» »

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

floyd1 ::

Xtremer in Egreat sta pod pokrovom tako podobna, da je izbira bolj stvar fines (npr. egreat ima bittorrent klient, esata priklop). Kar se tiče osnove (predvajanje raznih HD formatov) pa oba delata fantastično. Xtreamerja imam in to lahko povem iz lastnih izkušenj, o egreatu pa sem toliko prebral po forumih, da verjamem, da je tako. Nenazadnje imata chipset iste generacije, istega proizvajalca, tudi osnova njunega FW verjetno prihaja od tega istega proizvajalca chipseta.

Aja, Xtreamer dela brez internega HDD-ja komot brez ventilatorja (izklopljen) pri kolegu že pol leta, brez XSC. Z vgrajenim zunanjim hladilnim rebrom pa ga lahko kupiš pri katerem od naših prodajalcev in ne rabiš sam montirat. Daljinec je meni sicer čisto OK, verjamem pa, da je egreatov boljši, nenazadnje je vrossi46 stestiral oba in ve o čem govori.

vrossi46 ::

Poslušaj,bom dobil danes ali jutri EG-R1B,pa bom še na njemu probal pa ti bom sporoču. Na EG-R1 deluje,ker sem sam probal!In to preko USB ključka.
Torej,če deluje na enem mora tudi na drugem.Komaj čakam da ga dobim,da dokažem da deluje.
Lp

TOP ::

Egraat je bolši od Xtremerja ker bolše deluje,manj blokiranja,da od dalincu sploh ne govorimo.

gregyk ::

A se da na eGreat-u določiti pisavo za podnapise po želji (izbira TTF fonta)?

In kako izgledajo podnapisi - je dovolj črne obrobe, da so berljivi tudi na svetlih scenah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

glajda ::

Ali se na eGreat EG-R2A da izključiti ventilator?

detroit ::

hvala za odgovore
Skero

floyd1 ::

TOP je izjavil:

Egraat je bolši od Xtremerja ker bolše deluje,manj blokiranja,da od dalincu sploh ne govorimo.


Sem našel tako zadovoljne kot nezadovoljne uporabnike še na vsakem forumu, na katerega sem prišel, pa če je bil od Xtremerja, Egreata, pa tudi dva krat dražjega Popcorna...

Kaj pa naj bi na Xtreamerju blokiralo, na Egreatu pa ne?

Maxl ::

@gregyk: podnapisi so zelo dobro berljivi na vseh vrstah podlag. Zaenkrat še nisem imel problemov, da se jih kdaj ne bi dalo normalno brati ;). Da se pa tudi font spreminjat.
@glajda: kolikor se bral na uradnem eGreat forumu, naj bi se dal ventilator izklopit samo fizično z matične plošče. Naj pa bi v naslednjem (naslednjih) FW popravkih zrihtali tudi to :).

Sosed ima X-a in mu ob vsakem vklopu tako nagravžno glasno ruži ventilator, da bi ga najrajš poslal... in to kljub temu, da ima v nastavitvah izklopljen ventilator.

free1 ::

Živio

Imam naročen eg-r1b, me pa zanima nekaj stvari (sem bolj ¨trd¨ v teh zadevah)

imel bom povezanega preko routerja belkin (žično, upam da ni pretežko nastavit zadevo), zanima me ali mora biti PC prižgan, da pridem do datotek na njem ter BT Samba - a jo moram prenesti v vsakem primeru, ali se uporablja samo za kopiranje PC - Egreat oz vleko torentov

Hvala in lp

A.

vrossi46 ::

No trnvpeti,
samo da sporočim da IPTV dela na EG-R1B. Res da ga ne morem inštalirat v flash,ker je le ta 100% poln,deluje pa potom IPTV scripte(pohd_iptv_script_004.zip) ki se jo dobi tu: http://drop.io/Other_iptv

trnvpeti ::

sem ze jaz napisal, da je neuporabno
poleg tega, kar si ugotovil(vsakic na novo telnetat,... ...kar je neuporabno), je nestabilen
in moras resetirat, in si spet na zacetku

torej za iptv odpade
tukaj ima xtreamer veliko prednost

flash je na 100%, torej spet prednost konkurence

samba,tukaj lahko napises kaksne so hitrosti prenosa

neslisnost,tukaj je eg-r1b
tukaj vidim edino prednost

vrossi46 ::

Naj ti povem,da ni nič nestabilen in ne rabi za vsako menjavo kanala na novo štartat telnet,ampak samo ko se odločiš za gledanje IPTVja,pol pa lahko telnet tudi zapreš.

