» »

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

nitro2 ::

podpira kateri od egreat-ov dvb-c; oz. ali je možno priključiti dvb-c tuner preko usb porta in da bi delovalo....je kdo preizkusil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nitro2 ()

sloxl8 ::

Katerih zvočnih formatov pa R4A ne podpira, jih pa podpira S1A?

vrossi46 ::

Dolby TrueHD,DTS-HD HR,DTS-HD MA

bluerunner1 ::

Najprej lep pozdrav vsem.
Sodeč po izkušnjah uporabnikov in po prebranih postih, sem se odločil, da kupim Egreat EG-R1B. Odgovarja mi zmogljivost, izgled in izkušnje samih uporabnikov. Tudi cena ni slaba. Me pa zanima kje se da najhitreje kupiti to zadevico. Sem danes kontaktiral egreat slovenija, vendar še ni nobenega odgovora. Malo sem nestrpen in bi bil vesel kakršnekoli hitre rešitve.
Hvala LP Peter

bukev ::

pozdravljen
imam ga cca 4 mesece, ko sem ga kupoval, ga v slo nisem dobil. nato sem ga nabavil v Hong kongu za cca 100€ s poštnino vred. seveda so potem naši organi pristavili lonček, tako da je bilo vse skupaj potem cca 120€.

uporabljam ga pa izključno na interni mreži - priklopljen je na router, na računalnikih (v družini imamo tri), delim mape in dela brezhibno (HD 1080p).
to pomeni, da mi ni potrebno nikamor prenašati ničesar. zaenkrat še nisem naletel na file, ki ga r1b ne bi obvladal. sicer sem nabavil tudi HD ampak ga v praksi ne uporabljam.
na začetku sem imel malo problemov z nastavitvijo Winsov 7, ampak je šlo
aja še oprema: TV je 47" philips, zvok je pa napeljan na star Marantz ojačevalec.
skratka - meni popolnoma ustreza!!

lp
Bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

bluerunner1 ::

Lep pozdrav bukev, mi lahko prosim poveš kje in kako si ga kupil, kako urediš z plačilom in koliko časa čakaš na dostavo?
Najlepša hvala za odgovor..

ManDriver ::

@bukev: A Youtube so že omogočli?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

bukev ::

bluerunner1
poiskal na ebayu (glej pod NMT), plačal preko paypala, dostava je bila v desetih dneh.
tiste druge modele, ki jih navajaš v drugem postu pa pusti - so prejšnji rahlo zastareli modeli. poglej na uradno stran, kaj je novega!
poizkusi to http://cgi.ebay.com/EGreat-EG-R1B-1080P...
mandriver
na začetku sem malo dajal okoli tega, pa ni uspelo, ampak ker imam 2m od tv-ja računalnik, ki je preko hdmi povezan s TV, nimam prav nobene potrebe po povezavi egreata z internetom. zato sem tudi rekel, da ga uporabljam izključno interno na mreži. vse torrente in ostale downloade shranjujem na PC.

to pomeni, da egreat-a uporabljam kot predvajalnik, s katerim dostopam do domačega omrežja in nič več.

lp
Bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

bluerunner1 ::

Najlepša hvala bukev ;)

bluerunner1 ::

No danes sem naročil preko ebay-a Egreat EG-R1B, cena 81€, koliko bo ostalih stroškov in poštnine (čeprav piše piše free shiping), bom pa še videl. Hvala še enkrat bukev..
Vsekakor pa poročam, ko ga dobim kako se zadeva obnese..

Bellzmet ::

Ali imajo Egreat predvajalniki možnost pan-scan (pač da sliko povečaš čez celoten TV)?

Kako je s podnapisi - se da prilagajati pozicija in velikost?

lp

bukev ::

bellzmet
ja, tole so opcije video formata: pan scan 4:3, letter box 4:3, potem še 16:9 in 16:10
jaz imam 16;9, ker imam tak TV, kajti sovražim pogled na Halle Berry, ki jo napačna nastavitev raztegne tako, da izgleda kot da bi imela 120kg. LOL
podnapisi so nastavljivi - pozicija, velikost in pisava, sičniki in šumniki delujejo, meniji so lahko slovenski.

seveda je pametno takoj naložiti nov firmware -aktualni je 1.0.4.14

mariosala ::

Bellzmet ::

Če prav razumem je naslednje možno:

