» »

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

Mic-E ::

Podnapisi delajo ok.... zgleda da ni refreshalo diska ko sem ga nazaj priklopil z spremenjenimi podnapisi...

Kar se pa slike tice... sem kar malce razocaran... vsaj glede upscalinga.... 1080p filmi in animeji so kul, a 720p pa na zalost niso... slika je zrnata... ne kockasta...ampak ima sum noter... in ni to samo en rip...

Za primerjavo pa imam svoj laptop iz katerega sem do sedaj gledal filme na televiziji...in tam je bila slika veliko boljsa...

Kar se tice delovanja enote nimam pripomb, saj mi sluzi samo za gledanje filmov in nanizank....in leto deluje prefektno...

Zgleda da bom moral nekje Xtreamerja si sposodit da primerjam kvaliteto slike...oz kolega ima HDX pa bom sprobal...

Will let you know...
Juhej!

vrossi46 ::

Jaz imam doma PlayON-a in EG-R1 in ni nobene razlike pri predvajanju filmov vseh formatov.Upam , da si nastavil vse prav v video nastavitvah.

Mic-E ::

Evo...

Pravkar imel na testu tudi HDX 1000 in moram priznati da ni razlike v sliki...
In sedaj sem malce se poigral tudi z nastavitvami slike na samem TVju, in moram priznati da je vse tip top :)

Sedaj pa primerjavo med mojim eGreatom in HDX 1000.....

Kateri je boljsi?

eGreat povozi HDX po celi crti... Hitrejsi menuji, hitrejse nalaganje filmov, prek mreze streama filme brez problema... bom nabavil se wifi antenco pa stestiram tudi to!

Glede da je HDX ze kar malce starejsa zadeva je bilo za pricakovati bolj slabsi preformance... recimo HDX ni zmogel predvajati Reign Of Fire 1080p, eGreat pa je prebavil zadevo brez problema...

Jutri dobim se Xtreamerja na test, pa vam sporocim "rezultate" :D


LP
Juhej!

vrossi46 ::

Nabavi si Wi-Fi od Xtreamerja za 15€ bo delalo BP. Jaz sem probal 720p in dela v redu, 1080p pa že trokira.

Mic-E ::

A obstajajo kaki drugacni skini za eGreat? K ta original mi ni nc fency :D
Juhej!

Integrale ::

Ojla,
saj vem, da bo mogoče zvenelo neumno, vendar imam težavo.
Preko playerja (R1), bi rad dostopal do pc-ja v mapo, ki bi bila v skupni rabi (zaščitena z geslom), pa mi ne uspe. Do mape, ki jo ustvarim na pc-ju lahko pridem, vendar vsebine pa ne vidim. Poskusil sem vpisati novega uporabnika in geslo v pc-ju (npr: xxx/yyy) in preko playerja preko mreže priti do mape (do tukaj vse v redu), ko hočem videti vsebino mi player ponudi: net user ID in geslo, kjer sem vpisal podatke uporabnika iz pc-ja (xxx/yyy), vendar me zavrne. Pri mapi sem v nastavitvah za skupno rabo in varnost mape, izbrisal vse uporabnike razen xxx uporabnika (ki pa ima pravice administratorja).
Pa še to, do ostalih map, ki so v skupni rabi (nastavljene po default-u pc-ja), player dostopa brez problema.
Če mi mogoče, kdo pomaga, bi bil zelo vesel (mislim, da mi ne manjka dosti ampak sem že brez idej).
Lp
Rok

vrossi46 ::

Provaj tako je isto kot za PlayON
http://www.acryan.com/forums/viewtopic....

