» »

540 prostih delovnih mest in 103.831 iskalcev zaposlitve

540 prostih delovnih mest in 103.831 iskalcev zaposlitve

««
5 / 10
»»

T0RN4D0 ::

Hmm, ena zanimiva, ni čisto off-topic.

http://www.zurnal24.si/slovenija/adijo-...

Tule, na vasi, si sosedje in kolegi celo pomagamo še kaj med sabo. Je tudi precej fušanja po podobnem principu, ampak rad bi videl kekca ki ti pripopa 2000EUR kazni ker si dejansko za 3 pire in malico pomagal kolegu. Bi blo nenormalno da mu takoj kladiva na glavi ne zlomiš. Da ne omenim kakšne trgatve

Mislim še malo, pa bodo morale babice izstavljat vnukom račune za vsakih 5EUR in odvajat davke. Zakon bo pa najbrž spet spisan tako da ne bo ne tič ne miš.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Se podražijo my ass. Po keri logiki? Po logiki ekvivalentnega polnjenja direktorskega žepa?...firme majo dost finančnega bufferja. Sploh glede na to da gre skoraj vse v žepe in praktično nič v R&D...
Kaj pa če jet pri gradbenem podjetju v R&D? Če boš "izkoreninil izkoriščanje fizikalcev" bodo pač gradbene storitve ustrezno dražje.

Dost finančnega bufferja? Ja pajade.

Zgodovina sprememb…

Grey ::

T0RN4D0 je izjavil:

Hmm, ena zanimiva, ni čisto off-topic.

http://www.zurnal24.si/slovenija/adijo-...

Tule, na vasi, si sosedje in kolegi celo pomagamo še kaj med sabo. Je tudi precej fušanja po podobnem principu, ampak rad bi videl kekca ki ti pripopa 2000EUR kazni ker si dejansko za 3 pire in malico pomagal kolegu. Bi blo nenormalno da mu takoj kladiva na glavi ne zlomiš. Da ne omenim kakšne trgatve

Mislim še malo, pa bodo morale babice izstavljat vnukom račune za vsakih 5EUR in odvajat davke. Zakon bo pa najbrž spet spisan tako da ne bo ne tič ne miš.

Pa to ni več normalno no! Naj gredo že končno takile bunkseljni pod zemljo...

darkolord je izjavil:

Se podražijo my ass. Po keri logiki? Po logiki ekvivalentnega polnjenja direktorskega žepa?...firme majo dost finančnega bufferja. Sploh glede na to da gre skoraj vse v žepe in praktično nič v R&D...
Kaj pa če jet pri gradbenem podjetju v R&D? Če boš "izkoreninil izkoriščanje fizikalcev" bodo pač gradbene storitve ustrezno dražje.

Dost finančnega bufferja? Ja pajade.

Če bi se v slovenskih gradbenih podjetjih dogajal kakršnkoli R&D ne bi bilo takih zaostankov pri izgradnji, tunel pri Šentvidu ne bi povzročal takih preglavic, stolpnice ob obvoznici ne bi sedaj propadale itd. R&D povzroča efektivnost gradnje (hitrejše, bolj kvalitetno) pri hkratnem zagotavljanju ugodja delavcev (večje plače). Tega v Sloveniji ne vidim, mogoče kje v tujini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Mr.B ::

Moris
Aja Mr. B obuben zakon si sestavil. samo tole, 300 eur osnove za pokojnino, in nekomu ne bo smotrno biti študent zaradi tega.

Da nikomur se ne bo splačalo biti večni študent, to je poanta. Naredi šolo, pokaži znanje, in ustvarjaj, kot se radi izrazijo delovna mesta z visoko dodano vrednost. Danes je pa vseeno ali si večni študent, ali delaš za minimalca.

Grey :
Fakse bi pa pustil pri miru. Tista stvar s fiksnim študijskim časom in prekinitvijo statusa po prvem failu na izpitu...človek se moti. Zakon mora biti napisan človeško, ne robotsko.

Jop pa ja Falus, Danes imamo ne samo nesposobne, brez znanja, diplomante ne samo te verjetno tudi magistre. Torej ljudi ki jih nihče noče zaposliti, ker nimajo pojma.........Dejansko, bo začelo producirat diplomante, ostali bodo začeli odmirat, ker papirnatih faksov, kljub temu da nekdo uspešno zaključi fakulteto, nihče ne bo hotel več, saj bodo delodajalci ugotovili da teh, ljudi iz teh faksov ne rabijo, posledično se finančna konstrukcija, takega faksa ne bo več splačala...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

Dejansko, bo začelo producirat diplomante, ostali bodo začeli odmirat, ker papirnatih faksov, kljub temu da nekdo uspešno zaključi fakulteto, nihče ne bo hotel več, saj bodo delodajalci ugotovili da teh, ljudi iz teh faksov ne rabijo, posledično se finančna konstrukcija, takega faksa ne bo več splačala...
Tale logika pa ne štima. Zakaj pa potem že zdej ne ugotovijo, da ljudi iz "papirnatih faksov" ne rabijo, če so poleg "pridnih" sedaj zraven še zabušantje?

Zgodovina sprememb…

Matako ::

^^^ Ker preveč diplomantov parazitoloških znanosti poberejo državne službe. Ne vseh, ampak dovolj, da se mladim in manj mladim zacedijo sline po zabušantskem življenju in gredo študirat...

