» »

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

««
«
1 / 8
»»

vrossi46 ::

Link za info: http://www.egreatworld.com/en/ProductSh...

Mislim da tudi ta zadeva ni slaba za cca.94€.Pa še brez ventilatorja :D

kmetek ::

kje vidiš ceno 94EUR?

vrossi46 ::

kmetek ::

Zgleda bestbuy.

vrossi46 ::

Ja res zgleda best buy.No še malo sem pogledal in našel stran kjer lahko naročiš za 109EUR Free shipping to EUROPE. :D

Link: http://www.mydigitank.com/product_info....

kmetek ::

Iz kje sendajo, da ne fašeš ddvja :P

telexdell ::

Dobra stvarca. Pri naročilu pa pazite. Prodaja je podobna kot preko e-baya. Medtem ko Xtreamer uvozijo v EU in ga razpošiljajo iz Nemčije.
Sem skoraj prepričan, da na osnovo 109EUR pride še carina in 20% DDV. To je pa že v rangu WD-2 ali PlayON.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

ManDriver ::

Hm... ponudba sicer mamljiva.... Nikjer pa nisem opazil, da ta model podpira "download services" p2p in pa Sambo. Ali pač??
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

dzinks63 ::

Še nekaj več o EGreat EG-R1.
CPU: 400MHz MIPS, DDR2 SDRAM:128MB, NAND FLASH:256MB
Samo čudiš se lahko, kako lahko z tako mizernim hardwerom vse to zmore. Domači PC so očitno zelo neoptiomizirani in neiskoriščeni za poganjanje HD vsebin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

vrossi46 ::

Dobra stvarca. Pri naročilu pa pazite. Prodaja je podobna kot preko e-baya. Medtem ko Xtreamer uvozijo v EU in ga razpošiljajo iz Nemčije.
Sem skoraj prepričan, da na osnovo 109EUR pride še carina in 20% DDV. To je pa že v rangu WD-2 ali PlayON.



Pa če lepo piše:Free shipping to EUROPE ( East and west ) and NORTH AMERICA included in the price, 109 EUROS WITH SHIPPING INCLUDED.

jan01 ::

@dzinks63
Zakaj pa ne? Predstavljaj si v enemu čipu skupaj zapakiran preprost & zelo slab procesor+ namenska dekodirna enota...

gregyk ::

Dobra stvarca. Pri naročilu pa pazite. Prodaja je podobna kot preko e-baya. Medtem ko Xtreamer uvozijo v EU in ga razpošiljajo iz Nemčije.
Sem skoraj prepričan, da na osnovo 109EUR pride še carina in 20% DDV. To je pa že v rangu WD-2 ali PlayON.


Carine do 150€ ni. Če pride izven EU se doplača samo 20% DDV.

telexdell ::

Dobra stvarca. Pri naročilu pa pazite. Prodaja je podobna kot preko e-baya. Medtem ko Xtreamer uvozijo v EU in ga razpošiljajo iz Nemčije.
Sem skoraj prepričan, da na osnovo 109EUR pride še carina in 20% DDV. To je pa že v rangu WD-2 ali PlayON.


Carine do 150€ ni. Če pride izven EU se doplača samo 20% DDV.

Dodatno še stroški špediterja oz. carinske pošte.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gregyk ::

Dobra stvarca. Pri naročilu pa pazite. Prodaja je podobna kot preko e-baya. Medtem ko Xtreamer uvozijo v EU in ga razpošiljajo iz Nemčije.
Sem skoraj prepričan, da na osnovo 109EUR pride še carina in 20% DDV. To je pa že v rangu WD-2 ali PlayON.


Carine do 150€ ni. Če pride izven EU se doplača samo 20% DDV.

Dodatno še stroški špediterja oz. carinske pošte.


Da, tudi to. :)

vrossi46 ::

Danes sem končno dobil EGreat EG-R1 za 83€.Moram reč da je presenetljivo majhen in brez ventilatorja

Samo še testiram vse filme kako jih predvaja in vam sporočim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

JanezH ::

vrossi46 kje si ga pa kupil? Na tisti strani, ki si jo dal je 109EUR .