trnvpeti ::

sam sem stestiral, po dveh treh menjavah programa , je konec
to zame ne deluje

sem prav tako kot ti instaliral(ne mores tako reci, ampak zagnati) tocno isti paket(zip)
lahko pa prilozis skripto, ki si jo moral modificirati na kljuceku, da ti deluje
pa se pripisi, kako si prestavljal programe od 1 do 5 in nazaj

tudi ce prideva cez to, da ne bo nestabilno, še vedno ostane vprasanje, kako avtomatsko zagnati to skripto
prav tako je vprasanje, kako avtomatsko zagnati sambo

misek ::

Kljub temu da je flash poln bi se verjetno dalo narediti, da bi se startalo iz ključka. Bi pač kaj pobrisal iz flasha :) Ali pa vsaj kakšen komentar v skriptah in dobil nekaj byte-ov prostora za klic skripte iz ključka. Ker sam nimam dostopa do predvajalnika to pač nisem naredil. Skoraj nič pa ni nemogoče... Vedno je pot...

trnvpeti ::

ne da se pobrisat
prvo kar sem probal
oz. da se brisat, ampak ostane na 100%

eGreat ::

Sam nisem nikoli sprobal IPTV, zato ne morem trditi, da jo EG predvajalniki zares podpirajo. Vendar pa mislim, da glede na to, da so X in EG predvajalniki precej podobni in da vrossiju zadeva deluje bi moralo tudi ostalim ;).

trnvpeti ::

"Boljša izbira od drugih predvajalnikov na trgu"?
"Bittorent odjemalec in še mnogo več."?!?!
"Zagotovljena popolna podpora v primeru vprašanj in težav"?("Sam nisem nikoli sprobal IPTV")

Sam reci, da nisi tega citiral?
Po takšnih izjavah nihče ne bo kupil.

eGreat ::

Z vsem, kar sem napisal se čisto strinjam... IPTV ni uradno podprta funkcija in zato tudi ne dajem podpore za njo in je tudi ne bom dajal. Za vsakršna koli druga vprašanja, ki so povezana s samim delovanjem predvajalnika sem pa vedno na voljo ;). Za takšne "neuradne" stvari so pa forumi, kjer se izmenjuje nasvete in navodila, tako kot to počnemo tukaj.
Sicer pa, kaj tebi mar, če ne bo nihče kupil?

trnvpeti ::

Kako se avtomatsko starta Bittorent?
In ostalo(karkoli ni v fw)?
IN za to dajes tehnicno podporo?
Pa se samozavestna izjava "boljsa izbira od drugih" ( v drugih predvajalnik se vse opisano da)

Kot si napisal, da se na forumu izmenjuje nasvete,navodila...

bibip ::

Sedaj pa res ne vem več kateri je boljši... Katerega se splača vzet?

Tale "flamewar" me je čisto zmedel. A ste vi najbolj zagreti v tej debati zastopniki/prodajalci ali kaj tagega, ali samo eni navadni smrkavci, ki si merijo svoje lulčke?

Poldi112 ::

Če tega ne pogruntaš, kdo je tu prodajalec, potem tudi tega, kateri je zate najboljši, nikoli ne boš ugotovil :)

Itak pa ni enoličnega odgovora - najboljši je vedno glede na potrebe, te pa se med uporabniki razlikujejo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bibip ::

No, evo. Pa je eden povedal. >:D
(p.s.: v mojem^postu=sark...)
Enim je dovolj že kakšen wd predvajalnik, drugi bi pa imeli asrocka 330 ion, lahko pa je še vse vmes. Pač, kar kdo rabi.

Maxl ::

Res je, nakup je čisto odvisen od tega, kar kdo rabi. Mislim pa, da za ceno 100EUR dobiš pri EG-R1 res veliko in je že zaradi tega velik + ;).

Integrale ::

Ojla,
zanima me ali ima EG-R1B možnost vgradnje celotnega 2.5 diska ali gre v napravo samo do polovice, tako kot na slikah.

Lp

vrossi46 ::

Čisto cel se skrije not.In je mega predvajalnik res!!!

gregor ::

ali kdo ima egreat r2a
http://www.egreatworld.com/en/ProductSh...

kakšna je razlika napram r1b

hvala
lp

Maxl ::

Razlika je, da v R2A lahko vgradiš 3,5" trdi disk pa da ima plastično ohišje, v R1B pa lahko vgradiš 2,5" trdi disk in ohišje iz aluminija :).

vrossi46 ::

Predvsem pa da R1B nima ventilatorja.

free1 ::

prosim za pomoč

Imam R1B, povezanega z optičnim kablom na reciver in hdmi na tv (plasma x10y)

ne dobim zvoka na reciver , nastavitve audio na R1B sem vse probal, razen če je potrebno še kaj drugega nastavit.

vrossi46 ::

Če dobiš potom HDMI ja na tv,pol bi mogu tudi potom reciverja.
Jaz imam potom Coaxialnega pa dela O.K.