.. in potem je tu še status.
/\/\.K.

bluefish ::

1. Na izpitu lahko padeš samo 1x.
Veliko sreče s tem.

Mipe ::

Se opravičujem, ker preskakujem celotno debato, ampak sem se spotaknil že ob tole:

tsh2 je izjavil:

rešitev brezposelnosti je povečanje socialnih transferjev. če ni dela to pomeni, da tisti ljudje, ki delajo že vse naredijo. a naj gredo zdaj brezposelni pa premetavat pesek iz enega kupa na drugega samo zato, da bodo nekaj delali?

s kmetijstvom je pa tako: z 10 ha travnikov/njiv se da zaslužiti eno plačo. imaš 10 krav, vsaka da 100 evrov dobička mesečno in imaš 1000 evrov dobička mesečno. za kakšen izredni nakup pa posekaš drva, če imaš še dodatnih 10 ha gozdov.

slovensko kmetijstvo je neučinkovito zato, ker se ne uporablja modernih strojev. ker so kmetije premajhne, in si jih ne morejo privoščiti. naprimer še vedno se veliko krompirja pobere na roke, čeprav obstajajo stroji, ki to vse naredijo brez človeške pomoči.

ampak delati na svoji kmetiji zna biti kar lepo, ker nimaš šefa ki ti skače po glavi in imaš veselje do dela, ker veš, zakaj delaš. ne pa tako kot nekje v eni firmi ali tovarni, kjer si samo del celote in sploh ne veš, kaj si opravil. to je velika prednost manjših družinskih kmetij.


Problem je v tem, da moraš za vse dati dajatve. Za vsako kravo moraš plačati veterinarja, pa zdravstvenega inšpektorja, da sploh lahko prodajaš mleko. Potem so tu še dajatve za zemljišče. Aja, pa še za razna kmetijska združenja, od katerih v bistvu dobiš bolj malo, le prodajati ti dovolijo - za sramotno nizke cene. Ker drugače sploh ne moreš prodati živil!

Kot mali kmet ne moreš biti uspešen. Lahko pa vsaj preživiš - komajda. To pa že z eno samo kravo in enim hektarjem zemlje za obdelovat (vrt).

Valvoline ::

Kot zanimljivost vam povem,prjatu dela že par net na norveškem,malar po poklicu,mesečno zasluži cca 2500-3000e,pravi da uslužbenke-ci pr upravnih enotah služijo precej manj kot on na mesec okol 1500-2000e čeprav so študirani. Torej razlika 30% in več v prid delavcu.Tam se pač ve kdo dnarja ustvarja in kdo cuza.
In kšno je stanje pr nas ?

bluefish ::

In kšno je stanje pr nas ?
Podobno. Sposobni so plačani precej dobro.

Valvoline ::

bluefish je izjavil:

In kšno je stanje pr nas ?
Podobno. Sposobni so plačani precej dobro.

Kje pa,v podjetju k je delal on prej v MB malarji služijo 700-800e na mesec z vštetimi nadurami,zaposleni paraziti po občinskih uradih pr nas 1000e+.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Pri nas se očitno ocenjuje spričevalo, ne več delo...

bluefish ::

Valvoline je izjavil:

bluefish je izjavil:

In kšno je stanje pr nas ?
Podobno. Sposobni so plačani precej dobro.

Kje pa,v podjetju k je delal on prej v MB malarji služijo 700-800e na mesec z vštetimi nadurami,zaposleni paraziti po občinskih uradih pr nas 1000e+.
Pri nas se v teh dejavnostih bolj splača delati samostojno; sploh glede na to, da je pomanjkanje kadra. Je pa res, da je 3000€ preveč optimistično, realno nabrž tam do okoli 2k.

Valvoline ::

bluefish je izjavil:

Valvoline je izjavil:

bluefish je izjavil:

In kšno je stanje pr nas ?
Podobno. Sposobni so plačani precej dobro.

Kje pa,v podjetju k je delal on prej v MB malarji služijo 700-800e na mesec z vštetimi nadurami,zaposleni paraziti po občinskih uradih pr nas 1000e+.
Pri nas se v teh dejavnostih bolj splača delati samostojno; sploh glede na to, da je pomanjkanje kadra. Je pa res, da je 3000€ preveč optimistično, realno nabrž tam do okoli 2k.

Govorimo o plačah seveda ne spjih.No če se gremo po tvojem potem bi on tam lahka služil z spjem 10k na mesec.Pa ne upa spja odpret. Pa da ne boš mislu da je spja lahka zalaufat.Statistično 90% spjev propade v manj k pol leta delovanja. Tko da daleč od tega kar si ti predstavljaš.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

@Mr.B: Kaj sanjaš? Kje sem napisal besede, ki mi jih polagaš v usta? Ne izmišljuj si. Rekel sem samo, da sta zakon o malem delu in pokojninska reforma (pa sta še daleč od ideala) korak v pravo smer. Ne imej me za apologeta vlade, ker ne spljuvam ama čisto vsega.
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Valvoline je izjavil:

Pa da ne boš mislu da je spja lahka zalaufat.Statistično 90% spjev propade v manj k pol leta delovanja. Tko da daleč od tega kar si ti predstavljaš.