In kakšen se ti zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

vrossi46 ::

Jaz sem ga dobil direkt iz Hong-Konga,za to ceno pa samo zato ker sem prevedel OSD meni v slovenščino.
Testiral ga bom ju3. ;)

JanezH ::

OK sporoči :)

KoMar- ::

Zakaj kupujete manj podprto robo, ko pa obstaja Xtreamer? Resno. Ok, štekam, da je zanimivo poizkušat zadeve, ampak za ziher je Xteramer z veliko firmwarei in veliko uporabniki... ne pa neka XYZ zadeva... ni tako?

JanezH ::

Zakaj kupujete manj podprto robo, ko pa obstaja Xtreamer? Resno. Ok, štekam, da je zanimivo poizkušat zadeve, ampak za ziher je Xteramer z veliko firmwarei in veliko uporabniki... ne pa neka XYZ zadeva... ni tako?


LOL, egreat je "edini" (popcorn in playon sta podobna) NMT kjer vse zadeve delujejo tako kot morajo in ni problemov o katerih ljudje pišejo pri Xtreamerju, WD Live, mogoče še kakem NMT-ju. Firmware redno posodabljajo. Posedujem pa MG-31C na katerem mi 24/7 laufa torrent client, telnet, ga upravljam z računalnikom prek mreže, imam naložen "cinema library", ki mi avtomatsko generira lično knjižnico filmov s slikami in opisi, ki jih sam potegne z IMDB. Glasbena knjiznica - Music juke box. Za to zadevo obstaja polno še ostalih programov, nekaj od teh jih dobiš tu kjer si instaliras aplikacijo, s pomočjo katere avtomaticno nalagas programe: http://www.nmtinstaller.com/

Res, da je zadeva nekaj drazja od ostalih predvajalnikov, ampak kar se mene tiče ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

neres ::

@KoMar-: Xtreamer ima ventilator. In to baje niti ne tako tih ventilator.
Prva stvar, ki jo hočem imet od predvajalnika je, da ga ne slišim.

Če je ta Egreat pasivno hlajen in da vse deluje potem me kar resno zanima. Edino kar me moti je, da nima prostora za notranji disk. Ker to ni ravno lepo za videt:



IMO bi vsak predvajalnik lahko imel prostor za 3.5" disk. Ne vidim za kaj bi bilo treba tako zelo šparat s prostorom in imet tako majhne naprave. Če smo imeli do zdej videorekorderje in DVDje...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kmetek ::

A nima LAN-a? FAIL.

All ::

Zakaj kupujete manj podprto robo, ko pa obstaja Xtreamer? Resno. Ok, štekam, da je zanimivo poizkušat zadeve, ampak za ziher je Xteramer z veliko firmwarei in veliko uporabniki... ne pa neka XYZ zadeva... ni tako?


LOL, egreat je "edini" (popcorn in playon sta podobna) NMT kjer vse zadeve delujejo tako kot morajo in ni problemov o katerih ljudje pišejo pri Xtreamerju, WD Live, mogoče še kakem NMT-ju. Firmware redno posodabljajo. Posedujem pa MG-31C na katerem mi 24/7 laufa torrent client, telnet, ga upravljam z računalnikom prek mreže, imam naložen "cinema library", ki mi avtomatsko generira lično knjižnico filmov s slikami in opisi, ki jih sam potegne z IMDB. Glasbena knjiznica - Music juke box. Za to zadevo obstaja polno še ostalih programov, nekaj od teh jih dobiš tu kjer si instaliras aplikacijo, s pomočjo katere avtomaticno nalagas programe: http://www.nmtinstaller.com/

Res, da je zadeva nekaj drazja od ostalih predvajalnikov, ampak kar se mene tiče ... :)



Zadnji firmware je katastrofa. In pa egreat ni tok Ok ...mal preber njihov forum.

perci ::

kmetek: od kje ti ideja, da nima lana?

JanezH ::

Zadnji firmware je katastrofa. In pa egreat ni tok Ok ...mal preber njihov forum.


OK, če tako praviš, pol nimam ugovorov. Sem podlegel tvojim tehtnim argumentom. Vse kar sem zgoraj napisal očitno ni res in še marsikaj drugega verjetno ni res :)

vrossi46 ::

Smukec, ne se sekirat, saj veš kako je vsak malnar ima svoje oči!
Komaj čakam da končam šiht , da ga stestiram :))

All ::

Mam doma egreata...tko d ani tole z glave ane.