trnvpeti ::

iptv ne deluje na eg-r1b

/ je 0 prazno
/usr/local/etc ima nekaj prostora(14M)
ce kopiram na ta direktorij
se mi na Upnp ne pojavi nicesar


navodila
POSTOPEK ZA ZAGON IP TV
Pobereš scripto iz te strani: http://drop.io/Other_iptv in pobereš: pohd_iptv_install_003.zip
Vsebino daš na HDD če ga imaš vgrajenega ali pa potom USB ključka.
Če imaš HDD gre tako:
1.KORAK V telnetu(putty) vtipkaš pridobljen IP moj je(192.168.x.xxx) in v telnetu >>PlayonHD login: root<<
Pol pa vtipkaš:
2. KORAK cd /tmp/hdd/volumes/HDD1/pohd_iptv_install in pol
3. KORAK ./pohd_install_iptv.sh
Potem se v UPnP-ju pojavi mapa POHD_IPTV:1, odpreš mapo izbereš t-2.m3u,izbereš program in
ev oga IP TV dela.

Če imaš USB ključek,lahko tudi potom njega,ker pol lahko mapo pohd_install_iptv na HDD-ju izbrišeš,saj se bo IP TV zaganjal sam ob vsakem zagonu playerja, pa gre tako.

1.KORAK je isti
2. KORAK cd /tmp/usbmounts/sda1/pohd_iptv_install


Tako je za PlayON! Mislim da bi moglo bit enako za MED500

vrossi46 ::

Mora delovat,probaj preko USB ključka ali HDD,samo poberi "skripto 4" in ne "install skripto"

Mic-E ::

Evo.... Xtreamer je prisel... in sem ga nahitro stestiral....

Preformance je podobem eGreatu, mogoce imam obcutek da je eGreat malce hitrejsi...kar se tice browsanja po menujih...
Slika je enaka pri obeh... oz ne opazim razlike... isto pri predvajanju mkvjev...
Testni Xtreamer je imel slovenski menu, kar se mi ne dopade :P ampak klikanje pri brskanju mi ne sede...

Imel sem se moznost stestirat antenco xtreamerja na eGreatu, in morm reci da dela odlicno!
Streamanje 720p mkvjev je neproblematicno, dela brez zatikanja in hitro nalaga... edino 1080p predstavlja problem....zatikanje se pojavi ko je ogromno detajlov v sceni (gledal sem anime), film Reign of Fire 1080p (16gb) pa se je zatikal in s tem bil negledljiv... Za 1080p bo treba se vedno fizicno priklopit disk na enoto.

In se moj zakljucek glede vseh treh enot (eGreat, Xtreamer in HDX1000).

Zmagovalec je sigurno eGreat, in to ne govorim samo zato ker ga imam, ampak zato ker performance, opcije ki jih nudi delujejo odlicno, in se najcenejsi je od vseh treh. Sam sem dal 110EUR zanj, a normalna cena v Izidu je 119EUR. Tudi ce se dokupi antenco od Xtreamerja za 15EUR je se vedno ugodnejsi od Xtreamerja.

Xtreamer opravlja svoje delo isto kot eGreat, a z ceno 129EUR ne nudi nic vec kot eGreat. Ce pa se vzame z antenco cena je 149EUR kar je se vedno drazje od eGreata + antena. (cene sem primerjal na xtreamer.si). Edino dalinjski upravljalec mi je bil pri Xtreamerju bolj vsec kot pri eGreatu :)

Najslabse se odreze HDX1000, a ker je to ze dokaj star model, in je zunaj ze nova varzija, ga definitivno ne priporocam nobenemu. Cena 260EUR kot je kotiral na trziscu je previsoka, in iz druge roke se po mojem ga tudi ne spalca kupovati, saj dvomim da ga bo kdo prodajal pod 100EUR.


Pri vseh pa pogresam debelejse fonte pri podnapisih... mislim da arial bold bi bili fantasticni :)


Pa da ponovim se vprasanje: A se da spimpat UI na eGreatu? :)


Upam da sem komu pomagal z svojimi izkusnjami, in olajsal izbiro pri nakupu....

LP

Mic-E
Juhej!

gregyk ::

Mic-E je izjavil:


Pri vseh pa pogresam debelejse fonte pri podnapisih... mislim da arial bold bi bili fantasticni :)


Na Xtreamer-ju lahko določiš lasten font - po želji (na disku ustvariš mapo "user_font" in v njo lahko daš več različnih TTF fontov, ki jih potem v meniju po želji izbiraš).

axi145 ::

Imel bi še eno vprašanje glede streamanja preko WiFi 1080p filmov. A router je bil N standard ali je bil še G?