Odpreti s.p. je trenutno dejansko eno najlažjih poslovnih opravil. Zajeb je, če se zadeve lotiš na horuk. Torej brez bodočih strank, brez vizije, brez tehtnega premisleka, ampak zato, ker si nekje slišal, da je s.p. fajn biti. Vsaj polovica teh 90% s.p.-jev ne odmre samo zaradi slabega trga in porazne plačilne discipline, ampak ker vodilni pač preprosto niso za posel. Žal je pač tako, da znajo eni ljudje samo priti v službo in delati, kar jim naročijo, nato pa odklopiti glavo in oditi domov. Kaj več jim je španska vas.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

@Mr.B: Kaj sanjaš? Kje sem napisal besede, ki mi jih polagaš v usta? Ne izmišljuj si. Rekel sem samo, da sta zakon o malem delu in pokojninska reforma (pa sta še daleč od ideala) korak v pravo smer. Ne imej me za apologeta vlade, ker ne spljuvam ama čisto vsega.

Korak v pravo smer bi bil če se naredi kompletna revizija pokojninskega sistema,in odvzem pokojnin in vračanje med delovno aktivnih vsem ki ne izpolnjujejo pogojev po novem zakonu. Edino pravilno in pravično.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

korak v pravo smer bi bil da sam varčuješ za pokojnino. Da ukinejo vse te obvezne prispevke...

bluefish ::

Valvoline je izjavil:

djordjevic je izjavil:

@Mr.B: Kaj sanjaš? Kje sem napisal besede, ki mi jih polagaš v usta? Ne izmišljuj si. Rekel sem samo, da sta zakon o malem delu in pokojninska reforma (pa sta še daleč od ideala) korak v pravo smer. Ne imej me za apologeta vlade, ker ne spljuvam ama čisto vsega.

Korak v pravo smer bi bil če se naredi kompletna revizija pokojninskega sistema,in odvzem pokojnin in vračanje med delovno aktivnih vsem ki ne izpolnjujejo pogojev po novem zakonu. Edino pravilno in pravično.
Nekdo je torej leto ali dve v penziji in ga vržeš ponovno na trg dela. Čez nekaj let, ko bo tako ali tako spet potrebno izumiti kaj novega, ponoviš vajo. Ni kaj, recept za revolt, ne le starih ampak vseh.

Valvoline ::

Enostavno tisti pod 65 nazaj na zavod,tisti nad 65 v penzijo.
Revolt? Mi mladi bi mogl dvignit glave in povedat svoje mnenje,ne da nam kgb dinozavrri vsiljujejo svoja mnenja in zakonov. Kje je tu pravičnost,nekateri mladi vitalni komunajz upokojenci pr 50 let,jaz da futram njih pa jz da delam do 65(ali precej dlje) ?

djordjevic je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Pa da ne boš mislu da je spja lahka zalaufat.Statistično 90% spjev propade v manj k pol leta delovanja. Tko da daleč od tega kar si ti predstavljaš.

Odpreti s.p. je trenutno dejansko eno najlažjih poslovnih opravil. Zajeb je, če se zadeve lotiš na horuk. Torej brez bodočih strank, brez vizije, brez tehtnega premisleka, ampak zato, ker si nekje slišal, da je s.p. fajn biti. Vsaj polovica teh 90% s.p.-jev ne odmre samo zaradi slabega trga in porazne plačilne discipline, ampak ker vodilni pač preprosto niso za posel. Žal je pač tako, da znajo eni ljudje samo priti v službo in delati, kar jim naročijo, nato pa odklopiti glavo in oditi domov. Kaj več jim je španska vas.

Administrativno je lažje odpret spja ja.Praktično pa vsako leto težje.Vedno in vedno nove bivalne,tehnološke in varnostne zahteve v zakonodajo.Pa sto dovoljenj,inšpekcij...... Spji večinoma propadejo zarad prevelike konkurence.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Spji večinoma propadejo zarad prevelike konkurence.
Jah, če odpreš S.P. brez konkretne ideje in zato, da bo sam sebi namen, potem se ni čuditi.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Spji večinoma propadejo zarad prevelike konkurence.
Jah, če odpreš S.P. brez konkretne ideje in zato, da bo sam sebi namen, potem se ni čuditi.



poglej kakšni so davki no! se čudiš. Vse gre gor trošarine in ostale bedarije, plače pa dol

bluefish ::

Ramon dekers je izjavil:

bluefish je izjavil:

Spji večinoma propadejo zarad prevelike konkurence.
Jah, če odpreš S.P. brez konkretne ideje in zato, da bo sam sebi namen, potem se ni čuditi.



poglej kakšni so davki no! se čudiš. Vse gre gor trošarine in ostale bedarije, plače pa dol
Kako vezo ima to z odpiranjem samostojne dejavnosti tako na horuk?
Tudi še v tej sekundi spustiš davke na 0%, bo še vedno precej "podjetnikov", ki bodo propadli v roku nekaj mesecev (morda se bo doba stagniranja ratširila na kako leto ali dve).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Valvoline ::

bluefish je izjavil:

Spji večinoma propadejo zarad prevelike konkurence.
Jah, če odpreš S.P. brez konkretne ideje in zato, da bo sam sebi namen, potem se ni čuditi.

Ne ker stranke imajo vedno večjo in večjo izbiro.Kroga strank je danes izredno težko(skoraj) nemogoče si zagotovit za uspešnega zagona spja.

Ramon dekers ::

kaj je na horuk je relativno, poznam pa vrtnarja ki je odprl sp. dobil neko subvencijo, nekaj časa bil brez dela, strank, in je plačal takšno vsoto davkov da te prime srt.

bluefish ::

Ramon dekers je izjavil:

kaj je na horuk je relativno, poznam pa vrtnarja ki je odprl sp. dobil neko subvencijo, nekaj časa bil brez dela, strank, in je plačal takšno vsoto davkov da te prime srt.
Z "nekaj časa" si najbrž želel reči, da od odprtja ni imel konkretnega dela.