Zdele že tedn dni nalagajo firmware na svojo stran......in to tega k zvok šteka...

vrossi46 ::

Stestiral mojega EGreat EG-R1 in moram reč da super zadeva,nič ne zatika niti zvok ne kot nekateri pišejo,dela vse DTS,DD, podpira zunanji DVD-Rom,celo preko LAN-a predvajal G.I.Joe.The.Rise.Of.Cobra.2009.1080p.BluRay.DTS.x264-WiKi brez zatikanja!
Mašinca je tiha :)),brez ventilatorja.Škoda samo,da ne morem vgradit 3,5 HDD,lahko pa bi 2,5 HDD, ampak ga odsvetujejo vsaj na forumu zaradi gretja.

To je na kratko od mene

Lp vrossi46

P.S. Če koga kaj zanima naj kar vpraša

JanezH ::

@vrossi46
Me mika, da ga naročim. A lahko stestiraš še naslednje zadeve:
- a so kake komplikacije pri instalaciji in omrežju itd... ali je vse enostavno in takoj deluje?
- a predvaja externe podnapise?
- se da podnapise poljubno premikat gor in dol, ter povečat/pomanšat font?
- se da nanj instalirat aplikacije iz http://www.nmtinstaller.com/ - npr torrent client transmission in YAMJ me najbolj zanimata.
- slika in zvok pravis da sta odlična?

Daj še kaj napiši, ker se odločam za še en MG-31C za 160EUR. Ampak če je EG-R1 res tako dober bi raje tega, ker je dosti cenejši. A je ta stran za naročilo vredu ali se kaka druga stran bolj priporoča: http://www.mydigitank.com/product_info....

hvala za info ...

vrossi46 ::

Smukec,
bom stestiral še j3 in ti povem.

vrossi46 ::

Nobenih komplikacij pri instalaciji
V omrežju deluje BP
Externe podnapise predvaja
Povečat pomanjšat da, premikat tudi
Slika in zvok kot omenil krasno
Aplikacije bom pa še probal
On mislim da tista stran je v redu in najbolj poceni

vrossi46 ::

Uaaaaaa,tudi na tej škatlici deluje IP TV po napotkih miška
Jeeeeeeeeeee :))

NazgulRR ::

vrossi46-

Kako bi primerjal tole s Playon!HDjem. Kaj pogrešaš pri enem v primerjavi z drugim? V čem se ti zdi Egreat boljši od Playona (in obratno)?

A te pri naročilu z http://www.mydigitank.com/ niso nič carine opalili? (Ker bi morali..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

kmetek ::

cena piše 109, on pravi 83...kdo laže?

BaRtMaN ::

Nihče, ker ceni nista od istega prodajalca.

vrossi46 ::

Točno tako,še enkrat povem da sem ga jaz dobil za to ceno ,ker sem OSD meni prevedel v Slovenščino in sem dobil direkt iz Hong-Kong-a.In nobene carine nisem doplačal.Kot vidim pri http://www.mydigitank.com/
piše naslednje: Free shipping to EUROPE ( East and west ) and NORTH AMERICA included in the price, 109 EUROS WITH SHIPPING INCLUDED.Tako da se splača :D

vrossi46 ::

Kako bi primerjal tole s Playon!HDjem. Kaj pogrešaš pri enem v primerjavi z drugim? V čem se ti zdi Egreat boljši od Playona (in obratno)?

Pri EGreat EG-R1 pogrešam samo možnost vgradnje HDD,kar je sicer možno 2,5 HDD,ampak ga odsvetujejo zaradi gretja ker nima ventilatorja :)).Ga bom pa proval in vam sporočim .Drugače pa podpira vse isto kot Playon!HD, tako da mi je pav malo žal ko sem ga kupil,ampak mi pride prav,ker enega imam v dnevni, drugega pa v sobi od hčerke,ki gleda risanke na DVD-jih.
Najbolj me zanima podpora,kaka bo pri EGreat EG-R1,ker pri Playon!HD sledim na forumu,niso ravno najbolja zadovoljni.
Drugače pa sta oba krasna in predvajata vse kar sem jima dal. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

jan01 ::

Koliko torej res stane? z dddvjem!

vrossi46 ::

jan01
na tisti strani piše da 109€.
Na Amazon.com pa pride cena 92,93€


Great News! Amazon Currency Converter now makes it convenient for you to review and place your order in EUR. (Learn More)
Items: EUR 68,84
Shipping & Handling: EUR 24,09

Total Before Tax: EUR 92,93
Estimated Tax:* EUR 0,00
Order Total: EUR 92,93


Mislim da ni carine in dodatnega davka do 150€, vsaj kolikor sem se jaz pozanimal na carini.

