» »

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1

eGreat ::

Če ima predvajalnik možnost priklopa kot USB slave, potem je tudi možen priklop na PC in prenos datotek na/iz eksternega diska ;).
Drugače pa kot je floyd1 rekel, se na predvajalnike z Realtekovim čipom ne da nalagat NMT aplikacije - takšen je odgovor proizvajalca ;).

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: perci ()

OK.d ::

ali je recimo možnost da kopiraš iz eksternega diska na zunanji disk, seveda brez vmesnega člena-pc, samo v egreatu?
LPOK.d

eGreat ::

To ti pa na žalost ne bi znal povedat, ker kaj takega nisem nikoli sprobal. Karkoli rečem je lahko napačno :-/.

3straussa ::

kje se da najugodneje dobiti zadevo?

Maxl ::

Kolikor mi je znano, jih v Slovenijo dobavlja samo eden in to je ta eGreat Slovenija. Je pa mogoče naročit direktno od proizvajalca, najbrž...;)

bojsi ::

Ok, če še morda koga zanima ena "malenkost" - uporabniški vmesnik namreč :) Klik.

To je seveda bolj ta tiste, ki še nimajo izkušenj s podobnimi NMT-ji...

vrossi46 ::

Tudi na njem dela WiFi antena od Xtreamerja za 16€
http://www.xtreamer.me/prodajni_paketi....

eGreat ::

Drugače pa kot je floyd1 rekel, se na predvajalnike z Realtekovim čipom ne da nalagat NMT aplikacije - takšen je odgovor proizvajalca ;).


Se opravičujem za zavajanje in napako. EG-R1 ima bittorrent odjemalec in na njem JE možna uporaba bittorrent klienta ;). Kako vse skupaj zgleda si lahko pogledat tukaj: http://www.egreatworld.com/en/DownloadS...

@vrossi46, na vseh predvajalnikih z Realteak čipom delajo skoraj WiFi antene z Realtek čipom ;)

vrossi46 ::

Priklopil USB hub in na njega priklopil WiFi anteno,USB HDD,in zunanji DVD ROM ,in dela vse super. Kopiranje datotek in PC-ja na zunanji USB HDD od Egreta dela perfektno.

goran_r ::

Ali deluje zvok istočasno na HDMI in SPDIF?

Po slikah sodeč, lahko za digitalni zvok nastaviš ali HDMI ali SPDIF, istočasno oba torej naj ne bi delovala?

LP, Goran

vrossi46 ::

Pri nobenem od predvajalnikov ne deluje istočasno.

OK.d ::

Priklopil USB hub in na njega priklopil WiFi anteno,USB HDD,in zunanji DVD ROM ,in dela vse super. Kopiranje datotek in PC-ja na zunanji USB HDD od Egreta dela perfektno.


kopiranje datotek iz notranjega diska na zunanji deluje brez pc-ja?
LPOK.d

vrossi46 ::

Seveda,probal na drugem predvajalniku

telexdell ::

Pri nobenem od predvajalnikov ne deluje istočasno.

Ravnokar preveril. Na Xtreamerju s firmwarom 2.1.3 deluje zvok preko TV zvočnikov in preko SPDIF istočasno, če je vklopljen zvok preko HDMI. Če nastavim na izklopljeno je zvok le preko optičnega izhoda.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

goran_r ::

Pri nobenem od predvajalnikov ne deluje istočasno.

Ravnokar preveril. Na Xtreamerju s firmwarom 2.1.3 deluje zvok preko TV zvočnikov in preko SPDIF istočasno, če je vklopljen zvok preko HDMI. Če nastavim na izklopljeno je zvok le preko optičnega izhoda.


Hvala za info
Lep pozdrav
Goran

eGreat ::

Za vse, ki vas zanima EG-R1B - to je predvajalnik identičen EG-R1, le da ima še možnost vgradnje 2,5" trdega diska, vam sporočam, da bo na voljo od 11. januarja dalje. ;)

kroff ::

lp,
mene zanima naslednje.
1. če drži da ima realtek chipset, pol to ni NMT (syabas firmware)?
2. po kaksni teoriji deluje iptv (t2/siol) brez udp proxy-ja (NMT aplikacija)?
3. z realovim chipsetom enako neuporaben kot xtreamer? (v mislih imam nmt community in software)?

