» »

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The Elder Scrolls 5: Skyrim

««
21 / 37
»»

Zelnick ::

Iatromantis je izjavil:

Hvala Zelnick, ne vem kako sam nisem našel nič uporabnega. Škoda, da ne snemam bolj, v Sovngardu sem že bil in ne verjamem, da je pot nazaj.

Maš prav ni poti nazaj.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Iatromantis ::

Zelnick je izjavil:

Iatromantis je izjavil:

Hvala Zelnick, ne vem kako sam nisem našel nič uporabnega. Škoda, da ne snemam bolj, v Sovngardu sem že bil in ne verjamem, da je pot nazaj.

Maš prav ni poti nazaj.

Mogoče ko lik umre in zapusti Skyrim :D

figula ::

A joj, sedaj sem dobila novo mašinco (Asus bord, Intel dual core 2,8, & GB RAM, SSD disk Kingston, Nvidia 1 GB) in original Skyrim, mi pa nagajajo komande, da sploh ne morem verjeti.

Ker do stare bejbe in travica igre več ne morem, tudi ne morem preveriti nastavitev komand, ki sem jih spremenila, sigurno pa sem spremenila osnovno movanje iz AD.. v puščice in activate v M2, skrij/potegni orožje v M3 in še neke malenkosti. Vse je lepo delalo, ostale so tudi komande E in R pri skrinjah in trgovcih in listanju knjig.

Nova igra, registrirana na Steamu, mi ob spremembi E in R gumba le teh ne upošteva ko bi recimo rada vzela knjigo – mi ne deluje nobena tipka (ne stara ne nova ali katera druga) in knjige sploh ne morem vzeti. ;( Zoprno je tudi, ker sem se do sedaj že čisto navadila in dobila v prste občutek kje je kaj. Hide/ready weapon komande pa sploh ne vidim :'(

Grrrr – mogoče kdo ve če je kje v črevesju kakšen .ini, kjer se lahko kaj vpiše/pobriše in je potem OK?

Druga zadeva, ki me teži pa je ta, da nimam pojma, če mi je ob registraciji igre iz Steama potegnilo tudi popravke? V mapi ni nič takega videti. Ali mi prosim lahko daste nekaj napotkov in informacij kako je s temi stvarmi? hvala

Yohan del Sud ::

Sem tudi sam menjal računalo med špilanjem in bi rekel, da to tu ni problem (marsikje je). Je pa zadeva hroščata, to pa. Sam sem zadevo preselil iz enega povsem živega računalnika v drugega, skupaj z vso zgodovino. In to je bilo selitev mape mydocuments/mygames/skyrim.
www.strancar.com

yayo ::



Z ene strani je igra en velik dolgcajt, ker gre pač za tipično Bethesdo z ponavljajočimi se dungeoni, minimalno zgodbo in npcji, ki niso nič drugega kot dvodimenzionalne kartonske figure z druge strani pa je pohajkovanje po Skyrimu nekaj fantastičnega.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Yohan del Sud ::

Vemo. Gobarjenje iz predhodnika je bilo kul. Tu je kul še bolj ... Ampak ostalo ni. Zato je tudi samo blizu 90% špil. Je preveč štorast za kaj več ...
www.strancar.com

ABX ::

figula je izjavil:


Druga zadeva, ki me teži pa je ta, da nimam pojma, če mi je ob registraciji igre iz Steama potegnilo tudi popravke? V mapi ni nič takega videti. Ali mi prosim lahko daste nekaj napotkov in informacij kako je s temi stvarmi? hvala


Med igro pejdi v system menu, spodaj levo boš videl verzijo igre.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Killermode ::

A je že mogoče kdo sprobal Skyrim Online?!?

figula ::

Med igro pejdi v system menu, spodaj levo boš videl verzijo igre.

i seveda, hvala. najbolj preprosta rešitev, pa mi ni prišla na pamet :D

z ponavljajočimi se dungeoni

Je pa res, da je ob tolk-najst lokacijah težko narediti vse zanimive. So se po mojem mnenju res potrudili in jih izboljšali - kako so bile šele dolgočasne jame v Oblivienu, sploh tiste, v katerih so bile samo živali...

jizzer ::

jaz prvič špilam igro tega tipa pa tut nasploh prvič Elder Scrollse sem pa igral ogromn MMOjev, tak da vem kaj je to alchemy pa enchanting pa mage pa warrior pa te fore, samo tu v igri me zanima, ker sem na začetku vzel onega "Redguarda" (se mi zdi, taki rdeči je pa pisalo je da so dobri warriori), če mage tut gor levelam? Se mi zdi sploh čudno da je omogočena.