NazgulRR ::

Hvala za odgovor. S katero pošto pa je bil poslan da pride v 4-6 dneh? Ker drugače vse kar pride z navadno pošto, se na carini odpre, sploh večji in težji paketi. In dvomim da kaj spuščajo. WITH SHIPPING INCLUDED ni enako NO CUSTOMS INSPECTION.

Na www.mydigitank.com ti ga pošljejo za 109EUR, pride v 4-6 dneh in paket se izmuzne carini (kdo ve zakaj??).
Na ebayaju je en prodajalec s Kitajske, ki ti ga pošlje za $135,99 (cca 93EUR), pride v ??? dneh, in na carini ga skoraj ziher odprejo (ali pa tudi ne??) in ocarinijo.

vrossi46-

Carine ni do 150EUR, je pa 20% DDV za vse kar je nad 21EUR (oz. 42EUR, če je "gift") + stroški carinjenja in dostave (cca 3EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

vrossi46 ::

Aaaaa,tu je catch,na računu so mi napisali kao 20€!In dobil sem ga po DHL-u.
Original račun pa not v škatli.
Nisem se tolko pozanimal kot ti,svaka čast.
Pol sem ga pa res po dobri ceni dobil.Me zanima kak bo v SLO.

NazgulRR ::

Aha, DHL. Makes sense. Oni majo svojo carino. Mogoče so manj striktni od navadnih carinikov. Je pa še vedno tveganje, da bojo vseeno odprli.

vrossi46 ::

No pa sem dobil odhovor is strani Hong-Konga-a glede tega prodajalca: http://www.mydigitank.com/product_info...., in dobil sem ta odgovor,najprej ta :Free shipping to EUROPE ( East and west ) and NORTH AMERICA included in the price, 109 EUROS WITH SHIPPING INCLUDED.

------>he means this price has including freight cost(East and west Europe and notrh America),not including VAT.
as to this company,i am not sure,I am checking now.
nato pa še ta : I don't know how much is custom VAT and freight cost, to be frank,109€ is equal to 160USD already,it's reliable.

To pomeni da je to končna cena,tako da navali narode!

kmetek ::

še vedno odvisno od tega, če je cariniku žena dala prejšnjo noč? :))

Maxl ::

Poznam nekoga iz Slovenije, ki bo imel čez vse te Egreat predvajalnike in pravi, da je cena za EG-R1 okoli 120EUR oz. pri večjem naročilu samo 110EUR... ;)

vrossi46 ::

Jeeeee,bravo,stisni kak link ali pa podatke tega tipa - trgovine!!! :D :))

Maxl ::

Mislim, tega tipa ne poznam osebno ampak tako, preko kolegov... dobil sem to povezavo: http://www.egreat-si.tk/
Zaenkrat pravijo, da so v pripravljalni fazi, kaj več pa naj bi pokazali naslednji teden. Bomo videli...cene so zaenkrat ugodnejše kot pri drugih slovenskih trgovcih z egreat izdelki :).

errhec ::

dd

xyd1 ::

Redna cena: 205,00 EUR
Spletna cena: 178,90 EUR
Prihranek: 26,10 EUR (12,73%)


lol?

vrossi46 ::

Fantje, to ni ta no, EGreat EG-R1
Tapravi : http://www.iboum.com/pr/egreatr1.php
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253720 (67812) dope1337
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559214 (45145) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538735 (5995) Sibirc
»

Kateri DVD predvajalnik, ki predvaja filme iz zunjanjega HDD-ja?

Oddelek: Kaj kupiti
131286 (1121) jerriho
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512165 (9763) upgrade

Več podobnih tem