku na playerjih). Preslab procesor, premalo RAM-a...


Sem imel WD TV Live HUB in sem ga ravno zaradi tega vrnil ... maksimalna hitrost kopiranja na HUB je bila (seveda v gigabitnem omrežju): 12MB/s - to je teoretični maksimum 100Mb mreže ne pa 1Gb ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209475 (52938) scipascapa
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253874 (67966) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821612 (15050) kamuee
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36043239 (21845) xandros

Več podobnih tem