Kroga strank je danes izredno težko(skoraj) nemogoče si zagotovit za uspešnega zagona spja.
Ravno zato pa je potrebno vnaprej razmisliti, če se posel splača. Mnogi žal vidijo le tih par tisoč subvencije, ki je itak bolj ko ne šala.

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

kaj je na horuk je relativno, poznam pa vrtnarja ki je odprl sp. dobil neko subvencijo, nekaj časa bil brez dela, strank, in je plačal takšno vsoto davkov da te prime srt.

Kakšna vsota je to, da te na veliko potrebo pritisne? Četudi je prejel subvencijo in delal vsaj pol leta, ni mogel plačati niti centa davka, ker bi bil splošno olajšavo pod cenzusom.
Sicer pa tiči problem s.p.-jev nekje drugje in je dejansko močno vezan na pokojninsko problematiko, svoj pisker krivde pa je tu pristavila tudi država. V želji po: a) ugajanju delodajalcem (ki marsikje vidijo samo zniževanje stroškov) in b) zmanjševanju registrirane brezposelnosti je povsem olajšala in sprostila ustanavljanje s.p.-jev (kar samo po sebi seveda ni slabo, vendar le če za tem stoji tehten premislek in vizija). Problem je, da je danes (čez palec rečeno) mogoče samo 50% s.p.-jev, ki se dejansko ukvarjajo z obrtjo in podobnimi dejavnostmi ter so 'privatniki' v pravem pomenu besede. Drugo polovico pa tvorijo ljudje, ki praktično opravljajo dela redno zaposlenih, a v minimalno zavarovani obliki, ki terja precej znanja in veščin, da na koncu od bruto izstavljenega računa ostane omembe vreden znesek. Na pokojninsko problematiko pa je zadeva povezana v smislu, da se iz teh oblik dela v pokojninsko blagajno dejansko steka najmanj prispevkov. Kar pa debili na ministrstvu za delu, mišljeno v najžlahtnejšem možnem pomenu besede, kajpak kanijo spremeniti - z zvišanjem prispevnih stopenj za s.p.-je. Ker 'prispevajo premalo'. V bistvu pa dajo od svojih prihodkov za prispevke, s katerimi si lahko obrišejo rit, ker, recimo, bolniške ne vidijo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

bluefish je izjavil:

1. Na izpitu lahko padeš samo 1x.
Veliko sreče s tem.

V svojem 2. poskusu študija (1. resnem) nisem padel nobenega izpita. Odjavil pa sem sem mislim, da 3x.

Mislim, da to pa zato, ker:
- sem v drugo študij vzel preklemano resno (moj čas je vmes postal zelo dragocen)
- mi ni bilo težko redno obiskovati predavanj (in na koncu kakšnega predavatelja tudi kaj vprašati)
- vmes nisem pijančeval, poležaval polovico dneva ali pa se sekiral kako priti na naslednjo čago (prioritete so se pač spremenile)
- sem preklemano natančno vedel kaj od študija pričakujem in kaj so moji cilji (diploma zagotovo ni cilj ampak samo korak ali sredstvo za dosego pravega cilja)

Torej mi gre v škodo samo to, da sem moral prvič popolnoma zabluziti, preden me je srečala pamet. V drugo pa daleč od tega, da bi bilo kaj veliko prepuščenega sreči. Prej nasprotno. NIČ ni bilo prepuščeno sreči.

Tako da največ 1 poskus je res malo kruta in 1 meritev res ni merodajna statistika, vendar pa nekaterim tudi 3 poskusi ne pomagajo in na eni točki je dejansko potrebno potegniti črto in reči "Konec zabave na tuje stroške!"

bluefish ::

Saj sedaj je narejeno tako. Če padeš tretjič, so nadaljnji poskusi samoplačniški. Nič revolucionarnega torej.

Ramon dekers ::

BlueRunner je izjavil:

bluefish je izjavil:

1. Na izpitu lahko padeš samo 1x.
Veliko sreče s tem.

V svojem 2. poskusu študija (1. resnem) nisem padel nobenega izpita. Odjavil pa sem sem mislim, da 3x.

Mislim, da to pa zato, ker:
- sem v drugo študij vzel preklemano resno (moj čas je vmes postal zelo dragocen)
- mi ni bilo težko redno obiskovati predavanj (in na koncu kakšnega predavatelja tudi kaj vprašati)
- vmes nisem pijančeval, poležaval polovico dneva ali pa se sekiral kako priti na naslednjo čago (prioritete so se pač spremenile)
- sem preklemano natančno vedel kaj od študija pričakujem in kaj so moji cilji (diploma zagotovo ni cilj ampak samo korak ali sredstvo za dosego pravega cilja)

Torej mi gre v škodo samo to, da sem moral prvič popolnoma zabluziti, preden me je srečala pamet. V drugo pa daleč od tega, da bi bilo kaj veliko prepuščenega sreči. Prej nasprotno. NIČ ni bilo prepuščeno sreči.