Pa še to. Ali Egreat podpira menuje pri DVD ripih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axi145 ()

vrossi46 ::

Najprej,naj povem da ima Egreat tudi Slo OSD meni, in ja podpira menu pri DVD-jih.

trnvpeti ::

prvic
/ particija je 0 prazna
se ne da nastimat, da bi se avtomatsko zaganala

drugic, nekako sem uspel nastimati(na roke), da iptv "kao" deluje
ampak ZELO nestabilno

ne vem, kako je to delovalo pri tebi vrossi46?

se pravi, da se eg-r1b zelo razlikuje od eg-r1

vrossi46 ::

Ne,ne bi rekel da se kaj dosti razlikuje,fora je samo koliko prostora imaš v flashu,da lahko inštaliraš IPTV skripto.Če ni dovol prostora pa daš scripto in ne install na HDD in pol potom telneta zaženeš scripto in uala,deluje.

trnvpeti ::

1.kot sem napisal, prostora je 0(nula)
2.vsakic telnet,huh
3.ko ze zazenes, deluje ZELO nestabilno

bilo katera tocka, pa je naprava neuporabna za iptv

misek ::

trnvpeti, kaj ti izpiše ukaz
df -h

trnvpeti ::

Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 139.8M 139.8M 0 100% /
/dev/mtdblock/2 16.0M 2.5M 13.5M 16% /usr/local/etc
/dev/rd/0 40.0k 40.0k 0 100% /mnt/rd
/dev/scsi/host2/bus0/target0/lun0/part1 3.7G 3.8M 3.7G 0% /tmp/usbmounts/sda1

eGreat ::

Pred dnevi je prišla nova posodobitev sistema, ki si jo lahko prenesete tukaj.
Kakšno stran nazaj se je govorilo, da se v primeru okvare predvajalnik pošlje nazaj v Hong Kong in potem čaka, da se ga popravi. To ni res, saj vam v takšnem primeru takoj zamenjam okvarjeni predvajalnik z novim, okvarjenega pa pošljem na servis, ki je v EU in to vse na moje stroške.

IvoC ::

eGreat je izjavil:

Pred dnevi je prišla nova posodobitev sistema, ki si jo lahko prenesete tukaj.
Kakšno stran nazaj se je govorilo, da se v primeru okvare predvajalnik pošlje nazaj v Hong Kong in potem čaka, da se ga popravi. To ni res, saj vam v takšnem primeru takoj zamenjam okvarjeni predvajalnik z novim, okvarjenega pa pošljem na servis, ki je v EU in to vse na moje stroške.


Ejga, eGreat, naj skopiram vašo izjavo o garanciji?

Mimogrede, mislim, da je Egreat dober nakup za tako majhen denar. Škoda je le, da ne morem (ne znam) poslušati glasbe z NET-a preko Hi-Fi ojačevalnika direktno, tako kot z računalnikom. Kar še ni - pa še bo, kenede!?

Kaj prinaša, prosim, nadgrajeni Firmware, da se ne mučim z Download?

Hvala in LP IvoC

vrossi46 ::

Najbolj poceni EG-R1B do sedaj:
http://www.mimovrste.com/artikel/217011...

113,08EUR z poštnino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

NazgulRR ::

vrossi46- a si ga že kupil? jaz te čakam da boš prodajal eg-r1 :)

vrossi46 ::

A res me čakaš no super,ker ga baje dobim nekje Ponedeljek ali Torek.

ŠinkoM ::

Jaz pa sem ga najdel še ceneje....
http://www.slonakup.si/mod/product/prod...

109,20 EUR

Poštnina brezplačna

:D

neres ::

A se obeta kak model s prostorom za 3.5" disk?

vrossi46 ::

eGreat ::

@IvoC, z menjavo dobavitelja so tudi nove spremembe glede garancije in to je, da se ob okvari predvajalnika, le-tega takoj zamenja z novim ;). Tako, da nimate kaj skrbeti, kam gre predvajalnik na popravilo, ker vi itak dobite novega takoj ;).