..najbolj me fascinira izjava da deluje iptv, ce je to sploh res, bi prosil za napotke.

hvala :)
KroFF

------------------------------------------------------------------

vrossi46 ::

POSTOPEK ZA ZAGON IP TV
Pobereš scripto iz te strani: http://drop.io/Other_iptv in pobereš: pohd_iptv_install_003.zip
Vsebino daš na HDD če ga imaš vgrajenega ali pa potom USB ključka.
Če imaš HDD gre tako:
1.KORAK V telnetu(putty) vtipkaš pridobljen IP moj je(192.168.x.xxx) in v telnetu »PlayonHD login: root«
Pol pa vtipkaš:
2. KORAK cd /tmp/hdd/volumes/HDD1/pohd_iptv_install in pol
3. KORAK ./pohd_install_iptv.sh
Potem se v UPnP-ju pojavi mapa POHD_IPTV:1, odpreš mapo izbereš t-2.m3u,izbereš program in
ev oga IP TV dela.

Če imaš USB ključek,lahko tudi potom njega,ker pol lahko mapo pohd_install_iptv na HDD-ju izbrišeš,saj se bo IP TV zaganjal sam ob vsakem zagonu playerja, pa gre tako.

1.KORAK je isti
2. KORAK cd /tmp/usbmounts/sda1/pohd_iptv_install


Tako je za PlayON! Mislim da bi moglo bit enako za MED500


No pa sem včeraj zvečer probal in zadeva deluje, samo ful počas preklaplja med programi!

Pa pri kakšnem kanalu napiše Bitstream error

eGreat ::

1. če ima Realtek čip NI "taprava" NMT naprava.
2. misek je razvil IPTV skripto, ki dela na predvajalnikih z Realtek čipom
3. "tapravi" NMTji so samo tisti, ki imajo Sigma čip in na njih delujejo ves NMT software

sonac ::

A mi lahko nekdo pove, kako je s priklopom na elektriko, če napravo kupim iz zda? Veliko stvari sem že naročil iz tujine, ampak električne naprave iz zda pa nikoli.
Hvala!

eGreat ::

Najverjetneje boš potreboval pretvornik ;).

telexdell ::

Najverjetneje boš potreboval pretvornik ;).

Kakšen pretvornik? V današnji dobi globalizacije so elektronske komponente za široko potrošnjo običajno narejene univerzalno. Problem se lahko pojavi le pri vtikačih. Tega boš verjetno moral zamenjati ali pa uporabiti kakšen univerzalni vmesnik.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Maxl ::

Najbrž je mislil tole:

, ki pa je neke vrste pretvornik iz US v EU vtikač.

goran_r ::

Najverjetneje boš potreboval pretvornik ;).

Kakšen pretvornik? V današnji dobi globalizacije so elektronske komponente za široko potrošnjo običajno narejene univerzalno. Problem se lahko pojavi le pri vtikačih. Tega boš verjetno moral zamenjati ali pa uporabiti kakšen univerzalni vmesnik.


Običajno ne pomeni, da so VSE naprave tako narejene. Je treba prej preveriti, če je zadeva narejena za 115 - 230 V. V tem primeru se potrebuje le adapter za vtikač, v nasprotnem primeru pa se bo potreboval pretvornik oz. trafo.
Lep pozdrav
Goran

vrossi46 ::

Ponavadi je tako,da če si naročnik iz Europe ti dajo že vse narejeno po EU standard.
Jaz sem dobil EG-R1 direktno iz Hong-Konga in že dobil vtikač kot je treba.

Maxl ::

Naročil sem EG-R1 in ga danes dobil. Moram reči, da je uporabniški vmesnik zelo podoben Xtreamerjevemu, le da je mnogo hitrejši! Daljinec dela perfektno in to celo tako zelo, da ga ni potrebno usmeriti direktno v predvajalnik. Zaenkrat je to to, kaj več bom pa napisal jutri ali pa že danes zvečer, ko ga bom stestiral in primerjal s sosedovim Xtreamerjem. ;)

vrossi46 ::

Zadovoljen boš kot le kaj,samo škoda k nisi počakal na EG-R1B,ima možnost vgradnje HDD.

Maxl ::

So mi ponujali tudi R1B, vendar ne rabim možnosti, da se lahko vgradi disk, ker imam že doma en SATA disk in ga bom kar direktno priklopil gor. Vse skupaj bo pa "skrito" za vitrino, tako, da se bo dejansko videlo samo, ko bo le-ta odprta ;).
Antena od sosedovega Xtr. dela, sem pa naročil Wlan dongle za 20EUR, ki je manjši in lepši :).

vrossi46 ::

Kje si ga naročil in koliko si dal za njega,koliko pa naj bi bil EG-R1B?