Tako da največ 1 poskus je res malo kruta in 1 meritev res ni merodajna statistika, vendar pa nekaterim tudi 3 poskusi ne pomagajo in na eni točki je dejansko potrebno potegniti črto in reči "Konec zabave na tuje stroške!"



ja me zanima kaj si študiral, kakšne usrane vede. No pojdi opravljati rimsko pravo, kjer lahko izpit narediš z 10 na ustnem pa padeš. Daj ne gobcaj, to je odvisno od faksa do faksa posplošujete preveč. Je razlika med medicino, pravom in fdv-jem ter kakšnim butalskim vedam in organizacijam managamentom!

djordjevic ::

Ramon dekers je izjavil:

organizacijam managamentom!

Pojdi opravljat ta izpit, pa se potem oglašaj. >:D Dandanašnji bi marsikatero podjetje pri nas potrebovalo človeka, ki ve vsaj polovico tega, kar se zahteva na izpitu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

mah kar se tiče 1x opravljanja izpitov lahko to govori nekdo ki je opravljal nek texas faks.

djordjevic ::

Ali pa nekdo, ki študira tisto, kar mu res leži. Praktične izpite na faksu sem le redko ponavljal. Ampak saj vem, da niso vsi 'te sreče'. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

kaj si že študiral?

djordjevic ::

Prevajanje. Pis of kejk, ne?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Smurf ::

Po mojem mnenju bi blo prvi poskus zastonj, druga dva pa za plačati. Če ti v tretje ne uspe, letiš. Res pa, da bi pri tem bil problem, če se pojavi kakšen "genialni" profesor, ki ima prepustnost 5% (verjetno bi se to hitro z reguliralo s strani fakultete, vendar bi pa še zmeraj pred tem nasrkalo nekaj študentov).

Drugače pa, če govorim iz svojega vidika (tehnična fakulteta- FE), večino izpitov bi moral naresti v prvo, če vsaj približno resno vzameš zadevo, mogoče je izjema ene par izpitov, kjer bi še nekako razumel, da padeš.

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

Prevajanje. Pis of kejk, ne?



ni pis of kejk. Vseno se mi zdi da med težje fakse spadajo matematika, medicina in pravo, in tam nikakor ne pride v poštev 1x opravljanje izpita. Sicer je pa itak tako da imaš samo 3 roke na leto, in še to je piz... Ker je rok, in ko padeš ga imaš šele čez 4 - 5 mesecev, kjer do takrat že vse pozabiš.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Prevajanje. Pis of kejk, ne?

Jbga,zmanjkal placa v Bruslju.

:D

Smurf je izjavil:

Po mojem mnenju bi blo prvi poskus zastonj, druga dva pa za plačati. Če ti v tretje ne uspe, letiš. Res pa, da bi pri tem bil problem, če se pojavi kakšen "genialni" profesor, ki ima prepustnost 5% (verjetno bi se to hitro z reguliralo s strani fakultete, vendar bi pa še zmeraj pred tem nasrkalo nekaj študentov).

Drugače pa, če govorim iz svojega vidika (tehnična fakulteta- FE), večino izpitov bi moral naresti v prvo, če vsaj približno resno vzameš zadevo, mogoče je izjema ene par izpitov, kjer bi še nekako razumel, da padeš.

Naj bo študij skoz zastojn,le ob failu na izpitu pač da faliranec zgubi študentski status(bone,študentskega dela,nastanitve itn...)

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Za Bruselj & co. je treba tudi imeti interes, poleg tega pa je malo teže oditi v tujino, če imaš doma že orenk pognane korenine. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

gendale ::

to z enkratnim opravljanjem izpita je bedarija dokler imaš na dosti faksih izpite, pri katerih z istim znanjem na enem roku dobiš 8 na drugem pa padeš

pomoje bi bilo bolje, da če ne narediš letnika moraš plačat šolnino za nazaj, če pa narediš ti jo pa plača država
že tko bi se rešili večine neresnih študentov, resnim pa ne bi naredil prevelike škode
pa še zmanjšaš število mest, ki jih plača država, na raznih brezveznih faksih - če res hočeš študirat na takem faksu, se lahko še vedno dovolj trudiš na srednji šoli/maturi in prideš gor ozirma si sam plačaš šolnino, ne moreš se pa vpisat gor, ker ne veš kam bi šel + si slišal da vsak nardi

Aljaz1980 ::

djordjevic je izjavil:

Za Bruselj & co. je treba tudi imeti interes, poleg tega pa je malo teže oditi v tujino, če imaš doma že orenk pognane korenine. :)

+1
Če maš že doma hišo/1ha zemlje/1ha gozda in nekaj travnikov, hkrati pa ti paše živet na kvazi podeželju.
Drugače bi že šel v tujino.

BlueRunner ::

Ramon dekers je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


... snip ...
Tako da največ 1 poskus je res malo kruta in 1 meritev res ni merodajna statistika, vendar pa nekaterim tudi 3 poskusi ne pomagajo in na eni točki je dejansko potrebno potegniti črto in reči "Konec zabave na tuje stroške!"



ja me zanima kaj si študiral, kakšne usrane vede. No pojdi opravljati rimsko pravo, kjer lahko izpit narediš z 10 na ustnem pa padeš. Daj ne gobcaj, to je odvisno od faksa do faksa posplošujete preveč. Je razlika med medicino, pravom in fdv-jem ter kakšnim butalskim vedam in organizacijam managamentom!


ad 1) Jah, kaj naj rečem. Študiral sem "usrano" informatiko s poudarkom na matematiki.
ad 2) Sem še enkrat ponovil povzetek. Na tvojem "usranem" študiju funkcionalna pismenost očitno ni pričakovana.