Za tiste, ki ne veste, je cena predvajalnikov na moji strani, cena z dvoletno garancijo drugod je pa samo enoletna garancija - zato je tudi nižja cena. Ravno zaradi tega, sem vam pripravil še cene z enoletno garancijo, ki je konkurenčna ostalim prodajalcem ;). Zraven vseh predvajalnikov pa dobite še HDMI kabel dolžine 1,5 metra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eGreat ()

IvoC ::

eGreat je izjavil:

@IvoC, z menjavo dobavitelja so tudi nove spremembe glede garancije in to je, da se ob okvari predvajalnika, le-tega takoj zamenja z novim ;). Tako, da nimate kaj skrbeti, kam gre predvajalnik na popravilo, ker vi itak dobite novega takoj ;).

Za tiste, ki ne veste, je cena predvajalnikov na moji strani, cena z dvoletno garancijo drugod je pa samo enoletna garancija - zato je tudi nižja cena. Ravno zaradi tega, sem vam pripravil še cene z enoletno garancijo, ki je konkurenčna ostalim prodajalcem ;). Zraven vseh predvajalnikov pa dobite še HDMI kabel dolžine 1,5 metra.


Hvala, eGreat, kar tako naprej! Ampak, kaj pa vaši "stari" kupci vaših "starih" dobaviteljev? Ojej in za bogeca svetega, a ni vaš edini in DIREKTNI dobavitelj kitajski EGREAT?
Kakorkoli, mene ne bo konec, če player crkne in ga vržem v koš (na ljubljansko Barje), vas pa tudi ne bi smelo biti, če ste resni(!!!) in priznate za vse vaše kupce enaka garancijska merila/pravila! Tako je v poslovnem svetu. Siemensovo vgradno pečico lahko kupim kjerkoli v EU, (e)Dobavitelji so lahko ralični, garancija pa do pike enaka! Daje jo Siemens; a so Kitajci res tako daleč?

Pa brez zamere in LP IvoC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoC ()

eGreat ::

Ah, gospod Ivo... nimam besed. Poglejte, kot sem napisal: garancija je 24 mesecev (oz. 12 mesecev za tiste predvajalnike, z nižjo ceno) in če se predvajalnik pokvari ga pošljete nazaj, jaz pa vam pošljem čisto novega. In to velja za nove in "stare" kupce. Če pa nočete novega, ga pa lahko zaradi mene tudi stran vržete ...

floyd1 ::

Sem kar dolgo zdržal, ko sem prebiral tole, danes pa moram nekaj napisati.

GOSPOD IvoC:
- teorija je teorija, v praksi pa je garancija vse prej kot enostavna stvar. Tudi Technics je imel svoj čas za Nemčijo 2 leti, za Avstrijo pa 1 leto, pa je resna firma, a morda ni? Da se ne menimo o razlikah med ZDA in EU...
- dvomim da "naš" eGreat jemlje cele kontejnerje tega direktno iz kitajske, zato, ja, je mogoče da zamenja dobavitelja
- "eGreat" je tu na forumu in nudi svojim kupcem vsaj neko podporo, za razliko od večine SLO trgovcev - nekateri sploh ne vedo, kaj prodajajo, ko prodajo pa problemi več niso njihova stvar...
- ker je šlo v nos tudi downloadanje torrentov: Torej uporabljaš eGreat izključno za kupljene vsebine???
- nenazadnje, ker vidim, da se vtakneš v vsako malenkost - forum je zelo slab prostor za izražanje osebnih frustracij, prej ali slej pride do konfliktov.

eGreat: Čestitam za dobre živce.

Pa brez zamere :D

Integrale ::

Ojla,
na R1 sem preko esata priključil HDD, zdaj pa ne vem, kje naj nastavim in kaj, da bi lahko nanj dostopal s PC-jem (HDD bi rad share-al na R1).
R1 preko mreže vidim, vendar mi tudi ne dovoli vstopa.