Poldi112 ::

A lahko nekdo to prevede/dešifrira?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

floyd1 ::

trnvpeti je izjavil:

Kako se avtomatsko starta Bittorent?


Zdaj pa mi ni več niš jasno, a mi lahko nekdo odgovori na ta vprašanja:

- a je za namestitev (in uporabo) bittorrenta dovolj zunanji (USB) disk ali moraš imeti disk v R1B?
- ali ga je treba potem pri vsakem vklopu ročno zagnati četudi so na njem ostali nedokončani torrenti?
- vem, da sem že vprašal a je minilo že precej časa in je zdaj že verjetno nekaj več uporabnikov - kako stabilen je Bittorrent na njem (kolikokrat ste ga npr. že morali resetirati) in koliko vas to že uporablja?
- kako vam deluje hkratno vlačenje torrentov in predvajanje 720p materiala? A to sploh gre, je kdo to že kaj testiral?

trnvpeti ::

dovolj je tudi usb
vsakic, ko bos prizgal napravo, bos moral rocno(telnet) zagnati program(bt,karkoli...)
neuporabno
razen, ce se zelo rad telnetas

stabilnost dodatnih programov, pojma nimam
uporabljam samo kot predvajalnik

floyd1 ::

Hvala za odgovor trnvpeti, po odzivu sodeč je velika večina ljudi, ki uporablja BT, še vedno na Sigminih predvajalnikih (oz. kar na Popcornih).

NazgulRR ::

A uradni forum spet ne dela?

vrossi46 ::

Je nazaj!

NazgulRR ::

Meni še vedno ne odpre :S.

vrossi46 ::

Ma kako ne,meni dela normalno?

eGreat ::

Za tiste, ki ne veste je kakšnih 14 dni že zunaj nov FW 1.0.3.11 - http://www.egreatworld.com/en/Download....
Prinaša pa naslednje:
1 Add audio advanced settings for the AC3, DTS, AAC, WMA Pro type.
2 supports two external subtitles displayed simultaneously,only for text subtitles type.
3 Add one new option on SCAN MODE setup LCD TV (overscan).
4 Add playlists support. (Red for select and cancel , green for add, only for built-in HDD disk)
5 Add the multiplex usage on Navigation Key during video playback, you can select between "playback control" and "subtitles adjustment"
6 Enalbe up/down key on SEEK operation menu, which used for 5 seconds Step Control
7 During video playeback, press the Return key is equivalent to stop.
8 If the loading Blu-ray player directory fails, player will automatically open the Blu-ray directory.
9 Add a new on/off option for Bluray directory auto-play.
10 Add Japanese and Korean OSD Language.
11 Remove the hint message " service shutting down "
12 Put btpd and samba package in firmware tarball.
13 Fix the Youtube playback issue.
14 Fix the password issue on restore default settings.


Slovenski prodajalci predvajalnika EG-R1B nimajo na zalogi in ga najbrž tudi lep čas ne bodo imeli, tako da v primeru, da se odločite za nakup, veste kje ga zagotovo dobite ;).

Ocena EG-R1B s strani revije Moj mikro: http://www.mojmikro.si/pod_lupo/strojna... :)

Glede EG-S2 imam pa žal slabo novico in sicer, da naj bi se njegova prodaja začela šele konec maja/začetek junija oziroma v najslabšem primeru tudi kasneje :-/. Tudi sam si ga čim prej želim in upam, da se Kitajčki malo podvizajo in zadevo lansirajo vsaj ko konca maja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eGreat ()

NazgulRR ::

Evo, meni je uspelo sprostit nekaj notranjega pomnilnika na eGreatu, tako da sem lahko inštaliral IP-TV not v samo napravo in se zažene avtomatsko ob vsakem vklopu. Skripta se najde pod "UPNP" in se pokaže šele po nekem kratkem času po zagonu (nevem zakaj je ta delay, ampak glavno da dela).

Pomagal sem si s tem vodičem: http://www.acryan.com/forums/viewtopic....