Zanima me tudi po kakem zaporedju se questi delajo? Pa tudi kje jih naj najdem? NPCji nimajo nad glavami onih znakov za queste kakor sem tudi navajen :)

EDIT: Kaka bedarija, kupim armor pri onem prvem blacksmithu, ko ga hočem equipat pa sem ga po pomoti prodal od njega pa dobo nič...Kaj naj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Izi ::

jizzer je izjavil:

Kaka bedarija, kupim armor pri onem prvem blacksmithu, ko ga hočem equipat pa sem ga po pomoti prodal od njega pa dobo nič...Kaj naj naredim?

Naloadati moraš pozicijo preden si ponesreči prodal armor.
Pri takih igrah je potrebno redno snemanje pozicije, ki ti kasneje prihrani ogromno časa, ko narediš kakšno napako. Tudi če si si pozabil snemati ti igra sam posname pozicijo vsakič ko greš skozi katerakoli vrata.
Tudi meni se je dostikrat zgodilo, da sem med prodajo kliknil napačno tipko in prodal kaj kar sem nujno rabil. Uporabil Load in je stvar rešena.
To je tudi bistvena razlika med MMORPG in RPG. Pri MMORPG ni preizkušanja in odpuščanja napak, vse ima posledice. Pri enoigralskih RPG pa uporabiš "Save", vmes eksperimentiraš ali ga kaj polomiš in če rezultat ni dober uporabiš "Load".

jizzer ::

Ja autosave ko greš skozi vrata je lahko tudi bedarija...Po pomoti sem napadel enega v whiterunu in sedaj me vsi napadajo ko pa umrem pa mi nalovda pri vratih in so vsi spet na meni... In kaj naj zdaj naredim?

Furbo ::

Naloži savegame še od prej ane?

A res noben nič ne snema?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

yayo ::

Nič ne snema? Beg your pardon?

Furbo ::

Če ne veš kaj mislim, potem ti res ni pomoči.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fireX88 ::

yayo je izjavil:

Nič ne snema? Beg your pardon?

misli shranjuje! kaj moreš/morte vse dobesedno vzet?

Killermode ::

Shranjuje avtomatsko vsake 5 minut + vsak travel + vsaka vrata.

yayo ::

Lol, ok, sedaj razumem. Preprosto nisem poznal izraza, nobene ironije ni bilo v mojem vprašanju. Saj verjetno veste, da v Istri nismo tipični slovenci, ne? :)

fireX88 ::

ok, ti je oproščeno...:)

jizzer ::

Ja nazadnje mam shranjeno ko sem lv 1 ... (zaj pa sem 4)

figula ::

jizzer je izjavil:


Zanima me tudi po kakem zaporedju se questi delajo? Pa tudi kje jih naj najdem? NPCji nimajo nad glavami onih znakov za queste kakor sem tudi navajen :)


Si jih že našel? So pod črko "J". Tam jih označiš in odznačiš. Ko je izbrani quest aktiven, boš dobil tudi oznake lokacij na mapi pod "M" in "L" in tudi ljudeki bodo dobili puščice nad glavo.

Vrstni red je poljuben.

jizzer ::

Ja da je pod črko J vem ja... Ampak tole sortiranje questov še morem pogruntat. Ko maš en aktiven quest vem da je nad objective puščica gor ja. Gre se za to da ko jaz iščem da bi vzel kaki quest, torej en NPC ko ma quest za mene da ga lahko vzamem.

Pa ve slučajno kdo kaj nardit če te napadajo vsi v Whiterun-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Furbo ::

Pospravi orožje za pas, morda te potem samo aretirajo.

Poberi se iz mesta za kak teden.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

figula ::

eh, pejdi na save pozicijo, saj na začetku je levelanje hitro in boš spet tik-tak na 4

tudi če izgineš iz mesta, bi bilo verjetno treba "cheat" popraviti fame

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

jizzer ::

nevem kak ampak so me prej aretirali ja :)
Cheate pa sem itak že prej uporabil ko sem po pomoti prodal opremo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

yayo ::

45 ur igranja, sem LV 21 in verjetno nisem še naredil niti prve tretjine glavne zgodbe...8-)

todman74 ::

190 ur igranja, level 50, pa zgleda, da še nisem pri koncu....očitno sem glede na nekatere zelo "počasen" igralec.

yayo ::

:))

Killermode ::

lol

Jst ::

Igralci te igre, a bi mi odgovorili na vprašanje:

Imam možnost, da dobim gift igre iz Steama. Pojma nimam, o čem se gre igra, niti nisem igral predhodnic The Elder Scrolls.