Mogoče kakšen nasvet.
Lp

eGreat ::

@floyd, hvala za podporo. Vsaj nekdo tukaj, ki zna razmišljati z glavo in ne komplicira za čisto vsako malenkost. Mimogrede, ko smo že ravno pri podpori... dobim precej emailov, kjer me osebe, ki niso kupile predvajalnika pri meni, prosijo za pomoč in jaz jim z veseljem odgovarjam in jim tudi pomagam. Marsikateri trgovec nima pojma, kako kakšno malenkost zrihtati, rečejo le, da naj si pomoč najdejo na spletu.
@Integrale: izvoli, tukaj je povezava do rešitve -> http://www.egreatworld.com/en/forum/for.... Žal sam nisem sprobal, tako da ne moram povedati če deluje ;). Upam, pa da.

Integrale ::

Ojla,
hvala za hiter odziv. Sem že našel in zadeva deluje, žal smo včasih malo površni, instalirat je treba samba paket in navodila mal pogledat pa zadeva deluje.
Vseeno pa hvala za pomoč.
Lp
Rok

maky01 ::

hi,

tudi jaz imam podoben primer kot integrale. imam win7 in ne morem dostopati do šheranih map na računalniku. z win xp dela bp, z win 7 pa gre le do računalnika, javi user id, tam lahko vpišem user name in geslo od računalnika pa ne gre dalje.
dalje gre le z userjem root, vendar ko pokaže vse šherane mape spet ne gre dalje.

tudi sambe ne morem instalirati po gornjem postopku, ker se pokaže levo zgoraj prečrtana roka.

hvala za eventuelne rešitve

lp

Maxl ::

Poskusi, če bo delalo po teh vodičih: http://www.acryan.com/forums/viewtopic.... in http://www.egreatworld.com/en/forum/for...
Meni je zadnji pomagal in mi deluje ;).

Integrale ::

Ojla,
zasledil sem hudo zanimivo napako na R1.

Sem uporabnik adsl siol-a in do net-a dostopam preko routerja (tp-link), ki je priključen na sagemov modem preko tel linije, PC in R1 sta priključena na router in sta v mreži med sabo vidna in vse ok.
Instaliral sem samba paket (dosledno tako kot piše v navodilih) in usposobil samba server (da je disk lahko viden tudi na PC-ju) in bittorent (za loadanje torrentov), no tukaj pa nastopijo težave. Ko nastavim v R1 torrent-e, ki jih želim loadat, mi po nekaj minutah resetira, ja RESETIRA sagemov modem, tako da mi podre celotno zvezo. Ko se ta postavi nazaj, se postopek po nekaj minutah spet ponovi, to se dogaja vse dokler ne ustavim oz prekinem loadanje torrentov v R1. Poskusil sem kar nekaj različnih torrentov in povsod enako.
Edino kar mi je še padlo na pamet je, da so mogoče nastavitve za mrežo v R1 narobe nastavljene, vendar imam nastavljeno na DHCP (auto) dodeljen naslov od routerja, kar mislim, da ni narobe saj zadeva interno deluje (lan), medtem ko je z wan-om nekaj narobe, saj mi na R1 tudi youtube ne deluje, IMS opcija v glavnem meniju R1. Ima mogoče kdo (egreat, vrossi46,…) kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe ali pa kaj jaz počnem narobe?

Glede težav z share-i map sem zadevo rešil tako, da sem za mape omogočil dostop vsem uporabnikom, saj tako R1 ni imel težav z dostopom, vse ostalo mi ni funkcioniralo, saj bolj ko sem poskušal nastavljati uporabniška imena in dostopne ter varnostne pravice map, slabše je bilo.

Lp

trnvpeti ::

kot si sam napisal
sesuje ti tlink
torej....