1. imam wireless router
2. povežem egreat (brez diska) s kablom na router
3. comp povezan v drugi sobi na router preko wireless
4. preko Egreat na TV predvajam 1080p video/mp3 direktno iz poljubnega folderja na compu (wireless)

?

lp

borutz ::

jaz tudi upam da bom lahko tako naredil :)

bukev ::

Ja, preizkušeno deluje
imam pa te OS na računalnikih ki so v mreži.
družinski PC win 7, prenosnik vista (ta je povezan wireless) in še star ampak delujoč PC z XP

na visti in win 7 moraš narediti tole:
1. Navigate to the following location in the registry editor (search regedit in the start button).
MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
2. On the right side, double-click on 'everyoneincludesanonymous' and change the 'Value data' from '0' to '1'
3. Double-click on 'NoLmHash' and change the 'Value data' from '1' to '0'
4. Navigate to the following location in the registry editor:
MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManSe rver\Param eters
5. Double-click on 'restrictnullsessaccess' and change the 'Value data' from '1' to '0'
6. Close the registry editor

in potem še share-ti (pri meni so to slike, downloadi in e in f diska) izbrane datoteke
lp
Bukev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

Bellzmet ::

Aha potem tudi 1080p wireless deluje brez problema?

Hvala za info...

@borutz: dej potem poročaj, če boš naročil, koliko časa kej traja.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

bukev ::

pri meni deluje brezhibno 1080p.
možno pa je da nastanejo problemi zaradi oddaljenosti in kvalitete routerja. saj veš kakšne železobetonske stene znajo biti problem.
bukev
aja jaz sem nabavil ravno pri tistem trgovcu, katerega link je dal mariosala.
pri prvem postu se nisem spomnil imena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

Bellzmet ::

Ja sigurno oddaljenost igra vlogo.

Kako je pa z USB 2.0 in z direktnim priklopom prenosnega diska na Egreat? Je USB 2.0 dovolj prepusten, da vleče 1080p?

lp

vrossi46 ::

Z notranjim HDD ali preko USB HDD dela vse super

bukev ::

USB zunanji diski predvajajo 1080p brez problemov, sem ravnokar preizkusil 20 gb mkv file (boter, bluray.1080p.dts.x264)
seveda moraš vedeti tudi to, da je zraven priložen še sata kabel, s katerim lahko priključiš na napravo vsak sata disk(2,5 ali 3,5 brez vsakega ohišja) glej slike na linku, ki sem ga prilepil v enem izmed prejšnjih odgovorov.
seveda pa lahko vstaviš 2,5 disk v ohišje (čeprav sem zasledil nekje na forumih, da se potem preveč greje).
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

Bellzmet ::

Ja gledam S1A, ki niti nima možnosti vgradnje HDD. No, če iz navadnega zunanjega diska preko USB vse predvaja potem sploh ni problema...

lp

bukev ::

ja, tile egreati s Sigma čipi so zanimivi.
res je, da diska ne moreš vgraditi, lahko ga pa priložiš, pa imaš sata povezavo in potem usb odpade kot eventualno ozko grlo.
bom videl, če se bodo začeli pojavljati fajli, ki jih moj r1b ne bo zlahka prebavil, bo egreat s sigmo v ožjem izboru za nadomestilo.
lp

mariosala ::

Pri S-2 lahko vgradiš disk pa še bluray enoto lahko priklopiš

alexb ::

Imam Egreat R1B in v njemu HDD. Nimam ga priklopljenega na mrežo in me sedaj moti, ko ne vem koliko prostora je še na tem disku v predvajalniku.
Ali se da to videti preko vmesnika na TVju?

lp, alex

borutz ::

danes sem sel iskat egreat S1A na posto.
prvi vtisi so mesani
nobenih podnapisov mi ne predvaja, kot da jih ni pa so enako poimenovani kot film.
iskanje na youtube najde vse drugo samo tisto kar sem jaz vpisal.
kaj je ta youtube dejansko tak kot na pc-ju?

je treba kaj nastaviti da bo predvajalo podnapise?
ce grem na daljincu na tipko podnapisi pise 1/1 in vse nastavitve samo podnapisov ne vidim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

borutz ::

podnapise sem zrihtal. v nastavitvah za podnapise ne sme biti nastavljen encode na auto.
kaj pa glede sumnikov jih egreat ne podpira ali bo treba firmware nadgradit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

vrossi46 ::