In če ne poznaš prejšnjih iger, se sploh splača igrati Skyrim?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fireX88 ::

jst sem sicer predhodni igralec the Elder Schrolls iger, ampak se drugega kot mape ne navezujejo, vsaj ne v veliki meri (v tem smislu, da je vse skup ena velika mapa, ampak v posamezni igri je en del te mape, dejansko nemoreš vse na enkrat vidit, pa rase so iste--tega se ne spomenm če je kaka rasa dodana ali odvzeta od prejšnjih delov). So pa v vsaki igri od sablic do........ POZOR!!! za to igro rabiš res ogromno časa! Če se ne motim je en zgoraj napisal da ima 190 ur igranja...k jih jst nebom nikol dosegel, bo prej igro pobrisal :D
Uzami, pa če ti nebo ušeč jo daj naprej, oz zamenjaj za kaj drugega če lahko tole narediš!

Bolf3nk ::

Da ne odpiram prastare teme o Morrowindu, bom kar tu linkal. Pred kratkim je izšel tale fantastičen mod za Morrowind, ki konkretno spremeni grafični videz:
nekaj slik






Več na http://morrowindoverhaul.rpgitalia.net/
DL link: http://morrowindoverhaul.rpgitalia.net/...

fireX88 ::

Bolf3nk je izjavil:

Da ne odpiram prastare teme o Morrowindu, bom kar tu linkal. Pred kratkim je izšel tale fantastičen mod za Morrowind, ki konkretno spremeni grafični videz:
nekaj slik






Več na http://morrowindoverhaul.rpgitalia.net/
DL link: http://morrowindoverhaul.rpgitalia.net/...


wow, very nice 8-)

todman74 ::

Jst je izjavil:

Igralci te igre, a bi mi odgovorili na vprašanje:

Imam možnost, da dobim gift igre iz Steama. Pojma nimam, o čem se gre igra, niti nisem igral predhodnic The Elder Scrolls.

In če ne poznaš prejšnjih iger, se sploh splača igrati Skyrim?


Manj veš o tej igri, boljše jo je špilat....moje mnenje.

Yohan del Sud ::

Točno to. Kompas, markerji in dnevnik povsem zadostujejo, če se jih navadiš brat. AMPAK, špil je hroščat na momente. Ne bi končal glavne misije, če ne bi ene trikrat poškilil na http://www.uesp.net. Enkrat je bil celo nujen specialen patch.
www.strancar.com

blackbfm ::

jz imam igre po par 10 urah že poln k, level 30.. nevem kako lahko špilate 100+ ur8-O ker meni se zdi da se po nekaj večjih questih začne več al manj ponavljat in postane dolgočasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

todman74 ::

Ko mi je postajalo dolgčas, sem se "preusmeril" iz one handed bojevnika, v destruction čarovnika.....drugače pa odkrivanje novih lokacij, zbiranje specialnih item-ov, mask za na obraz (imam jih 5, predvidevam, da mi manjkakjo še 3) in shout-ov (17, do kraja "razvitih" trenutno 5)...to je to, zato še špilam.

yayo ::

Jaz sem po 52 urah šele level 23 (na Master). Verjetno, ker večino časa potratim na inventory management, ki je precej v kurcu, po mojem mnenju zaradi konzolitisa. Zakaj npr ni na prvi pogled jasno katere knjige in spell tomes sem že prebral, to bi moralo bit jasno še preden jih človek sploh pobere. Drugače pa tako: tudi meni se je po nekaj urah igranja Skyrim dozdel kot zelo dolgočasen (iz istega razloga sem po 60+ urah igranja zbrisal Fallout New Vegas) moram pa priznati, da sem počasi padel not, zanimivi elementi enostavno prevladajo nad tistimi bolj dolgočasnimi. Sedaj je moj glavni problem kje bom našel čas za preigravanje tistih 6-7 iger, ki jih imam na polici, glede na to, da se Skyrim tako vleče in dvomim, da ga bom kompletiral pred koncem marca. ;((

figula ::

To smo mi, ljubitelji RPGjev, nabiralci rožic in gobic, rudarji in kovači, ki s srcem rešujemo ljudske zagate, pretaknemo vse kotičke in na koncu rešimo še celi svet ;). Tudi nam ni pretežko vmes komu kaj prinesti ali odnesti, čeprav včasih vseeno tiho bentimo nad lenimi NPCji. Aja - pa v vseh druščinah hočemo postati šefi?! Tako dolgo se štulimo zraven, da nas morajo na koncu proglasiti za vodjo - what's with that?8-)

Jaz grem po xy urah in 56 levelu še enkrat od začetka na novi mašini in originalno igro. In spet ugotavljam, da so boji v začetku lahki, sedajle pri 20 - 30 levela zoprni in težki, me tisti rogati Deathlordi ali kaj so že samo pihnejo in 3x usekajo, pa obležim. Za njih so potrebne posebne taktike >:D. A si bom lahko že kmalu zvarila močno opremo, ki bo ščitila mojo miceno elfico.