Integrale ::

Ne razumem točno kaj misliš, vendar resetira se mi modem (sagemov), ne pa router, a ti namiguješ, da je krivec za reset router?
Če je to res a imaš mogoče idejo, kaj bi moral na routerju preveriti.
Lp

trnvpeti ::

ne dela ti problem eg-r1 ampak nekaj drugega
tako, da je najbolje, da odpres novo temo

floyd1 ::

To sicer velja bolj pri težavah z routerjem, a vseeno poskusi na Egreatu omejiti število povezav na posamezni torrent in/ali poskušaj za začetek downloadat le enega (ali dva) naenkrat - če težave izginejo, veš kje je problem. Mogoče tudi omejitev download/upload hitrosti ne bi škodila, samo da se prepričaš, da ni krivo to.

Integrale ::

Ojla,
na R1 sem že poizkusil omejiti št povezav in ni bilo razlike, bom pa preveril še za hitrost dl (to sem imel unlimited) ampak se mi ne zdi, da bi bilo to lahko pomembno, saj ne more uporabiti večje hitrosti, kot je pa hitrost adsl-ja.
Vse bolj se mi dozdeva, da ni R1 problematičen, težava je, da ne vem kaj v routerju bi lahko preveril, kar bi mogoče rešilo problem.
Lp

IvoC ::

eGreat je izjavil:

Ah, gospod Ivo... nimam besed. Poglejte, kot sem napisal: garancija je 24 mesecev (oz. 12 mesecev za tiste predvajalnike, z nižjo ceno) in če se predvajalnik pokvari ga pošljete nazaj, jaz pa vam pošljem čisto novega. In to velja za nove in "stare" kupce. Če pa nočete novega, ga pa lahko zaradi mene tudi stran vržete ...



Tole zgoraj pa ni ravno reklama poslovneža, prej "poslovneža"! EG-R1/R2 je vedno isti izdelek in garancija ne more biti odvisna od trenutne prodajne cene, če ne gre za izdelek z napako!

Mejte se, g. eGreat

Poldi112 ::

Pri IBM si za Thinkpad prenosnike lahko proti doplačilu podaljšal garancijo na 3 leta. Torej tudi IBM ni firma, ampak je zgolj "firma"?

Sicer nimam pojma kako posluje eGreat, ampak tvoja logika, IvoC, je zgrešena.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

floyd1 ::

In tudi Big Bang ima po tej logiki "robo z napako", ker ponujajo "se zgodi", ki vključuje tudi podaljšanje garancije. Joj, joj...

detroit ::

integrale jaz sem imel podoben problem (sicer brez kakršnihkoli predvajalnikov) od amisa modem (ki je tud router očitno) se je vsake par min ugasnil, in po ene 40ih klicih na amis (boga jim glupega) so mi povedal da pride do 1000+ povezav in da se kr restarta in mi je svetval router. Sedaj ko ga imam deluje vse bp. Poraja se vprašanje ali uporablaš sagem da se povežeš ali tlink?.


Ok zdj pa h glavnemu uprašanju.. kateri predvajalec nej kupim sedaj tale omenjeni egreat ali xtreamer? Vem da je odgovor samo prvi ali drugi samo ne vidim prednosti enega ali drugega tako da je vseeno? Hvala za odgovore
Skero

vrossi46 ::

Poglej,
EGreat je brez predelave poceni in tih.
Xtreamer pa če hočeš da je tih moraš takoj nekaj predelovat in doplačat.
Tako da odloči se sam.

Maxl ::

Pa še daljinec je pri eGreatu (vsaj meni) mnogo boljši od X-ovega ;).

trnvpeti ::

na egreat ne dela iptv, na xtreamer dela

vrossi46 ::

Ja dela IP TV stestirano pri meni

trnvpeti ::

ni uporabno(na eg-r1b), navedel zakaj ne
pa brez zavajanja uporabnikov prosim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253788 (67880) dope1337
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559231 (45162) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538747 (6007) Sibirc
»

Kateri DVD predvajalnik, ki predvaja filme iz zunjanjega HDD-ja?

Oddelek: Kaj kupiti
131288 (1123) jerriho
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512174 (9772) upgrade

Več podobnih tem