Maxl ::

Naročil sem ga pri edinem slovenskem prodajalcu, zanj sem dal pa 139EUR (drugače je 129EUR). 139EUR zato, ker sem bil jaz takrat edini kupec in sem ga hotel čim prej in je zaradi mene naročil samo en kos. Pravi, da je cena odvisna od naročil. Če je naročil več, je cena nižja, če pa si edini, ki ga naročaš je pa cena 139EUR. Za R1B pa ne vem točno, mislim da je cena enaka kot za R1. Vprašaj ga ;).

NazgulRR ::

A ni rekel, da bo 140EUR za EG-R1B? R1 bi pa itak moral bit cenejši.

Drugače je EG-R1 109EUR na mydigitank.com, na ebayu pa skupaj s poštnino slabih 90EUR (+davek).

Maxl ::

Za R1B nimam pojma, ampak kolikor se spomnim je cena enaka R1... Glej, vprašajte ga. Jaz nimam nič z njim, sem le kupec ;).
Tiste cene na ebayu in drugje so cene, ki ne vključujejo cene letalske pošte do Slovenije (+ davka), ki je glavni razlog za tako "visoko" ceno. To vem, ker sem že sam prej brskal za kaj bolj ugodnejšega, vendar sem na koncu izračunal, da je najceneje, če kupim iz Slo. Če pa bi rad čakal na svoj predvajalnik okoli 4 tedne, sem pa prepričan, da ti ga lahko ta slo. prodajalec zrihta za ~100EUR ;).

polde66 ::

A je nročilo že možno?
polde

NazgulRR ::

Maxl-
Ne govorit na pamet prosim. NE čaka se 4 tedne, ampak slab teden, cene, ki sem jih zgoraj napisal VKLJUČUJEJO letalsko pošto do Slovenije, cena 109EUR že celo vključuje davek (smo predebatiral že - poglej nazaj ;)), razlog za višjo ceno slovenskega uvoznika je pa njegov profit (ki ga seveda mora imeti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Maxl ::

Potem pa moja napaka, se opravičujem. Sem mislil, da je pošiljka iz HK in, da gre preko ladij. V glavnem nima veze, kdor hoče naj naroči tukaj ali pa tam. V vsakem primeru bo dobil odličen predvajalnik ;).

eGreat ::

@polde66: naročilo je že možno ;).
@NazgulRR: cena je 20-30EUR višja zaradi visokih stroškov expresne letalske pošte (iz HK do Brnika rabi 3-4 dni) in pa zaradi profita seveda. Ampak profit je zelo majhen, sploh ko prišteješ zraven carino in davek ;).
@Maxl: me veseli, da si zadovoljen z nakupom ;).

Fizikalko ::

Očitno je znana cena za R2:

http://www.izishop.net/shop.php?action=...

eGreat ::

Ja, če misliš nanj čakat mesec dni, tako kot tu, ga lahko jaz dam za 100EUR... če bi rad imel v 6 dneh, boš pa nekaj doplačal... ;)

telexdell ::

Ja, če misliš nanj čakat mesec dni, tako kot tu, ga lahko jaz dam za 100EUR... če bi rad imel v 6 dneh, boš pa nekaj doplačal... ;)

In zakaj kot dober in pošten trgovec ne investiraš in npr. naročiš 10 predvajalnikov z dobavnim rokom 1 mesec na zalogo? Ko jih dobiš pa ga boš lahko vsakemu kupcu prodal takoj za nižjo ceno, kot če ga naroči sam direktno iz HK?!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

vrossi46 ::

Se ne govori o ceni od EG-R2A, ampak o EG-R1B, kar je velika razlika in slednji naj bi bil brez ventilatorja .Bomo videli nekje konec tedna,ko bo uradno izšel. :)).In še novi FW z Slovenskim prevodom.

piek ::

... z Slovenskim ...