In se veselim, da me čakajo še dolge ure "dolgočasnega" raziskovanja Skyrim sveta.
Marec bo kar v redu, ja.

3furious ::

Ko je meni postalo dolgčas, sem končal glavno zgodbo in začel na novo, tokrat kot čarovnik. A se še komu zdijo misije z raznimi bogovi najbolj zabavne? Včeraj sem odkril enega boljših, ko tekmuješ v pitju, da dobiš en staff. Zjutraj se zbudiš v enem templu in nato ugotavljaš, kaj se je zgodilo:))
In the age of information, ignorance is a choice.

yayo ::

Ko končaš "za prav", figula, moraš obvezno obrniti še Witcherja. Tisto je šele rpg ;)

jizzer ::

Men pri questu "Talk to Esbern" ne dela pa zašteka...

figula ::

Joj, sem ga šla malo povohat, pa sem žal obupala in zbrisala. Najprej sem skoraj odrezala glavo tisti moji ljubici v šotoru, ko sem iskala komande za premikanje ;(. Lenuhi sploh niso dali informacij o kontrolah v samo igro, ampak moraš ven pa iskat kaj je kje ##*/&%$.
Potem pa po parih urah igranja nisem imela trenutka miru za malo solo naokoli. Kar naprej pojdi sem, naredi to, mudi se tja .... Pogovori/ukazi so hitri in v rahlo smotani angleščini (se mi zdi), tako da polovico časa sploh nisem vedela kaj čejo od mene. Prav slab občutek. In ko me je na nekem trgu en 3x premagal v boju s pestmi, ker očitno nisem pravočasno obvladala komand za boj, sem jim rekla: mandi vas gleda, dokler imam boljšo izbiro se ne bom mučila z vami! Očitno nekaj nisem delala prav.

So pa trailerji obetavni in veličastni, to že rečem in če bo kdaj igralna suša, bo tudi Witcher dober. Mogoče mi bo pa v drugo všeč postal, nikoli se ne ve :)

jizzer je izjavil:

Men pri questu "Talk to Esbern" ne dela pa zašteka...


To je hrošček, pojdi na net ali malo nazaj po postih, pa boš našel rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

yayo ::

figula je izjavil:



So pa trailerji obetavni in veličastni, to že rečem in če bo kdaj igralna suša, bo tudi Witcher dober. Mogoče mi bo pa v drugo všeč postal, nikoli se ne ve :)



no, pa vsem srečno 2012

:)) ok, si vsaj probala. Sem pa pozabil dodati, da CDPR s polno paro dela na verziji za XBox, ki naj bi izšla nekje do Aprila. So napovedali, da bo igra osvežena, da bodo še dodatni questi in, da bodo pošlihtali vse tisto nad čemer so se igralci pritoževali. Ob izidu XBox verzije bo na razpolago tudi update za pc, ki bo vse dodatke inštaliral na obstoječega Witcherja. Torej se splača še par mesecev počakat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

ABX ::

Jaz sem inštaliral vse možne grafične dodatke iz Skyrim Nexus in povečal detaile v ini file-ih in zdaj mi zadeva kuri veselih 2GB rama. Čista Skyrim pa ni šla čez 0.6GB rama.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Guzzy ::

Men žre čez 4GB

EDIT: ne mi ne, sem se zmotil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

T-Majo ::

Prosim za odgovor.

Prišel sem v Bloated Mans Grotto. Takoj, ko ubijem 2-3 volkove, me napade karakter, ki se rumeno sveti. Ne morem ga ubiti ne z mečem, niti z ognjem. Čeprav uzamem med bojem večkrat kakšen napoj.

Na YouTube sem videl, da ga nekdo ubije z enim zamahom. Trenutno sem Warior level 4.

Od 2:10 naprej:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

3furious ::

To so Spriggani-i.
Level: 8
Health: 195
Magicka: 150
Stamina: 85
Items: Taproot
Soul level: Lesser
In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

]Fusion[ ::

Jaz sem jih tudi kot nizki lvl srečal in jih nisem mogel ubit. sem mel pač taktiko poberi quest item in leti kolko te nesejo noge :D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

nurmaln ::

Run Forest! RUN!!!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
««
21 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starfield (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1871179072 (1300) oo7
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35769326 (4644) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763143468 (10275) oo7
»

Kingdoms of Amalur: Reckoning (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
12023019 (6694) Twixz

Več podobnih tem