Jih podpira če v nastavitvah za podnapise daš Western ali Central sem že pozabil

BuzzFuzz ::

Kaj pa Egreat S7A,

Kje najugodneje do zadeve?

borutz ::

ok, moji vtisi o S1A.

kar se tice povezljivosti brez napak.
dostopam preko S1A do sheranih diskov na racunalniku in obratno.
iz pc-ja dostopam na zunanji WD disk, ki je priklopljen preko usb na S1A.

kar se tice predvajanja :
kaksne starejse serije oz. dele serij predvaja z malenkostnim trzanjem.
se da gledati

prav tako kaksen dvd scr se mu tudi kdaj zatakne.

vse novejsi filmi, vkljucno z 1080 in 720 predvaja tekoce brez zatikanja, celo
preko wifi mreze.

youtube: ne dela oz. ne najde to kar iscem. kaksna ideja?
internet radio : postaje so ze nastavljene, nisem nasel za rocni vnos

hitro predvajanje dela samo 2x,4x, ostale hitrosti so iste kot pri 4x.

podnapisi : sumniki se sedaj ne delajo kljub novi verziji firmware.
to recimo da bo odpravljeno.

skok na dolocen cas dela.

glede na videno ne upravici visjo ceno glede na ostale egreat-a z realtek cipom.
sploh ce realtek cipi tekoce predvajajo kaksne starejse ripe,...

kar se tice dobave :
oddal narocilo na futeko.com v torek zvecer, v soboto je bil ze pri meni
brez zapletov,...
dobavi posta slovenija.

BuzzFuzz ::

BuzzFuzz je izjavil:

Kaj pa Egreat S7A,

Kje najugodneje do zadeve?


P.S.: našel...

http://www.visualpro.fi/kategoria/1/med...

Poldi112 ::

Ima egreat možnost nalaganja podnapisov, v smislu kakšnega vlc playerja, kjer daš browse in mu pokažeš podnapis? Da ni treba preimenovat, metat v iste mape ali celo vključevat v mkv?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bukev ::

Kolikor vem, morajo biti podnapisi poimenovani enako, potem deluje, seveda so lahko podnapisi tudi externi. Ravno tako morajo biti v isti mapi kot film, seveda pa je v taki mapi lahko kar nekaj mkv datotek.
imam pa egreat r1b in sem zadovoljen.
predvaja vse vrste datotek, šumniki in sičniki na podnapisih seveda delujejo, interna mreža deluje, tudi tolikokrat omenjeni yuotube pri meni deluje.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

cresh ::

A se še kje v Sloveniji da dobiti EG-R1B?

mariosala ::

cresh je izjavil:

A se še kje v Sloveniji da dobiti EG-R1B?


Poglej tukaj;

http://www.nabigo.si/

cresh ::

mariosala je izjavil:

cresh je izjavil:

A se še kje v Sloveniji da dobiti EG-R1B?


Poglej tukaj;

http://www.nabigo.si/



Ha, še včeraj sem gledu pa ga niso mel, dons ga pa že majo v ponudbi.

Poldi112 ::

Ja, zanimivo, celo s1a imajo, ki je meni všeč. Ima kdo kakšne izkušnje s to štacuno, ker jaz prič slišim za njih.

edit: ni čudno, registriral se je prejšnji mesec :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

lebrone ::

Živijo,

kupil sem MSi Movie Station HD1000, ki laufa na Realtek 1073DD chipset-u in bi želel obnoviti firmware.
Kaj priporočate?
Kateri firmware naj naložim gor?

Hvala.
Dejan

polde66 ::

Nadgradil sem moj egreat R1b z zadnjo verzijo firmvera: ver:1.0.5.37. zadeva se mi je naložila, vendar ko se prižiga mi pokaže samo začetno sporočilo nato pa ni več signala. Ne nalagajte te zadeve. Ali je še kaka varianta , da zedevo spravim v normalno stanje? priklopil sem izhod na vse možne izhode vendar signala ni. Kdo kakšno idejo?
polde

Melanholija ::

Je eGreat EG-S7A Ultra dober nakup? Je eGreat EG-S2 še boljši nakup? Kakšne so bistvene razlike?

ThinkPad ::

Lep pregled (specifikacije, priključki, cena, grupe glede na chip) imaš tukaj. Nastaviš Eure, pa klikaš na Realtek ali Sigma Chip Players itd.