Prav zaradi teh umotvorov ostajam na angleskih originalih. Pa verjetno nisem edini. =)
--- Finish it off if you started it! ---

vrossi46 ::

Ma mislim kaki komentarji,če misliš v življenju bit tako pikolovski ne vem kam boš prišel. Verjetno si še zelo mlad in ....:))

OK.d ::

Očitno je znana cena za R2:

http://www.izishop.net/shop.php?action=...

ugodno
LPOK.d

aiko ::

Se opravičujem za moje neznanje, ampak me zanima, če se da sliko od iptv ali divx-ov resize-at, da se znebiš pol meterskega črnega roba (4:3, 16:9, 16:10).
Pa ne mislim zoom-a, temveč rescale način.

hvala

IvoC ::

WD TV Media Player LIVE

VERSUS

EG-R1/R2

Sem nepoznavalec, zato pozivam experte (izkušnje zaželene)

Hvala in LP IvoC

Maxl ::

Jaz sem zelo zadovoljen s svojim EG-R1, ki je več ali manj enak Xtreamerju, le-ta je pa že tako precej boljši od WDTV Live ;). Moj glas gre za EG-R1/R2 ;).
@OK.d: je ugodno, samo kaj ko je treba nanj čakati 1 mesec. Bi ga ti čakal toliko časa?

Med malimi oglasi sem našel ta oglas: - cena za R1B je 129EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

Maxl ::

No, da povem še malo o svojem R1:
- Zaenkrat je predvajal čisto vsako vsebino, ki sem jo hotel gledati, brez zatikanja ali zamika zvoka s sliko;
- Z anteno od Xtreamerja je bil signal okoli 60%, gledanje 720p vsebin pa neprijetno, saj se je stalno zatikalo. Z wifi donglom, narejenim posebej za eGreat predvajalnike je pesem čisto druga - signal je nad 80% in predvajanje je tekoče. To kaže, da so gonilniki za wlan dongle zadovoljivo spacani skupaj ;).
- Je neslišen, ker nima ventilatorja, ampak se vseeno malenkost segreje, ko dela na polno;
- Menu je skoraj identičen Xtreamerjevemu, le da na žalost nima nekaterih funkcij, ki jih ima X (npr. Youtube, internetni radio), sem pa bral, da naj bi prišle z naslednjimi FW updati;
- Daljinec je super. Večji in predvsem mnogo boljši od X-ovega. Postavitev gumbov je zadovoljiva.
- Velik plus mi je SATA priključek, saj sem gor priklopil star, 160GB disk in pa, da ima še nekaj priključkov za diske oz. zunanje naprave (DVD-ROM, USB wireless tpkovnica, ...);
- Škoda, ker ne omogoča nalaganje NMT aplikacij, ker potem bi bil pa res bomba :);
- Bittorrent odjemalec odlično služi svojemu namenu in bo ob nakupu 1TB zunanjega diska, zamenjal 24/7 prižgan komp. Upravljanje je lahko in brez težav;
- Na netu se dobi nekatere dodatne aplikacije, ki jih je možno naložiti na R1. Omogočajo pa FTP strežnik in še nekatere stvari - ne vem točno, ker še nisem nič testiral
V glavnem, sem zelo zadovoljen in mi ni žal nakupa. V "opisu" je največkrat primerjava z X-om zaradi tega, ker ga ima moj sosed in sva oba istočasno testirala in primerjala predvajalnika. Se splača dati tistih 130EUR, ker mislim, da je odlična konkurenca ostalim HD predvajalnikom na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

NazgulRR ::

Kul. Samo da pridem na zeleno vejo, pa si ga nabavim. SATA disk se poveže na Egreata samo z enim kablom, a ne? Nič ni dodatno treba še kak adapter za elektriko, a ne?

Če rabiš 1TB zunanji, mam jaz 2 komada WD 1TB za prodat..poglej izbo mali oglasi..pa še oba sta cela nafilana z dvd- in blu ray- ripi ;)

Maxl ::

Tako je, vse se poveže samo z enim kablom, ki pa je tudi priložen v škatli. Res ga toplo priporočam ;).

P.S.: Bom malo premislil glede diskov, pa se slišiva preko ZSjev :).

vrossi46 ::

Če kdo želi novi FW "1.0.3.5" v SLOVENŠČINI za Egreat EG-R1,naj me kontaktira na ZS

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253190 (67282) dope1337
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559132 (45063) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538690 (5950) Sibirc
»

Kateri DVD predvajalnik, ki predvaja filme iz zunjanjega HDD-ja?

Oddelek: Kaj kupiti
131278 (1113) jerriho
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512120 (9718) upgrade

Več podobnih tem