Mislim, da tudi nisem preveč posplošil, da se lahko z resnim študijem doštudira v roku in brez ponavljanj na katerem koli faksu v tej državi. Nekaterim to pač ne gre in študij očitno (še) ni za njih. Država pa po mojem mnenju preveč posplošuje s tem, da pričakuje čim večjo kvantiteto diplomantov, namesto njihove čim večje kvalitete. Posledice tega državnega "posploševanja" pa je splošno porazno mnenje o vseh fakultetah, ki zaradi "pravice do študija" producirajo veliko število neizobraženega kadra.

Hkrati pa je tvoj odgovor tudi dober signal, da ne veš ravno veliko o različnih študijskih smereh. Pljuvanje po nekaterih fakultetah, in hvaljenje drugih je neumnost, ker gledano po deležih najverjetneje proizvajajo ekvivalentno količino šrota. Vsaj za pravno fakulteto pa si upam trditi tudi to, da je posledica njihovih nizkih kriterijev na žalost mnogo bolj daljnosežna, bizarna in v svoji osnovi škodljiva, kot pa neka večinoma fiktivna škoda, ki naj bi jo povzročali nesposobni diplomanti drugih fakultet. Še posebej na rimskem pravu jih mislim, da premalo pade in odneha.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Mislim, da tudi nisem preveč posplošil, da se lahko z resnim študijem doštudira v roku in brez ponavljanj na katerem koli faksu v tej državi.


"Opravljanje v roku" in "opravljanje izpita v prvem poskusu" sta dve hudo različni stvari - dokler obstajajo izpiti, kjer se rutinsko pomeče vse ljudi enega dneva na ustnem, je taka sprememba kontraproduktivna. Še posebej ker se pogosto izkaže da (vsaj na inženirskem področju) najuspešnejši študenti pogosto nimajo najboljši ocen.

Se pa strinjam da se da faks opraviti v roku in brez ponavljanja.
The truth is rarely pure and never simple.

BlueRunner ::

"Opravljanje v roku" in "opravljanje izpita v prvem poskusu" sta dve hudo različni stvari

Aaargh. A sem napisal, da je "1 poskus" le preveč kruta in, da "1 meritev ni merodajna statistika", ali ne?

dokler obstajajo izpiti, kjer se rutinsko pomeče vse ljudi enega dneva na ustnem, je taka sprememba kontraproduktivna

Dokler obstajajo takšni predavatelji. Če znanje ne odloča o ničemer, potem tudi predavatelja na potrebujemo. Srečne izžrebance lahko določi tudi met kocke.

Se pa strinjam da se da faks opraviti v roku in brez ponavljanja.

Torej bi lahko postavili to v omejitve (tukaj mislim, da so nekateri "absolventski" roki tudi malo odvečni) in rekli "do tukaj na država časti". Vse ostalo pa naj si plača vsak sam, ker mu to ustreza.

Ramon dekers ::

BlueRunner je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

BlueRunner je izjavil:


... snip ...
Tako da največ 1 poskus je res malo kruta in 1 meritev res ni merodajna statistika, vendar pa nekaterim tudi 3 poskusi ne pomagajo in na eni točki je dejansko potrebno potegniti črto in reči "Konec zabave na tuje stroške!"



ja me zanima kaj si študiral, kakšne usrane vede. No pojdi opravljati rimsko pravo, kjer lahko izpit narediš z 10 na ustnem pa padeš. Daj ne gobcaj, to je odvisno od faksa do faksa posplošujete preveč. Je razlika med medicino, pravom in fdv-jem ter kakšnim butalskim vedam in organizacijam managamentom!


ad 1) Jah, kaj naj rečem. Študiral sem "usrano" informatiko s poudarkom na matematiki.
ad 2) Sem še enkrat ponovil povzetek. Na tvojem "usranem" študiju funkcionalna pismenost očitno ni pričakovana.

Mislim, da tudi nisem preveč posplošil, da se lahko z resnim študijem doštudira v roku in brez ponavljanj na katerem koli faksu v tej državi. Nekaterim to pač ne gre in študij očitno (še) ni za njih. Država pa po mojem mnenju preveč posplošuje s tem, da pričakuje čim večjo kvantiteto diplomantov, namesto njihove čim večje kvalitete. Posledice tega državnega "posploševanja" pa je splošno porazno mnenje o vseh fakultetah, ki zaradi "pravice do študija" producirajo veliko število neizobraženega kadra.

Hkrati pa je tvoj odgovor tudi dober signal, da ne veš ravno veliko o različnih študijskih smereh. Pljuvanje po nekaterih fakultetah, in hvaljenje drugih je neumnost, ker gledano po deležih najverjetneje proizvajajo ekvivalentno količino šrota. Vsaj za pravno fakulteto pa si upam trditi tudi to, da je posledica njihovih nizkih kriterijev na žalost mnogo bolj daljnosežna, bizarna in v svoji osnovi škodljiva, kot pa neka večinoma fiktivna škoda, ki naj bi jo povzročali nesposobni diplomanti drugih fakultet. Še posebej na rimskem pravu jih mislim, da premalo pade in odneha.