Pa še domača stran.

bukev ::

polde66 Ali si rešil zadevo?
je kdo drug že naložil firmware 1.05.37 pa nima težav?

skratka, ali kdo ve če zadeva deluje ali ne?

lp

polde66 ::

Zadevo sem nesel na servis. Imam še enega egreata, pa si ne upam instalirat najnovejšega firmwera gor. Po moje je sam firmwere OK pa je z samo napravo kaj narobe. Na forumih nič ne piše, povratne informacije od Trnvpeti, ki je imel isti problem že na starejšem firmwerju, katerega je meni uspelo naložit pa še nisem dobil. Tako da sklepam da gre za napako v napravi.
polde

polde66 ::

Ali je komu uspelo namestiti najnovejši firmwere? Imam občutek da niti na Egreatovi strani niso prepričani v svoj izdelek, ker je včasih server dosegljiv, največ časa pa ne.
polde

bukev ::

odkar pomnim njihova stran odpira po polžje. ta teden sploh nisem mogel sneti updatea s te strani - stalna napaka,
pred novim letom sem uspel, pa je bila hitrost 2-3 kb/s - ni šlo nikamor.

sedaj imam naložen egr-r1-1-0-5-33 (snet s slo strani nabigo), pa deluje brez problemov.

kaj je pravzaprav spremenjeno v verziji .....39 ?

lp

polde66 ::

V verziji 39 je samo še dodelan nemški jezik. V 33tki je slovenski jezik ali ga ni?
Pa še to me zanima, na njihovi strani verzije 33 sploh ni. Potegnil sem jo z: http://www.nabigo.si/podpora
zanima me ali si jo preimenoval v instal ali kako?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bukev ::

ja,
slo meni deluje
preimenovati je potrebno v install (z dvema L)
usb ključ v izklopljen egreat (iztaknjen kabel za napajanje)
pritisniti in držati reset gumb (med tem vklopiti napajalni kabel) potem še vsaj 5 sec držati reset gumb.
potem se normalno instalira - traja cca tri do štiri minute-
potem je seveda potrebno vse nastavitve ponovno vnesti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bukev ()

polde66 ::

danes sem dobil obvestilo s servisa o mojem Egreatu:
Iz Mimovrste so nam posredovali vaš okvarjeni predvajalnik. Potrebno je bilo le ponovno naložiti tovarniški firmware saj je bil softvare na vaši napravi popolnoma sesut. S samo napravo namreč ni bilo nič narobe, zato vam bomo morali popravilo zaračunati 24 EUR + DDV

Na tole zadevo se bom pa malce pritožil, saj je bil nadgrajen z uradnim firewerom po navodilih proizvajalca. Firmwere pa verzija ..37.
zaflešal ga nisem ker se je normalno prižgal, pokazal začetni logo in to je bilo tudi vse. Niti me niso obvestli o svojih namerah in o tem da je treba zadevo plačati oz če se s tem sploh strinjam.
polde

bukev ::

8-O
kateri software pa so naložili?
Je pa res, da so pri egreatu spremenili način upgradea. Če pogledaš originalno navodilo (prejeto ob nakupu) za izvedbo postopka za nadgradnjo, boš ugotovil, da sedaj to poteka drugače. Seveda pa še vedno po navodilih proizvajalca - so jih pač spremenili.
upam, da ti bo zadeva soligno delovala.
Drugače pa te dni ravno pričakujem dostavo novega EG S7A, moj stari r1b gre od hiše - izkoriščam priliko, ker je en sorodnik zelo zagnan - so ga nov TV in problemi ob predvajanju z USB ključev popolnoma razkurili!!:D
lp

polde66 ::

Zanimivo kako, da na uradni strani ni te tvoje posodobitve. drugače pa sem z egreati zadovoljen, uporabljam 2 enaka in mi to zadostuje, sem pa vzel vmes še Patriota, ki pa je malce okrnjena verzija Egreata, drugače pa tudi soliden izdelek predvsem vreden 75 eur.
polde


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253802 (67894) dope1337
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559233 (45164) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538752 (6012) Sibirc
»

Kateri DVD predvajalnik, ki predvaja filme iz zunjanjega HDD-ja?

Oddelek: Kaj kupiti
131289 (1124) jerriho
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512180 (9778) upgrade

Več podobnih tem