Na eGreatu je ZELO podobno kot na playonu..npr. tisti trije folderji za WLAN so na istem mestu in se jih enako da zbrisat (jaz sem si jih zbrisal, ker ne rabim WLANa). S temi 3 folderji se pridobi več kot 10% prostora...za IPTV skripto pa rabiš le 1%.

Če rabiš WLAN, lahko probaš zbrisat tudi kaj drugega..npr kitajsko pisavo yahei.ttf ki se nahaja v mapi /usr/local/bin/Resource (nisem čisto ziher, ampak mogoče bi samo izbris te pisavo sprostil dovolj placa za IP TV skripto). V ta isti mapi se nahaja tudi cel kup enih jezikov za menije..poženi komando "ls" ko si v tej mapi, pa ti pokaže kaj vse je not ;). Razne kitajske, tajvanske, vietnamske, itd. lahko komot brišeš.

Pred brisanjem obvezno vtipkat komando: "mount / -o remount,rw". Ta bo omogočila brisanje read-only zadev. Za seznam komand za brisanje (in druge) glej sem: http://kb.blackcoralgroup.net/kblore/ar... Da se prepričaš, če je mapa zbrisana, preveri v eni mapi pred njo z "ls" komando kere podmape/fajle vsebuje zdaj - to katero si zbrisal, nebi več smelo kazat ;). Ko končaš z brisanjem map, restartaj egreata in potem bi morala inštalacija ip tv skripte it brez problema-navodila je par strani dal uporabnik vrossi. Da se prepričaš da si res sprostil nekaj prostora, vtipkaj komano "df" v telnet -> koliko placa je zasedenega kaže procent na koncu vrstice, ki se začne z "/dev/root ...". Če hočeš imet IPTV skripto, rabiš imeti vsaj 98-99% zasedeno..manj je boljše v tem primeru seveda.

Če hočete vse kar ste zbrisali nazaj, namestite nazaj tovarniški firmware. To tudi pomeni, da morate ob vsaki spremembi firmwarea znova brisat stvari stran in znova namestit skripto.

Vse delate na lastno odgovornost seveda. Ne odgovarjam, če si kdo uniči egreata.

Upam, da bo komu pomagalo! :)

_marc_ ::

Se je mogoče preko EGreata povezati z računalnikom, da bi bil Tv uporabljen kot monitor.

borutz ::

stran predvajalniki.si je v prenovi oz se ne posluje

Kje se se da dobiti egreat R1B ?

hvala

vrossi46 ::

NazgulRR ::

borutz če te zanima egreat EG-R1, se lahko kaj zmeniva...;)

kmetek ::

predvajalniki.si cufus?

trnvpeti ::

imam egreat r1b
r1b se ne bootne, oz se boota, in potem crn ekran

kje lahko dobim recovery firmware?
ali pa kaksen trick, za preimenovanje install.img v nekaj.bin

luftek ::

Pejte na iboum.com pa prečekirite kaj rabte.
Drgač pa se poceni da dobit Egreat S1A na futeko.com. Dobil sem ga v 4 dneh iz Anglije.

kmetek ::

Received my S1A a few days ago and have just had chance to try it out..

After owning an Xtreamer Mk1 its a major improvement.

Nice Plug adaptor
More connections
Turns on and off properly when using the remote.
Streams YouTube properly
Better quality video..
Fanless.
HD Audio

Brilliant... and I think it will get better.

Deffo recommend it against the Xtreamer Pro and Side winder

s1a dobr? stegu dej kej napiš kako si plačal.

borutz ::

eno vprasanje
na futeko.com bom narocil egreat
je vredno dati 20+ eurov vec za S1A ali bo R4 dovolj dober?
vem glede cipa,.... Zanima me ali ima R4 kaksno prednost glede na S1A
S1A nima usb 3.0. Zna biti to velika pomanjkljivost?
hvala za odgovor

vrossi46 ::

Če malo pogledaš S1A podpira vse zvočne formate,R4A pa ne.Edino kar ma R4A je možnost vgradnje 2,5" HDD,to je pa tudi vse.Jaz ti priporočam S1A. In moram povedat da so se začeli kar trudit glede FW podpore. Z 1.11.2010 so spet dali ven novi FW in ta celo podpira DVB-T!
link: http://www.egreatworld.com/en/download-...

To je samo moje mnenje,odločil pa se boš sam.
Lp vrossi46


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253732 (67824) dope1337
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559216 (45147) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538737 (5997) Sibirc
»

Kateri DVD predvajalnik, ki predvaja filme iz zunjanjega HDD-ja?

Oddelek: Kaj kupiti
131286 (1121) jerriho
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512167 (9765) upgrade

Več podobnih tem