Res svaka ti čast. Si imel knjige s 2000 stranmi? Si imel profesorje kjer narediš izpit z 10 in padeš na ustnem. Daj ne bluzi no, informatika ni enako matematika, res je notri tudi fizika in matematika ni pa enako. Če bi poskusil delati rimsko pravo in ga narediti bi malo bolj držal svoj jezik, in vem da si zato nesposoben oziroma ga ne bi nikoli napravil. Zakaj? Enostavno iz svojega glupega prepričanja, da se da vse napraviti v prvo, v resnici pa pojma nimaš kolikšna je tu volja profesorja.

Ti pa čestitam, da si naredil oziroma diplomiral iz informatike. Me zanima kaj boš ti prinesel k ustvarjanju, kot bodoči diplomant, delal boš v kaki računalniški trgovini in to je to. Da še jaz malo izpluvam, koliko pojma pa ima informatik o strojni opremi računalnika? V mislih imam tiskano vezje, čipovje... Nič ker je vse narejeno na Kitajskem, in dejansko samo oni obvladajo to tehnologijo. Popravila kakšne matične plošče ne pride več v poštev, oziroma redkokdaj z lažjimi napakami ki jih lahko odpravi vsak amater.

Drugače pa čestitam, da si naredil vse izpite v prvo, ko boš nardil izpit ki je vsaj polovico teže rimskega prava lahko tu brundaš in razglabljaš svojo filozofijo, ki nima nobenega temelja.

djordjevic ::

Medsebojno zmerjanje ne privede nikamor - mogoče se motim, toda ali niso tehnična popravila bolj v domeni klasičnih elektrotehnikov kot pa informatikov? Konec koncev težimo k terciarnim in kvartarnim storitvam. Moramo res za vsako silo riniti v razna servisna delovna mesta? Dandanes se tehnika tako ali tako le redko popravlja. Zamenjava v garanciji, defektna roba pa v Afriko, kjer uboga deca fiša uporabne kovine iz komponent.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

Medsebojno zmerjanje ne privede nikamor - mogoče se motim, toda ali niso tehnična popravila bolj v domeni klasičnih elektrotehnikov kot pa informatikov? Konec koncev težimo k terciarnim in kvartarnim storitvam. Moramo res za vsako silo riniti v razna servisna delovna mesta? Dandanes se tehnika tako ali tako le redko popravlja. Zamenjava v garanciji, defektna roba pa v Afriko, kjer uboga deca fiša uporabne kovine iz komponent.


Nevem kdo opravlja ta popravila, če se ne motim je smer informatika razdeljena na hardware in software, torej smatram, da vključuje tudi kakšna popravila. Seveda se popravljajo takšne zadeve, samo ne pri nas, kjer ne moreš dobiti delov, pri nas se artikli samo zamenjajo, (odvisno od volje prodajalcev), na Tajskem, Kitajskem pa se da vse zadeve popraviti ker so deli dobavljivi, sploh je zanimivo videti ko lotajo tiste čipe...

Terciarne in kvartarne storitve ali drugače, nič ne znamo več sami ustvariti, produktivnosti ni, so samo strotive.

T0RN4D0 ::

Kar se tiče rokov, je že v redu tako kot je. Trije brezplačni, potem plačuješ. Ker so nekateri faksi, oziroma profesorji takšni, da pomečejo vse. Vsi (pri)znani faksi imajo kakšnega takšnega patrona vmes. Več kot jih imajo, bolj je faks priznan. Ker se večinoma tako ne išče znanja, ki si ga pridobil na faksu, ampak ali si dovolj pameten+deloven, da si se pregrizel tudi mimo takšnih profesorjev. Učni načrt je itak povsod podoben, razlika je predvsem v tem, kako se učni načrt izvaja oziroma preverja. Če te na banana faksu naučijo samo kako naredit naloge ki bodo na izpitu, ti na hardore faksu na vsak izpit dajo nov tip naloge, za katerega se lahko učiš par tednov in imaš še vedno precej verjetnosti, da ne boš vedel kje začet.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BlueRunner ::

Res svaka ti čast.

Hvala. Glede na okoliščine tudi sam mislim, da je to bil kar dober dosežek.

Si imel knjige s 2000 stranmi?

Da.

Si imel profesorje kjer narediš izpit z 10 in padeš na ustnem.

Nekaterim sošolcem se je tudi to dogajalo. Meni očitno ne.

Daj ne bluzi no, informatika ni enako matematika, res je notri tudi fizika in matematika ni pa enako.

Funkcionalna pismenost? Kje sem napisal kaj takšnega?

Če bi poskusil delati rimsko pravo in ga narediti bi malo bolj držal svoj jezik, in vem da si zato nesposoben oziroma ga ne bi nikoli napravil.

Bogato. Na daleč si ocenil moje akademske sposobnosti in zaključil, da sem nesposoben. Mhm. Super to.

Enostavno iz svojega glupega prepričanja, da se da vse napraviti v prvo, v resnici pa pojma nimaš kolikšna je tu volja profesorja.

Se strinjam, da je težava, če predavatelj ni sposoben ocenjevati znanja, ampak je opravljanje izpita enakovredno metu kocke. Če bi imeli (poudarjam ČE) drakonska pravila, ali meniš, da bi študentje in tudi senat kaj dolgo tolerirali obstoj takšnega predavatelja, ali pa se bo morda tudi na tem področju kaj spremenilo.

Je pa lepo videti, da enačiš mojo domnevno akademsko (ne)sposobnost z zunanjo okoliščino nesposobnega predavatelja. Torej rimskega prava nisem sposoben narediti, ker je imel Kranjc slab dan in je vrgel vse po vrsti. Pa kolikor vem rim ni najhujši. Menda ga obligacijski in mednarodno zasebno potacata. Je pa res, da je do takrat selekcija bolj ali manj še opravljena.

Ti pa čestitam, da si naredil oziroma diplomiral iz informatike. Me zanima kaj boš ti prinesel k ustvarjanju, kot bodoči diplomant, delal boš v kaki računalniški trgovini in to je to.

Hvala, da te skrbi za mojo prihodnost. Na žalost te moram razočarati in ti povedati, da imam poda pasom tudi precej delovnih izkušenj, pri čemer sem tvorno sodeloval na praktično že vseh glavnih področjih informatike IN računalništva.

Da še jaz malo izpluvam, koliko pojma pa ima informatik o strojni opremi računalnika? V mislih imam tiskano vezje, čipovje... Nič ker je vse narejeno na Kitajskem, in dejansko samo oni obvladajo to tehnologijo.

Se strinjam. Praktično vse moje znanje o strojni opremi računalnika izhaja iz segmenta računalništva in ne iz segmenta informatike. Kar se tiče obvladovanja tehnologije, pa ravno tako priznam, da se moj domet konča pri programiranju FPGA-jev, ASIC-i pa so daleč izven mojega dometa.

Popravila kakšne matične plošče ne pride več v poštev, oziroma redkokdaj z lažjimi napakami ki jih lahko odpravi vsak amater.

Res je. Zato se fakultete s takšnimi stvarmi načeloma ne ukvarjajo, če to ni ravno potrebno za demonstracijo kakšnega bolj temeljnega znanja. Ali morda sploh veš kaj je informatika in kakšna je razlika med računalništvom in informatiko?

Drugače pa čestitam, da si naredil vse izpite v prvo, ko boš nardil izpit ki je vsaj polovico teže rimskega prava lahko tu brundaš in razglabljaš svojo filozofijo, ki nima nobenega temelja.

Sem imel dovolj težkih izpitov, ki so mi naredili kar nekaj sivih las. Teža rimskega prava? No, ja. Ne vem. Morda je res težko, vendar pa ti ne kažeš kakšnih signalov, da bi sploh poznal obseg in globino mojega študija, da bi lahko na karkoli sklepal.

Nevem kdo opravlja ta popravila, če se ne motim je smer informatika razdeljena na hardware in software, torej smatram, da vključuje tudi kakšna popravila.

Motiš se.

Seveda se popravljajo takšne zadeve, samo ne pri nas, kjer ne moreš dobiti delov, pri nas se artikli samo zamenjajo, (odvisno od volje prodajalcev), na Tajskem, Kitajskem pa se da vse zadeve popraviti ker so deli dobavljivi, sploh je zanimivo videti ko lotajo tiste čipe...

Za takšne stvari ne potrebuješ diplomantov. To je tako, kot bi rekel, da se na pravni fakulteti uči pisati pritiskati štampiljke in pravilno voditi knjigo prejete pošte... hmmm... not.

Terciarne in kvartarne storitve ali drugače, nič ne znamo več sami ustvariti, produktivnosti ni, so samo strotive.

Govori zase in za svojo stroko. Pa ne, da pravo ni pomembno. Nasprotno. Pravo je zelo pomembno, čeprav je "samo" storitev. Ne ugobaj pa o informatiki kaj je, kakšna je in s čem se ukvarja, če je nisi nikoli doživel.

Doživel. To pa je mislim, da tudi bistveno pri vsaki stvari, ki se jo lotiš. Nekdo, ki ima veselje, mu bo tudi rimsko pravo šlo, pa čeprav to pomeni veliko guljenja in ga moraš dejansko sproti delati. Nekdo, ki ga nima, mu bo vsak izpit neskončno težak. Na koncu, ko prideš v resnično življenje pa itak ugotoviš, da so bili izpiti na faksu pravzaprav pravljica v primerjavi z težo odgovornosti in praktično vsakodnevnimi zahtevami, da samostojno sprejemaš resne odločitve, ki vplivajo naet in po vsej verjetnosti še na marsikoga drugega.

Mavrik ::

Aaargh. A sem napisal, da je "1 poskus" le preveč kruta in, da "1 meritev ni merodajna statistika", ali ne?


Res je, sem spregledal ta stavek in se za tako napako opravičujem. Vseeno pa že obstaja sistem, ki ga predlagaš - 3 poskuse imaš zastonj, naslednje 3 plačaš. Zatem več ne moreš opravljati izpita.

Dokler obstajajo takšni predavatelji. Če znanje ne odloča o ničemer, potem tudi predavatelja na potrebujemo. Srečne izžrebance lahko določi tudi met kocke.


To je res, sam take predavatelje imamo, postopek za njihovo odstranitev je neučinkovit in njihove izpite je za diplomo potrebno tudi narediti. Da je tak sistem napačen in ne pomaga pri stopnji izobrazbe, mi ni potrebno trditi, toda dvigovanje zahtev za opravljanje diplome bo pomenilo da pri takih predavateljev izločiš toliko sposobnih ljudi, kot tudi nesposobnih. In po moje je pustti sposobnim da končajo študij in imajo potencial dobiti vse znanje je vredno več kot pa nesposobnim preprečiti da dobijo papirček z napisom "Diploma".
The truth is rarely pure and never simple.
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10822499 (9862) AndrejO
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921419 (18113) TESKAn
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023018 (20700) BlueRunner
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888644 (70581) tx-z
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145791 (44551) Nejc Pintar

Več podobnih tem